smuggler [ Patrycjusz ]
CDA 02/2006 zapowiedz
CDA 02/2006 w sprzedazy pojawi sie po 21.01.2006. Standardowe 148 stron 4CD/DVD9 i cena (niecale 15 zl). A zawartosc? Heh, dużo recenzji (bo aż 25!) ale nie ukrywajmy, ze w tym miesiacu nie ma jakichs wielkich hitow. Tak jest zawsze po Swietach - nieco zastoju... Co nie znaczy, ze nie ma w numerze znanych gier - w koncu takie gry jak UFO: Aftershock, Narnia Chronicles, Stubbs the Zombie, Vietcong 2, Cold War, czy Crime Life swoją "wage" mają...
Ale nie tylko recenzjami numer stoi. W temacie numeru macie relacje z wizyty w siedzibie EIDOSa - sprawdzilismy nad czym chlopaki pracuja i czym nas zaskocza w 2006 r. Przyznac trzeba, ze maja kilka asow w rekawie - niekoniecznie myslimy tu akurat o najnowszym TR. Bo kandydatow na hity jest wiecej... Warto zwrócic uwagę na dział "Za pięć dwunasta". Po pierwsze - (beta)test najnowszej wersji HoMM V. Okazuje sie, ze od czasu Tematu Numeru, wprowadzono do gry kilka znaczacych zmian! Po drugie - nowa (dobra) samochodowka z Techlandu tez niemal juz w finalnej fazie...
Z innych tekstow warto zapoznac sie z "Sekretami gier FPS" w dziale "O grach inaczej". Wbrew pozorom nie chodzi tu o rozmaite "hidden party" w grach, a o sekrety ich tworzenia - tak sztuczki i tricki programistow, dzieki ktorym gry wygladaja na lepsze niz naprawde sa, jak i po wytlumaczenie schematow dzialan rozmaitych procedur, wykorzystywanych przy tworzeniu. Pewnie kazdy slyszal cos o triggerach, brushach, skryptach, tracelineach, czy o AI. Ale ilu z was moze podac dokladna definicje owych pojec i to jak sie je wykorzystuje w grach? No wlasnie. A my tu to tlumaczymy... Tekst jest bardzo obszerny ale tym bardziej godny lektury.
Warto tez zajrzec do wiekszego niz zwykle "Nie tylko gramy" - tam jak zawsze Nie Daj Sie Nabrac (dzis o procesorach i overclockingu), a do tego kolejna edycja Black Zone, i jeszcze kilka innych wartych uwagi tekstow. Jest tez plebiscyt na Gre Roku 2005 (atrakcyjne nagrody!) i masa innych artykulowa, do ktorych lektury rowniez zachecamy.
A na CD/DVD? Nooo... przebojem bedzie Hitman 2. Do tego (ale z uwagi na duza objetosc juz tylko na DVD) gra CT: Special Forces - niezly FPS i to z jesieni 2005, wiec jeszcze cieply. Cieply jest tez Powerdrome (futurystyczna scigalka), a najstarsza z (glownych) gier pochodzi z 2003 i jest to druga czesc Conflict Desert Storm. Do tego dwie mniejsze (tez na CD/DVD)- pierwsza czesc kultowego Championship Managera i najnowsza (pelna) odslona Scorched 3D.
A calosc w kioskach - po 21.01.2006!
Milej lektury!
PS. Okladki dorzuce za jakas godzinke, sila wyzsza. Moze szybciej...
ZAWARTOSC CDA
Kalejdoskop
Gamewalker
####Zapowiedzi
Dog Tag
Keepsake
FSW: Ten Hammers
SiN Episodes
Company of Heroes
City Life
Tony Tough 2
############Za pięć dwunasta
HoMM V
GTI Racing
####Temat Numeru
EIDOS Inside
########Recenzje
Opowieści z Narnii
UFO: Aftershock
Diplomacy
Vietcong 2
Heroes of the Pacific
Conflict Global Storm
Behind Enemy Lines: Pilot Down
Agatha Christie: And Then...
BreakQuest
GTR: FIA GT Racing Simulation
GTI Legends
Crazy Frog Racer
Starship Troopers
Knight of the Temple 2
Crime Life
Outfront: Na tyłach...
Stubbs the Zombie
Cold War
Ski Alpin 2006
Westerner PL
King Kong PL
Still Life PL
Call of Duty 2 PL
Codename: Panzers - Phase Two PL
Black & White 2 PL
####Nie tylko gramy
Black Zone
Łańcuszki głupoty
Nie daj się nabrać
Śmiechu warte
########Hardware
Air Touch Keyboard vs. Manhattan True-Touch Keyboard
Creative CB2530 i HS600
Creative Zen Micro, Zen Sleek Photo i MSI Mega Player 536
Gigabyte Digital Theater Hybrid
HP LaserJet 1022 i LaserJet 2600n
Kamery internetowe
LiteON LVW-1105HC+
Logitech Z-4
Newsy
Philips GoGear SA260 512 MB
Tracer Proton Shot
Tracer TR-JF JetForce V2 i Saitek Cyborg Evo Wireless
Trak DMP-421VR 256 MB
Trak PTV-7505
#############Inne
Action Redaction 1
Freeware
Gry Roku 2005
Gry wiecznie żywe: Kingpin
Kaszanka: Rajd na Berlin
KMG
Na Luzie
O grach inaczej: Sekrety tworzenia gier
Prenumerata
Tipsy
Unplugged: Memoir '44
##################################ZAWARTOSC COVER CD
#############Pełne wersje
###Hitman 2: Silent Assassin [CD/DVD]
Wymagania: PII 550 MHz, 128 MB RAM, Win 98/2000/Xp, karta grafiki 16 MB
###CT Special Forces: Fire for Effect/Nemesis Strike (*) [TYLKO DVD]
Gatunek: FPS
Wymagania: CPU 1,2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB
(*) gra ma dwa różne podtytuły - inny w Europie, inny w USA
###Powerdrome [CD/DVD]
Gatunek: futurystyczne wyścigi
CPU 1,5 GHz, 256 MB RAM, grafika 3D 128
UWAGA: gra wymaga karty z obsługą pixel shaderów!
######Conflict Desert Storm II: Back To Baghdad [CD/DVD]
gatunek: TPP/TAKTYCZNA
Wymagania: PII 500 MHz, 256 MB RAM, 1300 MB HDD, Win XP/2000/ME/98, grafika 32 MB
####Championship Manager [CD/DVD]
#####Scorched 3D [CD/DVD]
#########Bonusy
Action Mag [CD/DVD]
Bonus 1 i 2 [CD/DVD]
Bonus DVD [DVD]
CT: Special Forces Instrukcja [CD/DVD]
Esensja [CD/DVD]
FAQ [CD/DVD]
FPP MegaZin [CD/DVD]
Hitman 2 solucja [CD/DVD]
Konflikty Zbrojne [CD/DVD]
Singles - spolszczenie (lepsze) [CD/DVD]
SpeedCorner [CD/DVD]
Strefa WWW [CD/DVD]
TPP Planet [CD/DVD]
Tawerna RPG [CD/DVD]
####Dema
Agatha Christie - And Then There Were None [CD/DVD]
BreakQuest [CD/DVD]
Chronicles of Narnia [CD/DVD]
Cold War: On Your Own Behind the Iron Curtain [DVD]
Heroes of the Pacific [DVD]
Kyodai Mahjongg (v. 19.99) [CD/DVD]
Mythic Blades [CD/DVD]
Rig Racer 2 [CD/DVD]
Ski Alpin 2006 [CD/DVD]
Starship Troopers [DVD]
Time Breaker [CD/DVD]
UFO: Aftershock [DVD]
Weird Worlds [CD/DVD]
###Patche [TYLKO DVD]
80 Days
Blitzkrieg 2 1.3
Call of Duty 2 Intel 1.01
Civilization IV 1.52
Cuban Missile Crisis 1.1
Diplomacy 1.3
FM 2006 6.0.2
Matrix: Path of Neo
RTW: Barbarians... 1.6
Serious Sam 2 0.66a
T-72 BoF 1.3
The Movies 1.1
UFO Aftershock 1.2
UT 2004 3369
UT 2004 Win 64 3369
UT 2004 Server Crash
Vietcon g 1.10
###Trailery
Age of Conan [DVD]
Ankh [DVD]
Championship Manager 2006 [DVD]
Chronicles of Spellborn [DVD]
Dark Messiah [CD/DVD]
Driver - Parallel Lines [DVD]
Faces of War [DVD]
Full Auto [DVD]
Ghost Recon: AW [DVD]
Lost Planet [DVD]
Op. Flashpoint Elite [DVD]
Prince of Persia: Revelations [DVD]
Project IM [DVD]
Rainbow Six Lockdown [DVD]
Runaway 2 [DVD]
Spell Force 2 [DVD]
Sudden Strike 3 [DVD]
TOCA Race Driver 3[CD/DVD]
Warfare [DVD]
###Freeware [CD/DVD]
Championship Manager
Sorched 3D
####Użytki [CD/DVD]
AllPlayer 2.2.7
Dietetyk 1.0.3
Google Desktop
Pogoda 1.54
Quake 4 Benchmark
SpyBot 1.4
WITaj! 2000

