GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Żelazny Sztylet - akt III : "Pewnego mroźnego poranka..."

04.12.2005
21:44
smile
[1]

gully_ [ Konsul ]

Forum CM: Żelazny Sztylet - akt III : "Pewnego mroźnego poranka..."

Przeprawa odbyła się lepiej, niż zakładano. Ofensywa ma trochę nadwyżki czasowej, w stosunku do sztabowego rozkładu jazdy. Dlatego postanowiono zaatakować pobliską pętlę kolejową i zdobyć tym samym punkt zaopatrzeniowy. Tym bardziej, że zwiad lotniczy nie wykrył obrony wroga, jedynie oddziały będące w podobnej odległości od pętli, co Niemcy. Więc nikt nie zyska czasu na przygotowanie obrony….

Nie domyślano się nawet, że wszędobylski "motłoch z rusznicami", czyli partyzanci zdawali szczegółowe raporty z ruchów wroga...

Założenia gry:
- tryb bitwy: bój spotkaniowy
- styczeń 1942 roku – region centralny
- Niemcy: combined arms, wyszk. wysokie
- Rosjanie: combined arms, wyszk. średnie
- Rosjanie: zakaz dla wszelkich czołgów KV oraz T-34 innych niż model z 1940 roku lub ten z 41 z rarity bez zmian ( w ilości max plutonu )
- siły: 2000 pkt,

04.12.2005
21:47
[2]

gully_ [ Konsul ]

Mapy zostaną rozesłane do graczy rosyjskich. Niemcy muszą zadowolić się screenami ukazującymi specyfikę pola bitwy.

04.12.2005
21:59
smile
[3]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

zrób czarno-białe foty, i podpisz "zwiad fw189, lot nr 18573";))

04.12.2005
22:02
[4]

gully_ [ Konsul ]

Oto zestawienie par:

Zip - Sturmovik
Faloxx - Gro_oby
Messiah - Cradle
Amerillas - Wczoraj
Amizaur - Filip von Izabelin ( as you wish, sir! )
mscor - jerz
viorne - Dragon
barbry - Totenkopf
Gully - Marco^^

Oraz zdjęcia przesłane przez niemieckie lotnictwo.

04.12.2005
22:03
smile
[5]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Bezwietrzna zamieć ??

OK rozumiem że w angielskiej wersji to będzie mid day/extreme cold/ Blizzard / still ? :-)

04.12.2005
22:04
[6]

gully_ [ Konsul ]

Termin zakończenia ustalam na 17.12.2005 ( lub do szybszego spłyniecia wyników).

No i drugie zdjęcie: zwiad fw189, lot nr 18573 ( pilot zginął kilka sekund po jego wykonaniu zestrzelony przez Iła :P )

04.12.2005
22:05
[7]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus -> tak, dokładnie.

04.12.2005
22:06
smile
[8]

gully_ [ Konsul ]

Aaaa no tak zamieć bez wiatru!!! hehe Cóż - to widocznie ostatni cud Adolfa w mojej kampanii hehe!!

04.12.2005
22:07
[9]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Wrzucam do sprawdzenia - dajcie znac jak coś jest źle :-)

04.12.2005
22:18
smile
[10]

gully_ [ Konsul ]

Raany - ale zachlapany był ten aparat, z którego robiono te foty!!! Podsyłam jeszcze jedną .

04.12.2005
22:19
smile
[11]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus -> wszystko ok!

04.12.2005
22:34
smile
[12]

Messiah [ Konsul ]

gully -----> a co z piechotą smg? można brać?

Cradle ----> niestety do środy będę obecny w kampanii tylko duchowo, później do psyche dołączy ciało i dopiero wtedy się umówimy na walkę :)

04.12.2005
22:41
[13]

gully_ [ Konsul ]

Messiah -> zapomniałem o nich: zakaz dla piechoty smg - poza jednostkami zaimportowanymi na mapie

Właśnie wysłałem mapy - jeśli ktoś nie dostał, proszę o info.
Marco-> ponieważ ja nie hostuję, to podeślę Ci walkę bezpośrednio przed walką. Tylko zostaw maila.

04.12.2005
22:42
smile
[14]

gully_ [ Konsul ]

edit : podeślę mapę przed walką :D

04.12.2005
23:01
smile
[15]

Messiah [ Konsul ]

gully ----> Hehe, całkiem ciekawe jednostki dodałeś do mapy...to się Niemcy zdziwią...sama mapa też niczego sobie, może być ciekawie.

04.12.2005
23:15
[16]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

faloxx>>> codziennie po 21 mozesz sie zglosic do mnie na walke;]

04.12.2005
23:16
smile
[17]

faloxx [ Konsul ]

grooby --> to ja mam mape więc to ty za mną masz biegać a nie odrwornie :>

04.12.2005
23:26
[18]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

tak czy siak ty masz mape wiec to ty wysylasz mi pierwszy mejla:) rozstawimy sie pbemem zeby byl czas pomyslec:) takze slij go szybko;)

04.12.2005
23:27
[19]

gully_ [ Konsul ]

Uwaga do graczy niemieckich: w razie pojawienia się zabronionych jednostek po stronie Rosjan - nie przerywajcie gry. Co najwyżej podajcie ich listę przy wyniku - sprawdzę, czy nikt z graczy rosyjskich samowolnie nie dokupował niczego.

04.12.2005
23:28
[20]

gully_ [ Konsul ]

Marco-> my też możemy rozstawić si e przez PBEMa, by zaoszczędzić czas i spokojnie pomyśleć, tylko podaj maila.

04.12.2005
23:29
[21]

gully_ [ Konsul ]

I najważniejsze: gracze niemieccy-> nie podglądajcie mapy w edytorze, bo zabijecie tym samym sporo klimatu bitwy!!!

04.12.2005
23:32
[22]

gully_ [ Konsul ]

stary Zip - > sturmovik dostał screeny osobno, poza tym podesłałem Ci już mapę.

04.12.2005
23:38
smile
[23]

faloxx [ Konsul ]

Gully --> Wlasnie przyszedl mi do glowy ciekawy pomysł na następne etapy, chociaż nie wiem czy sie wszystkim spodoba. A mozebyś tak kupował obu stronom oddziały a my będziemy tylko się rozstawiać i grać. Co ty na to ??

05.12.2005
19:59
[24]

faloxx [ Konsul ]

Pliczek z zakupami poszedł do grobego :)
Teraz czekam na odpowiedź

05.12.2005
20:02
[25]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Azmiarus-->Skontaktuj się zemną na gg 4540048:)

05.12.2005
20:03
[26]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

a gully, podaj proszę tylko z której strony atakujemy (tzn kierunek na mapie, bo chyba to mam prawo wiedzieć?:)

05.12.2005
20:05
smile
[27]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Barby gdzie masz plik z mapką?
Palę się do walki!
Gdzie Ty?
:)

05.12.2005
20:34
smile
[28]

_Dragon_ [ Centurion ]

--> viorne
plik wyślij na [email protected]

05.12.2005
20:35
[29]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no to zaczelismy z faloxem:D dzieki gully za ten sprzet dla niemcow:D fakt aze rosjanie musieli hyhy znajdowac tego tony podczas ataku gdy rosjanie spieprzajac az za ural zostaiwali to;D hyhy ale sie rosjanie zdziwia;D

05.12.2005
20:35
[30]

gully_ [ Konsul ]

von Izabelin -> Niemcy idą z południa. Stacja kolejowa jest przed nimi lekko na lewej flance ( patrząc z perspektywy gracza niemieckiego).

05.12.2005
20:39
[31]

gully_ [ Konsul ]

faloxx -> tak daleko się nie posunę, by wykupywać wam całe wojska. Jedynie będę ingerował poprzez bonusy i ograniczenia.

Marco^^->jak tam, kiedy gramy?

05.12.2005
20:41
smile
[32]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby -> nie dziękuj, dostałeś ten sprzęt, by mieć w ogóle jakiekolwiek szanse :D Ruscy też mają ode mnie prezenty.

05.12.2005
22:18
[33]

Marco^^ [ Pretorianin ]

gully wyslji mi mape. rozst. jednostek robimy przez pbema reszte tcp , odezwe sie kiedy zaczynamy tcp
mail [email protected]

05.12.2005
22:44
[34]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Poprosze o mapke - [email protected]
Powodzenia wszystkim zycze!

06.12.2005
12:38
smile
[35]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Barby, czekam na plik z rozstawieniem...
Mamy czas na rozegranie bitwy tylko do tego czwartku!!
Odpowiadają mi godziny wieczorne.
Czekam!!

06.12.2005
13:41
smile
[36]

sturmowik [ Pretorianin ]

Tocze ciezki boj z wodzem czerwonego plenienia z nad rzeki Moskwa Gienadijem Zipowiczem Wielikim. Nie jestem specjalnie zaskoczony sialmi wroga ale mapka mnie pokonuje np. drogi pod gorke (klif) z katem do powierzchni bliskim 90 stopni ;-P. Chyba tylko przesadnej ostroznoeci wroga zawdzieczam zajecie flag przed ruskimi.

06.12.2005
13:47
smile
[37]

sturmowik [ Pretorianin ]

Moje HT ktore mialy blyskawicznie zajac flagi wykonuja jakis dziki taniec godow karaluchow miedzy drzewami na moim zapleczu kiedy piechota na bosaka juz dobiegla do pierwszych lini. Na lewej flance wrog mnie pohanibil starsznie i tylko cudowna bron pozwolila mi odejsc z tego skrzydla z honorem.

06.12.2005
14:03
smile
[38]

TOTENKOPF [ Centurion ]

No to kiedy kończysz Przyjacielu potyczkę z Zipem i przekazujesz pierwsze punkty na konto Wehrmachtu?
Naczelne dowództwo czeka z niecierpliwością na raport.
:)

06.12.2005
15:44
smile
[39]

Marco^^ [ Pretorianin ]

zauwazylem pewien blad w ustawieniach jest zamiec i bezwietrznie jak to mozliwe ????

06.12.2005
15:50
smile
[40]

Messiah [ Konsul ]

marco ----> odpowiedź w poście gully'ego z 04.012.2005|22:06 :D

06.12.2005
20:37
[41]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

zesz??? wiec jednak jest zamiec??? czyli widocznosc do 80m????

06.12.2005
20:38
[42]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully przeicez mowiles w poprzednim watku ze tak nie bedzie:( nawet nie patrzylem na ustawienia bo npl mi przyslal mape a nie wiedzialem ze bedzie zamiec;P Czy moge jeszcze raz kupic jenostki? zwazywszy ze mapy nie widzialem jeszcze??:]

06.12.2005
20:40
[43]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik-> co chcesz od klifów i wyrw - trzeba było bombardować teren lżejszym kalibrem przed atakiem :P

p.s. a na serio: mapka ( jej pierwowzór ) pochodzi z Scenario Depot. Ja jedynie zmieniłem scenerię i układ lasów, budynków. Wysokości są w lwiej części pozostawione bez zmian.

