MGS_Saladin [ ]
serwery rozpoznają mnie jako uzytkownika...
hej chciał bym się dowiedzieć jak zmienić dane jakie serwer pobiera odemnie tzn.
niektore strony pobierają takie dane jak system przegladarka itp...
https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=2987#komentarz
da sie tak zrobic by serwer im wyświetlał wadliwe dane? jestem na XP i chciał bym być rozpoznawany jako urzytkownik linuxa da sie to zrobić w XP
i czy w Linuxie da sie zrobić zeby był wykrywany jako urzytkownik windowsa?
to drugie pytam sie bardzie z teorji, bardzie 1 opcja mnie interesuje
Dayton [ Generaďż˝ ]
da sie tak zrobic w 1 i 2 przypadku
MGS_Saladin [ ]
no dobra a w kwerstji praktycznej jak to sie robi ?
Dayton [ Generaďż˝ ]
nie pamietam :) czytalem kiedys o zabezpieczeniach w sieci, o identyfikacji uzytkownika w sieci i co zrobic zeby cie bylo widac jako co innego, o tunelowaniach polaczen, uzywaniu zmiennego proxy itp, tam byl ten temat poruszany, stad wiem ze da sie to zrobic, wiec poszukaj how-to na google
Dayton [ Generaďż˝ ]
a jak chodzi ci tylko o to, zebys byl widziany jako kto inny a nie inny system czy cos, szukaj darmowych proxy, to jest najlatwiejszy sposob zeby sie ukrywac, mozesz byc wtedy identyfikowany jako, np komp z zimbabue, jak tylko znajdzisz tamtejjszy proxy ;)

wysiu [ ]
Przegladarka wysyla te informacje do serwera w tzw http headerze. Musialbys go zmodyfikowac. W praktyce lepiej bedzie jak pouczysz sie polskiego.
ossa201 [ Generaďż˝ ]
Ty zawsze coś głupiego powiesz.

wysiu [ ]
Zgadza sie, a juz zrozumiales o co chodzi z chlodnicami samochodowymi w chlodzeniu wodnym, moj ty ekspercie?

MGS_Saladin [ ]
wysiu wysiu no powiec jak to zrobić
oksza [ Senator ]
Da się, np tym:
MGS_Saladin [ ]
oksza ---> ale to jest proxy? ... to własnie nieinteresuje mnie bo to by tylko utrudniło mi życie bo proxy jest z zasady wolne :(
chce być rozpoznwany jako co innego

wysiu [ ]
oksza --> Bardzo fajny programik, nie znalem:)
MGS_Saladin [ ]
aaaaa kumam :D
czy to jest kompatybilne z Operą ?

oksza [ Senator ]
To jest kompatybilne ze wszystkim, stoi jako lokalne proxy i filtruje.
Inny, mniej popularny program tego typu to Pivoxy, ale nie wiem czy jeszcze go robią...
MGS_Saladin [ ]
aha czyli wystarczy go miec wlaczonego?
co ustawic bym był rozpoznawany mylnie?
Header \ user-agent Netscape linux out - wystarczy jak zaznacze? i zapisze?
ma ktoś jakąś stronke konkretną z wyświetalnymi danymi?

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]
Proxomitron siedzi u mnie w tray'u od jakiegoś tygodnia. Służy mi jedynie do żonglowania serwerami proxy. Ogólnie muszę przyznać, że działa rewelacyjnie. Instlowałem go jednak z bardziej niecnym zamiarem, a mianowicie chciałem sobie podrasować wygłąd interfejsu w OGame. Tzn. powypierdzielać obrazki (bo po co tam one ?) i np. w widoku stoczni powywalac opisy statków. Zostałyby jedynie nazwa i ilość. I jeszcze byłoby extra, gdyby proxomitron potrafił podkolorować nazwę i ilość, jeśli ilość > 0.
Zamotałem?
Wiem, że się da. Jeszcze nie wiem jak :P
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to jest "RegExp"
MGS_Saladin [ ]
^up^
beo314 [ Konsul ]
Oksza <--- to Ty znasz takie fajne zabawki i nic nie mówisz? Więcej z Tobą na piwo nie idę.

