GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Cos dla milosnikow nurkowania

30.12.2005
21:02
[1]

Azzie [ bonobo ]

Cos dla milosnikow nurkowania

Ehhh akurat trafilem na te zdjecia w polowie posuchy, do pierwszych nurkow jeszcze daleko a czlowiek by sie troche pomoczyl pod termoklina :) Basen to nie to :) Byle do wiosny...

Zdjecia Todda Essick'a, jak ktos ma wieksze to bylbym baaardzo dzwieczny, mnie sie udalo tylko takie znalezc a sa IMHO rewelacyjne :)

30.12.2005
21:03
[2]

Azzie [ bonobo ]

/

30.12.2005
21:03
[3]

Azzie [ bonobo ]

//

30.12.2005
21:03
[4]

Azzie [ bonobo ]

///

30.12.2005
21:04
[5]

Azzie [ bonobo ]

.

30.12.2005
21:04
[6]

Azzie [ bonobo ]

..

30.12.2005
21:04
[7]

Azzie [ bonobo ]

...

30.12.2005
21:04
[8]

Azzie [ bonobo ]

,

30.12.2005
21:05
[9]

Azzie [ bonobo ]

,,

30.12.2005
21:05
[10]

Azzie [ bonobo ]

,,,

30.12.2005
21:05
[11]

Azzie [ bonobo ]

'

30.12.2005
21:06
[12]

Azzie [ bonobo ]

''

30.12.2005
21:06
[13]

Azzie [ bonobo ]

Tez bym tak poplywal :) Niekoniecznie z ta pania i niekoniecznie nago ale te delfinki i plaszczki... :(( eeeeh

04.01.2006
22:45
[14]

Hans87 [ Konsul ]

a ja bym wolal z ta pania

Azzie---> ladnie statsy mozna podbic na fotkach no nie;p

05.01.2006
15:05
smile
[15]

Misiak [ Pluszak ]

Azzie--> Prawdę mówiąc nigdy nie nurkowałem, ale kobitki ładne, choć za chude :)
Chociaż popływać z tymi delfinami, heh, chociaż popływać z tymi kobitkami :) Ale i tak nie przebije porobienia tych zdjęć ;)
Co do rekina, to mam nadzieję że sztuczny, a co do płaszczek, że to nie te trujące :)

05.01.2006
15:15
[16]

Azzie [ bonobo ]

Misiak: Rekin na 100% prawdziwy, mam multum zdjec (niestety nie moich) z nurkowan z rekinami. Zwykle nie sa agresywne ale slyszalem tez historie jak przewodnik zamknal w skrzynce pociete ryby aby zwabic rekiny, przyplynelo kilkanascie i troche sie wkurzyly ze nie mogly sie do zarcia dostac. Zaczely sie robic agresywne i cala grupa nurkow przerazona zbila sie w kupe i chylkiem zwiewali :) Dive master stwierdzil ze robil tak pierwszy i ostatni raz :)

Ogolnie mowiac to rekiny sa duzo bardziej przyjazne i spokojne niz w TV sie je pokazuje.

A plaszczki to juz wyjatkowo przyjazne :) Sa miejsca gdzie nurkowei zabieraja sardynki ze soba i pod woda karmia je z reki :) Podobno rewelacyjne emocje :)

Zachecam Cie do nurkowania :) Super sport, szkoda tylko ze w Polsce wody mniej atrakcyjne ale i tak mozna sie dobrze bawic :) Zwlaszcza w nocy jak ryby spia i mozna np wielkiego szczupaka palcem dotknac :)

05.01.2006
17:40
smile
[17]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Azzie -orientujesz się może czy Strugalski (jeśli dobrze pamiętam to w jego klubie jesteś...) organizuje coś w te wakacje poza Polską? ...Chorwacja może? :P

Ma ktoś 1 k zł na zbyciu? Narazie tego mi potrzeba do szczęścia:
:P

05.01.2006
18:07
smile
[18]

Yaca Killer [ **** ]



ale kobitki ładne, choć za chude :)

Misiak --> inaczej miałyby zbyt duzą wyporność do podwodnych igraszek.

05.01.2006
18:36
smile
[19]

Misiak [ Pluszak ]

Azzie--> Hmm, wiesz, nurkowanie super sprawa, ale kasa, może kiedyś. Na razie zbieram kasę na Canona 350 d :) W sumie to by mi wystarczył Aparat + scuba diving :)
Yaca killer--> E tam, co ma pływać to pływa, a co ma utonąć to utonie :D

05.01.2006
18:39
smile
[20]

Misiak [ Pluszak ]

O Matko :)

https://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/ikelite-dc-canon-350d-obudowa-podwodna-p-2777.html?szukaj=canon+obudowa+podwodna&dzial=31
https://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/ikelite-dc-canon-350d-obudowa-podwodna-port-ob-18-55mm-p-2799.html?szukaj=canon+obudowa+podwodna&dzial=31
https://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/ikelite-dc-canon-350d-obudowa-podwodna-port-ob-17-85mm-p-2800.html?szukaj=canon+obudowa+podwodna&dzial=31

05.01.2006
20:12
smile
[21]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

hehe... widzę że jestem w całkiem komfortowej sytuacji :PP

05.01.2006
20:17
[22]

Azzie [ bonobo ]

Xaar: byly dwa wyjazdy do Egiptu we wrzesniu i pazdzierniku. Mysle ze teraz tez tak bedzie. W same wakacje to raczej chyba nigdzie nie wyjezdzaja. Na razie nie podal planow na te wakacje.

