
mariaczi [ OutsideR ]
Stare Gry - Wspomnienia
Ostatnio pościągałem sobie kilka wiekowych gier i naszło mnie na wspomnienia ! Pamiętacie jeszcze Giane Sistars, pacmana, mario itd. Gram w Wings of fury i jak wtedy mam problemy z lądowaniem :)
Ehh stare dobre czasy gdzie nie było grafy 3d i dżwięku przestrzennego, gdzie gry przechodziło sie jednym tchem bo w większości nie było save ! Commodore , Atari, Amiga to był sprzęt !!
Zapraszam do powrotu w tamte czasy, piszcie którą gre najbardziej wspominacie, która wam sprawiła największą radość, nad jaką sie najbardziej męczyliście i ogólnie wspominajcie !
Linki z grami:
https://staregry.pl/
https://www.cda.pl/staregry.php
https://www.extragry.pl/

AGArtha [ Trinitron ]
Heeeeee... ja najbardziej wspominam "Henry's House" na Commodore 64 :) ehhhh ale sie w to nagrałam!!!
"Henry's House" to typowa stara platformówka, w której chodzi o zebranie wszystkich wyznaczonych przedmiotów na jednej planszy, aby potem przejść do następnej. Akurat w tej grze są to przeważnie cukierki, zabawki itp. Skacząc i szybko biegając pomiędzy przeszkodami musimy przejść wszystkie 8 plansz nie tracąc przy tym więcej niż 3 żyć (bo tyle nam ich przydzielono).
Zawsze największy problem był z kasetowym systemem :) Srubokręcik i jazda!!! A po 20 minutach wczytywania się gry ten cholerny Error!!! Wrrrr... No ale jak juz się udało po którymś razie to zabawy było duuuuużo!!! :))))
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-03 12:11:09]

LOOCASH_wro [ Konsul ]
Nie wiem jak ty, ale ja miałem Commodore 64...

Adam9870 [ ]
Ja wspominam najbardziej Prince Of Persja. Bardzo fajna gra (oczywiście kiedyś), grałem w nią niedawno (chyba z pół rku temu).
Pamiętam również grę Scorch, nawet fajna gra. Można było grać w kilka osób i jedna w drugiej czołg strzelała.
Stare gry...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-03 11:49:06]
squallu [ saikano ]
ja z rozrzewieniem wspominam prehistorika 2 oraz prince of persia 1 i 2. a na atari xl dlugo ciupalo sie w one on one oraz silent service:) eh to se ne vrati:(

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]
Miałem Atari 130 XE z magnetofonem z turbo ;P Cuda się robiło, gdy gra nie chciała się wczytać. Przez iles tam minut siedziałem hipnotyzując sprzęt i myśląc "wgraj sie, wgraj sie".
W co lubiłem grać? Chyba najbardziej zapadł mi w pamięć "Draconus". Ciekawa grafika, świetna oprawa muzyczna. Z fajniejszych był jeszcze "Druid", "Robbo", "Boulder Dash". Niesamowicie grywalne. Do dziś. Mam świetnego testera, nie skażonego recenzjami i opinią rówieśników (8 lat). Czasami zamiast Simsów, woli bym uruchomił jej jedną z tych starych gier.
A wiecie, że ostatnie wersje emulatora Atari umożliwiają grę do 4-ech osób przez net. Można sobie z kimś pograć w "Spy vs. Spy" :P
AGArtha [ Trinitron ]
LOOCASH_wro to zwykły pośpiech ;) miało byc 64 ;)
hermin [ Senator ]
A ja miło wspominam Sky Roads :)

mariaczi [ OutsideR ]
Spy vs. Spy to było coś !! Hmm a przez neta ?? musze poszukać tych emulatorków!
AGArtha [ Trinitron ]
Spy vs. Spy hehe.. też pamiętam!! fajowa giera!!! :)

