GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Google Base - kolejna Guglowa inicjatywa :)

21.11.2005
22:48
smile
[1]

bartek [ ]

Google Base - kolejna Guglowa inicjatywa :)

Google Base wystartowało!

Od poniedziałku nowy serwis lidera wyszukiwania informacji - Google Base stał się dostępnym dla wszystkich. Celem serwisu Base jest stworzenie ogromnej bazy danych, która służyć ma internautom na wiele sposobów.


Umieszczanie oraz wyszukiwanie informacji zawartych w internetowej bazie danych Google jest domeną nowego serwisu - to właśnie tu każdy będzie mógł zostawić "coś swojego" oraz odnaleźć to co ktoś inny wcześniej w serwisie pozostawił.

W Google Base od chwili uruchomienia internauci zamieścili już całe mnóstwo informacji, od prostych, przydatnych notatek, przez zdjęcia z opisami na komercyjnych ogłoszeniach kończąc - platforma jest bezpłatna co gwarantuje masowy przepływ informacji.

Dane do serwisu można wprowadzać pojedynczo lub w sposób masowy, eksportując dane zawarte w plikach XML - taka możliwość z pewnością ukróci żmudnego przenoszenia większych informacji zmagazynowanych na naszych komputerach.

Zastanawiająca jest przyszłość serwisu Google Base, czy skupiając wzrastająca społeczność internetową będzie rósł bez końca, trzymając w swych zasobach wszystkie dane świata ? Czy może coś stanie mu na przeszkodzie....


Źródło: haxite.org

Po świetnych mapkach teraz to, Google nas rozpieszczają :)

Wreszcie starzy znajomi będą mogli się ze mną skontaktować na podstawie jedynie nazwiska, ksywki czy miejsca zamieszkania. Mogłbym posadzić stronę WWW - wizytówkę, ale nigdy nie mogłem się zmusić ;)

Bardzo przypadła mi do gustu ta inicjatywa, jedyne widoczne ograniczenie to chyba ludzka wyobraźnia.

Zachęcam do użytkowania!

21.11.2005
23:05
smile
[2]

bartek [ ]

I jest pierwszy rekord dla "bartek" :)

To kolejny mały krok w kierunku "pomniejszania" świata. Oby ta strona się jak najmocniej spopularyzowała, z drugiej strony mam nadzieję, że będzie porządnie zarządzana.

W przyszłości, kiedy zobaczę przez okno fajną kobietę siądę przy Google Base, wpiszę datę, miejsce i wygląd i dostanę adres e-mail ;)

21.11.2005
23:06
[3]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Jakos do mnie ta idea nie przemawia ;) A moze jej po prostu nie rozumiem ;)

21.11.2005
23:34
smile
[4]

xywex [ mlask mlask! ]

ee... taka swobodniejsza wikipedia?

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.