GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dołujące piosenki :D

22.02.2006
16:09
smile
[1]

adamis [ Optymista ]

Dołujące piosenki :D

Zapodajcie mi kilka dołujących i smutnych piosenek.

spoiler start
Tylko prosze bez Ich Troje i Mansona ;D
spoiler stop

22.02.2006
16:13
smile
[2]

Sidhe [ Konsul ]

Farba - Chce Tu Zostać

22.02.2006
16:14
smile
[3]

makrem [ Pretorianin ]

Tokio Hotel-Durch den Monsun

Nie dośc że dołująca to jeszcze gówniana

22.02.2006
16:15
[4]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

posluchaj sobie temple of the dog :]

22.02.2006
16:16
[5]

stanson [ Szeryf ]

Tu jest od pyty https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4420667

22.02.2006
16:18
[6]

AGArtha [ Trinitron ]

Clint Mansell and Kronos Quartet -->Requiem for a Dream [SOUNDTRACK]

W sumie to wszystkie kawałki są tam dołujące...

A jak już jestem przy filmowej muzyce to jeszcze polecam muze z "Miasta aniołów" ;)

22.02.2006
16:19
[7]

Minas Morgul [ Senator ]

Nokturnal Mortum - The 13th asbath celebration

Coś niesamowitego. Słuchając tego odpływam w dalekie, ciche krainy, emocje wydają się pogłębiać, bombardując moje schorowane serce ciepłymi promieniami wiosny.

22.02.2006
16:28
smile
[8]

dHq [ Konsul ]

The Cure - Bloodflowers -------------> Płyta jest strasznie dołująca , z resztą zawsze kiedy mam doła to ich słucham w sumie nawet nie weim czemu :P

22.02.2006
16:36
[9]

Minas Morgul [ Senator ]

A i dodatkowo ścieżka Ulver - Lyckantropen (cały album) oraz Ulver - Svidd Neger.
Tylko uważaj, bo to Cię w jeszcze głębszą depresję wkręci :D (o ile w jakiejśc jesteś)

22.02.2006
16:36
[10]

Dibbler [ Gardło Sobie Podrzynam ]

KSU "Po drugiej stronie drzwi"

22.02.2006
16:38
smile
[11]

kwiatu1 [ Centurion ]

Seether Ft Amy Lee - Broken

22.02.2006
16:38
[12]

stanson [ Szeryf ]

polska, dołująca - "Dziś już wiem" Urszula

22.02.2006
16:44
[13]

settogo [ Nie zgadzam się ]

Gib Gibon Skład - Nie ma po co żyć

22.02.2006
16:49
[14]

The LasT Child [ GoorkA ]

między innymi

Sentenced - Crimson (cała płyta)
Offspring - Gone Away
Judas Priest - Hell Is Home

22.02.2006
16:54
smile
[15]

PAW666THESATAN [ Quaked ]

Type o Negative

22.02.2006
16:58
[16]

p_e_p_s_i [ Legend ]

System of a Down - Lonely Day
REM - Everybody Hurts
Nick Cave - People ain't no good
Jason Wade - You belong to me
Soul Asylum - Runaway train
Craig David - I'm walking away

22.02.2006
16:58
smile
[17]

smoqu [ Pretorianin ]

pierwsze 3 płyty Johna Frusciante.....w sumie to większość jego płyt

22.02.2006
16:58
smile
[18]

Raynor [ Big Man ]

Obowiązkowo:

Mandy Moore - Only Hope
Jamiroquai - Talulah

Nieobowiązkowo lecz polecam:
Theory Of A Deadman - Santa Monica
Nickelback - If Everyone Cared
Mandy Moore - Someday We'll Know
Robbie Williams - She's The One
Swichfoot - You

22.02.2006
16:58
[19]

Coolabor [ Piękny Pan ]

np. Radiohead - Creep, Karma Police
R.E.M. - I'll Take The Train, I've Been High

22.02.2006
17:01
[20]

(:AllegromańkA:) [ Let's rock! ]

Kapitan Polska - Jesteś Pipą

\/

22.02.2006
17:08
[21]

Lewy Krawiec(łoś) [ Kąsul ]

Black Sabbath - Changes
Rolling Stones - Angie
Pantera - Cemetary gates
Lenny Kravitz - Calling all angels
Led Zeppelin - Babe I gonna leave you
Dżem - List do M
Pink floyd - Wish you were here

22.02.2006
17:13
[22]

maciek_ssi [ Frets on Fire ]

Fluke - Reeferendrum
Underworld - Skym
Underworld - Downstairs
Air - La Femme d'argent

Ostatnia raczej podnosząca na duchu niźli dołująca, ale i tak polecam.

