GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Neostrada - jaki oprogramowanie?

29.11.2005
09:21
smile
[1]

m1234 [ Konsul ]

Neostrada - jaki oprogramowanie?

Modem sagem, Neostrada 512.
Jakiego programiku użyć oprócz tej kosmicznie rozbudowanej aplikacji dostarczanej przez TP S.A.?
Mile widziane jakieś linki...

29.11.2005
09:24
[2]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Wywalic kosmos
Zainstalować modem a do niego:
https://www.cfos.de/speed/cfosspeed_pl.htm (jeżeli bawisz sie w p2p)
+
https://shider.net/AutoConnect/

29.11.2005
09:24
[3]

Katane [ Useful Idiot ]

Standardowego polaczenia windows.
Tworzysz polaczenie modemowe z numerem telefonu "*", jako login twoj login neostrady i odpowiednio haslo. Szybsze i wygodniejsze.

29.11.2005
09:26
[4]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

ja mam dokladnie tak samo jak katane. dziala wysmienicie. wywal wszystkie aplikacje dostepowe, cfosy i inne smieci.

29.11.2005
09:29
[5]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Jeżeli cfosa nazywasz śmieciem to masz niezle w główce :l (ustaw upload na max'a i spróbuj przeglądac wtedy www)
A autoconnect pięknie wskazuje na bieżąco ile ściągnałem dziś,wczoraj,tydzien temu ile mi zostało z limitu itp.

29.11.2005
09:30
smile
[6]

legrooch [ Legend ]

cotton ==> A wiesz po co instaluje się cFosa?
Bo napewno nie z powodu "łatwości" połączenia z netem ani nie przez to, że musi być jakiś programik.

29.11.2005
09:35
smile
[7]

Dewey [ Konsul ]

Heh dobre sobie, żeby cfosa nazywać śmieciem.... szkoda słów.

29.11.2005
11:04
[8]

QrKo [ ]

Ja tam mam zainstalowane to badziewie tepsy a i tak łącze sie przez połączenia sieciowe. Musialem to zainstalowac bo sterowniki które miałem ściągnięte wcześniej nie chciały działać z moim modemem, mimo, że by ły to najnowsze jakie pobrałem.

29.11.2005
11:11
[9]

m1234 [ Konsul ]

w sumie to nie mój problem tylko kolegi z pracy.
Czyli bez tego TP-sowego oprogramowania będzie lepiej? On teraz narzeka, że nawet strony www mu sie wolno otwierają... to teraz leci przez jakieś proxy tepsowskie czy jak?

29.11.2005
11:27
[10]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

>Musialem to zainstalowac bo sterowniki które miałem ściągnięte wcześniej nie chciały działać z moim modemem, mimo, że by ły to najnowsze jakie pobrałem.

yy przecież na płycie od tpsy masz sterowniku do modemu : >
Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalowac sam modem.

29.11.2005
11:40
[11]

MarcinRegin [ Generaďż˝ ]

Wystarczą same stery do modemu. Bez żadnych głupkowatych programów, zwłaszcza tych z TPSA.
Cfos może i coś tam daje, ale darmowy nie jest.

29.11.2005
11:45
[12]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

45dniowy trial jest za free :) (można go w nieskonczonosc przedłużac kasując wpisy w rejestrze i instalując od nowa)
A jeżeli sie spodoba to.. jednorazowy wydatek rzędu 39zł (za dożywotnia licencje) to chyba nie jest dużo,he?

29.11.2005
11:45
smile
[13]

maciek_ssi [ Electroma ]

patrze sobie wlasnie na strone cfos'a i co widze? promocje! 39 zlotych...

nyx --> wyprzedziles mnie

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-11-29 11:44:30]

29.11.2005
11:55
smile
[14]

flame [ Generaďż˝ ]

Pytanie. Czy CfosSpeed jest do łącz typu aster/chello, a co Cfos do łącz typu NEo? Czy może niczym się nie różnią?

29.11.2005
11:58
[15]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Cfosy działają na adsl'ach,dsl'ach. (więc szello odpada)

29.11.2005
12:00
smile
[16]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

a może i nie,sam nie wiem ; p (nigdy nie testowałem tego na chello)

29.11.2005
12:15
smile
[17]

gacek [ Boat Town ]

Ja używam tylko tego i nie miałem nigdy z tym problemu !

