GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wyłączanie się monitora - Opcje zasilania

29.01.2006
18:06
[1]

winner [ Generaďż˝ ]

Wyłączanie się monitora - Opcje zasilania

mam następujące pytanie czy jest możliwość aby monitor sam sie wyłaczał przy ustawionym tam czasie np. 1 minuty podczas aktywnego programu typu PowerDVD, ProgDVB, czyli że oglądam film a monitor pomimo tego przechodzi sam w stan uśpenia czyli wyłacza sie. Bo nawet jeśli zminimalizuje dany program do traya z oglądanym filmem to monitor i tak sie nie wyłacza, niby poprawnie bo program jest aktywny, moze istnieje jakis soft do tego typu ustawień bo w WinXP to bieda jesli idzie o tego typu ustawienia.

29.01.2006
19:52
smile
[2]

winner [ Generaďż˝ ]

^ nikt nic nie wie ?

29.01.2006
20:15
[3]

Atreus [ Senator ]

Też mam taki problem w Win98SE. Zrozumiałe, gdyby to dyski nie chciały przechodzić w stan uśpienia przy jakimś aktywnym programie, ale monitor?

Może znajdę jakiś program do tego, dam znać...

29.01.2006
21:20
[4]

Atreus [ Senator ]

Może malutki NirCmd? Zapisz go gdzieś i zrób taki skrót (ppm->Nowy->Skrót):
np."C:\Program Files\NirCmd\nircmd.exe" monitor off

We właściwościach skrótu możesz wymyślić kombinację klawiszy dla tej komendy. I nie zapomnij o komendzie ponownego włączenia monitora (monitor on) i jego skrócie klawiszowym - uruchomiłem monitor off i nie mogłem nawet ręcznie włączyć ponownie.
Uważaj z kombinacjami klawiszy. Musisz być pewny, że Twoje kombinacje nie były wcześniej zdefiniowane. No i podobno NirCmd nie musi współpracować z każdym monitorem...

No cóż, chyba lepszy byłby jakiś bardziej przyjazny program, ale w tej chwili nie chce mi się googlować ;)

No tak, zapomniałem o samoczynnym wyłączaniu monitora. A niech to... może ktoś inny skorzysta z tych moich (a właściwie pewnej ekspertki pod nickiem picasso z pewnego forum :)) wypocin.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.