GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Oblivion - porady

28.03.2006
10:38
[1]

Bdx [ Senator ]

Oblivion - porady

W watku tym prosze o zamieszczanie tylko i wyłącznie porad dotyczących przechodzenia misji w grze Oblivion. Wszelkie inne posty bedą zgłaszane do moderatora.
Proszę również osoby o edytowanie swoich postów, a nie dodawanie kolejnych w celu zamieszczenia następnych porad bądz dodawania alternatywnych sposobow na ich przejście. Wszelkie sugestie zamieszczajmy w aktualnym wątku The Elder Scrolls IV: Oblivion.
Pozdrawiam :)

Póki co proponiję następującą formę dodawania porad i informacji:

1. Paranoia

Po spotkaniu Lesnego Elfa imieniem Glarthir w miescie Skingrad mamy szansę zacząć misję Paranoia. Jest to jedna z misji w której mamy sporą dowolność w jej zakończeniu. Jednym z możliwych jest następujące:

spoiler start
Glarthir uwaza, ze ludzie Skingradu knuja przeciwko niemu spisek ktory ma zapobiec ujawnieniu przez niego sekretow dotyczacych wplywowych mieszczan. Jedynym wyjsciem, zeby upewnic sie czy to prawda czy paranoja, to sledzenie wskazanych przez Glarthira osob. Wszelkie informacje, nazwiska, miejsce zamieszkania tych osob otrzymacie od ekscentrycznego elfa takze nie wpisuje ich tutaj. Teraz do konkretow, moj przebieg misji wygladal nastepujaco: Po
przesledzeniu dwoch pierwszych osob zglosilem sie do Glarthira i powiedzialem, ze nie sa oni zainteresowani jego osoba. Za kazda taka odpowiedz dostalem 150 zlota. Bodajze po zdaniu raportu z pierwszego sledzenia natknalem sie na Dion'a, kapitana strazy Skingradu. Powiedzial zeby nie wdawac sie w w kontakty z Glarthirem badz zglosic jezeli bedzie chcial aby zrobic cos dziwnego. Po sledzeniu trzeciej osoby zdalem raport w ktorym powiedzialem, ze faktycznie Glarthir byl sledzony. W tym momencie otrzymalem kartke ze 'zleceniem' ktora zanioslem Dionowi - straz zajela sie reszta. :)

Alternatywa:
Po przesledzeniu trzeciej osoby mozna powiedziec Glarthirowi, ze rowniez ta osoba nie sledzila go i nie jest nim zainteresowana. W tym momencie Glarthirowi 'peka zylka' i musimy z nim stoczyc walke.
spoiler stop


Weynon Priory

Misja ta jest powiązana z misją Find the Heir.

spoiler start
Po sprowadzeniu prawowitego nastepcy tronu, Martina, do Wenyon Priory zastajemy je w trakcie ataku ze strony grupy 'Assasins'. Musimy pokonac wszystkich przeciwnikow, dotrzec do Jeffrey i zorientowac sie co do sytuacji. Niestety najezdzcom udaje sie porwac Amulet Krolow. Priorytetem staje sie teraz ukrycie Martina w bezpiecznym miejscu. Wybor pada na 'Cloud Ruler Temple', ukrytej fortecy zolnierzy 'Blades' niedaleko Brumy. Po odeskortowaniu Martina i Jeffreya w to miejsce, quest jest zakonczony
spoiler stop


The Arena

Podczas rozmów z NPC odpowiedzialnymi za ustawianie walk moze sie wydawac, ze bedzie ciezko. Moje doswiadczenia sa diametralnie inne.
spoiler start
Gralem Redguardem nastawionym na Endurance i Strength mieczem 'Bladeow'. Arene skonczylem w ok 1h :(
spoiler stop


Dodane przez High

Jak ktoś zechce zostać championem na arenie jako nisko lvl mag:

spoiler start

to polecam udanie się do Chorrol pobawienie się conjuration do 75 i kupienie sobie takiego miśka Deadroth i on będzie zamiatał za nas :D

spoiler stop

28.03.2006
10:41
[2]

SilentOtto [ Faraon ]

