GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kacik Pamieci na nowej stronie CMHQ-PL

22.03.2006
09:35
smile
[1]

haoz [ Konsul ]

Kacik Pamieci na nowej stronie CMHQ-PL

sugeruje zalozenie Kacika Pamieci Narodowej na nowej stronie CMHQ-PL. ja moge go redagowac.

jest miejsce na OPF czy inny Latajacy Cyrk, to dlaczego nie ma byc stronki o polskich bohaterach II Wojny Swiatowej.

czy bylby ktos chetny do pomocy, czy admini maja cos przeciw temu?

22.03.2006
10:13
[2]

Alek_ [ Pretorianin ]

Gdybyś od tego zaczął swoją obecność na forum (wcześniej nie obrażając innych)
może by Ciebie posłuchali a tak to nie wiem, ale kto wie.

22.03.2006
10:19
smile
[3]

haoz [ Konsul ]

ja nie musze miec z tym nic wspolnego. proponuje aby rozwazono ten pomysl w oderwaniu od oceny mojego zachowania na Szanownym Forum.

22.03.2006
10:21
[4]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

"jest miejsce na OPF czy inny Latajacy Cyrk"

przez takie teksty, nawet nie licz na jaką kolwiek reakcję ze strony forumowiczów.

22.03.2006
10:25
smile
[5]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

?! mi chodzi o reakcje CMHQ-PL, a nie przypadkowych Forumowiczow. grasz w ogole w CM?

22.03.2006
10:26
[6]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz--> gram i nie mam innych forumowuczów na myśli jak tych z CMHQ

22.03.2006
10:32
[7]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

Pomysł jest moim zdaniem dobry i godny uwagi. Trzba pogadać w tej sprawie z Klodem czy z technicznego punktu widzenia nie będzie kłopotów.Myslę że nie idzie tylko o II wojne bo możnaby tam zamieścić sylwetki wybitnych wodzów z innych okresów historii. Ale Haoz - niestety obawiam się że Alek ma racje z tą swoją uwagę.

22.03.2006
10:44
[8]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

moze to byc dobre, ale nie pod redakcja haoza;P o co to to nie;P bo zrobi tam wlasna piaskownice i pozniej problemy beda:)

22.03.2006
11:04
smile
[9]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Pomysł moim zdaniem doskonały, dodałbym jeszcze że ta podstrona koniecznie powinna być co najmniej dwujęzyczna jesli nie więcej, gdyby znaleźli się chętni lingwiści :)

22.03.2006
11:10
smile
[10]

haoz [ Konsul ]

dziekuje za aprobate pomyslu, niemniej jednak dziwi mnie Wasze uprzedzenie do mojej osoby. nie ma nic nienormalnego w tym, ze wielu z nas nie jest obiektywna. taka ludzka juz natura i na pewno inny redaktor takiego Kacika Pamieci Narodowej tez bedzie prezentowal historie przez pryzmat swoich osobistych pogladow.

jesli bedzie to prowadzil ktos inny to trudno, nie mam ambicji bycia za wszelka cene aktywista, tak jak np von Izabelin (mam nadzieje, ze okreslenie "aktywista" nie obrazi naszego kolegi z Ameryki). jakos to przezyje.

22.03.2006
11:12
smile
[11]

gully_ [ Konsul ]

No to małe votum separatum: jestem za tym, by kącik redagował haoz. Dlaczego? Z kilku powodów:
- od pewnego czasu haoz preferuje postawę patriotyczną ( gen Maczek itp ), więc można mieć nadzieję, że przyłoży się do pracy solidnie
- może dzieki temu wkomponuje się bardziej w społeczność ( haoz-> ty renegacie :P )
- mamy przecież Adminów od tego, by nadzorowali działania wszystkich działów, więc obawy o jakość koncika i treści w nim zawarte są chyba bezzasadnme. Chyba, że im nie ufacie.

Wg mnie pomysł jest dobry. Kwestia tylko, czy będzie mowa tylko o Polakach, czy też o innych postaciach...

P.S.: to się nazywa wkład w działanie społeczności - nowa inicjatywa. Oby tak dalej!

22.03.2006
11:18
[12]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully wiesz co masz racje:)

dobra haoz hehe moze cie zdziwi ale moje poparcie tez masz:) jesli zrobisz to dobrze to bedzie cos dobrego dla naszego servisu i sie zrechabilitujesz;) w sumie kazdy ma prawo dzialac ku dobru naszego servisu i jesli sie przylozysz to sam ci pogratuluje pracy;]

ps. ty rob nowy turniej gully;D

22.03.2006
11:24
[13]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz---> "dziekuje za aprobate pomyslu, niemniej jednak dziwi mnie Wasze uprzedzenie do mojej osoby. nie ma nic nienormalnego w tym, ze wielu z nas nie jest obiektywna. taka ludzka juz natura i na pewno inny redaktor takiego Kacika Pamieci Narodowej tez bedzie prezentowal historie przez pryzmat swoich osobistych pogladow. "

i tego właśnie sie boję, bo znając twoje poglądy na temat takiego Piłsudskiego, był by to dział wybitnie subiektywny.

22.03.2006
11:28
[14]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

A ja bym dodał jeszcze dwa słowa.
1.Haoz przeprosić powinien za swoje nieelegnckie zachowanie na forum
2.Zaprzestać działaności wywrotowej i przestanie obrażać pozostałych CM-owców
3.Jesli chce działać na rzecz tej strony i czuje sie na siłach to niech prowadzi rzetelnie tenże kącik wszelako pod nadzorem Adminów.

Jesli te warunki zostaną spełnione uważam że CMHQ - ponieważ nie raz już wybaczało błędy i wypaczenia - to i Haozowi odpuści.Ja tam nie jestem mściwy i gotów jestem także mu odpuścić.

22.03.2006
11:32
[15]

el f [ RONIN-SARMATA ]

MANOLITO - tylko jaką dasz gwarancję, że ktoś inny jako administrator takiej strony nie wrzuci swoich uprzedzeń i sympatii... ?
A budzących emocje postaci i wydarzeń w naszej historii trochę jest...

22.03.2006
12:05
[16]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

poczytaj sobie wywiad z Normanem Daviesem: jak zauwazysz nie tylko ja szerze "antyMarszalkowskie herezje"

wez tez pod uwage ze Zjuk zrzekl sie byl tytulu Naczelnika Panstwa i Naczelnego Wodza Wojsk Polskich wlasnorecznie i na pismie w liscie do Prezydenta Rady Ministrow - Wincentego Witosa z dn. 12.VIII.1920r. (czyli jeszcze przed Cudem nad Wisla). jak mozna kogos takiego miec w powazaniu?!

22.03.2006
12:13
[17]

gully_ [ Konsul ]

Wszelkie kontrowersje w konciku odnośnie jakiejś postaci mogą przecież wywołać na jej temat dyskusję na forum i w konsekwencji mogą doprowadzić do modyfikacji jej opisu w konciku, prawda? To zapewni jako taki obiektywizm.

Po drugie nie chciałbym, by praca haoza była postrzegana jako praca "pod kuratelą". Przecież admini mają OBOWIĄZEK KONTROLOWAĆ CAŁĄ zawartość strony, czyż nie?

Przy tej okazji prosiłbym wszystkie strony konfliktu pt: haoz vs reszta świata o zaprzestanie walk lub przeniesienie ich na grunt korespondencji via gg lub mail. Nie odbije się to na społeczności.
A przeprosić powinien nie tylko haoz, bo jakby poszperać, to i po drugiej stronie barykady znalazłbym kilku winnych do napiętnowania ( nie prowokujcie, bym wyszukał kilka wypowiedzi, bo nie oto chodzi ).

gro_oby--> wyluzuj. Mam pomysł na coś naprawdę solidnego, ale czeka mnie masa pracy. Min. miesiąc roboty bez testowania.


22.03.2006
12:17
smile
[18]

haoz [ Konsul ]

jesli chodzi o przepraszanie za zachowanie i zaprzestanie dzialalnosci wywrotowej, to mozecie zalozyc watek gdzie kazdy "poszkodowany" napisze co do mnie ma i ja sie do tego ustosunkuje. nie zamierzam pro-forma obiecywac cokolwiek ani przepraszac wszystkich za wszystko, bo to by bylo niepowazne.

22.03.2006
12:21
[19]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz---> sejm powołal "Radę obrony państwa" na której czele stał piłsudski, po tym jak bolszewicy zaczeli nas ścigać docierając do wisły endecy z tej że rady chcieli odwołać marszałka, bo co prawda był głową tej rady, ale ona sama w sobie mogła go ze stanowiska wodza naczelnego odwołać, ten wykożystując swoje znaczenia dla armii sam uprzedził ich ruch składając dymisję na ręce witosa, ten jej nie przyjął i tym samym piłsudki potwierdził swoją pozycję, (naczelnego wodza)podobną sytuację masz gdy czasami ministrowie premierzy naszego sejmu składają dymisje, ale czynnik nadżędny jej nie przyjmuje. Piłsudski nie żył w próżni politycznej, nie był alfą i omegą od którego wszystko zależało, a opisany fakt był tylko zabiegiem politycznym, bo jak sam wiesz, po tym incydencie dalej walczył z bolszewikami nie wymigując sie od odpowiedzialności tak za sukcesy jak i porażki.

ps. nie chcę tu kontynuować naszej dyskusji z innego wątku.

elf---> to zależy jakie haoz będzie miał kompetencje, mam nadzieję że nie będzie cenzorem nadsyłanych tekstów itd. wolał bym żeby każdy tekst był publikowany, i dopiero społecznosć CMHQ, decydowała czy ma się ostać (choćby na forum)

22.03.2006
13:07
[20]

Plantator [ Prokonsul ]

jesli chodzi o przepraszanie za zachowanie i zaprzestanie dzialalnosci wywrotowej, to mozecie zalozyc watek gdzie kazdy "poszkodowany" napisze co do mnie ma i ja sie do tego ustosunkuje. nie zamierzam pro-forma obiecywac cokolwiek ani przepraszac wszystkich za wszystko, bo to by bylo niepowazne.

