GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

samochód na gaz - pytanie

29.04.2006
22:16
[1]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

samochód na gaz - pytanie

lada dzień w ręce wpadnie mi renault thalia 1.4 z 2004 r. chce ją przerobić na gaz. czy ktokolwiek z was jest w stanie powiedzieć ile kosztuje instalacja do takiego samochodu, ewentualnie jaki on ma kolektor?

a do tych ze szczecina czy mogą polecić jakiś punkt w którym zrobią instalacje porządnie.

29.04.2006
22:46
[2]

tomirek [ ]

Google mowia, ze ma plastikowy. Wiec moze to nie byc oplacalne

29.04.2006
23:02
[3]

Vein [ Sannin ]

tomirek bullshit, zawsze gaz jest oplacalny

Guerdian - w sumei ile bedzie kosztowac ? okolo 2k zł, wlasnie przez ten nieszczesny kolektor... ale policz sobie:
gaz - 2 zł
benzyna - 4 zł

przejezdzasz 10000 km/rocznie, czyli tankujesz "na oko" 8 litrow benzyny albo 9 litrow LPG na 100 km, przeliczajac, wychodzi okolo 3200 zl na samą benzyne, na gaz wyjdzie 1800 zł, po 2 latach odbijesz sobie cene innstalacji gazu

29.04.2006
23:15
[4]

kajojo [ Wersenian disodowy ]

Vein--> A jak ktoś przejeżdża 1000km rocznie?? ;>

29.04.2006
23:16
[5]

Azzie [ bonobo ]

zaloz wtrysk sekwencyjny. wszystko ponizej to dno... :/

z tym ze na wtrysk gazu to jakies 3000 zl musisz przeznaczyc.

Tak sie sklada ze ja z kolei od wczoraj przez tydzien rozbijam sie Talia 1.4 z 2002 :) ale ma smieszny przebieg 35 kkm :) Tyle to ja rocznie swoim robie :) Przyjemny samochodzik, ale na benzyne i az mnie wstrzasa ze musze jutro zatankowac...

Vein: 10 kkm rocznie? To chyba tylko jezdzac po bulki do sklepu i do kosciola w niedziele. Jak ktos ma takie przebiegi to sie nie oplaca gazu instalowac... Instalacja ma sens przy przebiegach 20-25 kkm w gore.

29.04.2006
23:22
smile
[6]

@$D@F [ Generaďż˝ ]

w polsce to duzo osob jezdzi na gazie :P
a tak serio to gaz sie bardziej oplaca, wykladasz raz kase i pozniej jezdzisz taniej, nie klniesz tak na ceny bezyny, moze i drozeja i gaz i bezyna, ale gaz i tak 2x tanszy
jesli bedziesz jezdzil na bezyne to bedziesz placil za jazde i tyle
a jesli bedziesz mial n gaz to bedziesz "splacal instalacje" + cena gazu, po splacie instalacji zostaje Ci instalacja i tansze paliwo :)

29.04.2006
23:26
[7]

Azzie [ bonobo ]

Kolektor oczywiscie ma plastikowy, juz od dawna wiekszosc nowych samochodow ma tylko i wylacznie plastikowy. Kiedys robili metoda garazowa metalowe kolektory na zamiane, ale podobno to byla straszna padaka.

29.04.2006
23:31
[8]

iNfiNity! [ NSX ]

szkoda, że zapominacie o:

- aby gaz się uruchomił, silnik musi się nagrzać - do tego czasu jedziemy na benzynie. zwłaszcza uciążliwę w zimę, kiedy temperatury często schodza poniżej zera. wniosek: przy jeździe po mieście średnio opłacalne
- konieczność dodatkowych przeglądów
- butla zajmuje miejsce
- mniejsze osiągi
- szybsze zużycie podzespołów samochodu
- planowane nałożenie dodatkowych opłat za gaz przez rząd

29.04.2006
23:33
[9]

@$D@F [ Generaďż˝ ]

ale gaz i tak bedzie tanszy od bezyny, a przelaczenie na gaz to jest tylko chwilka

29.04.2006
23:35
[10]

wysiu [ ]

Wykladasz raz pare tysiecy, a potem latami oszczedzasz po kilka zlotych dziennie - zaleznie ile przejedziesz. I dlatego zakladanie gazu ma sens gdy jezdzi sie w trasie i duzo, a nie po miescie i malo.