zarith [ ]
jak na styczen, może być:)
squallu [ saikano ]
zapowiada sie bardzo dobry numer:)
kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]
O już nowe (ano tak, miesiąc minął :P) CDA... coś duuużo recek, muszę kupic.... A smugg masz może okładki?

Kurdt [ Modrzew ]
Niezły numerek. :)))
Bramkarz [ brak abonamentu ]
###Freeware [CD/DVD]
Championship Manager
A cóż to jest u licha?

tomcio006 [ Legend ]
kupie dla łysego :)
a poza tym widze pare antyków..
Kurdt [ Modrzew ]
Bramkarz -> Abandonware :) Staroć za free. Co nie znaczy, że zły staroć. :)

legrooch [ MPO Squad Member ]
Nonono :)
CDA zaczyna pokazywać na nowy rok pazurki :)
Fajne pełne wersje :) Tak trzymać!

piokos [ Malpa w czerwonym ]
Piotrasq wyrazi moją opinię ;]
smuggler [ Patrycjusz ]
Bramkarz
Tytul chyba znany? Pierwsza czesc slynnego managera - starosc straszny, na zasadzie ciekawostki dla fanow ChM 05 i 06, niech zobacza jak sie to zaczynalo w... 1992. Dziala pod XP.

Pvt. Creak [ Criav ]
Eeee, tym razem niestety nie kupię :) niby 15zł, ale Hitmana 2 już mam, reszta pełnych wersji nie wygląda zachęcająco, a środek pisma też nienajlepszy... Wiem, że to nie wasza wina, po prostu tak się ułożyło, ale recenzje biedny gierek są :) Za miesiąc się zobaczy... :D

Ancient_Druid [ Konsul ]
Widzę, że będzie co robić w ferie:)
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Kurdt, smuggler
Dzięki za wyjaśnienia, zmyliło mnie to że był wymieniony podwójnie no i bez cyferek - a to poprostu pierwsza część. Nie odnotowałem że CDA zaczyna zamieszczać abandonware :)
Fett [ Avatar ]
hehe w CMa do dzisiaj na laptopie pogrywam ;)

CHESTER80 [ get LOST ]
Osz kur... !!! Macie mnie znowu ! Takie pełne wersje to marzenie, dzięki ! Biorę natychmiast jak się pojawi w kiosku. A miałem już nie kupować CDA...

Kentril [ fechmistrz ]
myślałem, że w styczniu dacie Half-life 2 z Quakiem 4 i Far Cryem tylko na DVD, no, ale hitmana ewentualnie też przełknę;/

hermin [ Vampir Krwi ]
O Hitman 2 :)
Na pewno kupię

CHESTER80 [ get LOST ]
Tym którzy zastanawiają się co to za gra ten CT Special Forces: Fire for Effect (to europejski tytuł) polecam stronę oficjalną gry gdzie jest filmik z gameplay'a. Gierka jest drugoligowa, ale bardzo fajna i ma świetny etap w powietrzu, co widać na filmiku. Polecam.
A Hitman 2 to moja ulubiona część przygód łysego, grałem w nią już kilkanaście razy i mam pirata, więc teraz będzie git. Ta gra to normalnie kwintesencja grywalności, a misja w ambasadzie wymiata ! Zresztą te w Japonii też są genialne.

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Jak zwykle lipa.

piokos [ Malpa w czerwonym ]
Otóż to!
...Cannibal... [ Pretorianin ]
hehehehe.....od bidy mozna kupic:P

CHESTER80 [ get LOST ]
Wreszcie okładka DVD jest lepsza, tyle tylko że nie znamy okładki CD :))

_zielak_ [ Thief ]
Szacuneczek za Hitmana. Widać, że rozwijacie się panowie, oby tak dalej. :)

Metal_mozgu [ Generaďż˝ ]
Yeah... A już myślałem że w żadną dobrą gierkę w ferie nie pogram... (Hitman 2) I mam pytanie do smugglera - kiedy rozsyłacie prenumeratę tego numeru? Ja prenumeratę zamowiłem dziś, przed chwilą. Czy dostanę jeszcze w tym tygodniu to CDA?

bartek2005 [ Pretorianin ]
na 100% kupie 1/06 też mam

TelRad [ Senator ]
okladka CD jest taka sama jak DVD

ExistoR [ ARABIC lands! MERHABA! ]
Tak jak zarith.. jak na styczeń, jest OK :)
Tylko kto dobiera tło i kolory do okładek? Zielony i niebieski? mhmh =PP

piokos [ Malpa w czerwonym ]
Wreszcie okładka DVD jest lepsza, tyle tylko że nie znamy okładki CD :))
<-
Existor -> też mam odruch wymiotny :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-01-19 11:24:50]

Buggy [ Pretorianin ]
JEZUUUUU! Pierwsza część CM-a nie moge sie doczekać!!!!!!!!!!
Szyszkłak [ Blessed Devil ]
Jestem bardzo mile zaskoczony nowym numerem :) Mam nadzieje ze bedzie tak do konca roku :D.
Mam takze pytanie - czy wydacie w najblizszym czasie jakiegos cRPG w pelniaku? Ostatnio to tylko strzelanie i jezdzenie ...