I tu świetnie widać, przykład wręcz kliniczny działania mechanizmów obronnych!
Haoz takim postępowaniem w żaden sposób nie zmienisz zdania o sobie wśród innych

22.03.2006
13:35
[21]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

ja tez nie chcę tu kontynuować naszej dyskusji z innego wątku, ale nawet Hitler nie zrzekl sie odpowiedzialnosci za III Rzesze. gdy mial Ruskich pod drzwiami - wolal sie otruc niz np. uciekac nad Ren do Amerykanow.

Plantator >>>

masz do mnie jakies zale?

22.03.2006
14:27
[22]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

haoz ---> bardzo dobre to porównanie piłsudskiego do hitlera. nic nie wnosi, nic nie udowadnia ale pozwala nie ustosunkować się wprost do faktów przedstawionych przez monolito. jeśli tak będzie wyglądał kącik prowadzony przez ciebie to jestem za - będzie to nowa jakość. nie kolejne nudne opracowanie ale coś nad czym można będzie sie można ostro pokłucić na forum.

a tak wogóle o nowej stronie cmhq mowa jest od roku czy pół i nic. więc jeśli prace będą posuwać się w tym tępie to kącik powstanie jako integralna część strony....... bo ja wiem...... w przyszłej dekadzie? :P

22.03.2006
14:52
smile
[23]

litlat [ Konsul ]

Guderian---> W którymś topicu ktoś napisał, że to już kwestia kilku dni:)

haoz---> Chodzi Ci tylko o Polskich bohaterów? Ja popieram pomysł:)

22.03.2006
14:58
[24]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Prosiłbym tylko, by nie stworzono jakiejś pompatycznej bombastycznej sekcji, gdzie będą pisane peany na cześć bohaterów Polski.
A potem okaże się, że połowa z tego co jest napisane, to bajki. A takie mam obawy, jeśli naczelnym cenzorem zostanie Haoz:D
Pamiętajcie, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!

22.03.2006
15:07
[25]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A i ile osób napisze sensowne teksty do tego kącika?
Czy ten kącik będzie w ogole czytany?
Doskonale wiem, co to znaczy organizowac coś i teraz wszyscy radośnie mówią, tak, nie, napisze, nie napisze, a jak przyjdzie co do czego, to czy ktokolwiek zrobi jakąś sensowną, opartą na faktach pracę?

22.03.2006
15:16
[26]

Plantator [ Prokonsul ]

haoz -->
Nie chcesz słyszeć pewnych faktów o sobie albo nie chcesz wierzyć, że osoba, której nie lubisz, powiedziała coś, nad czym warto się zastanowić. Naturalną twoją reakcją jest sprzeciw, polemika, zakrzyczenie tego co słyszysz. Słuchasz wybiórczo filtrując wszystko co nie ma dla Ciebie sensu. Postawa taka przynosi pewne korzyści, ale jest też cena, którą trzeba zapłacić:
- jeśli ktoś dowiedzie, że twoje opinie są nieprawdziwe dowiesz się o tym ostatni,
- nie rozwijasz się intelektualnie, ponieważ słuchasz tylko tych opinii, które już znasz,
- odtrącasz od siebie ludzi, ponieważ ciągle się z nimi spierasz i nie słuchasz ich uważnie,
- umykają ci ważne informacje.

22.03.2006
15:21
[27]

ErTo [ Centurion ]

Ja mogę dołożyć się do kącika spisaną relacją z Powstania Warszawskiego
Mam w rodzinie Bohatera który przeżył Powstanie, spisał to co przeżył na kilkunastu stronach maszynopisu. Walczył w Batalionie Kiliński AK - zdobywał gmach PAST-y.

22.03.2006
15:24
[28]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

I o to mi chodziło, czy są osoby takie jak ErTo, które albo dadzą już gotowy tekst, albo samemu go napiszą. Bo conajmniej śmiesznie będzie jak "Kącik Pamięci" będzie miał jeden wpis...

A Haoz, co do prowadzenie przemnie tego kącika, to nie jestem chętny, bo nie lubię prowadzić pompatycznych pseudo-patriotycznych zabaw.

Ja raczej widziałem bym na CMHQ-PL dział "Ludzie".
Gdzie byłyby sylwetki nie tylko bohaterow i polaków, ale też dowódców i żołnierzy innych nacji, włącze z tak znienawidzoną przez Ciebie nacją niemiecką, bo nie widzę, dlaczego ma być tam np. sylwetka Maczka, a nie ma być Guderiana, czy Manstien'a.

22.03.2006
15:31
smile
[29]

haoz [ Konsul ]

von Izabelin >>>

nie kazdy gra w OPF czy lata na IL-2. jest wielu ktorzy spisali na Szanownym Forum mnustwo tekstow dot. historii. niech to nie zginie w archiwach Forum GOL, wyeksponujmy to na CMHQ-PL

jesli chcesz to mozesz prowadzic watek germanski, ja wole polski.

Mistic >>>

nikt nie jest idealny, kazdy sie broni na Szanownym Forum. niemniej jednak przykro mi, ze taki wizerunek soba reprezentuje w Twoich oczach. czy jest ktos jeszcze kto potwierdzi Twoje zarzuty? jesli tak to na pewno nie bede kandydowal na stanowisko Prezesa IPN, ale na redaktora Kacika Pamieci Narodowej chcialbym kandydowac nadal, nie poddaje sie!

22.03.2006
15:32
[30]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A i jeśli całość ma przypominać wirtualną szopko-kapliczkę ku czci bohaterow wojennych w stylu japońskim, to ja dziękuje.

Lepiej Haoz pójdź złóź znicz na grobie jakiegoś bohatera, a nie marnuj tutaj czasu, przecież jesteśmy społecznością nazistów, niemców, volksdojczów etc..., tutaj tylko będziemy obsmarowywać polskich bohaterów.

Zarzuty Mistica chyba potwierdzi 90% forum:P

Może zamiast tworzyć ów kącik pamięci, napiszesz coś do działu Teksty, zobaczymy najpierw czy masz zdolności i chęci do pisania i prowadzenia czegokoliwek.

22.03.2006
15:54
smile
[31]

strelnikov [ Generaďż˝ ]

Jesli bedzie trzeba porozmawiam z Bartelskim ( - to rozgarniety i zorientowany facet w temacie PMW. Publikowal w takich magazynach jak Okrety Wojenne oraz Morza Statki i Okrety - mysle ze zgodzilby sie aby niektore z jego artykulow/textow zamiescic takze w dziale o ktory postuluje Haoz. Na pewno relacja przejscia Orla przez ciesniny dunskie czy dokladne opisy akcji uskutecznianych na morzu srodziemnym przez "przerazajacych braciszkow";)) Sam tez moge cos przygotowac z tego zakresu. Takze warto wspomniec o naszych niszczycielach i ich szlaku bojowym!

22.03.2006
16:04
smile
[32]

haoz [ Konsul ]

von Izabelin >>>

jestem zdania ze redaktor nie bedzie pisal tekstow sam. bedzie zamieszczal cudze autoryzowane teksty i odpowiadal za ich estetyke, poprawnosc fotografii tj. strone typowo redaktorska.

strenlnikov >>>

a moze juz zaczac skladac taka stronke na boku, zanim powstanie nowa CMHQ-PL. mam darmowe
kilka MB na republika.pl. potem tylko dostosuje sie szate graficzna na podstawie dostarczonych przez admina szkieletow.

22.03.2006
16:16
[33]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

za poprawność polityczną też?

22.03.2006
16:30
[34]

Trael [ 24th MEU ]

von Izabelin---> A jak myślisz? Czasy się zmieniają, ale stanowisko oficera politycznego jest wciąż bardzo pożądane.
Co do samego pomysłu jestem na NIE a przynajmniej do czasu przedstawienia lepszego redaktora niż haoz.

22.03.2006
16:32
[35]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Trzeba będzie nadać Ojcu Redaktorowi stopień, myślę tylko czy lepsze jest Politruk, czy Obergruppenfuhrer:P

22.03.2006
16:54
smile
[36]

haoz [ Konsul ]

Trael >>>

kim Ty jestes? nawet Cie nie znam, a Ty tez masz jakies zale do mnie?

22.03.2006
17:02
[37]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Haoz-->Ty nie znasz wielu osób na tym forum, bywa, to jeszcze jeden powód byś nie robił burdelu na cmhqpl.

22.03.2006
17:06
smile
[38]

haoz [ Konsul ]

von Izabelin >>>

zglosze Twoje zachowanie soulcatcherowi. mam dosc Twojej kampanii nienawisci.

22.03.2006
17:10
[39]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Czekam na aresztowanie z niecierpliwością:D

22.03.2006
17:19
[40]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Pilnie śledzę ten wątek:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4804031&N=1
I czekam na "arrest warrant"

22.03.2006
17:20
smile
[41]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Moim zdaniem ta kampania antyhaozowa akurat w tym wątku jest wyjątkowo niesmaczna i nie na miejscu :-(

22.03.2006
17:26
[42]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

E lf-->Wyraziłem uzasadniony sceptyzm wobec pomysłu Haoza, w związku z możliwoscią wytworzenia nardowo-patriotycznej (aż się chce powiedziec socjalistycznej) szopki/kapliczki, gdzie Haoz jako Wielki Cenzor, będzie dopuszczał tylko i wylącznie teksty poprawne wdg. jego mniemania.

Uważam po prostu, że propozycja utworzenia takiego działu jest chybiona w w wersji przedstawionej przez Haoza, jak i jego szanowna osoba nie nadaje się na prowadzącego takiegoż działu.
Moje zdanie jest uzasadnione tym, że Haoz wielokrotnie wykazywał się już niedojrzałością psychiczną na tym forum, uwielbia robić z siebie pępek świata (przez co lepiej by sie sprawdzał w komisji śledczej niż tu), oraz nie jest obiektywny.

22.03.2006
17:33
[43]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Ja uważam, że niesmaczne to jest to, że osoba pokroju Haoza, chce "uczcić" bohaterów Polski.
Prawdziwy patriotyzm napewno nie jest powodem jego akcji.

