GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Felieton - pytanie o formę.

07.01.2006
21:05
[1]

Bili [ Generaďż˝ ]

Felieton - pytanie o formę.

Mam takie pytanko dla tych ,którzy NAPRAWDE wiedzą :) Otóż mam do napisania na studiach felieton o dowolnej tematyce. Postanowiłem napisac o pieniądzach i pracy. Problem w tym ,ze zaczalem pisac to w formie opowiadania i nie wiem czy jest to dozwolone. Wiem ,ze felieton ma luzny styl, ale nie wiem czy az tak. Bardzo by mi to poprostu odpowiadalo, ale wolne wiedziec teraz niz kiedy oddam prace. To fragment tekstu :

Drugi bóg

Czy kiedykolwiek zastnawialiście sie, czemu tak naprawde podjeliście się trudu nauki - ukończenia liceum, rozpoczęcia studiów? Racja, uniknięcie wojska, oczywiście. Ale pomijając ten fakt, jaki jest naprwadę tego cel? Wykształcenie? Swoją drogą, ale bądźmy szczerzy...Odpowiedz to - praca , czyli pieniądze.

Godzina siódma. Jedyne co do nas dociera to bardzo znajomy dźwięk, odpowiednio dobrany abyśmy wiedzieli co się stało i na czym stoimy. Jeszcze sekunde temu w abstrakcyjnym śnie ,a teraz ukladamy wszystkie fakty naszego zycia bo wita nas rzeczywistość z taką sympatią jak pięść głaszcze nos. Jeszcze pięć minut. Potrzebujemy czasu żeby wyrwać eteryczne gwoździe którymi jesteśmy przykuci do łóżka. Tylko dłuższa chwila refleksji, rozgoryczenie, pytanie "po co to wszystko" i przeszliśmy przez najcieższy moment poranka. Śniadanie i szybka kąpiel. Nie, nie ma na to czasu. Trzeba już wyjść. Swoje życie zostawiamy gdzieś daleko za sobą, kontrolując bardziej maszynę niż człowieka. Idziemy do pracy.

"Boski pieniądzu, zrobie dla ciebie wszystko..."

07.01.2006
21:08
smile
[2]

Kurdt [ Man of Faith ]

Tak, felieton wręcz powinien być pisany w fromie fabularyzowanej :)

07.01.2006
21:18
[3]

Bili [ Generaďż˝ ]

Kurdt --> Ja wiem ,ze Ty piszesz teksty fabularne, wiec Twoja odpowiedz jest stronnicza :P Wiesz to ,czy tylko tak myslisz :) ?

07.01.2006
21:30
[4]

Bili [ Generaďż˝ ]

Ok, pierdzielę :)
zostawiam to tak jak jest a dalej pisze "normalnym" stylem. Nie chce az tak ryzykowac. Dzieki za pomoc tym ktorzy przynajmniej tu weszli :)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.