Caine [ Książę Amberu ]
Podkładka pod mysz z numeru 13 ciągle śmierdzi:(
chickenom [ ]
Okładka beznadziejna, reszta jak najbardziej ok.
smuggler [ Patrycjusz ]
Po pierwsze KOREKTA
Premiera PO 24.01 - odruchowo spojrzalem juz w luty i stad ten babol.
Po drugie
Okladka DVD - NIEMAL identyczna jak CD
tzs [ Pretorianin ]
Beznadziejna okładka z motywem z beznadziejnej gry. Na szczęscie i tak wyląduje ten numer na półce, bo nie ma żadnej recki która by mnie szczególnie interesowała.
Btw. Hitman 2 - miodzio. Pogram se jak przejde Contracts

Deemon [ Whazuuup ]
eee no!! koniecznie kupuje!! to sie udal numerek :)
smuggler [ Patrycjusz ]
Chickenom - taki miesiac cienki, trudno bylo o ladnego arta na okladke, niestetety. A powiem ci, ze ona mocno zyskuje w skali 1:1, jak patrze na zmniejszone fotki to az mnie otrzasa, a jak biore do lapy egz. CDA to calkiem fajnie sie prezentuje.

Taven [ Wu-Tang Killah ]
Zapowiada się niezły numer, dużo lepszy od poprzedniego (chyba jego jakość spowodowana była właśnie presją czasu), artykuły, receznje, NDSN... szykuje się smakowity numer :P
W dodatku H2 na coverze - tą gierkę sobie chciałem właśnie upolować :)
Co wy macie do okładki? Jest niekonwencjonalna, dziwna kolorystycznie, ale w sumie OK :P Chociaż jednak wolałem, jak dawaliście jakiś popis tworczy (mix gier itp.), niż po prostu wklejony art bez żadnych przeróbek.
Diplo [ Generaďż˝ ]
smuggler -->
Skozystam z okazji i spytam,
mozna jeszcze gdzies dostac archiwalny numer cda z gra Tony Hawk 2 ? ;)
byly dwa numery z ta gra:
kwiecień 2003 oraz 18.07 (nie wiem ktorego roku), byl to jakis numer specjalny.
Z gory dzieki za odpowiedz.
smuggler [ Patrycjusz ]
Diplo - to juz tylko na allegro, naklad jest wyczerpany, archiwalia wyprzedane.
qaq [ CCCP ]
a czy obie strzelanki (hitman i conflict) pójdą na Riva TNT2, Celeron 2.0 ghz, 256 ram, Windows XP?
qaq [ CCCP ]
jeszcze jedno. czemu dajecie np. instrukcje do CT: Special Forces na CD/DVD jeśli gra jest tylko w wersji DVD?

tzs [ Pretorianin ]
i dla czego znowu dajcie scorched 3d ?? Był już w nr. 10/04 (104)
Ziom91 [ Generaďż˝ ]
No właśnie?
Diplo [ Generaďż˝ ]
smuggler --> Dzieki i zarazem szkoda :/
Moze zechcecie wypuscic to jeszcze w jakims numerze? ;)
smuggler [ Patrycjusz ]
Combat raczej nie pojdzie, H2 bez problemu. A instrukcja... coz, sila rozpedu :)
Zalogowany [ Niezalogowany ]
Eeee słabe teksty, słabe gry... Nie kupie

Baalnazzar [ Pretorianin ]
Kupię niechybnie

kil69 [ Generaďż˝ ]
smuggler ---> a kiedy będzie kalendarz na 06 bo czekami i czekam a tu nic
smuggler [ Patrycjusz ]
tzs [ Centurion ]
i dla czego znowu dajcie scorched 3d ?? Był już w nr. 10/04 (104)
<<<Bo to a) fajna gra, b) nowa znacznie poprawiona wersja, c) bo czemu nie, 3 MB nie majatek :)
Zalogowany [ Konsul ]
Eeee słabe teksty, słabe gry... Nie kupie
>>>O, widze ze juz CZYTALES ten numer CDA? Fiu, fiu... szybki jestes.
kil69 [ Generał ]
smuggler ---> a kiedy będzie kalendarz na 06 bo czekami i czekam a tu nic
>>>Trzy dni przed premiera DNF :). Z kalendarzy poki co macie KLARendarz na DVD/CD w bodaj nr 13 do wlasnorecznego wydruku i poki co na inny sie nie zanosi.
Deemon [ Whazuuup ]
CDA 02/2006 w sprzedazy pojawi sie po 21.01.2006.
czyli w niedziele bedzie go mozna juz dostac w kioskach?
Mr.Borys [ Van Helsing ]
AAAAA nie bedzie kalendarza z rozneglizowanymi panienkami?! You maniacs! Smugg, zarty zartami, ale bez podlosci mi tutaj ;)
smuggler [ Patrycjusz ]
Mowilem juz, ze mi sie miesiace pomylily... Od 24.01 o ile zima nie utrudni transportu, wiec lepiej patrzec PO 24.01. :)

DeLordeyan [ The Edge ]
gry świetne, ale szkoda, że kalendarza nie daliście zamiast tej śmierdzącej podkładki
smuggler [ Patrycjusz ]
Jedno drugiego nie wyklucza. Kalendarza poniekad nie ma specjalnie - w lutym - bo przez dwa lata by i na trzeci rok ludzie juz uwazaja, ze MUSI byc. A CDA lubi zaskakiwac :).

DeLordeyan [ The Edge ]
wolalbym, zeby mile zaskoczylo i jednak dalo ten kalendarz
FixUS_1 [ Call me Fix ]
Kalendarza nie ma? O wy lamusy pierońskie jedne:> nr kupuję jak zwykle:>

KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]
jak na styczeń zajefajny numer!!!
fajne pełniaki
no i fajna lektura:D
chiba go kupie ale ni wiem

ribald [ Konsul ]
Kurde ja też kce kalendarza! :P
No nie bądźcie tacy. Jak kasy nie ma to następny numer po starej cenie i z kalendarzem, a co :)
Zalogowany [ Niezalogowany ]
Właśnie, czemu nie ma kalendarza? Dla niego specjalnie mógłbym kupić.. Dużo tracicie!

KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]
Smuggler- zróbcie tym kaledarzowym maniakom jakieś kalendarzyki 5 na 10cm i będziesz miał spokój:D
_zielak_ [ Thief ]
Szkoda, że to jednak 24 styczeń, a nie 21... Już się ucieszyłem, że będzie co w sobote na kaca poczytać ;)

Higen [ Chor��y ]
dawno nie kupywalem tej zapachowej gazety i nie wiem czy sie skusic ehhh jak by dawali za free to bym był pierwszy w kolejce

MatteoDA [ Konsul ]
Hekhemnn, a kiedy wersja CDA bez zbędnych płyt CD/DVD oraz ewentualna wersja elektroniczna (PDF)? :-)
Pierwszą bez wahania bym kupił, a druga to przydatna sprawa jest...
...NathaN... [ The Godfather ]
Zawartość średnia, okładkę przemilcze (mam nadzieje ze w realu zyskuje bardzo duzo), pełne troche ratuja sytuacje.
Kupie raczej z przyzwyczajenia niż z jakości.

Flyby [ Outsider ]
..ehh ..liczyłem na kalendarz.. ..przyzwyczajenia że niby musi być?!..ależ to piękna tradycja CDA !!
..nieładnie niszczyć własną tradycję, nieładnie ;)

Deepdelver [ Legend ]
smuggler -->
Jedno drugiego nie wyklucza. Kalendarza poniekad nie ma specjalnie - w lutym - bo przez dwa lata by i na trzeci rok ludzie juz uwazaja, ze MUSI byc. A CDA lubi zaskakiwac :).
To w następnym miesiącu nie dodawajcie płyt. To będzie zaskoczenie.
Uuuups, już nie, wygadałem. :P

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]
Tak, tak, kalendarz musi być - tylko tym razem z lepiej i gorzej wyposażonymi osobnikami płci męskiej :) No wiecie, wielkie muskuły, wielkie bronie, i dla równowagi małe móżdżki :D
smuggler ---> Nie lubię Ciebie, wiesz dlaczego :>
Kajetan-TM [ Pretorianin ]
Fajnie, właśnie się zastanawiałem skąd by tu hitmana 2 wziąść, ale jak będzie legalnie :)) ... A tak w ogóle gdzie mogę dostać 9/2005 ? Miałem kupić, ale miałem też sesję :/ A teraz nigdzie nie ma ://

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]
Super numer, zwłaszcza pełne wersje. Naprawde super

Kompo [ alkopoligamista ]
Jak zwykle nieźle. :P

Flyby [ Outsider ]
..Meghan, no wiesz?! ..tak wedle swojego gustu kalendarz ustawiać ;) ..muszą być małe móżdżki?!

gamesarea_pl [ Konsul ]
WOW! Fenomenalny numer naprawdę! Jesli już teraz są takie pełne wersje to jakie będaw 10 urodziny CDA ??

KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]
gamesarea_pl - wtedy sypną nam do numeru najnowszego GF lub radka:D
a do tego walną jeszcze np. ghotic3, CoD4;), nfs:mw2;) lub też gta4
PRAWDA SMUGGLER??????
mam rację nie??? :D

skiper9 [ Generaďż˝ ]
Jak zawsze kupię :-)
.:VeGo:. [ The Love is Back ]
fajne pelne wersje, dawno juz nie kupowalem CDA, będzie okazja do kupienia
adus13 [ PREZES z SZOTGANEM ]
No, no Conflict2 i Hitman

Barthez x [ Generaďż˝ ]
Pierwszy raz od kilku lat pominąłem jeden numer CDA :/ Nie mam styczniowego, a skoro już lotowy ma się ukazać, to nie chcę już wydawać pieniędzy na ten starszy... :(

JihaaD [ Gosu ]
Po co takie zamieszanie jak dopiero we wtorek to ma wyjsc,ja myslalem ,ze juz jest i kupilem styczniowy( napalilem sie na H2). Naszczescie jest mila pani w kiosku i mi da za darmo lutowy-styczniowy oddalem:D

Lupus [ starszy general sztabowy ]
Ale LIPA .*
* dotyczy okładki wydania DVD
Ochydztwo. :%
smuggler [ Patrycjusz ]
Meghan - Kyodai Mahjong demo na DVD, poki co, a tamta gierka O MALO nie weszla do tego nr. Ale co sie odwlecze...

stg+ [ Generaďż˝ ]
ech.....najgorszy problem jest w tym że technika idzie naprzód coraz szybciej
i wymaganbia gierek są coraz większe
Dla przykładu
CT;Special forces----nie pójdzie (brak DVD)
Powerdrome----brak pixel shaderów :(
Gdybym kupił sobie nowego kompa przypuśćmy za 3000 zeta,to wystarczy mi na 8-10 miechów :|
Brutalna rzeczywistość

KoSmIt [ Just... Kosmit ]
Czy tylko ja zauważyłem, że w tym roku nie ma kalendarza??

Narmo [ Naczelny Maruda ]
Kurcze. Jeszcze dobrze nie przerobiłem poprzedniego numeru a tu już zaraz następny wychodzi... Kiedy w końcu skończą się te zaliczenia i sesja? :(
kiowas [ Legend ]
smuggler ---> pytalem w last watek, ale bez powodzenia wiec ponownie - wytlumacz jak 6-latkowi jak mam zamowic jakis numer archiwalny via mail?

Buggy [ Pretorianin ]
Mam takie pytani. Kiedy dochodzą numery zamówiene w prenumeracie? Przed czy po premierze CDA w kioskach? Jeśli tak to o ile dni?

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
Bardzo ciekawy numer ale nie kupie bo nie ma funduszy ;)

marcin94 [ Piesiec ]
Hitman 2 hmmm...... Special Forces hmmmm...... chyba KUPIĘ !
muflon123 [ ]
smuggler --> kiedy pokażecie okładki?

marcin94 [ Piesiec ]
Gdzie Smuggler uciekł ?:)

DeLordeyan [ The Edge ]
Czy tylko ja zauważyłem, że w tym roku nie ma kalendarza??

DeLordeyan [ The Edge ]
CDA 02/2006 w sprzedazy pojawi sie po 21.01.2006.
A dokładnie jak długo po? W poniedziałek?
...NathaN... [ The Godfather ]
DL ->
smuggler [ Patrycjusz ]
Po pierwsze KOREKTA
Premiera PO 24.01 - odruchowo spojrzalem juz w luty i stad ten babol.

marcin94 [ Piesiec ]
Jak oceniacie gry zamieszczone wtym numerze CDA?
MP-ror [ Generaďż˝ ]
To jest już to CDA czy nie ma ? Bo ja nie chce wyłazić na darmo do kiosku w taki mróz :]

tzs [ Pretorianin ]
Nie ma nowego CDA jutro najwcześniej
hermin [ Vampir Krwi ]
Na pewno nie ma w sklepach ?
Bo nie bede na darmo wychodzil
smuggler [ Patrycjusz ]
Gdybym kupił sobie nowego kompa przypuśćmy za 3000 zeta,to wystarczy mi na 8-10 miechów :|
Brutalna rzeczywistość
<<<Nie przesadzajmy, robilem upgrade dokladnie dwa lata temu (A1700+, GF4Ti200, 512 MB Ram) i jakos nie mam problemu - poza Battlefield 2 (shadery 2.0) i FEAR (zabkuje) inne gierki nadal dobrze dzialaja...
kiowas [ Legend ]
smuggler ---> pytalem w last watek, ale bez powodzenia wiec ponownie - wytlumacz jak 6-latkowi jak mam zamowic jakis numer archiwalny via mail?
>>> pisz do: [email protected], podajesz numer CDA, swoj adres pocztowy... i zasadniczo juz :). O ile ten nr jest w archiwach...
DeLordeyan [ The Edge ] https://www.u2.com
CDA 02/2006 w sprzedazy pojawi sie po 21.01.2006.
A dokładnie jak długo po? W poniedziałek?
>>>24.01 - literowka byla... we wtorek, czyli DZISIAJ,