29.04.2006
23:38
[11]

Azzie [ bonobo ]

gaz bedzie tanszy zawsze, ale trzeba jeszcze wziac pod uwage dodatkowe koszty wynikajace z koniecznosci wylozenia kasy na instalacje:
- w przypadku zakupu na raty dodatkowym kosztem sa odsetki od kredytu
- a w przypadku za gotowke kosztem sa utracone przyszle zyski z obrotu ta gotowka.

Jesli masz wolna gotowke, lezaca na koncie, to powyzszym nie ma co sie przejmowac. Ale jesli bierzesz kredyt lub korzystasz z gotowki ktora obracasz np w dzialalnosci gospodarczej, to warto te koszty dodatkowo uwzglednic.

Plusami natomiast jest to ze samochod z instalacja jest wiecej warty przy sprzedazy niz identyczny ale bez instalacji.

Przy niewielkim rocznym przebiegu a co za tym idzie dlugim okresem zwrotu inwestycji warto tez rozwazyc czy wczesniej tego samochodu nie trzeba bedzie sprzedac...

Czyli wszystko wraca do pytania: ile rocznie przejezdzasz?
< 10 000 km - daruj sobie
< 20 000 km - raczej sobie daruj
< 30 000 km - rozwaz ta opcje
> 30 000 km - na pewno sie oplaca

29.04.2006
23:39
[12]

Vein [ Sannin ]

iNfiNity! - spadek osiagów jest prawie nie odczuwalny, butle daje się we wnęke na koło, dodatkowy przegląd robi się podczas normalnych badań technicznych, zużycia podzespołow raczej nikt nie zauważa :> w sumie moj samochod ma przejechanne 100kkm na gazie i ciagle jeździ :P


wysiu - jeżdże ciągle na gaize po mieście, przejezdzam tygodniowo 250 km (czasami dochodzi do 500 ale to ekstremalne przypadki) i gdybym miał płacić za 8 litrow benzyny / 100 km to wole zapłacić za 10 litrów gazu... o WIELE taniej...

Azziue - przy 20kkm splaci instalacje w ciagu 1 roku

29.04.2006
23:43
[13]

Lord Deemon [ Ogame Player ]

a do tych ze szczecina czy mogą polecić jakiś punkt w którym zrobią instalacje porządnie.



JOT H.S. Jagiełło na Struga 82, mojemu ojcu tam zakladali i jest wszystko cacy :) polecam

29.04.2006
23:44
[14]

iNfiNity! [ NSX ]

Vein, nie chce mi się pisać, ja tylko wymieniłem podstawowe wady gazu

samemu trzeba ocenić czy jest potrzebny

29.04.2006
23:45
smile
[15]

wysiu [ ]

Vein -->
"przejezdzam tygodniowo 250 km (czasami dochodzi do 500 ale to ekstremalne przypadki) i gdybym miał płacić za 8 litrow benzyny / 100 km to wole zapłacić za 10 litrów gazu... o WIELE taniej..."
No to teraz odejmij od tych oszczednosci ceny zalozenia instalacji, dodatkowych przegladow, okresowej regulacji, itp - wszystkie koszta wynikajace z posiadania gazu - i policz sobie po ilu latach zaczniesz tak naprawde zarabiac. Jesli wyjdzie to zanim auto sprzedasz, bedzie to znaczylo, ze zrobiles dobry interes.

