cinek2 [ Pretorianin ]
Legendarne zadanie wymyslone przez Einsteina. Kto rozwiaze ?
Legenda głosi, że zadanie to zostało wymyślone przez Einsteina.
Według niego 98% ludzkiej populacji ludzkiej nie jest w stanie go rozwiązać.
5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy pala
papierosy 5 różnych marek i pija 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5
różnych gatunków. Pytanie: Kto hoduje rybki?
* Norweg zamieszkuje pierwszy dom
* Anglik mieszka w czerwonym domu
* Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego
* Duńczyk pija herbatkę
* Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
* Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
* Niemiec pali Marlboro
* Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
* Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę
* Palacz Pall Malli hoduje ptaki
* Szwed hoduje psy
* Norweg mieszka obok niebieskiego domu
* Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
* Palacz Philip Morris pija piwo
* W zielonym domu pija się kawę
Tylko jedna odpowiedz jest możliwa.
Rozwiązanie nie zajmuje więcej niż 2 min (według Einsteina).

hctkko [ Their Law ]
Niemiec hoduje rybki :)
Kyahn [ Kibic ]
Tak, ale ponoć w pamięci, bo na kartce to większość myślących ludzi je rozwiąże.

Pisuar 69 [ Pretorianin ]
Starsze od Einsteina. 2% potrafi w pameci, nie 98% nie potrafi w pamieci, nie wcale. Chyba, ze prawie kazdy GOLowicz zalicza sie do 2% geniszy (w co watpie).

Barthez x [ ArmA SoLdIeR -barth89- ]
Zaraz się sprawdzi w Google :P
Soulcatcher [ Prefekt ]
To jest fajne zadanie, pomijając fakt że było już kilka razy an tym forum :)))) chodzi w nim o to aby rozwiązać go W PAMIĘCI, bez kartki. I to prawda że praktycznie mało kto jest wstanie rozwiązać go bez pomocy kartki, samo zadanie nie jest wcale takie trudne
Deepdelver [ aegnor ]
Norweg-Duńczyk-Anglik-Niemiec-Szwed
żółty-niebieski-czerwony-zielony-biały
papierosy-Dunhill-Rothmans-Pall Mall-Marlboro-Philip Morris
napój-woda-herbata-mleko-kawa-piwo
zwierzęta-kot-koń-ptaki-rybki-pies
Einstein potrzebował 2 minut a ja 5 sekund z Google.
Who's your daddy? :D
Misiolo [ Generaďż˝ ]
Też mi wyszło niemiec. Nie patrzyłem tutaj ani na google, ale pomagałem sobie kartką. Trzeba było napisać że trzeba w pamięci.

amoreg1234 [ użytkownik ]
Misiolo -> no ta, nasza wina. bo jak bysmy ci powiedzieli to bys rozwiazal w pamieci :D:D:D:D:D:D

grzesiek16 [ Feluś ]
Na GoLu same Einsteiny siedzą :]