GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

6600GT AGP - przegrzewa mi się - poszukiwane chłodzenie!

30.04.2006
21:03
[1]

Radziu_1990 [ Konsul ]

6600GT AGP - przegrzewa mi się - poszukiwane chłodzenie!

Mam 6600GT AGP Gigabyte ( Nie mogę sprawdzić temperatury bo nie ma chyba czujnika temperatur. Twierdzę tak bo sprawdzałem w 5 programach i we wszystkich pisało 0'C. Komp mi się restartuje, karta parzy więc potrzebuje lepszego chłodzenia. Co mi polecicie?

30.04.2006
21:05
[2]

MarcinRegin [ Generaďż˝ ]

Ale ta karta stan zagrożenia osiąga przy chyba 140 stopniach, więc nic dziwnego że parzy nawet jak ma połowę tego. Jesteś pewny, że to chodzi o to?

30.04.2006
21:06
smile
[3]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Idz do sklepu i popros o wymiena (jesli jest na gwaracji),bo karta z seryjnym chlodzeniem nie ma prawa sie przegrzewac , widzocznie masz wadliwy egzemplarz.

30.04.2006
21:06
[4]

Taikun44 [ Michael Scofield ]

Tez mam ta karte i sprawdzałem na everescie ... pokazał 60 stopni podczas spoczynku -_-

30.04.2006
21:09
[5]

Radziu_1990 [ Konsul ]

MarcinRegin - Jeszcze procek mi się przegrzewa ale tym zajmę się za 2-3 dni (czekam na cooler). Ale to napewno nie to, bo przy starej karcie się nie restartował.

Super Kotlet - Jest na gwarancji. Już raz była wymieniana, bo się spaliła po 2 dniach użytkowania :D Czytałem w komentarzach na komputroniku i wiele osób skarży się na chłodzenie tej karty.

Taikun44 - skąd mogę ściągnąć tego everesta?

30.04.2006
21:15
[6]

Taikun44 [ Michael Scofield ]



:)

30.04.2006
21:22
[7]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Everet nie pokazuje temperatury mojej karty. I podaje jakąś dziwną temperature proca (48'C). Program dołączony do płyty głownej (CoreCenter) podaje 52'C. Nie wiem która prawdziwa...

30.04.2006
21:23
[8]

Taikun44 [ Michael Scofield ]

Pewnie żadna ;)

30.04.2006
21:31
[9]

Narmo [ nikt ]

Radziu_1990 --> A jaki masz zasilacz (i przy okazji resztę sprzętu)? Bo zaraz sie okaże, że po wymianie karty nie wyrabia po prosu :)

30.04.2006
21:36
[10]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Barton 2500+
2x512 kongston 400
Huntkey 400W -> specjalnie wymieniełem z 300W związku z zakupem karty :)

30.04.2006
21:49
[11]

mirencjum [ operator kursora ]

A w ekran , ustawienia zaawansowane jest zakładka z temp . procesora graficznego . No tak ale ty nie masz czujnika .

30.04.2006
21:55
smile
[12]

pawcio005 [ Pretorianin ]

Ja mam tez mam ta karte ale od ASUSA i ja mam(jeszcze AGPX4)
w spoczynku mam 40 stopni a po podkreceniu okolo 80 po bardzo dlugim graniu.
Skoro mowisz ze ci sie grzeje moze pobawiles sie w biosie co?? pewno chciales zwiekszyc napiec wiatraczak i spiepszyles cos :P
A jak nie to sie skarsz serwisie albo dystrutorowi

30.04.2006
21:59
[13]

Radziu_1990 [ Konsul ]

pawcio005 - nic nie ruszałem :)

30.04.2006
22:01
smile
[14]

pawcio005 [ Pretorianin ]

Hmmm albo wiem :) mam mloodszego brata ktory lubi sie bawic wiatraczkami :P

Moze zaslaby zasilacz?

30.04.2006
22:03
[15]

Radziu_1990 [ Konsul ]

przeczytaj kilka postów wyżej :P mam 400W czyli wystarczający...

30.04.2006
22:09
[16]

Amadeusz ^^ [ 82 - 88 Marillion fan ]

Kup jakiś wiatrak Zalman'a lub Pentagram'a Freezone, a temperatura stuprocentowo spadnie w dużym stopniu.

30.04.2006
22:10
[17]

Angelord [ sic me servavit Apollo ]

Radziu_1990 ---> jeżeli masz możliwość, to przetestuj kartę na innym komputerze, bo jest też i taka opcja, że to płyta główna siada - może źle stabilizować napięcie etc. 6600GT grzeją się firmowo bardzo mocno, i dlatego "restarty" moga wskazywać na inna przyczynę.

