magister blokers [ Konsul ]
problem z siecią LAN
Witam,
Mam takie pytanko. Znacie jakiś program który tworzyłby wirtualną sieć lokalną LAN. Mianowicie mam 3 kompy w sieci. Mój, braciaka (jedna podsieć 192.168.0.XXX) i sąsiada (192.168.1.XXX) i te kompy się nie widzą. Wiadomo. A chciałbym mieć z nim kontakt po lokalce (przesyłanie plików, gierki itd) Zmiana adresów ip. raczej nie wchodzi w rachube bo tak to podłączyłem ze mam,
internet z radiówki podłączony do AP (funkcja bridge'a)
do jednego portu z AP jest podłączony kumpel
a do drugiego jest jeszcze podłaczony router i dalej ja i brat
Nie jestem pewien czy mógłbym jakoś zmienić adresacje ale to narazie nieważne. Poterzebny mi jest ten programik, wiem ze taki istnieje ale nie mogę go znaleźć. jak ktoś wie to prosze o pomoc.
pozdrawiam
QrKo [ ]
Maska podsieci i grupa robocza ta sama?
TzymischePL [ Legend ]
ustaw maske podsieci z klasy B.

musaidi1111 [ 666 ]
zle ustawione macie IP i dlatego was niewidzi
przyklad
192.168.1.1 twoj komp
192.168.1.2 sasiada
192.168.1.3 nastepnej osoby
maske podsieci ustaw sobie 255.255.255.0 standard.
program do gadanie na lokalu Lanchat Pro polecam, yo
magister blokers [ Konsul ]
jak ustawie inną maske to mi net nie będzie działał :D
własnie w tym sęk :D
pozdrawiam
magister blokers [ Konsul ]
musaidi1111 ----> nie bardzo kumasz o co chodzi (po częsci z mojej winy bo wbrew temu co mam w sygnaturce nie wyraziłem się zbyta jasno)
A więc adres kumpla musi być 192.168.1.110 z maską 255.255.255.0 i bramą 192.168.1.135 (taki dostał od ISP)
ja dostałem 192.168.1.5/24 i brama 192.168.1.1 ( i to mam ustawione na routerze) a od routera na kompy kolejna podsieć.) Zresztą nieważne pokombinuje sam jeszcze z tym czy można coś poprzestawiać. Ale najbardziej mnie interesuje własnie ten programik do tworzenia wirtualnej sieci lokalnej czyjak to sie nazywa. po wklepaniu w google nie bardzo moge znaleźć (może złe słowa kluczowe) A wiem ze coś takiegoistnieje bo na tym forum ktoś już pisał tylkonie moge znaleźć bo wyszukiwarka nie działa tak jak powinna....
Narmo [ nikt ]
magister blokers --> Chodzi Ci o ten wątek?
magister blokers [ Konsul ]
Narmo ---> dokładnie o to! Dzięki!

magister blokers [ Konsul ]
dobra juz chyba "hamachi" nie bedzie potrzebny bo ping chodzi i bez niego :)
magister blokers [ Konsul ]
chociaż nie do konca bo spingowałem przez pomyłke brame :(
Narmo [ nikt ]
To moze po prostu nie widzicie się? XP-Antyspy ma taką opcję, żeby ukrywać kompa w sieci. Moze z tego skorzystaliście i się nie widzicie po prostu? :)
magister blokers [ Konsul ]
Narmo ---> kompy z dwóch różnych posieci nie beda sie widziały nawet bez XP-Antyspy :)
Własnie dlatego dziwne było ze mi sie udało spigować kumpla (tylko że to nie był jego komp tylko brama)