GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: CMHQ Flying Circus Ił-2\FB+AEP+PF Odcinek 20-Święta czas miłości i pokoju:)

19.12.2005
17:56
smile
[1]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Forum CM: CMHQ Flying Circus Ił-2\FB+AEP+PF Odcinek 20-Święta czas miłości i pokoju:)

Nadchodzą święta, czas miłości i pokoju...
Dywizjon CMHQ, stacjonuje na lotnisku pod Stalingradem, -35 na dworze, pozycje kufajów 10km stąd...
Piloci siedzą w fotelach i dyskutują o wszelkich tematach.
Link własnie po raz setny opowiada o swoim locie na dakoty, von Izabelin slucha uważnie, ale oczy latają mu w tą i z powrotem, wciąż rozpamiętuje swoją ucieczkę z rosyjskiej niewoli...
Widget siedzi w fotelu i bawi się zapalniczką. Po drugiej stronie pokoju Bamsey i sWitchu rozmyślają nad sensem istenienia...
Nagle drzwi otwierają siez hukiem! i wśród szalejącej zamieci i przeciągu wpada zakapturzona postać!
Piloci gwałtownie zadrżali, postać wyglądala niczym ponury żniwiarz. Ale spod warstw ubrania słychać było radosny głos Wlodego "Panowie, prywieźli spiryt i pocztę!!"
Cyrk odetchnął, rozpoczeło się piekło w ziemiance...
Pogoda się poprawi, i pilotów czekają kolejne loty, nie wiadomo czy z nich się wróci:))Witamy w 20 odcinku serialu pod tytułem 'Ił-2 Sturmovik i pochodne" tworzonego przez CMHQ FLYING CIRCUS Squadron. Kiedyś w rozmowie na forum innej kultowej dla nas gry: Combat Mission weszliśmy na temat latania on-line w grze Ił 2 Sturmovnik. Szybko okazało się że kilku z nas jest zapalonymi entuzjastami siedzenia w kokpicie.

Aktualnie latamy na patchu 4.02m FB+AEP+PF
Lomac w wersji 1.02
Ił-2 Strumovik wersja 1.2

Gramy także w:
--Operation Flashpoint
--Call of Duty II
-- Hearts of Iron II
--MS Flight Simulator 2004
oraz inne gry.

Dnia 12.10.2004 na forum CMHQ pojawił się watek rozpoczęty przez Filipa von Izabelina. Nosił on nazwę: "CMHQ Flying Circus - wątek oficjany". I tak narodził się nasz dywizjon.

Przyjeliśmy nazwę nieistniejącej nigdy wcześniej formacji. Na razie nasze umiejętności nie upoważniają nas do tego, by latać w ekipie odwzorowującej jedną z istniejących w tamtych latach jednostkek. Jesteśmy otwarci na nowych pilotów, którzy tak jak my chcieliby wspólnie, poprzez trening i wymianę doświadczeń, stać się wirtualną jednostką godną nazwy Flying Circus. Chcemy z honorem reprezentować w potyczkach on-line nie tylko społeczność graczy Combat Mission, ale także wszystkich polskich pilotów w grze Ił 2 Strumovik.


A teraz przydatne linki:
1) Strona naszego dywizjonu: https://republika.pl/cmhq/
2)Forum OKL:
3)oraz nasze ftp: https://www.antyrama.hostingowy.pl/cmhq/

2) Strona dyw. I/KG200, skarbnica wiedzy o lataniu i walce: www.kg200.prv.pl
3) Strona YoYo o Ił-2, kolejna skarbnica wiedzy: https://acn.waw.pl/sturm/
4) Forum Polskiej Społeczności Ił-2: https://212.160.164.236/~apacz/phpBB2/
5) Oficjalna strona gry, patche itp....: www.pacific-fighters.com
6) Skład tysięcy "skinów" do samolotów: https://www.il2skins.com/ (aktualnie strona w przebudowie)
7) Oficjalna strona Lock-on www.lock-on.com
8) HyperLobby, program do szukania serverów https://hyperfighter.jinak.cz/
9) Teamspeak: www.goteamspeak.com
10) Flighsim.com -- www.flightsim.comWszystkich chętnych do dołączenia do naszego dywizjonu proszę o zgłaszanie się na gg Filipa von Izabelina:
4540048
lub e-mail
[email protected]
lub łapanie mnie na Hyperlobby, gdzie jestem znany jako CMHQvonIzabelin
Generalnie zaprzestaliśmy rekrutacji.

Wymagania dla nowych pilotów:
1) Ił-2 Forgotten Battles + Aces Expansion Pack + Pacific Fighters + patch 4.02m
2) Umj. startu i lądowania, resztę się nauczysz
3) Honor i jeszcze raz Honor (żartuje, jesteśmy bandą podłych suk...kotów;)

Przydaje się:
1) Mikrofon
2) Teamspeak
3) Joystick:P
4) Umiejętność myślenia, przydatne ale nie wymagane;P

Używamy teamspeak'a:
www.goteamspeak.com

Server TS_a:
adrestell.pl:8775

Zapasowy TS:
ts2.aster.pl:8767

hasło takie jak zawsze, jeśli nie znasz, kontakt na gg 4540048

19.12.2005
18:00
[2]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Tak mnie naszło, że można by było na naszej stronce, dodac dział hardware, gdzie byśmy amieścili recenzję różnego sprzętu którego używamy do latania.
Pierwsza recenzja jest i tak, bo kiedyś pisalem reckę MS SideWinder'a Precision pro.
Pytanie czy byliby inny chętni, do napisania recek x45, cyborga, nawet logitecha:)))

19.12.2005
19:51
[3]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Jutro przychodzi paczka, a w niej:)))-------------->

19.12.2005
20:11
smile
[4]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Izabelin dostaje hmm ataku zlosci, niemocy i zazdrosci jak o tym mowisz. A co dopiero jak wklejasz to piekne zdjatko......

Co do recek, moze bym cos skrabnal o swoim, tyle tylko ze jest abrdzo podobny do twojego poprzedniego, a po za tym nie mam porownania do innych Joyow.
Ech moze tez zmienie przyrzad sterujacy. Moze nagle zaczne cudownie zestrzeliwywac wrogow ;]

bo mysl ze wciaz nie umiem latac jest przykra ;f ( ale startowanie mi wychodzi! :D )

19.12.2005
20:30
[5]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

wyjąłem elektronike z dwóch zwalonych logitechów wingman attack (2 i 3) i robie sobie taki panel z przełącznikami:))

19.12.2005
23:49
[6]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Kiedyś ktos napisał, że brakuje mu naszych raportów z walk. Postanowiłem zatem popełnić mój pierwszy AAR. Może to i grafomania ale co t to, nie mnie osądzać.

18 grudnia 1942 roku, Lotnisko M-Derbety, sektor K-4, 40 km w linii prostej od Stalingradu.

W zasłanym od tytoniowego dymu pomieszczeniu piloci legendarnego dywizjonu szaleńców CMHQ nasłuchują w milczeniu radia w nadziei, iż zamiast trzasków usłyszą znajome głosy swoich kolegów pilotów. Mija już 43 minuta odkąd wystartowali na lot opatrzony numerem 01345. Nagły komunikat radiowy mówił wyraźnie – „Grupa rosyjskich zaopatrzeniowców została wypatrzona w okolicach Kałacha, wystartować natychmiast, zadać wrogowi jak największe straty. Jako cel drugorzędny - wsparcie lotnicze naziemnego ataku naszych pancerniaków na pozycje wroga w sektorze N-2.” Polecieli Oberleutnant sWitch, Oberleutnant Rikimaru i Leutnant Link. Dwaj ostatni polecieli w 2 nowiutkich focke-wulfach, które dzień wcześniej przybyły na lotnisko jako uzupełnienia. Oberleutnant sWitch poleciał w swoim starym, wysłużonym messerschmitt’cie 109 G-2 z numerem bocznym 22.
Mija 44 minuta od startu, w eterze sporadycznie słychać urwane rozmowy szczątki zdań tak ledwo słyszalne, że zlewaja się z szumem. Atmosfera w briefing room’ie coraz bardziej napięta. Wszak Kałach jest blisko, ledwo co 10 min lotu a a zatem już dawno powinni wracać. Coś musiało pójść nie tak. Wtem nagle wśród szumu radia rozlega się wyraźny komunikat radiowy. „Wieża, tu Weiss 2, proszę o pozwolenie na lądowanie, mam uszkodzony samolot”. Na twarzach piloci zgromadzonych w pokoju odpraw pojawiają się uśmiechy. „Toż to Rikimaru!!” – krzyknął Hauptmann BamSey radośnie zapalając kolenego papierosa. „Jak ten pieprzony pechowiec przeżył to nie mamy się co martwic o resztę” – zarechotał wkładając kurtke i wychodząc przed barak aby przyjrzeć się lądującemu kompanowi. Samolot Rikimaru ukazał się na horyzoncie ciągnąc za sobą cienka smużkę oleju zmieszanego z paliwem, zatoczył kółko nad lotniskiem i po 2 min parkował już na stojance w pobliżu baraku HQ. Obsługa techniczna pomogła wygramolić się Rikimaru z kabiny foke-wulfa a ten natychmiast został otoczony przez swoich kolegów i zalany pytaniami. „Co z pozostała dwójką? Żyją, Dostali? Co z nimi?”. „Żyją, zostali jeszcze nad wrogim lotniskiem, atakuja z działek cele naziemne – wariaci” – roześmiał się Rikimaru choć widać było, że ręce mu się trzęsą bynajmniej nie z zimna. „Cholera” – rzekł spluwając na ziemię – „Owszem, natknęliśmy się na ów zaopatrzeniowce, sęk w tym, że było tam również 6 Jaków 7b i 3 hurricane’y.” Wtedy z trzaskiem otworzyły się drzwi briefing room’u, stanął w nich Włody i oznajmił wszystkim z radością w głosie – „Lecą pozostali, są cali i zdrowi”. Nie minęło 5 min a na horyzoncie pojawiły się czarne sylwetki 2 samolotów. Pierwszy z nich od razu wylądował – to była G-2 z numerem 22. Drugi foke-wulf z numerem bocznym 13 zatoczył kółko nad lotniskiem, po czym przyziemił dość twardo. sWitch wyłuskal się z kabiny swojej 109’tki i drżącymi rękoma nerwowo szukał w kurtce papierosów. Zza niego nadbiegł Link z rozanieloną twarzą i krzyknął – „Jawohl Heine Herren, pięciu sprułem, pięciu!!!!. Chodźmy na schnappsa, stawiam kolejkę wszystkim”.
Po 5 minutach już wszyscy byli na tyle spokojni i posileni bawarskim jeagermeisterem, że mogli zacząć opowiadać, co ich spotkało. Zaczął sWitch – oto jego opowieść:

