GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wyjazd z Socratesa/Erasmusa - ktoś był?

20.04.2006
22:04
smile
[1]

Coolabor [ Piękny Pan ]

Wyjazd z Socratesa/Erasmusa - ktoś był?

Witam. Zastanawiam się czy ktoś z GOLowiczów był kiedyś lub ma zamiar wyjechac za granicę na studia w ramach tego programu. Jeśli tak, to napiszcie proszę o swoich wyjazdach, doświadczeniach no i o tym czy było warto (pytanie retoryczne :P) Czy wyjeżdżaliście sami czy ze znajomym? Czy trzeba znac prefekt język kraju? Ile kosztowało utrzymanko? Od siebie dodam, ze zastanawiam się nad takim wyjazdem (Włochy lub Słowenia) dla mnie to ostatni dzwonek, jedyne co mnie trochę zniechęca, to brak znajomych, którzy byliby chętni (no i na razie zerowa znajomosc języków tamtych krajów, ale to nie byłby aż tak wielki problem, jakby co, to angolem posługuję się biegle :))

20.04.2006
22:52
[2]

moneo [ Nikon Sevast ]

bylem, warto. studia mialem po angielsku, wiec z tym luz, aczkolwiek miejscowego jezyka tez liznalem (byl taniutki kurs z zajeciami 4 dni w tygodniu).

do tego fajnie pomieszkac i postudiowac w innym kraju za stosunkowo mala kase. mieszkalem z ludzmi ode mnie z uczelni, mieszkanie zaklepalismy wczesniej. ale samemu tez da sie cos zalatwic, uczelnie zagraniczne czesto pomagaja.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.