ronn [ moralizator ]
Sophie Scholl - ostatnie dni
Co myslicie o tym filmie? Zauwazylem dosyc drastycznie rozbiezne opinie. Jedni sa zachwyceni, inni traktuja ten film jako wybielanie historii, a reszta zwraca uwage na naiwnosc i bezproduktywnosc "Bialej Rozy".
Byly juz filmy o idealach, moralnosci. Bylo ich wiele. Czy ten sie czyms wyroznia? Czy nieskazitelne postaci rodzenstwa nie wydaja sie przekoloryzowane?
Wedlug mnie film jest dobry, czasami przewidywalny, ale najbardziej bronia go sceny przesluchan Sophie vs. Sledczy.

ronn [ moralizator ]
Hm, w ogole nikt tego nie ogladal?
Klemens [ Generaďż˝ ]
Niektorzy jeszcze chodza do kina:)) Ja osobiscie jestem dobrej opinii o tym filmie, w ogole nie rozumiem zarzutow odnosnie wypaczania historii, jej przeinaczania etc., film moim zdaniem znakomicie pokazuje powszechne poparcie, jakim cieszyl sie nazizm, wszakze ze glownymi bohaterami nikt sie nie ujmuje, ba, malo kto ich chocby odrobine rozumie. Mordy sadowe zas dla mnie nie sa niczym "slabszym" od mordow dokonywanych w komorach gazowych etc.
ronn [ moralizator ]
Klemens --> Kino, a co to jest? ;-)
Czy nie uwazasz, ze niektore sceny nie sa wybitnie hollywoodzkie? np : "zabijcie mnie, zamiast jego".