22.02.2006
17:28
smile
[23]

wacek666 [ Konsul ]

crazy forg - popcorn

22.02.2006
17:35
[24]

Fett [ Avatar ]

TSA - 51 :) wyciska łzy :P

22.02.2006
18:01
smile
[25]

...NathaN... [ The Godfather ]

Anathema - Inner Silence

<- ;)

22.02.2006
18:05
smile
[26]

Chupacabra [ Senator ]

Anathema, cala. Do tego jeszcze Antimatter i The Cure :)

22.02.2006
18:11
[27]

Marrovack [ Konsul ]

wszystko od:

The Cure
Diary of Dreams (doła można złapać mocnego, jeśli się siedzi w ciemnym pokoju bez nikogo i gapi w windowsową wizualizację przez godzinę)
Fields of the Nephilim (może niezupełnie wszystkie dołujące, ale ostatnia płyta jest raczej przejmująca niż jakaś radosna - w końcu się podpisują pod gotykiem)
Korn (pierwsze 4 płyty, polecam wsłuchać się w teksty, zdecydowanie nie są wesołe)
Opeth (najlepiej Damnation- najspokojniejsza i najsmutniejsza)
Riverside (świetny polski zespół, parę tekstów jest nawet smutnych)
Atrium Carceri (można dostać schiza)

22.02.2006
18:13
smile
[28]

MAROLL [ Hibernate ]

Blog 27- Hey Boy Get Your Ass Up

22.02.2006
18:15
smile
[29]

Luzer [ Music Addict ]

Str8 - Fear to live

22.02.2006
18:27
[30]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Zdecydowana większość utworów Joy Division (jeśli kto jeszcze pamięta ten zespół):)

22.02.2006
18:33
smile
[31]

QrczakJR [ Konsul ]

Dżem Zapal Świeczkę

22.02.2006
18:54
[32]

Klaczki [ Troublemaker ]

Vanessa Paradis - Joe le taxi
Madonna - the power of good-bye
Husky - Melodia i Sznur
Berlin - Take My Breath Away ( to juz klasyk :D )
Kasia Kowalska - A to co mam
Varius Manx - Piosenka ksiezycowa
Télépopmusik - Breathe
The Cure - Lullaby
The Beloved - Sweet Harmony
Staind - Outside
Spandau Ballet - True
Mario - let me love you
Johnny Hates Jazz - Shattered Dreams
Guns N' Roses - November Rain
Foo Fighters - Best of You
Emigranci - Na falochronie
Dido - Here with Me
Celine Dion - Falling Into You
Bajm - Jezioro Szczescia
ATB- Let You Go (2005 reworked)
Alice Deejay - Better Off Alone
Kate Bush - Running Up That Hill
10cc - I'm Not In Love
Foreigner - Want to Know What Love Is

Sluchania a sluchania...




22.02.2006
18:57
smile
[33]

Scatterhead [ P ]

Poritshead!

22.02.2006
18:58
smile
[34]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

Wieksza czesc popularnych obecnie polskich autorów (np. manadaryna). Dołuja brakiem gustu, stylu i talentu

Ps. Srki nie moglem sie powstrzymac

p.s 2 - literowki

22.02.2006
19:01
[35]

ronn [ moralizator ]

Dołujące?

Trzeci wymiar - Dla mnie masz stajla

22.02.2006
19:05
[36]

Scatterhead [ P ]

@ronn

niech po prostu włączy vive i posiedzi troche...

22.02.2006
19:28
smile
[37]

mooris [ Konsul ]

Soundtrack z filmu K-PAX (wybitnie działa na nastruj)

Zacznij od Grand Central

22.02.2006
20:41
[38]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Wspomniana wyżej Anathema. Polecam też solidny kawałek stoner rocka o nazwie Honcho, a zwłaszcza utwór Through.