06.12.2005
20:44
[44]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby - prognozy pogody się nie ogląda?? Jeśli Twój przeciwnik nie ma nic przeciw, to jasne, czemu nie.

p.s.: wydaje mi się, że jest ponad 80m widoczności

06.12.2005
20:47
[45]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully a jesli ma?:;P zabralem sprzet ktory calkowicie nie jest przydatny w takiej pogodzie;PP no jest 100m widocznosci;P wiec moj sprzet jest calkowice nieprzydatny:D takze prosze o laske:) mapy nie widzialem wiec nadal niewiem o co w niej lata:) a na prognoze nie patrzylem;P bo bylem swiecie przekoanny ze mowiles ze bedzie ladna pogoda;PPP okaz mi laske zwazywszy na moje poprzednie ciezkie przezycia z il2 viorna;P

06.12.2005
21:07
smile
[46]

Messiah [ Konsul ]

gro_oby ---> coś kręcisz bratku! gully wyraźnie pisał pod koniec poprzedniego wątku że wpadł na "szatański pomysł" odnośnie warunków pogodowych i że będą ciężkie (prosta gra skojarzeń: szatański -> szatan -> diabeł -> diablo -> blizzard -> zamieć :P) nie mówiąc już o pierwszym obrazku w tym wątku... :D

06.12.2005
21:08
[47]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no jakos nie skojarzylem;P ale mpl sie zgodzil wiec ide kupic jesczze raz;P a mapy nie widzialem! prosze bez insynuuacji:)

06.12.2005
22:11
smile
[48]

gully_ [ Konsul ]

Messiah -> wspaniała dedukcja, drogi Sherlocku!! Jestem pod wrażeniem!!! :P

gro_oby-> cieszę sie, że się dogadaliście!!

P.S. Mam nadzieję, że tym razem Rosjanie wbiją niemiaszków w ziemię ( nie po to dawałem 3 x KV 2 vet, by jeszcze przerżnąć bitwę :P )

06.12.2005
22:13
[49]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

lol?

mesiah dla mnie diabelskie warunki znaczy bardzo cieplo;D

06.12.2005
22:29
smile
[50]

Messiah [ Konsul ]

gully ---> nie po to dawałem 3 x KV 2 vet, by jeszcze przerżnąć bitwę - a to dziwne bo ja mam 6 KW-2 elite!!!
ale tylko jak włączam BB na laptopie...
Messiah -> wspaniała dedukcja, drogi Sherlocku!! Jestem pod wrażeniem!!! :P - nie chwaląc się, jam to uczynił :D

07.12.2005
08:50
[51]

barbry [ Centurion ]

Totenkopf -> wysłałem pliczek z zakupami, na TCP mam czas dopiero w sobotę

07.12.2005
09:00
smile
[52]

sturmowik [ Pretorianin ]

Bardzo krwawa bitwa!!! Wyszlo klimatyczne i zblizone do realiow frontu wschodzniego starcie!!!! Odcinam leb ruskiej hydrze a na jego miejscu rosnie ... batalion kosmatych czerwonoarmiejcow!! Poprostu tone w czerwonej zalewie!! Walcze w polokrazeniu, mamy ataki i kontrataki oraz uciekajace po torach dziala za ktorymi czerwona piechota biegnie z obnazonymi kłami ;-D.

Dzis wieczorem akt ostatni.

07.12.2005
09:52
smile
[53]

stary [ ZiP ]

wyszło SUPER!!!
Klimat nieziemski - oddaje wreszcie w rozsądnym stopniu Wojnę w Rosji. Zwykłe ME niech się schowają!

07.12.2005
12:08
smile
[54]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Barbry -> masz możliwość hostowania?
Ja postaram się załatwić płytkę z grą i zainstalować się na innym kompie w ten weekend.
Sobota możemy zaczynać od 17:00 - 18:00
Niedziela - do uzgodnienia w sobotę. :)

Z tego co widzę po postach Sturmowika i Zipa walka się przeciąga więc i nam będzie potrzeba minimum 2 dni na rozegranie bitwy.

Wojsko już rozstawiam. :)

P.S. Sturmowik widzę że morale spada. :/



07.12.2005
13:35
[55]

barbry [ Centurion ]

Totenkopf -> hostować nie mogę, Hamachi też nie mam

07.12.2005
14:07
[56]

stary [ ZiP ]

Ze Sturmovikiem pierwszego dnia się rozstawiliśmy (mi zajęło to 2,5 godziny, ale prawdopodobnie jestem przypadkiem szczególnym, zakładam, że nie powinno to zająć więcej niż 0,5 godziny, szczególnie pod presją czasu tcp - ja takiej presji nie miałem:)
dzień drugi - graliśmy od 21 do 1:30 - 4,5 godziny
dzień trzeci - graliśmy od 20:30 do 24 - 3,5 godziny
dzisiaj planujemy skończyć, zostało nam 5+ tur - czyli pewnie 1,5 godziny

SUMA: 10 godzin :)

07.12.2005
15:03
smile
[57]

RMATYSIAK [ Generaďż˝ ]

off topic
totenkopf bracie widze że wruciłeś.
Co tam słychac u Ciebie ?
Poz RM
Ps zgłaszam sie na rezerwowego.
Moge hostować. Gram po 23.00

07.12.2005
15:41
smile
[58]

TOTENKOPF [ Centurion ]

RM -> przyjacielu kope lat!! :)
Pewnie że tak!!
Sturmowik mnie pod bronią ponownie posadził przed kompa... :)
To jego wina. :)
Musimy koniecznie pogadać!
Łap mnie dziś wieczorem na GG.


P.S. Gully_ -> RM to cwany lisek, można go skierować na front w celu uzupełnienia braków... :)

07.12.2005
18:17
[59]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Mam wrażenie że widocznosc jest 250m przy tych ustawieniach, czyli nie aż tak źle.

07.12.2005
20:52
smile
[60]

gully_ [ Konsul ]

RMATYSIAK -> oczywiście, że wciągam Ciebie na listę ( i bardzo się z tego faktu cieszę ). Jakby coś się zwolniło, od razu daję znać ( jeszcze 2-3 bitwy do rozegrania mamy).

UWAGA - jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć, to od razu doszłaby nowa para ( liczba graczy musi byc parzysta) - tylko podajcie, do jakiej drużyny dochodzicie.

stary -> cieszę się, że Ci się podoba. Bałem się, że za duża będzie, jak na turniej TCP.

Amizaurus-> ja u siebie też mam około 250m, a to już nie tragedia ( trzeba było dać to w nocy :P )

07.12.2005
20:58
smile
[61]

fabko1 [ Pretorianin ]

Gully to ja sie pisze do pary

07.12.2005
21:14
smile
[62]

gully_ [ Konsul ]

RMATYSIAK +fabko1 -> to jeszcze szybka decyzja, kto kim gra ( kto pierwszy, ten wybiera :P). Potem już tylko wyślę graczowi rosyjskiemu mapę i do boju! Tylko jeszcze rzućcie okiem na ustawienia i ograniczenia bitwy.

07.12.2005
21:19
[63]

fabko1 [ Pretorianin ]

pierwszy?
axis

07.12.2005
21:20
[64]

Marco^^ [ Pretorianin ]

mialem nadzieje ze dzisiaj zagramy gully ale chyba juz nic z tego za pozno :(

07.12.2005
22:39
smile
[65]

gully_ [ Konsul ]

Marco^^ -> sorki, ale nadgodziny w pracy :( wyjaśniłem wszystko w mailu. Od jutra jestem do usług - od 20:00 będę na gg ( numer w mailu - jest tesz w moim profilu gracza na stronie CM )

Uaktualnienie par:

Zip - Sturmovik
Faloxx - Gro_oby
Messiah - Cradle
Amerillas - Wczoraj
Amizaur - Filip von Izabelin ( as you wish, sir! )
mscor - jerz
viorne - Dragon
barbry - Totenkopf
Gully - Marco
RM - Fabko1

p.s. - RMATYSIAK-> podsyłam mailem mapę do bitwy na adres z profilu gracza - jakby nie doszło, daj znać.

07.12.2005
22:44
smile
[66]

gully_ [ Konsul ]

Jest tesz - matko święta!!! To już szczyt przemęczenia!!!

08.12.2005
07:56
[67]

fabko1 [ Pretorianin ]

Uaktualnienie par:

Zip - Sturmovik
Faloxx - Gro_oby
Messiah - Cradle
Amerillas - Wczoraj
Amizaur - Filip von Izabelin ( as you wish, sir! )
mscor - jerz
viorne - Dragon
barbry - Totenkopf
Gully - Marco
RM - Fabko

p.s. poprawiłem na Fabko bez 1 ,fabko1 to mój nic na forum;-)

08.12.2005
09:13
smile
[68]

stary [ ZiP ]

Towarzysze!
Kolejna nocna potyczka z wojskami von Sturmovika przyniosła upragnione zwycięstwo! Jedyni żywi faszyści są właśnie formowani w kolumny marszowe do gułagów!
Nasze straty - niewielkie, ze 300 zabitych, szybko się uzupełni.
Ich straty - potworne, ze 300 zabitych, niemieckie kobiety będą musiały rodzić po 5 synów rocznie aby je uzupełnić:)

Szczegóły i może kilka screenów (ale bez szczegółów aby Wam nie popsuć zabawy) później, nie miałem siły zrobić ich po walce, bo znowu skończyliśmy po północy.

Jeszcze raz powtórzę: to była SUPER walka. Bardzo dobra mapa, w miarę zrównoważone siły, dużo niespodzianek kopionych dla obu stron.
Dopiero drugi raz w historii moich gier CM (a rozegrałem ich grubo powyżej 1000, z tego ponad 300 z ludźmi) poczułem, że ta gra naprawdę może oddawać klimat pola walki.
Pierwszy raz było to podczas poprzedniej WB, gdy mając do dyspozycji 6 AA88mm + kompanię pionierów, czyli praktycznie siły wsparcia, musiałem odpierać grupę uderzeniową Rosjan: 64 T-34, batalion piechoty + wsparcie: wiele dział, moździerzy, halftrucki, ciężarówki itp. Czułem się zalany.
Wyobrażam sobie, że tym razem to Sturmovik tak musiał się czuć. Wybijał mi kolejne fale uderzeniowe, a ja na ich miejsce wstawiałem kolejne. Przyjąłem wariant walki na wyniszczenie, żaden tam szturm, tylko klasyczny atak pozycyjny. Wyszło!
Więcej szczegółów nie chcę zdradzać na tym etapie, bo popsułbym Wam klimat!

gully_ - dzięki za tę bitwę, CHCĘ JESZCZE RAZ PRZYKOPAĆ WROGOWI!!! W szczególności, że cracków już wybiłem, rozumiem, że kolejne walki będą prowadzone przeciwko nowo powołanym posiłkom z volksturmu :))

08.12.2005
12:03
smile
[69]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Co ja widzę?
Sturmowik dostał się w ręce wroga? :[
To katastrofa!

A tak na serio to widzę że bitwa naprawdę musiała być fascynujaca. I o to chodzi!! :)
Kameraden - Iwan jest wszędzie. musimy byc czujni bardziej niż kiedykolwiek wcześniej...
Kierujmy się instynktem i doświadczeniem bojowym starając się zwabić wroga w zasadzkę.
Wiara w wyszkolenie naszych oddziałów może być daremna...

08.12.2005
14:31
smile
[70]

sturmowik [ Pretorianin ]

" Po ciezkich walkach, zadajac okrutnemu wrogowi kolosalne straty, bohaterski dowodca zwiadu Sturmowik von Stettin wpadl w rece bolszewikow o czym powiadamia pograzony w smutku aparat partyjny i panstwowy Rzeszy. Pomimio dwukrotnej przewagi wroga w piechocie i trzykrotnej w broni pancernej dotrwal dzierżac wysoko flage do samego konca wykonujac zadanie rozpoznania terenu walka"

List z gulagu (ocenzurowano)

.........zostalem zalany przez piechote wroga i czolgi typu ..... z ktorych tylko kilka przetrwalo spotkanie. dochodzilo do sytuacji w ktorej pojedynczy pluton .... wojska walczyl z cala kompania wroga i jego sprzetem pancernym. tylko dzieki mobilnosci dzial ..... udalo mi sie zadac tak duze stary wrogowi. w pewnym momencie skonczyla mi sie amunicja i wtedy nastapil koniec!!!!!