19.12.2005
23:50
[7]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

"Wystartowaliśmy punkt pierwsza. Chłopaki z obsługi naziemnej podczepili na moje życzenie 500 kg bombę pod moja 109’tkę. Wystartowałem jako pierwszy i zaraz po starcie obrałem kurs na cel lecąc nisko i szybko. Nie lubię tak latać. To proszenie się o kłopoty. A nóż widelec jakaś rosyjska kula zabłądzi i trafi mnie w silnik. Na szczęście lot odbywał się w większej części nad naszym terytorium. Po 10 min lotu znalazłem się nad celem. Szybkie rozpoznanie celu – wroga baza, z wysokości 1000 metrów wypatrzyłem 4 czołgi, dwa albo trzy stanowiska przeciwlotnicze, kilka ciężarówek, jakieś zabudowania. Przewaliłem maszynę na lewe skrzydło rozpoczynając delikatne nurkowanie, aby nabrać dostatecznie dużej prędkości przed atakiem. W odległości 500 metrów od celu rozpoczęła się kanonada obrony pelot. Na szczęście niecelna. Bombę zrzuciłem z wysokości ok. 100 metrów, zapalnik ustawiony na 3 sekundy, chwile później obrona przeciwlotnicza zamilkła na zawsze. Wykonałem delikatny skręt w prawo oglądając wyrządzone zniszczenia. Obóz stał w płomieniach. Trafiłem kilka pojazdów i uciszyłem p-lotki. Czas nabierać wysokości i pomóc chłopakom z tymi transportowcami – pomyślałem. Obrałem kurs powrotny na bazę i zacząłem się wznosić."
Atak na bazę ----->

19.12.2005
23:51
[8]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

"W tym samym czasie chłopaki na foke-wulf’ach byli już dużo wyżej niż ja w drodze na przechwycenie transportowców. Po około 15 minutach znajdowałem się na wysokości 7000 metrów i wypatrywałem maszyn zaopatrzeniowych wroga. Nagle w radio rozpętała się burza. Rikimaru i Link naprzemiennie zaczęli meldować kontakty. Wypatrzyli rosyjskie transportowce oraz … ich osłonę w ilości sztuk pięciu. Chwile potem również ja wypatrzyłem rosyjskie samoloty. Sześć grubych maszyn rosło w celowniku z sekundy na sekundę. Leciały na wysokości ok. 4000 m, przeleciałem nad nimi i wykonałem Split-S, aby wejść im na „szóstą” z duża prędkością. Wtedy zdarzyło się cos niesamowitego. Od tyłu do rosyjskich maszyn zbliżały się 2 kontakty. To był Rikimaru i Link. Za nimi ciągnęły samoloty osłony transportowców. Padła krótkie stwierdzenie przez radio „ Atakuje rosyjskie transportowce” – nadał Link. Dwie nasze maszyny przeszły przez rosyjska formację od tyłu. Widać było tylko wystrzały z działek i po minucie 4 rosyjskie maszyny płonąc spadały na ziemię. W radio tylko słychać było okrzyki radości Lejtnanta Linka. Ścierwo dorwało cztery samoloty wroga w jednym przelocie."

19.12.2005
23:52
[9]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Focke-wulfy odeszły po ataku w górę a za nimi zaczeły podążać trzy samoloty osłony – Jaki 7b. Spadłem na nich z rykiem mojego silnika z prędkością przekraczająca 700 km/h. Jeden z jaków musiał mnie zauważyć, gdyż wykonał ostry skręt w lewo, drugi ciągle podążał za naszymi – na swoja zgubę jak się okazało. Spadłem na niego szybko i krotka seria odstrzeliłem ster wysokości. Jak zaczął uciekać w dół. Odprowadziłem go wzrokiem do samej ziemi, gdzie wykonał on dość pokaźnych rozmiarów krater w zmarzniętej rosyjskiej ziemi. Po ataku odszedłem w górę, aby przygotować się do następnego zejścia. Wypatrzyłem kolejny kontakt nad ziemia i ponowiłem atak, nieskuteczny gdyż pilot rosyjskiego samolotu zauważył mój atak i odbił mocno bok. Znów poszedłem w górę i znów spadłem na tego Jaka i znów mi uciekł ciasnym skrętem. Wtedy zerknąłem za siebie i oblał mnie zimny pot – za mną w odległości strzału Jak. Na szczęście moja prędkość była tak duża, że po paru sekundach ostrego wznoszenia Jak z braku energii odpadł we wznoszeniu. Uspokoiłem nerwy, rozejrzałem się wokoło i co widzę – pode mną 4 Jaki, kręcą się niczym oszalałe próbując zestrzelić innego messerschmitt’a. Obrałem na cel najwyższy kontakt, przewaliłem maszyna na dziób i zacząłem nurkować – podchodziłem do hurricane’a. krótka seria i Hurricane zadygotał w powietrzu, posypały się niego strzępy poszycia i zaczął wykonywać niepewne manewry. Dostał w linki sterujące i poszedł w dół. Wtedy przez radio odezwał się Leutnant Link z komunikatem „Herr Oberleutnant, atakuje pański cel”. Gdy spojrzałem w dół widziałem już tylko coś, co wcześniej było angielskim samolotem a teraz stanowiło szereg części lecących luźno w powietrzu. Poczęliśmy się z Leutnantem Linkiem wznosić gdyz pod nami ciągle toczyła się walka, w wyniku której dwa asystujące nam messerschmitt’y zanim zostały zestrzelone przez Jaki, zdołały sprowadzić jedną rosyjska maszynę na ziemię. W ferworze walki zgubił się gdzieś Oberleutnant Rikimaru. Odezwal się po chwili raportując nam jedno zestrzelenie (rosyjski transportowiec) oraz to, że na jego ogonie usadowił się ostatni Jak. Rikimaru wyciągnął ostro w górę, przewrócił samolot na dziób i rozpoczął atak na podążającego z nim Jaka. Samoloty minęły się z olbrzymią prędkością, piloci otworzyli ogień niemal jednocześnie. Seria Rikimaru dosięgła Jaka, jednak również focke-wulf naszego pilota otrzymał kilka trafień. Jedno było dość poważne, gdyż weszło w silnik. Rikimaru zaraportował nam uszkodzenie maszyny, po czym poprosił o wektor do bazy i udał się w drogę powrotną. Jak, który ostrzelał Rikimaru zniknął nam w otaczających nas chmurach. Emocje nieco opadły i znów zaczęliśmy się wznosić wszak gdzies obok nas ciągle były rosyjskie samoloty. Po paru minutach patrolu nad celem nie zauważyliśmy jednak żadnych kontaktów. Pilot tego Jaka poszedł po rozum do głowy i uciekał od nas jak najdalej. My jednak byliśmy rządni krwi – postanowiliśmy go ścigać i wymierzyć mu karę za uszkodzenie naszej maszyny. Oberleutnant Rikimaru określił szybko nasza pozycje oraz podał nam prawdopodobna pozycję rosyjskiego lotniska, na które poleciał Jak. Udaliśmy się w tamtym kierunku jednak nagle przypomniałem sobie o dość ważnej rzeczy – szybkie spojrzenie po tablicy przyrządów – stan paliwa – zostało 100 litrów.Ten Jak zaraz roztrzaska się o ziemię ---------->

Na poprzednim zdjęciu Link wykańcza ruski transport.

