GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kto nami rządzi po wyborach, czyli słów kilka o PiSie.

21.01.2006
21:26
smile
[1]

eMMeS [ Emotion of Heart-Love To Rock ]

Kto nami rządzi po wyborach, czyli słów kilka o PiSie.

Od kilku miesięcy krążą różne dowcipy o braciach Kaczorach, Ojcu Rydzyku i o PiSie. Postanowiłem je zebrac do kupy ( te które znam ) w tym wątku. Jeżeli jakiś dowcip jest Wam znany a nie pojawił się tutaj, to proszę o powiększenie zbioru.

1. Do tej pory wszyscy ludzie używali WC-Kaczek, teraz w jedności z władzą nadchodzi nowa era - WC-Kaczorów.

2. Wiecie skąd pochodzi skrót PiS, nie, wcale nie chodzi o Prawo i Sprawiedliwośc, ale o PiSuar. Eh Ci bracia toaletowcy.

3. Kto jest przeydentem Polski? Niewiadomo. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że bracia umówili się, że będą się zmieniac na tym stanowisku co miesiąc. I tak nikt nie odczuje róźnicy

4. Wypowiedź pana Tuska z ostatniego Co z tą Polską? potwierdza powyższą tezę -
"Lis: I co, rozmawiał pan z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim?
Tusk: No tak, chyba tak, jestem pewny na 90%, że to był pan Lech Kaczyński"

5. Według legendy trzej bracia: Lech, Czech i Rus załozyli kolejno Polskę, Czechy i Rosję. Wiadomo, że Ci co coś zaczynają muszą tez to skończyc. Wałęsa nie zdążył, dlatego teraz mamy Kaczyńskiego.

6. Dlaczego od początku wyścigu wyborczego większośc ludzi wiedziała, że wygra pan Kaczyński i ie poszła do wyborów? Oto prosty dowód:
Ostatni przeydenci i ten prezydent:
Lech Wałęsa
Aleksander Kwaśniewski
Lech Aleksander Kaczyński

7. Rozmowa Marka Kondrata z Kubą Wojewódzkim z jednego z odcinków programu tego drugiego:
Kuba: Kiedy pierwszy raz grałeś zawodowo na scenie?
Kondrat: To było jakieś 45 lat temu w teatrze ( jakimśtam - nie pamiętam / eMMeS ). I wtedy jak ja tam grałem to na sąsiedniej sali Kaczory
Kuba: jumali księżyc
Kondrat: I tak im do dzisiaj zostało
Kuba: A mówią, że mają czyste ręce

And the last one - my favourite:

Kto rządzi Polską?

PIS I O. RYdzyk

( a teraz przeczytajcie tylko te z capslockiem :)

21.01.2006
21:28
[2]

Zenedon_oi! [ Konsul ]

Niesamowicie zabawne.

21.01.2006
21:38
[3]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No, chlopie, ma się ten łeb do satyry, myslales zeby na komika jakiegos isc ?

21.01.2006
21:42
[4]

eMMeS [ Emotion of Heart-Love To Rock ]

MGR = ja tego nie wymyślałem, ja to tylko zebrałem:) pretensje do twórców miej a nie do mnie.

21.01.2006
21:42
smile
[5]

chickenom [ Konsul ]

zaliczam wzorcowego rotfla. Nie z tekstu, lecz z autora watku

21.01.2006
21:42
smile
[6]

Janczes [ You'll never walk alone ]

chłopie masz zart jak wojewódzki

idz do niego na staż moze ma wolne miejsce..

21.01.2006
21:47
smile
[7]

leszo [ Legend ]

moze taki zarty są trendi w gimnazjum :|

21.01.2006
21:54
[8]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Zejdzcie z tego Wojewódzkiego! Mysle ze malo kto na tym forum -ale i w ogóle - moze pochwalic sie tak szybką i trafną ripostą...

21.01.2006
22:01
smile
[9]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

A ja żądam zamknięcie wątku, mi zamkneliście za Kwaśniewskiego i dostałem -10 więc niech będzie na tym forum sprawiedliwość !!