"przy 20kkm splaci instalacje w ciagu 1 roku"
<-----------

29.04.2006
23:46
[16]

Azzie [ bonobo ]

Vein: Spadek osiagow jest odczuwalny, szczegolnie przy mniejszych silnikach i tych sterowanych przez komputer. Oba paliwa maja rozne wlasnosci i jak komputer ustali optymalna mieszanke dla gazu to na beznynie zaczyna kiepsko chodzic i vice versa. Ustawienie tego to gra nie warta swieczki i tak sie ciagle rozregulowuje. Dlatego przy nowych samochodach to tylko wtrysk sekwencyjny.
Butla zamiast kola: swietna sprawa tylko ze wtedy albo kolo wozisz w bagazniku [czyli zadna roznica gdzie jest butla bo i tak bagaznik mniejszy] albo nie wozisz wcale ryzykujac problemy.
Talia z 2004 jeszcze nei musi miec przeglad technicznych, a po instalacji gazu bedzie musiala. Czyli dodatkowy koszt sie juz pojawia 150 zl rocznie. Dodatkowo kazdy przeglad samochodu to wymiana dodatkowo filtra gazu, swiec i koszt samego przegladu gazu. Robi sie kolejne 100-200 zl.

29.04.2006
23:49
[17]

Vein [ Sannin ]

wysiu - hm
"okresowe regulacje" - 0 zł bo sam reguluje (albo 25 zł / pol roku albo rok jezeli ktos sie nie zna, MAJĄTEK poprostu !)
założenie instalacji - poweidzialem, na 10000 km jest sie na plus 1200 zł (minimum) wiec po 20000 się spłaci ( 2400 zł)
"dodatkowy przegląd" - placi się dodatkowo 50 zl na badaniach technicznych

innych kosztów nie stwierdziłem dotychczas, auta raczej sie nie sprzedaje po roku, a jezlei komus sie oplaca je tak sprzedawac i kupowac nastepnne, to nnie musi instalwoac gazu


co do wymiany swiec, to tak czy inaczej, czy jezdzisz na gazie czy nie, musisz wymienic, poza nonrmalnymi corocznymi przegladami, masz przeglady "producenta", filtr gazu kosztuje 5 zł. co do badan, to 2 letni samochod ma juz normalne bbadania (nie ma juz gwarancji mechanicznej)

co do butli, to nei wozi sie kola tylko koło dojazdowe, ejst przynajmenij 2 razy mneijsze ninz zwykle

29.04.2006
23:50
[18]

Azzie [ bonobo ]

Vein: Sorry ale moze od razu powiesz jakim samochodem z jaka instalacja jezdzisz :) bo mam wrazenie ze "troche" innym niz Talia'04 :)

29.04.2006
23:54
[19]

Vein [ Sannin ]

Azzie - tak, troche innny niż thalia z '04, co znie mzienia faktu, że eksploatacj ainstalacji gazowej jest identyczna, jedynie u mnein mozna wyregulować ręcznie meiszanke, a w sekwencji trzeba podłaczyc do komputera (ktory sam wprowadza poprawki na stopień zużycia filtrow na co glownie trzeba brac poprawke regulujac instalke)

29.04.2006
23:54
[20]

griz636 [ Jimmi ]

oplaca sie.

29.04.2006
23:58
smile
[21]

wysiu [ ]

"2 letni samochod ma juz normalne bbadania (nie ma juz gwarancji mechanicznej)"
Mojej alfie z roku 2001 (pierwsza rejestracja 31.XII) nie robilem jeszcze przegladu technicznego, a kupilem ja bodaj w lutym czy marcu zeszlego roku - w dowodzie mam wbite wazne badania do 2007.01.07.
I co do reszty masz tyle samo racji.

30.04.2006
00:01
[22]

Azzie [ bonobo ]

Talia ktora jezdze teraz (wrzesien 2002), ma pierwszy przeglad techniczny do 01-10-2007. :P Gwarancja tu nie ma nic do gadania.

Mobii: po 5 latach pierwszy.

30.04.2006
00:02
[23]

Mobii [ Seicento 1.1 Killer ]

dokladnie, wysiu ma racje, pierwszy przeglad po 4 latach, nastepony po 2 i potem juz co roku :)

co do gazu, to jestem sceptyczny :) poza tym do tuningowanego motoru gazu sie nie zaklada.... tak czy tak to profanacja silnika :)

30.04.2006
00:03
[24]

Vein [ Sannin ]

wysi - alfa to nien to co fiat czy skoda, - bo o tych samochodach wiem najwiecej na temat gwarancji (brat ma nowego fiata, kumpel ma 3 letnią fabie)
moze mi poweisz ze ei jezdziszdo ASO na przeglady ? pozatym jestes zadufanym w sobie pierd*** ignorantem, jezeli nie docieraja do ciebie zadne argumenty

Mobii - gaz i tunningowanine to 2 odrebne rzeczy, ktorych sie nie powinnno laczyc :P

Azzie - poprostu niewiem jak jest z gwarancja w renault...