05.01.2006
22:47
smile
[23]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Pamiętam że kiedyś były właśnie we wrześniu do chorwacji... wtedy mi to raczej nie pasowało, ale teraz to ja będę student więc chyba sobie pozwole na egipt :PP

12.01.2006
20:53
[24]

Misiak [ Pluszak ]

Azzie--> Ile w ogóle kosztuje nurkowanie, kumpel, był teraz na Mazurach, gdzie ludzie szkolili się na insturktorów II kategorii i mówiłe, że w cholerę ::D

12.01.2006
22:24
[25]

Azzie [ bonobo ]

Nie mam zielonego pojecia ile kosztuje kurs instruktora II stopnia, ale tak na oko to mysle ze z 20 000-30 000 zl trzeba na same szkolenia wydac aby wogole moc do tego kursu przystapic :)
Jesli nie wiecej. Plus do tego oczywiscie wypadaloby juz miec kompletny swoj sprzet czyli minimum z 10 000 zl.

Ale jesli chcesz zaczac nurkowac to wystarczy ze masz sprzet ABC (dobry markowy nowy to okolo 500 zl) i okolo 600-700 zl na kurs. I po tygodniu juz mozesz nurkowac do 20 m :)
Same nurkowania pozniej to koszt od 30 zl wzwyz za nura w zaleznosci gdzie sie nurkuje i jaki sprzet wypozycza.

12.01.2006
22:34
[26]

Azzie [ bonobo ]

Sporobujmy policzyc.

Na poczatek kupujesz sprzet ABC - 500 zl
Kurs P1 - 600 zl
10 nurkowan - 400 zl
W tym momencie wypadaloby juz kupic wlasna pianke - 1000 zl
Kurs P2 - 900 zl
30 nurkowan - 1200 zl
Kurs patofizjologi* - 500 zl
3 kursy specjalistyczne* - powiedzmy 1500 zl
patent motorowodniaka* - 500 zl
[* licze okolo 500 zl bo nie wiem ile dokladnie to kosztuje, powiedzmy ze srednio po 500]
Kurs P3 - 1400 zl

Jak do tej pory: 8500 zl :) i to biorac pod uwage naprawde bardzo niskie ceny.

I dopiero teraz mozna przystapic do kursu intrusktorskiego pierwszego stopnia. Nie moja liga, nie wiem ile kosztuja ale na pewno nie sa tanie :) Plus na pewno ma dodatkowe wymagania. Tutaj masz schemat szkolen w KDP/CMAS:

18.01.2006
18:17
smile
[27]

Misiak [ Pluszak ]

Azzie--> Mi nie chodziło ile kosztuje taki kurs, bo na pewno w czort, to był taki przykład ;)
Ja się pytam o takie coś, że jak jadę nad Cypr czy Egipt, to po 5 minutach nie utonę na rafie :D
Rozumiesz?

25.01.2006
17:11
smile
[28]

Misiak [ Pluszak ]

up

25.01.2006
17:24
[29]

Azzie [ bonobo ]

Aaaa Tobie chodzilo o taki normalny :) bo myslalem ze mowisz o instruktora :)


Bezpiecznie mozesz nurkowac juz majac P1, ktory kosztuje 600 zl. Posiadac musisz tylko sprzet ABC czyli pletwy, maske i fajke za okolo 200-300 zl.

25.01.2006
21:12
[30]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Po co ma robić w CMAS. Zrób sobie w PADI, będzie przyjemniej.

25.01.2006
22:29
[31]

Azzie [ bonobo ]

PADI be :/

25.01.2006
22:35
smile
[32]

Łysack [ Mr. Loverman ]

nie no... fajna panięka. ponurkowałoby się z nią...

26.01.2006
14:10
smile
[33]

Misiak [ Pluszak ]

Padi? Cmas? :) Co to?

26.01.2006
15:08
[34]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

różne jakby certyfikaty/szkoły nurkowania...z tego co się orientuje to Padi jest troche bardziej luźny, natomiast cmas kladzie naprawde duzy nacisk na przeszkolenie zarowno teoretyczne jak i praktyczne* :)

*z opinii innych ludzi i z lektury wymagań/przebiegów kursów padi i cmas :)

26.01.2006
20:52
smile
[35]

Misiak [ Pluszak ]

Acha :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.