GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przygotowanie logotypu - ile kosztuje?

03.12.2005
23:21
smile
[1]

Azzie [ bonobo ]

Przygotowanie logotypu - ile kosztuje?

Kto sie orientuje w cenach opracowan logotypow? Marzy mi sie profesjonalne logo, na ile moge sie spodziewac ze mnie dziabna?

Wyslalem pare pytan do roznych ludzi, na razie otrzymalem odpowiedz ze 500 zl. Ale nie mam porownania, wiec nie wiem czy to duzo czy malo?

Chcialbym raczej aby zrobil to ktos profesjonalny.

03.12.2005
23:30
[2]

QrKo [ ]

Gadalem kiedys z wujkiem na ten temat - pracowal w firmie reklamowej.

Nie pamietam dokladnych cen a i on beda rozne w zaleznosci od firm, ale o ile sobie przypominam to wykonanie porzadnego loga przez porzadna firme designerska to wydatek 4 cyfrowej sumki.

03.12.2005
23:40
[3]

Soulcatcher [ Prefekt ]

W profesjonalnej agencji od 20 do 50 tysięcy pln. Mówię serio. Będziesz miał takie logo jak Orlen.

Ja logo GOLa zrobiłem gratis :) Nie powiem że jest wybitne ale przynajmniej za darmo.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-03 23:40:24]

03.12.2005
23:49
[4]

Azzie [ bonobo ]

Mysle ze te 20 do 50 tys to nie za samo logo ale za calosc juz raczej, czyli za caly wizerunek firmy? Wlacznie z nazwa czy chocby kolorystyka stacji.

Ja na szczescie nie potrzebuje takich bajerow :)

Na allegro loga juz od 25 zl :) Ale to raczej studenci chalupniczo dorabiaja, przez profesjonaliste mysle o kims kto zajmuje sie tym zawodowo.

Ale widze ze te 500 zl to w miare rozsadna kwota, szkoda tylko ze niedawno odebralem 1000 wizytowek :/ bez sensu zmieniac teraz logo...

03.12.2005
23:56
[5]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Różnie. Tak jak powiedział Soulcatcher, loga tych największych to kilkadziesiąt bądź nawet setki tysięcy złotych.

A takie normalniejsze to 150-500 zł. Zależnie od stopnia skomplikowania.

Jakby co to możesz pisać do mnie na maila, mój mail masz na stronie obok nicka (Syriusz).

03.12.2005
23:59
[6]

TzymischePL [ Legend ]

I pomyslec ze logo nike kosztowalo 40$... ale sie porobilo :)))

04.12.2005
00:00
smile
[7]

Pisuar 69 [ Pretorianin ]

Ktos kto wydal kilkadziesiat (kilaset?) tysiecy na cos takiego musi byc ofiara Bogow Markietinga.

Logo GOLa jest w porzadku, pewnie nie domyslilbys sie, ze zostalo stworzone przez jedna osobe, ktora nie jest profesjonalnym grafikiem/logotypowcem.

Nie warto pakowac sie nawet w trzycyfrowe kwoty.

04.12.2005
00:01
[8]

Pisuar 69 [ Pretorianin ]

Dokladnie, logo Nike robil wlasnie studenciak domowymi metodami. Nie liczy sie logo, a marka Panie ;)

04.12.2005
00:04
[9]

Azzie [ bonobo ]

Nie oszukujmy sie, mnie tez wydaje sie ze zamiana loga CPN na Orlen to nie byl zbyt szczesliwy pomysl... Twierdzili ze tamto logo wyglada staro i takie tam, trzeba bylo zrobic face lifting a nie wszystko zmieniac, zniszczyli taka dobra marke, jedna z lepszych w polsce...

tak samo tepsa nie wiem po co zmieniala logo... te dwukolorowe literki to porazka...

04.12.2005
00:06
[10]

TzymischePL [ Legend ]

Azzie ===> No marke CPN na Orlen to chyba zmienili bo sie komunistycznie kojarzyla ;))))

A TPSA? no coz... przyszly france :] i zmusili :]

04.12.2005
00:16
[11]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Azzie -

Te "dwie kolorowe literki" to logo jednego z największych światowych gigantów telekomunikacyjnych, France Telekom, do którego TP SA należy.

04.12.2005
00:18
[12]

TzymischePL [ Legend ]

Przewodnik Syriusza ====> Co nie zmienia faktu ze jest chujowe :]

04.12.2005
00:22
smile
[13]

Azzie [ bonobo ]

Przewodnik: ja to wiem, tez dostalem ten swistek od tepsy wraz z rachunkiem na ktorym starali sie wytlumaczyc czemu za gruba kase kupuja takie syfeksowate logo :) o patrzcie sam takie zrobilem: &tp :D

moze idac tym tropem ja bede mial logo $azz? albo ^azz^ ? #azz ?

04.12.2005
00:33
smile
[14]

Pisuar 69 [ Pretorianin ]

Oto moja propozycja.

A = stanowczosc i pewnosc siebie
Z = sklonnosc do dogadzania swoim klientom
z = nainowsc i dziecinnosc
i = kobiecosc...
E = ...cycuszki?

04.12.2005
00:38
[15]

Azzie [ bonobo ]

Dobre! lle chcesz za to logo? :)

Dobre logo musi sie kojarzyc z cyckami :D

04.12.2005
00:52
smile
[16]

volvo95 [ Legend ]

Prosze :) Logo gratis ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.