GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prosze o rzetelne porównanie firefox'a i opery

02.12.2005
20:47
smile
[1]

Yari [ Juventino ]

Prosze o rzetelne porównanie firefox'a i opery

Wkurzyłem się dosyć mocno na mozille firefox , używam jej ponad rok , cenie ją sobie , ale ma ( przynajmniej u mnie) straszne problemy ze stabilnością. Dosyć często zwisy ( minutowe ) , teraz np nie moge jej uruchomic w ogóle , musze zrestartować kompa ... .

Chciałbym aby ktos , kto zna dobrze obie przeglądarki , napisał mi plusy i minusy każdej z nich. I wydał ogólny werdykt.
Z góry dziękuję.

02.12.2005
20:51
[2]

TeadyBeeR [ Legend ]

Akurat to raczej nie wina mozilli, bo nie jest to cos naturalnego. Wszyscy moi znajomi maja FF i nikt na nic takiego nie narzeka. Najlepiej zainstaluj Opere i porownaj.
Takie pytanie tylko doprowadzi do pyskowek miedzy fanami jednej i drugiej przegladarki.

02.12.2005
20:52
[3]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

https://opera.com/ https://www.mozilla.com/
Sam sobie porównaj :)
A co do problemu : masz zasyfiony system :D (ja używam ff od 0.7 czy 0.8 i ani razu nie zdarzył mi sie zwis "minutowy")

02.12.2005
20:59
smile
[4]

Yari [ Juventino ]

Formata dawno nie robiłem to fakt , ale kaspersky , ad-aware nic nie znajduja , do tego dochdozi dosyc często czyszczenie rejestru... .
Ale rpzetestuje opere , aczkolwiek pamiętam jak mnie denerwował jej panel :).

02.12.2005
21:03
smile
[5]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Zasyfiony system nie musi oznaczac spywaru i innych syfów,może po prostu pozakładałeś kilka profili i wsio sie gryzie?
Usuń ff,wszystkie profile w dokument setingi>dane aplikacji...,defragmentnij dysk i zainstaluj lisa 1.5.

02.12.2005
21:08
[6]

Mortan [ ]

Yari --> Boczny panel, zreszta jak prawie wszystko wszystko inne mozna w Operze usunąc.

02.12.2005
21:10
[7]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Ja wolę IE ale jeżeli chodzi o taki wybór to Firefox jest świetny

02.12.2005
21:11
[8]

Quicky [ Senator ]

Nie ma czegoś takiego jak "werdykt". Skoro używasz Firefoksa od roku - zainstaluj Operę na próbę, poużywaj przez kilka tygodni i oceń sam.

02.12.2005
21:22
[9]

Yari [ Juventino ]

Hmm , jest w operze coś takiego jak ,,folder zakładak osobistych " ( coś na kształt tego z mozilli ) ?

_nyx_ ---> co to jest ten ,,lis 1.5 " :).

02.12.2005
21:24
[10]

MP-ror [ Generaďż˝ ]

Opera ma w sobie to wszystko co Firefox po zainstalowaniu 100 wtyczek :] Ale Opera ma również problemy z niektórymi stronami. Bardzo nielicznymi ale jednak.

02.12.2005
21:26
[11]

garfield_junior [ ]

MP-ror ---> ta, ale banerów i reklam ze stron nie usuwa, w przeciwieństwie do Adblocka :P

02.12.2005
21:26
[12]

Yari [ Juventino ]

Da się zlikwidowac te reklamy ? ---->
Mozilla je dobrze ,,niszczyła":).

02.12.2005
21:27
[13]

goldenSo [ LorD ]

Ja preferuję Opere, moim zdaniem jest wygodniejsza.
@Soulcatcher
Zróbcie coś kurde z serwisem bo na operze wygląda to fatalnie, czemu jesteście za IE?

02.12.2005
21:27
[14]

Yari [ Juventino ]

ha :) , no to mam już odpowiedź. Szkoda ;/.

02.12.2005
21:46
[15]

EG2005_808538100 [ Streetball ]

co do firefoxa wydaje mi się troszke dziwny, ale nie wiem czemu. Nie zawiesza sie ani nic.

Opera - czasami się zawiesi, ale po sekundzie odwiesi. Ściąganie plików jest irytujące przez ciagłe przerywanie. I tyle wystarczy.

Osobiście lubie obie przeglądarki.

02.12.2005
21:47
[16]

Yancy [ Senator ]

Hmm... za te zwisy nie winiłbym Firefoxa, może masz do niego dużo dodatków i to jakiś dodatek sprawia problemy, o takich przypadkach już słyszałem. Używam Firefoxa od dawna w domu i zainstalowałem go na niemal wszystkich komputerach w pracy - śmiało mogę powiedzieć że akurat problem zawieszania się, nie występuje.
Natomiast wszelkich porównań - unikam jak ognia. Sam zainstaluj i porównaj sobie, na wątku masz co najwyżej dużą szansę na ściągnięcie do dyskusji fanatycznych pyskaczy :) a chyba nie o to Ci chodzi.

