GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dwa pytanka ... bardzo proszę o odpowiedź

22.11.2005
22:33
[1]

mozdzek14 [ Marszałek ]

Dwa pytanka ... bardzo proszę o odpowiedź

Mam takie pytanie ...
Trochę mnie dręczy. Otóż ostatnio wyskakują mi okna, jakbym nie miał karty dźwiękowej !! Nie mogę gadać przez Skype'a , nie mogę słuchać muzy, nic nie mogę !! Nawet w grach nie am głosu. Mój kolega też zainstalował Prince of Persia:Piaski Czasu i miał podobnie ... poradźcie mi, czy to wirus, czy wystarczy odinstalowac grę, czy co ...
A druga prośba - poradźcie mi jakieś programy antywirusowe, które są legalne ( bo na oryginał mnie na razie nie stać - urodziny, Gwiazdka i te sprawy ), ale można je ściągnąć ( trochę głupio to zabrzmiało ;)) Np. Panda na 30 dni, albo mks ... potrzebuję jakiegoś dobrego, bo w ogóle nie mam programu antywirusowego, więc pewnie mam pełno wirusów, a komp już tak wolno miu chodzi, że ... czasami nawet zmienia mi się styl - z XP na 98 - Wiecie, tych okienek i w ogóle.
Z góry dzięki - pozdrawiam - móżdżek14

22.11.2005
22:37
smile
[2]

mozdzek14 [ Marszałek ]

No i dźwięki teraz mi ida z kompa --> to charakterystyczne "pip" ;)

22.11.2005
23:04
smile
[3]

Hakim [ ]

Co do dźwięków - wątpię, aby była to wina gry. Jeśli już, to tylko w niej by nie było dźwięków. Prędzej stało się coś ze sterownikami bądź samą kartą dzwiękową. Ale tu nie mam za dużo do powiedzenia, bo się nie znam.

W kwestii antywirusów - darmowymi z możliwością aktualizowania baz danych sygnatur wirusów są:
AntiVir - https://www.free-av.com/
Avast - https://www.avast.com/i_idt_1018.html
AVG - https://free.grisoft.com/
BitDefender - https://www.bitdefender.com <-- ten nie ma w wersji darmowej skanowania plików na bieżąco - tylko skany na żądanie - nie polecam.
ClamWin - https://www.clamwin.com/ <-- tego wogóle nie próbowalem.
Dodatkowo można (wręcz zalecam :-)) raz na jakiś czas przeskanować dyski jakimiś skanerami online, np. mks_vir: https://skaner.mks.com.pl/

Jeśli system wolno chodzi, to zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest format ;-) partycji systemowej. To jest sposób, który usunie wszelkie śmieci z systemu ;-)

Ale zanim to zrobisz, to przeskanuj jeszcze komputer w poszukiwaniu śmieci typu spyware czy adaware. Programy, które ja używam to: Ad-Aware oraz Spy Bot: Search & Destroy.

Oczywiście używaj zawsze antywirusa, bo tylko kamikadze tego nie robią ;-)
Zainstaluj tez jakiegoś firewalla.

Powodzenia w bojach ;-)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.