GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Legendarne zadanie wymyslone przez Einsteina. Kto rozwiaze ?

03.12.2005
19:36
[1]

cinek2 [ Pretorianin ]

Legendarne zadanie wymyslone przez Einsteina. Kto rozwiaze ?

Legenda głosi, że zadanie to zostało wymyślone przez Einsteina.
Według niego 98% ludzkiej populacji ludzkiej nie jest w stanie go rozwiązać.

5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy pala
papierosy 5 różnych marek i pija 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5
różnych gatunków. Pytanie: Kto hoduje rybki?

* Norweg zamieszkuje pierwszy dom
* Anglik mieszka w czerwonym domu
* Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego
* Duńczyk pija herbatkę
* Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
* Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
* Niemiec pali Marlboro
* Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
* Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę
* Palacz Pall Malli hoduje ptaki
* Szwed hoduje psy
* Norweg mieszka obok niebieskiego domu
* Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
* Palacz Philip Morris pija piwo
* W zielonym domu pija się kawę

Tylko jedna odpowiedz jest możliwa.
Rozwiązanie nie zajmuje więcej niż 2 min (według Einsteina).

03.12.2005
19:40
smile
[2]

hctkko [ Their Law ]

Niemiec hoduje rybki :)

03.12.2005
19:40
[3]

Kyahn [ Kibic ]

Tak, ale ponoć w pamięci, bo na kartce to większość myślących ludzi je rozwiąże.

03.12.2005
19:42
smile
[4]

Pisuar 69 [ Pretorianin ]

Starsze od Einsteina. 2% potrafi w pameci, nie 98% nie potrafi w pamieci, nie wcale. Chyba, ze prawie kazdy GOLowicz zalicza sie do 2% geniszy (w co watpie).

03.12.2005
19:43
smile
[5]

Barthez x [ ArmA SoLdIeR -barth89- ]

Zaraz się sprawdzi w Google :P

03.12.2005
19:43
[6]

Soulcatcher [ Prefekt ]

To jest fajne zadanie, pomijając fakt że było już kilka razy an tym forum :)))) chodzi w nim o to aby rozwiązać go W PAMIĘCI, bez kartki. I to prawda że praktycznie mało kto jest wstanie rozwiązać go bez pomocy kartki, samo zadanie nie jest wcale takie trudne

03.12.2005
19:44
[7]

Deepdelver [ aegnor ]

Norweg-Duńczyk-Anglik-Niemiec-Szwed
żółty-niebieski-czerwony-zielony-biały
papierosy-Dunhill-Rothmans-Pall Mall-Marlboro-Philip Morris
napój-woda-herbata-mleko-kawa-piwo
zwierzęta-kot-koń-ptaki-rybki-pies

Einstein potrzebował 2 minut a ja 5 sekund z Google.
Who's your daddy? :D

03.12.2005
19:49
[8]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

Też mi wyszło niemiec. Nie patrzyłem tutaj ani na google, ale pomagałem sobie kartką. Trzeba było napisać że trzeba w pamięci.

04.12.2005
00:11
smile
[9]

amoreg1234 [ użytkownik ]

Misiolo -> no ta, nasza wina. bo jak bysmy ci powiedzieli to bys rozwiazal w pamieci :D:D:D:D:D:D

04.12.2005
00:49
smile
[10]

grzesiek16 [ Feluś ]

Na GoLu same Einsteiny siedzą :]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.