GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Stare Gry - Wspomnienia

02.12.2005
23:00
smile
[1]

mariaczi [ OutsideR ]

Stare Gry - Wspomnienia

Ostatnio pościągałem sobie kilka wiekowych gier i naszło mnie na wspomnienia ! Pamiętacie jeszcze Giane Sistars, pacmana, mario itd. Gram w Wings of fury i jak wtedy mam problemy z lądowaniem :)
Ehh stare dobre czasy gdzie nie było grafy 3d i dżwięku przestrzennego, gdzie gry przechodziło sie jednym tchem bo w większości nie było save ! Commodore , Atari, Amiga to był sprzęt !!
Zapraszam do powrotu w tamte czasy, piszcie którą gre najbardziej wspominacie, która wam sprawiła największą radość, nad jaką sie najbardziej męczyliście i ogólnie wspominajcie !

Linki z grami:
https://staregry.pl/
https://www.cda.pl/staregry.php
https://www.extragry.pl/

03.12.2005
11:44
smile
[2]

AGArtha [ Trinitron ]

Heeeeee... ja najbardziej wspominam "Henry's House" na Commodore 64 :) ehhhh ale sie w to nagrałam!!!
"Henry's House" to typowa stara platformówka, w której chodzi o zebranie wszystkich wyznaczonych przedmiotów na jednej planszy, aby potem przejść do następnej. Akurat w tej grze są to przeważnie cukierki, zabawki itp. Skacząc i szybko biegając pomiędzy przeszkodami musimy przejść wszystkie 8 plansz nie tracąc przy tym więcej niż 3 żyć (bo tyle nam ich przydzielono).

Zawsze największy problem był z kasetowym systemem :) Srubokręcik i jazda!!! A po 20 minutach wczytywania się gry ten cholerny Error!!! Wrrrr... No ale jak juz się udało po którymś razie to zabawy było duuuuużo!!! :))))

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-03 12:11:09]

03.12.2005
11:49
smile
[3]

LOOCASH_wro [ Konsul ]

Nie wiem jak ty, ale ja miałem Commodore 64...

03.12.2005
11:50
smile
[4]

Adam9870 [ ]

Ja wspominam najbardziej Prince Of Persja. Bardzo fajna gra (oczywiście kiedyś), grałem w nią niedawno (chyba z pół rku temu).
Pamiętam również grę Scorch, nawet fajna gra. Można było grać w kilka osób i jedna w drugiej czołg strzelała.

Stare gry...

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-03 11:49:06]

03.12.2005
11:52
[5]

squallu [ saikano ]

ja z rozrzewieniem wspominam prehistorika 2 oraz prince of persia 1 i 2. a na atari xl dlugo ciupalo sie w one on one oraz silent service:) eh to se ne vrati:(

03.12.2005
12:04
smile
[6]

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]

Miałem Atari 130 XE z magnetofonem z turbo ;P Cuda się robiło, gdy gra nie chciała się wczytać. Przez iles tam minut siedziałem hipnotyzując sprzęt i myśląc "wgraj sie, wgraj sie".

W co lubiłem grać? Chyba najbardziej zapadł mi w pamięć "Draconus". Ciekawa grafika, świetna oprawa muzyczna. Z fajniejszych był jeszcze "Druid", "Robbo", "Boulder Dash". Niesamowicie grywalne. Do dziś. Mam świetnego testera, nie skażonego recenzjami i opinią rówieśników (8 lat). Czasami zamiast Simsów, woli bym uruchomił jej jedną z tych starych gier.

A wiecie, że ostatnie wersje emulatora Atari umożliwiają grę do 4-ech osób przez net. Można sobie z kimś pograć w "Spy vs. Spy" :P

03.12.2005
12:08
[7]

AGArtha [ Trinitron ]

LOOCASH_wro to zwykły pośpiech ;) miało byc 64 ;)

03.12.2005
12:08
[8]

hermin [ Senator ]

A ja miło wspominam Sky Roads :)

03.12.2005
12:09
smile
[9]

mariaczi [ OutsideR ]

Spy vs. Spy to było coś !! Hmm a przez neta ?? musze poszukać tych emulatorków!

03.12.2005
12:10
[10]

AGArtha [ Trinitron ]

Spy vs. Spy hehe.. też pamiętam!! fajowa giera!!! :)

03.12.2005
12:14
smile
[11]

LOOCASH_wro [ Konsul ]

Faktycznie fajna była ta gierka o szpiegach! Można było bombę w szafie podłożyć koledze ... :) Ja pociskałem jeszcze w serię The Last Ninja - grafika jak na C64 była wypaśna!

