GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Żelazny Krzyż - Akt II: Przeprawa.

17.11.2005
19:53
smile
[1]

gully_ [ Konsul ]

Forum CM: Żelazny Krzyż - Akt II: Przeprawa.

Wojska niemieckie ruszyły. Sztab nakazał szybki marsz w kierunku starego mostu. Jeśli uda się przez niego przeprawić pomimo oporu Sowietów, droga do Pawłogrodu będzie stała otworem. W przeciwnym razie konieczne będzie nadłożenie drogi, gdyż Rosjanie albo most umocnią i forsowanie go będzie samobójstwem, albo po prostu wysadzą…

Założenia gry:
- tryb bitwy: atak osi
- styczeń 1942 roku – region centralny
- Niemcy: combined arms, wyszk. wysokie, zakładka mechanized
- Rosjanie: combined arms, wyszk. niskie, zakładka infantry
- Rosjanie: zakaz dla piechoty smg, zakaz dla czołgów KV (jakakolwiek wersja)
- siły: 2000 pkt,
- 35+ tur, rano, pogodnie, mróz

WAŻNE: gdy gra spyta, czy zaimportować jednostki, potwierdżcie!!

A oto pary:

1.Dragon vs Faloxx
2.DOOMinik vs Zip
3.Gro_oby vs Viorne
4.Totenkopf vs Amerillas
5.jerz vs Messiah
6.Cradle vs barbry
7. Filip von Izabelin vs Target 76
8. Sturmovik vs Gully
9. Wczoraj vs mscor

Termin zakończenia aktu (zakładany): 28.11.2005.

( Tym razem Niemcy mają trudniejsze zadanie i będą musieli pokombinować. W koncu zdobycie mostu nigdy nie było proste...)

17.11.2005
20:03
smile
[2]

gully_ [ Konsul ]

No nieźle - "Żelazny Sztylet" miało być, a co mi wyszło?? Chyba się starzeję....nic, tylko łyknąć witaminki, wypić ciepłe kakao i iść spać, puki reumatyzm nie da o sobie znać :p

17.11.2005
20:39
[3]

gully_ [ Konsul ]

Errata do ustawień: Rosjanie mogą używać czołgów T-34 tylko w wersji z 41 roku ( z rarity bez zmian ) w ilości max 2 sztuk. To tyle ( wkradł się mały błąd przy przepisywaniu...)

17.11.2005
21:07
[4]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully czyli niemcy moga brac t34?:]

17.11.2005
21:33
[5]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

hmm a czy widocznosc na tej mapie powinna wynosic 196? to troche komplikuje atak;) mostu frontalnie nie zdobedziemy hehe;D bo nawet artyleria na drugi brzeg nie siegnie;)

17.11.2005
21:38
smile
[6]

sturmowik [ Pretorianin ]

mozba zrobic zaplanowana nawale artyleryjska jak sadze , albo zamiast samolotu dac atakujacym kilka TRP - wiekszy byl by pozytek przy takiej widocznosci

17.11.2005
22:47
[7]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

wlasnie:) niemcy powinni dostac ze wzgledy na ciezkie warunki ataku;/ i tylko jeden most dla czolgow;P ze 2/3 spottery, nawet lekkie

17.11.2005
23:03
[8]

sturmowik [ Pretorianin ]

spotterow sobie sam kupisz (chyba z 6-7 sie da za 700 pt) ale ze wzgledu na pogode przydaliy by sie TRP

17.11.2005
23:05
smile
[9]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

Pytanie w kwestii formalnej !!

W zasadach jest iż rosjanie nie mogą kupować kompanii SMG, a czy można kupować bataliony w których są wydzielone plutony czy grupy SMG ??

17.11.2005
23:21
smile
[10]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

I jeszcze jedno pytanie :
Czy podczas kupowania jednostek można wydeletować te oddziały które zostały zaimportowane z mapą ???

