GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

'Memento' - O co tam, kurde, chodzi?

29.04.2006
21:29
[1]

BBC BB [ massive attack ]

'Memento' - O co tam, kurde, chodzi?

Otóż oglądałem dzisiaj film Memento (Pamiętaj), ale kompletnie go nie zrozumiałem :D
Dwie przeplatające się fragmenty - kolorowe i biało czarne. Jedno leci od tyłu, drugie normalnie.
Kto to był Sammy? I ten policjant? John G?
Mógłby ktoś streścić ten film i wytłumaczyć, o co tam biega?
Najlepiej w spoilerze, będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam

29.04.2006
21:34
[2]

MOD [ Generał ]

spoiler start
Główny bohater zabił Johna G,czyli goscia , ktory zabil jego żone.Ponieważ w pewnym momencie głownemu bohaterowi spodobało się zabijanie albo nie lubił tego policjanta ,napisał sobie na zdjeciu "Nie ufaj mu" przy zdjeciu policjanta.(Jest to kluczowa scena filmu) Potem oczywiście zapomniał o tym co zrobił i wywnioskował ze to policjant jest Johnem G.Więc go później zabił.Po prostu ten film trzeba sobie samemu ułożyć po kolei;)

spoiler stop

29.04.2006
21:35
smile
[3]

hen1o [ Konsul ]

spoiler start

Juz nie pamietam dokladnie, ale ten gosc, ktory stracil pamiec w retrospekcjach glownego bohatera byl tak naprawde samym glownym bohaterem :) Po prostu poprzez utrwalanie sobie tego motywu gosc zapamietywal wlasna przeszlosc nie wiedzac, ze jest to jego przeszlosc i ze to on sam zabil swoja zone :P

Policjant to zwykly policjant, ktory wykorzystuje glownego bohatera do mordowania niewygodnych ludzi. Naprowadza go na nich poprzez tworzenie dowodow wskazujacych, ze to oni zgwalcili i zamordowali jego zone (co jest ofkorz nieprawda). Oczywiscie nasz glowny bohater ciagle o tym zapomina i morduje nastepnych :)


spoiler stop


Warto obejrzec film dwa razy, bo jest naprawde wybitny.

29.04.2006
21:37
[4]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

spoiler start
Sammy to gość, który udawał uraz pamięci krótkotrwałej, żeby wybulić odszkodowanie. Lenny zapamiętał to nazwisko jeszcze sprzed wypadku i jakoś połączył go ze swoją historią. Dzięki temu nie obwiniał siebie za śmierć żony i miał motyw do działania - znalezienie "prawdziwego zabójcy - Johna G.
Policjant (nie wiem czy są jakieś konkretne powiązania jego nazwiska z wymyślonym zabójcą, czy to przypadek) posługiwał się Lennym do własnych celów, żeby tamten likwidował wszelkie męty społeczne. Cholera wie ilu Johnów G. Lenny zabił już wcześniej.
spoiler stop

Mogłem coś przekręcić, bo film oglądałem tylko raz. Niedługo dorwę posklejaną wersję "Chronological Order" i może coś jeszcze się rozjaśni.

29.04.2006
21:40
[5]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

dodam tylko ze film naprawde wysmienity i niedawno byl w Focusie :)

29.04.2006
21:48
smile
[6]

Wybor [ ]

Właśnie skończyłem oglądać ten film :) W trakcie nie wiedziałem o co chodzi. Jak układałem sobie fakty w całość to nagle coś się diametralnie zmieniało.
Film jednak jest warty zobaczenia i to kilka razy!