Pozdrawiam wszystkich Towarzyszy!!!!! (do spotkania po zakonczeniu wojny)

PS. O zacietosci walk i stratach niech swiadczy wynik. pomimo iz resztki moich sil sie same poddaly wrog wygral tylko na ... TACTICALA !!!!!!!!!!! ;-P

NIECH NADCHADZACE ZA MNA WOJSKO GENERALA TOTENKOPFA POMSZCZA MNIE OKRUTNIE!!!!!!!!!!!!!

08.12.2005
19:59
[71]

stary [ ZiP ]

a było to tak:

1. zaczęło się szczęśliwie, zdjąłem jakieś działo. Po zakończeniu walk okazało się, ze było to 150-tka :)
dym w oddali oznacza, że przeciwnik odpowiedział mi tym samym, czyli zdjął F-22 :((

08.12.2005
20:05
[72]

stary [ ZiP ]

2. potem było wiele pościgów piechoty rosyjskiej za działami, pojazdami, transporterami itp. ZAWSZE nieskuteczne :((
na załączonym obrazku sławny pościg piechoty po torach za działem.

08.12.2005
20:06
[73]

stary [ ZiP ]

3. czasami udawało się wyjść wrogim transporterom naprzeciw czymś cięższym, ale one i tak umykały :(((((

08.12.2005
20:09
[74]

stary [ ZiP ]

4. ten obrazek oddaje zaciętość walk, od połowy gry nie mogłem grać przy włączonych napisach, bo przesłaniały mi moich żołnierzy, wroga, całe pole bitwy :/

08.12.2005
20:12
[75]

stary [ ZiP ]

5. ostatni żywi Niemcy są formowani w kolumnę marszową, na pierwszym planie Sturmowik von Stettin :)

08.12.2005
20:14
[76]

stary [ ZiP ]

6. i statystyka, trochę mi ten obrazek nie wyszedł, więc wynik wpiszę też ręcznie: 68:32

08.12.2005
20:36
[77]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

hyhy na 4 obrazku to wyglada jak rosyjska czerwona zaraza;D

08.12.2005
20:43
smile
[78]

faloxx [ Konsul ]

Z opisu bitwy Starego zapowiada się ciekawa bitwa. Mapa także wygląda bardzo ciekawie. Już nie mogę się doczekać gry z Goobym. Czekam az odesle mi plik juz prawie dwie godziny - zgroza !!! ;D
Ale teraz gdy są równe siły nie daję niemiaszkom zadnych szans, do Berlina dojedziemy i adolfa rozgnieciemy ;)

08.12.2005
20:47
smile
[79]

faloxx [ Konsul ]

I mam jeszcze słowo do Gullego, wcześniej mnie zignorowałeś więc powtórzę propozycję. A moze byś sam kupowal graczom jednostki ! Oczywiście z zastrzerzeniem iż do końca fazy nikt nikomu nie moze wyjawic co jaka strona ma.

08.12.2005
20:49
[80]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

plik faloxa dotarl do mnie pol godziny temu bo sciemnial i dopiero teraz niedawno go wyslal:P to jest dopiero radziecka zdradziecka klamliwa glista;)

08.12.2005
20:59
smile
[81]

gully_ [ Konsul ]

faloxx -> nie zignorowałem - odpowiedziałem prawie natychmiast!! Ale powtórzę, że boję się sam narzucać całość wojsk, bo każdy gra na swój sposób.

08.12.2005
21:08
smile
[82]

faloxx [ Konsul ]

Guly -> no to przepraszam bo nie zauważyłem !! Jeśli chodzi o obawy to są zupelnie nieuzasadnione. Uzyję tu argumentów osób które chcą grac jak najbardziej realistyczne gry. Dowódca zadko dostawał takie oddziały jakie by chciał mieć !! zazwyczaj dowodził tym co powierzylo mu dowództwo. Dlatego uważam ze najlepiej by było jakbyś sam robił zakupy (zgodnie z prawdą historyczną) a my będziemy bić się tym co nam dasz !! Gra nie musi być wyrównana, to jest turniej a nie rozgrywki ligowe o złote kalesony ;) Tu ma być ciekawie :P

08.12.2005
22:48
smile
[83]

gully_ [ Konsul ]

Raport z bitwy:

Od pierwszych tur ciężkie walki o Sosenkovo ( trupy przysłaniają powoli śnieg!! ). Gdyby Niemcy nadjechali z 2 tury poźniej, miałbym rozstawioną zasadzkę...A tak tracę pluton za plutonem, podobnie jak Marco. Ale myślę, że wioska wpadnie w moje łapska :) Stacja kolejowa w rękach niemieckich, ale na razie nie spieszy mi się to zmieniać. Podejrzana cisza na pozostałym odcinku frontu...

Najczęstrzym zdaniem w rozmowie podczas gry było: "To co, jeszcze jedna tura? " i odpowiedź " Ok, ale to już ostatnia" :P

faloxx -> przemyślę Twoją propozycję...

stary -> gratuluję wygranej!!!

Lista wyników:
Sturmovik vs Zip 32:68

Po pierwszej walce:
Rosja: 2
Niemcy: 0

09.12.2005
11:55
[84]

Marco^^ [ Pretorianin ]

faloxxx wole jednak zeby bylo tak jak jest teraz czyli nic nie zmieniac :)

09.12.2005
13:25
smile
[85]

stary [ ZiP ]

W Wielkich Bitwach chyba nie ma miejsca na dyskusje kto co woli :)
Ale jeśli inni się wypowiadają, to ja także: chciałbym pośrodku :)))
Czyli połowa sił narzucona odgórnie, połowa do wyboru przez konkretnego dowódcę.

09.12.2005
14:20
smile
[86]

TOTENKOPF [ Centurion ]

W całej rozciągłości popieram Zipa!!
:)

09.12.2005
17:45
smile
[87]

faloxx [ Konsul ]

Ok ja opowiadam się za calkowitym powierzeniem zakupu sił dla gullego ale jeśli pomysł nie przejdzie to moze byc kompromis, pomysl starego także jest dobry.

09.12.2005
18:23
[88]

Cradle [ Centurion ]

A moze gully ustalilby tylko dostepnasc wojska przez WSZYSTKICH niemcow/ rosjan?
Wtedy kazda strona wybralaby glownodowodzacego, ktory przydzielalby poszczegolnym graczom jednostki...

09.12.2005
18:35
smile
[89]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Wszystkie pomysły są ciekawe, a wojska narzucone odgórnie przynajmniej mają te zaletę że raz bardziej realistyczne (walcze tym co mam i co było historycznie), dwa projektant wie co ma druga strona więc odpada ryzyko błędnej ocena i złego doboru jednostek do mapy/przeciwnika (chyba że celowo bo w scenariuszu jest zaskoczenie ;-), no i odpada mi tortura wyboru co właściwie kupić ;-). Ciekawe jest częściowe kupowanie wojsk (tak jak już to zrobiono z czołgami). Zresztą wszystko jedno, i tak jest super :-) Ja mam tylko cichą nadzieje że zabawki które dostałem i nie popsuje w tej turze przejdą mi do następnej :-D

09.12.2005
19:13
[90]

gully_ [ Konsul ]

Panowie. Nie wprowadzajmy zmian w połowie kampanii. Zostanie tak, że kupujecie wojsko sami, a ja dodaję bonusy i ograniczenia w wyborze. I na tym poprzestaniemy.

Cradle -> takie rozwiązanie pasuje do kampanii, w której występuje mapa ( tak myślę). W takiej rozgrywce, jak ta ( powiązane fabułą scenariusze ) chyba jest to zbędne. Przecież skoro wszyscy mają to samo zadanie i nie wiedzą nic o rodzaju wojsk wroga, to sprowadzałoby się to do faktu, że GD robiłby zakupy za Ciebie. Co innego, gdy GD wie, gdzie są jakie jednostki i co chce nimi osiągnąć.

Amizaurus -> w zależności od efektów walk całej drużyny, będą przydzielane bonusy. Sprawnie przepędziliście Rosjan z mostu, więc zostało trochę zabawek. Jeśli dostaniecie teraz lanie, to zabawek będzie mniej u was, a Rosjanie dostaną jakieś bajery.


A w ogóle to przeznam się Wam, że ta kampania to dla mnie poligon doświadczalny jeśli chodzi o prowadzenie tego typu rozgrywek. Jeśli "Żelazny Sztylet" pozostawi po sobie dobre wspomnienia, być może, że będą jego następcy ( może w innej formie-z mapą, Głównodowodzącym, który rozdziela wojska....kto wie...., a może formuła scenariuszy powiązanych schematem przypadła wam do gustu...)

09.12.2005
20:46
[91]

RMATYSIAK [ Generaďż˝ ]

fabko dostałes odemnie plik ?
Jak nie to pisz. Jak tak to wez się rostaw i kończymy TCP/Ip bo nie zdazymy....
Poz RM
Ps mapa jest bomba dla mnie jest oki.

09.12.2005
21:43
smile
[92]

gully_ [ Konsul ]

RMATYSIAK->"wez się rostaw i kończymy TCP/Ip bo nie zdazymy" - w razie czego, zrozumiem mały poślizg, bo dołączyliście trochę później ( nawet jak na turniej tcp/ip, to dla tej bitwy nie dałem za wiele czasu). Cieszę się, że mapa się podoba :D

Raport z bitwy:

No tego to się nie spodziewałem: Niemcy obronili Sosenkovo! Fakt, że przeżyło tam paru niedobitków, a ja skupiłem się na ataku na stację, ale jednak ( ciekawe, czy następny szturm przetrwają :P). W okolicach stacji ciężkie walki o każdy metr. Straty po stronie rosjan duże, ale pociesza mnie ilość rezerw. Szkoda, że spotterzy rażą swoją nieskutecznością, bo przyznam, że bez wsparcia poniosę naprawdę duże straty w walkach o stację.

Do akcji ruszyli pancerniacy: na razie remis w ilości zniszczonych puszek ( co jest dla mnie dobrym wynikiem, bo ręce dam sobie uciąć, że mam więcej czołgów,, niż Marco).

Armia Czerwona zaatakowała też Dubno. Na razie zauważono nielicznych obrońców, ale kto wie, może dojdzie do powtórki z Sosenkova ??

W prawdzie pojawiło się kilka czołgów , ale ciągle zastanawiam się: gdzie tak właściwie siedzą główne siły wroga?? Pod Sosenkovem były może ze dwa plutony, stacji broni chyba drugie tyle. Gdzie reszta??

09.12.2005
23:01
[93]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully to ci mowie ze nieduzo wiecej ma npl:D gora 2 kompanie bo w plutony w 41 sa po 4 druzyny wiec sa drogie;)

09.12.2005
23:28
smile
[94]

Messiah [ Konsul ]

gully ---> nie słuchaj niemieckiej propagandy, pozostań czujny...

