GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ochrona plikow systemu Windows? co to jest??

27.01.2006
16:37
[1]

Iverson#3 [ StreetBaller ]

ochrona plikow systemu Windows? co to jest??

od dwoch dni mam takieco przy starcie.pojawia sie okienko o takim tyltule i zapycha mi na jakas minute kompa. niby cos spradza a pote nic nie wyskakuje. jak to cos usunac?

27.01.2006
18:14
[2]

minius [ Senator ]

Jest to tzw. ochrona żywotnych dla działania Windows plików przed ich podmianą przez nieznane źródło.

Jeśli jakiś program (najczęściej zaś wirus lub trojan) bezczelnie podmieni sobie taki plik posiadający weryfikację Microsoftu, na inny nie posiadający weryfikacji, przy pierwszym restarcie Windowsa system skasuje ten niewiadomego pochodzenia plik, zastępujac go oryginalnym.

Jest to dość przydatna funkcja Windowsa, gdyż chroni ona pliki, które odpowiadają bezpośrednio za działanie Windowsa. Często po takiej podmianie (gdy wyłączona jest ochrona plików) system wogóle nie uruchomi się lub będzie się wieszał.
Niestety czasem zdarza się, że jakaś niepoważna firma wypuszcza sterowniki, w których jakiś plik nie ma zaszytej w swoją strukturę weryfikacji pliku, a system broniąc się przed ingerencją (bo myśli, ze to robota wirusa/trojana) wywala przy restarcie ten plik (często jest to biblioteka.dll) i przywraca własny oryginalny.

Jeśli spotkasz sie z taką sytuacją, lepiej poszukaj innego sterownika tego urządzenia i nie zmuszaj na siłę Windowsa by łyknął ten niepewny plik.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.