29.04.2006
22:26
[7]

BBC BB [ massive attack ]

Czyli jak to?

spoiler start

Sam zabił wcześniej morderce swojej żony, a ten policjant wmówił mu, że morderca ciągle żyje?
I czemu myślał, że Sammy to zupełnie inna osoba?
spoiler stop

29.04.2006
22:33
[8]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

spoiler start
Nie było żadnego mordercy. To Lenny zabił swoją żonę wstrzykując jej zbyt dużą dawkę insuliny i zapomniał o tym zdarzeniu. Wtedy ubzdurał sobie, że jego żona została zabita podczas napadu (być może policjant mu to zasugerował).
Sammy to był zupełnie kto inny. Oszust, który próbował wyłudzić odszkodowanie od firmy, dla której pracował Lenny, udając symptomy przyszłego schorzenia Lenny'ego.
spoiler stop

29.04.2006
22:37
[9]

BBC BB [ massive attack ]

spoiler start
Sammy to był zupełnie ktoś inny? To skąd główny bohater go znał? I kim była Natalie?
spoiler stop

29.04.2006
22:50
[10]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

spoiler start
Znał go, bo prowadził jego sprawę jako agent ubezpieczeniowy i dowiódł, że Sammy jest oszustem. Po wypadku zafałszował wspomnienie o Sammym (dlatego musiał tak często sobie o nim przypominać), żeby wszystko pasowało do jego wersji wydarzeń, w której jego żona została zabita podczas napadu.
Natalie była dziewczyną dilera narkotyków, sama również była zamieszana pośrednio w handel. Teddy wysłał do niej Lenny'ego, żeby zaprowadziła go do Jimmy'ego (chyba tak miał na imę?). Lenny zabił go w piwnicy opuszczonego budynku i zrobił zdjęcia trupa, ale spalił je, kiedy dowiedział się prawdy o sobie. Obawiał się, że nie będzie w stanie poradzić sobie z tą wiedzą, a myśl, że może dokonać zemsty nadawała sens jemu istnieniu. Tak to powinno się skończyć, ale Natalie wykorzystała Lenny'ego, żeby pozbył się jej chłopaka - Dodda, aby mogła zgarnąć jego forsę.
spoiler stop

29.04.2006
22:52
smile
[11]

BBC BB [ massive attack ]

Mephistopheles -->> Dzięki chłopie, masz browara u mnie :)
Pozdrawiam

29.04.2006
22:54
smile
[12]

CHESTER80 [ Persistence ]

WoW! Ale mamy na GOLu expertów! Ja bym bardzo prosił o wytłumaczenie "Mulholland Drive" Luncha :)

Mephistopheles --> Gdzie dorwałeś "Chronological Order" ??

29.04.2006
23:03
[13]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Chester ---> Jak to gdzie? Na e(mule)Bay. :)
Mullholland Dr. mam nawet obecnie na dysku, ale musiałbym jeszcze raz go obejrzeć, bo mało co z samego filmu pamiętam, a co dopiero miałbym tłumaczyć. :P

29.04.2006
23:08
[14]

r_ADM [ Generał ]

to ja dotychczas myslalem, ze wyjasnienie filmu jest otwarte. ze mozna tlumaczyc to na wiele sposobow a tu tacy znawcy kategorycznie twierdza, ze jest tak jak oni sobie ubzdurali... lol

29.04.2006
23:17
[15]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Nie żadni "znawcy", tylko widzowie. Oczywiście, że wersja Lenny'ego może być przyjmowana za prawdziwą, ale wtedy cała historia jest mniej prawdopodobna (chociażby zbieg okoliczności choroby Sammy'ego i Lenny'ego). Zresztą zeznania Teddy'ego były bardziej przystępne, niż bałagan w głowie gościa, który stojąc nad klozetem nie wie czy już zdążył osuszyć jaszczura, czy jeszcze nie.

29.04.2006
23:27
smile
[16]

CHESTER80 [ Persistence ]

Mephistopheles --> O kurka, to faktycznie jest na e(mule)Bay, widzę tam również Pulp Fiction w wersji chronologicznej ale ten film akurat jest prosty jak budowa cepa :)

29.04.2006
23:28
[17]

Dibbler [ Gardło Sobie Podrzynam ]

To ja polecam jeszcze ten link:

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.