10.12.2005
19:54
[95]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Gdzie są Niemcy - może wyprowadzają większość sił z mapy po przeczytaniu tutaj tyle o zasadzkach, pogromach i formowaniu kolumn z jeńców ;-)

10.12.2005
23:39
smile
[96]

gully_ [ Konsul ]

Raport z bitwy:

Niestety porażka. Niemiecki czołg siał spustoszenie wsród moich wojsk, a moi pancerni albo polegli w walce z innymi jednostkami wroga ( niszcząc je przy tym ), albo zakopywały się w śniegu. Do tego spotterzy za żadne skarby nie chcięli trafić w wskazany cel.

Utknąłem na zboczu wzgórza z stacją kolejową. W budynkach samej stacji broniły się duże siły Niemców, które nie pozwalały zaatakować. Małą flagę w kościółku zneutralizowałem za trzecią próbą szturmu. Bardzo odczułem brak wsparcia arty. Muszę przyznać, że grałem kiepsko piechotą i poniosłem z tego tytułu duże straty, ale wobec twardej postawy Marco i pecha z wszelką bronią ciężką, było to bez większego znaczenia.

Walki o Dubno też poszły nie po mojej myśli. Czołgi mające wesprzeć natarcie utknęły w zaspach, i dopiero pod koniec się wygrzebały, a sama piechota nie zdołała wyprzeć obrońców ( których liczebność w tym miejscu mnie zaskoczyła ).

Okazuje się, że Niemcy wcale nie są skazani na bohaterską śmierć :P.

P.S. Jak tak dalej pójdzie, to w walce o baretkę dla najgorszego dowódcu będę bezkonkurencyjny :P ( ale przynajmniej dobrze się bawię - mam nadzieję, że Wy też ).


Lista wyników:
Sturmovik vs Zip 32:68
Marco vs Gully 77:23

Po dwóch walkach:
Rosja: 2
Niemcy: 3

10.12.2005
23:56
smile
[97]

stary [ ZiP ]

My też dobrze się bawimy! My też!
Nie rozpaczaj!
I tak wygramy :DDD

11.12.2005
00:36
smile
[98]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Pomścimy Cię !! :-D Za Rodinu !!

11.12.2005
09:07
[99]

Marco^^ [ Pretorianin ]

dodam kilka screenow ,kluczowa role w bitwie odegraly tank hunterzy ktorzy bohatersko niszczyli czolgi przeciwnika ktore w lasach mialy slaba widocznosc 4 czolgi zeszlo od magnetycznych min :) 2 czolgi polegly od moich tankow
pozatym moj pz3 crack unieruchomiony na poczatku. ogolnie bylem zdziwiony dobra postawa moich wojsk ktorzy pod dowodztwem 2 blyskawic z latwoscia poradzili sobie z plutonem ruskich crackow :) w sosenkowie rozegrala sie rzez polegli praktycznie wszyscy a wzialem nawet jencow co w cmbb rzadko sie zdarza.

fajnie sie gralo a emocji nie brakowalo dzieki za gre.

11.12.2005
18:05
smile
[100]

jerz [ Pretorianin ]

z powodu wirusa walka jerz vs. mscor rozpocznie się najprawdopodobniej jutro - to tak informacyjnie

12.12.2005
09:13
smile
[101]

barbry [ Centurion ]

Z uwagi na brak wolnego czasu jestem zmuszony wycofać się z turnieju. Przepraszam za zamieszanie i dzięki za dotychczasowa zabawę.

12.12.2005
13:40
[102]

gully_ [ Konsul ]

UWAGA

Pilnie potrzebny gracz dla strony rosyjskiej w zastępstwie barbrego!!!

Chętny proszę o info na forum i kontakt z Totenkopfem w celu ustalenia terminu rozgrywki.
Jeśli nie znajdzie się chętny do 14.12.2005 - zastąpię barbrego w walce z Totenkopfem ( ale nabór dalej będzie aktualny ).

P.S. Jeszcze jedno: z tego, co się orientuję, Sturmovik nie zagra z nami w następnej bitwie ( niestety :/) ale wróci Target 76, co oznacza, że jeśli nic się nie zmieni, jeden z graczy rosyjskich przeszedłby na stronę niemiecką ( to dotyczyłoby nowego rekruta - chyba, że znalazłby się ochotnik ( zdrajca :P )

13.12.2005
01:08
smile
[103]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Jeśli gracz rosyjski nie musi hostować to ja się zgłaszam !

13.12.2005
11:17
smile
[104]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Ja obecnie nie mam zewn. IP tak więc albo mój przeciwnik musi stawiać albo musi mieć hamachi.
Ja już sobie ten programik zainstalowałem...
:o)

13.12.2005
11:49
smile
[105]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

To nic z tego , mi hamachi się wysypuje przy próbie instalacji...

13.12.2005
12:09
smile
[106]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Gully_ -> na wszelki wypadek przygotuj już plik i podeślij go do mnie na skrzynkę. Kupię dziś wieczorem jednostki, i odeśle go Tobie. Będziemy mogli w zacząć w środę. :)

13.12.2005
13:20
[107]

Decayero [ Chor��y ]

Ja mogę zagrać.

13.12.2005
13:41
smile
[108]

gully_ [ Konsul ]

Decayero -> jeśli możesz hostować i chcesz się dopisać do gry po stronie rosyjskiej ( z prawdopodobną zmianą strony na niemiecką po tej bitwie ), to podaj adres mail, bym przesłał Ci mapę. Ewentualnie możesz dołączyć od następnej bitwy, gdy wyjaśni się do końca, w której drużynie będzie wolne miejsce- jeśli będziesz chciał ( jak wolisz)...ale jeśli chcesz wejść do gry w tej bitwie - do wieczora daj znać, bo terminy gonią...a bitwa jest spora.

Totenkopf - > jeśli wieczorem nie będzie rozstrzygnięcia - zagram z Tobą ( mam sporo wolnego czasu ). Jeśli nie masz adresu mail w profilu gracza, to podaj go na forum...Wykupię jednostki i podeślę Ci plik - jeśli niebędzie zastępstwa.


Prosiłbym o uaktualnienie listy graczy przed następnymi bitwami:

Rosjanie:
1.Gully

Niemcy:
1.


13.12.2005
13:50
[109]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby

Niemcy:
1.


na mnie wsze mozna liczyc:D

13.12.2005
14:03
[110]

Decayero [ Chor��y ]

Mogę zacząć od tej bitwy. [email protected]. W BB mam takie wyniki, żepo jednej bitwie w obawie przed rozstrzelaniem będę musiał przejśc na stronę wroga.

13.12.2005
16:24
[111]

mscor [ Chor��y ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor

Niemcy:
1.


Dowodzone przeze mnie wojska poczuły krew :)). Jeszcze nic się nie rozstrzygnęło ale jestem dobrej myśli.

13.12.2005
16:30
smile
[112]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Mam zamiar wygrać tę walkę jako Rosjanin :-) ale potem zastanawiam się nad przejściem na stronę niemiecką, mam niejasne przeczucie że mogą być wśród kadry czystki po tej turze ;-) a poważnie to lepiej znam stronę niemiecką więc jak nie będzie innych chętnych to mogę wziąć te robotę, w końcu ktos musi to robić ;-)

13.12.2005
16:44
[113]

Messiah [ Konsul ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah

Niemcy:
1.

13.12.2005
17:05
smile
[114]

gully_ [ Konsul ]

Decayero -> niezwłocznie przesyłam mapę. Zapoznaj się z wytycznymi i ruszaj do boju z Totenkopfem!!!! Powodzenia i witamy w drużynie :D

P.S.: Co do ewentualnej zmiany barw - zobaczymy, jak będzie wyglądała aktualna lista graczy przed następną bitwą. Czy na pewno Target wróci ( tak, jak mi to zapowiadał ).

13.12.2005
17:19
[115]

stary [ ZiP ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip

Niemcy:
1.

13.12.2005
17:19
[116]

jerz [ Pretorianin ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah

Niemcy:
1. jerz

13.12.2005
17:48
smile
[117]

Messiah [ Konsul ]

Wycieliście zipa, więc uaktualniam listę:

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip

Niemcy:
1. jerz

A tak na marginesie...gro_oby przepisałeś się do zwycięskiej wkrótce drużyny Rosjan czy to tylko pomyłka?

13.12.2005
18:18
[118]

fabko1 [ Pretorianin ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko

13.12.2005
18:29
smile
[119]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf

13.12.2005
18:35
smile
[120]

gully_ [ Konsul ]

Gro_oby-> dezerterujesz? Hehe tak Ci morale siadło??? ( Kiedyś to był Wermaht - nie to, co Ci rekruci...:P )

P.S: To pomyłka, czy chcesz zmienić barwy????

13.12.2005
19:25
smile
[121]

Messiah [ Konsul ]

Tego się można było spodziewać po tym traumatycznym przeżyciu w walce z Viornem, ten IŁ pewnie snił mu się po nocach aż zawładnął jego mózgiem...

13.12.2005
19:27
[122]

Amizaurus [ Pretorianin ]

To mnie przydziel wedle uznania gdzie będzie potrzeba do następnej tury, nie zdążyłem się jeszcze zbytnio związać emocjonalnie z obecną stroną :-)

13.12.2005
20:12
smile
[123]

faloxx [ Konsul ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf


Gully tak jak pisalem na samym początku wole grac aliantami ale generalnie nie sprawia mi roznicy kim gram dlatego jesli zabraknie graczy dla szkopów to moge objac dowodzenie ciemną stroną.

faloxx

13.12.2005
20:13
[124]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus-> ok, jakby co, to Ciebie przeniosę - w zależności od sytuacji...

Messiah-> pewnie do dziś ma alergię na samoloty i nie wychodzi z domu bez podręcznego działka AA :P

13.12.2005
20:16
smile
[125]

gully_ [ Konsul ]

Rosjanie:
1.Gully
2.Gro_oby
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero ( dopiero dołączył, więc chyba nie zdezerteruje :P)

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf

13.12.2005
21:17
[126]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

przeklete szfaby otrzymuja ciagle posilki

13.12.2005
21:18
[127]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

wszyscy maja obowiazek do wypelnienia !

13.12.2005
21:19
[128]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

tak rodzila sie elita ...