30.04.2006
00:05
smile
[25]

wysiu [ ]

No jednak Alfa to Fiat, a przynajmniej te same punkty sprzedazy i serwisy w naszym kraju:)

"pozatym jestes zadufanym w sobie pierd*** ignorantem, jezeli nie docieraja do ciebie zadne argumenty"
A tos mi dojebal:) Ale musisz sie bardziej postarac, juz jakis kolo dzisiaj nazywal mnie tu kretynem, wiec slabo.

A, byl to jakis Gr4nd, i oczywiscie nie mial racji, ale nie mial tez jaj by to przyznac..:)

30.04.2006
00:07
[26]

Azzie [ bonobo ]

Vein: Gwarancja nie ma zadnego znaczenia. Co innego gwarancja, okres jej trwania i przeglady gwarancyjne a co innego przeglady techniczne [rejestracyjne].

Nowy samochod ma sie pojawic na przegladzie technicznym w punkcie diagnostycznym po 5 latach od sprzedazy. A to czy wlasciciel ma gwarancje, czy jezdzi na przeglady gwarancyjne do ASO itp to nikogo nie obchodzi.

Chyba ze wlasciciel zalozy instalacje gazowa, wtedy musi sie pojawiac co roku na obowiazkowym przegladzie rejestracyjnym samochodu i instalacji.

Czyli jesli Guderiana samochod jest z 2004, to na przedlad rejestracyjny musi sie zglosic dopiero w 2009. Czyli przeglady w 2007 i 2008 sa w calosci dodatkowym kosztem instalacji w wysokosci okolo 300 zl. Niby nie jakos strasznie duzo, ale tak od ziarna do ziarnka sie zbiera troche tego

30.04.2006
00:31
[27]

Azzie [ bonobo ]

Rzucilem jeszcze okiem na moje faktury za przeglady gwarancyjne i przez gaz doplacam odpowiednio:
ASO Warszawa:
przeglad 122 zl, filtr elektrozaworu 8,72, komplet swiec 91,35* - razem: 222,07

ASO Chelm:
przeglad 53,68, filtr 9,91, swiece 96,92 - razem: 160,51


* licze swiece dlatego ze jezdzac na gazie trzeba je wymieniac czesciej

Czyli zakladajac ze rocznie robimy 20 kkm, od oszczednosci trzeba odjac okolo 350 zl za dodatkowe koszty przegladow rejestracyjnego i gwarancyjnego.


Pociagnijmy dalej ta kalkulacje.

20 000 km rocznie, zakladajac ze 5% tego przejezdzamy na benzynie, spalanie 8 l/100 km na beznynie, 10 l/100 km przy gazie (wzrost jest 10-20% zalozmy ten wiekszy). Benzyna 4 zl/litr, gaz 2 zl/litr.

30.04.2006
00:36
[28]

Vein [ Sannin ]

Azzie - w sumie niewiem czy tak czesciej z tymi swiecami... no ale coż...
co do gwarancji, poprostu nie mialem nnowego samochodu, a co do ASO, to robia praktycznie to samo co na przeglądziei (przynajemniej w ASO fiata) trzeba za to płacic. Pozatym, ja mowie o normalnej eksploatacji rpzez wiecej ninz te 2 lata mininmum

wysiu - to moze czas zaczac sie zastanawiac nad sobą jezel ityle osob ma n.t ciebie taką opinie ? bo w sumie moja jest uzasadniona, z góry zakladasz ze sie innni mylą a ty jesteś wszystkowiedzącą alfą i omegą, ale nie warto sie o to klocic bo sie zrobi offtop, a powiedzialem to co mysle, nie po to by sie wyklocac czy obrzucac wyzwiskami, tylko by wyrazić swoją opinie na temat twojego zachowania (zauwazonego nine po raz pierwszy na tym forum)

30.04.2006
00:41
[29]

Azzie [ bonobo ]

koszt przejechania tego na benzynie to 6 400 zl
koszt przejechania tego na gazie to:
benzyna: 320 zl
gaz: 3 800 zl
dodatkowe przeglady: 350 zl

Razem 4 470. Czyli zysk 1930.