22.03.2006
18:00
[44]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

A ja jestem za, żeby Haoz został moderatorem tego działu (bo wtedy dział będzie często aktualizowany), ale pod warunkiem że będzie działał jeszcze z kimś (najlepiej o przeciwnych pogladach). Czemu? Aby informacje tam zawarte były jak najbardziej obiektywne. Można to zrobic na zasadzie że albo Haoz i ten drugi muszą dojść do porozumienia w sprawie jakiejś osoby i dopiero wtedy gdy obydwóm pasuje tekst, to zamieszczają go(czyli tekst) na stronie, albo też można zrobić opis na dwa głosy: najpierw pisze Haoz, a pod spodem ta druga osoba. I szczerze mówiac, jestem za tym drugim rozwiązaniem. W ten sposób czytelnik będzie mógł sam wypracować sobie własne zdanie o każdej postaci zawartej w dziale.

22.03.2006
18:05
[45]

gully_ [ Konsul ]

A może zanim z góry ocenimy pomysł i pomysłodawcę, dajmy im szansę, nim zaczniemy wsczynać awantury?

Z drugiej strony możnaby podzielić kacik narodowościowo. Wprawdzie nikt chyba sylwetki Hitlera nie umieści, ale wielu niemieckich dowódców zasługuje na uwagę: np Carius czy Wittmann.

"Ja uważam, że niesmaczne to jest to, że osoba pokroju Haoza, chce "uczcić" bohaterów Polski.
Prawdziwy patriotyzm napewno nie jest powodem jego akcji." - czy ktoś tu ma papiery psychologa ? Von Izabelin, na jakiej podstawie uważasz, że haoz nie może uczcić polskich bohaterów? Może podasz listę osób uprawnionych?

22.03.2006
18:08
smile
[46]

swietlo [ Canaille Carthagienne ]

no to jest niestaty problem. Haoz narobił sobie wrogów, solidnie na to zresztą zapracował. Pomysł fajny i ja jestem za - natomiast mam pewne obawy czy Haoz byłby dobrym moderatorem tego działu. Nie zarzucam mu niesolidności, czy czegoś takiego - boje się po prostu stronniczości, pogladów tak wyrazistych ze sie nimi golić można i sposoby przekazyweania uwag.

oczywiście wojna Hoaz vs cały świat nie ma sęsu. Nie powinno się go atakowac zawsze dla zasady - czasami ma dobre pomysły. Apeluje byśmy nie bawili sie w poski parlament i nie topili dobrych pomysłów tylko dlatego ze nie lubimy ich twórcy.

22.03.2006
18:33
[47]

Trael [ 24th MEU ]

haoz---> Kim jestem? Jestem użytkownikiem tego forum, jestem członkiem społeczności CMHQ. Czemu zabieram głos? Ponieważ mam jeszcze do tego prawo.
Co mam do twojej osoby? Nie podobają mi się twoje wypowiedzi i nie chciał bym żeby osoba tak przeżarta nienawiścią i brakiem tolerancji prowadziła kącik o bohaterach. Poza tym atakując wszystko co niemieckie atakujesz także mnie (mój pra pra dziadek był z bawarii, zastanawiam się czy mogę startować w wyborach prezydenckich?). Nie będę pisał już o atakach na niektóre osoby za to, że maja nicki nie pasujące do jedynej słusznej lini poglądów (nie lubię jak ludzie robią problemy tam gdzie ich nie ma). Tyle mam do ciebie i do twej nie skromnej osoby. Myślę, że napisałem jasno i nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem.

Co do oceny pomysłu to jak wspomniałem wcześniej dział TAK z haozem NIE.

22.03.2006
18:38
smile
[48]

jp2 [ Generaďż˝ ]

wysoce abstrakcyjny wątek

przypominam że nadal nie ma baretek za WQB, mimo że gify i lista z gid'ami od wielu miesiecy sa u admina.
klod chyba? jest mocno zarobiony...

22.03.2006
18:46
[49]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Gully-->Na podstawie jego wypowiedzi, niestety nie mogę uwierzyć w jego szczere intencje.

22.03.2006
18:52
[50]

gully_ [ Konsul ]

jp2--> fakt. Admini mają chyba masę pracy. Oby związane to było po części z zmianami na stronie...

22.03.2006
18:54
[51]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Filip - nie chodzi mi o sam sprzeciw wobec pomysłu, tylko o formę i częstotliwość wypowiedzi. Odnoszę wrażenie, że czego by haoz nie napisał to i tak grupa ludzi którzy go nie lubią będzie go "tępić".
Nie wspominając o tym, że nie jest to wątek o haozie tylko o pomyśle Kącika Pamięci a wiekszość negatywnych wypowiedzi ma się nijak do meritum sprawy i zaczyna przypominać pyskówkę spod budki z piwem...


22.03.2006
19:13
[52]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Jasno wyraziłem swoje powodu niechęci do tego projektu, i bo nie podoba mi się forma projektu, oraz bo uważam, że pomysłodawca nie jest osoba odpowiednią do prowadzeni tego działu, jeśli w ogóle powstanie, z powodu tego czym się wykazywał wcześniej na forum. Dokładniej obawiam się farsy.

Mam prawo do wydawania krytycznej opinii, i dalej czekam, aż Haoz wystara się o bana dla mnie u admina z powodu mojej opinii.

Haoz jak najbardziej zasłużył sobie na to, by społęczność go szykanowała i nie napewno nie będę go bronił:P

P.S. Ale jeśli moej wypowiedzi nie są na temat tego wątku, to co robi post Haoza w tym wątku:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4874166&N=1
Widzę, że wiele wprowadza do tematu, no i dziękuję za komplement, zawsze wiedziałem, że jestem mistrzem:)

22.03.2006
19:34
[53]

haoz [ Konsul ]

von Izabelin >>>

uwazam, ze jestes mistrzem gry w CM i bardzo inteligemtmym mlodym czlowiekiem. co w tym zlego?

a soulcatcherowi nie bede skladal donosow, bo to nie w moim stylu. chcialem abys sie tylko uspokoil, niestety nie poskutkowalo.

Sgt.Luke >>>

bardzo podoba mi sie pomysl prowadzenia Kacika Pamieci w stylu programu "Sonda". ja moglbym pelnic funkcje red. A. Kurka, tylko kto by gral role Z. Kaminskiego?

dla mlodszych widzow link nt. ww. programu:

Trael >>>

sorry, nadal niewiele o Tobie wiem, ale skoro odpowiada Ci rola szarej eminencji trudno... kazdy ma prawo do dyskrecji.

22.03.2006
19:39
[54]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Filip - ok, jasno wyraziłes swój sprzeciw i nikt Ci do tego prawa nie odmawia, w poście numer 24 ale... po co to dalej ?

"Trzeba będzie nadać Ojcu Redaktorowi stopień, myślę tylko czy lepsze jest Politruk, czy Obergruppenfuhrer:P"

"Ty nie znasz wielu osób na tym forum, bywa, to jeszcze jeden powód byś nie robił burdelu na cmhqpl."

Nic to nie wnosi a robi , używając Twojich słów "burdel"...

22.03.2006
19:48
[55]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Dokładnie:))), komentuje wypowiedź Traela o oficeru politycznym, a w drugim poście zwracam szanownemu Haozowi, że istnieją nie tylko ludzi których miłościwie nam panujący Haoz zna, ale także starzy graczy, których Herr Haoz nie zna.

"

a soulcatcherowi nie bede skladal donosow, bo to nie w moim stylu. chcialem abys sie tylko uspokoil, niestety nie poskutkowalo. "

Taka szkoda, już chcialem "Filip von Izabelin, Wanted Dead or Alive, for War Crimes against Poland"

22.03.2006
19:59
smile
[56]

Stan_Z [ Legionista ]

Czołem Wodzowie wszystkich frontów!!!

Nie jestem częstym gościem na tym forum, ale staram się czytać go przynajmniej raz w tygodniu a ostatnio to nawet i codziennie. Niestety ale odnoszę wrażenie, że zwalczanie haoz-a stało się jakąś obsesją.
Powiem więcej, przypomina mi to jakąś piaskownicę z gromadą chłopaków w krótkich majtkach ( a czasami nawet i bez), którzy nie potrafią odnieść się do meritum tematu bez względu na ewentualne osobiste urazy jakich doznali od założyciela wątku przy innych tematach.
Może by tak w imię sprawy dokonać zawieszenia ognia i przestać się dalej obrażać i plaskać błotnymi kulami, a zabrać za prace nad zaproponowanym tematem, który może przynieść ożywienie naszego portalu nie wspominając już o bardziej szczytnych celach tej propozycji.

22.03.2006
20:06
[57]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Ja niestety nie widzę owych szczytnych celów, w wypadku budowy "patriotic shrine".

Widzę sens utworzenai działu "Ludzie", w których byłby zamieszczane dobre i rzetelne praca na temat żołnierzy i dowódców z czasów DWŚ.

22.03.2006
20:16
[58]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Filip - ok, nie zrozumiemy się... dla mnie eot.


22.03.2006
20:16
smile
[59]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Panowie, Haoz składa właśnie wieniec polskim bohaterskim lotnikom, że nawiążę do niedawnego wątku meryphilia - po prostu robi to w swoim stylu, we własnym imieniu. Uważam, że to dobry pomysł, aczkolwiek rzeczywiście wymagający możliwie obiektywnej oceny zamieszczanych materiałów. Obyś, Haozie, nie musiał żałować pomysłu - czytając o swoich nielubianych bohaterach ze strony Osi...

22.03.2006
20:59
[60]

haoz [ Konsul ]

apropos mojej antypatii do III Rzeszy - krew mnie zalewa, jak sobie przypomne dokladna i przemyslana likwidacje polskich intelektualistow, oficerow i urzednikow oraz policjantow - to nie byla wojna, to bylo celowe pozbawianie naszego narodu korzeni i pnia. dla mnie III Rzesza byla zbrodnicza machina o charakterze mafijno-kryminalnym, a zolnierze ktorzy walczyli w jej imieniu, nie zasluguja na moj szacunek bo albo byli naiwnymi marionetkami, albo swiadomie wybrali kariere egzekutorow. nie rozumiem wiec po co zakladac faszystom podstronke pt. "Ludzie", ale moglbym zakceptowac rozdzial "Kukly & Zbrodniarze".

PS. do kogo zwrocic sie z wnioskiem do PanaB czy kloda?

