GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

pytanne co do mgs:3 snake eater

21.11.2005
16:25
smile
[1]

PUZDER [ Pretorianin ]

pytanne co do mgs:3 snake eater

mam zamiar kupic mgs3 a na róznych obrazkach widze ze snake "rzuca" przeciwnikami chyba nazywa sie to CQC ale nie wiem jak to robic na demie probowalem juz chyba wszystkiego.

POMOCY!!!!!!

21.11.2005
16:29
smile
[2]

CHESTER80 [ blood money ]

Ja właśnie gram w mgs3 ale nie umiem robić tych trików z CQC więc koszę wszystkich nożem albo omijam. Jak będziesz miał orginał to w książeczce znajdziesz dokładny opis z rysunkami. Na stronkach o MGS są też opisy tych technik po polsku. Poszukaj na: www.metalgearsolid.pl i na www.mgs.gry-online.pl (ta dryga chyba nie działa).

Tu masz, skopiowałem ze strony pana kula, chyba nie będzie miał nic przeciwko :)

-----------------------------------------------------------------------------
CQC
-----------------------------------------------------------------------------

Jako dodatek do skradania się i bawienia się wszelkimi broniami na innych, MGS3 daje ci możliwość skorzystania z CQC. Dzięki temu walki stają się dużo bardziej realistyczne, dramatyczne i naprawdę potrafią zaprzeć dech w piersi. Na szczęście dla nas, skomplikowane ruchy charakterystyczne dla CQC są łatwe do wykonania. Tutaj zapoznasz się z użyciem CQC w MGS3.
WAŻNE: Dla uproszczenia, wszystko co jest tutaj opisane, było testowane na poziomie 'Very Easy'. Jesli będziesz miał problem z wyprowadzeniem danego ruchu w grze, może mieć to związek z wybranym przez Ciebie poziomem trudności.

-----------------------------------------------------------------------------
Podstawowe ruchy CQC
-----------------------------------------------------------------------------

Zanim przejdziemy do naprawdę pięknych akcji, powinniśmy opanować podstawowe ataki. To świetna praktyka przed bardziej skomplikowanymi ruchami.
Oto cztery podstawowe ruchy:
1. UDERZENIE PIĘŚCIĄ - naciśnij kółko. Snake piąstkuje.
2. KOMBINACJA PIĘŚĆ-PIĘŚĆ - naciśnij kółko dwukrotnie, a Snake uderzy pięścią dwukrotnie.
3. PIĘŚĆ-PIĘŚĆ-PIĘŚĆ - naciśnij kółko trzy razy, a Snake uderzy pięścią trzykrotnie, co ogłuszy przeciwnika i pozwoli ci się ustawić do ataku harpunowego.
4. PIĘŚĆ-PIĘŚĆ-PIĘŚĆ-KOP - naciśnij kółko czterokrotnie, a Snake piąstkuje przeciwnika trzy razy, a następnie go kopnie. Jeśli będziesz dość blisko, możesz go znokautować i uciec, lub przygotować się do kolejnego ataku.
Powtarzaj te ruchy, a będziesz mógł później wykonać niejedną kombinację.

-----------------------------------------------------------------------------
CQC za przeciwnikiem
-----------------------------------------------------------------------------

By wykonać akcję CQC za przeciwnikiem, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze musisz zatrzymać strażnik (hold up) By to zrobić musisz:
1. Zajść przeciwnika od tyłu (jeśli masz kamuflaż "Spirit", załóż go, by nie wydawać dźwięków).
2 Gdy jesteś za przeciwnikiem, naciśnij i przytrzymaj kółko, a Snake powie "Freeze!. Przeciwnik się zatrzyma i podniesie ręce do góry. Możesz teraz zrobić parę rzeczy. Na przykład:
A. Zaciągnąć go gdzieś
B. Przesłuchać go
C. Użyć jako tarczy
D. Przewrócić
E. Poddusić/ukręcić kark
F. Podciąć gardło

A. By zaciągnąć gdzieś przeciwnika, użyj lewego "grzybka", by poruszać Snake'iem, wciąż trzymając kółko. Dzięki temu będziesz mógł go użyć jako zakładnika.
B. By przesłuchać przeciwnika, musisz trzymać go na muszce i nacisnąć L3 (lewy grzyb). Snake postraszy przeciwnika nożem i przesłucha go.
C. Trzymając przeciwnika za gardło i naciskając kwadrat, Snake wyceluje jego broń w najbliższą osobę. Trzymając kwadrat, możesz puścić kółko. Naciśnij R1, żeby przejść do FPP (lepszy do tego trybu). UWAGA: Żeby wykonać ten ruch, Snake musi mieć włączoną broń umożliwiającą wyprowadzanie ruchów CQC)
D. Jeśli chcesz przewrócić przeciwnika, porusz lewym grzybkiem i przyciśnij kółko. W zależności od tego, gdzie jest skierowany Snake i gdzie ruszysz gałką, Snake może rzucić przeciwnikiem na dwa sposoby.