22.02.2006
21:48
[39]

Yoghurt [ Legend ]

Massive Attack (większość)
Craig Armstrong (większość)
Orbital- Halycon on and On (piekne, łza cieknie po policzku)
Tori Amos (little Girl, ale własciwie co nie ściągniesz będzie dobre)
Portishead (obowiązkowo, słuchasz i chwytasz za żyletke)
Joy Division (Szczególnie Love will tear us apart)
Radiohead (dowlona płytka)
Lodger- Doorsteps


22.02.2006
21:57
[40]

Amadeusz ^^ [ 82 - 88 Marillion fan ]

Horrorscope - Between two hearts.

22.02.2006
22:05
smile
[41]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Yoghurt - nie wiem, czy są aż tak dołujące, ale i tak poleciłeś świetną muzę

A jeśli chodzi o dołujące kawałki - podrzucę tylko dwa, bo się ktoś jeszcze potnie ;)

Unkle - Inside
Vangelis - Prelude

disclaimer:
NIE SŁUCHAĆ W PRZYPADKU, GDY JEST SIĘ NIESZCZĘŚLIWIE ZAKOCHANYM! MOGĄ BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I POMYŚLNOŚCI!

22.02.2006
22:21
[42]

Yoghurt [ Legend ]

Ez-> wiem, bo tylko świetnej słucham ;)

Wkradła się literówka- kawałek Orbital to "Halcyon" nie "Halycon" :)

Do listy dorzuciłbym jeszcze:
Zemfira -Hochesh; Nie odpuskaj (jeśli rozumiesz tak piekny język radziecki, polubisz twórczość tej pani)
Jonny Cash- Hurt (lepsze od wersji Nine Inch Nails, choć i przy Reznorze można się ciąc :))
Republika- Zaopiekuj się mną
OST do Lost in Translation- parę dołujących melodyjek
Alanis Morisette (bardzo babska muza, ale Alanis dobra jest na wkurwienie i dół, bo spiewa właśnie o tym i nie dość ze dobrze śpiewa, to i dobrze gra)
The Doors- wszystkie, w których Morrison wyrazał swą niechęć do świata (czyli spora większość)
Lucid- Sacred (cudowne, i ten głos!)
Mathew Herbert and Robert Mello- Human Traffic Theme
Darling Violetta- Smaller God
K's Choice- I'm not an addict

Przejże jeszcze zawartość mego dysku i półki z płytami i coś dorzuce pewnie :)

23.02.2006
00:30
[43]

Yoghurt [ Legend ]

Dobra, przejżałem, co tam jeszcze mam dobrego i dołującego i oto lista numer trzy, do dopisania do dwóch pozostałych (i tak będzie niepełne, ale mi sie juz szukać póxniej nie chciało :))

Nick Cave& Kylie Minogue- Where wild roses grow
Nick Cave ogólnie :)
Mum wszystko (Nic dziwnego, sa z Islandii, tam wszyscy mają doła)
Annie- My Best Friend (zacne)
At the Drive In (ściagnij sobie płytkę In Casino Out albo Relationship of Command i sobie wybierz)
David Bowie- Bring me the Disco King (i kilka innych, np. z płytki Hunky Dory)
Tricky (sporo tego miał, spróbuj płytkę Angels with Dirty Faces)
Afgan Whigs (sporo mieli, poszukaj na płycie 1965 np.)
Alice in Chains- Angry Chair, Rooster, Got me wrong, No excuses, Shame in you i parę innych
Head Automatica- Mu Shu Pork Empire, Tip your Hooker
Unkle- większość
Lodger- everyone gotta go
Skin & Skunk Anasie- cokolwiek nie sciągniesz, w 8 na 10 trafisz na dobry kawał muzyki ze smutkiem jako tematem przewodnim
Drowning Pool- Tear Away (dół z fajnym gitarowym pierdolnięciem. I ten refren)
Omega- Dziewczyna o perłowych włosach (mnie przynajmniej wzrusza)
EDIT:-- Sigur Ros (nastepni zdołowani z dalekiej północy :))

Dalej mi sie szukac nie chciało, bo za duzo tego mam :)

23.02.2006
00:36
[44]

Yoghurt [ Legend ]

Kurde, zapomniałem- No Bjork jeszcze przecież :)

23.02.2006
00:40
[45]

blood [ Killing Is My Business ]

dołująca jest twórczość metalliki od roku 1990 włącznie

tak poza tym to Walter Egan - Magnet and steel
ostrzegam ze to piosenka z lat 70, wiec nie kazdemu moze sie podobac

23.02.2006
00:51
smile
[46]

Coolabor [ Piękny Pan ]

no i John Lennon - Imagine (na high'u)

23.02.2006
01:11
[47]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

cała płyta Grammatik "Światła Miasta" a zwłaszcza kawałek z najlepszym podkładem w polskim rapie: "Każdy ma chwilę".

