
adamis [ Optymista ]
Dołujące piosenki :D
Zapodajcie mi kilka dołujących i smutnych piosenek.

Sidhe [ Konsul ]
Farba - Chce Tu Zostać

makrem [ Pretorianin ]
Tokio Hotel-Durch den Monsun
Nie dośc że dołująca to jeszcze gówniana
Grungowiec [ LENIWIEC ]
posluchaj sobie temple of the dog :]
stanson [ Szeryf ]
Tu jest od pyty https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4420667
AGArtha [ Trinitron ]
Clint Mansell and Kronos Quartet -->Requiem for a Dream [SOUNDTRACK]
W sumie to wszystkie kawałki są tam dołujące...
A jak już jestem przy filmowej muzyce to jeszcze polecam muze z "Miasta aniołów" ;)
Minas Morgul [ Senator ]
Nokturnal Mortum - The 13th asbath celebration
Coś niesamowitego. Słuchając tego odpływam w dalekie, ciche krainy, emocje wydają się pogłębiać, bombardując moje schorowane serce ciepłymi promieniami wiosny.

dHq [ Konsul ]
The Cure - Bloodflowers -------------> Płyta jest strasznie dołująca , z resztą zawsze kiedy mam doła to ich słucham w sumie nawet nie weim czemu :P
Minas Morgul [ Senator ]
A i dodatkowo ścieżka Ulver - Lyckantropen (cały album) oraz Ulver - Svidd Neger.
Tylko uważaj, bo to Cię w jeszcze głębszą depresję wkręci :D (o ile w jakiejśc jesteś)
Dibbler [ Gardło Sobie Podrzynam ]
KSU "Po drugiej stronie drzwi"

kwiatu1 [ Centurion ]
Seether Ft Amy Lee - Broken
stanson [ Szeryf ]
polska, dołująca - "Dziś już wiem" Urszula
settogo [ Nie zgadzam się ]
Gib Gibon Skład - Nie ma po co żyć
The LasT Child [ GoorkA ]
między innymi
Sentenced - Crimson (cała płyta)
Offspring - Gone Away
Judas Priest - Hell Is Home

PAW666THESATAN [ Quaked ]
Type o Negative
p_e_p_s_i [ Legend ]
System of a Down - Lonely Day
REM - Everybody Hurts
Nick Cave - People ain't no good
Jason Wade - You belong to me
Soul Asylum - Runaway train
Craig David - I'm walking away

smoqu [ Pretorianin ]
pierwsze 3 płyty Johna Frusciante.....w sumie to większość jego płyt

Raynor [ Big Man ]
Obowiązkowo:
Mandy Moore - Only Hope
Jamiroquai - Talulah
Nieobowiązkowo lecz polecam:
Theory Of A Deadman - Santa Monica
Nickelback - If Everyone Cared
Mandy Moore - Someday We'll Know
Robbie Williams - She's The One
Swichfoot - You
Coolabor [ Piękny Pan ]
np. Radiohead - Creep, Karma Police
R.E.M. - I'll Take The Train, I've Been High
(:AllegromańkA:) [ Let's rock! ]
Kapitan Polska - Jesteś Pipą
\/
Lewy Krawiec(łoś) [ Kąsul ]
Black Sabbath - Changes
Rolling Stones - Angie
Pantera - Cemetary gates
Lenny Kravitz - Calling all angels
Led Zeppelin - Babe I gonna leave you
Dżem - List do M
Pink floyd - Wish you were here
maciek_ssi [ Frets on Fire ]
Fluke - Reeferendrum
Underworld - Skym
Underworld - Downstairs
Air - La Femme d'argent
Ostatnia raczej podnosząca na duchu niźli dołująca, ale i tak polecam.

wacek666 [ Konsul ]
crazy forg - popcorn
Fett [ Avatar ]
TSA - 51 :) wyciska łzy :P

...NathaN... [ The Godfather ]
Anathema - Inner Silence
<- ;)

Chupacabra [ Senator ]
Anathema, cala. Do tego jeszcze Antimatter i The Cure :)
Marrovack [ Konsul ]
wszystko od:
The Cure
Diary of Dreams (doła można złapać mocnego, jeśli się siedzi w ciemnym pokoju bez nikogo i gapi w windowsową wizualizację przez godzinę)
Fields of the Nephilim (może niezupełnie wszystkie dołujące, ale ostatnia płyta jest raczej przejmująca niż jakaś radosna - w końcu się podpisują pod gotykiem)
Korn (pierwsze 4 płyty, polecam wsłuchać się w teksty, zdecydowanie nie są wesołe)
Opeth (najlepiej Damnation- najspokojniejsza i najsmutniejsza)
Riverside (świetny polski zespół, parę tekstów jest nawet smutnych)
Atrium Carceri (można dostać schiza)