13.12.2005
21:24
[129]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

ale koniec i tak bedzie zawsze taki sam :P

13.12.2005
21:27
[130]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

:P

13.12.2005
21:28
[131]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby

nie nie panowie to byla zwykla pomylka:D pozna pora i wogole:D jakos mi sie omsklo;P

13.12.2005
22:45
[132]

Viorne [ Centurion ]

ja tez pozostaje ciagle do dyspozycji d-cy :)
Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero
9. Viorne
Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby

14.12.2005
00:09
smile
[133]

jerz [ Pretorianin ]

zakończona walka z mscorem:
tactical dla rosjan 32:68
walkę wygrały zdecydowanie rosyjskie czołgi i to duży mój fart że tylko tactical

14.12.2005
00:25
[134]

mscor [ Chor��y ]

Niestety wraże wojska nadal depcza buciorami matuszkę Rosiję. Zginęło ich około 400 ale reszta utrzymała Sosenkowo. Utrzymaliśmy stację kolejową i pozostałe punkty strategiczne odcinając wrogom możliwość przewiezienia na front uzupełnień. Na szczęście nasze straty wyniosły tylko 267 zabitych, rannych i zaginionych. Jesteśmy gotowi kontynuować natarcie tym bardziej, że wrogowi ostało się tylko jedno działo samobieżne na naszych 5 czołgów w pełni sprawnych i jeden unieruchomiony. Faszystowscy siepacze stawili zadziwiająco silny opór naszym oddziałom co należy zapewne przypisać talentowi ich dowódcy. Niestety umknął. Wzięty jeniec twierdzi, że to ponoć Jerz z Erenwaldu - postać na wpół baśniowa. Być może faszyści rzeczywiście parają się magią i okultyzmem. Wśród naszych oddziałów nie zanotowano przypadków tchórzostwa i dezercji. Sabotażysta - obserwator artyleryjski, który skierował ogień na własne oddziały został rozstrzelany na miejscu po osądzeniu w trybie doraźnym.
Za Rodinu!!!
podpisano
liejtnant
mscor

14.12.2005
12:33
smile
[135]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Lista wyników:

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz – mscor - 32:68


Po trzech walkach:

Rosja: 4
Niemcy: 3

He he he...
Napisałem prawie tak samo jak Gully_ ...
:)


14.12.2005
17:04
[136]

DOOMinik [ Pretorianin ]

Jestem z powrotem ale chyba szans na gre juz nie mam :)

14.12.2005
17:37
smile
[137]

gully_ [ Konsul ]

TOTENKOPF -> czuję się bezużyteczny...:P

DOOMinik -> wpisz się na uaktualnioną listę ( grałeś jako niemiec. prawda?) - możliwe, że pojawiasz się w najlepszym możliwym momencie.!!! Jeśli chcesz zagrać tą bitwę i masz czas wieczorami od jutra do niedzieli, to z chęcią zagram z Tobą, w przeciwnym razie dołączysz od następnej bitwy. Daj tylko jak najszybciej znać, którą wersje wolisz( jakbyśmy mieli zagrać, to bym Ci dziś podesłał mapę , byśmy szybko się rozstawili PBEM i jutro zaczęli ).

P.S.: Witamy spowrotem!!!

14.12.2005
18:30
[138]

gully_ [ Konsul ]

Jeszcze jedno - jeśli chcecie, rejestrujcie walki jako spary, na ligę one się nie nadają raczej.

14.12.2005
19:40
[139]

DOOMinik [ Pretorianin ]

Jka by co to pisze sie opcje po niedzieli dopiero bo jutro jade na studia i dopiero w niedziele wroce

14.12.2005
21:45
[140]

gully_ [ Konsul ]

DOOMinik -> ok, więc wchodzisz od następnej bitwy.

Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero
9. Viorne

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby
5.DOOMinik

14.12.2005
22:19
smile
[141]

faloxx [ Konsul ]

Wlasnie gramy sobie z Groobym.
mini relacja z pola bitwy
Sosenkowo zajęte z marszu. W czolgach 1:1 Matilda oddana za T34. Piechota przeciwnika dostaje potężne baty
Fabryka i Kosciolek takze zajęte z marszu - oplacilo sie kupic ciezarowki :)
CO do Dubna to wywiad donosi iż wpadło w ręce wroga, ale zajmiemy się nim napewno .... puźniej ;)

14.12.2005
22:27
[142]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully dzieki za doswiadczenie ciekawe przezycia zalewania czerwonej zaraz:D znaczy rosjan moich pozycji;P szykuje sie major dla rosjan;) poniewaz ich jest tyle ze ja stracilem pluton tylko dlatego ze na przeciw w niego w lesie stanela chyba kompania rosjan;P echh:]

14.12.2005
22:32
[143]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

heh wlasnie, zanim ja polowe mapy przemierzylem to npl juz zajal dogodne pozycje;P wiec to sie zmienilo w zwykly A/O :P z tym ze rosjanin ma przewage 2 lub 3 do 1 w piechocie;D ekstra;]]]

14.12.2005
22:39
smile
[144]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby -> no to jesteś pierwszym "Niemcem", który nie zdążył pierwszy do dużej flagi :D Masz coś pecha od czasu tamtegi iła...:P Ale bądź twardy - może jeszcze karta się odwróci...

14.12.2005
22:49
[145]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully bo falox wzial ciezarowki:P i matildy;P ale serio, ledwo podeszlem pod stacje okazalo sie ze tam czeka mrowie rosjan. a na dachu kosciolka karabiny:D ktos madrze dal klify tak ze sie nieda wyjsc na to wzgorze lasami tylko otwarta przestrzenia;P

ps. tego kto dal KV rosjanom... to normalnie sie obraze na niego do konac zycia chyba;P

14.12.2005
23:49
[146]

Viorne [ Centurion ]

W zasadzie to mamy wraz z Dragonem deficyt jezeli chodzi o ilosc rozegranych rund, mam nadzieje ze to sie zmieni :)

Dragon---> daj znac o kiedy pasuje Ci rozpoczac na dobre te walke, moj nr gg: 5027612;

15.12.2005
00:10
[147]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

ok total dla rosjan;P nawet nie komentuje bo brak mi slow:(((

falox dzieki za gre;P byla okropna;P

15.12.2005
00:21
smile
[148]

faloxx [ Konsul ]

Tak potwierdzam Total dla mnie co widac na screenie obok -->

Obiecałem Groobemu iż nie będę komentować bitwy więc nie komentuję ale parę słów odnośnie postawy npla muszę napisać. Powinien zostać postawiony przed sąd polowy i rozstrzelany za brak woli walki oraz za sabotaż!!. Cały czas mnie popędzał i czekał aż wydam rozkazy, działo się tak dlatego że on swoje wydawał zanim ja zdążyłem obejrzeć filmiK !! ZGROZA. Jakim więc sposobem walka ma być wyrównana skoro przeciwnik wydaje rozkazy na odwal. Oświadczam że dla mnie ta bitwa też była nudna i okropna, w odróżnieniu od poprzednich gdzie grałem z Dragonem i Wczorajem, było wtedy nieporównanie trudniej ale za to jakie emocje. A tu co ?? lipa ...

Teraz czekam na następny etap i poprosze przeciwnika innego niż grooby !!!

15.12.2005
00:28
[149]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no a jak mialo nie byc nudno dla ciebie?:P i w sumie masz racje:P w pewnym momencie nie mialem juz KOMU wydawac rozkazow;P w 3 turze stracilem T34 :P w w nastepnej stracilem caly pluton bo okazalo sie ze moi wojacy sa tak wolni, ze zanim doszli do polowy odleglosc do sosenek tak juz bylo mrowie twoich wojsk;P pozniej okazalo sie ze cala stacja kolejowa zostala zajeta przez ciebie tak szybko ze to sie zmienilo w atakowanie obstawionej przygotowanymi do obrony rosjanami;] ekstra:) zwazywszy na to ze stacje obstawial 2 KV i 2 matildy:) niewiem czym cie mialem stamtad wykurzyc;P a ktos tak sprytnie mape ustawil ze zeby wyjsc wogole i walczyc spod wzgorza musialbym isc otwartym terenem;/ a dubno jak mialem bronic? jak mialem tam ledwo pluton (bo tyle starczylo mi zeby odjac z reszty) a ty tam poslales KV i 2 plutony:) ok niemialem woli walki;P ale gdy zobaczylem co sie dzieje to stracilem ja;P zreszta wola walki wola walki heh, ale ciekawe jak wg ciebie mialem zdobyc stacje obstawiona przez 2 matildy i 2 kv?:P moze od tylu imalem cala mape objechac?:P phi:P

15.12.2005
01:18
[150]

gully_ [ Konsul ]

Lista wyników:

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz – mscor - 32:68
faloxx vs grooby 91 : 9

Po czterech walkach:

Rosja: 8
Niemcy: 3

gro_oby ->gdy Marco dochodził do Sosenkova, też już na niego czekałem, a na Dubno posłałem 2 Matyldy, prawie pełną kompanię piechoty i wsparcie. Ale Marco jednak odparł moje ataki z powodzeniem. A co do woli walki w trudnych sytuacjach: pod Sosenkovem w pierwszych turach szlag mi trafił najlepszą piechotę. Prawie połowa moich czołgów poutykała w zaspach, a jak atakowałem stację, Niemcy byli rozstawieni i gotowi od dawna do obrony. Spytaj Marco ile razy szturmowałem kościółek ( bezskutecznie). Spytaj go też, co działo się w ostatnich turach ( jak ostatni KV ruszył w stronę fabryki wspierany przez resztki piechoty biegnącej wprost na stanowiska ogniowe wroga, albo jak w ostatnich turach walczyliśmy w Dubnie o każdy dom...chociaż wiedziałem, że przegram i nie miałem dość wojsk w tym rejonie, by wyprzeć Marco).

Tu chodzi o dwie rzeczy:
- gracze biorą odpowiedzialność za zapewnienie sobie maksimum zabawy ( nie pomyślałeś, że Twoją postawą odbierasz radość grania przeciwnikowi )
- to nie jest gra o milion złotych - nie masz nic do stracenia, a możesz pokazać, że za nic nie dasz się złamać. Ja na przykład lubię scenariusze, w których z urzędu mam przerąbane, bo mogę pobawić się w bohatera :D. Co z tego, że przegram ( tyle razy przegrałem w CM-a, że się uodporniłem :P).

Ta bitwa była robiona pod Rosjan i z tego, co widzę, cel osiągnąłem: Niemcy najczęściej dramatycznie walczą o przetrwanie. I tak ma być. A powiem Ci, że przegrywająca strona w ostatniej bitwie znajdzie się w dużo trudniejszej sytuacji, gdzie szanse na zwycięstwo dla jednej ze stron będą dość marne ( ale pomimo tego zabawa będzie przednia ).

15.12.2005
01:28
[151]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby-> najczęstrzą obawą i typowym zarzutem dla kampanii jest tekst, że bitwy przypominają bardzo te z ligi. No to tutaj serwuję co raz bardziej nietypowe pomysły. Gdyby szanse były równe ( pod względem wojska i mapy ) to znów zbliżylibyśmy się do oklepanego: "ME,CA reszta standard".

Może, jeśli kiedyś znów będę chciał stworzyć jakąś kampanię, zdecyduję się na inną koncepcję, niż powiązane scenariusze, a może wasze uwagi po zakończeniu turnieju pomogą udoskonalić ten system...zobaczymy.

15.12.2005
06:51
smile
[152]

Amizaurus [ Pretorianin ]

System jest dobry a bitwy bardzo ciekawe, raz jedna strona ma przerąbane raz druga a jednak niektórzy potrafią wyjść obronną ręką z tych sytuacji a nawet wygrać :-).
Filip zgloś się bo nie wiem czy w ogóle moje maile dostajesz... Jesteśmy rozstawieni i nawet pierwsze rozkazy wydałem, teraz trzeba ruszyć TCP, ja jestem każdego wieczoru, tylko raz mnie nie było bo byłem tak zmęczony że zasnałem wcześniej :-)

15.12.2005
09:56
[153]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully nie nie bitwa byla bardzo dobra:) tylko ja przez nie udolnosc za szybko strsacilem wojska;P pozniej nie mialem czym dowodzic i przez to tez szybko wydawalem rozkazy:) przy ataku na sosenko stracilem prawie kompanie wiec hehe niezbyt bylo czym dowodzic pozniej:) do tego gdy dochodzilem do stacji okazalo sie ze tam sa rosjanie, wiec jedyne co moglem zrobic to z daleka ich ostrzeliwac :) gdy probowalem wlaczyc czolgi do akcji to okazalo sie ze na wprost nich sa kv i matildy:D a dubno nie mialem jak bronic;P dalem tam 2 plutony plus hmg a mimo to na kv to niezbyt wiele sie dalo:PP ech ale masz racje, nastepnym razem troche inaczej do tego podejde;P chyba zbyt osobiscie biore porazki do siebie;)

15.12.2005
11:10
smile
[154]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Panowie klasa przeciwnika na 100% ma i będzie mieć wpływ na przebieg walki, jednak nie zawsze.
Istnieje jeszcze coś takiego jak przypadek który często zmienia obraz pola bitwy w ciągu kilku sekund.
Nie usprawiedliwia to jednak zakopywania się pojazdów ( błędy w dowodzeniu ) oraz oddawania wrogowi ważnych strategicznie pozycji.
Myślę że obecnie nie ma już co zmieniać zasad obowiązujących w tym turnieju ale w przyszłości może warto pomyśleć o bardziej wyważonym dobieraniu przeciwników w tego typu zabawach...
Jest to dla nas wszystkich zabawa jednak pamiętajmy że do tego by sprawiała ona nam wszystkim zadowolenie potrzebny jest jednak pewien poziom umiejętności dowódców po obu walczących stronach.
Pozostawiam to jednak w formie pewnej wypowiedzi do przemyśleń dla Gully_ego i innych organizatorów.
Mój przeciwnik mimo małego jak wnioskuję z tabel rankingowych doświadczenia stawia poprzeczkę bardzo wysoko i zmusza mnie do sporej gimnastyki na froncie...
A Total dla Rosjan w poprzedniej bitwie dodatkowo mobilizuje mnie do wysiłku by wygrać swoją potyczkę i to możliwie jak najwyżej...

