GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rezonans magnetczny

01.12.2005
18:48
smile
[1]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Rezonans magnetczny

Jutro jade na takie badanie. Mam kilka pytań do osub będących badanych w ten sposub lub wiedzących co nieco na ten temat:
1. Ile trwa takie badanie?,
2. Czy po jego wykonaniu trzeba czekać na wynieki, jeśli tak to jak długo?,
To by było na tyle. Bardzo proszę o odpowiedź.

01.12.2005
18:50
[2]

Tomus665 [ Legend ]

1. Godzina ale może wyjść , że nawet do 3 godzin
2. Zaraz po badaniu.

01.12.2005
18:50
[3]

William_Wallace [ Konsul ]

Hej a co bedziesz miec badane ? Moja mam wykonuje badanai na rezonansie magentycznym we Wroclawiu :)

01.12.2005
18:52
[4]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Ja mam toi w Rzeszowie.

Tomus---> Mam leżeć w tym czymś godzine??!!

01.12.2005
19:04
smile
[5]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Wszystko zależy od tego CO maja Ci zbadać :)
Wyniki - pewnie będziesz musiał poczekać po badaniu. Lub dostaniesz za kilka dni. Wszystko zależy od tego CO BADASZ, no i gdzie. Jeśli radiologa akurat nie będzie, to sobie poczekasz.
Przed badaniem musisz zdjąć z siebie wsyzstko co metalowe i co elektroniczne.

01.12.2005
19:07
[6]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

chcą się dowiedzieć dlaczego nie mam węchu, lekaz mówił, że na znalezienie przyczyny sa małe szanse, ale dał mi to skierowanie.

01.12.2005
19:13
smile
[7]

_SmerF_ [ Pretorianin ]

nie masz węchu?????!!!! O_o
o kurde poważna sprawa, ja sobie tego nawet nie potrafie wyobraźic, a co za węchem idzie pewnie nie masz też smaku????????? lub tylko troche?????

01.12.2005
19:16
[8]

TzymischePL [ Legend ]

o ile pamietam to okolo 20 minut... ja mialem robione badanie glowy, pytanie czy z kontrastem czy bez. Jak z kontrastem to podadza Ci go dozylenie, fatalne uczucie.... poczujesz fale goraca, i mozesz miec wrazenie ze Ci zwieracze puscily :)))) ja za pierwszym razem mialem cos takiego :))) za drugim bylo juz ok :)... bedziesz okolo 20 minut, moze krocej lezec bez ruchu i tyle :))) wyniki beda okolo 1h po... moze wczesniej zalezy od tego jak szybko lekarz opisujacy sie uwinie... Aha do podpisania dostaniesz swistek ze sie zgadzasz na badanie z kontrastem, bo zdarzaj sie ze ludzie miewaja zapasci....

01.12.2005
19:16
[9]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Węchu nie miałem najprawdopodobniej nigdy, sam dowiedziałem się o tym nie cały rok temu.
Co do smaku to możliwe, że czuje go tylko troche,ale nie jestem w stanie tego sprawdzić.

01.12.2005
19:19
smile
[10]

Deemon [ Whazuuup ]

Rok temu?? to ty nie wiesz jak pierdy smierdza?? uu szkoda mi Ciebie...

01.12.2005
19:20
[11]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Kozi ---> Miałeś usuwany tzw. "trzeci migdał" lub w ogóle migdałki ? Utrata węchu jest dość rzadkim niemniej spotykanym skutkiem ubocznym usunięcia migdałka/ów.

01.12.2005
19:24
[12]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Nigdy nie miałem żadnych operacji ani poważych wypadków.

01.12.2005
19:38
[13]

r_ADM [ Konsul ]

Nie pamietam ile to trwalo, ale nie jest to przyjemne uczucie. Mialem MRI glowy ;) wiec lezysz gleboko w tej maszynie, miejsca miedzy glowa a poczatkiem maszyny jakies 10 cm... jak w trumnie. Do tego, mimo sluchawek, okropny halas. W sumie jak u dentysty, nic przyjemnego, ale do przezycia.

A kontrast to w sumie fajna sprawa. Ja niespodzianek ze zwieraczami nie mialem ;P a moment, w ktorym w kazdym miejscu ciala robi ci sie cieplo jest dosyc osobliwy.

01.12.2005
19:45
[14]

TzymischePL [ Legend ]

r_ADM ===> Ja nie mialem problemow :) takie wrazenie tylko :)))) fajny odjazd :D

01.12.2005
19:47
[15]

r_ADM [ Konsul ]

Dziwny smak tylko od tego kontrastu ;)

01.12.2005
19:50
smile
[16]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

r_ADM---> A ile trwało u ciebie badanie głowy??

01.12.2005
19:54
[17]

VmacV [ Konsul ]

moja babcia dostało płytke z fotkami swojej głowy :) fajne nawet wyszły ^^

01.12.2005
19:59
[18]

TzymischePL [ Legend ]

VmacV ===> zdjecia z Tomografi sa lepsze w sumie :D ladniejsze.

01.12.2005
20:09
[19]

VmacV [ Konsul ]

a moze z tomografii ?? :P ja sie nie znam w kazdym razie widać np. mózg z oczami ^^ wyląda jak obcy albo zombie siakieś

01.12.2005
20:47
[20]

r_ADM [ Konsul ]

Kozi2004: nie wiem, to ciezko ocenic... jakies 30 minut ?!

01.12.2005
21:31
smile
[21]

Tofik20 [ Pretorianin ]

Mi tez glowe maglowali tym ustrojstwem. Fajne foto glowy dostalem (teraz jestem pwien ze mozg mam) Nie ma sie co bac tego badanka. No chyba ze igiel nie lubisz....No i badanie jakby nie bylo troszke trwa. Nie pamietam dokladnie... A za Kozi-ego 2004 kciuki coby poczul won piardow

03.12.2005
14:28
smile
[22]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

LOL i po badaniu! Nie było tak, źle, tyle, że trzeba było czekać ponad godzine, bo przywieźli jakomś starom babke, chyba z wypadku. Samo badanie trwało jakieś 20 minut, chociaż jak już się tam, leży to traci się poczucie czasu. Naszczęście nie podawali mi kontrastu, nienawidze igieł.

Fajne zdięcia mi wyszły, najfajniejsze są te od przodu na których widać gałki oczne :p

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.