MAROLL [ Hibernate ]
Blog 27- Hey Boy Get Your Ass Up

Luzer [ Music Addict ]
Str8 - Fear to live
zandarus [ Generaďż˝ ]
Zdecydowana większość utworów Joy Division (jeśli kto jeszcze pamięta ten zespół):)

QrczakJR [ Konsul ]
Dżem Zapal Świeczkę
Klaczki [ Troublemaker ]
Vanessa Paradis - Joe le taxi
Madonna - the power of good-bye
Husky - Melodia i Sznur
Berlin - Take My Breath Away ( to juz klasyk :D )
Kasia Kowalska - A to co mam
Varius Manx - Piosenka ksiezycowa
Télépopmusik - Breathe
The Cure - Lullaby
The Beloved - Sweet Harmony
Staind - Outside
Spandau Ballet - True
Mario - let me love you
Johnny Hates Jazz - Shattered Dreams
Guns N' Roses - November Rain
Foo Fighters - Best of You
Emigranci - Na falochronie
Dido - Here with Me
Celine Dion - Falling Into You
Bajm - Jezioro Szczescia
ATB- Let You Go (2005 reworked)
Alice Deejay - Better Off Alone
Kate Bush - Running Up That Hill
10cc - I'm Not In Love
Foreigner - Want to Know What Love Is
Sluchania a sluchania...

Scatterhead [ P ]
Poritshead!

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]
Wieksza czesc popularnych obecnie polskich autorów (np. manadaryna). Dołuja brakiem gustu, stylu i talentu
Ps. Srki nie moglem sie powstrzymac
p.s 2 - literowki
ronn [ moralizator ]
Dołujące?
Trzeci wymiar - Dla mnie masz stajla
Scatterhead [ P ]
@ronn
niech po prostu włączy vive i posiedzi troche...

mooris [ Konsul ]
Soundtrack z filmu K-PAX (wybitnie działa na nastruj)
Zacznij od Grand Central
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Wspomniana wyżej Anathema. Polecam też solidny kawałek stoner rocka o nazwie Honcho, a zwłaszcza utwór Through.
Yoghurt [ Legend ]
Massive Attack (większość)
Craig Armstrong (większość)
Orbital- Halycon on and On (piekne, łza cieknie po policzku)
Tori Amos (little Girl, ale własciwie co nie ściągniesz będzie dobre)
Portishead (obowiązkowo, słuchasz i chwytasz za żyletke)
Joy Division (Szczególnie Love will tear us apart)
Radiohead (dowlona płytka)
Lodger- Doorsteps
Amadeusz ^^ [ 82 - 88 Marillion fan ]
Horrorscope - Between two hearts.