A. W przód
B. W tył

Przerzucasz przeciwnika w przód, jeśli Snake pociągnie go do przodu tak, by strażnik wylądował na klatce. Dzięki temu ruchowi masz wspaniałą okazję, by przejść do FPP i "zrobić przeciwnikowi <freez'a>" :p. Możesz otrzymać trochę amunicji, lub jedzenia. UWAGA: Jeśli tak zrobisz, strażnik pozostanie na ziemi i nie podniesie się (chyba, że przyjdzie inny strażnik, lub ty sobie pójdziesz).
Przerzucasz przeciwnika w tył, jeśli Snake rzuci przeciwnikiem tak, by wylądował on na plecach przy nogach Snake'a. Dzięki temu możesz użyć kombinacji pięść-pięść-kop by go rąbnąć. Możesz także zrobić przeciwnikowi "hold up", ale rzadko to się udaje, gdyż po tym przerzucie przeciwnik zwykle natychmiast wstaje. Wtedy może a)z gracją się poddać, albo b)kontynuować walkę, więc bądź przygotowany. Warto zaznaczyć, że jeśli uda ci się zrobić "hold up", to przeciwnik nie wstanie, tylko przekręci się na brzuch i podda.
Przerzut w przód jest dużo użyteczniejszy, gdyż nim przeciwnik wstanie mija dość czasu, byś mógł wyciągnąć broń i wymierzyć ją w niego. Jeśli chcesz ammo, lub żarcie, lepiej użyj właśnie jego.
E. DUSZENIE/UKRĘCANIE KARKU - znany z MGS1 i MGS2 ruch. Jeśli trzymasz przeciwnika za szyję, zacznij naciskać kółko. Snake zacznie podduszać przeciwnika. Jeśli się rzuca, naciśnij jeszcze raz. Po naciśnięciu kółko odpowiednią ilość razy, Snake ukręci kark.
F. PODCIĘCIE GARDŁA - kiedy trzymasz przeciwnika w tej samej pozycji, co przy duszeniu, przytrzymaj kółko, a Snake przetnie mu gardło.
UWAGA: Pamiętaj, że przyciski na padzie PS2 mają ośmiostopniowy czujnik nacisku. Jeśli przyciśniesz guzik zbyt mocno, gra potraktuje to jako drugie naciśnięcie i odpowiednio zareaguje.

-----------------------------------------------------------------------------
CQC przed przeciwnikiem
-----------------------------------------------------------------------------

Są tylko dwa ruchy, jakie Snake może wykonać stojąc twarzą w twarz z przeciwnikiem.
A. Ujarzmienie
B. Powalenie
A. UJARZMIENIE - Jeśli będziesz stał przed przeciwnikiem, Snake zakręci się wokół niego i wykona atak. Od tego momentu możesz używać ataków CQC za przeciwnikiem.
B. POWALENIE - podobne do przerzutu w tył, lecz tym ruchem Snake uderzy przeciwnika dużo mocniej i znokautuje go za pierwszym razem. By wykonać ten ruch, stań przed przeciwnikiem, podejdź do niego, używając lewej gałki analogowej naciskając w tym samym czasie kółko.
UWAGA: Wykonując ten ruch od razu pozbawiasz przeciwnika jego kałacha, więc będzie mógł atakować cię tylko pistoletem. Ponowne wykonanie powalenia nie powoduje utraty pistoletu.
PODPOWIEDŹ: Wielu ludzi narzekało, że jest to trudne do wykonania i że zamiast powalić przeciwnika, Snake po prostu go piąstkuje. Dzieje się to przez przyciski wyczuwające nacisk. Łatwiej wykonać ten ruch biegnąc prosto na przeciwnika i naciskając kółko.

-----------------------------------------------------------------------------
Kontrataki CQC
-----------------------------------------------------------------------------

Ważną rzeczą jest to, że jeśli przeciwnik użyje CQC przeciwko tobie, możesz również użyć CQC jako kontrataku. Można to zrobić podczas walki z wybranymi bossami. Dodaje to sporo dramatyzmu do walki :).
By skontrować atak CQC, poczekaj, aż przeciwnik podejdzie do Snake'a i czerwony wykrzyknik pojawi się nad jego głową. Naciśnij wtedy i przytrzymaj kółko, a Snake wykona kontrę. Jeśli użyjesz jeszcze lewej gałki, to zależnie od kierunku w który jesteś zwrócony i kierunku w jaki pociągniesz gałkę, Snake wyprowadzi kontrę dalej w jeden z kilku sposobów.
A. Skontruje cios i odepchnie przeciwnika
B. Skontruje atak i wyprowadzi własny cios by ogłuszyć przeciwnika.
C. Skontruje atak, złapie przeciwnika za nadgarstek i przeciągnie go nad ramieniem i rzuci o ziemię.
D. Skontruje atak i rzuci przeciwnikiem w tył o ziemię.
Czasem ataki mogą być tak szybkie, że wykrzyknik nie pojawi się nad głową Snake'a. Musisz w takim wypadku wyczuć atak i w odpowiednim momencie skontrować.
Innym, oprócz wykrzyknika, sposobem na ostrzeżenie, że boss wyprowadzi atak CQC, jest chrząkniecie Snake'a. Jeśli je usłyszysz, również naciskaj kółko. Można też je nacisnąć, jeśli boss złapie nadgarstek/rękę Snake'a. Również uda ci się skontrować.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-11-21 16:35:49]

21.11.2005
16:41
smile
[3]

PUZDER [ Pretorianin ]

dzieki za sciagniecie ale juz jestem na tej stronie.


daleko jestes w mgs

21.11.2005
16:45
smile
[4]

CHESTER80 [ blood money ]

Wczoraj zacząłem grać, jestem w sumie na początku, gdzieś w jakichś chaszczach i nawet się pogubiłem lekko :) Zajebista gra !

21.11.2005
17:01
[5]

PUZDER [ Pretorianin ]

dla tego kupuje podaj nazwe dzialu(dolinovodno,. rassvet) do przepisze ci opis21.11.2005
17:26
[6]

zuromil [ Człowiek Jazda ]

najlepiej poruszac sie za przeciwnikiem (chodzi mi o bezszelestne skradanie sie) to kozystamy z KRZYZAKA do poruszania sie i jak bedziemy chodzili na krzyzaku to przeciwnik nas nie uslyszy! a jka bedziemy chodziliz a przeciwnikiem uzywajac galki analogowej to nas uslyszy! i lipa z CQC!

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.