19.12.2005
23:54
[10]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Odetchnąłem z ulgą, dużo tego nie ma, ale wrócić na lotnisko wrócę. Podjąłem decyzję o powrocie do bazy ustalając trasie powrotną tak, aby zahaczała o wrogie lotnisko znajdujące się po drodze. Zrobiłem to celowo, gdyż parę minut wcześniej dostaliśmy komunikat, iż na ów lotnisku siadają rosyjskie bombowce. Po kilku minutach znaleźliśmy się nad wrogim lotniskiem. Obrona przeciwlotnicza nie dawała znaku życia, więc rozpoczęliśmy z Leutnantem Linkiem ostrzał stojących na stojance rosyjskich maszyn. Obrałem na cel grubego Lisunowa. Po 3 podejściach staniał w płomieniach. Wtedy właśnie skończyła mi się amunicja do działka. Dalsze atakowanie z użyciem tylko kaemów to narażanie własnego życia. Decyzja – powrót do domu. Obraliśmy kurs na własne lotnisko i po 5 min lotu podchodziłem do lądowania. Paliwa w baku zostało mi na 1 min lotu. Udało się.


Latający Cyrk czyli tylko idiota atakuje wrogie lotnisko ) z lewej link z prawej ja)------------>

19.12.2005
23:55
[11]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Powrót do bazy - widac ilość paliwa i lotnisko. Wykonałem jeszcze kołeczko i usiadłem. Jak gasiłem silnik wskazówka stała prawie na zerze.

20.12.2005
00:29
[12]

Link9292 [ Konsul ]

Abschuuuusssssss!!!!!

20.12.2005
01:38
[13]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

"A jego liczba to 666"

Mamy wcielonego szatana godnego Fuhrera, kto się spodziewał, że BamSey ma dwa oblicza, nono.

20.12.2005
02:35
[14]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

A tutaj coś o wczorajszej misji i dyw. 306

https://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?topic=5885.0

20.12.2005
12:03
[15]

Link9292 [ Konsul ]

Stosowne do tematu Widgeta.

\/

20.12.2005
12:04
smile
[16]

Trael [ Konsul ]

Sorry za OT, ale nie mogę się powstrzymać.
Oglądałem poprzedni wątek i widzę screeny zrobione przez Filipa. Nie mogę uwierzyć, że nasz kochany wódz słoneczko nie potrafi przelecieć dogóry nogami pod mostem?? :)

20.12.2005
12:31
[17]

Link9292 [ Konsul ]

Stosowne do AAR'u sWitcha :))) >

20.12.2005
15:06
[18]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Trael - radę da to zrobić większość pilotów, najwięcej tu zależy od joya, no i nie za każdym razem wyjdzie:P Jeżeli masz X45 z trymerami to raczej problemu nie powinno być;)

20.12.2005
15:49
[19]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Riki, keidys przeleciałem p1c ww inwersji pod mostem.
Teraz nie potrafie, nie ćwicze takich sztuczek:PP


Bardzo ładny AAR.

Switchu, jak wyślesz mi to, to mogę wrzucic do działu opowiadania na stronce

20.12.2005
16:14
smile
[20]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Ach panowie pieknie latacie, oj pieknie :)
Ja chyba zostane na ziemi i bede wam bawarska herbatke przynosic po lotach ;p

20.12.2005
16:31
smile
[21]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Opowiadanko zostało zamieszczone tutaj:

20.12.2005
17:46
[22]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Słuchajcie, czasem warto posprzątać trochę na dysku, odpaliłem defragmentację i co mi pokazało (patrz. screendump). W liście plików zauważyłem plik z mapami do IL-2, był w 63 kawałkach.....

Defragmentacja już trwa cały dzień a końca nie widać, chociaż dużo już się zrobiło....illeeeeee jeeeeeszczeeeee....

20.12.2005
17:46
[23]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

zapomnialem screena

20.12.2005
18:16
[24]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

przyszło:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

narazie ładuje baterie w aparacie cyfrowym, wiec foty będę jutro (ale tylko pudła:)), lolololol

pudło takie same, tylko napisy po innemu:)))

3kg żywej wagi:))

20.12.2005
18:30
[25]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

https://www.gry-online.pl/cm/cm_s043.asp?ID=4534789&N=1

Niejaki pan Haoz, mile się wyraża o naszym wątku (post z 20.12.2005 | 18:16)

Czyżby chcial by sonderkommando go odwieziło w nocy, na oplu z plandeką.
A wśrodku agent X, znany jako BamSey, z tłumikowanym mauserem p08;)

20.12.2005
19:26
[26]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Strzał padł :)

20.12.2005
21:05
smile
[27]

RRBM [ Pretorianin ]

Ale mialem misje. 2 IL2 na koncie trzeci w celowniku ladnie rozlozony 100 m juz mialem otwierac ogien A tu awaria samolotu ( znaczy sie wcisnalem przyciski windowsa na klawiaturze) oczywiscie skonczylo sie w jedyny mozliwy sposob. Ryjem w glebe. Ku...wa zaraz wydlubie ten pieprzony przycisk.
BamSey jak juz mokra robote wykonujesz zalatw Billa Gatesa.

20.12.2005
21:24
smile
[28]

Trael [ Konsul ]

Nie ja tak z tym mostem bo mi się przypomniało jak zaczynał się CMHQ Flying Circus. Pamiętam jak Filip dawał screeny z przelotów pod mostem na P1C :) No tak to było dość dawno temu, kilka osób pokazywało sztuczki potem padł pomysł wspólnego latania.....heh takie świątecznie wspominki :D

21.12.2005
00:13
[29]

Link9292 [ Konsul ]

P11c. Filip popelnil bled przy szybkim pisaniu, P1c to nie jest poprawna nazwa samolotu ;].

Pozatym pamietam, ze kiedys mielismy poleciec do gory nogami przez kilka hangarow ustawionych jeden przy drugim.

21.12.2005
09:46
[30]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

RRBM - Ja już dawno wydłubałem ten guzik;)

21.12.2005
13:47
[31]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

:)))))))))))))))

21.12.2005
13:48
[32]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

21.12.2005
13:50
[33]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

:)))

21.12.2005
13:50
smile
[34]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

21.12.2005
14:56
[35]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

jest boski i tyle.
A narazie z powrotem do pudłą aż do piatku ranka:)).

Lot próbny wypad bardzo fajnie, trochę trzeba się przywyczaić, ale zdołałem w jednym podejsciu bez celownika(bo dostał z ckmu), spuścić 3 pe-2, na g-2z mietkopodami:)).

21.12.2005
15:10
[36]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

dużo sprzyntu mało talyntu

21.12.2005
15:15
smile
[37]

Trael [ Konsul ]

Filip lepiej się przyznaj ile zabuliłeś?

21.12.2005
15:18
[38]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

za dużo:P

21.12.2005
15:45
smile
[39]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

z takim sprzetem to i ja bym kogos zestrzell ;-)

21.12.2005
15:45
[40]

Link9292 [ Konsul ]

Swojego?? ;]

21.12.2005
15:50
smile
[41]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Urządzenie jest boskie:

Drążek:

Regulowana wyskość oparcia.
Dwustopniowy spust (jeden dla MG, drugi dla MG+cannony)
"Pinkie" switch pod spustem
Dwa haty na górze, gałka do zmiany "modów" 3 normalne przyciski, + przycisk pod klapką (ten poszedł na "eject", jak podnosiłem tą klapę pierwszy raz, to prawie w gacie się spuściłem:)))

Genialna skrętna rączka, pierwsza w życiu, która nie skręca samoczynie jak normalnie przechylasz samolot. Ster kierunku rusza się tylko kiedy chcesz by się ruszał. A jak dorobie się pedałów, to jest bolec do blokady rączki.

Przepustnica:
Sama wajcha jest też świetna, gałka na podstawie reguluej opór.
Dwa "kręciołki" podpisałem pod trymer oraz prop pitch.
Jeden aux slider (ale płynna regulacja), poszedł na klapy.
kilka rożnych guzików oraz Hat switch z tyłu.
Taka myszka jak mają laptopy.
No i wyświetlacz;))

Za pomocą Saitek Smart Technology (SST), możemy tworzyć profile, a każdy profil może mieć 3 "modes".
Więc tworzę profil dla PF, z trzema modami, jeden dla axis, jeden dla allies, oraz jeden dla bombowców.
Mody zmieniasz w grze za pomocą gałki na drążku.
Pozatym możesz tworzyc nieskończoną liczbę profili, które zmieniasz za pomocą "sprzęgła" koło "myszki".

Na wyświetlaczu podaje aktualny Profil, mode, czas (3 ustawialne strey czasowe), aktualnie przycisnięty przycisk (nazwę definjujesz w profilerze), oraz stoper.

Drążek chodzi super, wcale nie tak lekko jak w sklepie (tamtem musiał być już bardzo zmolestowany:)).

No i nie muszę kupować choinki, LED-y świeca mocno (jest możliwość ich "zlagodzenia" jak i wyłącenia.

21.12.2005
16:22
[42]

JOY [ Generaďż˝ ]

Przechwalasz sie :P

Najlepiej sie spada na logitehach :P

21.12.2005
16:23
[43]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

wiem, mialem 3 logitechy w życiu (dwa moje, jeden pożyczony:))

21.12.2005
17:30
[44]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Wynalazca prezentuje w Urzędzie Patentowym swój wynalazek - niewielkie pudełeczko z dziurką i mówi:
- W ten otwór wkładamy twarz. W środku są dwie brzytwy, które błyskawicznie golą.
- Ale przecież każdy ma inne rysy twarzy!
- Tylko przy pierwszym goleniu!

21.12.2005
19:22
[45]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Kupiłbym sobie to x52 ale przeraża mnie ten orczyk w drażku. Od mojej kołyski na przepustnicy to chyba tylko lepsze są pedały.