&yB [ Centurion ]
No dobra mam CDA - chyba nie najgorszy nr... będzie co poczytać....
Swoją drogą kupuję już chyba z przyzwyczajenia... nie mam kiedy czytać - roboty w pracy i w domu dużo... wieczorem (czyt. w nocy) jak już mi się uda małżonkę dobrze uśpić (nie wnikać w metody ;) ) to nie bardzo mogę lampkę zapalać - coby jej nie obudzić...musiałbym znów usypiać... a kondycja już nie ta ;)
Pozdrawiam
smuggler [ Patrycjusz ]
CDA doda ci skrzyyyyyydeeeel :)

...NathaN... [ The Godfather ]
MAROLL [ Legend ]
No musze nadrobić poprzedni miesiąc i zakupić. Na DVD grałem w prawie wszystko :P Numer stoi na poziomie więc chyba kupie jeżeli będe miał tyle kasy bo trza kom. doładować, kupić grę, CDA dopiero na last miejscu, ale te pare groszy chyba się znajdzie ;]
MAROLL [ Legend ]
@smuggler
Właśnie, dlaczego nie ma kalendarza. Nad głową wisi mi ciągle wasz grudzień 2005 ;)
Dajcie kalendarz !! :>

kiowas [ Legend ]
smug ---> meny fenks.

marcin94 [ Piesiec ]
I co fajne gierki są w tym CDA?
A pozatym jak wygląda okładka CD?
Ja będe miał CDA później nie mogę się doczekać :)

D65 [ Pretorianin ]
co dzisiaj cda?????????!!!!!!!!!
no trudno trzeba przełamac lody (i mróz) i zdobyc cda!!!!
PS.U mnie jest - 20
qaq [ CCCP ]
kupiłem. fajne jest porównanie maluch racera 2 z WOW w dialogu miesiąca:)
&yB [ Centurion ]
qaq - w WOW nikt nie narzeka na słaby model jazdy i małą ilość modeli samochodów :)
qaq [ CCCP ]
to raczej nie to. jak kupisz (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) to się dowiesz co mam na myśli
SnT [ U R ]
Mammamia!! HITMAN 2 !!
Najlepsza czesc serii :), a ja przez ostatnie 6 miesiecy mam niesamowita chcice na ta gre...lece do sklepu :).
hilander [ ]
Hmmm we Wrocku (jak na ironie) kolporter zadziałał chyba dosc kiepsko bo rano w kioskach ruchu jeszcze nie było
czy mam szukac dalej czy dopiero "dowiozą" ?
smuggler [ Patrycjusz ]
Ja tam widzialem w kiosku z samego rana...
BTW: okladeczka - w realu (1:1) wyglada odczuwalnie lepiej, nie wiem na czym to polega :)
smuggler [ Patrycjusz ]
Fak, to moze teraz?
Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]
smuggler --->
Kyodai Mahjong demo na DVD, poki co, a tamta gierka O MALO nie weszla do tego nr. Ale co sie odwlecze...
No wiesz co? To tak jakbyś porównał łyżwiarstwo figurowe z hokejem - i tu łyżwy, i tu łyżwy :/ Najbardziej ten mój Mahjongg jest podobny do remika, nie do domina ;) No i czekam cierpliwie, bo odwlekacie i odwlekacie...
Czekałam też na nowy numer, czekałam, czekałam, aż przypomniałam sobie, że mi się prenumerata skończyła :) Zamówienie już złożone, ale ten numer kupię w kiosku.

chickenom [ ]
smuggler, wiesz, nie mam okładki w skali 1:1 więc zmuszony jestem sugerować się golową miniaturką i co tu dużo kryć, uważam że albo Wasz grafik ma fatalny gust, albo przez miesiąc chodził napruty jak meserszmit.
Zawsze moge pomóc w tworzeniu okładki :)
smuggler [ Patrycjusz ]
Tak krawiec kraje, jak mu materii staje - w tym numerze po prostu nie bardzo bylo z czego zrobic okladek (tzn. jak gra fajna to nie fajnego arta, a jak niefajna to tym bardziej). Zrobilismy swiadomie taka nieco oldskulowa - nie bede twierdzic, ze to najlepsza - chocby w tym roku :) - ale IMO calkiem sympatyczna.
...NathaN... [ The Godfather ]
Mogliście zrobić okładke z Sin Episodes. Ta zrobiena przez jakieś fana była bardzo fajna. Chyba by sie nie obraził, że wykorzystaliście jego 'pomysł'.
smuggler [ Patrycjusz ]
Nathan
Art okladkowy to rozdzielczosc MINIMUM 3000x2000 + najchetniej jako PSP (na warstwach).
Myslisz, ze wielu fanow robi takie arty? :)
To co widzisz na monitorze 1600x1200 ma rozdzileczosc 72 DPI. Zeby pikselozka nie wylazila na stronie trzeba miec 300 DPI...
To tylko dwa przyklady z brzegu na argument "to wezcie" czy "to zrobcie". No i raczej nie przepadamy za okladkami z zapowiedzi - staramy sie by na okladkach byly grafy z recenzji/tematu numeru/betatestow.

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]
Mnie też okładka się nie podoba, i mało wysokich ocen w numerze.
Van Gray [ So Vague ]
Oooo... Hitman2 - karmelowo ^^
Smuggie - mam nadzieję, że daliście dymu w Action Redaction. No i że jest "panopticum" (czy jak się to zwie) :P
A okładka - bywały lepsze, owszem, ale były też lepsze gry do recenzowania, więc nie ma o czym gadać.