No dobra a teraz koniec marnowania czasu i energii na pisanie takich referatów i psucie wspaniałego klimatu jaki zaczyna obowiązywać w tym dziale i w naszej kampanii.

15.12.2005
11:10
smile
[155]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Oto wieści z frontu wschodniego z odcinka gdzie atak prowadzi 3 D.Panc. SS TOTENKOPF - czyli Toten uprzejmie donosi... :)

Szpica atakujących kolumn pancernych SS starała się dziś o poranku z elitarnymi jednostkami gwardzistów Armii Czerwonej pod dowództwem Generała "Decayero". Do walki oddziały obu stron wkroczyły z marszu. Po 8 minutach walki Sosenkowo przechodzi z rąk do rąk... Dzielne oddziały SS ponoszą na tym odcinku ogromne straty zarówno w ludziach jak i sprzęcie jednak mimo to nadal walczą o każdy centymetr ziemi. Dubno mimo zaciekłych ataków wroga nadal pozostaje w rękach chłopców z SS. Na tym odcinku Iwan stracił T-34 i trochę piechoty. W centrum natarcia Niemcy zdołali zająć wszystkie ważne strategicznie pozycje. Nastawnia przy dworcu kolejowym, dworzec oraz cerkwią zostały zajęte i umocnione przez oddziały Niemieckie. Iwan na tym odcinku stracił T-34 a prowadzone przez niego natarcie załamało się pod ogniem SS-manów.

Kolejne wieści z frontu jutro rano...

P.S. Jedno jest pewne zapowiada się bardzo ciekawa bitwa której losy rozstrzygną się prawdopodobnie dopiero w ostatnich minutach...

15.12.2005
14:41
smile
[156]

Messiah [ Konsul ]

Towarzysze! Obywatele!Bracia i siostry! Żołnierze i marynarze! Zwracam sie do was...
W dniu dzisiejszym odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo nad niemieckim agresorem, który zdradziecko zaatakował nasz kraj, naszą Mateczkę Rosję... Duże siły niemieckie próbujące zająć teren w okolicach Sosenkowo - Dubno, zostały rozgromione, nieliczne niedobitki wroga dostały się do niewoli...Czeka nas jeszcze wiele wysiłku, wróg nie został ostatecznie pobity ale zapamiętajcie moje słowa: "Nasza sprawa jest słuszna, Wróg zostanie rozgromiony, Zwycięstwo będzie nasze!!!"

Ljejtnant Messiah melduje zwycięstwo w walce z Oberstgruppenfuhrerem Cradle, wynik:
Messiah(Armia Czerwona) - Cradle(Wehrmacht) 85% : 15% (Allied Total Victory)

15.12.2005
14:47
smile
[157]

Messiah [ Konsul ]

Walkę rozpocząłem ostrożnie, co pozwoliło rywalowi zająć Dubno, Sosenkowo i stację kolejową. Jednakże później przewaga liczebna pozwoliła mi powoli i metodycznie spychać Niemców w tył, a w końcu częściowo okrążyć ich siły w rejonie stacji...Cradle miał problem ze swoimi czołgami które waliły pociskami HE do moich puszek :)
Na obrazku miejsce najbardziej zaciętych walk...

15.12.2005
14:49
smile
[158]

Messiah [ Konsul ]

Pierwsze strzały padły w okolicach Dubna, ale niemiecki pluton strzelców z niewielkim wsparciem nie miał szans w starciu z radziecką kompanią wspieraną przez T-34...Dubno było pierwszą moją zdobyczą :)

15.12.2005
14:52
smile
[159]

Messiah [ Konsul ]

Sosenkowo było bronione przez dwa plutony niemieckie jednak i tu mimo naprawdę twardej walki Cradle'a udało mi się ostatecznie złamać wszelki opór...

15.12.2005
14:58
smile
[160]

Messiah [ Konsul ]

Ups...jednostki się gdzieś pochowały pod Sosenkowem, zatem jeszcze raz :)

Walka była naprawdę świetna i zacięta; wydaje mi się że siły niemieckie są zbyt skromne żeby próbować zająć wszystkie flagi, ja raczej odpuściłbym poważniejszy opór albo w Dubnie albo w Sosenkowie...
Cradle - dzięki za kolejną grę w tej kampanii... :)

15.12.2005
14:59
smile
[161]

Messiah [ Konsul ]

Grrrrr...

15.12.2005
17:21
smile
[162]

gully_ [ Konsul ]

Lista wyników:

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz – mscor - 32:68
faloxx vs grooby 91 : 9
Messiah vs Cradle 85:15

Po pięciu walkach:

Rosja: 12
Niemcy: 3


No i sytuacja się odwróciła, a Niemcy chyba stracą inicjatywę. Jeśli tak dalej pójdzie, szykuje się kontruderzenie na prowizorycznie zabezpieczone zaplecze Niemców. Może uda się rozbić stanowisko dowodzenia? A może Wermaht jeszcze się pozbiera, przez co dojdzie do przedwczesnej walnej bitwy? Zobaczymy.

TOTENKOPF->kampania to przede wszystkim zabawa i to ogólnodostępna. Nie chciałbym zrobić z niej rozrywki dla elit ( sam bym był pierwszym, który by wtedy wyleciał :P). Można natomiast z rozmysłem dobierać zawodników pod względem umiejętności. - to fakt. Postaram się tak postępować w nastepnych bitwach ( w miarę mozliwości ).

15.12.2005
18:14
[163]

WCZORAJ [ Legionista ]

Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero
9. Viorne

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby
5. DOOMinik
6. Wczoraj

16.12.2005
13:20
smile
[164]

RMATYSIAK [ Generaďż˝ ]

Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero
9. Viorne

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby
5. DOOMinik
6. Wczoraj
7. rmatysiak (nie może hostować)

Niestety mam problem okazało się że cos u mnie w systemie nie przepuszcza pakietów IP do mnie z zewnatrz swiata. (oznacza to że jak postawie serwer nik sie do niego podlaczyć nie może.)
Nistety fabko nie ma zewnetrznego numeru IP wiec niebedziemy wstanie rozegrac naszekj gry TCP/ip
Poz RM

16.12.2005
14:45
smile
[165]

TOTENKOPF [ Centurion ]

RM -> zobaczcie Hamachi.
Ten programik powinien rozwiązać wasz problem.

16.12.2005
17:32
smile
[166]

gully_ [ Konsul ]

RM -> hamachi załatwi problem ( sam go używam). Ale jeśli będziecie ostatnią parą, to nie będziemy czekać i wejdziecie od następnej bitwy ( chyba, że dacie znać, że jesteście w trakcie gry, to poczekam).

16.12.2005
17:35
smile
[167]

gully_ [ Konsul ]

Jeszcze jedno - po cichu liczę, że do 19.12.2005 zakończymy ten akt...Jak na razie mamy 4 z 9 ( 10-> patrz, walka fabko vs RM ) wyników.

16.12.2005
20:08
[168]

Viorne [ Centurion ]

Gully, cienko to widze, ja wraz z Dragonem jestesmy na etapie drugiej tury!!!! Nie mam prawie kontaktu z moim oponentem :( Dragon odezwij sie!!!

17.12.2005
10:40
smile
[169]

Target76 [ Pretorianin ]

Towariści, Meine Herren!
Ja chacieł skażać szto ja wiernutsja!!
Ich mochte gesagt das ich zurueckgekkome!

17.12.2005
10:57
smile
[170]

_Dragon_ [ Centurion ]

--> Viorne
Nie miałem dostępu do netu przez ostatnich kilka dnia, ale jestem już możemy zagrać tcp.
Napisałem do Ciebie na GG - daj znać, kiedy możemy zagrać.

17.12.2005
14:49
[171]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

uff wczoraj udalo mi sie zreperowac kompa..
Rosjanie:
1.Gully
3. mscor
4. Messiah
5. zip
6.faloxx
7.Amizaurus??
8. Decayero
9. Viorne
10.Hanoverek

Niemcy:
1. jerz
2.Fabko
3.Totenkopf
4. Gro_oby
5. DOOMinik
6. Wczoraj
7. rmatysiak (nie może hostować)

17.12.2005
15:26
[172]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Towarzysze ! Bój trwa. Nasze siły zajęły z powodzeniem stację kolejową, jednak nieprzyjaciel jakby coś przeczuwając ;-) zdecydował rzucić główne siły nie do centrum lecz na Dubno i Sosenkowo. Do Sosenkowa żołnierze obu stron dotarli jednocześnie, trwa wymiana ognia. Niestety wróg był szybszy w Dubnie i przyłapał naszą piechotę działającą bez wsparcia czołgów (z obawy że wioska mogła być kryta ogniem niemieckich dział ppanc) na otwartej przestrzeni tuż przed wejściem do wioski, oddziały poniosły cieżkie straty od broni maszynowej i czołgów lecz nie poddały się i trzymają pozycję. Posiłki są już w drodze :-). Dobra wiadomość jest taka że zlokalizowaliśmy już wszystkie siły pancerne nieprzyjaciela, trudny teren działa na naszą korzyść, nasz sztab pracuje właśnie nad planem wykorzystania przewagi jaką dają nam nasze lepsze od niemieckich, radzieckie czołgi, i likwidacji jego sił pancernych. Z ostaniej chwili - nasi czołgiści zostali niespodziewanie ostrzelani w najmniej spodziewanym miejscu przez czołgi typu T-34, pomyłka została już wykluczona i wygląda na to że nieprzyjaciel też wie już że nasz kraj produkuje lepsze czołgi i używa przeciwko nam te, które uda mu się zdobyć. No ale mamy też oczywiście lepszych czołgistów... więc chyba wygramy ? :-P

17.12.2005
19:06
smile
[173]

sturmowik [ Pretorianin ]

Jutro rano wyjezdzam do pracy i dlatego musze sie wycofac z turnieju. Ogromne dzieki dla Gullego za ten turniej i dla kolegow z ktorymi dzielilem emocje walki!!!!! Mam nadzieje ze rozgrywki dalej beda utrzymywaly sie na tak wysokim poziomie jak dotychczas (za co trzymam kciuki)!!! Bede zdalnie obserwowal postepy i kibicowal mojej druzynie.