21.01.2006
22:03
smile
[10]

Mortan [ ]

dno dna

21.01.2006
22:15
[11]

Łysack [ Mr. Loverman ]

jak to mój kumpel mówi: "to nie jest śmieszne, to jest tragiczne"
żarty same w sobie są dobre, ale ludzi k$#@ica bierze jak znowu im się przypomina co za $#&% rządzą polską.
Dzisiaj nie widziałem żadnej odśnieżarki, na jezdni zalegało prawie 10cm rozjeżdżonego śniegu. Kilka razy miałbym dzisiaj kolizję, bo hamowania wogóle nie było. Najgorszą zmorą są tylnonapędowe samochody wyjeżdżające z bocznych dróg. Zarzuca je, a jak słaby kierowca to zjeżdża na pas przeciwny. Dwa razy mi dzisiaj w ten sposób zajechali drogę. Pojechałem do zarządu dróg i komunikacji i usłyszałem odpowiedź, że na odśnieżanie nie mają pieniędzy, bo prawie całą kasę przeznaczyli na kwiatki na skrzyżowaniach(kilkadziesiąt tysięcy sztuk). Usłyszałem jeszcze, że nasz rząd tak kazał z okazji święta zmarłych. paranoja. reszta kasy co została jest już wydana na odśnieżanie podczas pierwszych śnieżyc. trwają negocjacje z zarządem miasta, aby przeznaczył pieniądze na odśnieżanie. Pewnie będzie tak jak zwykle. Dopóki ktoś kto jest jakoś wyżej postawiony nie będzie miał kolizji to i kasy też nie będzie:( (W zeszłym roku tak było)
moje zdanie może być nieobiektywne, bo nadal jestem w szoku po tym jak gościu jechał ze mną na czołówkę i zatrzymał się 5cm przed moim zderzakiem

21.01.2006
22:20
[12]

Hans87 [ Konsul ]

nie jezdzijcie tak o nim moze go to bawi

21.01.2006
22:23
[13]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No coz, ja widzialem odsniezarke. U nas ladnie odsniezaja ogolnie, a ze mroz... co zrobic?

A w ogole mnie rozwala takie podejscie. Sasiad nie odsniezyl chodnika przed swoja posesja - wina PiS ( czy tam SLD, w kazdym razie kto aktualnei rzadzi ).

Łysack poczytaj troche na temat administracji, dowiedz sie czym sie roznia kompetencje wladzy centralnej od lokalnej, samorzadwej od panstwowej, i przede wsyztskim sprawdz do kogo nalezy zadanie odsniezania ulic... bo teraz pewnie wydaje ci sie ze do premiera i MSWiA. ;)

21.01.2006
22:40
smile
[14]

Łysack [ Mr. Loverman ]

MGR --> sorry za nieporozumienie - do PiS odnoszą się tylko pierwsze 2 linijki
reszta to ogólny żal do ludzi postawionych w miarę wysoko i władz - dokładniej zdanie:
trwają negocjacje z zarządem miasta, aby przeznaczył pieniądze na odśnieżanie. Pewnie będzie tak jak zwykle. Dopóki ktoś kto jest jakoś wyżej postawiony nie będzie miał kolizji to i kasy też nie będzie:(
w zeszłym roku miał stłuczkę jakiś przyjaciel prezydenta miasta, a na drugi dzień zostały przeznaczone ogromne fundusze na odśnieżanie głównych dróg. nie pamiętam już o co tam dokładnie chodziło, ale w lokalnej gazecie pisali.
a to że rząd kazał kwiatki posadzić z pieniędzy miasta to podobno prawda
absolutnie nie twierdzę, że odśnieżanie należy do premiera;) chociaż za sople zwisające z dachów mogliby zarządzić jakieś większe egzekwowanie mandatów, bo strach iść chodnikiem, a tak to może by się administratorzy budynków bardziej bali...

