
Mortan [ ]
Porachunki dzis na Posacie o 23:15
"Porachunki" (Lock Stock & Two Smoking Barrels) to pierwszy film spod rękiGuya Richiego, reżysera znanego filmu "Snatch", do którego to filmu "Porachunki" są bardzo podobne - równie zagmatwana fabuła, podobny humor, a nawet wielu tych samych aktorów (między innymi Jason Flemyng, Jason Statham, czy też Vinnie Jones).
Ed (Nick Moran) jest karcianym mistrzem - dla jego oczu karty są praktycznie prześwitujące, nie istnieje układ, którego on by nie odczytał z twarzy przeciwnika. Pewny swoich zdolności postanawia wziąć udział w rozgrywce o wysokie pieniądze u znanego z brudnych interesów i prowadzenia porno-biznesu Harrego "Hatcheta" Lonsdale'a (P.H. Moriarty). Nie dość, że traci u niego okrągły milion, zadłuża się u niego na kolejne 500 000 funtów, które gangster zamierza mu odebrać w ten, czy inny sposób. W odzyskaniu tych pieniędzy pomagają mu jego trzej kumple - Tom (Jason Flemyng), "Soap" (Dexter Fletcher) oraz "Bacon" (Jason Statham). W końcu, podsłuchawszy rozmowę swoich sąsiadów spod ciemnej gwiazdy wpadają na przewrotny plan jak uzyskać taką fortunę.

bialy kot [ Generaďż˝ ]
Warto zobaczyc, chociazby dla pewnej slynnej sceny z plastikowym fallusem :)
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Przedwczoraj przypomniałem sobie ten film. Naprawdę kawałek dobrej komedii, choć do Przekrętu trochę jej brakuje.
Promyk [ Sylwester B. ]
TYlko jakoś to, że to Polszmat zniechęca... Reklamy...

mmomm [ Pretorianin ]
Super fimik - super klimaty - podobnie rzecz ma sie w 'Snatch' - polecam! :)
Mortan [ ]
up

Sizalus [ Generaďż˝ ]
Bede ogladac skoro tak zachwalacie:)

wysiu [ ]
Zaczyna sie.
Jedna tylko rzecz mbnie zastanawia - kto tak "pomyslowo" przetlumaczyl tytul....:) No ale chyba trzeba sie przyzwyczaic..:)

Mortan [ ]
wysiu -- > NIe ja, ale oryginalny by sie pewnie nie zmiescił :) Wydaje mi sie, że gość równierż odpowiadał, za Podziemny krąg aka Figth Club itp ;)
Aceofbase [ El Mariachi ]
offtopic:
widzial ktos ta reklame, "el matador"? zaraz na poczatku przerwy?
o co biega, to reklama piwa jest czy jak?

Misiak [ Pluszak ]
Filmik bardzo fajny, obejrzałem przypadkiem :)
Ciekawe czy wyrzucił te strzelby :)