GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Hamachi - o co w tym chodzi...?

11.04.2006
21:12
[1]

yautay [ Centurion ]

Hamachi - o co w tym chodzi...?

Czesc!

Czy moglibyscie mi wytlumaczyc o co chodzi w programie hamachi? - zauwazylem ze wielu graczy CM kozysta z tego programu... Rozumiem ze umozliwia on polacznie sie pomiedzy dwoma graczami ze zmiennym IP, ale jak to zrobic w praktyce???

Pozdrawiam!
M

11.04.2006
22:01
[2]

Plantator [ Prokonsul ]

Nie ze zmiennym IP tylko za NATem.

11.04.2006
22:20
[3]

Alek_ [ Pretorianin ]

Hamachi jest darmową, nie wymagającą konfiguracji aplikacją VPN (Virtual Private Network). Jest to pierwszy i jak na razie jedyny program VPN umożliwiający nawiązanie bezpośredniego połączenia między dwoma komputerami, jeżeli oba znajdują się za NATem. Na razie jest dostępny na systemy Windows z rodziny NT (NT, 2000, XP, 2003) oraz na Linuksa. Wersja dla Mac OS jest w przygotowaniu.


Co to jest Hamachi ?
Jest to program typu VPN (Virtual Private Network). Hamachi pozwala tworzyć wirtualne sieci typu LAN, każdy może stworzyć swoją własną, prywatną sieć. Każdy użytkownik Hamachi dostaje dodatkowy adres IP. Jeżeli dwóch lub więcej użytkowników Hamachi znajdzie się w jednej sieci (można je utworzyć z poziomu programu, dosłownie dwa kliknięcia) to uzyskują połączenie bezpośrednie. Dzięki programowi można uzyskać połączenie p2p między komputerami znajdującymi się za NAT'em!

Zastosowania Hamachi
Na pewno wielu z was jest w typowej sieci lokalnej, ma prywatne, nie publiczne IP i brak przekierowanego portu. Program Hamachi to lekarstwo na tą dolegliwość! Dzięki niemu prywatny adres IP działa jak PUBLICZNY! Przykład: Chcemy zagrać z kolegą z innej sieci, który też nie ma publicznego IP, w jakąś grę. Niestety, nie możecie się połączyć przez NAT, ale dzięki Hamachi możecie grać razem! Jeden z was postawi serwer gry a drugi bez problemu się z nim połączy, wystarczy, że oboje będziecie w jednej sieci Hamachi. Można mieć i należeć do nieograniczonej ilości sieci. W momencie, gdy zobaczmy w oknie Hamachi naszego kolegę i jego adres IP Hamachi, możemy się z nim łączyć poprzez to IP, widzicie się w LAN'ie. Hamachi to również świetny program do wymiany plików. Jedna osoba stawia serwer FTP i inni posiadacze Hamachi, będący w tej samej sieci, mogą się z nim połączyć.

12.04.2006
01:58
[4]

Odoaker. [ Legionista ]

Mówiąc najprościej hamachi umożliwia hostowanie (czyli stawianie) gry osobie z wewnętrznym IP, o czym wcześniej mozna było jedynie pomażyć.
Grałem używajac hamchi z wieloma osobami i jestem bardzo zadowolony z działania tego programu. Gorąco polecam!

12.04.2006
07:39
[5]

yautay [ Centurion ]

hej!

Dzieki za odpowiedz, juz zasysam program z netu ;o)

Pozdrawiam!
M

12.04.2006
11:33
[6]

Stygion_M [ Chorąży ]

witam zassałem prgram i go uruchomiłem ale czy mogłby ktoś podac jakies sieci z CM ??
bo bardzo bym sobie chętnie pograł :D

12.04.2006
15:50
[7]

mscor [ Chorąży ]

Stygion_M--> nie ma czegoś takiego jak sieci z CM. Musisz umówić się z kimś, kto również ma hamachi. Jeden z was postawi sieć i poda drugiemu jej nazwę i hasło. Wtedy ten drugi wpisuje podane dane i wchodzi do sieci. Sieć jest tylko tymczasowa i wymaga każdorazowego postawienia.

12.04.2006
15:59
[8]

Stygion_M [ Chorąży ]

Aha dobrze wiedziec :D

Wiec kto miałby ochote szpilnąc przez hamachi bo chce to cos wyprobować a nimam z kim :P

12.04.2006
21:55
[9]

Odoaker. [ Legionista ]

mscor
Niezupełnie. Postawione sieci są cały czas, nie trzeba ich każdorazowo zakładać. Ja osobiście cały czas lece na jednej sieci, do której co troche podłanczają mi się nowe osoby.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.