2. "Unfriendly Competition" - Imperial City NPC sklepikarka Jensine

spoiler start

Namiar na quest w którymś ze sklepów w trakcie rozmowy.
SilentOtto:
- Na prośbę Jensine wyśledziłem, że kupiec Thoromir (zaniżający ceny na rynku) kupuje towar od Agarmira. Włamałem się do domu tego ostatniego i znalazłem dowody, że ciuchy pochodzą od zmarłych (manifest z listą nieboszczyków). W dzienniku mam wpis, żeby udac sie z manifestem do Thoromira i skonfrontować go z faktami... Powiadomiłem o tym Jensine, ona też kazała mi iść do Thoromira, ale... Idę, mówię mu, że ciuchy ma po nieboszczykach, a on uparcie twierdzi, że opowiadam bajędy inspirowane przez Jensine mające na celu wysiudać go z miasta. Opcja cały czas jest aktywna, update w dzienniku nie ma i klops...:/
PrEd4ToR:
- z tym dziennikiem to sie idzie najpierw do tego sklepikarza, pozniej idzie sie zabic tego dilera, a nastepnie na samym koncu do tej babki w sklepie!
teraz to tylko mozesz przekupic drewnianego elfa zeby ci uwierzyl ze jego ciuchy sa trefne
- musisc isc do grobowca na cmentarzu w imperial city. mowie o tym cmentaru, co rozciaga sie w okolo miasta. jak wyjdziesz z temple district to idz w prawo i zaraz po prawej stronie powinien byc grobowiec. jak tego kolesia zabijesz inaczej to spalisz cala misje. tam w grobowcu jest lopata i to ona bedzie dowodem dla tej panny w sklepie.
Long:
- A jak udało ci sie podsłuchać rozmowę sklepikarza z hieną? U mnie stoją w narożniku i milczą, za diabła nie wiem co jest aktywatorem...
SilentOtto:
- W trybie skradania podchodziłem tak blisko za krzakami, aż dialog zaskoczył. Oko pokazywało, że niby jestem widoczny, ale konwersacja się odbyła bez problemów i quest
Long:
- Dokładnie tak postępowałem ale nic się nie działo. Będę próbował nadal :)
SilentOtto:
Żeby podsłuchać trzeba podejść blisko, czasem dialog uruchamia się z opóźnieniem
Moje błędy - nie wziąłem zabłoconych butów z domu Agarmira, tylko sam manifest. Dalej tak jak doradził PrEd4ToR. Kiedy zebrałem więcej dowodów Thoromir zaczął rozmawiać. I quest poszedł jak z płatka. Reward - pierścień i kasa.

spoiler stop

28.03.2006
10:49
[3]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

3. Canvas the Castle - Chorrol

Questa można dostać w zamku w Chorrol od władczyni posiadłości. Ktoś ukradł jej ulubiony obraz, a my mamy przeprowadzić śledztwo.

spoiler start
Należy najpierw przesłuchać wszystkich zamieszanych i z ich wypowiedzi wyciągnąć pare wniosków: ktoś był w zachodniej wieży w dzień kradzieży, w jadalni itp.
Zaraz po tym jak wszystkich przesłuchamy, musimy zacząć zbierać dowody. Odwiedzamy wspomniane wcześniej miejsca i znajdujemy: niedokończony obraz w zachodnim skrzydle, ślady po farbie na dywanie w jadalni, a na końcu zestaw do malowania u jednej z podejrzanych osób.
Po tym ostatnim zebranym dowodzie można tą osobe oskarżyć o kradzież. Są chyba dwie drogi zakończenia (można ją wydać, lub nie).
spoiler stop

28.03.2006
10:55
[4]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

4. A Brush with Death - Cheydinhal

W mieście można usłyszeć od ludzi plotke o zaginięciu znanego malarza Rythe Lythandas.

spoiler start
Należy udać się do jego domu w mieście i porozmawiać z żoną Tivelą. Da nam klucz do jego pracowni. W środku nie znajdziemy malarza, ale za to zobaczymy niedokończony obraz. Gdy na niego klikniemy, zostaniemy przeniesieni do świata z malowidła (btw. super to wygląda;). Spotkamy Rythe, który wyjawi nam powody swego uwięzienia.
Będziemy zmuszeni przedrzeć się przez zastępy trolli, by odzyskać magiczny pędzel. Gdy nam się to uda, Rythe teleportuje nas spowrotem.
ps. Nie trzeba walczyć z wszystkimi trollami. Jeślu uda nam się zakraść do ciała złodzieja i wrócić, to wystarczy.
spoiler stop