Xazaxus [ ka Neophyte ! Love God ]
Podczas odpalania gry nagle mi staje i nie włącza!?!?!?!? CO MAM ZROBIĆ????
Kocham AR.

hermin [ Vampir Krwi ]
Gral ktos juz w CT Special Forces: Fire for Effect albo w Powerdroma ?
Nie znam zupelnie tej 2-giej gierki xD
MaZZeo [ LoL AttAcK ]
o dzięki ci smuggie za recenzje GTR'a i GT Legends ! Ile na to czekałem !
jutro zasuwam do kiosku

wacek666 [ ]
juz dawno nie bylo tak słabego CDA.Moze daltego ze recenzowane gry nie sa za ciekawe.Ale na pocieszenie jest Hitman 2
qaq [ CCCP ]
a jakie z tych gier są po polsku?
smuggler [ Patrycjusz ]
Kozi 2004
Mnie też okładka się nie podoba, i mało wysokich ocen w numerze.
>>>No coz, damy paru kaszankom 9/10 i 10/10, zeby srednia ladniej wygladala - grunt, zeby bylo sporo wysokich ocen w numerze :/
Xazaxus
"Podczas odpalania gry nagle mi staje i nie włącza!?!?!?!? CO MAM ZROBIĆ????"
Kocham AR.
>>>No ba :)
wacek666 [ Pretorianin ]
juz dawno nie bylo tak słabego CDA.Moze daltego ze recenzowane gry nie sa za ciekawe.Ale na pocieszenie jest Hitman 2
>>>Ostatni taki slaby CDA byl mniej wiecej rok temu - i dwa lata temu itd. A czemu? Poczytaj wstepniak. W skrocie: po swietach zawsze jest taki slabszy miesiac, bo Wielkie Gry juz wydano, a reszta czeka na E3. Ale pociesze, ze z tego co widze to pod katem gierek do recenzji nr 03/06 wyglada duuuzo lepiej.
athlon 2500+;1GB ram ---
a jakie z tych gier są po polsku?
>>>A zadne... :). Learn english, folks...
Radmes [ Centurion ]
Coz. Ostatni CDA oprocz artykulu o Heroes V nie ma w sobie nic ciekawego.... Przy okazji zauwazylem ze zniknely z gazety reklamy CDP za to weszlo sporo Cenegowych i reklam dzwonkow - w ogolnosci na tym samym poziomie:). Ciekawe co to oznacza?

QrKo [ Legend ]
To ja tu sie tak wyrwe i pochwale... coprawda numer styczniowy, ale zdecydowanie pochwale. Gazetka trafila do mnie przypadkiem (pozyczona od kumpla), napierw zaciekawil mnie test pamieci, a potem teksty o grach... Opisy swietnych tytulow byly, i powiem szczerze ze dawno nie czytalem gazety w ktorej praktycznie na kazdej stronie bylo cos ciekawego :-)
Darek21 [ Miesiąc FiGhTeR ]
hermin [ Senator ]
Ct special forces wyglląda na gre w miare ciekawą i ja na pewno dam jej szanse a Powerdrome IMO jest grą nudną :( 4 wyścigi i się znudziłem :(
A C2 to Imo porażka :P
Orlando [ Friends Will Be Friends ]
Jutro z ranka ide kupic...

skiper9 [ Generaďż˝ ]
Heh, mi się nie spieszy. Numer i tak będzie na mnie czekał, bo mam odkładane w kiosku ;P
FremenButcher [ Konsul ]
Ja Kaiser! Ja Kaiser. Tajna wiadomość do agenta Abwehry Klausa Helmutha von Zduperschmidta!
Wir mussen diesen polnischen untermenschen schneller attacken. Euch gut dir arbeit machen. Herr Kancler freue aus dir. Wenn du kommst zuruck, wir finden du eine grosse medal. Kommst schneller zu Vaterland wenn arbeit ist endlich.
PS. A tak a propos: Może teraz w action redaction odpowiadać będą 3 osoby?
Duch MR Jediego, Smuggler i Klaus?
A tak zapomnialem, ze te dwie ostatnie to ta sama osoba:D.
PS. 2 Smuggler nie mow mi ze sobie cos ubzduralem. Dobrze pamietam jak w jednym z numerow przyznales sie do bycia Klausem von Zduperschmidtem :).
smuggler [ Patrycjusz ]
Jam jest Ubik.....

Gonsiur [ Hitokiri Battousai ]
Numerek mialem juz we wtorek, ale jakos nie mialem czasu wczesniej wziac sie za czytanie, wiec wypowiem sie teraz :). Moze nie ma recenzji dobrych gier, moze nie ma jakiegos typowego "killlera" nad ktorym sie zachwyca cala redakcja, ale numer czyta sie bardzo przyjemnie i bynajmniej nie mam zamiaru zaprzestawac kupowania pisma (to juz bedzie moj 7 rok z wami ;D).
smuggler --> jesli mozesz to pozdrow ode mnie, pvt. creaka (biedaczek nie ma neta ;<) i mojego kolegi (niezarejestrowanego na golu ;d) cala redakcje, a w szczegolnosci Mac Abre ktory dzielnie odpowiadal na stos naszych pytan :). Podziekuj rowniez (jesli mozesz ;D)za podpisanie najnowszego numeru przez wszystkich oraz za milutki prezencik od Mac Abry :). Na pewno jeszcze kiedys wpadniemy do redakcji (moze w kwietniu z szampanem? ;D), mam tylko nadzieje ze nie bedziemy mieli takiego szczescia, jak rok temu kiedy odwiedzilismy redakcje gdy akurat byl deadline ;<, zostalismy jednak oprowadzeni po redakcji przez dzielnego Ghosta, no ale musielismy to zrobic bardzo szybko i bardzo cicho ;<

hermin [ Vampir Krwi ]
Ale ten ranking gier jest smieszny
Scrapland 4 ? BF2 tak nisko ? SA 10 ?
W moim guscie to powinno byc tak :
1. Still Life
2. Battlefield 2
3. PoP :WW
Mephistopheles [ Hellseeker ]
hermin ---> To jest lista chronologiczna, a nie żaden ranking.

hermin [ Vampir Krwi ]
O niedoczytalem :)
Ale ja glosuje a Still Life :)
hermin [ Vampir Krwi ]
O niedoczytalem :)
Ale ja glosuje a Still Life :)

hermin [ Vampir Krwi ]
Sorry za podwojnego posta
a = na *

master53 [ Hans Kloss ]
Przed chwilą wróciłem z Empiku z nowym CDA i zaraz idę do kibelka więc przestudiuję sobie ten numer :)