17.11.2005
23:21
smile
[11]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- - > chodzi pewnie o Birgade Rifle Batalion 41? Tak, można - jest ich tam mało, więc cudów nie zwojują....

gro_oby - > Niemców obowiązują te same ograniczenia w kwestii t-34

sturmowik - > pogoda jest ładna...chodzi pewnie o porę dnia? Popatrz w ten sposób: Rosjanie też mogliby ostrzelać wasze pozycje zanim zdążylibyście porządnie zaatakować. Do tego wydaje mi się, że kluczem będzie gra piechotą - ona może przekroczyć rzekę w paru miejscach ( myślę o dość dogodnych miejscach ).

Dodam, że kiedyś na podobnej mapie atakując pozycje kompa zdobyłem most szarżą Panzerów ( grałem na trochę innych ustawieniach i mogłem kupić 2 plutony, ale ruscy mieli t-34 i bodaj 1 KV ).

17.11.2005
23:31
smile
[12]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

przepraszam za zasmiecanie wątku !! moje drógie pytanie nieaktualne, wlasnie zauwazylem ze te jednostki dostajemy gratis

17.11.2005
23:31
smile
[13]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- ->
1. one są za free, a darowanemu wojakowi w zęby się nie patrzy :p
2. części z nich pewnie nikt by nie użył, a powinny pojawić sie w kampanii ze względów historycznych...tak myślę

Ale jeśli Ci one przeszkadzają ( i chcesz się pozbawić darmowego wsparcia ), to czemu nie...Twoja decyzja...
To samo dotyczy reszty graczy obu drużyn...

18.11.2005
00:02
smile
[14]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

oj gully nadajesz sie tylko na szachiste z takim refleksem ;)

18.11.2005
00:05
[15]

sturmowik [ Pretorianin ]

wlasnie gralem z kompem i nie bylo problemow z widocznoscia, chyba ze cos pokrecilem. wiec gro_oby wprowadzil mnie w blad

18.11.2005
00:13
[16]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no to niech ktos poda ustawienia pogody po polsku albo ja slepy jestem ale wsio co dam to max zasieg 200metrow:( mimo ze powinienbyc wiekszy;P

18.11.2005
00:13
[17]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

tfu po angielsku:]

18.11.2005
00:45
[18]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

aaaaaaaaaaaa bo ja dalem noc:D sorki za nieporozumienie;D

18.11.2005
22:39
[19]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

co taka cisza w watku zapadla? nikt nie gra?

18.11.2005
22:54
[20]

gully_ [ Konsul ]

Pewnie trzeba się poumawiać....z resztą jest jeszcze sporo czasu...

18.11.2005
22:56
[21]

sturmowik [ Pretorianin ]

probowalem dzis z wczorajem zagrac na probe (ja sie bronilem)

- rozstawianie zajelo nam chyba z godzine (3 razy odpalalem gre bo byl gleboki snieg) ale za 3 (4) razem gierka padla i nie chcialo nam sie juz stawiac od nowa
- przejscie przez most dla pojazdow jest bardzo latwe do zablokowania przez barykady co sprawai ze atak jest mozliwy jedynie piechota po lodzie
- rosjanie moga kupic duzo TRP i skupiac w dowolnym miejscu ogien ze wszytkich spotterow i mozdzierzy niezaleznie od zadymienia

18.11.2005
22:56
[22]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

rzucilem wyzwanie Trupiejglowce ale sie nie odzywa . Sturmovik jesli mozna to prosze daj mu jakies info bo na gg nie odpowiada.

18.11.2005
23:10
[23]

gully_ [ Konsul ]

W zamyśle tak to miało wyglądać: piechota + artyleria. Trzeba uważać podczas obrony: Niemców jest sporo a do tego możliwe, że uda im się przedostać na drugi brzeg w jakimś wąskim miejscu na rzece ( jeśli taka akcja miałaby wsparcie ogniowe? ).

