GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak nie jeden Giertych to drugi ;))

02.12.2005
11:56
smile
[1]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Jak nie jeden Giertych to drugi ;))

Dominikanin Wojciech Giertych został wczoraj mianowany teologiem Domu Papieskiego, czyli doradcą Ojca Świętego do spraw doktrynalnych. Zastąpił 83-letniego Szwajcara kardynała Georgesa Cottier. Będzie jednym z najbliższych współpracowników i domownikiem Benedykta XVI. Do jego obowiązków będzie należało czytanie wszystkich tekstów związanych z misją apostolską papieża oraz interpretowanie w jego zastępstwie dokumentów doktrynalnych. Jest profesorem teologii moralnej w Angelicum Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie, członkiem Rady Generalnej zakonu i asystentem generała dominikanów. Ma 54 lata. Urodził się w Londynie, jest najmłodszym z dziewięciu dzieci emigracyjnego działacza Jędrzeja Giertycha i bratem kandydata Ligi Polskich Rodzin na prezydenta w ostatnich wyborach Macieja Giertycha, od którego różni się jednak w zapatrywaniach politycznych; m.in. drukował w "Tygodniku Powszechnym" i "Znaku".

02.12.2005
11:57
smile
[2]

Tomus665 [ Legend ]

No to ładnie , gdzie nie spojrzysz tam Giertych.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.