21.12.2005
19:29
[46]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

A ja jestem po pierwszym przelocie z wiadrem na głowie :D

Niesamowite wrażenia, trochę głupio z początku. Zobacze w praktyce jak to będzie ale naprawde ruszający się non stop kokpit i wszystko w koło w dużym stopniu zmienia wrażenia podczas lotu.

Jest tylko jeden minus tego przedsięwzięcia....moje biurko wygląda niczym serwerownia....sterta kabli.

21.12.2005
20:00
[47]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Ech co te gry robia z ludzmi... Jeden siedzi w wiadrze przed komputerem, drugi ma joya ladniejszego od nowojorskiej choinki....

21.12.2005
20:55
[48]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Switchu-->

"Genialna skrętna rączka, pierwsza w życiu, która nie skręca samoczynie jak normalnie przechylasz samolot. Ster kierunku rusza się tylko kiedy chcesz by się ruszał. A jak dorobie się pedałów, to jest bolec do blokady rączki."

w porównaniu do rączki w MS SIdewinder, cyborgu, logitechach, to jest boskie.
Po prostu nie ma przypadkowych ruchów.

21.12.2005
21:11
[49]

Link9292 [ Konsul ]

Ale pedaly sa najlepsze ;]

21.12.2005
23:54
[50]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Switchu, spyl mi X45, zakup sobie X52. Jakbyś zagadał z filipem to cała zmiana wyniosła by cię może ze 100-150zł :P

22.12.2005
01:24
smile
[51]

Zgredd [ Chor��y ]

Ludziska!
Czy ktos lata na Saiteku Cyborg Evo Force?
Jesli tak to na jakich ustawieniach FF?
Kupilem to ustrojstwo i troche sie rozczarowalem...
Gdzie ten blokujacy sie drazek...? Jak na razie to do ekstazy maja wg producenta doprowadzic mnie jakies tandetne wibracje...
Zenada!

22.12.2005
13:04
[52]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Riki --> mojego mógłbym sprzedac za powiedzmy 200 a Filip za x52 zapłacił 550 a zatem musiałbym dorzucić 350 a nie 150 :P

22.12.2005
13:09
[53]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Zgredd TY LAMO !

To ja Cię tu próbuje nauczyć myślenia a Ty takie numery odstawiasz ;]

https://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?action=search2

poszukaj, może coś znajdziesz, podejrzewam, że nie masz czegoś włączonego.

22.12.2005
13:49
[54]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Ja bym ci dał 250pln, a Filip kupił za 320pln+50 zł przesyłki:)

22.12.2005
16:22
[55]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

sWitchu--> nie ja kupiłęm w końcu u dojczów.
Zapłaciłem PayPalem na ebayu, wyszło razem 100 euro za całość:))

23.12.2005
00:35
[56]

Link9292 [ Konsul ]

Porozrzucane kufaje...

23.12.2005
00:35
[57]

Link9292 [ Konsul ]

>

23.12.2005
12:07
smile
[58]

Trael [ Konsul ]

Link ---> A gdzie te kufajki?

23.12.2005
12:16
[59]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

takie ciemniawe screeny wyszly;))

Ktoś chętny na polatanie??

23.12.2005
15:29
smile
[60]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

:)

23.12.2005
15:42
[61]

Praetor [ Generaďż˝ ]

ze sie tak tutaj do was wtrace

widget --> przez wiadro masz na mysli trackir czy cos innego ? Trackir mam tylko szukam czegos moze jeszcze lepszego moze podpowiesz.
A tak w pgple to latacie gdzies wieczorem ?mozna sie do was podczepic?

23.12.2005
15:57
smile
[62]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

:)

23.12.2005
17:19
[63]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Prateor--> Wiadro to jest UR Gear, taki kask wcirtual reality.
Track IR jest o wiele lepszy, ale UR Gear kosztuje 50zł, a TracikIr3 500zł:))

23.12.2005
17:29
[64]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

lolo, ale literówka, miało być:
virtual reality.

23.12.2005
20:42
[65]

Link9292 [ Konsul ]

Widget,cos dla Ciebie :)))

23.12.2005
20:49
smile
[66]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

:)

24.12.2005
10:24
[67]

RRBM [ Pretorianin ]

Wesolych Świąt, abyście mieli tyle startów co lądowań, a w celownikach zawsze jakieś ruskie ścierwo.

24.12.2005
19:36
[68]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

> Prateor--> Wiadro to jest UR Gear, taki kask wcirtual reality.
> Track IR jest o wiele lepszy, ale UR Gear kosztuje 50zł, a TracikIr3 500zł:))

Filip, przestań szerzyć defektyzm....

to nie jest hełm VR, hełm VR powoduje efekt widzenia w 3 wymiarach. To jest po prostu kask, który działa podobnie jak TrackIR, z tym, że w Ur Gear masz odbiornik na hełmie a nadajnik na monitorze, TrackIR nie potrzebuje odbiornika.

24.12.2005
19:41
[69]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

inaczej, w URGear, wyświetlacz masz w kasku, Track IR po prostu obraca obrazem na monitorze.

24.12.2005
22:21
[70]

meryphillia [ Pretorianin ]

Sorki, ze sie wtrace ale mam pewne pytanko. Otoz przywiozlem sobie z Anglii kompletnego FB w celach pogrania na necie, z tym ze nie mam joy'a :/ Czy jest jakikolwiek sens grania online? Z jednej strony cholernie mnie ciagnie, bo w Locka dalo sie grac na necie i kogokolwiek ustrzelic online, a w Fb nie chce mi sie zbytnio robic za latajacy cel do nauki dla innych.

24.12.2005
22:29
[71]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

teoretycznie powinno ci sie udac anwet wystartowac. Ale oszczedz sobie nerwow i kup joya

25.12.2005
01:00
[72]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

nie nie ma sensu.
zainwestuj 120zł w siatek cyborg evo i tyle

25.12.2005
02:06
[73]

meryphillia [ Pretorianin ]

Dzieki za cenne :) rady, ale w Polsce bede tylko miesiac i mam stalke, a w Anglii stalke nie wiem kiedy. No a znowu Joy'a "tachac" ze soba z powrotem (szczegolnie, ze bedzie to trwalo dwadziesciapare godzin) zbytnio mi sie nie chce :/
Jednak mimo wszystko zaraz sprobuje :P Ktos chociaz bedzie mial latwego killa :P

25.12.2005
21:34
[74]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

tak ładnych lądowań (to już po skolowaniu), to zazwyczaj nie mam w dobrej pogodzie, oraz z miską olejową w jednym kawałku:))

26.12.2005
10:45
smile
[75]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Panowie, gral moze ktos z Was w to? Bo znalazlem to wlasnie w odmetach internetu i wyglada ciekawie. I w encyklopedi gola pisze ze to symulacja i gra podobna do pacific fighters i mcfs 2. Wiec moze jest ciekawa?
W kazdym badz razie grafa jest ciekawa.

Akcja gry Heroes of the Pacific rozpoczyna się od pamiętnego ataku Japończyków na amerykańską bazę wojskową w Pearl Harbor, 7 grudnia 1941 roku. Tę datę uznaje się za początek wojny japońsko-amerykańskiej na Pacyfiku. Gra firmy Codemasters, twórców doskonałych tytułów wyścigowych z serii Colin McRae Rally i ToCA Race Drive, umożliwia graczom wzięcie udziału w największych bitwach tej kampanii, m.in. o Midway i na Morzu Koralowym. Heroes of the Pacific to dynamiczne i pełne adrenaliny powietrzne starcia, w których na ekranie komputera uczestniczą dziesiątki maszyn!

* Aż 6 trybów gry! Kampania fabularna, szybka akcja, misje pojedyncze, misje historyczne, trening, gra wieloosobowa.
* Ponad 35 modeli autentycznych samolotów! W tym bombowce, myśliwce i prototypy! Z modelami dodatkowymi i polepszeniami, liczba maszyn przekracza 90 jednostek!
* Do 150 samolotów na ekranie, każdy kierowany zaawansowaną sztuczną inteligencją!
* 2 możliwości kontroli: zręcznościowy i profesjonalny. Prosty system sterowania skrzydłowymi.
* Możliwość modyfikacji samolotów.
* 4 poziomy trudności do wyboru.
* Realistyczna grafika zarówno modeli, jak i otoczenia.
* Możliwość powtórek misji w filmowej jakości!


Głównie by mnie interesowaly wasze opinie, czy to choc troche realistyczne jest :)
Z tym, ze troche niepokojace jest dla mnie to, ze na zadnym screenie nie ma widoku z kabiny...

26.12.2005
14:08
[76]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Mnie też oraz te polepszenia :) To pewnie jakieś upgrady typu pole siłowe etc;)

26.12.2005
17:08
[77]

meryphillia [ Pretorianin ]

Zwykla (ale ogolnie fajna) strzelanka :? Adresowana glownie na konsole XBox, ale dostepna takze na PC. Milo sie gra, jak w Playstationowe Ace Combat'y. I nic poza tym.

26.12.2005
23:15
[78]

Link9292 [ Konsul ]

Alexej, specjalnie dla Ciebie zeskanowalem jeden z numerow PSXExtreme, w ktorym byl playtest HotP.