23.02.2006
01:18
smile
[48]

Yossarian [ RY!!! ]

Wszystko The Cooper Temple Clause. :-)

23.02.2006
01:39
smile
[49]

Cypher. [ Pretorianin ]

Bespieczny łikent - Cholernie smutny kawałek ;)

23.02.2006
01:52
smile
[50]

qweks [ Spy from Thrillerland ]

Doluja mnie rozne rzeczy ogolnie to cala dzisiejsza tworczosc muzykow popularnych, czyli przygnebienie to pojecie wzgledne :)
Yoghurt-> zaopiekuj sie mna - utworek nie nalezy do Republiki ale do Rezerwatu

23.02.2006
02:10
[51]

Yoghurt [ Legend ]

Aj waj, mój błąd, miałem to pod R wrzucone, widac mi się przywidziało...

Oczywiście, ze mi sie przywidziało, o takich godzinach to zrozumiałe :) Wyżej były "Telefony"

23.02.2006
08:07
smile
[52]

Goozys[DEA] [ Solid Security ]

Lacrimosa Vankina
Gothica Harmatan

Do dziś nie usłyszałem nic bardziej dołującego.

23.02.2006
08:52
smile
[53]

smoqu [ Pretorianin ]

Mógłbym jeszcze dodać:

Coldplay - A Rush Of Blood To The Head
Jeff Buckley - Grace
Pati Yang - Silent Treatment ( wogóle większość z gatunku trip hop )
Dead Can Dance - Splen and Ideal
Mogwai - Happy Songs for Happy People
ktoś tu wspomniał o Riverside....bardzo dobrze...obie płytki polecam, w sam raz na dołowanie ( a i tematyka utworów bardzo adekwatna ;) )
Bjork - Selma's Song
Tori Amos - From The Choirgirl Hotel
Placebo - Sleeping With Ghosts
każda płyta Skunk Anansie


to na razie tyle...zaraz puszczam którąś z powyższych i ide sie dołować

23.02.2006
09:03
smile
[54]

-Pow3r- [ Centurion ]

Wszystkie płyty Mandaryny przeciez ona spiewac nie potrafi :)

23.02.2006
09:30
[55]

grish_em_all [ Hairless Cobra ]

Riverside - The Day I Was Daydreaming
Riverside - Us
Riverside - Conceiving You
Rammstein - Nebel
Rammstein - Ohne Dich
Lostprophets - Long Way Home - ze względu na tekst

a na koniec ta, która na mnie działa najbardziej dołująco:
Iced Earth - Watching Over Me - piosenka o tragicznie zmarłym przyjacielu

23.02.2006
09:34
[56]

Matt [ I Am The Night ]

Moze niekoniecznie dolujace, ale na pewno nie wiesole. Wg. mnie te najsmutniejsze sa najpiekniejsze, moje ulubione (poza wymienionymi przez przedmowcow) to

Kansas - Dust in the Wind
Emerson, Lake & Palmer - C'est la vie
A-ha - Summer moved on
Alanis Moristette - Uninvited
Chris Spheeris - Field of tears (choc to kompozycja, nie piosenka)
Fish - Incomplete
Gary Jules - Mad world

Live - Overcome
Operation Flashpoint Soundtrack - Frost (tez kompozycja)
Peter Gabriel - Don't give up
Pink Floyd - High Hopes
Republika - Smierc na Piec & Odchodzac
Zbigniew Holdys - Stalker
Kult - Komu Bije Dzwon
Simon & Garfunkel - The Sound of Silence

23.02.2006
10:45
[57]

smoqu [ Pretorianin ]

jeszcze z takich smutków to moge dodać:

U2 - Joshua Tree
Red Hot Chili Peppers - By the Way
Marillion - Misplaced Choldhood ( zwłaszcza Blind Curve )
Marillion - Marbles