22.03.2006
21:37
[61]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

ciekawi mnie co haoz ty bys zrobil na ich miejscu:D kazaliby ci strzelac do polakow bo bylbys zolnierzem niemieckim a ty co? powiedzialbys nie? i zarobil kulke?:) i obrazasz wielu bylych zolnierzy niemieckich nazywajac ich faszystami, bo wielu byo zwyklymi ludzmi ktorym przyszlo walczyc! zrozum ze nie mieli wyboru! tak samo w armi radzieckiej, w 39 roku, albo atakowali albo mieli ekhem ciezko przerypane:) tylko tylko patrzysz ze oni walczyli w armi niemieckiej to napewno faszysci, zabijali polakow, mardowali inteligencje itd! zastanow sie czasem ktos moze NIE miec wyboru!!!! Gwarantuje ci ze na ich miejscu nie sprzeciwlbys sie wiedzac ze za niewykonanie rozkazu moze czekac cie kulka w leb, jak i ciezki los dla twojej rodziny

22.03.2006
21:54
[62]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz---> "apropos mojej antypatii do III Rzeszy - krew mnie zalewa, jak sobie przypomne dokladna i przemyslana likwidacje polskich intelektualistow, oficerow i urzednikow oraz policjantow - to nie byla wojna, to bylo celowe pozbawianie naszego narodu korzeni i pnia. dla mnie III Rzesza byla zbrodnicza machina o charakterze mafijno-kryminalnym, a zolnierze ktorzy walczyli w jej imieniu, nie zasluguja na moj szacunek bo albo byli naiwnymi marionetkami, albo swiadomie wybrali kariere egzekutorow. nie rozumiem wiec po co zakladac faszystom podstronke pt. "Ludzie", ale moglbym zakceptowac rozdzial "Kukly & Zbrodniarze". ":

po co ten mentorski ton? myślisz, że nikt nie zdaje sobie z tego sprawy? odnoszę wrażenie, że ty patrzysz na historię jak na przypowieść o walce dobra ze złem, gdzie zawsze na końcu musi być morał, zrozum to wreście, nie masz doczynienia z jakimiś matołami, my wszyscy wiemy kto komu i za co.
Trzeba przedstawiać wszystkie strony konfliktu, a nie jedynie słuszną stronę, a co zrobisz z łotyszami, rumunami, węgrami oni dla ciebie to też zaślepieni nienawiścią faszyści? Przestań rozpatrywać wszystko w kategoriach dobra i zła, co ci przeszkadzaja biografie witmana, rudela, żukowa? bo oni byli "żli" przecież to jest śmieszne.

ps. jestem za działem "ludzie", a jeśli chodzi o zamieszczane teksty, mogą one przedstawiać różne poglądy na jeden temat, nie powinno tam być "jedynie słusznych".

22.03.2006
21:59
[63]

el f [ RONIN-SARMATA ]

gro_oby

O zwyczajnych Niemcach, żadnych tam tresowanych bestiach czy innych żarliwych nazistach ale właśnie zwyczajnych, z poboru, rezerwistach dowiesz sie troche z książek :

Christopher R. Browning "Zwykli ludzie. 101. Policyjny Batalion Rezerwowy i "ostateczne rozwiązanie" w Polsce"

Daniel Jonah Goldhagen "Gorliwi kaci Hitlera. Zwyczajni Niemcy i Holocaust"

Naprawdę warto...

22.03.2006
22:26
[64]

lt von Scheisse [ Pretorianin ]

Ja jestem ZA tym działem, ale w formie, jaka pojawiła się w wielu postach moich poprzedników:tzn zawierająca nie tylko Tych dobrych, ale także postaci z tej "ciemnej strony mocy".Byłbym także za tym, aby w dana praca opierała się na faktach, a nie na tym jaki on był "be" czy "ueber". Ocenę danej postaci, która byłaby możliwa właśnie na podstawie tych rzetelnych faktów, pozostawić należało by czytelnikowi, a nie grupie trzymającej władzę ;-).

->Haoz
Akurat w historii nie można wszystkiego generalizować. We wszystkich konfliktach w historii powszechnej były osoby złe i godne stanowczego potępienia, ale także osoby jak najbardziej niewinne, które walczyły po obu stronach barykady. Także takie generalizowanie jest jak najbardziej nie na miejscu. Proponuję Ci poczytać trochę literatury, choćby pozycja "Monte Cassino" Parkera (w trakcie, której jestem). Akurat w taj książce doskonale jest pokazana sytuacja nie tylko zołnierzy alianckich ale także i żolnierzy Wehrmechtu. Myślę, że to będzie o wiele wykorzystanie wolnego czasu niż ta całkowicie niepotrzebna krucjata przeciwko niektórym userom tego forum.

Pozdrawiam

22.03.2006
22:47
[65]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Przeciw wprowadzeniu w życie pomysłu w formie "Ludzie". Po pierwsze - sprowadzi to oryginalny pomysł Haoza (Kącik Pamięci Narodowej) do rangi już istniejącego "Sprzęt", chyba że przy tym pozostaniemy. Po drugie - z jakiej racji promować bohaterów innych narodowości (już nieistotne - niemieckiej, rumuńskiej czy, pożal się Boże, włoskiej) na stronie CMHQ_PL_. Trzecie: Na hasło np. Skorzenny w każdej wyszukiwarce znajdziemy "n do ntej" linków. O niektórych wyczynach polskich żołnierzy można się dowiedzieć tylko przypadkiem, w wątku o walkach niemieckich panter... Kwestia redagowania? Jeśli macie coś przeciw Haozowi, sam dał Wam wolną rękę. Zrezygnować z takiego pomysłu tylko dlatego, że poddał go właśnie on...? Litości :/

22.03.2006
22:54
[66]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

trzeba przedstawiać wszystkie strony konfliktu, a nie jedynie słuszną stronę nie idealizuj juz do przesady. napisz w jednym zdaniu dlaczego uwazasz ze trzeba? po co to slowo trzeba?

ale skoro uwazasz, ze trzeba to szanuje Twoje poglady i chec bycia obiektywnym i sprawiedliwym dla wszystkich. dla mnie to utopia, ale jesli chcesz to zakladaj stronke, uzgadniaj wszystko z adminem, zrob sobie taki swoj kacik i go prowadz, aktualizuj i reklamuj. ja nie bede sie taka stronka specjalnie interesowac.

zwroc uprzejmie uwage, ze ja chcialbym zalozyc polska stronke patriotyczna o II WW, co juz w samym zalozeniu wyklucza naszych owczesnych wrogow i czyni z polskich bohaterow strone jedynie sluszna. to chyba oczywiste, wiec dziwia mnie Twoje proby zawstydzenia mnie tylko z tego powodu, ze nie jestem w przypadku bohaterow strony wowczas nam wrogiej obiektywny.

22.03.2006
23:19
[67]

jp2 [ Generaďż˝ ]

nie chcąc popadać w niekonstruktywnę dysputę temat sensu owijanią się polską [czy jakakolwiek inną;] flagą,

....mam..TADAM!!!..._konstruktywną_ ...TADADAM!!! propozycję:

założyć wątek martylologiczny gdzie zamiast dyskusji, bicia piany i rozmieniania dobrych chęci na drobne będą publikowane materiały i fotografie dotyczące bohaterów. Wszak dobry research i rzetelna wiedza historyczna obronią sie same, nawet okraszone patosem.

22.03.2006
23:24
smile
[68]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz---> jeśli dla ciebie umieszczanie biografii postaci historycznych ze wszystkich stron konfliktu w jednym miejscu to utopia, to ja ci gratuluję "wnioskowania" ;)

"zwroc uprzejmie uwage, ze ja chcialbym zalozyc polska stronke patriotyczna o II WW, co juz w samym zalozeniu wyklucza naszych owczesnych wrogow i czyni z polskich bohaterow strone jedynie sluszna. to chyba oczywiste, wiec dziwia mnie Twoje proby zawstydzenia mnie tylko z tego powodu, ze nie jestem w przypadku bohaterow strony wowczas nam wrogiej obiektywny. "

a, co do "trzeba" to zwróć uwagę, że wielu z wypowiadających sie tutaj, chce, by tam "ładować" wszystkich, nie tylko polaków, więc musisz się liczyć z ich zdaniem, czy ci się to podoba, czy nie. Tak więc twój "kącik patryjotyczny" nie musi wyglądać tak jak ty byś tego chciał. jeśli jednak myślisz inaczej to cytując ciebie "jesli chcesz to zakladaj stronke, uzgadniaj wszystko z adminem, zrob sobie taki swoj kacik i go prowadz, aktualizuj i reklamuj. ja nie bede sie taka stronka specjalnie interesowac. "

ps.jeszcze jedno według ciebie obecność biografi witmana obok skalskiego umniejszy zasługi tego drugiego?

22.03.2006
23:30
[69]

Trael [ 24th MEU ]

Ehh MANOLITO mnie wyprzedził ;)

Co do Szarej eminecji to nie wiem co masz haoz na myśli?

22.03.2006
23:38
[70]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

Trael---> twoja odpowiedż była lepsza, powinieneś ją zostawić

haoz---> teraz bez złośliwości, rozumiem, że chcesz nadać temu działowi swego rodzaju "sacrum" nie mniej jednak powinno się wrzucać tam też naszych przeciwników, bo o randze naszych zwycięstw świadczy potęga naszych wrogów.

23.03.2006
00:10
[71]

el f [ RONIN-SARMATA ]

MANOLITO - " według ciebie obecność biografi witmana obok skalskiego umniejszy zasługi tego drugiego?"

A co ma piernik do wiatraka ?

Jeśli masz zamiar założyc stronę "czołgi japońskie 1933-1945" to też opiszesz 7TP, Somua, i inne Pz III bo to też czołgi... ?

Haoz chciał założyc stronę o Polakach, nie o Hiszpanach, Belgach czy Niemcach.
Co w tym jest takiego strasznego ????

23.03.2006
00:30
[72]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

elf----> "A co ma piernik do wiatraka ? "

dla haoza ma, bo ma to być tylko i wyłącznie kącik patryjotyczny, natomiast wielu chce zmienić początkową formułę nas coś bardziej obszernego i wrzucać tam wszystkich, naszych i wrogów.

"Haoz chciał założyc stronę o Polakach, nie o Hiszpanach, Belgach czy Niemcach.
Co w tym jest takiego strasznego ????"

zgadza się, tyle że wielu z nas chce dorzucić tam tych hiszpanów, belgów i niemców

Co w tym jest takiego strasznego ????? ;)

23.03.2006
08:37
[73]

el f [ RONIN-SARMATA ]

MANOLITO

To w tym takiego strasznego, że przy takim podejściu nic nie jesteś w stanie zrobić bo zawsze znajdzie "wielu" którzy rozmienią pomysł na drobne...