21.01.2006
23:55
smile
[15]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

Prosze bardzo wszystkich antyfanów niech wymienią mi 5 powodów przez które Kaczyńskiego można nazwać #^#$%. Takich powodów mogłbym wymieniać tysiące kiedy Kwaśniewski przez 10 lat miał w rękach polskę. Ale prosze czekam na odpowiedź. To wy głosowaliście na komuniste po stanie wojennym ?? !! Pytam się dlaczego ?? !! Dlaczego ktoś jest tak głupi żeby 2 razy zagłosować na komuniste !! ?? !! Cieszyliście się z Kwaśniewskiego a obrażacie Kaczyńskiego ?? !! Od podstawówki wiedziałem za jaką partią polityczną mam iść, i nikt mi tego nie wpoił, po prostu interesowałem się polityką a wy ?? !! Albo dzieci po 14 lat którzy słuchają rodziców i potem to powtarzają albo emeryci dla których komuna była zbawieniem, bo niewierze że ktoś kto ma ok 40 lat i to przeżył jest tak głupi żeby po stanie wojennym głosować na SLD !! !! Więc podajcie mi jedynie tych 5 powodów. A może wolicie PO z ich rewelacjami podatkowymi ?? !! ?? Nie macie pojęcia co by się stało gdyby PO spełniło swoje plany !! Zresztą szkoda mi słów o czym wy tu mówicie Kaczyński jest prezydentem dopiero kilka miesięcy a wy narzekacie, podajcie mi 5 podow albo jesteście kompletnymi idiotami.

22.01.2006
01:17
smile
[16]

Caine [ Książę Amberu ]

ossa, za dużo wymagasz od dzieci. Antyfan nie myśli tylko sie nabija. Tzw. humor autora wątku jest wybitnie kiblowy, ze szczególnym uwzględnieniem publicznego szaletu. Dobrze że nie pojechał po żonie prezydenta, jak lubią to robić kulturalni, inteligentni, szarmanccy i wychowani stronnicy opozycji

22.01.2006
02:12
[17]

Priest [ Generaďż˝ ]

ossa201----> No coz jestem mlody i glupi wiec bede wdzieczny jesli wskazesz mi wlasciwa droge. PiSuarow w Polsce dostatek. Dlaczego akurat ten model jest lepszy od innych ?

Chcialbym tez uslyszec o komunistycznych reformach SLD. Ich dzialaniach majacych na celu doprowadzenie do ponownej zmiany ustroju...
Fajnie by bylo uslyszec z 5 cech dzieki ktorym moglbym wzlozyc Kwasniewskiego do szufladki z napisem "komunista". Oczywiscie interesuje mnie okres jego prezydentury...

Zapomnialbym o PO. W twoich slowach powialo groza...brr. Powiedz, blagam coz takiego szykowaly nam te pacholki i slugusy swiatowej finansjery... ?


Prosze mistrzu wyprowadz mnie z bledu. O ja niewierny, tyle lat zylem w niewiedzy i herezji.

BTW nie jestem emerytem, ale i nastolatkiem tez juz nie jestem.

22.01.2006
02:21
[18]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Priest: "Fajnie by bylo uslyszec z 5 cech dzieki ktorym moglbym wzlozyc Kwasniewskiego do szufladki z napisem "komunista".

Niestety, ja znam tylko cztery:

1.P
2.Z
3.P
4.R

22.01.2006
08:47
[19]

Priest [ Generaďż˝ ]

MGS---> argument na poziomie tego co wkeil autor watku...

22.01.2006
09:22
smile
[20]

Dbest [ Generaďż˝ ]

Mistrz Giętej Riposty ->... musze tłumaczyć? ;)

Fajnie by bylo uslyszec z 5 cech dzieki ktorym moglbym wzlozyc Kwasniewskiego do szufladki z napisem "komunista". Oczywiscie interesuje mnie okres jego prezydentury...