30.04.2006
22:17
[18]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Amadeusz ^^ - no ale jaki? :D konkretniej proszę...

Angelord - nie zabardzo mam jak przetestować na innym kompie. Nie ma może jakiegoś programu który py to sprawdził na moim kompie?

30.04.2006
23:07
[19]

Angelord [ sic me servavit Apollo ]

Radziu_1990 ---> podstawowe napięcia możesz sprawdzić Everestem (opcja: czujnik), poza tym z poziomu BIOSA.

EDIT - jaką masz płyte główną?

01.05.2006
10:09
[20]

edwinos [ Centurion ]

Witaj Radziu_1990

Posiadam taką samą jak Ty karte graficzną. Wymieniłem w niej cooler, na inny: Pentagram Freezone XC-80 Cu.

Nie ze względu na to, że się procesor graficzny się przegrzewał, ale z uwagi na to, że chłodzenie fabryczne na tej karcie było dla mnie zbyt głośne. Od tamtej pory, tj. od lata 2005 r. jestem bardzo zadowolony z chłodzenia.... i ciszy (oczywiscie, aby komp nie generował nadmiernego hałasu, potrzebne tez jest wydajne i ciche chłodzenie procesora na płycie głównej).


Oczywiscie oprócz ciszy, utrzymuje się niska temperatura.

Jedynym mankamentem wymiany coolera na ten proponowany przeze mnie jest zdeka trudny montaż. Sam korzystałem z pomocy dodatkowych rąk drugiej osoby :o)

Podaje Ci link do sklepu z tym colerem:

i jeszcze jeden, gdzie jest test tego coolera:

02.05.2006
13:23
[21]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Angelord - A jaka jest norma napięć? Moja płyta: MSI KT6 Delta.

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.03 V
+12 V 12.04 V
-12 V -12.28 V
-5 V -5.05 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.99 V
VBAT baterii CMOS 3.63 V
Debug Info F 46 FF FF
Debug Info T 39 47 255
Debug Info V 67 00 D0 BB C6 20 35 (01)

edwinos - Montarz jest wykonalny bez przerabiania otworów?. Czytałem wiele komentarzy mojej karty i kilku ludzi pisało, że żeby zmienić chłodzenia na lepsze musieli nawiercać otwory w karcie lub wyginać śruby. A to przez to, Gigabyte nie trzyma się standardów.

02.05.2006
16:57
[22]

edwinos [ Centurion ]

Radziu_1990 ---->

Montaż "praktycznie" jest wykonalny bez przeróbek. Napisałem "praktycznie" .... bo trzeba jednak troszkę podpilować....ale broń Boże w karcie, lecz na zapince podpiłowałem jeden z otworów (powiększyłem jego średnicę, a właściwie zrobilem z otworu owal). Faktem jest ze brak 1-2 mm aby śruby mocujące prawidłowo ustawiły sie do skręcenia....ale jak mówię.....to jest do przeskoczenia.

Jak pisałem post wcześniej, od lata 2005 r. cieszę się z zamontowanego Pentagram Freezone i polecam to rozwiązanie innym.

Podaje Ci jeszcze jeden link....tu:
dosyć ciekawie opisany jest ten cooler

02.05.2006
17:08
[23]

CatRoot [ Chor��y ]

02.05.2006
17:20
[24]

Radziu_1990 [ Konsul ]

CatRoot - jest tylko do 6600GT na PCIe...

02.05.2006
18:30
[25]

Angelord [ sic me servavit Apollo ]

Radziu_1990 ---> napięcia masz, jak widać, w normie - amplituda nie powinna przekraczać 5% (w górę, lub w dół, od poziomu tych wartości, które są po lewej stronie). Niemniej, zastanawia mnie fakt, że pojawiają się problemy z 2 kartą na tej samej płycie... Poszperaj w sieci i sprawdź, czy ludzie nie mają z tą płytą podobnych historii.

02.05.2006
18:59
[26]

Hitmanio [ Legend ]

Ja tylko potwierdze, że to wina karty :) (tak, miałem z tym stycznośc, oj miałem...)

02.05.2006
20:03
smile
[27]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Hitmanio - i co z robiłeś? jaką miałeś kartę?

03.05.2006
13:16
[28]

Radziu_1990 [ Konsul ]

Zapomniałem napisać, że po restarcie i zalogowaniu na moje konto w windowsie wyskakuje błąd ("Nie Wysyłaj").

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.