Zycze powodzenia wszystkim graczom, spokojnych Swiat i szczesliwego Nowego Roku!!!!

Czesc!!!

18.12.2005
11:54
smile
[174]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Toten uprzejmie donosi: :)
Czyli kronika walk 3 D. Panc. SS TOTENKOPF

KAMARADEN IWAN POKONANY!!!

3 D. Panc. SS TOTENKOPF po zaciętych walkach zdołała zdobyć i utrzymać ( w zasadzie bez walki ) nastawnię, stację kolejową i cerkwie z okolicznymi terenami. Sosenkowo mimo zneutralizowanej tam flagi ( 3 sowietów „SKI” Elit - pined ) jest w naszych rękach a droga można dostarczać posiłki na pierwszą linię... Z przykrością muszę jednak oznajmić, że Dubno wpadło w ręce wroga. Atakujące na tym odcinku frontu oddziały Rosjan, trzykrotnie przewyższały mnie liczebnie zarówno w sprzęcie jak i piechocie. Jednak pospieszne przewiezienie w ten rejon plutonu uzupełnień pozwoliło mi na przegrupowanie wojsk w centralnym odcinku frontu, oraz zapobiegło okrążeniu znajdujących się w centrum głównych sił SS.

Wynik: Totenkopf 60 - 40 Decayero AXIS MINOR VICTORY
:)

P.S. Trzymam kciuki za pozostałych Niemieckich dowódców! Sturmowik pomszczony!

18.12.2005
12:08
smile
[175]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Ale napisałem głupote...
UPS.. :)

Małe sprostowanie Panowie.

Po ciężkich walkach zdołałem wygrać.

Praktycznie bez walki zdobyłem centrum.

UFF...

:)

18.12.2005
15:19
[176]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Melduje ze zaczalem walke z Wczoraj , poki co idzie rosjanom dobrze - zniszczylismy stuga i stawiam opor elicie na nartach
w poblizu stacji zauwazono grupe skradajacych sie niemocw !

18.12.2005
15:23
[177]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Jednakowoz szybko zajela sie nimi nasza pancerna piesc ...
walka trwa i wynik jest niepweny - dopiero chyba 7 tura

18.12.2005
15:26
[178]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Poki co obroniono rowniez sosenkowo do ktorego udalo sie podprowadzic wsparcie i eksplodowac pojedyncze druzyny wroga.Dubno czesciowo w rekach Niemcow , stacja nasza !

19.12.2005
10:29
smile
[179]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Ten gość za czołgiem niesie kwiatek czy może packę na muchy ? ;-) Pytam bo kombinacje uzbrojenia kałach + packa na muchy lub RPG-7 + packa na muchy już widziałem na filmikach z walk ulicznych w Liberii :-)

19.12.2005
11:04
[180]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

to jest reka:D

19.12.2005
20:51
[181]

Amizaurus [ Pretorianin ]

kontynuowaliśmy bój dzisiaj, cóż nie jestem dobrym dowódcą dla Aliantów, gorzej znam te stronę i za wiele wymagałem od żołnierzy :-/ poniosłem wielkie straty i w częsci niepotrzebne bo zamiast utrzymywać trudne pozycje mogłem się wycofać, przegrupować a potem rozstrzelać Niemców czołgami....
Stacja kolejowa zajęta i utrzymana bez problemów, nawet przez chwilę nie zagrożona. Troche Niemców poległo próbując tam podejść. Natomiast morderczy bój toczył się o Dubno i Sosenkowo. W Dubnie jeden pluton został wybity do nogi podchodząc do wioski... w rzadkim zimowym lesie nie dającym ukrycia utrzymywał się przetrzebiony spanikowany drugi pluton greenów, byłby wyginał ale nadciągnęły z odsieczą 2 Matildy eliminując PzIII i płosząc Pz38t. Później nadjechał jeszcze jeden T-34 żeby wykurzyć Niemców z wioski ale nie mając prawie wsparcia piechoty mógł tylko nękać przeciwnika gdzie się dało ale nie przepędzić.
W Sosenkowie, heh, najpierw spotkała się regularna rosyjska piechota z niemieckimi crackami na nartach, ale wioska została obsadzona. Później pojawiły się tam niemieckie T-34 przeganiając samotna Matildę, na pomoc został wysłany KV ale jego załoga zostanie chyba rozstrzelana bo dwukrotnie panikowała na widok wrogiego T-34, wycofując się w popłochu ! Przez to że KV się wycofał, niemiecki T-34 rozbił Matildę i spowodował straszne straty w piechocie trzymającej nasz kraniec wioski. W końcu za trzecim podejściem KV nie spanikował i zniszczył T-34, likwując w zasadzie zagrożenie. Mimo ogromnych strat wreszcie sytuacja się wyjaśniła i można było przystąpić do dożynków. Do akcji miały wkroczyć KV i T-34 masakrując zgrupowania niemieckiej piechoty, a spotter 120mm już namierzał inne zgrupowanie, powoli siła ognia T-34 wypierała wroga również ze skrzyżowania w Dubnie, jeszcze pare tur. Niestety zapadał już zmrok (Filip musiał iść) więc daliśmy CF żeby nie przedłużać tury do jutra czy nie wiadomo kiedy. Była gdzies 26 czy 28 tura. Wynik CF to eeee 64:36 dla Aliantów, stacja nasza, Sosenkowo nasze, w Dubnie zostało jeszcze paru Niemców dookoła flagi, zabrakło czasu żeby wykurzyć ich ogniem dział albo podrzucić tam piechoty.
Generalnie wygrana, ale wydaje mi się że raczej marnie dowodziłem, zbyt wiele wymagając od żołnierzy. Mogłem stracić dużo mniej ludzi gdybym grał spokojniej :-/. Straty - 244 ludzi w tym 57 zabitych... Straty w sprzecie - jeden łazik, jedna Matilda w Dubnie zniszczona przez T-34, jeden T-34 pilnujący stacji zniszczony przez PzIV, i trzy T-60 zniszczone.

Dzięki za grę, szkoda że nie było czasu na dożynki, zapowiadały się obficie :-). Taktyką dla Niemców chyba w tym scenariuszu było - po rozpoznaniu przeważających sił wroga - jeśli się da to zadać możliwe duże straty unikając strat własnych, nie próbować raczej zajmować flag co było i tak skazane na niepowodzenie (albo zająć jedną) i wycofać się z walki oszczędzając siły na przyszłość. Nie zdobyliby stacji ale nie ponieśliby strat i mieli większe siły w następnej turze.

Teraz kurde gdybym przeszedł na niemiecką stronę (która lepiej znam i jest chyba deficyt graczy) to będzie niesprawiedliwie bo teraz pewnie Niemcy dostana posiłki i będą mieli łatwiej... :-/ sam już nie wiem, niech Gully zdecyduje gdzie będe potrzebny.

19.12.2005
21:59
[182]

Cradle [ Centurion ]

Hanoverek, ta kreskowka jest genialna!! Masz ja moze na kompie?!

Panie generale, panie poruczniku, panie generale, NIEMCY!!

20.12.2005
11:11
[183]

gully_ [ Konsul ]

UWAGA

Zawieszam swoją działalność odnośnie CMHQ na pewien czas...Proszę, byście dograli ten akt do końca. Ciąg dalszy nastąpi za tydzień lub dwa. Przez ten czas raczej nie pojawię sie na forum...Jednego możecie być pewni - turniej będzie kontynuowany. Ja po prostu mam w tej chwili ważniejsze i smutniejsze obowiązki...

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia..

20.12.2005
15:56
[184]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Cradle - jasne ze mam ! Wiekszosc odcinkow : Operacja Rabarbar , Geburstag , Łesternplate,wunderwaffe,kryptonim katarynka ,panzerhund ,noue rozkazen, kontrol
:) ... sa na emulu :)
"Generał Italila" rządzi :) "Uwazajcie , w lesie siedza niemieccy partyzanci" :D

20.12.2005
16:03
smile
[185]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Gully
Dzieki za zabawe , mam nadzieje ze szybko wrocisz , rowniez wesloych swiat zycze !
P.S
Mam nadzieje ze smutek minie.

20.12.2005
16:49
smile
[186]

faloxx [ Konsul ]

Gully --> powodzenia w sprawach prywatnych i zapewwniam cię iż czekamy na ciebie :) Wesołych świąt !!

20.12.2005
21:45
[187]

mscor [ Chor��y ]

Gully --> mimo smutnej treści Twojej wypowiedzi również ja życzę Ci Wesołych Świąt. Oczekuję też z niecierpliwością na Twój powrót.

20.12.2005
21:59
smile
[188]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Lista wyników:

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz vs mscor - 32:68
faloxx vs grooby 91 : 9
Messiah vs Cradle 85:15
Filip von Izabelin vs Amizaurus 36:64
Totenkopf vs Decayero 60:40

Po siedmiu walkach:

Rosja: 14
Niemcy: 4


20.12.2005
22:01
smile
[189]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Gully_ -> wszystkiego dobrego. Oby Twoje problemy i zmartwienia szybko się skończyły!!
Trzymaj się!! No i wiadomo - "WESOŁYCH ŚWIĄT"

21.12.2005
09:36
smile
[190]

Messiah [ Konsul ]

Gully ----> głowa do góry, nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...hmmmm coś niezbyt pocieszająco to wyszło, to może tak: przyroda dąży do równowagi i po chwilach smutku przychodzą chwile radosci czego i Tobie życzę, trzymaj się, czekam(y) na Twój powrót ;)

PS. te kreskówki to dzieło ZF Skurcz, panowie popełnili również wiele filmów fabularnych z których polecam dwa: Sum tak zwany Olimpijczyk i (najlepszy film w historii kinematografii) Bułgarski Poscikk :D

22.12.2005
01:17
smile
[191]

jerz [ Pretorianin ]

no i jak tam się czuje akt IV?

22.12.2005
08:05
smile
[192]

fabko1 [ Pretorianin ]

A co ze mną i Rmatysiakiem?Gdy ustalane były pary przeciwnik mogł hostować,lecz przy próbie gry wyszło,że jednak nie moze hostować i nie zagralismy(ja też nie hostuję a hamachi różnie działa).Może gracze hostujący z rezerwy z nami zagrają?

22.12.2005
18:22
[193]

gully_ [ Konsul ]

Fabko i RM-> możemy zrobić tak, że , o ile będą ochotnicy spośród uczestników, zagrają z Wami walki. Fabko - Ty grasz w grupie niemieckiej. Jeśli Będzie "Rosjanin" chętny do gry to nie ma problemu. To samo dotyczy RM. Nie będzie problemu, że ktoś zagra dwa razy. Mapki na pewno w razie potrzeby udostępni Wam któryś z graczy. Szczegóły dograjcie już z ewentualnymi chętnymi.

Co do stanów osobowych drużyn: Sturmovik odszedł, ale wrócił Target 76, natomiast barbr'ego zastąpił Decayero. Wobec tego stany osobowe się zgadzają, prawda? Nie bardzo mogę się teraz skoncentrować na tym co piszę, ale chyba o nikim nie zapomniałem...

Wrócę na front po Bożym Narodzeniu - muszę czymś się zająć, bo bezczynność na dłuższą metę jest zabójcza...

" Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą..."