22.01.2006
09:46
[21]

Psycho_Mantis [ MGS Fan ]

Czy tak naprawdę liczy się kto rządzi? Chyba lepiej zwracać uwagę na efektywność działań. Jest wiele do zrobienia i tak naprawdę dużej części ludzi jest wszystko jedno kto rządzi - ważne aby było lepiej. W naszym kraju elektorat jest strasznie płynny i afery wśród ekipy rządzacej powodują popieranie opozycji (rzady AWS, SLD). A ostatnio wyciągane rzeczy w polityce czy prawie są śmieszne - kawa 22% Vat, usługa Cappucino 7% VAT. Samo Państwo "prowokuje" takie zachowania nie wspominając o tym że po PRLu ludzie uwielbiają robić w balona władze.

A ocenianie samych polityków? Kwaśniewskiego. W sumie nie licząc kilku wpadek które się zdarzają nie było przecież tragicznie. Kaczyński jest na razie podczas pierwszej wpadki (afera z datą budżetu).

22.01.2006
10:03
[22]

Gotman [ I love Feinwerkbau ]

Priest - chociażby kolesiostwo :/
przecież jak na dłoni widać było, z kim trzymie Kwaśniewski za swojej prezydentury - ze "swoimi starymi" kolegami :/

22.01.2006
10:34
[23]

TzymischePL [ Legend ]

ossa201:

1 - dzis jest 22 Styczen 2006, co jest zapisane w ustawie budzetowej na ten rok? - eee w jakim budzecie?
2 - kolejna sluzba "specjalna" w rekach panstwa - urzad antykorupcyjny
3 - Minister od kamaszow
4 - Premier marionetka
5 - minister finansow T. Lubanska (naprawione czesciowo)

22.01.2006
11:18
smile
[24]

Caine [ Książę Amberu ]

Zanim zaczniecie wypisywać o kolejnej specsłużbie, sprawdźcie proszę miejsce Polski w rankingach Transparency International. Może CBA to naprawdę jest potrzebna instytucja, a straszenie nią to wymysł ludzi o brudnych rękach?

22.01.2006
11:19
smile
[25]

Thrud [ Konsul ]

nie podskakiwac bo kaczki sa bojowe --->

22.01.2006
12:16
[26]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Priest, Dbest - a kiedys ( gdy to slowo nie mialo jeszcze pejoratywnego wydźwieku ) to sie mowilo, ze komunistą jest sie na cale zycie.

22.01.2006
12:18
[27]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

A poza tym czy w okresie swojej prezydentury Kwasniewski mial nadal clzonkostwo Partii?

22.01.2006
12:31
smile
[28]

s_i [ Pretorianin ]

:)

22.01.2006
12:35
smile
[29]

s_i [ Pretorianin ]

i jeszcze jedno...

22.01.2006
12:45
smile
[30]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

A poza tym czy w okresie swojej prezydentury Kwasniewski mial nadal clzonkostwo Partii?

Bu ha ha ha ha ha widze że niesamowicie znasz się na polityce.

Jak jesteś mordercą to tylko na okres czasu bycia w więcieniu ?? !!

22.01.2006
15:06
smile
[31]

s_i [ Pretorianin ]

cała prawda o kaczorach...

22.01.2006
15:10
[32]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Nie wiem, przynajmniej nie pisze jak idiota "bu ha ha". A skor ty sie tak znasz, to oswiec mnie - miał to członkostwo SLD czy nie ?

W ogole "znac sie na polityce"... widze ze sobie pogadamy. :)

22.01.2006
15:16
smile
[33]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

Skoro ty nieznasz takich rzeczy to wogóle jak cokolwiek możesz mówić i mieć jakiekolwiek zdanie !! Jesteś żenujący i naprawde głupi.