Haoz ma pomysł na "Kącik Patriotyczny" , jeśli Ty masz ochotę prowadzić "Kącik Kosmopolityczny" to nikt Ci przecież nie broni założyć wątku i poznać zdanie CMowej braci.

23.03.2006
08:45
smile
[74]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

mam dosc piewcow zdania "wielu z nas" po 50 latach socjalizmu - mow za siebie tak jako i ja czynie. no chyba ze dalej zamierzasz swoja demagogia sugerowac mi, ze trzeba prowadzic strone o Wittmanie. jeszcze raz powtarzam - nie lodz sie ze wzbudzisz moje wyrzuty sumienia z tego powodu, iz nie chce tego robic. niech to popiera i robi ktos inny, dlaczego ja mam podpisywac sie pod takim pomyslem skoro mam inne zdanie.

no chyba ze Twoje posty maja na celu, przekonanie tych "wielu z nas", a nie mnie... to nie dyskutuje z Toba juz wiecej.

23.03.2006
08:59
[75]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

bla bla bla, pitu pitu...

gadanie bez sensu bo kącik i tak nie powstanie a nawet jak jakimś cudem powstanie do może ze 2 teksty ktoś do niego napisze i wszystko śmiercią naturalną padnie :P

obrońcy haoza ---> nikt by na niego nagonki nie robił gdyby ograniczył się do kłucenia z forumowiczami o role piłsudskiego czy innych postaci historycznych - takich kłótni/pyskówek było tu już wiele, ale jeszcze chyba nikt poza "naczelnym" (był ktoś taki ze 2 lata temu) nie obrażał ludzi za poglądy/nicki/pochodzenie i to jest powodem całej nagonki.

haoz ---> skoro masz wolne miejsce na republice.pl to rób tam swój kącik a link daj do działu likni i np do swojego profilu na forum - po czynach cie ocenimy

23.03.2006
09:08
smile
[76]

haoz [ Konsul ]

Guderian >>>

obawiam sie ze masz racje i chyba zabiore sie za realizacje mojego pomyslu nie patrzac na adminow CMHQ-PL.

ktos powiedzial kiedys: "dla Polakow zrobie wszystko, ale z Polakami niewiele." wiec posrod "wielu z nas" chyba tylko kariera solowa ma sens.

23.03.2006
09:14
[77]

matchaus [ sturmer ]

Proszę wybaczyć, że się wtrącam.

Jak zaczniecie(my) biadolić i krytykować, to skończy się tak jak zawsze - czyli na niczym.

Niechże już i będą polscy patrioci i bohaterowie.
Od czegoś trzeba zacząć.
A później można się zatopić w gwałtownych dysputach, rozważaniach... szukaniach prawd wszelkiej maści.

Pomysł w każdym razie szczytny - warto go wesprzeć i promować.

Ja jestem niejako "z poza", ale co nieco wiem o Haozie.
Nie ma to dla mnie jednak teraz żadnego znaczenia - pozwólcie mu zacząć!
A krytykę zostawcie na potem - na owoce jego pracy.


P.S. Wiem, że takie podejście do sprawy jest troszkę nie na miejscu, gdyż to typowo niemieckie zachowanie ;)))

23.03.2006
09:42
smile
[78]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

Matchaus wybacz... ekhm - tu trwa małżeńska kłótnia cmhq :))) jak wiesz nie ma co między małżonków wchadzać. a nuż sie lać zaczną??:)))

NO to po kłopocie.
Haoz robi stronkę - daje linka i przekonamy się jakie człowiek ma możliwości. Życzmy mu po koleżeńsku powodzenia!!
Jak tylko to ruszy haoz to dawaj zaraz znać. Jak temat się spodoba większości to każdy będzie admina prosił o włączenie Twojej pracy do strony. Chyba salomonowe rozwiązanie co??

23.03.2006
09:50
smile
[79]

matchaus [ sturmer ]

JagerKielce ---> Mój znajomy mówi bardziej dosadnie: "kibic z dala się nie wpier..." ;)))

Wybaczcie - choć nie należę do CM, to znam sporo z Was, a temat na pewno wykracza poza Waszą dziedzinę :)

Pozdrawiam!

23.03.2006
10:32
smile
[80]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

nie chcę dalej rozwijać dalej tej jałowej dyskusji, mam tylko jedno pytanie.

haoz, elf--> no wybaczcie, zrobiliście z tego pomysłu jakąś ikonę, której broń boże, nie wolno poddawać krytyce, lub cokolwiek sugerować, bronicie tego "kąciku" jak ostatniej reduty, co to za problem, podzielić dział na panteon naszych bohaterów, i tych wszystkich innych?

23.03.2006
10:38
[81]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

A co za problem aby zrobic dział "Ludzie" a w nim zrobić subdział "Wielcy Polacy XXw."(albo z jakąś inną nazwą), wyróznić i wyodrębnić ten dział od innych na stronie aby od razu wpadał w oko i już. I to jest taki problem?

23.03.2006
10:48
smile
[82]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

a czy nie lepiej brzmi Postacie lub Historyczne postacie? niz Ludzie?

23.03.2006
10:52
[83]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

Gro_oby --> Niektórzy chcą by w dziale znalazły się opisy zwykłych żołnierzy, więc "Ludzie" będzie bardziej pasować.

23.03.2006
10:57
smile
[84]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

nie chcwsz dalej rozwijać dalej tej jałowej dyskusji, ale zarezerwuje Ci chyba wirtualna mownice w kazdym moim watku.

23.03.2006
11:06
[85]

el f [ RONIN-SARMATA ]

MANOLITO


"zrobiliście z tego pomysłu jakąś ikonę, której broń boże, nie wolno poddawać krytyce, lub cokolwiek sugerować, bronicie tego "kąciku" jak ostatniej reduty, co to za problem, podzielić dział na panteon naszych bohaterów, i tych wszystkich innych? "

Po pierwsze, sądząc z ilości postów krytycznych to broń boże ale wolno poddawać krytyce, więc nie wmawiaj dziecka w brzuch. To raczej odwrotnie, nie można bronić pomysłu bo jak pomysł haoza musi być z załozenia zły.


Po drugie - problem jest taki, że Haoz chce zrobić projekt o nazwie "Kącik Pamieci Narodowej", uważam, że do takiego Kącika nie bardzo pasuje Wittman, Rudel czy inny Steiner. Jeżeli uważasz, że pasują to moze uzasadnij, jakie to zasługi ma np Wittman żeby znaleźć się w Kąciku Pamięci Narodowej...


Po trzecie, jak juz pisałem - nikt nie broni tworzenia osobnego "panteonu wszystkich innych". Niech Haoz zrobi swój Kącik, Ty możesz robić Panteon a ja chętnie poczytam oba.

23.03.2006
11:16
smile
[86]

haoz [ Konsul ]

elF >>>

ech zyzn, za szto Ty nas [email protected]

23.03.2006
11:40
[87]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

elf---> "Po pierwsze, sądząc z ilości postów krytycznych to broń boże ale wolno poddawać krytyce, więc nie wmawiaj dziecka w brzuch. To raczej odwrotnie, nie można bronić pomysłu bo jak pomysł haoza musi być z załozenia zły. "

podaj choć jedno moje zdanie, dzie napisałem, że to zły pomysł.

"Po drugie - problem jest taki, że Haoz chce zrobić projekt o nazwie "Kącik Pamieci Narodowej", uważam, że do takiego Kącika nie bardzo pasuje Wittman, Rudel czy inny Steiner. Jeżeli uważasz, że pasują to moze uzasadnij, jakie to zasługi ma np Wittman żeby znaleźć się w Kąciku Pamięci Narodowej... "

moja odpowiedź---> "podzielić dział na panteon naszych bohaterów, i tych wszystkich innych? "

"Po trzecie, jak juz pisałem - nikt nie broni tworzenia osobnego "panteonu wszystkich innych". Niech Haoz zrobi swój Kącik, Ty możesz robić Panteon a ja chętnie poczytam oba."

niestety, nie mam aż takich ambicji, ale jak znajdę lub coś sam skrobnę, to z chęcią to opublikuję;)

haoz---> zejdż ze mnie, jeśli nie jesteś odporny na sugestie, krytykę, to nie powinieneś zakładać takiego wątku i poddawać go pod dyskusję, tylko odrazu do kloda i do roboty, no chyba że, liczyłeś, że wszyscy ci przyklasną i bez szemrania przyjmą twój "boski plan".

23.03.2006
12:12
smile
[88]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

do szabel Panowie do szabel!!!
wnet tu będziem bigosowali!!

Bomba - tak się kończa wszelkie inicjatywy na CMHQ :)))

23.03.2006
12:15
smile
[89]

haoz [ Konsul ]

MANOLITO >>>

przykro mi, ze masz wrazenie iz na Ciebie wchodze. nigdy nie mialem takich ciagotek.

wyobraz sobie, ze zalozylem ten watek aby znalezc chetnych do wspolpracy, niestety spotkala mnie glownie krytyka "wielu z nas". ale to nic, nie martwie sie tym i Tobie radze to samo. glowa do gory i bierz sie do roboty. jesli chcesz pomoc - napisz jakis referat o polskich bohaterach, a chetnie go opublikuje.

23.03.2006
12:23
[90]

el f [ RONIN-SARMATA ]

MANOLITO

podaj choć jedno moje zdanie, dzie napisałem, że to zły pomysł.
Żeby daleko nie sięgać to zdanie z ostatniego postu -> podzielić dział na panteon naszych bohaterów, i tych wszystkich innych - wyraźnie wskazuje, że uważasz Kącik Pamięci Narodowej za zły pomysł i w zamian dajesz swoją propozycję czegoś zupełnie innego.