Czyli porzadna instalacja powinna sie zwrocic po okolo 1,5 roku do 2 lat. I to jest wlasnie mniej wiecej ten prog oplacalnosci: powyzej 20 000 km rocznie.

Wg mnie nie ma sensu zakladac instalki i sie z tym wszystkim meczyc dla dluzszego okresu zwrotu...


Vein: Czesciej, jakbym nie mial gazu to zgodnie z ksiazka serwisowa wymiane swiec mam co 40 kkm, a nie co 20 kkm jak przy gazie...

30.04.2006
01:00
[30]

Vein [ Sannin ]

Azzie - moim zdaniem powinno sie wymieninac swiece kiedy zaczynaja sie z nimi klopoty, a nie kiedy książka powie, bo swieca swiecy nie równa :P ale przyznaje racje... są pewnne granice oplacalnosci, ja kupilem uzywany samochod z instalacją.. wiec dla mnie to się bardzo oplaca... trzeba tez brac pod uwage wiele innych czynnikow, nie tylko to ile sie przejezdza tym samochodem, no ale nie o tym rozmowa :]

30.04.2006
01:22
[31]

DJ_Ant [ Centurion ]

moje zdanie jest takie, jak bym kupil nowy samochod na ktorym by mi zalezalo NIGDY bym nie przeszedl na GAZ... wole kupic diesla... na gazie samochod tak straszliwie muli same problemy z nim szczerze nie polecam... jesli ktos twierdzi ze nie ma roznicy w mocy, to ja niewiem chyba jest w bledzie... Kolega ma Opla Omege C 3.0L jak przelaczy z gazu na benzyne to tak samo jak by wlaczyl nitro :P samochod dostaje takiego kopa ze wcina w siedzenie, dodam ze instalacja gazowa wyniosla go okolo 7k zł... ale z 2giej strony jak by mial placic tyle kasy za bene to by zbankrutowal :P wniosek taki iz wole silnik na bene o malej pojemnosci ktory malo pali :P

30.04.2006
01:32
[32]

Vein [ Sannin ]

DJ_Ant - zwalili mu instalacje, no ale podobno ja tam nic nie wiem.... mala pojemnosc nie równa sie małe spalanie, uwierz, ja mam 15stoletni silniczek 1.3, pali tyle samo co nowy silnik 1.1 w pandzie, a 2 litry mniej niż silnik 2.3 litra... no cóż... żeby na gazie nie "mulił" trzeba zastosować BLOSa mechanicznego (praktycnzie nie do zdobycia, ale za 250 zł da sie znalezc) jest to swego rodzaju gaźnik do gazu, wtedy mieszanka jest perfect :] prawie jak we wtrysku sekwencyjnym

ps. pewneni zaisntalowany ma sekwencyjny w fazie cieklej... ale i tak zle jest ustawiony...

30.04.2006
01:37
smile
[33]

Mobii [ Seicento 1.1 Killer ]

Vein --> ale dales przyklad, juz nic mniej oszczednego nie znalazles?? :D fiatowskie 1.1 pala chyba najwiecej z tych malych pojemnosci i wcale nie sa takie nowe :P mi sc 1.1 na miescie pali 10 :> na trasie czasem 7 spali :D no ale ty nawet na benzynie nie masz szans :)

30.04.2006
01:46
[34]

DJ_Ant [ Centurion ]

posiadam kilka samochodow miedzy innymi Opla Corse C 1.0 srednie spalanie to 5,7L/100km benzyny sadze iz nie oplacalo by mi sie zmieniac go na gaz... zreszta, scigalem sie juz ta corsa z kadettem 1,6 jak byl przelaczony kadzio na gaz to odejscie mial duzo slabsze niz ta 1L Corsunia :P

30.04.2006
01:54
[35]

DJ_Ant [ Centurion ]

to jest mniej wiecej tak jak sie tankuje gdzies na zadupiu benzyne 95 i na markowej stacji 98... orazu wyczowam roznce

30.04.2006
09:44
[36]

Azzie [ bonobo ]

Warto zauwazyc ze roznica w cenie gaz/benzyna zmienia sie caly czas i ciezko przewidziec jak bedzie to wygladalo na przestrzeni najblizszych 2 lat.

