
@$D@F [ Generaďż˝ ]
pytanie o LCD
co to jest rozdzielczosc natywna ??
co to jest pivot
bede wdzieczny za udzielenie informacji :)
goldenSo [ LorD ]
co to jest rozdzielczosc natywna ??
Rozdzielczość w której pracuje dany panel, oczywiście może pracować w rozdzielczościach poniżej natywnej, ale wiąże się to z kolosalną stratą jakości.
co to jest pivot
Obrót panelu, wokół własnej osi, podstawa pozostaje nie ruchoma, obraz na monitorze też się przestawia, dobre dla grafików.
wysiu [ ]
1. Rozdzielczosc, do jakiej ekran zostal zbudowany, moze dzialac w innych, ale wtedy obraz musi byc przeskalowany przez elektronike, co pogarsza jakosc.
2. Mozliwosc obracania ekranu, np o 90 stopni.
cotton_eye_joe [ maniaq ]
to jest max rozdzielczosc matrycy. obraz wyglada w niej wtedy najlepiej. jeden pixel matrycy odpowiada jednemu pixelowi obrazu. w rozdzielczosciach nizszych co ktorys tam pixel obrazu sklada sie z 2 pixeli matrycy, co sila rzeczy powoduje, ze calosc wyglada dosc slabo.
pivot oznacza, ze mozesz obrocic ekran o 90 st. - wygodniej sie wtedy np. pisze. ekran odpowiada ksztaltem kartce papieru.

@$D@F [ Generaďż˝ ]
ok dzieki
mam jeszcze pytanie o pivot :)
wydaje mi sie ze kazdy monitor mozna regulowac w jakis tam stopniu, czy jesli monitor nie posiada pivot'u to ekran jest prostopadly do biurka ?? czy pivot zwiekrza tylko mozliwosc regulacji
goldenSo [ LorD ]
Tak, jest prostopadły. Pivot to po prostu oprogramowanie w monitorze + obrotowy wysięgnik
tomirek [ ]
bez pivota jest rownolegly do biurka (szerszym bokiem rownolegle do podloza)
Z pivotem lapiesz za obudowe i obracasz ustawiajac prostopadle. Przydaje sie np w edytorach tekstu