
Syxa [ Connecting people ]
WORD
Czy w wordzie, jest specjalny program do poprawy polskiej interpunkcji? Tzn, chodzi mi o to by wylapał wszystkie brakujące przecinki, lub ich nadmiar. Jeśli nie ma, to czy można coś takiego ściągnąć co sprawdzi tekst jeśli chodzi o interpunkcję właśnie?
Bri [ Konsul ]
mnie sie zdaje ze wbudowana funkcja sprawdzania gramatyki to zadanie spelnia z jakims tam skutkiem (podkresla na zielono fragmenty, bez przecinków albo z powtorzonymi zdaniami),

Syxa [ Connecting people ]
wiem że jest jeszcze slownik ortografii i interpunkcji polskiej, tak czy siak, czy jest może jakiś program dokladny do sprawdzenia tekstu pod względem interpunkcyjnym? ech... na co ja liczę...

rothon [ Malleus Maleficarum ]
ech... na co ja liczę...
Znaczy, ze liczyles na pomoc, a my takie prostaki, ze nie umiemy pomoc?
BTW, potrafilbys zaprojektowac taki modul? Bo ja nie moge sobie tego wyobrazic. Kazde zdanie moze byc inaczej zbudowane, a komputer mialby umiec rozdzielac podrzednosci?

Syxa [ Connecting people ]
Po pierwsze jestem kobietą, może nick nie sugeruje jednoznacznie, ale jednak sugeruje. Po drugie, nikogo nie uważam za prostaka, to Ty napisałeś. Po trzecie, czy Ty zawsze musisz marudzić? Jak tak sobie teraz skaczę po wątkach to wszędzie zgrywasz wielkiego myśliciela jak widzę, co to zna odpowiedź na każde pytanie i każdemu przytykasz, insynuując właśnie że każdy tu to prostak, a Ty zbawca intelektualny Gola.... Nie debatuj w tym wątku, bo nie po to go stworzyłam, a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to nie mów. Milczenie jest złotem. A w Twoim przypadku to brylant...

rothon [ Malleus Maleficarum ]
Szczerze watpie. We wszystkie 'po'. Pudlo :-)
Ciekaw bylem skad pomysl na takiego 'poprawiacza'. Ot, tylko tyle, nic wiecej nie bylo w poscie. Ale nozyce sie odezwaly :-)
Bym zapomnial. Czasem opowiadam kawaly. W postach. Zgrywam zatem kuglarza i wesolka? :-)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-12-02 19:44:07]

Syxa [ Connecting people ]
odbieram to jako objaw skruchy, więc wybaczam

rothon [ Malleus Maleficarum ]
Zadne takie :-)
COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]
Przypuszczam że jest to jeden z lepszych programów z modułem do sprawdzania ortografii i interpunkcji itp.
Syxa [ Connecting people ]
cobra i o to chodzi :) w końcu ktoś do rzeczy :)
boro [ Generał ]
Niestety, Microsoft (jak chyba tez cala masa innych firm) nie moze sobie poradzic ze zlozonoscia polskiej gramatyki i dlatego narzedzie do sprawdzania gramatyki w wordzie (w calym offisie) nie dziala.
no i pewnie dlugo nie podziala... zbyt duzow wyjatkow itd...