29.11.2005
12:17
[18]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

kolejny "magiczny" programik do "przyspieszania" internetu.
sam sobie moge ustawic priorytet w dostepie do lacza dla programow...

29.11.2005
13:06
[19]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Nic prócz zmiany abonamentu nie przyspieszy Ci łącza.Włącz emule,BT lub upaj plik na ftp i sprawdz jak działają www.
Cfos to sterownik który instaluje się do połączenia/protokołu.
Jeżeli sam sobie możesz ustawic prio to ustaw i zamilcz,nie pisz bzdur typu "wywal ten smiec".
Testowałeś wogóle ten program?

29.11.2005
15:38
[20]

komorowy [ Pretorianin ]

nyx_ --> ustaw upload na max'a i spróbuj przeglądac wtedy www

No i co w tym takiego trudnego? Ja często mając Neo wysyłam pliki na ftpa, wykorzystując maksymalny upload i bez żadnego problemu przeglądam strony, czy ściągam pocztę. Upload sam się trochę zmniejsza (ale to przecież normalne) i bez przeszkód można korzystać z netu. Z tego wniosek, że cfos jest zupełnie zbędny.
Więc nie pisz bzdur typu "Włącz emule,BT lub upaj plik na ftp i sprawdz jak działają www", bo to wygląda jakby cfos był niezbędny, a przecież przecież każdy wie, że strony będą działać zupełnie normalnie i bez żadnego cfosa. Wystarczy sprawdzić.

29.11.2005
15:39
[21]

komorowy [ Pretorianin ]

I żeby uprzedzić pytania, czy z niego korzystałem. Tak z ciekawości kiedyś zainstalowałem i jak można było przewidzieć, nie było żadnej różnicy.

29.11.2005
16:07
[22]

_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

U mnie sie to niestety nie sprawdza.
Strony mulą zarówno przy upie na ftp,d/u w bt.

01.12.2005
09:14
[23]

Dewey [ Konsul ]

komorowy---> nie pisz bzdur. Może jak uploudujesz coś na ftp, to nie ma wielkiej różnicy, ale włącz sobie dc++ lub jakiegoś torrenta i poczekaj aż te kilka-kilkanaście osób zacznie od ciebie ściągać. Gwarantuje, że download spadnie ci nawet do 10 kb/s. Wierm z doświadczenia. I nie patrz jak chodzą strony, tylko jak przy takim uploadzie śmiga ci download w danym programie p2p, bo wiadomo, że www z predkością 10-15 kilo otworzy się w miarę szybko, ale to chyba nie to samo co 70 kb/s nie? Cfos nie służy do przyśpieszania internetu (lol roku) tylko kolejkuje pakiety dzięki czemu można jednocześnie wysyłać i pobierać maksymalną prędkością łącza, bez względu czy siedzi się na emule, dc, torrencie czy ftp. Nie wyobrażam sobie ściągania pliku z dc bez cfosa..

Ale przyznam ci rację. Jeśli się nigdy nic nie ściągało z p2p, to można wypisywać, że cfos to śmieć...

01.12.2005
09:48
[24]

TeadyBeeR [ Legend ]

Dewey --> To nawet nie ma znaczenia czy to p2p czy FTP. Po prostu taka jest konstrukcja lacza (A)DSL, ze ono sie zapcha jezeli bedziemy na maksa wysylali. Wiec Panie komorowy albo nie wysylasz z maksymalna predkoscia, albo bajki gadasz. Przy maksymalnym uploadzie download bedzie sie czolgal i nie ma bata.

01.12.2005
10:04
[25]

Dewey [ Konsul ]

TeadyBear zdaję sobie z tego sprawę, ale nie którym trzeba wyłożyć jak krowie na granicy, podając konkretne przykłady, bo myślą, że jak im się strona www otworzyła, to wszystko jest OK:)

01.12.2005
12:06
smile
[26]

Mobii [ Seicento 1.1 Killer ]

Katane --> numer telefonu tu jest najmniej istotny :P rownie dobrze mozesz spisac... "pie....le TPSA" :>

a co do polaczenia, to najlepiej tak jak juz pisali, polaczenie modemowe z windozy i autoconnecta :) i jakiegos firewalla :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.