22.01.2006
15:19
smile
[34]

loosiek [ Kanonier ]

Powiem Tak :

Było Ch*jowo, Jest Ch*jowo i Będze Ch*jowo - Nareszcze Jakaś Stabilizacja

22.01.2006
15:26
smile
[35]

loosiek [ Kanonier ]

Subiektywny komentarz zaistnialej sytuacji po dniu 23.10.2005r

LOL'n'ROTFL

22.01.2006
16:02
smile
[36]

Łysack [ Mr. Loverman ]

Na początek uprzejmie proszę o nie komentowanie mojego zdania:)

Głównym powodem dla którego Tusk i PO byliby lepszą władzą jest podatek liniowy.
Podatek liniowy jest w najbogatszych państwach: USA, chyba w Szwajcarii i jeszcze w kilku, których obecnie nie potrafię wymienić tak, żeby się nie pomylić. Oczywiście początkowo mogłoby być nieciekawie, gdyż żywność poszłaby w górę, ale za to staniałyby m.in. samochody oraz paliwo. Dzięki temu transport byłby tańszy, a co za tym idzie produkcja również. A właśnie dużą część cen w sklepach stanowi cena transportu. Czyli po około roku takiego podatku ceny żywności nie zmieniłyby się, a produkty oprocentowane na 22% by staniały. A w takim wypadku nawet tych mniej zamożnych byłoby stać na samochód, a ludzie nie baliby się wyjeżdżać na wakacje ze względu na zbyt drogie paliwo. Co racja cena paliwa spadłaby o zaledwie 7 procent, ale na kilkuset kilometrach jest to spora oszczędność.
Mój ojciec zagłosował na Kaczyńskich dlatego, że gdyby prezydentem był Tusk, a wybory parlamentarny wygrało PiS lub odwrotnie to każda zła decyzja byłaby "zwalana" na przeciwną partię. "To nie my, tylko oni" i na odwrót. Tym sposobem każdy będzie mógł się przekonać, że rząd jest jednolity i każda decyzja wypływa z PiS. Dzięki temu na przyszłych wyborach PiS będzie miało minimalne poparcie. Tak już było z SLD, kiedy to partia ta wygrała wybory z dosyć dużym poparciem. Na tych wyborach poparcie dla tej partii sięgało kilku procent, a w sondażach nawet nie dochodziło do progu wyborczego.
Jeszcze raz proszę o niekomentowanie mojego zdania:)

22.01.2006
16:06
[37]

Rifleman. [ Centurion ]

@

22.01.2006
16:58
[38]

s_i [ Pretorianin ]

Łysack --> Podatek liniowy mają też takie kraje jak: Irlandia, Słowacja, Estonia, Łotwa, Litwa, Ukraina, a nawet Irak. W Rosji po wprowadzeniu tego podatku w chyba 2002 r. wzrósł przychód z podatków dwukrotnie.

22.01.2006
17:19
[39]

Łysack [ Mr. Loverman ]

s_i --> dzięki:) co do irlandii i słowacji to byłem pewien na 90%, o pozostałych nie wiedziałem.

22.01.2006
17:58
smile
[40]

TrzyKawki [ smok trojański ]

Podatek liniowy jest w najbogatszych państwach: USA

Doprawdy? W Stanach Zjednoczonych AP jest podatek liniowy? Gdzieś to wyczytał? Może tak wypadałoby najpierw sprawdzic, a nie ... kwakać bez sensu?

22.01.2006
18:09
[41]

Łysack [ Mr. Loverman ]

mój szwagier był w stanach 12 lat i ma obywatelstwo amerykańskie, więc nie musiałem czytać.

22.01.2006
18:38
[42]

Misiaty [ The End ]

Łysack - to warto, żebyś doczytał. W USA podatek NIE jest liniowy tylko progresywny.

22.01.2006
18:39
[43]

TrzyKawki [ smok trojański ]

To może jednak poczytaj, bo warto.

22.01.2006
18:51
smile
[44]

Łysack [ Mr. Loverman ]

racja, podatek progresywny, sorry
kilka lat temu szwagier tłumaczył mi amerykański podatek jako podatek liniowy, zmienny, czyli podatek zwiększa się wraz z dochodami. tylko, że kilka lat temu to ja miałem 13-14lat

22.01.2006
21:07
[45]

Misiaty [ The End ]

Swoją droga w Szwajcarii też nie ma liniowego...

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.