Zapraszam do linka ponizej. Nie moglem obrazka zamiescic na GOLu poniewaz ma 1.3Mb :)

27.12.2005
00:43
[79]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A;exej, pomyśl jaki to ma model lotu.
Zasugeruje tylko, że Crimson Skies było w porównaniu do tego ,całkiem realistyczne;))

27.12.2005
00:46
smile
[80]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Filip -> ale moze uda mi sie cos na tym zeszczelic ;-)

27.12.2005
12:59
[81]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

A jak sie ma pomroczność jasną to też ?

28.12.2005
12:37
[82]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]


Panowie:
https://www.luftfront.fora.pl/viewtopic.php?p=401#401
Jeśli 306 dyw. przyjmie warunki "zawieszenia broni", prosilbym was, byście nie prowokowali ich, a na każdą ichnią prowokacje (zawsze moze być to wybryk pojedynczego pilota), nie reagowali żądzą krwi. O Każdej prowokacji ich strony, proszę mnie powiadomić, rozwiązane zostanie to inaczej. Wojna się skończyłą 55 lat temu.
Spocznij

28.12.2005
12:51
[83]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A i do jasnej cholery, jeśli jeszczę raz komuś odwali, by postowac jak Widget sprawy pomiędzy dwoma dyw. na forum ił2, kary będą zastosowane. To są rzeczy które sie rozwiazuje w własnym gronie, a nie na forum il2, które jest swoistą przystanią spokoju . Po to sa fora dyw. i okl/psp.

Czy mogliśmby by raz schować nasz wybujały honor do kieszeni, i nie reagować na prowokację, samemu nie prowokować, jak i nie rozpętywac burzy o każde idiotyczne zagranie obu stron?

28.12.2005
13:18
smile
[84]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Znowu ktos rozrabia? ;) Ile mam prosic by ignorowac wszystkie glupie zachowania wszystkich 30*. Latamy dla przyjemnosci i nie widze sensu aby sie tam z kims grysc. To tylko gra jest, a my gramy tylko dla grafiki ;)

28.12.2005
13:19
smile
[85]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Obowiązuje od teraz.
Prosze przeczytać i zrozumieć, nie chcę nie jasności.
Na każdą prowokację macie siedzieć cicho, napewno będą nie zadowolone osoby które postarają się pomącić z obu stron.

28.12.2005
13:22
smile
[86]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Alexej, ty jesteś za mądry, marnujesz sie tutaj:)).

28.12.2005
13:28
smile
[87]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Filip -> wiem, wiem, ja wszystko wiem ;-)

28.12.2005
14:24
[88]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Weź Ty się Filip odp... odemnie, mówiłem wszystkim wkoło, że nie o to mi chodzi, że nie piętnuję 306 tylko sposób zachowania.

Jak zwykle przeinaczasz sprawy, a jeżeli komuś się nie podoba, że opisuję to w jaki sposób ktoś psuje mi zabawę głupimi wybrykami. Prawda jest taka, że z niektórymi z Was też muszę się użerać bo co chwilę słysze "wykop tego, wyrzuć tego, a tego wyrzuć jak już wejdzie do gry".

CH*J MNIE TO OBCHODZI CO DO KOGO MA, ja sobie latam dla przyjemności, ktoś mi tę przyjemność popsuł więc miałem ochotę o tym opisać. Filip, Twoje zastrzeżenia co do mnie są bezpodstawne, podałeś mnie jako przykład niegodny naśladowania. Sorki, ale zauważyłeś choć raz, że to ja nigdy nie odzywam się kiedy są jakieś kłótnie ? Zauważyłeś choć raz, że nie daje się sprowokować coniektórym CMHQ, a gdyby im się prowokacja udała to byłby większy problem ?

Zauważasz wogóle takie rzeczy ? Wiec nie podawaj mnie jako najgorszego przykładu....

28.12.2005
14:27
[89]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Oczywiście.
Tylko twoje danie jest odwrotne, niż twoj wątek na forum ił2. Sam powiedziałeś, latasz dla przyjemności, więc po co taki wątek.
Doceniam to, że nie wdajesz się w kłotnie wew. eskadry, ale wolałbym bys to robił, bo pozostaje to wew. "u nas" a nie poza eskadrą.
Sprawa jets zamknięta, po prostu użyłem tamtego watku, jako przykład zadraźniania sytuacji, bo tak było. Nie chce by takie wątki powstawały ponownie, na "otwartych forach"

28.12.2005
14:28
[90]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

tak samo jak nie chce by reszta odpisywala na zaczepki słowne pilotów innych eskadr.

28.12.2005
14:31
[91]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

P.S. Ten tekst Alexeja " 30* " mnie rozwalil hehehehehehhe

28.12.2005
15:01
[92]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Jak juz jesteśmy przy takich sprawach to ja zdanie do ciebie Filip mam.

czasem zdaje mi sie że jestes zbyt narwany i to chyba bardziej niź Widget. Np rozmowa z Nikuta nie była szczytem dyplomacji IMHO. Switch zdaje sie chciał przy niej być ale jakoś zapomniałeś o tym. Efekt jest taki że chyba straciliśmy niezłego pilota. Mówiłem że mozna to załawić inaczej a nie na chybcika i raz dwa bez dania racji.

No offens..

28.12.2005
15:48
[93]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Mozliwie, że jestem narwany, nie zaprzeczam:), ale:
1. Nikuta siedzi u nas na TS_ie wlaśnie i lata. Więc z utratą pilota to nie wiem jak jest.
2. Inicjatwywa z 306, chyba się udała przynajmniej z ich strony. Gdyby nie moje "narwanie" z tym, dalej byśmy się wyzywali na chatach. Jak chcecie żeby było inaczej, proszę bardzo, czekam na głosowanie, że 50% pilotów ma ochotę na darcie pasów na chatach z 306, i udowodnienie im, że umiemy dobrze pisać, bo latając jakoś nam nie idzie przeciw nam. Jak uzyskacie te 50% chętnych na kopaninę, to zgłaszam dymisję, bo nie mam ochoty być wiązany z dyw. który nie będzie wstanie się powstrzymac nawet gdy oferuje mu się zgodę. Bo rozumiem, że niektóre osoby uważają zawieszenie broni z 306 za szkodliwe??

28.12.2005
15:51
[94]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Pozatym Bamsey, niezły pilot, świetnie, rozumiem że się dobre lata, ale wiesz czego nie toleruje, i pod tym względem dla mnie nie ma znaczenia czy Nikuta będzie latał czy nie.

28.12.2005
16:07
smile
[95]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Filip---> "Bo rozumiem, że niektóre osoby uważają zawieszenie broni z 306 za szkodliwe?? "

Źle rozumiesz:) poczytaj forum luftwaffe:)

Po drugie mnie nie chodzi o zasdy bo mam podobne zresztą wiesz tylko o forme przekazania informacji.

Dam przykład:

Podchodzi niezbyt piekna (powiedzmy) dziewczyna i proponuje ci sex a ty na to "spadaj smoku"

a można inaczej czyli np:

"Przepraszam nie mam dziś ochoty i nawet taki smakowity kąsek jak ty nie odciagnie mnie dzis od tej beczki piwa" :PP

Czujesz różnicę :))))

28.12.2005
16:52
[96]

RRBM [ Pretorianin ]

Wezcie przestancie. Bo mam waszego gadanie dosc. Ten zly ten niedobry.
Olejcie sprawe.
BTW stalem sie szczesliwym posiadacze pewnego cudenka. Zrobie skany i umieszcze na forum albo na nasej stronie

28.12.2005
17:00
[97]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Ooooooooooooo! Taaaaaaaaaaaaak! Świetne!

28.12.2005
17:06
[98]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Mein gott, skąd żeś wytrzasnął taki antyk?:D A i jeszcze jedno, umiesz na tyle sprechen deutsch żeby skminić o co biega?:)

28.12.2005
17:53
[99]

meryphillia [ Pretorianin ]

Wczoraj po raz pierwszy zagralem online w FB. Niby fajnie, ale w porownaniu do LockOn pozostaje jakis niedosyt. Najsmieszniejsze jest to, ze gralem tylko na klawierce :) I udalo mi sie zwiac przed dwoma mysliwcami, gdy przerwali mi obstrzeliwanie jakiegos bombowca. Ucieklem fakt, bo siedzialem w Me262 :) . a potem atakowalem statek za sterami Bf109 :) Ogolnie irytuja duze lagi szczegolnie podczas startu (dwa razy przez to sie niewyrobilem i... bum!!! ) Ogolnie warto chyba jednak kupic sobie joya i dluzej tam posiedziec. :P

28.12.2005
18:00
[100]

RRBM [ Pretorianin ]

10 PLN
ale nie znam niemieckiego.
Moze ktos by sie pokusil o przetlumaczenie

28.12.2005
19:21
[101]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Paweł jak możesz to zrób skany - wyustarczy tyle dpi, żeby dało sie przeczytać. Zobacze może coś przetłumaczę w wolnej chwili:)

28.12.2005
19:35
[102]

RRBM [ Pretorianin ]

OK. ale wstawie bede mogl wyslac dopiero 2 stycznia, wlasnie jade w gory bede tam do sylwestra.
Szczesliwego nowego roku wszystkim ekspertom i mysliwcom :)

28.12.2005
19:55
[103]

BamSey [ Generaďż˝ ]

I nawzajem:)

28.12.2005
22:13
smile
[104]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Saitek presents the worlds top rudder control system the Saitek Rudder Pro...

