GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Antywirus i firewall - jaka najlepsza kombinacja ?

02.12.2005
19:00
[1]

grzesiek16 [ Feluś ]

Antywirus i firewall - jaka najlepsza kombinacja ?

Po primo - szukałem i czytałem już stare wątki, ale nic konkretnego z nich nie wywnioskowowałem :)

Na stacjonarnym komputerze (dopiero co odebranym) zainstalowali mi Avasta. Firewallla nie ma - jest ta standardowa zapora XP.

Planuję format notebooka i chciałbym, by jak najdłużej chodził bez zarzutu. Mam obecnie na nim Nortona 2005 (Antyvir i Firewall) i szczerze mówiąc strasznie spowalnia pracę, co jest dla mnie uciążliwe, lecz na jakość nie narzekam. Jednak chcę postawić na coś innego.

I jakbyście mi radzili - jaki Antyvir i Firewall polecacie ? Na brzydkie strony nie chodzę, jedynie co to najczęściej chodzi BitComet, DC++, czasem iMesh i eMule (czyli można powiedzieć, że standard :) ).

Najlepiej, żeby były darmowe - chyba, że na piratach można aktualizować bazy wirusów - to takie też podawajcie :]

ps Który Office jest nowszy - XP czy 2003 ? :)

02.12.2005
19:01
[2]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Ja działam na Norton Antivirus 2005 PL i ZoneAlarm Pro. Jednak oba programy są płatne.

02.12.2005
19:06
[3]

Kainek [ Pretorianin ]

Avast & Kerio PF

02.12.2005
19:08
[4]

grzesiek16 [ Feluś ]

A co sądzicie o F-Secure 2005 - w paru testach przoduje :) Mieliście z nim do czynienia?

02.12.2005
19:09
[5]

Michlos [ ! - C - O - O - L - ! ]

Ja mam avasta i ad-watcha, moze to nie firewall ale dziala wszytko ok :)
czym predzej skasuj iMesha bo to gowno samo w sobie ma pelno spayerwarow etc. np przeskanuj kompa ad-awarem i po usunieciu calego badziewia iMesh przestaje działac. Kazaa Lite Rewolucja jest spoko i raczej bezpieczna

02.12.2005
19:09
smile
[6]

Tomus665 [ Legend ]

Avast --> Zone Alarm

02.12.2005
19:22
[7]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Tandem Kerio Personal Firewall i Avast Home. Pewnie da się znaleźć coś lepszego, ale u mnie oba programy sprawdzają się bardzo dobrze i do domowego użytku są bezpłatne. Poza tym mój komputer nie jest demonem, a nie widzę żeby specjalnie został zamulony przez wyżej wymienione oprogramowanie.

02.12.2005
19:28
smile
[8]

hctkko [ Their Law ]

Miałem F-Secure 2005 przez 6 miesięcy i sprawował się niespodziewanie dobrze. Nie było żadnych problemów z wirusami, działał dobrze nawet bez jakiegoś specjalnego konfigurowania.

02.12.2005
19:31
[9]

grzesiek16 [ Feluś ]

hctkko ---> "Miałem" ? A teraz co masz ? :)

02.12.2005
19:39
smile
[10]

hctkko [ Their Law ]

Teraz nie mam antywira tylko samego firewalla (Kerio). F-Secure nie mam bo korzystałem z oryginału pobliskiej gminy w której pracuje mój szwagier :) a po formacie juz go nie nękałem żeby przywiózł :) ale za to miałem roczną licencję za free...

02.12.2005
20:26
[11]

grzesiek16 [ Feluś ]

up^

02.12.2005
21:35
[12]

Stranger [Gry-OnLine] [ CTU Operative ]

Ja mam Avast & Outpost Firewall. :)

02.12.2005
21:36
[13]

adamis [ Co sie stao? ]

Avast i ZoneAlarm ;)

02.12.2005
21:47
smile
[14]

piotr w. [ El Mariachi ]

SP2 i Kaspersky Anti-Virus.
działam już tak rok i miałem jak narazie 2 włamy:
1. nieudany
2 prubował całą noc. udało mu się ale nic nie znalazł to zostawił mi 4 trojany (szybko wykryte i usunięte

02.12.2005
21:54
[15]

wysiu [ ]

piotr w --> Apropos punktu 2. Gdybys mial firewalla, to probowanie by sie skonczylo zanim sie zaczelo.

02.12.2005
21:57
smile
[16]

piotr w. [ El Mariachi ]

systemowy.... da się obejść już sprawdzałem....

02.12.2005
21:58
smile
[17]

wysiu [ ]

Dlatego napisalem "gdybys mial firewalla"....:) Polecam Kerio.

02.12.2005
22:00
smile
[18]

piotr w. [ El Mariachi ]

nie zrozumiałem aluzii <hahaha>

mam kaspersky anti-haker ale po instalacji coś się wali system...

02.12.2005
22:10
smile
[19]

magister blokers [ Konsul ]

odinsalowac winshita i jest git

02.12.2005
22:13
smile
[20]

QrKo [ ]

Avast + Tiny

PS. Wysiu dzieki serdeczne za pomoc z Tiny - nie mialem okazji podziekowac :)

02.12.2005
23:35
[21]

grzesiek16 [ Feluś ]

Większość na Kerio postawili, a Kaspersky'ego jak oceniacie.

btw Gdzies widzialem porownania, gdzie przodowal BitDefender. Zna go ktoś ? :)

03.12.2005
00:17
[22]

vit123 [ Konsul ]

Tini prof firewall + norton antyvirus

03.12.2005
08:48
[23]

grzesiek16 [ Feluś ]

Up^

03.12.2005
09:02
[24]

DeXX. [ oO ]

Sygate Personal Firewall i AntiVir Personal Edition - już 3 rok spokój

03.12.2005
09:04
[25]

|kszaq| [ Ethan Hunt ]

avast + zone alarm

03.12.2005
09:11
smile
[26]

Child of Bodom [ CoB ]

Antywirusa i firewalla wybieralem tak zeby jak najmniej mulilo. Wiec teraz mam NOD32 i Sygate Personal Firewall Pro. Komputer bardzo szybko chodzi i nie ma zadnych wirusow.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.