Ezrael [ Very Impotent Person ]
Yoghurt - nie wiem, czy są aż tak dołujące, ale i tak poleciłeś świetną muzę
A jeśli chodzi o dołujące kawałki - podrzucę tylko dwa, bo się ktoś jeszcze potnie ;)
Unkle - Inside
Vangelis - Prelude
disclaimer:
NIE SŁUCHAĆ W PRZYPADKU, GDY JEST SIĘ NIESZCZĘŚLIWIE ZAKOCHANYM! MOGĄ BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I POMYŚLNOŚCI!
Yoghurt [ Legend ]
Ez-> wiem, bo tylko świetnej słucham ;)
Wkradła się literówka- kawałek Orbital to "Halcyon" nie "Halycon" :)
Do listy dorzuciłbym jeszcze:
Zemfira -Hochesh; Nie odpuskaj (jeśli rozumiesz tak piekny język radziecki, polubisz twórczość tej pani)
Jonny Cash- Hurt (lepsze od wersji Nine Inch Nails, choć i przy Reznorze można się ciąc :))
Republika- Zaopiekuj się mną
OST do Lost in Translation- parę dołujących melodyjek
Alanis Morisette (bardzo babska muza, ale Alanis dobra jest na wkurwienie i dół, bo spiewa właśnie o tym i nie dość ze dobrze śpiewa, to i dobrze gra)
The Doors- wszystkie, w których Morrison wyrazał swą niechęć do świata (czyli spora większość)
Lucid- Sacred (cudowne, i ten głos!)
Mathew Herbert and Robert Mello- Human Traffic Theme
Darling Violetta- Smaller God
K's Choice- I'm not an addict
Przejże jeszcze zawartość mego dysku i półki z płytami i coś dorzuce pewnie :)
Yoghurt [ Legend ]
Dobra, przejżałem, co tam jeszcze mam dobrego i dołującego i oto lista numer trzy, do dopisania do dwóch pozostałych (i tak będzie niepełne, ale mi sie juz szukać póxniej nie chciało :))
Nick Cave& Kylie Minogue- Where wild roses grow
Nick Cave ogólnie :)
Mum wszystko (Nic dziwnego, sa z Islandii, tam wszyscy mają doła)
Annie- My Best Friend (zacne)
At the Drive In (ściagnij sobie płytkę In Casino Out albo Relationship of Command i sobie wybierz)
David Bowie- Bring me the Disco King (i kilka innych, np. z płytki Hunky Dory)
Tricky (sporo tego miał, spróbuj płytkę Angels with Dirty Faces)
Afgan Whigs (sporo mieli, poszukaj na płycie 1965 np.)
Alice in Chains- Angry Chair, Rooster, Got me wrong, No excuses, Shame in you i parę innych
Head Automatica- Mu Shu Pork Empire, Tip your Hooker
Unkle- większość
Lodger- everyone gotta go
Skin & Skunk Anasie- cokolwiek nie sciągniesz, w 8 na 10 trafisz na dobry kawał muzyki ze smutkiem jako tematem przewodnim
Drowning Pool- Tear Away (dół z fajnym gitarowym pierdolnięciem. I ten refren)
Omega- Dziewczyna o perłowych włosach (mnie przynajmniej wzrusza)
EDIT:-- Sigur Ros (nastepni zdołowani z dalekiej północy :))
Dalej mi sie szukac nie chciało, bo za duzo tego mam :)
Yoghurt [ Legend ]
Kurde, zapomniałem- No Bjork jeszcze przecież :)
blood [ Killing Is My Business ]
dołująca jest twórczość metalliki od roku 1990 włącznie
tak poza tym to Walter Egan - Magnet and steel
ostrzegam ze to piosenka z lat 70, wiec nie kazdemu moze sie podobac

Coolabor [ Piękny Pan ]
no i John Lennon - Imagine (na high'u)
Misiolo [ Generaďż˝ ]
cała płyta Grammatik "Światła Miasta" a zwłaszcza kawałek z najlepszym podkładem w polskim rapie: "Każdy ma chwilę".

Yossarian [ RY!!! ]
Wszystko The Cooper Temple Clause. :-)

Cypher. [ Pretorianin ]
Bespieczny łikent - Cholernie smutny kawałek ;)

qweks [ Spy from Thrillerland ]
Doluja mnie rozne rzeczy ogolnie to cala dzisiejsza tworczosc muzykow popularnych, czyli przygnebienie to pojecie wzgledne :)
Yoghurt-> zaopiekuj sie mna - utworek nie nalezy do Republiki ale do Rezerwatu
Yoghurt [ Legend ]
Aj waj, mój błąd, miałem to pod R wrzucone, widac mi się przywidziało...
Oczywiście, ze mi sie przywidziało, o takich godzinach to zrozumiałe :) Wyżej były "Telefony"

Goozys[DEA] [ Solid Security ]
Lacrimosa Vankina
Gothica Harmatan
Do dziś nie usłyszałem nic bardziej dołującego.

smoqu [ Pretorianin ]
Mógłbym jeszcze dodać:
Coldplay - A Rush Of Blood To The Head
Jeff Buckley - Grace
Pati Yang - Silent Treatment ( wogóle większość z gatunku trip hop )
Dead Can Dance - Splen and Ideal
Mogwai - Happy Songs for Happy People
ktoś tu wspomniał o Riverside....bardzo dobrze...obie płytki polecam, w sam raz na dołowanie ( a i tematyka utworów bardzo adekwatna ;) )
Bjork - Selma's Song
Tori Amos - From The Choirgirl Hotel
Placebo - Sleeping With Ghosts
każda płyta Skunk Anansie
to na razie tyle...zaraz puszczam którąś z powyższych i ide sie dołować

