GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nagrywarka nie widzi żadnych płyt. Help!

30.04.2006
08:57
smile
[1]

Ines [ Ines ]

Nagrywarka nie widzi żadnych płyt. Help!

Nagrywarka Lite-On 52x32x52, a dokladnie LTR-52327S


Mam ja chyba od 2 lat i do tej pory nie sprawiala zadnych problemow.
Wczoraj podczas ogladania filmu cos sie zawieswilo i trzeba bylo zrestartowac komputer.
Nagrywarka po tym restarcie przestala w ogole widziec plyty - ani nie odtwarza, ani nie nagrywa.
Przez moment mruga zielone swiatelo, jakby zaczynala rozpoznawanie, slychac wtedy jakis delikatny pisk i odglosy, ale za moment zaprzestaje jakichkolwiek dzialan i swiatelko gasnie.

Co to oznacza - naped do wyrzucenia, czy mozna jeszcze podjac jakiekolwiek dzialania reanimacyjne?
Bardzo prosze o pomoc.




Nie wiem czy w tej sytuacji to jest pomocne, ale podaje na wszelki wypadek:

Win 2000
Athlon 1700+
Hercules 3D Prophet 8500LE 64 DDR
512 DDR
MSI KT3V (MS-6712)
CD-ROM Asus x40
Lite-On 52x32x52 LTR-52327S - nagrywarka
Fortron ATX FSP300W-60GTP - Zasilacz

30.04.2006
09:18
[2]

Game Over [ Generaďż˝ ]

Miałem coś podobnego,tzn. wysuwała sie tacka coś piszczało, ale nie czytało płyt.Tylko w moim przypadku nagrywarka była jeszcze na gwarancji i oddałem do serwisu.Na napędy są chyba 2 lata gwarancji.

30.04.2006
14:23
[3]

Ines [ Ines ]

Probowalam juz wlozyc plyte bootowalna, ale instalator pisal o jakims bledzie, na przyklad ze brak pliku dtscsi.sys (mam taki plik w windows\system32

Postawilam system na nowo - nie pomoglo.



30.04.2006
14:26
smile
[4]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Wrzuc nowy bios

30.04.2006
20:05
smile
[5]

Ines [ Ines ]

Nic to nie dalo.

30.04.2006
20:07
smile
[6]

Danielch [ Centurion ]

Kup nową nagrywarkę...

30.04.2006
20:09
[7]

maker3 [ Pretorianin ]

pewnie laser siadł

30.04.2006
20:11
[8]

Angelord [ sic me servavit Apollo ]

Ines ---> sprawdź, czy się kable nie poluzowały i czy BIOS lokalizuje ten napęd.

30.04.2006
20:54
[9]

MarcinRegin [ Generaďż˝ ]

Sfajczył się taki procesorek w napędzie. Naprawiać się tego nie opłaca. Też tak miałem, choć to oczywiście dla ciebie marna pociecha:)

30.04.2006
20:54
[10]

Ines [ Ines ]

Angelord --> jest widoczna i w biosie i w menedzerze urzadzen.

MarcinRegin --> nie oplaca sie, bo za drogo by w serwisie wzieli? Moglbys powiedziec ile?

30.04.2006
21:02
[11]

MarcinRegin [ Generaďż˝ ]

Nie wiem ile teraz, ale jakieś dwa lata temu było to 50% wartości. Pewnie obecnie stosunek ten jest taki sam.

01.05.2006
03:42
smile
[12]

alpha4175 [ Jeep Driver ]

Po prostu padła...zdarza się trzaba kupić nową!

01.05.2006
13:03
[13]

Kubx [ Centurion ]

Miałem coś podobnego w DVD stacjonarnym (czytał płytę przez minute i nic). Po oddaniu do serwisu zostały wymienione kable od lasera (koszt około 100 zł miałem :/). Chodzi jak burza :)

P.S. Pójdz do serwisu niech sprawdzą i naprawią. Ewentualnie kup nową.

01.05.2006
13:10
[14]

daro [ Pretorianin ]

mialem taki sam przypadek i tylko podczas palenia dvd i tez na liteon
i niestety ale w moim przypadku to byl laser :(wzioł i umarł
R.I.P.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.