28.12.2005
22:15
[105]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

damamdmamammaa

28.12.2005
22:15
[106]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

...

28.12.2005
22:17
[107]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Precision Centering Mechanism

28.12.2005
22:18
[108]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Non-contact technology on Z axis.

28.12.2005
22:19
[109]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Top end electronics

28.12.2005
22:20
[110]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Precision Engineering with part metal construction, increased durability.

28.12.2005
22:21
[111]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]


Precision Engineering with part metal construction, increased durability.

28.12.2005
22:23
[112]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Saiteks best engineers during prototype work.

28.12.2005
22:26
[113]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Finishing off No contact technology on Z axis

28.12.2005
22:27
[114]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

...

28.12.2005
22:55
[115]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Cała operacja zajeła 3 godziny razem z rysunkami, częsci znajdowane "on the fly" po domie.
Niestety nie miałem idenycznych sprężyn, i precision centering mechanism schodzi na prawo.
Jutro kupuje identyczne sprężyny, spręzynkę do non contact technology i wykańczam sprayem:)

29.12.2005
00:11
smile
[116]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

muehehehe :) Nice :)
Wyglada jakbys wyrwal z jakiegos ruskeigo samolotu ;)

29.12.2005
13:35
[117]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

tak, a dokładniej są to stery z tb-3, do tego wniosku już doszedłem wcześniej:)

29.12.2005
13:47
[118]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

wybywam do sklepu, i będzie mała zmiana konstrukcjyna, a dokładniej nowy pot, połączony szeregowo z potem od przepustnicy. nowy pot będzie odczytywał wychył orczyka, a pot na przepustnicy będzie tatata trymerem, ale nie trymerem w grze, tylko będzie można regulować sygnął wysyłany przez pierwsego pota, co umożliwia regulację wychyleń, bez mechanicznych urządzeń regulujacych orczyk. Oraz oczywiście zestaw nowych ładnych sprężyn:)

29.12.2005
14:25
[119]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Rikuś and freunds prezentierts:
Die eine neue Rikuś Rudder fullen kontrolirien urządzenien

Jeżeli urządzenie fiipa to ruskie, to moje jakie, fińskie?:D
W zasadzie jest juz gotowe, tylko daro musi wpaść ze starym logitechiem, na 2 deseczkach dołączę dwa kapcie pod odpowiednim kątem i będzie super:D

29.12.2005
14:27
[120]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Ups za duży obrazek:)
W tle inżynier hund, w trakcie testów:)

29.12.2005
15:24
[121]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

widzę, że zapoczątkowałem manię na samoroby:))
Jak chcesz pota tam zamocować??

29.12.2005
15:30
[122]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

- nicht problemen - odrzekł Rikuś. System gumek recepturek, sznurków i tym podobnych rozwiąże sprawę:) Jeszcze nie wiem jak to dokładnie rozwiążę ale potrzeba rodzi pomysł:)

29.12.2005
15:36
[123]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

no to tak jak umnie, tylko, że własnie wymieniam cześć gumek i linek (podatne na pęknięcia i wytarcia) na spręzyny i drut w kluczowych miejscach.

Trymer działa bosko, ustawiam sobie przepustnica np 5% w lewo, i nie muszę mieć cały czas nog ilekko wciśniętej by kontrować znoszenie. Bo to nie jest oś w grze, tylko drugi pot ustawiony szeregowo regulujący pracę pierwszego.

29.12.2005
16:00
[124]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Możecie zaczynać ziać:)

29.12.2005
16:01
[125]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

...

29.12.2005
16:09
[126]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Filip, nie każdy ma siano na Saiteka X52, trzeba kombinować samemu z tego co się ma pod ręką, tak samo jak ruski skonstruowali TB-3....

29.12.2005
16:15
smile
[127]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Cool robota :DDD Ale sądząć z obecnosci psa to nie wóżę tym kapciom długiej kariery ;)))

29.12.2005
16:15
[128]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Generalnie pomysł rewelka :D, chyba też pomyśle o samoróbkach.

Komentarz Nikuty : Lepiej gdyby kapcie były zamontowane odwrotnie i były lekko wycięte. Przy tym układzie noga będzie Ci uciekać z orczyka, jak je zalozysz dogory nogami i powycinasz to nogi beda sie na kapciach opieraly, a o to w tym chodzi.

29.12.2005
16:19
smile
[129]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Panowie, poplakalem sie....
te kapcie, ten wyciekajacy klej :D

29.12.2005
16:22
[130]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Przeszło wszystkie, nawet najabrdziej wygórowane radzieckie standardy;)

29.12.2005
18:17
[131]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

konstrukcja stabilniejsza od TB-3

29.12.2005
18:59
smile
[132]

Wlody [ Chor��y ]

Pragnę poinformawać ,ze pobiłem swój życiowy rekord, fakt ze komputerowy przeciwnik ale zawsze cos.:)))))))

https://lnx.tuttovola.it/rep/rep_01891.html

29.12.2005
19:00
smile
[133]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

No, no. Ale tu kreatywnych osób na forum, fiu, fiu. Najpierw w wątku o sylwestrze omawiają konstrukcje bomb... ekhm, petard domowej roboty, a tutaj z kolei rywalizują z czołowymi firmami produkującymi kontrolery do gier :) Wam się, panowie, trzeba zorganizować w grupę i pojechać do Anglii, aby wziąść udział w programie "Wysypisko" (na Discovery Channel) :) Ewentualnie można zgłosić sie na konkurs "Lot/zjazd na byle czym" ;)

29.12.2005
20:03
[134]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

lol Widget, jakbys nie zauważył, pewnie za trudne, napsiałem że całość zrobiłem w 3 godziny z części znalezionych w schowkach, strychu etc.., + elektroniak z starego popsutego wingmana. Nie wiem czy to jest wielki koszt.
Dzisiaj tylko kupiłem poty po 2zł za sztukę,bo te w logitechu są badziewne, przyciski po 50gr i spręzyny po złotówce, nie ma co, jestem big spender:P.

Niedługo wyrysuje plany moejgo urządzenia w wersji ostatecznej czyli:
Orczyk:
oś Z, kontrola steru, z wbudowanym trymerem nierozpoznawanym jako oś w grze, ale trymujacym odczyt potów.
oś X i Y- toebrakes
+
Panel kontrolny.
11 przycisków w postaci 4 przyciski góra dół (trzy stany, przycisk 1, przycisk 2, oraz neutralny, 4x2=8), oraz 3 zwykłe przyciski=11 czyli tyle ile pozwala na to logitech WA3,
+3 osie na potencjometrach suwakowych/obrotowych, i 6 przycisków z logitecha WA2. (opcjonalne)

Orczyk potrzebuje:
Elektroniki z joya (trzy osie, x,y oraz przepustnica lub skrętna rączka). Można użyć oryginalny poty jak się zdoła je zdemontować, ale łatwiej odciąc je, a kabelki dolutować do potów kupionych w sklepie.
1x Pot, 100 kiloomów, liniowe, obrotowe wychylenie 270stp. -oś orczyka
1x Pot, 25 kiloomów, liniowy, obrotowe wychylenie 270stp -trymer osi orczyka
2x Pot 100 kiloomów liniowe, suwakowe -osie toe-braków.
Kupujemy nie japońskie/tajwańskie poty, bo te są małe, poręczne, i łatwo je złamać, tylko duże dobre polskie Telpody lub innej firmy, takie które nie pękną odrazu :)).
2x sprężyna (u mnie 6cm, ale to zależy jak wykonamy częsci mechaniczne, sam orczyk umnie ma 50cm długości)
2x lub 4x mała sprężynka ala dlugopis, do wzmocnienia mechanizmu linek.
Panel kontrolny potrzebuje po prostu pstrykaczy, przycisków etc..., kostują po 1zł do 2,5zł w sklepie z cześciami elektronicznymi, trzeba tylko oderwać przycisk od logitecha, i dolutować kabelek od nowego pryzcisku do starego:).

Jeśli mamy dostępną elektronikę z kolejnego joya, to robimy to samo, i panel kontrolny zostaje wzbogacony w moim wypadku o 6 przycisków i trzy osie z WA2. System taki sam, kupujemy przyciski i lutujemy, a do osi kupujemy albo poty suwakowe lub obrotowe (lub i to i to). i mamy zestaw trzymerów/kontrolek klap.

Wykonanie części mechanicznych zostawiam inwencji własnej, zawiasy
od drzwi, wycięcie trójkątne w belce etc..

Przypominam, że róźne joye mogą mieć róźne wartości oporu na potach (większosć ma 100kiloomów), więc proponuje to albo sprawdzić na obudowie pota, lub wziąść omomierz i zmierzyć.29.12.2005
20:09
[135]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

poty które zakupiłem w sklepie.

29.12.2005
20:10
[136]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

...

29.12.2005
20:11
[137]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

przycisk góra dół, który powraca do pozycji środkowej po wciśnięciu.

29.12.2005
20:12
[138]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

też góra dół, ale nie wraca samemu do pozycji neutralnej.

29.12.2005
20:13
[139]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

i zwykłe kolorowe przyciski.