oksza [ Senator ]
--->> beo314
to jakieś insynuacje. ja z lamerstwem na piwo nie chodzę :D
beo314 [ Konsul ]
Oksza <--- o czekaj Ty... jeszcze raz mnie poprosisz o pomoc :D
Widzę Cię jutro w Parku, 1 vs 1, będziesz szczekał pod stołem.

oksza [ Senator ]
<ziewa>
beo314 [ Konsul ]
MGS_Saladin <--- tak, to wystarczy. będziesz widziany w logach od apacza jako:
"Mozilla/4.61 [ja] (X11; I; Linux 2.2.13-33cmc1 i686)"
MGS_Saladin [ ]
obok jest jeszcze "in" "out" na jakiej to zasadzie polega?
MGS_Saladin [ ]
coś niekojarze co robie źle
w operze jestem rozpoznawany tak:
Opera/8.50 (Windows NT 5.1; U; pl)
a w Firefoxie tak:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.10) Gecko/20050717 Firefox/1.0.6
co robie nietak?
zaznaczyłem obydwie opcje i zapisałem --->
MGS_Saladin [ ]
mam jeszcze wykonać jakąś czynność prucz zapisania?
--->
MGS_Saladin [ ]
chciałem dodać ze niedodawałem żadnego proxy i tym podobnego w tym programie
beo314 [ Konsul ]
Że tak się głupio spytam... a ustawiłeś przeglądarki, żeby używały proxomitrona którego właśnie konfigurujesz? :D
MGS_Saladin [ ]
no właśnie nie :P
dobra mam opere jak ją konfignąć by ona urzywała ten program?
beo314 [ Konsul ]
Ech... nawet Ci się nie chce w manualu sprawdzić...
Ustawiasz w operce serwer proxy na adres 127.0.0.1 port 8080, o ile nie w proxomitronie nie zmieniłeś ustawień portu.
I pisz po polsku. 21 lat zobowiązuje.
beo314 [ Konsul ]
[Edit]
Sam piszę nie do końca po "polskiemu", a jadę po ludziach... to ja może pójdę dospać jeszcze trochę.
MGS_Saladin [ ]
mam jeszcze jedno malutkie pytanko odnośnie proxy:
jak zdziałać by je ustawić bo coś mi niedziała, moj adresik tak wygląda:
https://www.tkdami.net/daminet.pac ale po wstawieniu go program sam ucinna https:// i dodaje spcje na koncu adresu w rezultacie proxy niedziala :(
MGS_Saladin [ ]
aha nieraz w oknie wyswietlaja sie wpisy tak --->
fanlegii79 [ Konsul ]
Kiedys na Macu w Safari byla mozliwosc wlaczenia trybu debug i ustawienia user-agent, bylo to wygodne bo pozwalao sie laczyc z bankiem, ktory sprawdzal to ustawienie.
Jezeli chcesz byc jakos inaczej rozpoznawany to zainstaluj sobi firefox oraz dodatek user agent switcher, i ustawisz sobie co zechcesz.
MGS_Saladin [ ]
w zasadzie urzywam Opery i wogle opere :D
MGS_Saladin [ ]
a opera ma takie pluginy do useragent?

oksza [ Senator ]
a opera ma takie pluginy do useragent?
Opera nie potrzebuje pluginów, wszystko ma wbudowane.
oksza [ Senator ]
pardąsik, 2x mi się dodało...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-01 11:37:53]
MGS_Saladin [ ]
zdaje mi sie ze to dotyczy samej przegladraki jak bedzie rozpoznawana bo pisza tam o 5opcjach:
1. Identify as Opera
2. Identify as Mozilla
3. Identify as Internet Explorer
4. Identify as Mozilla, hide Opera ID completely
5. Identify as Internet Explorer, hide Opera ID completely
a w zasadzie chodzi mi o to by tez i system rozpoznawało jako inny, o ile dobrze przeczytałem nielubuje sie w angielskim :P
MGS_Saladin [ ]
^up^
MGS_Saladin [ ]
^up^