22.12.2005
18:32
[194]

faloxx [ Konsul ]

gully --> juz rano gadałem z fabko z propozycją gry z nim :) i zgodził się. Jeśli o mnie chodzi to chętnie zagram zarówno rosjanami jak i niemcami. Niestety problem jest tego typu iż ja znam już składy wojsk obu stron oraz całą mapę dobrze poznałem dlatego będzie to dla mnie pewne ułatwienie niezależnie od tego którą stroną zagram.

22.12.2005
19:33
[195]

gully_ [ Konsul ]

Dobrze, więc zrobimy tak: gdy określą się obie pary graczy ( przy zachowaniu dotyczczasowego podziału na drużyny), podeślę graczom rosyjskim zmodyfikowane mapy tej bitwy. Prosiłbym tylko o podanie maili graczy rosyjskich. Obiecuję, że prześlę je tak szybko, jak szybko będę wiedział, kto gra z Fabko i RMatysiakiem. Dalej będzie obowiązywał zakaz oglądania mapy przez Niemców. Jeśli RMatysiak nie znajdzie partnera do gry lub zrezygnuje z tej bitwy, dajcie znać na forum, to puszczę Tobie, faloxx, mapkę...

Chciałbym też, byśmy po świętach przeszli do następnego aktu, więc proszę o dogranie pozostałych bitew...

Myślę, że innych problemów czy pytań nie powinno na razie być, więc oddalam się....


23.12.2005
14:02
smile
[196]

faloxx [ Konsul ]

Ok dostałem nową mapkę i już wysłałem ją dalej do fabka :) Po wysłaniu pozwoliłem sobie zerknąć na nią (oczywiście znam tylko pozycje rosjan!), i muszę stwierdzic iż jest ciekawsza od poprzedniej :)

25.12.2005
00:29
smile
[197]

faloxx [ Konsul ]

Gully --> właśnie pisalem do ciebie na gg ale albo cię nie ma albo wiadomości nie dochodzą. Mam powazny problem z mapą na której gramy razem z fabkiem. Jak będziesz dostępny to odezwij się.
Problem:
Jesteśmy w 1 turze i jest jeden mały problemik, nie wiem moze jest to zamierzone a ja tylko sieję panikę ? Otóż w jednym sektorze nasze jednostki są wystawione w tym samym miejscu, to znaczy że pośród moich czołgów stoją sobie niefrasobliwie niemieckie T34 :] Zaraz je rozstrzelam bo mam przewagę liczebną :] Piechoty narazie nie widzę ale tez pewnie jest :]
Prosze o szybką odpowiedź ponieważ niebardzo wiem co mam robić, czy mam odsyłac plik dla fabka ????????????????

25.12.2005
01:06
[198]

faloxx [ Konsul ]

Dla unaocznienia skali i kalibru problemu pozwoliłem sobie zrobic zrzut z ekranu, jest ograniczony ale rozumiecie Panowie obowiązuje mnie tajemnica wojskowa ;)
A więc tak to wygląda w pierwszej turze tuż po fazie rozstawiania, niemiecki t34 jest namierzany przez 4 moje czołgi naraz :) Dodam iz drógi t34 ktorego nie ma na zdjęciu jest namierzany przez dwa moje czołgi :)

25.12.2005
01:07
[199]

faloxx [ Konsul ]

edit dla ubogich

Dodam jeszcze że niemieckie maszyny są orkążone i znajdują się w odległości mniejszej niz 70m od moich maszyn.

25.12.2005
10:28
smile
[200]

gully_ [ Konsul ]

faloxx - > możliwe jest rozstawienie bonusowych jednostek poza strefami rozstawienia, co jest wbrew moim planom. Jeśli obaj będziecie przestrzegali stref rozstawienia, problem zniknie. Niestety przerabiając mapę tego nie zauważyłem, dlatego taki efekt. Rozstawcie wosjka TYLKO w strefach rozstawienia!!! Będzie dobrze ( co zaraz jeszcze raz sprawdzę)

26.12.2005
20:49
smile
[201]

gully_ [ Konsul ]

Ci, którzy jeszcze nie zakończyli walk - > jak daleko jesteście? Czy za 2-3 dni możemy ruszac dalej??

26.12.2005
21:23
[202]

mscor [ Chor��y ]

Dla ułatwienia znowu pozwolę sobie zrobić zbiorcze zestawienie walk zakończonych i w toku (chyba).

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz vs mscor - 32:68
faloxx vs grooby 91 : 9
Messiah vs Cradle 85:15
Filip von Izabelin vs Amizaurus 36:64
Totenkopf vs Decayero 60:40

Po siedmiu walkach:

Rosja: 14
Niemcy: 4

pozostały do zakończenia
faloxx-fabko
Amerillas - Wczoraj
viorne - Dragon
chyba, że gdzieś się pogubiłem na skutek ciągłych zmian w składzie

26.12.2005
21:41
smile
[203]

gully_ [ Konsul ]

mscor-> o taak, ostatnio sporo było zamieszania, ale chyba dobrze wypisałeś pary. Mi też tak wychodzi.

W ramach zachęty powiem, że następny akt, jeśli stosunek punktowy nie zmieni się bardzo, będzie bardzo dynamiczny, jedna ze stron zacznie z opłakanymi siłami ( już widzę lamenty :P ). Właściwie to będzie to 2 bitwy w 1.

Chyba, że Adolf jakoś pomoże Niemcom w zdobyciu potrójnego totala i przejdziemy wtedy do walnej bitwy...


P.S.: Święta w tym roku były przygnębiające, może powrót do codzienności będzie wybawieniem...

26.12.2005
23:39
[204]

Viorne [ Centurion ]

Gully---> Z Dragonem jestesmy w okolicach półmetku, ale to bylo przed swietami,teraz trzeba bdzie sie umowic na kolejne mordobicie, ale powinnismy szybko skonczyc. O ile sie zgramy :)

26.12.2005
23:42
[205]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully niech zgadne ktora hehe:D moje odzialy to napewno;) biedna kompania ledwo zostala;)

27.12.2005
17:11
smile
[206]

_Dragon_ [ Centurion ]

--> Viorne
jutro i pojutrze mam urlop - możemy od rana zacząć

27.12.2005
17:58
[207]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Amerilias Vs Wczoraj - amerilias Major Victory
wczoraj zagral fajnie t34 ktore natlukly mi sporo sprzetu ale na szczescie przyuwazylem jego 150ki crack jak probowal je rozladowac a ruska piechchota crack rozwalila tanki molotowami .

27.12.2005
20:05
[208]

Viorne [ Centurion ]

---->Dragon, bede jutro dostepny. Do uslyszenia na gg.

27.12.2005
20:43
smile
[209]

gully_ [ Konsul ]

Sturmovik vs Zip - 32:68
Marco vs Gully - 77:23
jerz vs mscor - 32:68
faloxx vs grooby 91 : 9
Messiah vs Cradle 85:15
Filip von Izabelin vs Amizaurus 36:64
Totenkopf vs Decayero 60:40
Amerillas vs wczoraj - major dla amerillasa

Po ośmiu walkach:

Rosja: 17
Niemcy: 4

No, to jest nieźle: Faloxx i fabko są w trakcie, Viorne i Dragon kończą...czyli niedługo akt iV. Cała kampania zakończy się pod koniec stycznia - tak by wychodziło z wyliczeń. zobaczymy, jak to się zakończy...

gro_oby -> no nie powiem, karta się odwróciła - i dobrze, bo będzie nutka dramatyzmu. Ale jeśli dojdzie do scenariusza, o którym myślę, to akt IV będzie dobrą okazją do zemsty, a Ty masz sporo ludzi do pomszczenia hehehe

28.12.2005
10:47
smile
[210]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Widzę że wyniki pozostałych starć nie mają już znaczenia na wynik całościowy.
Niemcy przegrali trzecią turę turnieju...

Gully_ -> kiedy zaczynamy kolejną odsłonę?
Już nie mogę się doczekać...
:)

28.12.2005
18:40
[211]

gully_ [ Konsul ]

TOTENKOPF -> może i przegrali, ale jak bardzo...dlatego chłopaki powinni dograc bitwy do konca. Zobaczymy, na co zasłużyli w nastepnej bitwie.

Następny akt zacznie się 30.12.2005 - do tego czasu powinien byc komplet wynikow. Jesli nie, nie bede czekal ( mamy spore opoznienie)...

28.12.2005
19:07
[212]

gully_ [ Konsul ]

Jeszcze jedno - przygotujcie się na grę narzuconymi w 100% wojskami.

29.12.2005
22:58
[213]

gully_ [ Konsul ]

Panowie! Jutro kolejny akt, a nie ma kompletu wyników...Bo się to skończy sądem polowym :P

29.12.2005
23:16
[214]

gully_ [ Konsul ]

Start nowego aktu: 30.12.2005 przed północą...

29.12.2005
23:37
smile
[215]

fabko1 [ Pretorianin ]

Wczoraj z Faloxxem zaczelismy gre i jestesmy kolo polowy,mysle jak jutro przeciwnik bedzie dostepny to skonczymy

30.12.2005
01:05
smile
[216]

jerz [ Pretorianin ]

do mojego nowego przeciwnika w akcie IV /kimkolwiek by nie był/: na sylwestra wyjeżdżam ale od poniedziałku znów będę dostępny więc proszę o cierpliwość
do całej reszty: fantastycznego nowego roku!

30.12.2005
01:08
[217]

Viorne [ Centurion ]

Gully, moja walka z Dragonem utkneła na 24 czy tez moze 25 turze z powodu naglego zerwania polaczenia z oponentem, od tej chwili nie mam z nim kontaktu, wiec moze cos stalo sie z jego laczem.

30.12.2005
17:40
[218]

Viorne [ Centurion ]

Oto i kolejny wynik pojedynku. Viorne (Allied) 82 - 18 Dragon (Axis). Gre zakonczono za pomoca CF w zwiazku z problemami technicznymi.

30.12.2005
23:39
smile
[219]

gully_ [ Konsul ]

Kierownik zafundował mi dzis 15 godzinny dzien pracy ( do tego 3 godziny trace na dojazd do i z pracy ). Oczywiście o 5 rano wstaję by sylwestra też w pracy spędzić :( . A ponieważ nie wszystko miałem sprawdzone, zdecydowałem się przełożyć start na 1.01.2006 godziny wczesno popołudniowe. Może dzięki temu faloxx i fabko zdążą...

Dragon, Viorne - > czy kłopoty Dragona nie przeszkodzą mu w dalszej grze ? - wolę sie upewnić...

01.01.2006
13:18
smile
[220]

gully_ [ Konsul ]

Dziś start kolejnego aktu. W związku z tym 2 pytania:
- jak tam Dragon i jego zdolność do gry?
- fabko vs faloxx - czy dziś będzie wynik?

i jeszcze jedno:
RM -> wchodzisz od tej bitwy, jeśli nadal jesteś zainteresowany udziałem w kampanii.


Po rozpoczęciu aktu stworzę pary z tych zawodników, którzy nie zgłosili żadnych problemów. Jeśli okarze się, że ktoś nie będzie mógł z jakiegoś powodu zagrać - to coś wymyślę...

01.01.2006
13:29
smile
[221]

_Dragon_ [ Centurion ]

--> gully
admin "mojej" sieci cosik namieszał, ale po zgłoszeniu problemu usunął jego przyczynę i jestem gotowy do udziału w dalszych walkach

01.01.2006
17:02
[222]

RMATYSIAK [ Generaďż˝ ]

oczywiście że jestem zainteresowany.
Z tym że nie moge chostowac. (tak zabespieczyłem PC że teraz niczego nie przepuszcza do mnie ;<)
Poz RM

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.