23.02.2006
10:58
smile
[58]

Mack5 [ The Forsaken One ]

Kury - Chryzantemy Złociste :P

23.02.2006
11:03
[59]

kiowas [ Legend ]

Jeśli lubisz cięzkie granie to nie ma nic lepszego niz Type O Negative - World coming down. Ta płyta zdołowała nawet członków zespołu tak, że nie grają nic z jej repertuaru na koncertach :)

Przykładowe (i wszystko mówiące:) tytuły piosenek:
Everyone I love is dead
Everythind dies
World coming down
Who will save the sane

23.02.2006
11:34
[60]

Mr.Dziabol [ Konsul ]

local h - "hands on the Bible"

23.02.2006
12:01
smile
[61]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Dolujace piosenki? "O moj rozmarynie", "Dzis do ciebie przyjsc nie moge"...

23.02.2006
12:04
smile
[62]

yediii [ duszek ]

pearl jam - black

23.02.2006
12:46
smile
[63]

n2n [ Don Kermitto ]

The Gathering, utwor "Shrink" (wlasciwie prawie cala tworczosc tego zespolu jest utrzymana w przygnebiajacej tonacji z plyta "Souvenirs" na czele)

Nine Inch Nails, utwory takie jak: Right Where It Belongs, Hurt, The Fragile, La Mer i wiele innych

23.02.2006
16:06
[64]

Marrovack [ Konsul ]

no to jeszcze dorzucę:
Steve Hackett - In Memoriam
nic tylko ryczeć
no i przypominam o Diary of Dreams

24.02.2006
00:26
[65]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

Portishead - Undenied

Niewiem, czy już ktoś dawał, ale ja ostatnio tego często słucham. Baaardzo dołująca! Nie słuchać w przypadku straty bliskiej ososby w ten czy inny sposób, bo można się zaryczeć.

24.02.2006
01:03
[66]

Cangoor_K [ Centurion ]

"Lacrimosa" ... i całe "Requiem" - Mozarta

24.02.2006
01:29
smile
[67]

«Malakai» [ Pretorianin ]

Ze swojej strony moge polecic:

Human - Slonce moje (najbardziej dolujacy kawalek jaki znam, poprostu kwintesencja doła)
Edyta Bartosiewicz - Ostatni (tez niczego sobie)
Siedem Łez - Pierwsza i ostatnia (Hip-Hop, ale bardzo semntymentalny, rowniez goraco polecam)
Neon Genesis Evangelion - Rei Ayanami Theme (jesli ktos ogladal NGE, to sluchajac tego na 100% sie poryczy... :/)
Evanescence - My Immortal (klasyk)
Cold - End of the World (wersja z gitara akustyczna)
The Poets of the Fall - Late Goodbye (kawalek z kredytow Max Payn'a 2, jak dla mnie dolujacy)

Wiecej nie chce mi sie wypisywac bo jest tego troche... :/

***pozycje pogrubione szczegolnie warte sa uwagi...

24.02.2006
01:41
[68]

Niedoświadoczna:( [ Centurion ]

Łzy - Pierwsza łza

24.02.2006
02:26
smile
[69]

Chupacabra [ Senator ]

aa, nikt tutaj nie wspomnial o My Dying Bride, dosc ciezka i mocno dolujaca muza. Polecam plyte Turn Loose The Swans.I jeszcze jeden kawalek Roads, orginal Portisheda, ale My Dying wersja jest duzo lepsza

Widzeze cos z moja posychika dziwnego jest, znami sluchamwiekszosci wymienianych tu zespolow. Oprocz hip-szitu i Lez :)

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to nie omieszkam dodac do listy, niech sie ludzie doluja dobra muza :)

10.03.2006
02:06
[70]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

upik. Może coś jeszcze ktoś dorzuci bo już znalazłem sporo dobrej muzy w tym wątku :).

10.03.2006
07:07
[71]

Katane [ Useful Idiot ]

The Twilight Singers - Early Today

10.03.2006
07:44
[72]

iNfiNity! [ NSX ]

o-zone...

10.03.2006
08:35
[73]

melkora [ Generaďż˝ ]

Prefekt - Kołysanka dla nieznajomej

Nie wiem jak resztę ,ale mnie dołuje

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.