LOOCASH_wro [ Konsul ]
Faktycznie fajna była ta gierka o szpiegach! Można było bombę w szafie podłożyć koledze ... :) Ja pociskałem jeszcze w serię The Last Ninja - grafika jak na C64 była wypaśna!
AGArtha [ Trinitron ]
Albo Pacman :-D Hahahahaha!!!
mariaczi [ OutsideR ]
Test drive chlip:)
Vroom to była scigałka !!

toaster [ CoD Gamer ]
MARIO !

trypak [ Centurion ]
MARIO MARIO AHA odejde troche od tematu ale polecam konsole do gier GAME BOY ADVENCE
AGArtha [ Trinitron ]
No i Giana Sister oczywiście!!!!
trypak [ Centurion ]
NOM I NIE ZAPOMINAJMY O WYDANIACH PIŁKI NOŻNEJ :D
trypak [ Centurion ]
I LEGENDARNE STRATEGIE
AGArtha [ Trinitron ]
A pamietacie moze coś takiego jak nauka jazdy na commodore? Kurcze nie wiem jak to sie nazywało :)
mariaczi [ OutsideR ]
Microprose soccer :)
Z przygodówek uwielbiałem Another world orz Flashback! Grafika wtedy wymiatała!!
AGArtha [ Trinitron ]
W tej nauce jazdy trzeba było dojechac do jakiegoś wyznaczonego miejsca w miescie posługując sę mapka , były testy do rozwiązania i takie tam, tankowało sie autko... :) tez w to troche grałam :)

trypak [ Centurion ]
a wiesz na jakiej stronie to AGArtha
AGArtha [ Trinitron ]
Właśnie ja nie moge sobie przypomnieć jak się to nazywało... ale fajne było... kurcze może sobie przypomne albo Ktos moze też w to kiedyś grał! Na Commodore 64 oczywiście... chetnie bym w to jeszcze zagrała:) Grafa nie robiła szału-jak to na C64 ale miło spędzić było kilka godzinek przed tą gierą! Mam jeszzce swojego Comodorka z pełnym osprzetem... moze kiedyś jak będę miala duuuzo wolnego czasu to sobie go podłącze!!! :-D
vult-q3 [ Konsul ]
"Ehh stare dobre czasy gdzie nie było grafy 3d" heh Hunter mial grafe 3d
mi sie najbardziej podobal silent hunter i gunship 2000 :D
mariaczi [ OutsideR ]
A pamiętacie może gre Hobbit na commodore 64 ! Była to polska tekstówka bez zadnych obrazków i animacjii?
Wiecie skąd można ją sciągnąć??
Yari [ Juventino ]
Jedne z moich ulubionych gier na amige :
centurion ----->
Yari [ Juventino ]
cannon fodder 1 i 2 ---->

Yari [ Juventino ]
i cudowny north and south :) ---->

Master_2 [ Konsul ]
A mi się podobał Doom :P - - - - > nie dam screena bo nie chce mi soe zaladowac :/
Fett [ Avatar ]
hmmm wlasnie ostatnio wspominalem sobie stare gierki :)
Moimi ulubionymi do dzisiaj to
Antoher World
UGH!
Transport Tycoon
Lost Dutchman Mine (!)
Home Alone :)
Test Drive 1 i 3 :)
Retaliator ;) Chyba pierwszy symulator :)
mariaczi [ OutsideR ]
pierwsza prawdziwa doomówka na amige Cytadela:)
pecet007 [ ]
jak dla mnie seria Commander Keen oraz The Lost Vikings na PeCecie wymiata.., ostatnio właśnie zacząłem przechodzić TLV tyle że się zaciąłem w pewnym momencie...