29.12.2005
20:21
[140]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Przypominam, poty koniecznie, absolutnie muszą być LINIOWE,
logarytmiczne się nie nadają.

29.12.2005
21:09
[141]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

blah nic nie rozumiem :)

29.12.2005
21:38
[142]

sebekg [ Generaďż˝ ]

Mozecie mi powiedziec jak sie nazywaja torpedy? czy to sa te FB 250? co ma np. P-39 ?

Aha jeszcze jedno Il-2 podstawowa wersja dziala mi na 6 a FB juz takze ale ne wyswietlaja mi sie litery ani cyfry why ?

29.12.2005
21:46
[143]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

No, zrobiłem pierwsze testy, powiązałem wyciągnięty pot z wingmana, połączyłem to do pedałów za pomocą systemu linek i ... krzesła:) Pomimo dużego deadbanda(tzn pot był nie zamontowany, i latał jak cholera:) to już teraz widzę jedną wielką zaletę - nie mam problemu w utrzymywaniu większych wychyłów orczyka przez dłuższy czas i precyzyjne celowanie przy tym, ale ogólnie trzeba się przyzwyczaić żeby skoordynować ruchy rąk z nogami:)

29.12.2005
22:17
[144]

Link9292 [ Konsul ]

Filip --> Ja darowalem sobie psucie joya i koledze zlozylem, a nie rozlozylem BDBoedera ;). Od czasy, kiedy z Toba rozmawialem 2 godziny lutowalem pourywane kabelki ;]. Jutro koncze i bedzie test, czy komputer nie bedzie odgrywal roli wielkiej petardy na sylwestra ;].

29.12.2005
22:42
[145]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

sebekg--> Torpedy mają tylko samoloty Il-2T, oraz A-20 (w FB+AEP+PF), oraz Beufighter. w PF.
Nazywa się Torpedo.

FB250 to jest bomba tak jak każda inna FB.

29.12.2005
23:25
[146]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

a betty i heniek to co, nie może nosić torped?:P

29.12.2005
23:36
[147]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

ano he-111h-6 też może nosić torpedy, a Betty G1m4 to już Pacific Fighters

30.12.2005
11:10
[148]

sebekg [ Generaďż˝ ]

Ok dzieki:)

30.12.2005
21:33
[149]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/pezmad.gif
https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/darkside.jpg
https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/dude.gif
https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/devju88a.jpg
https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/wobbinhood.jpg
https://img.photobucket.com/albums/v43/leadspitter/betarc04.gif

30.12.2005
22:13
smile
[150]

foxx [ lisek ]

pytanko: czy musze miec forgotten battles i aep aby dolaczyc do waszego dywizjonu ? czy moze wystarczy tyko sam PF :P

30.12.2005
22:25
[151]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

foxx, trzeba miec FB+AEP+PF., pozatym rekrutacja do dyw. jest zamknięta.

30.12.2005
23:26
[152]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

fajne obrazki :)

31.12.2005
01:49
[153]

Link9292 [ Konsul ]

Filip nawet nie napisal, ze sa to obrazki Lead...costam ;].

31.12.2005
11:41
[154]

Link9292 [ Konsul ]

\/

31.12.2005
12:14
smile
[155]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Link -> ogladalem to ostatnio, duzo z Monty Pythona. Ale fajnie zrobione :)

01.01.2006
19:44
[156]

RRBM [ Pretorianin ]

Narazie 4 skany jutro skanuje wszystko.
Milego czytania.
Switch te skany powinny starczyc moze ktos by to przetlumaczyl :D

01.01.2006
19:45
[157]

RRBM [ Pretorianin ]

2

01.01.2006
20:55
smile
[158]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Fajna sprawa :) I w gruncie rzeczy niemeicki jest latwy
Kurvenkampf to pewnie cos o walce z ła 7 :)

01.01.2006
21:27
[159]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

alexej trafił :D

Kurvenkampf to walka kołowa, die Kurve to zakręt, krzywa.

To na pierwszych dwóch streonach to mały wstęp.

Tyle na szybko rozumiem:

"Minister...."

Minister rzeszy d/s Lotnictwa
General szkolenia lotniczego
Szkoła strzelania Luftawffe

"Ziel - und Schiessregeln" -Zasady zelowania i strzelania

Starre Bordwaffen -> Starre to zdrętwiały więc nie mam ojęcia co znaczy w tym kontekście a bordwaffen to broń pokładowa. Może to chodzić o odpowiednik angielski "fixed on-board weapons" czyli zamontowana na stałe broń pokładowa.

"Ausgabe Juli .. " - wydanie z Lipca 44 roku zostaje zatwierdzone wraz ze swoim pojawieniem się. Wydanie tegoż zeszytu z roku 41 niniejszym traci moc."

3 strona:

Spis treści:

I. Słowo wstępne

II. Zasady celowania i strzelania
A. Wiadomości ogólne
B. Broń i amunicja
C. Celownik
D. Dystans w walce
E. Wyprzedzenie (albo poprawka - nie jestem tego pewny )

III. Walka powietrzna
A. Atak od tyłu
B. Atak w trakcie wykonywania skrętu za celem (od folgen - śledzić i kurve - zakręt - czyli siedzimy za kimś na 6 i strzelamy do niego gdy ofiara skręca)
C. Walka kołowa
D. Atak od przodu

Jutro przyniosę z pracy słownik techniczny i z checią potłumacze dokładniej kolejne skany:) Zapowiada się ciekawy materiał. Czekamy RyRy :D

01.01.2006
22:32
[160]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

La finale uber orczyka rikusia:) Chodzi super, wersja PRO*, klapciochy zapobiegają marznięciu stóp(pizga mi tu wiater przy podłodze), uber precyzyjny system linek wraz z mega podpórkami(z gwoździ), wszystko wysmarowane margaryną więc chodzi super gładko.

*PRO-PROwizorka

02.01.2006
00:02
[161]

RRBM [ Pretorianin ]

no w koncu 3

02.01.2006
00:03
[162]

RRBM [ Pretorianin ]

4

02.01.2006
00:15
[163]

RRBM [ Pretorianin ]

sWitch-u ----> reszte podesle ci na maila i bysmy nad tym popracowali jak by bylo skonczone to wtefy dopiero to na stronce umiescili. Co ty na to

02.01.2006
10:15
[164]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Jasne, dawaj na hroom[at]tlen.pl.

02.01.2006
17:42
[165]

GenLee [ Konsul ]

Switch-- starr znaczy przede wszystkim sztywny (czyli masz tutaj rację z bronią pokładową zamontowaną na stałe)

A teraz zobaczcie co wam stary Lee wygrzebał w sieci (mam nadzieję, że jeszcze nikt tego nie widział :)) a jeśli nawet to są na pewno tacy, którym stronka się spodoba :)

Pozdr

02.01.2006
17:58
[166]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Taa, chyba tylko to mnie może zmotywować do nauki niemieckiego:))

02.01.2006
18:02
[167]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

W końcu nauka niemieckiego pokaże swoje plusy :)

W końcu jakis spokojny wątek bez Shutera, uff... ;)

02.01.2006
18:07
[168]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Jawohl, starr znaczy przede wszytkim sztywny. Moje tłumaczenie to dośc luźny przekład i bardzo chętnie skonsultowałbym swoje próby przetłumaczenia z kims kto ma więcej doświadczenia w jęz. niemieckim niz ja. Wiem, że Jager mówi po niemiecku, Lee widac też - czy ktoś jeszcze? Jeżeli ktoś z was ma ochotę w wolnej chwili przetłumaczyć materiał dostarczony przez RRBM to z wielka chęcia zrobiłbym to wspólnymi siłami. Na życzenie prześlę materiały pocztą.

02.01.2006
18:56
[169]

RRBM [ Pretorianin ]

Narysujcie schemat takiego orczyka. Albo podajcie link. Dzisiaj rozmawialem z kolega ktory zrobi i konstrukcje metalowa z prawdziwego zdarzenia, ale nie do konca wiem jak sie za to zabrac, koncepcje mam tylko wiedzy brak

02.01.2006
19:13
smile
[170]

foxx [ lisek ]

moglby mi ktos powiedziec jaka jest nazwa tego soundtacku z waszego filmiku 'Zemsta Olega' ? Pytam bo naprawde niezla muzyczka ;]

02.01.2006
19:16
[171]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

RRBM - schemat? ty chyba żartujesz:D ja wiertarki nie mam, a ty byś schemat chciał;)

02.01.2006
19:17
[172]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

Rammstein - Feuer Frei

02.01.2006
19:21
[173]

RRBM [ Pretorianin ]

hehe. Wiem mniej wiecej na jakiej zasadzie dziala orczyk. Lecz nie bardzo sie orientuje czy czeba do tego uzyc linek no i wlasciwie po co ?
Spreżyny do centrowania to wiem. Ale po co sprezynki z dlugopisow.
1x Pot, 25 kiloomów, liniowy, obrotowe wychylenie 270stp -trymer osi orczyka
2x Pot 100 kiloomów liniowe, suwakowe -osie toe-braków to nie wiem po co. Wytlumaczcie mi prosze :)

02.01.2006
20:42
[174]

RRBM [ Pretorianin ]

Przy okazji przypominam o terminowym oplacaniu abonamentu radiowo telewizyjnego ;)
zainteresowani wiedza o co chodzi.