-Pow3r- [ Centurion ]
Wszystkie płyty Mandaryny przeciez ona spiewac nie potrafi :)
grish_em_all [ Hairless Cobra ]
Riverside - The Day I Was Daydreaming
Riverside - Us
Riverside - Conceiving You
Rammstein - Nebel
Rammstein - Ohne Dich
Lostprophets - Long Way Home - ze względu na tekst
a na koniec ta, która na mnie działa najbardziej dołująco:
Iced Earth - Watching Over Me - piosenka o tragicznie zmarłym przyjacielu
Matt [ I Am The Night ]
Moze niekoniecznie dolujace, ale na pewno nie wiesole. Wg. mnie te najsmutniejsze sa najpiekniejsze, moje ulubione (poza wymienionymi przez przedmowcow) to
Kansas - Dust in the Wind
Emerson, Lake & Palmer - C'est la vie
A-ha - Summer moved on
Alanis Moristette - Uninvited
Chris Spheeris - Field of tears (choc to kompozycja, nie piosenka)
Fish - Incomplete
Gary Jules - Mad world
Live - Overcome
Operation Flashpoint Soundtrack - Frost (tez kompozycja)
Peter Gabriel - Don't give up
Pink Floyd - High Hopes
Republika - Smierc na Piec & Odchodzac
Zbigniew Holdys - Stalker
Kult - Komu Bije Dzwon
Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
smoqu [ Pretorianin ]
jeszcze z takich smutków to moge dodać:
U2 - Joshua Tree
Red Hot Chili Peppers - By the Way
Marillion - Misplaced Choldhood ( zwłaszcza Blind Curve )
Marillion - Marbles

Mack5 [ The Forsaken One ]
Kury - Chryzantemy Złociste :P
kiowas [ Legend ]
Jeśli lubisz cięzkie granie to nie ma nic lepszego niz Type O Negative - World coming down. Ta płyta zdołowała nawet członków zespołu tak, że nie grają nic z jej repertuaru na koncertach :)
Przykładowe (i wszystko mówiące:) tytuły piosenek:
Everyone I love is dead
Everythind dies
World coming down
Who will save the sane
Mr.Dziabol [ Konsul ]
local h - "hands on the Bible"

rothon [ Malleus Maleficarum ]
Dolujace piosenki? "O moj rozmarynie", "Dzis do ciebie przyjsc nie moge"...

yediii [ duszek ]
pearl jam - black

n2n [ Don Kermitto ]
The Gathering, utwor "Shrink" (wlasciwie prawie cala tworczosc tego zespolu jest utrzymana w przygnebiajacej tonacji z plyta "Souvenirs" na czele)
Nine Inch Nails, utwory takie jak: Right Where It Belongs, Hurt, The Fragile, La Mer i wiele innych
Marrovack [ Konsul ]
no to jeszcze dorzucę:
Steve Hackett - In Memoriam
nic tylko ryczeć
no i przypominam o Diary of Dreams
Misiolo [ Generaďż˝ ]
Portishead - Undenied
Niewiem, czy już ktoś dawał, ale ja ostatnio tego często słucham. Baaardzo dołująca! Nie słuchać w przypadku straty bliskiej ososby w ten czy inny sposób, bo można się zaryczeć.
Cangoor_K [ Centurion ]
"Lacrimosa" ... i całe "Requiem" - Mozarta

«Malakai» [ Pretorianin ]
Ze swojej strony moge polecic:
Human - Slonce moje (najbardziej dolujacy kawalek jaki znam, poprostu kwintesencja doła)
Edyta Bartosiewicz - Ostatni (tez niczego sobie)
Siedem Łez - Pierwsza i ostatnia (Hip-Hop, ale bardzo semntymentalny, rowniez goraco polecam)
Neon Genesis Evangelion - Rei Ayanami Theme (jesli ktos ogladal NGE, to sluchajac tego na 100% sie poryczy... :/)
Evanescence - My Immortal (klasyk)
Cold - End of the World (wersja z gitara akustyczna)
The Poets of the Fall - Late Goodbye (kawalek z kredytow Max Payn'a 2, jak dla mnie dolujacy)
Wiecej nie chce mi sie wypisywac bo jest tego troche... :/
***pozycje pogrubione szczegolnie warte sa uwagi...
Niedoświadoczna:( [ Centurion ]
Łzy - Pierwsza łza

Chupacabra [ Senator ]
aa, nikt tutaj nie wspomnial o My Dying Bride, dosc ciezka i mocno dolujaca muza. Polecam plyte Turn Loose The Swans.I jeszcze jeden kawalek Roads, orginal Portisheda, ale My Dying wersja jest duzo lepsza
Widzeze cos z moja posychika dziwnego jest, znami sluchamwiekszosci wymienianych tu zespolow. Oprocz hip-szitu i Lez :)
Jak cos mi sie jeszcze przypomni to nie omieszkam dodac do listy, niech sie ludzie doluja dobra muza :)
Misiolo [ Generaďż˝ ]
upik. Może coś jeszcze ktoś dorzuci bo już znalazłem sporo dobrej muzy w tym wątku :).
Katane [ Useful Idiot ]
The Twilight Singers - Early Today
iNfiNity! [ NSX ]
o-zone...
melkora [ Generaďż˝ ]
Prefekt - Kołysanka dla nieznajomej
Nie wiem jak resztę ,ale mnie dołuje