Deepdelver [ aegnor ]
Na Amigę to były gierki! :)
Lost Dutchman Mine
Wings
seria Goblins
Perihelion
seria Ishar
Sensible Soccer
Superfrog
Z Commodasa najcieplej wspominam:
Mutant Monty
Detective
Nebulus ++
Microprose Soccer
Bruce Lee
seria Spy vs Spy (były ze trzy części)
Hattick (do dziś pogrywam na emulatorze)

AGArtha [ Trinitron ]
Upik... może Ktoś jeszcze się podzieli swoimi wspomnieniami!!! :)
qweks [ Spy from Thrillerland ]
A widzicie ja wlasnie poszukuje Redneck Rampage nie ma ktos moze linka do gierki bo na stare gry nie ma :P
AGArtha [ Trinitron ]
qweks kuknij na ta stronke... tam czasem można było cos znaleść ;) ale nie gwarantuje!

chreo [ I love dorotka_l ]
Rick Dangerous - c64 !!! ---------------->
mariaczi [ OutsideR ]
chreo <--- prosze o linka do Rickaa
Ileż sie w to nagrałem::)

OzOr [ Wrocław ]
River Raid!! KOOOOZAK
Dnie i noce nad tym spedzalem:)
Promyk [ Sylwester B. ]
Ech wspomnienia... Amigo we głównie...
Wings - jaki to klimacik miało...
Cannon Fodder - tej nerwicy jak ten cholerny dach zpadł akurat na mnie nie zapomnę... albo ile się starało, zeby wszyscy przeżyli...
Lotus Challenge - pierwsza ścigałka z którą miałem do czynienia
Jaguar - druga... ale tam już były zniszczenia... kasa... przeloty... kariera...
Sensible world of soccer - ile ja nad tym nocy zarwałem... na karierze... ech...
P.O.W. - :)
Boulder Dash
Cywilizacja - komp chodził na okrągło.. bo coś z zapisywaniem miałem problemy...
Centurion - po części spolszczone było... jaka nerwica brała przy którymś z państewek gdzie cała armia składała się z konnicy...
Rick Dangerous...
Vroom - nie wciągła mnie tak bardzo... ale najlepszy kumpel to uwielbiał...
North vs South - gdzie flagi były pomylone:) wszystkich w to ogrywałem:)
Pronce of Persia - tytuł mówi sam za siebie...
Flashback & Another World... - jw...
Lemmings - jedna z pierwszych gierek jakie miałem... a jak inwencję rozwijała... i kombinowanie...
Doman - krew się leje z ekranu... 3 życia... i możliwość multi... i jakoś mi nie sfajfczyło psychiki:)
Bubba'n'Stix - dość nietypowa platformówka...
Super Frog
To były gry z pomysłem...
mariaczi [ OutsideR ]
Dizzy hehe to było jajo z klasą:)

olli [ Centurion ]
Ja z mojego commodorka wspominam przede wszystkim Prince of Persia,Giana Sister i Spy vs. Spy. Poza tym jeszcze od groma gier, w których trzeba było zbierać jakies przedmioty(brylanty itp) coś typy giana albo henry's house lub tez typowe bieganie po labiryncie. Tego to bylo duzo i przyznam że się nawet nie nudziło-przynajmniej mnie.
Poza tym symulatory lotu! prymitywne ale przynoszące duuuużo zabawy!
Aaaaa zapomniałbym! O królu gier! Pacman! Takie to głupie a takie fajne :)
Moj syn nie grał nigdy na Commodore 64 ani na Amidze ani Atari... urodził się juz w "epoce PC'tó" ale cóż nie każdy mogł mieć tyle szczęścia by męczyć się cały dzień nad przejściem np Giany a na ostaniej planszy zginąć i cóż... trudno! Następnego dnia grało się od nowa cała gre - jeszcze oczywiście po przeczekaniu odpowiedniego czasu aż gra wszyta sie poprawnie!
amoreg1234 [ użytkownik ]
oo ja dam wam liste gierek na ktorych sie wychowalem (na pc):
TITUS - the fox
James pond 2 ROBOCOD
Doom
Wolf 3d spear of destiny
Lotus
Alone in the dark
Alladin
Lion King
Prince of persia
jak sobie przypomne to dopisze:)
amoreg1234 [ użytkownik ]
noo i jeszcze bijatyki - mortal kombat , BODY BLOWS