02.01.2006
21:06
[175]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Dobrze, że mi przypomniałeś, spodziewaj się wpłaty w tym tygodniu.

02.01.2006
21:22
[176]

Link9292 [ Konsul ]

Ooooo, wlasnie

02.01.2006
21:32
[177]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Okey, już mówie co i jak, potem będzie rysunek.
tutaj linki o konstrukjach innych osób, może ci się bardziej spodoba to:
https://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/rudtoe.htm
https://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/rud/rud1.htm
https://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/rudped.htm
https://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/pedals.htm

W mojej wersji orczyka, musisz w jakiś sposob przekazać ruch orczyka, względem podstawy (orczyk zamontowany jest np. na zawiasie od drzwi, połączonych z podstawą.

Umnie konstrukcja składa się z deski "podstawy", deski profilu (chodzi o to, by orczyk był nachylony 35stp względem deski podstawy, i deski orczyka oraz deski pośredniej, która sluży jako zawias pomiędzy deską profilu i deska orczyka (deska orczyka ma wcięcie 45stp w środku, w którą pasuje szczyt (trójkatny) deski pośredniej (druga strona jest wkręcona w deskę profilu).

Zdjęcie to rzut z góry (gumki recepturki to pozostałosć po testach, nie powinny tu być i do niczego nie slużą:)

02.01.2006
21:35
[178]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Te dwa wielki trzpienie, trzymaja orczyk przed odpadnięciem w jakąkolwiek stronę.
Dwie sprężyny to spreżyny centrujace.
Dwa speżyny "długopisowe", są przymocowane do linek sterowania, i mają zapobiec urwanie linek przy mocniejszym kopnięciu (amortyzują).

02.01.2006
21:36
[179]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Tutaj widzisz mój "zawias" (zawiasy które miałem, chodziły zbyt topornie, więc odbyło siębez zawiasu:)

02.01.2006
21:37
[180]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Ogólny rzut, widac zamontowanie i okablowanie Pota od "tylnej strony", oraz sprężyny.

02.01.2006
21:37
[181]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

sprężyny

02.01.2006
21:38
[182]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

POT, to ten czarny bolec (obraca się o 270stp), kółko nałożyłem sam:)

02.01.2006
21:39
[183]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Wyprowadzenie linki przez deskę profilu w strone POT'a. Metalowy bolec ma zapobiec wytarciu się linki o ostre krawedzie.

02.01.2006
21:41
[184]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

ogólny rzut.
W połączeniu z x52, mam HOTASWLOR (Hands on Throttle and Stick with Legs on Rudder:))

02.01.2006
21:49
[185]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Jescze wyjaśniam po co są dwa poty suwakowe, oraz pot trymerowy.
POTy suwakowe, będą ubsługiwac hamulce, naciskane palcami od nóg. (jeszcze ich nie zainstalowałem)
Siła wciśnięcia pedału, będzie ustalała siłę hamowania (w il-2), a w FS2004/Lockon, Falcon4.0, będzie jeszcze rozdzielona na prawy lewy hamulec, + siła każdego z nich (po to są dwa poty).

POT Trymujący.
Otóź lecisz sobie, i samolto ciągle znosi na lewo, możesz trymować software'owo przez gre, podpisując sobie coś pod trymer, ale możesz być też uber przebiegły, i podłączyć szeregowo do osi orczyka, drugi POT, o mniejszej wartości (bo nie musisz trymować pełną na 100% osi przecież:P), i regulować nim sygnał z pierwszego pota (komputer widzi to jako jedną oś). Masz wtedy hardare'owy trymer, nie korzystajac z dwóch pozostałych osi joya które można wtedy przeznaczyć na poty suwakowe dla hamulców.

Uzyta przezemnie elektronika to Logitech Wingman Attack 3, 3 osie, 11 przycisków, 1 oś na orczyk, dwie osie planowane na hamulce, 11 przycisków idzie do panelu. Zaletą całości jest to, że dolutuwujesz do dołu chipsetu kable, całość podłączasz pod USB< komputer widzi WA3, i gotowe:))
Posiadam jeszcze Logitecha WA2, 3 osie, 6 przycisków, planuje podłączyć go do panelu razem z przyciskami z WA3, uzyskując trzy osie które mogę dac na trymery, proppitche, i setki innych zastosowań:), +17 przycisków.
Przyciski kupowałem w sklepie po 1zł do 3zł od sztuki (zależnie od typu), i żeby je podłączyć starczy lutownica (nie trzeba nawet odrywać oryginalnego przycisku, są "bolce" na dole chipa.

02.01.2006
22:32
[186]

RRBM [ Pretorianin ]

To znaczy ze starczy 1 POT
Zrobie schemat w ACADzie to umieszcze zdieciai podpowiecie co moznabybylo zmienic.

przy okazji ten pan ma problem a ja nie znam sie na tego typu samolotach :)

03.01.2006
06:58
[187]

Rikimaru_ [ Pretorianin ]

Co to za wynalazek ?:)

03.01.2006
15:30
[188]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

tak, tak naprawdę do szczęścia wystarczy ci jeden pot o oporze 100 kiloomów.

Lol, nie wiem co to jest, ani to pierwsze ani to drugie.

W związku z tym, że TS- widgeta padł, a on gdzieśznikł, na te kilka dni (pewnie:) zanim on wróci i ustawi coś tam, musimy używać servera rezerwowego:
ts2.aster.pl:8767

04.01.2006
14:34
[189]

van der Rob [ Konsul ]

Filip ----> Może dasz swój projekt do wykonania na jakiś zajęciach ZPT w szkole.
Nie wiem jak inni -ale ja z chęcią bym nabył cos takiego.
Niestety sam mam dwie lewe ręce do tekich działań.

04.01.2006
14:36
[190]

van der Rob [ Konsul ]

Chyba.... że Ty to tylko wkleiłeś. Nie zrozumiałem czytając pobierznei opis czy to Twoje działo czy znalezione w sieci.

04.01.2006
15:07
[191]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Oczywiście że moje, jak chcecie, mogę nawet dać perwersyjne foty jak obsługuje je;PPP

Zamówienia mogę przyjmować, jedyną rzecz którą muszę poszukać, to wiecej desek:)).

Koszt jednej zabawki pewnie wszedlby w 25z, za materiały (jak nie mniej),+ robocizna:), ale wątpie by mi się chciało to robić.
Choć perspektywa ciekawa, zrobiłbym lepszy model, symetryczny, ładnie wykonany i pomalowany:))

04.01.2006
15:10
[192]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Blohm und Voss Ha-140V1 i
Heinkel He-70F (ew. E?)
RRBM, tak się nazywają te dwa samoloty.

04.01.2006
16:09
[193]

Link9292 [ Konsul ]

Drewno? Phi! Z kwasowki bys zrobil... :))))))

04.01.2006
16:41
[194]

RRBM [ Pretorianin ]

Ja wlasnie jestem w trakcie projektowania takiego cacka, bedzie na lozyskach i z matami antyposlizgowymi.
Ale bedzie cacko :D

04.01.2006
18:26
[195]

RRBM [ Pretorianin ]

sWichu ---> jak tam tlumaczenie ?
Pomyslalem ze zrobie z orginalu PDFa i Filip umiescilby to na naszej stronce, jak bys juz czesc przetlumaczyl, to obrobil bym to i zrobil taka Polska wersje orginalu.

04.01.2006
18:33
[196]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

TS widgeta już chodzi jakby co.

04.01.2006
18:53
[197]

CMHQ_Widget [ Pretorianin ]

Poniżej link do innego tłumaczenia :

https://www.luftfront.fora.pl/viewtopic.php?t=81


Nie wiem kiedy to skończę, dogadałem się z Filipem, ja przetłumaczę wersję walki 2 na 1, on zrobi 2 na 2 (ewentualnie pomogę mu jak uporam się ze swoim).


Smacznego !

04.01.2006
19:26
[198]

RRBM [ Pretorianin ]

ja chce latac czyms takim

04.01.2006
19:35
[199]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A ja czymś takim:))

04.01.2006
19:35
[200]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

04.01.2006
19:36
[201]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

:)

04.01.2006
19:39
[202]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

A panowie, jakby co to są już sloty il2war na HLu, bellum war już jest nie używane.
Lewa strona tabelki.

04.01.2006
21:12
[203]

RRBM [ Pretorianin ]

Ma ktos moze na zbyciu elektronike od joya na usb. Nie mam zadnej a bez nie bedzie dzialal orczyk :( albo moze polecicie jakis tani joy do rozebrania z allegro.pl ktory by sie nadawal.

04.01.2006
21:25
smile
[204]

s_Witch [ Generaďż˝ ]

RRBB --> Każdy joy analogowy sie nadaje. Wymontujesz sobie po prostu potencjometr z dowolnej osi. Reszta to już kwestia konfiguracji Iła. Co do tłumaczenia to narazie przeczytałem sam sobie cały tekst a za tłumaczenie zabiebram sie od jutra. Wrzuce to w worda i ci prześlę :) W końcu coś robię a nie jak co niektórzy obijaja się na snowboardzie :P

04.01.2006
22:23
[205]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Kup jakiegolwiek logitecha wingman attack 1,2, lub3
Niektóre zjechane egzemplarze idą po 9zł, a taki dokładnie musisz;))

04.01.2006
22:26
[206]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

NOWY WĄTEK

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.