GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

serwery rozpoznają mnie jako uzytkownika...

30.11.2005
14:51
[1]

MGS_Saladin [ ]

serwery rozpoznają mnie jako uzytkownika...

hej chciał bym się dowiedzieć jak zmienić dane jakie serwer pobiera odemnie tzn.

niektore strony pobierają takie dane jak system przegladarka itp...
https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=2987#komentarz

da sie tak zrobic by serwer im wyświetlał wadliwe dane? jestem na XP i chciał bym być rozpoznawany jako urzytkownik linuxa da sie to zrobić w XP

i czy w Linuxie da sie zrobić zeby był wykrywany jako urzytkownik windowsa?

to drugie pytam sie bardzie z teorji, bardzie 1 opcja mnie interesuje

30.11.2005
14:58
[2]

Dayton [ Generaďż˝ ]

da sie tak zrobic w 1 i 2 przypadku

30.11.2005
15:01
[3]

MGS_Saladin [ ]

no dobra a w kwerstji praktycznej jak to sie robi ?

30.11.2005
15:05
[4]

Dayton [ Generaďż˝ ]

nie pamietam :) czytalem kiedys o zabezpieczeniach w sieci, o identyfikacji uzytkownika w sieci i co zrobic zeby cie bylo widac jako co innego, o tunelowaniach polaczen, uzywaniu zmiennego proxy itp, tam byl ten temat poruszany, stad wiem ze da sie to zrobic, wiec poszukaj how-to na google

30.11.2005
15:07
[5]

Dayton [ Generaďż˝ ]

a jak chodzi ci tylko o to, zebys byl widziany jako kto inny a nie inny system czy cos, szukaj darmowych proxy, to jest najlatwiejszy sposob zeby sie ukrywac, mozesz byc wtedy identyfikowany jako, np komp z zimbabue, jak tylko znajdzisz tamtejjszy proxy ;)

30.11.2005
15:12
smile
[6]

wysiu [ ]

Przegladarka wysyla te informacje do serwera w tzw http headerze. Musialbys go zmodyfikowac. W praktyce lepiej bedzie jak pouczysz sie polskiego.

30.11.2005
15:21
[7]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

Ty zawsze coś głupiego powiesz.

30.11.2005
15:29
smile
[8]

wysiu [ ]

Zgadza sie, a juz zrozumiales o co chodzi z chlodnicami samochodowymi w chlodzeniu wodnym, moj ty ekspercie?

30.11.2005
17:13
smile
[9]

MGS_Saladin [ ]

wysiu wysiu no powiec jak to zrobić

30.11.2005
17:18
[10]

oksza [ Senator ]

Da się, np tym:

30.11.2005
17:21
[11]

MGS_Saladin [ ]

oksza ---> ale to jest proxy? ... to własnie nieinteresuje mnie bo to by tylko utrudniło mi życie bo proxy jest z zasady wolne :(

chce być rozpoznwany jako co innego

30.11.2005
17:24
smile
[12]

wysiu [ ]

oksza --> Bardzo fajny programik, nie znalem:)

30.11.2005
18:14
[13]

MGS_Saladin [ ]

aaaaa kumam :D

czy to jest kompatybilne z Operą ?

30.11.2005
18:38
smile
[14]

oksza [ Senator ]

To jest kompatybilne ze wszystkim, stoi jako lokalne proxy i filtruje.
Inny, mniej popularny program tego typu to Pivoxy, ale nie wiem czy jeszcze go robią...

30.11.2005
19:07
[15]

MGS_Saladin [ ]

aha czyli wystarczy go miec wlaczonego?

co ustawic bym był rozpoznawany mylnie?

Header \ user-agent Netscape linux out - wystarczy jak zaznacze? i zapisze?

ma ktoś jakąś stronke konkretną z wyświetalnymi danymi?

30.11.2005
19:26
smile
[16]

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]

Proxomitron siedzi u mnie w tray'u od jakiegoś tygodnia. Służy mi jedynie do żonglowania serwerami proxy. Ogólnie muszę przyznać, że działa rewelacyjnie. Instlowałem go jednak z bardziej niecnym zamiarem, a mianowicie chciałem sobie podrasować wygłąd interfejsu w OGame. Tzn. powypierdzielać obrazki (bo po co tam one ?) i np. w widoku stoczni powywalac opisy statków. Zostałyby jedynie nazwa i ilość. I jeszcze byłoby extra, gdyby proxomitron potrafił podkolorować nazwę i ilość, jeśli ilość > 0.

Zamotałem?

Wiem, że się da. Jeszcze nie wiem jak :P
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to jest "RegExp"

30.11.2005
22:15
[17]

MGS_Saladin [ ]

^up^

30.11.2005
22:46
[18]

beo314 [ Konsul ]

Oksza <--- to Ty znasz takie fajne zabawki i nic nie mówisz? Więcej z Tobą na piwo nie idę.