To pewnie będzie bitwa na wykrwawienie przeciwnika artylerią przy zachowaniu jak największej ilości piechoty na koniec. Cóż, w realu też dowódcy stawali przed takimi problemami...

Jeszcze raz Niemcy będą mieli taki orzech do zgryzienia ( ale nie uprzedzam faktów - no, może trochę łatwiejszy ).

18.11.2005
23:22
smile
[24]

sturmowik [ Pretorianin ]

Amer... Hanoverek--> z tego co z nim rozmawialem dzis to poniedzailek godzina 1900 punkt. a ja juz zarezerwowaelm sobie miejsce w pierwszym rzedzie i z przyjemnoscia bede sie przygladal.

18.11.2005
23:44
[25]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

yyy to niema byc glebokiego sniegu????

18.11.2005
23:47
[26]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby - jak to nie...co komu wypadnie. Chłopaki woleli po prostu trenować w lżejszych warunkach.

18.11.2005
23:58
[27]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

aaaaaL:]

19.11.2005
00:05
smile
[28]

sturmowik [ Pretorianin ]

chlpaki - dzieciaki - robaki, co ta za moda w narodzie ? kiedys sie mowilo chlopcy, dzieci. ja wiem, wiem kiedys zla i niewnawistna propaganda nas karmila przygodami "czterech pancernych" a teraz to g... z mtv.

19.11.2005
00:44
smile
[29]

gully_ [ Konsul ]

uups...natychmiast się poprawiam: chłopcy miało być, nie chłopaki...w sumie to masz rację sturmovik, ale czasami człowiek się zapomina, a część z tych zwrotów po prostu jest wygodniejsza w użyciu ( co nie jest jakimś argumentem, wiem). MTV to wielki śmietnik, ale jak to ze śmietnikami bywa: nawet stojąc obok, przesiąknie człowiek smrodem...

19.11.2005
21:48
[30]

mscor [ Chor��y ]

Pierwsza walka za nami.
wczoraj-mscor: alied major victory (25%-75%)

Walka nie mogła być wyrównana. Niemcy za przejście przez rzekę powinni złożyć bogom hekatombę. Zdecydowaliśmy się na CF w 23 lub 24 turze. Gra była bardzo statyczna. Jeżeli czerwoni nie będą robili kardynalnych błędów nie mają szans na przegraną. Byc może gdyby mapa była tajemnicą do końca gra byłaby ciekawsza. Ponadto blokada mostu minami lub roadblokiem bardzo ją zubaża.

19.11.2005
21:57
[31]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

a ja tam wlasnie gralem mapke z falloksem , wzialem jedna blokade ale to okazalo sie zbyt malo zeby zablokowac wyjazd - nie mozna odpowiednio blisko jej ustawic(co mnie lekko mowiac wkurzylo) - sowieckie czogli przelazly na droga strone gdzie spodziewalem sie wylacznie piechoty - mimo to mapka jest taka ze moje ckmy (chyba z 10) wywalczyly mi tylko minor defeat . Bez odpowiedniej zaslony raczej bedzie ciezko podejsc piechocie do chocby samej rzeki ....

19.11.2005
22:06
[32]

gully_ [ Konsul ]

mscor
- mapa tajemnicą?? to wyklucza grę na gotowych mapach, bo zawsze możesz poćwiczyć, zanim umówisz się z przeciwnikiem, a trudno, bym na zawołanie podsyłał mapę każdej parze " w ostatniej chwili"

- co do pozostałych zastrzeżeń: zdobycie mostu to trudne zadanie, ale jednak dowódcy musięli mu sprostać w wielu wojnach. Tu jest o tyle dobrze, że można próbować przejść rzeką. Jeśli taka " z życia wzięta " sytuacja okazuje się być chybionym pomysłem, to pozostaje chyba tylko granie standardowego ME,CA teren standard...naokrągło...

