
Ines [ Ines ]
Nagrywarka nie widzi żadnych płyt. Help!
Nagrywarka Lite-On 52x32x52, a dokladnie LTR-52327S
Mam ja chyba od 2 lat i do tej pory nie sprawiala zadnych problemow.
Wczoraj podczas ogladania filmu cos sie zawieswilo i trzeba bylo zrestartowac komputer.
Nagrywarka po tym restarcie przestala w ogole widziec plyty - ani nie odtwarza, ani nie nagrywa.
Przez moment mruga zielone swiatelo, jakby zaczynala rozpoznawanie, slychac wtedy jakis delikatny pisk i odglosy, ale za moment zaprzestaje jakichkolwiek dzialan i swiatelko gasnie.
Co to oznacza - naped do wyrzucenia, czy mozna jeszcze podjac jakiekolwiek dzialania reanimacyjne?
Bardzo prosze o pomoc.
Nie wiem czy w tej sytuacji to jest pomocne, ale podaje na wszelki wypadek:
Win 2000
Athlon 1700+
Hercules 3D Prophet 8500LE 64 DDR
512 DDR
MSI KT3V (MS-6712)
CD-ROM Asus x40
Lite-On 52x32x52 LTR-52327S - nagrywarka
Fortron ATX FSP300W-60GTP - Zasilacz
Game Over [ Generaďż˝ ]
Miałem coś podobnego,tzn. wysuwała sie tacka coś piszczało, ale nie czytało płyt.Tylko w moim przypadku nagrywarka była jeszcze na gwarancji i oddałem do serwisu.Na napędy są chyba 2 lata gwarancji.
Ines [ Ines ]
Probowalam juz wlozyc plyte bootowalna, ale instalator pisal o jakims bledzie, na przyklad ze brak pliku dtscsi.sys (mam taki plik w windows\system32
Postawilam system na nowo - nie pomoglo.

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]
Wrzuc nowy bios

Ines [ Ines ]
Nic to nie dalo.

Danielch [ Centurion ]
Kup nową nagrywarkę...
maker3 [ Pretorianin ]
pewnie laser siadł
Angelord [ sic me servavit Apollo ]
Ines ---> sprawdź, czy się kable nie poluzowały i czy BIOS lokalizuje ten napęd.
MarcinRegin [ Generaďż˝ ]
Sfajczył się taki procesorek w napędzie. Naprawiać się tego nie opłaca. Też tak miałem, choć to oczywiście dla ciebie marna pociecha:)
Ines [ Ines ]
Angelord --> jest widoczna i w biosie i w menedzerze urzadzen.
MarcinRegin --> nie oplaca sie, bo za drogo by w serwisie wzieli? Moglbys powiedziec ile?
MarcinRegin [ Generaďż˝ ]
Nie wiem ile teraz, ale jakieś dwa lata temu było to 50% wartości. Pewnie obecnie stosunek ten jest taki sam.

alpha4175 [ Jeep Driver ]
Po prostu padła...zdarza się trzaba kupić nową!
Kubx [ Centurion ]
Miałem coś podobnego w DVD stacjonarnym (czytał płytę przez minute i nic). Po oddaniu do serwisu zostały wymienione kable od lasera (koszt około 100 zł miałem :/). Chodzi jak burza :)
P.S. Pójdz do serwisu niech sprawdzą i naprawią. Ewentualnie kup nową.
daro [ Pretorianin ]
mialem taki sam przypadek i tylko podczas palenia dvd i tez na liteon
i niestety ale w moim przypadku to byl laser :(wzioł i umarł
R.I.P.