23.03.2006
12:30
smile
[91]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

haoz--> i nie ma sprawy, wbrew pozorom, szczerze życzę ci powodzenia, bo przyznam, że twoja obecność na forum wnosi wiele świerzości, no i wyżyć można się na kimś;)

elf--> nieprawda, pomysł haoza podoba mi się, tylko coś bym jeszcze przy nim pogmerał;)

23.03.2006
15:08
[92]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

el f ---> "nie wmawiaj dziecka w brzuch" - fajne, nie xnałem tego :)

"Jeżeli uważasz, że pasują to moze uzasadnij, jakie to zasługi ma np Wittman żeby znaleźć się w Kąciku Pamięci Narodowej" - wittman ma jedną przeogromną i często niedocenianą zasługę dla sprawy polskie: mianowicie zginą jednocześnie psując całkiem sprawnego tygrysa ;)

23.03.2006
16:06
[93]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

I być może zabili go Polacy:D

23.03.2006
17:10
smile
[94]

strelnikov [ Generaďż˝ ]

Haoz -->

sorry za opoznienie w odpowiedzi - zupelnie oddalilem sie do u-bootow na ostatni dzien wiec zaponialem tu zerknac;) Jesli chodzi o oddzielna strona to nie wiem czy ma to sens. Ale tu przy takze komercyjnym nastawieniu GOLa mogloby "trafic do szerszej masy ludzi" wlacznie z naszymi zagranicznymi konkurentami w CM:BB (przeciwnikami czy rywalami) Tu jest najwiecej osob mogacych w takiej sprawie realnie pomoc mysle;)

vonIzabelin -->

a daj mu sprobowac niech pokaze co potrafi - przeciez pierwszy text moze sam napisac, mozemy tam takze foty publikowac, parametry sprzetu, ciekawostki, mundury, modele, etc. - rozwinac go w ogole o Polska Armia 39-45 lub szerzej o nas w latach 1900 - 1945 z pkt widzenia dzialalnosci zbrojnej. Zobacz ile np. Major Major Major ma wiedzy i checi, Wozu zobacz ile wie, rany warto to zebrac w jednym miejscu nie koniecznie li tylko BOG HONOR OJCZYZNA.

Haoz troche krzyczy ale co z tego przeciesz jest ok - rany moze ma dominujaca zone z duzym biustem i musi jakos odreagowac ;))) wiecej tolerancji i zrozumienia ;))) - przeciez ta Wasza klotnia nie ma sensu - wywolal Ciebie na pojedynek w CM:BB przyjales, wywolaj go na revange w IL-2 Sturmovik (powinien przyjac) i juz - wymienicie sie ciosami bezbolesnie a bedzie po klopocie;)))

23.03.2006
20:50
smile
[95]

haoz [ Konsul ]

No i zrobiłem pierwszy malutki kroczek. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy nad rozwojem mojej skromnej stronki. Prosze nie sugerować się nazwą domeny, zawsze można przenieść znajdującąsię tam treść na miejsce o bardziej godnej nazwie.23.03.2006
22:23
smile
[96]

Dziarmaga [ Generaďż˝ ]

lipa...
a o co chodzi z tym JPII? już nic bez tego nie można?

23.03.2006
22:35
smile
[97]

haoz [ Konsul ]

lipa? a konkretnie?
JPII - a co masz przeciwko niemu? uwazasz, ze nie jest godny by czcic jego pamiec?

23.03.2006
22:44
smile
[98]

major major major [ Generaďż˝ ]

haoz >>> Twoja inicjatywa ma o tyle sens, o ile mozna w ten sposób zrobic tzw. dobre PR (sorry za sformulowanie) dla Polski. Sluze za tlumacza na niemiecki :) Np. Story o Orliku - temat bomba, nawat jesli Wozu ma zastrzezenia.:P
Z facetem o nicku Dziarmaga nie dyskutuj, booo... poglady ma, oglednie mówiac - dziwne!

23.03.2006
22:56
[99]

haoz [ Konsul ]

dzieki 3xmjr. Orlika mam tylko w postaci skanow z Szanownego Forum. czy ktos ma doswiadczenie w przetwarzaniu takich skanow na tekst? jest taki modul OCR zalaczny chyba do kazdego skanera.

24.03.2006
06:28
smile
[100]

Dziarmaga [ Generaďż˝ ]

3m -> dzięki ;)
haoz -> chodzi o to, że jaki jest związek JPII z początkowym założeniem kącika? i czy w Polsce już nic nie możńa powiedzieć o bohaterstwie i innych cnotach nie dopinając zaraz do tego "największego Polaka" JPII? trochę mniej chisterii...
a co do piłsudskiego to się obaj zgadzamy w 100% :P

24.03.2006
08:19
smile
[101]

haoz [ Konsul ]

Dziarmaga >>>

JP II jest dla mnie tak gigantycznym autorytetem, ze njachetniej nosilbym jego koszulke albo sam zostal papierzem. ;)

kurcze, nie moglem sie oprzec, bo go bardzo szanuje. jesli to ujmuje szacunku mojemu idolowi to jestem gotow zrezygowac z tego malutkiego dopisku na mojej stronce.

jiser >>>

chcialbym umiescic na stronce teksty przepisane przez Ciebie z ksiazki Rajmunda Szubańskiego "Czarne berety", Bellona 1997 z watku Forum CM: Pojedynki pancerne vol.9 Wrzesien´39.

moge?

24.03.2006
10:00
[102]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

no ja też nie trybie jaki związek z wojną ma JP II? JP IV to już bardziej ale to chyba drugiej strony była zabawka. i dlaczego w nagłówku stoi "Honor y Oyczyzna"? nie można po naszemu pisać przez "i"?

24.03.2006
10:30
smile
[103]

haoz [ Konsul ]

Guderian >>>

JP II zostanie bo go bardzo cenie i moge pisac o nim wszedzie.

a co do "Honor y Oyczyzna", to nie slyszales nigdy o "licentia poetica"?

nie wiecie, kto moze byc na tej smutnej fotce, ktora uzylem na stronie startowej?

24.03.2006
10:36
[104]

rhetor [ Pretorianin ]

Haoz

A nie mógłbyś użyć weselszej fotki? Rozwściecza mnie depresyjno - żałościwy charakter prawie wszystkich naszych uroczystości narodowych.

Dopiero obchody 60 rocznicy Powstania miały WRESZCIE oprawę bardziej radosną.

24.03.2006
10:48
[105]

Trael [ 24th MEU ]

Powiem tak Słabo. Jak widać haoz nie mógł się oprzeć by nie uderzyć w swojego odwiecznego wroga. Trzeba było wrzucić jeszcze bohaterów rosyjskich, amerykańskich, fińskich, angielskich bo ich też lubi polska młodzież. No chyba, że spoglądasz na sprawę uwielbienia asów tak jak na historię czyli jednostronnie.
JPII już pominę bo pasuje do tej strony jak pięść do nosa.
Za to plus masz za "Honor y Oyczyzna"

24.03.2006
10:49
[106]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

haoz ---> słyszałem ale poetyczny nie jestem, wole proze ;)

rhetor dobrze mówi, jak robisz strone to niech ona będzie radosna i optymistyczna a nie kolejne martyrologiczne smucenie. daj fotke jakiś wesołych polskich wojaków z bananami na mordkach, albo przynajmniej polaków walczących z zacięciem na twarach (najlepiej w zwycięskiej bitwie ;))

co do JP II, to jak będziesz już chcaił/mógł podłączyć kącik pod cmhq pl to i tak admin będzie cie cenzurować mógł więc sie strzeż, antyklerykały czuwają ;)

24.03.2006
10:57
smile
[107]

haoz [ Konsul ]

Trael >>>

nie moglem sie oprzec, by dac germancom w zoladek, masz racje po stokroc!

Guderian >>>

smutna ta strona bo nas w czasie tej wojny wszyscy zdradzili i wystawili do wiatru. ale zawsze mozesz podeslac weselsza fotke do analizy. ;)

a JP II to moj idol! dajcie mu spokoj!

24.03.2006
11:06
[108]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

Guderian --- to może w zasadzie nie idzie o antyklerykałów bo nawet dla osób niewierzących JP II był osobistością niemniej - albo Haoz robi swoją stronę i może tam robić co chce - a nam nic do tego - albo chce następnie pokazując swoje możliwości na tej stronie - wnioskować o przeniesienie jej na stałe do CMHQ - wtedy oczywiście musi się liczyć ze zdaniem większości. Jesli wygrywa więc ta druga opcja to jestem za tym by :
1.nie mieszać do tego JP II - z prostej przyczyny zostańmy raczej w naszym tematycznym zakresie - religia czy polityka to temat drugplanowy - to ma być o żołnierzach a nie o sławnych Polakach - wtedy bowiem czemu nie dać tam Wałęsy , ojca dyrektora (wszak dla milionów jest bohaterem narodowym) i innych.
2.charakter powinno to mieć generalnie jeśli nie radosny to przynajmniej sticte wojskowy. Bez zbędnych lamentów i płaczu a więcej konkretów. Jesli ktoś będzie się chciał nad tym wzruszyć i uronić łzę - to niech się to stanie wkutek jego przemysleń a nie narzuconych "wyciskaczy łeż" jak vide tytułowa fotka.
3.Nie zapominajmy o prostych żolnierzach - wszędzie pominiki marszałków i generałów - niech ten wirtualny pomnik nie stanie się powieleniem tego cona codzieńna ulicach widzimy.
4.Osobiście chętnie coś dopisze o działalności partyzanckiej w świętokrzyskim bo to dziedzina mi bliska i miła jako "scyzorykowi".

24.03.2006
11:33
smile
[109]

haoz [ Konsul ]

Jager >>>

dzieki za chec wspolpracy. wyciagam Cie z worka z trollami spowrotem na swiatlo dzienne. zapraszam wszystkich patriotow do wspoltworzenia "pomniczka".

24.03.2006
11:41
[110]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

Haoz - nie musisz mnie znikąd wyciągać bo nie ma żadnych w tym względzie oczekiwań. Twój worek jest Twoja własną sprawą jak Ci już wspomniałem. A w rozmowie rzeczowej i na konkretne argumenty zawsze możesz liczyć na mój udział.

24.03.2006
12:08
[111]

haoz [ Konsul ]

jager >>>

i z wzajemnoscia drogi kolego...

jest juz na stronce Major lotnictwa Stanisław Skarżyński, nastepny bedzie Rotmistrz SOSNOWSKI - as wywiadu i ofiara "legionistow" w jednej osobie!

24.03.2006
12:27
smile
[112]

el f [ RONIN-SARMATA ]

JagerKielce

ad.4 Mój ojciec był w świętokrzyskiej partyzantce w oddziale "Potoka" :-)

24.03.2006
12:56
smile
[113]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

OOO Elf - przyznaję że o takiej formacji nic nie wiem!! Możesz mi coś przybliżyć?? Rejon działań choćby??