Jeszcze miesiac temu gaz kosztowal 2.10 a benzyna 3.60. Teraz gaz 1.95 a benzyna 4.25...

We wrzesniu mozna sie spodziewac kolejnej podwyzki cen gazu, obstawiam ze dojdzie do okolo 2.50, oby nie wiecej...

30.04.2006
10:18
[37]

Hans87 [ Konsul ]

To ja sie podbije do watku troche nie na temat, ale dobra. POdobno mozna zalozyc jakies uzadzenie ktore pozwala nam jezdzic na olejach roslinnych(kujawski np.) To prawda?? Warto to robic? Slyszal juz ktos o tym? Ja bylem osobiscie zdziwiony jak o tym uslyszalem.

30.04.2006
10:29
[38]

Vein [ Sannin ]

Hans - te urzadzenie kosztuje 2k zł w "firmach" a to esjt prosty podgrzewacz przeplywowy+filtr odśrodkowy, ewentualnie dodatkowy zbiornik

30.04.2006
10:33
[39]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Hans87
Mój jeździ bez żadnego dodatkowego urządzenia. Sprawdzone empirycznie :)

30.04.2006
10:48
[40]

2kaii [ Konsul ]

slyszalem, ze od wrzesnia akcyza na gaz drozeje o 40%

30.04.2006
10:56
[41]

Hans87 [ Konsul ]

Vein--> rozumiem ze mozna zrobic to taniej:)

A tak pozatym jak to wplywa na silnik? Jest bardziej oplacalne niz gaz?

30.04.2006
10:58
smile
[42]

ssaq [ Jah By My Side ]

Vein --> Proste ,ze uwaza sie za alfe i omege ,przeciez pisal ,ze jezdzi Alfa =P

30.04.2006
11:07
[43]

Rudy 102 [ Centurion ]

Cena od ok. wrzesnia rosnie bo na zime zmienia sie mieszanka LPG. U mnie w domu od kiedy tylko pamietam wszyscy jezdza na gazie. 2 passaty, 2 polonezy, aktualne audi 100 ojca i moje Audi 80 i z zadnym nie bylo problemow. Passat brata ma ponad 200tys. na gazie :-) Osobiscie przeglady olałem-wymieniam tylko swiece co ok 15tys.km Jezeli cos sie zacznie dziac to wtedy pojade do "gazownikow" na regulacje itp. Co do osiagow-najwiekszym plusem instalacji sekwencyjnej jest to ze auto ma nadal takie osiagi jak na benzynie. Ich odczuwalna utrata jest tylko na instalacjach mieszalnikowych (takich jak u mnie) ale i tak zawsze w zbiorniku trzeba miec te 15litrow wachy zeby nie zatrzec pompy, pozatym silnik powinien co jakis czas polatac na benzynce wiec gdy potrzebuje dynamicznie wyprzedzic tudziez dac dyla spod swiatel wystarczy przełaczyc na benzynke i sru....:-)

30.04.2006
11:09
smile
[44]

tomirek [ ]

Vein ---->>> wysiu - to moze czas zaczac sie zastanawiac nad sobą jezel ityle osob ma n.t ciebie taką opinie ? bo w sumie moja jest uzasadniona, z góry zakladasz ze sie innni mylą a ty jesteś wszystkowiedzącą alfą i omegą, ale nie warto sie o to klocic bo sie zrobi offtop, a powiedzialem to co mysle, nie po to by sie wyklocac czy obrzucac wyzwiskami, tylko by wyrazić swoją opinie na temat twojego zachowania (zauwazonego nine po raz pierwszy na tym forum)

Czytam ten watek i jakby na to nie patrzec to Ty jestes tu osoba wszystkowiedzaca, klotliwa, obrzucajaca wyzwiskami i wnoszaca do watku tylko chaos.
Zastanow sie nad soba bo robisz sie zalosny....

