GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rozprawka na polski

19.01.2006
13:00
smile
[1]

Obscure [ ExcalibuR ]

Rozprawka na polski

Potrzebuje strone gdzie jest napisana rozprawka na temat " grzeczności" a to jest właściwy temat na polski "grzeczność nie jest nauka łatwą ani małą"
Na jutro mam te zadanie !

19.01.2006
13:06
smile
[2]

gofer [ ]

To może weź kartkę, długopis i napisz tę rozprawkę?

19.01.2006
13:07
smile
[3]

legrooch [ Legend ]

Tylko stronę?
Co to teraz się dzieje w tych szkołach...

19.01.2006
13:08
smile
[4]

gofer [ ]

legrooch - > imo chodzi o stronę www, na której ta rozprawka jest.

19.01.2006
13:11
[5]

alpha_omega [ Generał ]

Sam nie jesteś w stanie napisać? Proponuję dowieść tezy poprzez reductio ad absurdum

19.01.2006
13:12
smile
[6]

grzesiek16 [ Feluś ]

Jakie te polskie dzieci są coraz bardziej leniwe i bezmyślne ... żałość bierze ...

19.01.2006
13:29
[7]

Zysio [ Generał ]

Napisz sam bo to się przydaje później... a jak zbytni noob jesteś no to trudno, idź na sciaga.pl powinno cos tam byc. Ale to do ciebie wroci kiedys...

19.01.2006
20:05
[8]

gersiu [ Centurion ]

noto będzie jeden ;)

19.01.2006
20:07
smile
[9]

Tomus665 [ Legend ]

"Grzeczność nie ejst nauką łatwą ani małą"

Bardzo dużo młodych ludzi w tych czasach nie umie poprawnie się zachowywać w stosunku do dorosłych i ludzi starszych. Niektórzy nawet nie widza swej nietolerancji i braku szacunku lub po prostu nie chcą ich widzieć. Czy to dobrze z ich strony? Stanowczo nie!


Słowa Sędziego Soplicy na temat grzeczności, choć są zwięzłą wypowiedzią na owy temat, jednak zawierają w sobie dużo życiowej prawdy o ludziach i ich zachowaniach.


Przyznam mu w tym racje. Każdy zasługuje na grzeczność i tolerancje ze strony innych osób. Nie tylko ma do niej prawo, ale tez jej oczekuje i żąda. Jednak aby nas ta grzecznością ktoś obdarzył, żeby ten ktoś nas szanował, to również i my musimy się dobrze zachowywać w stosunku do drugiej osoby.


To nie jest wcale takie łatwe, jakby się z początku wydawało. Na pierwszy rzut oka wystarczy się grzecznie przedstawić, grzecznie rozmawiać i grzecznie pożegnać...I co? To wszystko? No właśnie. Otóż w jaki sposób się grzecznie przywitać ze swoja babcią, a w jaki sposób z koleżanką? O czym rozmawiać ze starsza panią, a o czym z kolegą brata? To już nie takie proste, zważając na to, ze starsi ludzie nie zawsze odnajdują się we współczesnym otoczeniu i nie zawsze rozumieją język dzisiejszej młodzieży. Przecież nie pójdziemy porozmawiać z babcia o tym, co robiło się na dyskotece. To przecież oczywiste.


Grzeczność jest bardzo trudna nauką, nauką życia-jak sam stwierdził Sędzia Soplica. Przecież tolerancji wobec innych znanych, czy nieznanych osób, sposobów zachowywania się w ich towarzystwie nie uczy się w szkołach, nie wykłada na uniwersytetach ani nie ma o tym wzmianki w żadnej książce. To samo życie uczy nas odpowiednich zachowań w rożnych życiowych sytuacjach. Gdy bierzemy udział w bankietach, wernisażach, czy innych przyjęciach, to nabieramy ogłady i obycia w świecie. Jeśli chodzimy tylko na dyskoteki czy do kina, to czy to nas czegoś nauczy? Z pewnością nie, I byłabym przeciwko tego typu rozrywkom, gdybym nie była nastolatką. Jeśli się przyjrzeć bliżej tej sprawie, to nawet w kinie można się czegoś nauczyć. Choćby tego, ze nie należy tam przeszkadzać innym. Natomiast z drugiej strony, na co dzień obserwujemy rożne sytuacje związane z tolerancja i niestety musze przyznać, ze za czasów Sędziego Soplicy, grzeczność była o wiele częściej spotykanym zjawiskiem, nie żeli w dzisiejszych czasach.


Gdyby on teraz żył, to z pewnością nauczyłby nas dobrych manier, bo dzisiejszej młodzieży tego z pewnością brakuje. Czytając jego słowa jest mi trochę głupio, ze teraz już tak nie jest. Czy teraz chłopcy usługują w ten sposób dziewczętom? Byłoby milo, gdyby chłopacy odsuwali nam krzesła przy siadaniu, podawali nam posiłki, otwierali drzwi...Już nie ma takich dżentelmenów. Nie mówiąc o wyjątkach, bo i tacy się zdarzają, ale rzadko.


Tak więc nauki Sędziego bardzo przydałyby się we współczesnym świecie. Bo czy nie byłoby przyjemniej, gdyby młodzież była bardziej kulturalna? Z pewnością tak. I ja bardzo żałuję, ze teraz tak nie jest, jak kiedyś.

19.01.2006
20:08
smile
[10]

Tomus665 [ Legend ]

Żeby nie było podałem linke ...

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.