24.03.2006
13:18
[114]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Jager - o formacji to wiesz na pewno sporo bo... to była AK :-)
Oddział "Potoka" (Wincentego Tomasika) działał w Górach Świętokrzyskich, m.in. w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego skąd pochodzi moja rodzina od strony ojca. Mojemu ojcu groziła dekonspiracja w Warszawie i wiosną czy latem 1944 przerzucono go do lasu. Z tego co opowiadał to trafił właśnie do "Potoka" dlatego że był z tamtych okolic i że u "Potoka" brakowało wyszkolonej kadry a ojciec skończył konspiracyjną podchorążówkę.

24.03.2006
13:27
smile
[115]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

Chodziło mi rzecz jasna o formację w znaczeniu taktycznym a nie tak szerokim :))))
No to juz coś przybliża. Rejon Starachowice oraz Ostrowiec to wogóle uważam najciekawszy region działań - z racji ukształtowania terenu i zalesienia działalnośc AK miała tam charakter najbardziej aktywny. Nimniej na temat samegoż oddziału przyznam że nic nie wiem.Ale się dowiem!

24.03.2006
13:40
smile
[116]

haoz [ Konsul ]

alez w tym AK to byla konspiracja. zeby jagera dziadek nie wiedzial o dziadku elFa. no, no, no jestem pod wrazeniem.

24.03.2006
13:45
smile
[117]

el f [ RONIN-SARMATA ]

haoz - piszę o swoim ojcu a nie dziadku :-)

24.03.2006
13:47
[118]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

haoz - mój dziadek prowadził magazyn broni i amunicji dla oddziału "Spalonych" w okolicach Jędrzejowa.

24.03.2006
13:49
smile
[119]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Jager - jak się czegoś ciekawego dowiesz to daj znać, może dowiem się czegoś nowego :-)

O ile pamiętam "Potok" był przed wojną wiejskim nauczycielem i podporucznikiem rezerwy. A z historii oddziału, najbardziej znana z racji wielkości jest bitwa pod Piotrowym Polem.
Może to Ci co nieco ułatwi poszukiwania.

24.03.2006
13:57
smile
[120]

matchaus [ sturmer ]

el f, Jager ---> O takich bohaterach to ja chętnie poczytam!
Działajcie Panowie - już się nie mogę doczekać co z tego wyjdzie!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

24.03.2006
14:26
[121]

jiser [ generał-major Zajcef ]

Dwóch rewizjonistów się dobrało, problem w tym, że nie całkiem się zgadzają :DDD

haoz ~~>
Moje pozwlonienie nie ma tu nic do rzeczy, musisz o to zapytać Szubańskiego (lub jego spadkobierców, jeśli nie żyje). To samo się tyczy tekstu Mariusza Wójtowicz-Podhorski, jeśli jeszcze się go nie spytałeś. Chyba, że teksty napiszesz własne (i nie będą one plagiatami ;)

Podobnie rzecz się ma z fotografiami i ich prawem własności. O tyle dobrze, że skorzystałeś z Wiki, tamtejsze materiały, o ile nie zaznaczono inaczej, nadają się do swobodnego korzystania.

Niedawno był wątek na ten temat, AFAIR clown go założył.

24.03.2006
15:53
[122]

haoz [ Konsul ]

el f >>>

no prosze dziadek jagera Twojego ojca tez nie znal. ale konspiracja. ;)

jiser >>>

teksty podpisalem nazwiskami autorow wiec nie naruszylem zadnych praw autorskich. jaki watek AFAIR masz na mysli, bo z Twojej wypowiedzi ciezko to wywnioskowac.

24.03.2006
16:25
[123]

Scharfschutze [ Konsul ]

Haoz kim jest wedlug Ciebie patrota ? Czym powinien sie wyrozniac ?

24.03.2006
16:52
[124]

jiser [ generał-major Zajcef ]

haoz ~~>
To, że podpisałeś tekst nazwiskiem niczego nie zmienia, bo przecież autor nie pozwolił Ci na publikację swojego tekstu. To, o czym piszesz, jest prawdą przy cytowaniu. Tyle, że Ty nie cytujesz.

AFAIR oznacza "As Far As I Remeber", poligloto ;p A wątek jest tutaj https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4654733 i zaczął się od poszukiwania zdjęć do publikacji. Ciekawe wątki na ten temat są też na Wiki.

24.03.2006
19:07
smile
[125]

haoz [ Konsul ]

jiser >>>

dziekuje za pozyteczne info. zastapie obecny tekst o Maczku tym dostepnym na Wikipedii.

BTW uwazam ze takie skroty jak AFAIR i ASAP sa czesto naduzywane IMHO.

strzelcu-wyborowy >>>

patriota to, ktos kto sceptycznie traktuje kosmopolitow, albo (specjalnie dla Manolito) - patriota to ktos kto jest zdecydowanie subiektywnie ustosunkowany do innych narodow.

ja sie czuje patriota, a Ty?

24.03.2006
19:14
smile
[126]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

Haoz --> Rozumiem że to pojęcie patrioty co napisałeś to tylko "joke"?

24.03.2006
19:24
[127]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

haoz ---> czyli jak ktoś nie lubi kosmopolitów ale okrada polaków i jest generalnie szkodliwy dla społeczeństwa to jest patriotą?
a jak rozumieć "subiektywne ustosunkowanie do innych narodow"? tzn trzeba lubieć i szanować swych sąsiadów czy rzucać kamieniami w samochody na obcych rejestracjach?

24.03.2006
20:12
smile
[128]

strelnikov [ Generaďż˝ ]

Haoz -->

zobacz na to co powiedzial Major Major Major "...haoz >>> Twoja inicjatywa ma o tyle sens, o ile mozna w ten sposób zrobic tzw. dobre PR (sorry za sformulowanie) dla Polski..." Nic dodac nic ujac. Najlepsze miejsce to wlasnie strona CM_HQ_PL patrzac z "naszego" (graczy w CM) pkt. widzenia.

Major Major Major -->

spoko nie przejmuj sie tak pogladami Dziarmagi, moze miec wszak inne ale to jest "cool kolo", duzo wie i zapewniam Ciebie jesli chodzi o "niektorych znanych Polakow z zakresu wynalazkow czy prototypow" sam moglby napisac artykul;)

24.03.2006
20:21
[129]

jiser [ generał-major Zajcef ]

haoz ~~>
Jeżeli wykorzystasz ten wikipediowy, sens istnienia takiego serwisu jest wielce wątpliwy. W końcu z Wikipedii łatwiej skorzystać i łatwiej tam trafić.

Ja widzę to tak, że jakikolwiek sens by to miało, gdyby poza ogólnym wprowadzeniem (jak w tekstach z Wiki) pojawiłyby się tam np. opracowania szlaku bojowego dowódców i ich mapki, opisy działań - cokolwiek więcej, szczegółowiej i zasadniej niż "Słowacki wielkim poetą był".Wtedy też możnaby użyć innych tekstów jako cytowań.

Co do anglojęzycznych skrótowców - sam wielokrotnie używasz niepotrzebnych zapożyczeń lub obcojęzycznych wstawień, więc sam przyznaj, że niespecjalnie wiarygodnie to Twój osąd brzmi.

Mylisz patriotyzm z ksenofobią. Bądź z obsesją na punkcie zdrajców, tego nie wiem. Dla ukonkretnienia:PS. Widzę, że się spóźniłem.

[edit] stylistyka

24.03.2006
21:10
smile
[130]

haoz [ Konsul ]

Sgt.Luke, Guderian, jiser >>>

macie racje, to bylo z przymrozeniem oka. zapytajmy zyjacych jeszcze bohaterow co to jest patriotyzm. ja niegodny jestem by nawet probowac definiowac to pojecie.

jiser - wybacz, tworze to dopiero, splywaja do mnie zyciorysy. zastanawiam sie co zrobic gdy ktos przysle mi zyciorysy partyzantow AL albo BCh. jak na razie dostaje tylko dane czlonkow AK, ZWZ.

strelnikov >>>

mam nadzieje, ze cos podbnego znajdzie sie na stronie CMHQ-PL

24.03.2006
22:10
[131]

PER_ [ Wieczny Tułacz ]

Przepraszam, ze sie wtracam, ale nieco "poruszyla" mnie definicja patriotyzmu zaprezentowana przez Haoza (nawet jezeli sformulowana byla z przymruzeniem oka).

To co napisal jest jedna z najbardziej prymitywnych i przygnebiajaco absurdalnych definicji patriotyzmu z jakimi sie zetknalem. Jest wrecz zaprzeczeniem patriotyzmu.

Pewien moj autorytet patriotyzm formulowal nastepujaco:

"Patriotyzm miesci w sobie szacunek dla patriotyzmu innych. Jest cnota, podczas gdy nacjonalizm - grzechem"
Ow POLAK uwazal, ze kazdy wielki narod ma obowiazek rozliczac sie ze swoich zbrodni. Jezeli tego nie potrafi, znaczy, ze nie jest wielkim narodem.
Patriotyzm wyraza sie wg niego rowniez zdolnoscia uznania wstydliwej przeszlosci w sposob jednostronny, bez wymagania tego od innych.
"Akty przebaczania i przeproszenia nie sa towarami wymiennymi i nie moga byc przedmiotem przetargu na zasadzie: ja przeprosze ciebie, jesli ty przedtem przeprosisz mnie. W mysl nauki Chrystusa przebaczanie i zal za grzechy sa obowiazkiem sumienia, wiec nie moga opierac sie na zasadzie wzajemnosci".
i jeszcze jeden cytat:
"Patriotyzm jest uczuciem milosci do wspolnoty duchowej i materialnej wszystkich pokolen przeszlych, zyjacych i przyszlych, milosci wspolnoty ludzi osiadlych na tej samej ziemi, uzywajacych wspolnego jezyka, zlaczonych wspolna przeszloscia, tradycja, obyczajem i kultura.
Patriotyzm jest wysoka wartoscia moralna, bo uczucie przywiazania do wlasnego kraju nie idzie w parze z nienawiscia czy wrogoscia do innych. Patriotyzm miesci w sobie szacunek i sympatie wobec patriotyzmu innych. W przeciwienstwie do nacjonalizmu patriotyzm nie jest konfliktogenny. Wrecz przeciwnie, towarzyszy mu czesto poczucie solidarnosci z ruchami patriotycznymi innych narodowosci"
Czy te slowa w jakikolwiek sposob koresponduja z tym co napisal Haoz? W zaden! Wydaje sie byc rzecza lekko przerazajaca, ze czlowiek, ktory tak czesto uzywa slowa "patriotyzm" nie rozumie jego znaczenia.
Na koniec Haoz zaasekurowal sie uznajac, ze on tego terminu definiowac nie bedzie. Okay, nie musi definiowac, ale tak trzy po trzy rozumiec powinien, tak mi sie wydaje.

