GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Pytanie o działa samobieżnew cmbb

02.01.2006
19:45
smile
[1]

Mbed [ Chor��y ]

Forum CM: Pytanie o działa samobieżnew cmbb

Mam takie pytanie czy to normalne ze mój czołg widząc Nashorna w pozycji z kadłubem schowanym wystawała tylko lufa i mała część nadbudówki miał takie same procent trafienia jak w momencie kiedy Nashorn stał cały widoczni i widziałem wtedy kilkukrotnie większą powierzchnie do trafienia . Czy gra w ogóle rozpoznaje że w pozycji " kadłub niewidoczny "przecież widoczne jest tylko 30 procent frontu pojazdu reszta ukryta . Zawsze mi się wydawało że w małe trudniej trafić a tu gra pokazuje że mój rumuński stug może zdjąć nashrona pierwszym strzałem z takim samym prawdopodobieństwem jak w momencie kiedy już z pozycji "kadłub niewidoczny” wyszedł i świecił w całej karasie . poczekałem aż wyjdzie cały i dopiero planowałem otworzyć ogień a tu skuteczność trafienia nadal 30%. Może mi to ktoś wyjaśni.

https://www.gry-online.pl/cm/cm_s043.asp?ID=4557625&N=1
w tym wątku znajduje się zdjęcie które popiera moją zdanie

02.01.2006
20:22
[2]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

Mbed ---> a może ten nashorn był w ruchu? to by wiele tłumaczyło

02.01.2006
20:35
[3]

Mbed [ Chor��y ]

Nie najpierw stał w pozycji " kadłub niewidoczny" i czekał na moje stugi co kosztowało mnie jednego drugi mój stug czekał w krzakach ukryty późnej rozochocony wylazł na górkę i stanął.W następnej turze ja otworzyłem ogień i spłonął

03.01.2006
01:51
[4]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Więc sam byłem kiedyś ciekaw i z moich testów wynikało że pojazd w hull-down jest oczywiście trudniejszy do trafienia, ale gra rozróżnia tylko 2 stany - jest hull-down lub nie ma, nie ma znaczenia "jak bardzo" jesteś schowany i jak niewiele kadłuba wystawisz, jak masz napis "hull-down" to dostajesz pełny bonus :-/. Przy okazji wyszło na jaw że pojazd stojący na stoku (silnie przechylony na bok lub do tyłu) znacznie traci na celności, niewielkie pochylenie nie wpływa ale powyżej pewnego kąta jest duża strata na celności własnego ognia...

11.01.2006
18:22
[5]

snekkar [ Chor��y ]

Chciałbym spytać o wasze opinie na temat spotterów w cmbb, bo moje opinia jest jednoznaczna ze jest to wyrzucanie punktów w błoto czas reakcji strasznie długi a efekt minimalny może przykład z jakieś mojej gry to niemiecki spotter morter 120 ostrzelał piechotę i su-76(all wet) w natarciu i straty moje to 1 żołnierz i nawet ich nie spanikował a mój moździerz 82mm strzelający z mapy w odpieraniu natarcia zaliczył 24 ludzi (wprawdzie Reg) i częściowo panikując je.

W tym wątku, bo nie chce zakładać nowego

11.01.2006
18:44
[6]

Shuter [ Centurion ]

Spotterzy w CMBB iAK są użyteczni pod warunkiem, że zostaną użyci odpowiednio
Np. dobrzy są do tłumienia natacia, przgwożdżenia wroga przed atakiem czy ubicia działa npla. W tym są świetni
No i oczywiście muszą WIDZIEĆ cel!

11.01.2006
21:01
smile
[7]

Dziarmaga [ Konsul ]

Spotterzy to świetna broń! Wręcz, niezastąpiona, jak w normalnym wojsku - do przygotowania natarcia, zatrzymania natarcia, likwidacji celów. O ile możdzieże 81 i 82mm moim zdaniem nie likwidują żywej siły najlepiej (choc ostatnio mój utłukł całkiem sporo niemaimszków) to są niezastapieni przy odpraciu szturmu lub powsztrzymywaniu przez szturmem - poprzez ciągły ostrzał pozycji przeciwnika i likwidacji dział a także zasłon dymnych, oj juz dawno nie grałem z kimś kto by tak pięknie stawiał dymy jak to dawniej bywało;) ;). Grubsze kalibry świetnie masakrują piechotę i niszczą zabudowę - do wyboru do koloru;) oczywisćie podstawa to dobre celowanie - obserwator musi wiedziećc miejsce ostrzału!!!! bo i naczej najczęściej strzela Panu Bogu w okno;) i to z większym opóźnieniem. Czas reakcji też jest różny zależy od szczebla dowodzenia i wyszkolenia obserwatora;)
podsumowując - nie wyobrażam sobie walki bez arty!

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.