hermin [ Vampir Krwi ]
A co do gier to :
PowerDrome = na pierwszy rzut oka fajne , ale szybko sie nudzi
CT Special Forces: Fire for Effect/Nemesis Strike = Gierka bardzo fajna , spedze z nia duzo czasu :)
Hitman 2: Silent Assassin = Hitman to Hitman , ale ja uwazam Contracts za najlepsza czesc serii
Conflict Desert Storm II: Back To Baghdad = Istna porazka , wlaczylem , zagralem i odinstalowalem
Pozdr
hermin
Sara [ Legionista ]
numer CDA 02/2006 jest kiepski. Malo fajnych gier, no moze faktycznie z wyjatkiem HoMMV.
smuggler [ Patrycjusz ]
Sara
Coz, pokaz mi pismo, ktore w tym miesiacu dalo jakies wielce atrakcyjne gry do recenzji, ktorych nie ma w CDA? Po prostu slabiutki miesiac, jak zawsze po swietach....
Kajetan-TM [ Pretorianin ]
A ja się dość długo pobawię Hitmanem - grałem pierwszy raz na amd-k 450 i rivie2 i "lekko" się przycinało - a teraz ? Marzenie :-)
No i CT też fajnie się zapowiada :]
Także dzięki :)
Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]
Zanabyłam numer, ale bez bicia się przyznaję - nie mam czasu przeczytać :)
Gdybyście zamiast tych słabizn zrecenzowali Space Rangers 2, wiedzielibyście dlaczego. Już trzecia noc częściowo zarwana i nie zanosi się, by na tym się skończyło :)
A co do kupna - oczywiście kupione po pracy, więc mimo braku ogrzewania w warszawskiej komunikacji miejskiej, w autobusie usiadłam, wyjęłam z folijki i przejrzałam pobieżnie. Nie ja jedna byłam twarda - po drugiej stronie przejścia siedział chłopak i czytał... CDA.
Hmmm, a może to była oznaka słabości - niemożność powstrzymania się? ;)
hermin [ Vampir Krwi ]
Ale daliscie Crime Life :)
Wszyscy ta gre krytykuja , a mnie sie podoba
peanut [ kriegsmaschine ]
bylo, wiem, ale wczoraj na wlasne oczy zobaczylem zjebanosc okladki. mdlacy art zrobiony w painterze. zdarza sie i tak.
natomiast ciekawie rokuja artykuly o grach od kuchni. idea naprawde ciekawa, szkoda tylko ze mocno ogolnikowa realizacja (w tym ~1/2 to screeny). chetnie poczytalbym sobie o programowaniu np. megaprostego enginu (albo analizie jakiegos darmowego?). jeszcze przyprawic to porcja wiedzy z tego zakresu na przykladach w c i staje mi jak czytam.
w ogole strasznie zaluje, ze skonczylsicie publikowaniem 'artykulow' z zakresu programowania. niby 2-4 s czystego txt to malo, ale na rozbudzenie zainteresowania w sam raz. nie pogardzilbym remakiem strefy programowania;)
ps. gwoli scislosci, moszny nie dam, ale wydaje mi sie ze jednak ktos wypuscil zlamanych i w pelni dzialajacych soldiersow [s.87, ramka]
MOV [ Konsul ]
przeczytalem tylko o heroesach reszta mnie nie interesi:)
smuggler [ Patrycjusz ]
peanut [ kriegsmaschine ]
bylo, wiem, ale wczoraj na wlasne oczy zobaczylem zjebanosc okladki. mdlacy art zrobiony w painterze. zdarza sie i tak.
>>>Z calym szacunkiem - narysuj cos podobne w paincie, pogadamy :). Nie zawsze musi byc render. Grafika jest oldskulowa - trzeba umiec docenic jej urok.
natomiast ciekawie rokuja artykuly o grach od kuchni. idea naprawde ciekawa, szkoda tylko ze mocno ogolnikowa realizacja (w tym ~1/2 to screeny).
>>>Tjaaaa "1/2 screeny"... nawet mi sie nie chce juz mowic
chetnie poczytalbym sobie o programowaniu np. megaprostego enginu (albo analizie jakiegos darmowego?). jeszcze przyprawic to porcja wiedzy z tego zakresu na przykladach w c i staje mi jak czytam.
<<<Sorki ale CDA to nie pismo dla progamistow...
w ogole strasznie zaluje, ze skonczylsicie publikowaniem 'artykulow' z zakresu programowania. niby 2-4 s czystego txt to malo, ale na rozbudzenie zainteresowania w sam raz. nie pogardzilbym remakiem strefy programowania;)
>>>Nie bylo odpowiedniego zainteresowania tematem,
ps. gwoli scislosci, moszny nie dam, ale wydaje mi sie ze jednak ktos wypuscil zlamanych i w pelni dzialajacych soldiersow [s.87, ramka]
>>>Zlamanych tak ale z tego co wiem nie do konca sprawnych. Zreszta gdyby nawet to juz polotra roku chyba od premiery. Teraz juz mozna kupic oryginala za niewiele wyzsza od pirackiej cene...