Co do pomyslu Haoza, to wydaje sie byc swietny.
24.03.2006
22:23
smile
[132]

haoz [ Konsul ]

PER_ >>>

swietne definicje. swietny monolog.


ale... sugeruje abys zwracal sie do mnie w osobie drugiej a nie w trzeciej. no chyba ze tego posta nie adresujesz do mnie, wiec napisz prosze do kogo sie zwracasz w takim razie.

24.03.2006
22:40
[133]

major major major [ Generaďż˝ ]

Per >>> niestety haoz czesto daje sie podejsc kolegom i reaguje ad hoc. Nie sadze, zeby nie rozumial znaczenia tego terminu, a juz na pewno - nie jest prymitywny.
Pomysl haoza wydaje sie byc swietny, tyle ze jak napisal jiser, nie ma sensu po raz kolejny przyblizac postaci generalów: Maczka, Sosabowskiego czy Kutrzeby, wzglednie przepisywac ich zyciorysów z wikipedii. Sa to postaci ogólnie znane i mysle, ze wiekszosc z nas nie ma problemów z ich identyfikacja.
Natomiast gleboki sens ma, w moim przeswiadczeniu, opisywanie mniej znanych bohaterów i ich czynów i to w kilku wersjach jezykowych. Na niemieckich forach roi sie od pochlebców czy wrecz wyznawców Cariusa, Barkmanna, czy Wittmanna. Czas na nas !!!
Kielecczyzna i partyzantka --> walczylo tam dwóch moich wujów, chociaz piszac o 15-to latkach, trudno wyobrazic sobie, ze na prawde walczyli. Jeden byl w AK, drugi, po tym jak dal w pysk pijanemu gestapowcowi pod szynkwasem w miejscowosci Ilza, musial uciekac do lasu. A ze wujowie sie nie lubili, trafil do Bch. Nosil tam amunicje do MG 34.
Do dzis mam oryginalna plandeke maskujaca, która przwlókl z jakiejs akcji. Ten z Bch, to maly smyk, który latal z pistoletem ojca po poligonie w Rembertowie w 1937, jesli pamietacie relacje.

25.03.2006
00:38
[134]

jiser [ generał-major Zajcef ]

Bardzo mi się podobało to, co opisał PER :)

Czemu nie Kutrzeba ? Czemu nie podjąć się jego opisu jako dowódcy na podstawie szlaku bojowego jednostek jego armii - czyli tego jak dowodził. Czemu nie Maczek ? Wszyscy wiedzą, że wielkim poetą był, ale nikt nie powie jakimi drogami wędrowała 1 D.Panc. i w jak spektakularny sposób udało mu się zdobyć Bredę ? Itp. itd. etc. etc.

25.03.2006
08:01
smile
[135]

haoz [ Konsul ]

jiser >>>

wielcy i znani beda przedewszystkim.

3 x mjr >>>

dzieki, za wsparcie - czasami mam wrazenie ze stoje w sadzie gdzie kazdy jest sedzia.

ale przynajmniej wyroku jednomyslenie nie moga wydac bo to anarchistyczna spolecznosc.

25.03.2006
09:25
smile
[136]

sprezynka [ Pretorianin ]

haoz ~~>

Tak sobie czytam Twoje różne wypowiedzi, obecne w tym wątku rozważania na temat patriotyzmu i zastanawiam się, czy Ty wiesz, że istnieje coś takiego, jak patriotyzm lokalny? I zastanawiam się, na ile Ty czujesz się w ten sposób związany z CMHQ PL? Bo powiem Ci (nie wiem, na ile jesteś tego świadomy), że CMHQ to pewna społeczność - społeczność z historią, z tradycjami, z ludźmi którzy się w tej historii wsławili, z "czarnymi bohaterami" (vide Holmes ;) itd. Czy wiesz, jak bardzo dla rozwoju tej społeczności przyczynił się Per? Gdzieś ostatnio czytałam Twoje wypowiedzi np. na temat Totenkopfa, które świadczyły o tym, że nic nie wiesz na jego temat. A toż to żywa legenda :) Są jeszcze inne osoby tutaj ważne i przez ogół szanowane.. Radzę więc trochę pokory i zapoznania się z naszą historią.

Bo chcesz tworzyć stronę patriotyczną, stronę o "wielkich Polakach" i chwała Ci za to (ja sama się chętnie czegoś dowiem ;), ale zastanów się, czy takim samym szacunkiem darzysz społeczność, w której jesteś? Na ile się z nią identyfikujesz? Na ile masz szacunek dla ludzi ją tworzących?

Może trochę patetycznie to wszystko napisałam ;), tak wyszło

Pozdrawiam,
Sprężynka

25.03.2006
11:38
[137]

haoz [ Konsul ]

sprezynka >>>

zawsze wiedzialem, ze jestem dla kobiet interesujacy, ale ze az tak. ho, ho!

dziekuje za pstryka w nos - bede uwazac na czule odciski starych czlonkow spolecznosci.

PER_ >>>

nie bede sie silil na wlasne slowa, bo zostane posadzony o patetyzm, ale zacytuje pewien bardzo adekwatny wiersz:

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny
Dla ciebie więzy, pęta nie zelżywe.
Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny
Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe,
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

mam nadzieje, ze nikt nie wazy sie tego komentowac juz wiecej, bo to polowanie na moje zartobliwe gafy zaczyna byc zenujace...

25.03.2006
11:45
smile
[138]

JagerKielce [ Generaďż˝ ]

hmm - a moze popełnijmy rytualne i patriotyczne samobójstwo?? najlepiej pod wieżą ciśnień na obtrzezach miasta??Haoz miałes pokrzepiac serca a zmuszac do łez i rozpaczy. to juz mamy na codzien dzieki ekipie rzadzacej i ojcu dyrektorowi....

25.03.2006
12:11
smile
[139]

sprezynka [ Pretorianin ]

haoz ~~>

Ja jestem już takiemu jednemu przyrzeczona. Gdybyś był bardziej zorientowany, to nawet wiedziałbyś, komu ;)))) Nie napisałam swojego posta ze względu na zainteresowanie Tobą, raczej po to, by zwrócić Ci na pewne sprawy uwagę.

I jeszcze dodam, że co do wartości merytorycznej strony to zgadzam się z jiserem. Po co wklejać tam to, co można już znaleźć w Wikipedii? Można by wiele ciekawych rzeczy zamieścić, ale jak zrozumiałam to co zostało napisane to dopiero wstęp. Mam nadzieję, że będzie więcej.

25.03.2006
17:55
[140]

Scharfschutze [ Konsul ]

Hmm...Haozku ja sie czuje patriota w 100%, pomimo iz mam nicka Wehrmacht, Biegam w niemieckim mundurze, lubie niemieckie rzemioslo wojenne. Tylko ze mamy chyba odmnienne pojecie patriotyzmu. Wedlug mnie patriotyzm odzwierciedla postepowanie wobec kraju. I to nie tylko jakies puste hasla. Jezeli starasz zmienic siebie i otoczenie dla kraju, ojczyzny i chcesz dla niej jak najlepiej, to wtedy jestes patriota. Nie wazne sa przekonania i niemieckie niki Haoz. To nie na tym polega patriotyzm w dzisiejszym swiecie. Jestem polakiem, czuje sie nim, chcialbym aby Polska wkoncu podniosla sie z tego szamba w jakim siedzi teraz. Ale daleko mi do wyrazania swoich pogladow na temat mojej ojczyzny w slowach "Ale tu jest k**wa syf" albo "Spie***lam z tad za niedlugo" Nigdy bym sie nie wyprowadzil na stale z Polski, nigdy. Kazdy kraj traktuje jako mozliwosc zarobienia wiekszej ilosci pieniedzy. Bede zawsze tu zyc, bo pomimo obiegowej teori o beznadziejnosci naszego kraju, da sie tu zyc w dobrobycie. Tyle

25.03.2006
20:16
smile
[141]

haoz [ Konsul ]

strzelcu-wyborowy >>>

i za to Cie qrcze lubie! trzymaj ten kurs!

25.03.2006
23:23
[142]

haoz [ Konsul ]

Rotmistrz Jerzy Sosnowski (1896-1942) - as wywiadu

juz jest info na jego temat na mojej stronie. jesli ktokolwiek posiada fotografie lub inne szczegóły na jego temat to prosze o przuslanie.

26.03.2006
23:06
smile
[143]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Co prawda przeczytałem ten watek tylko pobieżnie (baaardzo pobieżnie) ale jestem tego zdania że jesli haoz zgłosił chęć prowadzenia tego działu to dlaczego mamy go w tym ograniczać a nawet krytykować jak co poniektórzy coś co sie jeszcze nie ukazało? Dajmy Haozowi sie wykazać i zrobic cos dla społecznosci a nuż się uda. Jeśli pomysł upadnie z jakiegokolwiek powodu to nic wielkiego sie przeciez nie stanie (no moze Haoz wyciagnie pare wniosków na przyszłość i zrobi potem cos lepszego jeszcze). Co prawda nie zgadzałem sie dotąd ze zdaniem Haoza w wielu kwestiach lecz tym razem nie mam nic przeciwko.

26.03.2006
23:35
smile
[144]

haoz [ Konsul ]

BamSey >>>

dzieki za poparcie. chetnie przyjmuje wszelkie sugestie dot. o kim jeszcze napisac na tej stronce.

02.04.2006
12:29
[145]

haoz [ Konsul ]

oglaszam konkurs na banner dla mojej stronki. ja nie mam w tym doswiadczenia wiec bede wdzieczny za wszelka pomoc.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.