03.12.2005
12:16
[12]

AGArtha [ Trinitron ]

Albo Pacman :-D Hahahahaha!!!

03.12.2005
12:21
[13]

mariaczi [ OutsideR ]

Test drive chlip:)
Vroom to była scigałka !!

03.12.2005
12:25
smile
[14]

toaster [ CoD Gamer ]

MARIO !

03.12.2005
12:28
smile
[15]

trypak [ Centurion ]

MARIO MARIO AHA odejde troche od tematu ale polecam konsole do gier GAME BOY ADVENCE

03.12.2005
12:29
[16]

AGArtha [ Trinitron ]

No i Giana Sister oczywiście!!!!

03.12.2005
12:33
[17]

trypak [ Centurion ]

NOM I NIE ZAPOMINAJMY O WYDANIACH PIŁKI NOŻNEJ :D

03.12.2005
12:35
[18]

trypak [ Centurion ]

I LEGENDARNE STRATEGIE

03.12.2005
12:36
[19]

AGArtha [ Trinitron ]

A pamietacie moze coś takiego jak nauka jazdy na commodore? Kurcze nie wiem jak to sie nazywało :)

03.12.2005
12:37
[20]

mariaczi [ OutsideR ]

Microprose soccer :)
Z przygodówek uwielbiałem Another world orz Flashback! Grafika wtedy wymiatała!!

03.12.2005
12:40
[21]

AGArtha [ Trinitron ]

W tej nauce jazdy trzeba było dojechac do jakiegoś wyznaczonego miejsca w miescie posługując sę mapka , były testy do rozwiązania i takie tam, tankowało sie autko... :) tez w to troche grałam :)

03.12.2005
12:43
smile
[22]

trypak [ Centurion ]

a wiesz na jakiej stronie to AGArtha

03.12.2005
12:46
[23]

AGArtha [ Trinitron ]

Właśnie ja nie moge sobie przypomnieć jak się to nazywało... ale fajne było... kurcze może sobie przypomne albo Ktos moze też w to kiedyś grał! Na Commodore 64 oczywiście... chetnie bym w to jeszcze zagrała:) Grafa nie robiła szału-jak to na C64 ale miło spędzić było kilka godzinek przed tą gierą! Mam jeszzce swojego Comodorka z pełnym osprzetem... moze kiedyś jak będę miala duuuzo wolnego czasu to sobie go podłącze!!! :-D

03.12.2005
12:46
[24]

vult-q3 [ Konsul ]

"Ehh stare dobre czasy gdzie nie było grafy 3d" heh Hunter mial grafe 3d
mi sie najbardziej podobal silent hunter i gunship 2000 :D

03.12.2005
12:48
[25]

mariaczi [ OutsideR ]

A pamiętacie może gre Hobbit na commodore 64 ! Była to polska tekstówka bez zadnych obrazków i animacjii?
Wiecie skąd można ją sciągnąć??

03.12.2005
12:50
[26]

Yari [ Juventino ]

Jedne z moich ulubionych gier na amige :
centurion ----->

03.12.2005
12:51
[27]

Yari [ Juventino ]

cannon fodder 1 i 2 ---->

03.12.2005
12:53
smile
[28]

Yari [ Juventino ]

i cudowny north and south :) ---->

03.12.2005
12:54
smile
[29]

Master_2 [ Konsul ]

A mi się podobał Doom :P - - - - > nie dam screena bo nie chce mi soe zaladowac :/

03.12.2005
12:57
[30]

Fett [ Avatar ]

hmmm wlasnie ostatnio wspominalem sobie stare gierki :)

Moimi ulubionymi do dzisiaj to
Antoher World
UGH!
Transport Tycoon
Lost Dutchman Mine (!)
Home Alone :)
Test Drive 1 i 3 :)
Retaliator ;) Chyba pierwszy symulator :)

03.12.2005
13:03
[31]

mariaczi [ OutsideR ]

pierwsza prawdziwa doomówka na amige Cytadela:)

03.12.2005
13:03
[32]

pecet007 [ ]

jak dla mnie seria Commander Keen oraz The Lost Vikings na PeCecie wymiata.., ostatnio właśnie zacząłem przechodzić TLV tyle że się zaciąłem w pewnym momencie...