19.11.2005
22:34
[33]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully trudne zwazywszy na to ze mapa jest dosyc odkryta... wkoncu przez srodek biegnie rzeka:D wystarczy ze npl kupi za max kasy maximy i hehe.. poo;) moze trzeba by dac bonusowo niemcom spotterow czy cos? moze pomyslimy jak reszta wynikow spadnie:D moze to po prostu pechowy wynik;)

19.11.2005
22:43
[34]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

hmm gully powiem ci tak, wystarczy ze npl kupi 35maximow(reggulanych, a kolo 45rekrutow) , do tego pare dzial antitank(bo starczy) , do tego 2kompanie piechoty rifle ktore niemaja nic ze wsparcia ale duzo ammo i dobry FP na dluzszy zasieg, do tego dwa t34, i pare TRP i spotterow,:) t34 i dziala kryja od boku most tak zeby czolgi nie mogly przejechac i po zawodach:D tyloma maximami i riflesami reg mozna spokojnie pokryc cala linie brzegowa:) a maximy na 100metrow sa szalenczo dobre:) nikt nie przebiegnie tego lodu jesli ogien paru bedzie sie krzyzowac:) a musialbyc miec same mozdzierze zeby tyle maximow wyeliminowac:)

19.11.2005
23:48
smile
[35]

stary [ ZiP ]

jaka jest procedura eskalacji?
bo mój przeciwnik (DOOMinik) nie odzywa się do mnie mimo prób kontaktu via e-mail i GG

19.11.2005
23:54
smile
[36]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

zip tylko podaj adres, my wysyłamy opla z plandeką i dwóch agentów geheme statz polizei z tłumikowanymi mauserami (pistol)

20.11.2005
00:33
smile
[37]

stary [ ZiP ]

von Izabelin -> jak bym znał adres to sam bym ich wysłał :D

20.11.2005
00:37
smile
[38]

gully_ [ Konsul ]

1. z uwagi na sugestie graczy niemieckich o tym, że mapa jest zbyt trudna, podaję link do jej zmodyfikowanej wersji.
Ponieważ zima w Rosji sroga a rzeka miejscami płytka, to i zamarzła tak bardzo, że nawet czołg miejscami da radę ją pokonać :P Po drugie sztab trochę podesłał pomocy na pole bitwy...tyle mogę zrobić...

Problemu odkrytej mapy nie da się załatwić, bo to w końcu rzeka jest...

( oczywiście ci, którzy już rozegrali walkę, mają prawo ją powtórzyć...)

2. Jeśli ktoś będzie miał problem z namierzeniem przeciwnika i chociaż umówienia się do dnia 24.11.05, zgłaszajcie to na forum...poszukamy zastępstwo....

20.11.2005
00:42
[39]

gully_ [ Konsul ]

mscor-> masz extra baretkę beta-testera...to już 2 raz, jak coś się zmienia po twojej walce??

Wolę teraz poprawkę wnieść, niż czekać, aż będą następne uwagi w tej sprawie.

Co do zaufanych agentów...znam jednego dobrego - pseudonim Henio Bez Szyi - tylko w opla to on się nie zmieści raczej :p

20.11.2005
09:29
[40]

mscor [ Chor��y ]

gully--> bardzo doceniam Twoją pracę w przygotowanie bitew i jestem pełen uznania. Odnośnie zachowania mapy w tajemnicy nie oczekuję żadnych modyfikacji od Ciebie. Taka zmiana mogłaby mieć sens tylko w wypadku, gdyby grający powstrzymali się od zerknięcia na mapę przed grą. Myślę, że jeżeli dasz taką sugestie wszyscy się dostosują. Nie można też oczekiwać, że szanse w każdej grze będą zrównoważone. I wcale nie chodzi tu o ralizm, bo co by nie powiedzieć jest on kwestią dyskusyjną (nawet w CM ;) ) Na pewno możesz liczyć, że jeżeli czerwoni dostaną od Ciebie podobne zadanie to uderzą "za rodinu" i wyprą "faszystkoju siłu tjomnoju" lub polegną do ostatniego ;). Nie spodziewam się też zwycięstw w każdym boju (choć byłoby to miłe) a dobrej zabawy, a to mi zapewniasz.

