GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forma zatrudnienia.... jakie sa roznice, korzysci, wady. Pytanie do zori...

25.11.2005
21:38
smile
[1]

GerardG [ Pretorianin ]

Forma zatrudnienia.... jakie sa roznice, korzysci, wady. Pytanie do zori...

czesc,

od pewnego czasu szukam pracy i mam takie pytanie, otoz czasem w niektorych firmach pada stwierdzenie na temat mozliwosci roznych form zatrudnienia. najczesciej sa to: umowa o prace, umowa o dzielo, umowa zlecenie, wlasna dzialalnosc (kontrakt jakis tam)....

i teraz pytanie do ludzi zapoznanyc hz tematem czym sie roznia poszczegolne formy zatrudnienia. umowa o prace to wiem - dostaje pewna kase do reki, pracodawca placi za mnie podatek i zus. natomiast jak to jest w innychprzypadkach?
z gory dzieki za pomoc!

25.11.2005
21:41
smile
[2]

DeLordeyan [ The Edge ]

a ja takie coś zauważyłem:
wpisałem w Wikipedii 'formy zatrudnienia'. Jak się to ma do trzeciej pozycji od góry?

25.11.2005
21:46
smile
[3]

Regis [ ]

W umowie o dizelo wynikiem Twojej pracy musi byc scisle okreslony, "widoczny" efekt. Np. obraz, program komputerowy etc. Nie mozesz np. zatrudnic ochroniarza na umowe o dzielo, ale raczej na umowe zlecenie (gdzie zleceniem jest ochranianie na koncercie). REszte znajdziesz tu:

25.11.2005
21:53
[4]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Hmm... w sumie, jedyną w pełni satysfakcjonującą formą zatrudnienia jest umowa o pracę, gdyż podlegasz pod wszystkie prawa zapewnione przez kodeks pracy.

Reszta to zazwyczaj próba, jak największego wydojenia pracownika.
Sam pracowałem przez 2 lata na zlecenie w jednej firmie - i tak, nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, więc najlepiej jeśli byłbyś studentem, bo wtedy nie odliczają z Twojej pensji podatku, mogą Cię zwolnić kiedy chcą, nie masz urlopu... nie powinni wymagać od Ciebie niczego więcej niż to do czego podpisujesz umowę, np. składanie rowerów, ale w sumie to przywalają pięćset innych obowiązków, jak się nie podoba to mogą Cię zwolnić kiedy chcą lub możesz zrezygnować kiedy chcesz...

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.