Kompo [ alkopoligamista ]
Temat numeru: Championship Manager 2006
Pamiętacie Wisłę Kraków, która w Atenach sprała po pysku Panathinaikos 4:1?
Nie, nie pamiętamy. :P Może powinno być Pamiętacie Wisłę Kraków, którą w Atenach sprało po pysku Panathinaikos? Babol w pierwszym zdaniu textu? To Wam się nie zdarza, chyba że ja źle rozumiem to zdanie. :P
Paradox [ Loon ABO mode ]
Kompo - chyba jednak błąd, bo tez coś mi tu nie grało :).
garfield_junior [ ]
A smuggler jak zwykle na wszystko ma odpowiedź :P Jak jeszcze riposty na słabe tytuły idzie zrozumieć(w końcu nie wy gry wydajecie), tak już to zażarte bronienie okładki jest nieco dziwne :) Zdaniem większości ludzi(po tym jakie opinie po forach czytam, wśród znajomych etc) w tym miesiącu daliście ewidentnie brzydką okładke(zalatującą nieco tandetą), a ty tłumaczysz że "trzeba umiec docenic jej urok.
" :P Dla mnie to conajmniej dziwne wtłumaczenie :)
skiper9 [ Generaďż˝ ]
Numer taki sobie. W końcu żadne fajne gierki teraz nie wychodzą, więc co się dziwić ;]
smuggler [ Patrycjusz ]
garfield_junior
Popatrz na to tak: gdyby sie nam nie podobala, to dalibysmy inna, bo wybor przeciez jakis byl.
Ale uznalismy, ze taka rysowana w starym stylu grafa jest po prostu fajna wlasnie poprzez swoja odmiennosc od renderow, ktore zwykle kroluja na okladkach. Jak ci sie nie podoba - mowi sie trudno. Ale tak trudno zrozumiec, ze sa gusta i gusciki? Nam sie podoba, tobie nie. Obie strony maja tu racje, bo "podobanie sie" to rzecz skrajnie subiektywna. O czym wiec dyskutowac?
kiowas [ Legend ]
smug ---> cos kiepsko wam chyba mail dziala albo mila pani z archiwum mnie olala bo czekam na odpowiedz w sprawie zamowienia archiwalnego nuemru juz kilka dni. Nieladnie.
peanut [ kriegsmaschine ]
mowiac o painterze, nie mialem na mysli pbrusha tylko corel paintera, chociaz retusze i tak pewnie byly w ps robione;P art sam w sobie jest marny, nieciekawy, niedynamiczny i w ogole z posladow. oldskulem tez bym tego nie nazwal. oldskul to bylby ansiart;)
co do '1/2 to screeny', lekko przegialem pale bo screenow (czyli nie tekstu) jest 2/5, moze 1/3. nie zmienia to jednak faktu, ze jak dla mnie jest ich za duzo jak na tekst o nieco wiekszych aspiracjach (techniczny belkot;).
poza tym szkoda, ze wszystko uzaleznione jest od wskaznika popularnosci. byla scena, sceny nie ma. bylo troche programowania... a mogloby byc dalej bo z pewnoscia byly to artykuly tresciwe.
smuggler [ Patrycjusz ]
Kiowas - pogon pania, a jak nadal nic - daj znac, to my ja pogonimy...
Peanaut - wiesz, tak to mozna wszystko skrytykowac "no, nie morduja ale napadaja albo kradna albo biletow nie kasuja... w kazdym razie jakies tam przestepstwo popelnili" :). Nie jest wazne ile jest screenow, jest wazne ile obok nich jest tekstow - Bogu swieczka i diablu ogarek :). Duza ilosc screenow pozwala "uczulonym na czytanie" latwiej przelknac te parenascie kb informacji, a osoby zainteresowane glownie trescia na screeny patrzec nie musza. BTW: okreslenie "techniczny belkot" jest IMO pejoratywne i obrazliwie dla tekstu, ktory przystepnym jezykiem stara sie wlasnie wytlumaczyc o co chodzi w "technicznym belkocie" i zargonie tworcow.
CDA jest pismem komercyjnym i tym samym winno w nim byc to, co ludzie chca, a nie to co jest sluszne - to raz. Natomiast scena i programowanie zniklo wcale akurat nie z przyczn "popularnosci". Polska PCtowa scena byla "en masse" niechetna "zdradzaniu swych tajemnic" i "wpuszczaniu noobow do elitarnego grona" (*), panowala moda na bojkotowanie CDA, na nieudzielanie zgody na prezentacje swych prac itd. Nie twierdze, ze cala i bez wyjatku - ale jednak. Bardzo mnie to dziwilo, bo sam wywodze sie ze sceny amigowskiej, ktora z kolei sama bezskutecznie kolatala do pism i z checia widziala naplyw swiezej krwi (lepiej byc na chartsach 10 muzykiem wsrod 200, niz 3 sposrod 20, bo to oznacza, ze jestes lepszy od 190 ludzi, a nie 17...). I po prostu po jakims czasie doszedlem do wniosku, ze z koniem sie kopac nie bede - nie chca, to demo im w interface i odpuscilem sobie. A jak teraz poczytuje, ze scena karleje, ze poziom spada, ze malo komu chce sie cos robic itd. to sobie pomrukuje z pewna satysfakcja "macie, co chcieliscie".
(*) ci z zachodu zwykle prezentowali zupelnie odmienne stanowisko, zatem jest to jakas dziwaczna polsko-pctowo-scenowa aberracja.
Co do programowania - byl czas gdy CDA bylo pismem o wszystkim: i gry i programwanie itd.
A jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego - jak glosila reklamowa madrosc (pamietacie te straszna babcie z Ace?). Postawilismy na gry, programowanie etc. pozostawiajac pismom w rodzaju PC Format.
peanut [ kriegsmaschine ]
z zalozenia wychodze, ze techniczny belkot (to nie jest pejoratywne, a wydatnie obniza ilosc slow;) nie jest adresowany do tych, ktorym czytanie sprawia trudnosc bo i czytac trzeba i myslec, co by zrozumiec. ale ok, wnioskuje ze nigdy nie bedzie bardzo zaawansowanych wyjasnien/opisow. natomiast innych pism kupowac raczej nie bede bo gdybym potrzebowal wyczerpujacych informacji, rozejrzalbym sie za ksiazka/pdfem/tutkiem. myslalem jedynie o jakims urozmaiceniu podczas lektury cda. troche 'myslenia' po 'czytaniu', if you know what i mean;)
ps. soldiers nie sa trudni tylko zajebisci. nie wiem dlaczego holubicie codename panzers, a soldiers dostalo etykietke 'niewypalu'. nie jest to moze gra ultrarealistyczna, ale przynajmniej nie przedstawia po raz kolejny wojny jako 'wpieriod, gas, uraaa'.

Caine [ Książę Amberu ]
*z rozpaczą uderza głową w blat stołu*
smuggler [ Patrycjusz ]
peanut [ kriegsmaschine ]
ale ok, wnioskuje ze nigdy nie bedzie bardzo zaawansowanych wyjasnien/opisow.
>>>na pewnoe nie na poziomie studentow informatyki. CDA ma wyjasniac PRZYSTEPNIE rozne sprawy, a nie branzlowac sie uzywaniem zargonu zrozumialego tylko dla MEGAwtajemniczonych :)
natomiast innych pism kupowac raczej nie bede bo gdybym potrzebowal wyczerpujacych informacji, rozejrzalbym sie za ksiazka/pdfem/tutkiem. myslalem jedynie o jakims urozmaiceniu podczas lektury cda. troche 'myslenia' po 'czytaniu', if you know what i mean;)
>>>Jasne, czemu nie.
ps. soldiers nie sa trudni tylko zajebisci.
>>>Ale trudni tez - w porownaniu z innymi grami z gatunku.
nie wiem dlaczego holubicie codename panzers, a soldiers dostalo etykietke 'niewypalu'. nie jest to moze gra ultrarealistyczna, ale przynajmniej nie przedstawia po raz kolejny wojny jako 'wpieriod, gas, uraaa'.
>>>Nie mow "my", bo u nas kazdy odpowiada za siebie. Sam fakt, ze autor tekstu cos mowi nie znaczy, ze cala redakcja musi podzielac jego zdanie. IMO gierka miala ogromny potencjal, ktorego jednak w pelni nie wykorzystala, ograniczajac sie mimo wszystko do typowego RTSa, choc mogla wyrosnac duzo wyzej. I to jej mamy za zle...
peanut [ kriegsmaschine ]
rtw->soldiers. z klasycznym rtsem ma niewiele wspolnego. jak dla mnie najwieksza wada tej gry, jest jej minimalizm: malo misji, maly obszar dzialan w obrebie jednej misji, za malo panter, ktore moglbym wykorzystac do grillowania shermanow;)

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]
LOL!! Numer już zakupiony!!
Dony_Brasco [ Konsul ]
up
Deepdelver [ Legend ]
Dony_Brasco --> lubisz chodzić po cmentarzach i wykopywać trupy?

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]
W końcu na okładce jest zombie!!

Predator___PL [ Legionista ]
ej smuggi ja ostatnio kupiłem sobie płytke na której tylko jedno demo działa a żadna pełna wersja nie (nie myśl że nie umiem odróżnić strony płyty i kłade ją na dół kolorową stroną lol). Nie działa Hitman D-Day, Resident Evil, Shellshock i reszta(działa tylkokick'in soccer). Weszłęm na strone cd-a i postępowałem według instrukcji jak naprawić shellshocka ale nadal widziałem tylko szare tło zamiast gry lololol..............

Narmo [ Naczelny Maruda ]
Mamy nowego necrofila na forum?

Predator___PL [ Legionista ]
a kto sobie trzepie przy wizerunku zombii??? Pewnie pracuje jako grabarz i wysługuje martwych. Troche musi cuchnąć...