GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wolne działanie przeglądarek

02.12.2005
17:45
smile
[1]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Wolne działanie przeglądarek

Przesiadłem się ostatnio z sedziwego juz win 98 na XP. No i tu pojawia się problem, każda przeglądarka [firefox, IE] dziala mi straaaasznie wolno. Mam DSL 256, a strony otwieraja mi sie 10 razy gorzej niz na modemie. Skorzystalem juz z programu TCPOptimizer, oraz z tego sposobu na przyspieszenie firefoxa [z ustawianiem network.http.pipelining itd.]. Widac juz znaczącą poprawę ale nie jesto to jednak dalej to, co powinno być. Co moge jeszcze zrobic?

02.12.2005
17:59
[2]

Narmo [ nikt ]

Jak korzystasz z programów p2p ogranicz im trochę prędkość wysyłania.

02.12.2005
18:03
[3]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

z NICZEGO nie korzystam, przeciez to logiczne ze pierwsze co to bym patrzyl na wysylamnie isciaganie w p2p

02.12.2005
18:37
[4]

hctkko [ Their Law ]

A pamiętałeś o firewallu? Bo jakieś syfy mogły powchodzić i mulą łącze.

02.12.2005
18:52
[5]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Przed godzina zainstalowalem XPka i od samego poczatku tak sie dzialo, wiec to raczej nie to. Moze cos nie tak z konfiguracja? Spotkal sie ktos z czym takim? Zainstalowalem SP1, czy SP2 usunuie ten problem?

02.12.2005
18:56
smile
[6]

hctkko [ Their Law ]

A sterowniki do sieciówki zainstalowałeś? (o ile masz neta przez sieć lokalną ;)

02.12.2005
19:45
[7]

Narmo [ nikt ]

Jest jeszcze jedno rozwiązanie ale chyba nie wchodzi w grę. Mało RAMu (czyli tak jakoś 256MB). U znajomego też tak strasznie muli na stacjonarnym a na laptopie (512 MB RAM) podpiętym do tego samego routera wszystko śmiga.

03.12.2005
00:04
[8]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Mowicie ze za malo ramu? Mam 256, ale wszystko inne chodzi ok, net nie zamula nigdzie indziej, windows dziala dobrze. Tylko ta predkosc w przegladarce :/


hctkko ----> No mam DSLa, zeby go podlaczyc to mam sieciowke. Ale modem pracuje z duza szybkoscia

03.12.2005
01:02
[9]

beo314 [ Konsul ]

KRIS_007 <-----
"Przed godzina zainstalowalem XPka i od samego poczatku tak sie dzialo, wiec to raczej nie to."

Może być i to... Jeżeli instalujesz gołego xp podpiętego pod sieć z publicznym ip, możesz go zainfekować np. blasterem już w czasie instalacji.
Dla spokoju głowy, sprawdź czy coś Ci nie siedzi w systemie.

03.12.2005
01:16
[10]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Przeskanowalem i nic nie dalo

Ustawilem w firefoxie network.http.pipeliling na 100, jakby przyspieszylo, ale do doskonalosci jeszcze baaardzo daleko. Zwlaszcza ze zwiekszylem to z 4 na 100, a zalecana to 30-50 :)

03.12.2005
01:33
smile
[11]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

O, mam juz. Zainstalowalem firewalla i jest gut, zauwazylem ze strasznie duzo wysylam, a malo odbieram. BTW -> co to za programy??

03.12.2005
02:06
smile
[12]

Kainek [ Pretorianin ]

w sprawie wisp.exe
wyglada ze trojan

03.12.2005
09:21
smile
[13]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Heh, ok. Dzieki wszystkim za pomoc :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.