30.11.2005
22:55
smile
[19]

oksza [ Senator ]

--->> beo314
to jakieś insynuacje. ja z lamerstwem na piwo nie chodzę :D

30.11.2005
22:57
[20]

beo314 [ Konsul ]

Oksza <--- o czekaj Ty... jeszcze raz mnie poprosisz o pomoc :D
Widzę Cię jutro w Parku, 1 vs 1, będziesz szczekał pod stołem.

30.11.2005
23:05
smile
[21]

oksza [ Senator ]

<ziewa>

30.11.2005
23:15
[22]

beo314 [ Konsul ]

MGS_Saladin <--- tak, to wystarczy. będziesz widziany w logach od apacza jako:
"Mozilla/4.61 [ja] (X11; I; Linux 2.2.13-33cmc1 i686)"

01.12.2005
00:21
[23]

MGS_Saladin [ ]

obok jest jeszcze "in" "out" na jakiej to zasadzie polega?

01.12.2005
00:35
[24]

MGS_Saladin [ ]

coś niekojarze co robie źle

w operze jestem rozpoznawany tak:
Opera/8.50 (Windows NT 5.1; U; pl)

a w Firefoxie tak:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.10) Gecko/20050717 Firefox/1.0.6

co robie nietak?

zaznaczyłem obydwie opcje i zapisałem --->

01.12.2005
00:39
[25]

MGS_Saladin [ ]

mam jeszcze wykonać jakąś czynność prucz zapisania?

--->

01.12.2005
00:41
[26]

MGS_Saladin [ ]

chciałem dodać ze niedodawałem żadnego proxy i tym podobnego w tym programie

01.12.2005
01:33
[27]

beo314 [ Konsul ]

Że tak się głupio spytam... a ustawiłeś przeglądarki, żeby używały proxomitrona którego właśnie konfigurujesz? :D

01.12.2005
08:31
[28]

MGS_Saladin [ ]

no właśnie nie :P

dobra mam opere jak ją konfignąć by ona urzywała ten program?

01.12.2005
08:46
[29]

beo314 [ Konsul ]

Ech... nawet Ci się nie chce w manualu sprawdzić...
Ustawiasz w operce serwer proxy na adres 127.0.0.1 port 8080, o ile nie w proxomitronie nie zmieniłeś ustawień portu.

I pisz po polsku. 21 lat zobowiązuje.

01.12.2005
08:49
[30]

beo314 [ Konsul ]

[Edit]

Sam piszę nie do końca po "polskiemu", a jadę po ludziach... to ja może pójdę dospać jeszcze trochę.

01.12.2005
09:47
[31]

MGS_Saladin [ ]

mam jeszcze jedno malutkie pytanko odnośnie proxy:

jak zdziałać by je ustawić bo coś mi niedziała, moj adresik tak wygląda:
https://www.tkdami.net/daminet.pac ale po wstawieniu go program sam ucinna https:// i dodaje spcje na koncu adresu w rezultacie proxy niedziala :(

01.12.2005
10:02
[32]

MGS_Saladin [ ]

aha nieraz w oknie wyswietlaja sie wpisy tak --->

01.12.2005
10:26
[33]

fanlegii79 [ Konsul ]

Kiedys na Macu w Safari byla mozliwosc wlaczenia trybu debug i ustawienia user-agent, bylo to wygodne bo pozwalao sie laczyc z bankiem, ktory sprawdzal to ustawienie.
Jezeli chcesz byc jakos inaczej rozpoznawany to zainstaluj sobi firefox oraz dodatek user agent switcher, i ustawisz sobie co zechcesz.

01.12.2005
10:45
[34]

MGS_Saladin [ ]

w zasadzie urzywam Opery i wogle opere :D

01.12.2005
11:21
[35]

MGS_Saladin [ ]

a opera ma takie pluginy do useragent?

01.12.2005
11:32
smile
[36]

oksza [ Senator ]

a opera ma takie pluginy do useragent?

Opera nie potrzebuje pluginów, wszystko ma wbudowane.

01.12.2005
11:39
[37]

oksza [ Senator ]

pardąsik, 2x mi się dodało...

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-01 11:37:53]

01.12.2005
22:43
[38]

MGS_Saladin [ ]

zdaje mi sie ze to dotyczy samej przegladraki jak bedzie rozpoznawana bo pisza tam o 5opcjach:

1. Identify as Opera
2. Identify as Mozilla
3. Identify as Internet Explorer
4. Identify as Mozilla, hide Opera ID completely
5. Identify as Internet Explorer, hide Opera ID completely


a w zasadzie chodzi mi o to by tez i system rozpoznawało jako inny, o ile dobrze przeczytałem nielubuje sie w angielskim :P

01.12.2005
23:53
[39]

MGS_Saladin [ ]

^up^

02.12.2005
11:34
[40]

MGS_Saladin [ ]

^up^

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.