03.12.2005
15:53
smile
[33]

Deepdelver [ aegnor ]

Na Amigę to były gierki! :)

Lost Dutchman Mine
Wings
seria Goblins
Perihelion
seria Ishar
Sensible Soccer
Superfrog

Z Commodasa najcieplej wspominam:
Mutant Monty
Detective
Nebulus ++
Microprose Soccer
Bruce Lee
seria Spy vs Spy (były ze trzy części)
Hattick (do dziś pogrywam na emulatorze)

03.12.2005
23:14
smile
[34]

AGArtha [ Trinitron ]

Upik... może Ktoś jeszcze się podzieli swoimi wspomnieniami!!! :)

03.12.2005
23:16
[35]

qweks [ Spy from Thrillerland ]

A widzicie ja wlasnie poszukuje Redneck Rampage nie ma ktos moze linka do gierki bo na stare gry nie ma :P

03.12.2005
23:33
[36]

AGArtha [ Trinitron ]

qweks kuknij na ta stronke... tam czasem można było cos znaleść ;) ale nie gwarantuje!

03.12.2005
23:36
smile
[37]

chreo [ I love dorotka_l ]

Rick Dangerous - c64 !!! ---------------->

03.12.2005
23:48
[38]

mariaczi [ OutsideR ]

chreo <--- prosze o linka do Rickaa

Ileż sie w to nagrałem::)

03.12.2005
23:50
smile
[39]

OzOr [ Wrocław ]

River Raid!! KOOOOZAK
Dnie i noce nad tym spedzalem:)

04.12.2005
02:54
[40]

Promyk [ Sylwester B. ]

Ech wspomnienia... Amigo we głównie...

Wings - jaki to klimacik miało...
Cannon Fodder - tej nerwicy jak ten cholerny dach zpadł akurat na mnie nie zapomnę... albo ile się starało, zeby wszyscy przeżyli...
Lotus Challenge - pierwsza ścigałka z którą miałem do czynienia
Jaguar - druga... ale tam już były zniszczenia... kasa... przeloty... kariera...
Sensible world of soccer - ile ja nad tym nocy zarwałem... na karierze... ech...
P.O.W. - :)
Boulder Dash
Cywilizacja - komp chodził na okrągło.. bo coś z zapisywaniem miałem problemy...
Centurion - po części spolszczone było... jaka nerwica brała przy którymś z państewek gdzie cała armia składała się z konnicy...
Rick Dangerous...
Vroom - nie wciągła mnie tak bardzo... ale najlepszy kumpel to uwielbiał...
North vs South - gdzie flagi były pomylone:) wszystkich w to ogrywałem:)
Pronce of Persia - tytuł mówi sam za siebie...
Flashback & Another World... - jw...
Lemmings - jedna z pierwszych gierek jakie miałem... a jak inwencję rozwijała... i kombinowanie...
Doman - krew się leje z ekranu... 3 życia... i możliwość multi... i jakoś mi nie sfajfczyło psychiki:)
Bubba'n'Stix - dość nietypowa platformówka...
Super Frog

To były gry z pomysłem...

04.12.2005
08:47
[41]

mariaczi [ OutsideR ]

Dizzy hehe to było jajo z klasą:)

04.12.2005
10:54
smile
[42]

olli [ Centurion ]

Ja z mojego commodorka wspominam przede wszystkim Prince of Persia,Giana Sister i Spy vs. Spy. Poza tym jeszcze od groma gier, w których trzeba było zbierać jakies przedmioty(brylanty itp) coś typy giana albo henry's house lub tez typowe bieganie po labiryncie. Tego to bylo duzo i przyznam że się nawet nie nudziło-przynajmniej mnie.
Poza tym symulatory lotu! prymitywne ale przynoszące duuuużo zabawy!
Aaaaa zapomniałbym! O królu gier! Pacman! Takie to głupie a takie fajne :)
Moj syn nie grał nigdy na Commodore 64 ani na Amidze ani Atari... urodził się juz w "epoce PC'tó" ale cóż nie każdy mogł mieć tyle szczęścia by męczyć się cały dzień nad przejściem np Giany a na ostaniej planszy zginąć i cóż... trudno! Następnego dnia grało się od nowa cała gre - jeszcze oczywiście po przeczekaniu odpowiedniego czasu aż gra wszyta sie poprawnie!

04.12.2005
11:14
[43]

amoreg1234 [ użytkownik ]

oo ja dam wam liste gierek na ktorych sie wychowalem (na pc):

TITUS - the fox
James pond 2 ROBOCOD
Doom
Wolf 3d spear of destiny
Lotus
Alone in the dark
Alladin
Lion King
Prince of persia


jak sobie przypomne to dopisze:)

04.12.2005
11:35
[44]

amoreg1234 [ użytkownik ]

noo i jeszcze bijatyki - mortal kombat , BODY BLOWS

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.