02.12.2005
23:06
smile
[17]

Yari [ Juventino ]

ponawiam pytanie :
jest w operze coś takiego jak ,,folder zakładak osobistych " ( coś na kształt tego z mozilli ) ?

02.12.2005
23:13
smile
[18]

QrKo [ ]

Nie wiem jak to wyglada w Mozilli, ale to chyba to co masz w menu "Zakładki" na pasku narzedi.

02.12.2005
23:25
[19]

Yari [ Juventino ]

o taki bajer mi chodzi :) --->

02.12.2005
23:30
[20]

mineral [ Guild Wars Factions ]

Yari--> tak oczywiście, że to jest.

02.12.2005
23:30
[21]

Yari [ Juventino ]

a jak to umieścić :). Bo szukałem i coś słabo mi poszło ;/.

02.12.2005
23:32
[22]

oksza [ Senator ]

Nie wiem czy jest rzetelne, ale jest dosyć dokładne. Miłej lektury.

-->> Yaro
jest w operze coś takiego jak ,,folder zakładak osobistych " ( coś na kształt tego z mozilli ) ?

Tak, nazywa się Personal Bar.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-02 23:36:01]

02.12.2005
23:43
smile
[23]

QrKo [ ]

Chyba o to chodzi :)

Pewnie jakoś da sie zrobić, żeby było to w jednej lini :P

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-02 23:42:15]

02.12.2005
23:48
[24]

mineral [ Guild Wars Factions ]

O to chodzi?

02.12.2005
23:58
[25]

Yari [ Juventino ]

mineral ---> mniej więcej
QrKo ---> srednio mi się to widzi :).

02.12.2005
23:59
smile
[26]

Aristos [ Pretorianin ]

Yari: w Operze 'F12' > "blokuj wszystkie niechciane okna" i nie masz ŻADNYCH reklam, bannerów itp. T oo co pytasz nazywa się 'pasek osobisty' - ja kwłaczysz w 'widok' to po prostu 'przeciągasz i puszczasz' na nim ulubione strony (karty - z góry ekranu). Masz na obrazku, zaznaczone strzałką jak to wygląda, oczywiście jakość po kompresji screenshoota z 2.5MB, więc uwierz na słowo, że wygląda b.ładnie. Problemów z GOLEM nigdy w Operze nie miałem, na innych stronach występują BARDZO rzadko. Zaznaczam, że używałem/używam wszystkich wymienionych w wątku przeglądarek, a Operę lubię za jej konfigurowalność i ..elegancję :). Jakie wady? Przede wszytkim ta, że przy otwartych powyżej 30, 40 stronach na raz strasznie obciąża proca, więc staram się tego unikać. Pozdrawiam.

03.12.2005
00:12
[27]

mineral [ Guild Wars Factions ]

Ewentualnie

03.12.2005
00:16
smile
[28]

Yari [ Juventino ]

Aristos ---> wielkie dzięki , o to mi chodziło :)

Ale mam jeszcze jedno pytanie.
Co zrobić , żeby nie włączały sie po ponownym uruchomieniu opery te same karty które były otworzone przy wyłaczeniu opery... .

03.12.2005
00:22
[29]

mineral [ Guild Wars Factions ]

Przy włączeniu Opery można ustawić czy się chce otworzyć te strony, które się przeglądało (ostatnio zapisane) itp.

03.12.2005
00:24
[30]

Yari [ Juventino ]

Mam , dzięki :).

03.12.2005
00:26
smile
[31]

Yari [ Juventino ]

hmmm coś mnie niepokoi . Odnosze wrażenie , jakby po wejściu na jakąs strone opera działała w trybie offline. Tzn nie jest aktualizowane nic od ostatniej wizyty , dopeiro po odświerzeniu strony wszystko jest ok... .

03.12.2005
00:26
[32]

mineral [ Guild Wars Factions ]

Jeżeli nie chcesz się męczyć przy przeprowadzce możesz skorzystać z-->

03.12.2005
00:28
smile
[33]

Yari [ Juventino ]

edit : odświeżeniu

03.12.2005
00:29
[34]

mineral [ Guild Wars Factions ]

(sorka za podwójny post)
Yari-->Opera nie odświerza się przy użyciu "wstecz" (co się akurat przydaje, bo nie chce mi sie wyczytywać całej strony, żeby zobaczyć coś co było wcześniej). Opera nie odświerza mi się też na golu i wtedy trzeba odświerzyć. Inne strony odświerza, tylko nie gol. To chyba wina tego, że GOL nie jest przystosowany do Opery.

03.12.2005
00:32
smile
[35]

Yari [ Juventino ]

mineral ---> no właśnie na golu to zauważyłem.
Nagana dla adminów :P:P.

03.12.2005
00:48
[36]

rostov [ Generaďż˝ ]

Yari--> a masz ustawione sprawdzanie tak jak na załączonym obrazku, bo mi sie GOL (jak i inne strony) normalnie odświeża?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.