28.03.2006
20:11
[5]

SilentOtto [ Faraon ]

Wampiryzm w Oblivionie:

28.03.2006
23:04
[6]

Trollf [ ]

wyjasnienie mini-gierki do perswazji (tego kola podczas jednej z opcji rozmowy z NPC)

kolo jest podzielone na 4 czesci - jedna czesc NPC kocha, druga nienawidzi, trzecia troche lubi, a czwarta troche nie lubi - ktora jest ktora zalezy od danego NPC (mozesz to rozpoznac po mimice twarzy NPC jak najedziesz kursorem na dana czesc)
kazda z tych czesci jest na poczatku zapelniona wcale, troche, wiecej lub w calosci - jest to sila z jaka zareaguje NPC - dodatkowo te zapelnienia po kazdym kliknieciu w dana czesc obracaja sie zgodnie z ruchem wskazowek zegara
caly trick polega na tym, by klikac w czesc, ktora NPC nienawidzi gdy jest niezapelniona, natomiast w czesc, ktora kocha, klikac gdy jest w calosci zapelniona - klikanie w czesci posrednie (troche lubi/nie lubi) w zaleznosci od zapelnienia wlasciwie nie ma wiekszego znaczenia (zysk lub obnizenie przychylnosci NPC jest stosunkowo male)

29.03.2006
09:05
[7]

SilentOtto [ Faraon ]

Marksman Training by bone_man:

spoiler start

Low Level Trainers: Elda Dark-Heart who is locate at Regner house at the Southside of Bruma and Shameer located west of Skingrads Great Chapel of Julianos

Medium Level Trainers: Reman Broder who lives in the Southwest Corner of Skingrad and Pinarus Inventius in Anvil

Master Level Trainers: Alawen at the Trill Candle Camp east of Anvil
spoiler stop

29.03.2006
09:19
[8]

SilentOtto [ Faraon ]

Gildia złodziei - Imperial City

spoiler start
- przeczytać list gończy
- ja pogadałem z żebraczką w dzielnicy kupców i przekupstwem zwiększyłem jej poziom sympatii dla mojej postaci, więc powiedziała gdzie mogę znaleźć Foxa
- udałem się ok. północy we wskazane miejsce. Okazało się, że jest 3-ch kandydatów i konkurs kradzieży rostrzygnie kto zostanie przyjęty (trzeba cierpliwie poczekać aż zjawią się pozostali adepci inaczej proces rekrutacji się nie rozpocznie, w moim przypadku ostatni dotarł wood elf)
- elf zwinął fanta pierwszy, ale są szanse, ponieważ zabić co prawda nie można, ale okraść jak najbardziej
...
spoiler stop

29.03.2006
16:38
[9]

SilentOtto [ Faraon ]

Fingers of the Mountain - Chorrol (rekomendacja dla magów)

spoiler start
- iść do gildii magów i przystąpić do niej (o ile w niej nie jesteśmy), lider Teekeeus da nam zadanie konieczne do wykonania aby zdobyć jego rekomendację
- idziemy do Earane, i wędrujemy we wskazane przez nią miejsce. Przeszukujemy spalone zwłoki i zabieramy księgę
- wracamy do miasta i np. oddajemy ją E.... Ona każe nam wrócić po reward za 24h
- idziemy do lidera i mówimy, że ją oddaliśmy E...
- na życzenie lidera kradniemy księgę z pokoju E...
- odbieramy nagrodę od Earane (początek II części questu), a księgę oddajemy liderowi, dostajemy rekomendację i zaczynamy część II questu
Oczywiście można oddać księgę liderowi, po czym iść do E..., powiedzieć jej o tym i ukraść ją liderowi dla niej :)
- do dalszej części potrzebny nam Welkynd stone (tak wynika z notatki od E...)
- znajdujemy go (je) na PN od Chorrol (na lewo od drogi do Bruma) w ruinach Hrotanda Vale (lub innych ruinach tego typu - uwaga na wampiry w ruinach niedaleko od filarka).
- z welkynd stone wracamy do filarka i rzycamy na filar czar SHOCK

Reward: nowy czar Fingers of the Mountain, Shock damage 20pts in 5ft on target.

spoiler stop


© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.