30.04.2006
11:11
[45]

cezarrrrr [ Junior ]

Samochód osobowy pierwszemu badaniu technicznemu na stacji kontroli pojazdów musi być poddany po 3 latach, następnemu po 2, potem co roku.
Z instalacją gazową co roku.
Koszt przeglądu 100zł, z instalacją 163 zł.

30.04.2006
11:19
[46]

Azzie [ bonobo ]

cezarrr: masz racje.

30.04.2006
11:25
[47]

cezarrrrr [ Junior ]

Azzie: w urzędach mylą się nader często,
Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym

30.04.2006
11:31
smile
[48]

cezarrrrr [ Junior ]

Przepraszam, nie widziałem że odpowiedziałeś.

30.04.2006
14:41
[49]

Azzie [ bonobo ]

To ja zle spojrzalem do swojego dowodu rejestracyjnego. Patrzylem na pierwsza wbita pieczatke, a przeciez ta pieczatka jest wbita nie przez urzad komunikacji a przez stacje diagnostyczna, czyli juz jeden przeglad rejestracyjny byl po 3 latach, nastepny po kolejnych 2 latach, czyli w 2007. wszystko sie zgadza, moj blad :)

30.04.2006
14:42
[50]

tedorrr [ Konsul ]

sekfencyjny(nie spadają osiągi ani spalanie) ok.4tys zł

30.04.2006
19:32
[51]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

no jak miło, niespodziewałem się takiego szerokiego odzewu :)

jeżdże rocznie 10 - 15 tys. wiem że to na granicy opłacalności jeśli chodzi instalacje gazu ale samochód ma 8000 tys przebiegu więc napewno będe go eksploatował przez długie lata. w końcu koszt instalacji się zwruci i zaczne oszczędzać.

teraz prosze o uszczegułowienie: kolektor jest plastikowy, silnik z wielopunktowym wtryskiem - to koszt jaki będzie? bliżej 2 czy bliżej 4 tys? a sekwencyjny wtrysk poza tym że kosztuje ponad 4 tys co daje?

a co do podwyżki cen gazu to te 40% akcyzy to zdaje się jest 17 gr., a biorąc pod uwagę że akcyza na benzyne od stycznia 2007 wzrośnie o 25 gr. to różnica w cenie jeszcze się pogłębi.

30.04.2006
20:45
[52]

Azzie [ bonobo ]

Guderian: Sam myslalem nad gazem do mojej [niedoszlej] Thalii i w okolicach Warszawy sa punkty monutjace wtrysk sekwencyjny od 3400-3500 zl. Nie baw sie w nic slabszego bo to naprawde nie warto. Jak cos robic to porzadnie.

Przy 10-15 kkm rocznie odradzam instalacje, zbyt dlugofalowy zwrot inwestycji... No ale to Twoja decyzja...

01.05.2006
02:55
[53]

Vein [ Sannin ]

kwasopijek - bo poprsotu w tym "siedze", wznam ceny części samochodowych, wiem o wielu mitach związanych z isntalacjami gazu w samochodzie znam fakty dot. cen badań i regulacji. Więc stwierdzenie wysia, ze jeżeli sie pomyliłem co do terminów badań, od razu znaczy że nic nie wiem n. instalacji mnein zdennerwowało, a jedynym wyzwiskiem bylo "pierd***" bo slow "ignorant" i "zadufany w sobie" nie mozna nazwac wyzwiskami, ale nie o tym mowa, a ty nie apisales niczego zwiazanego z tematem watku

01.05.2006
07:43
[54]

Garbizaur [ Legend ]

Azzie --->
Przy 10-15 kkm rocznie odradzam instalacje, zbyt dlugofalowy zwrot inwestycji... No ale to Twoja decyzja...
To zależy jeszcze od tego ile zamierza się jeździć samochodem. Np. moja matka kupuje sobie samochód na min. 5-6 lat. Teraz ma akurat diesla, więc gaz nie wchodzi w grę ale jakby kupiła benzynę, to pomimo tego że mało jeździ na pewno wpakowałbym tam gaz. :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.