20.11.2005
09:34
[41]

mscor [ Chor��y ]

I byłbym zapomniał. Jakby ktoś nie zauważył gram czerwonymi a nie faszystami i uwagi były z punktu widzenia obrońcy.

20.11.2005
13:24
[42]

gully_ [ Konsul ]

mscor - > będzie okazja by sprawdzić, czy gracze dostosują się do prośby o nie sprawdzanie mapy - jest moment, gdy takie zachowanie przysporzyłoby dużo frajdy...jak myślę. Źle zrozumiałem twoją sugestię...przepraszam za nieporozumienie :)

Cieszę się, że padają uwagi odnośnie kolejnych etapów, to pozwala mi w miarę szybko poprawić niedocoągnięcia poprzez korekty w rozgrywce. Byłbym głupi, gdybym nie słuchał rad i szedł w zaparte. A co do tego, że Niemcy zgłaszali sugestie : mscor - nie miałem Ciebie na myśli.

20.11.2005
13:27
[43]

gully_ [ Konsul ]

A odnośnie nowej wersji mapy: pozwala ona przekroczyć mapę w kilku dodatkowych miejscach. To powinno ułatwić zdanie Niemcom i uatrakcyjnić bitwę...

20.11.2005
14:10
[44]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

wydaje mi sie ze tonieda rezultatu:) bo takie niepoznanie mapy jest dobre ale tylko dla obrony:D bo atakujacy bedzie mmiec duuuzo ciezszego zadanie nie wiedzac co brac adekwatnie do mapy;) chyba ze znow damy ze sprzet bedzie losowac komputer:d wg mnie.. to bylo ciekawe;)

ps. gully teraz duzo wsparcia arty dales hehe;)

20.11.2005
14:29
[45]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby -> wiem, sporo, tego, chociaż ja uważam, że CM spotterzy powinni robić więcej szkody, niż robią. Ostrzał z kalibru poniżej 150 mm w grze jakoś nie robił na mnie nigdy większego wrażenia ( chodzi o zadane straty ). Teraz można przygotować grunt pod atak ( jeśli ktoś wykupi 45 maximów hehe - na taki pomysł to bym nie wpadł...). A to, co Rosjanie zachowają po nawałnicy, pewnie i tak starczy, by napsuć Wermahtowi krwi...

A w bitwach, o których myślę, obrońcy nie powinni znać mapy, a dokładnie strefy rozstawienia przeciwnika. Atakujący mógłby oglądać mapę do znudzenia...

20.11.2005
14:40
[46]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully co za problem:) wyslij na mejla tylko niemcom mapy i juz:D

20.11.2005
15:14
[47]

WCZORAJ [ Legionista ]

A nie byly by lepsze zamiast tej artylerii 280mm 3x158mm rocket ? maja wiekszy obszar ostrzalu, albo moze 3x150mm artylerie

20.11.2005
15:20
[48]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

Gully --> to chyba atakujący nie powinien widziec mapy. Wkońcu obrona lokuje sie wczesniej na danym terenie i ma mozliwosc poznania go od podszewki. Natomiast atakujący czesto muszą sie zdawac na wiadomosci wywiadu które lekko muwiąc są nieścisłe zazwyczaj

20.11.2005
15:41
[49]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- - wyjasniam sytuację: twoje wojsko wycofuje się w chaosie, a ty nie bardzo wiesz, czy wróg jest już przed tobą, czy może już jest na twojej flance...a może za tobą...on natomiast ma Ciebie jak na tacy....Ty starasz się zwiać, zanim zostaniesz okrążony i nawet nie zamierzasz utrzymać pozycji, co najwyżej opóźnić działania wroga. Nie ma czasu sprawdzać terenu, a łączność szwankuje...

WCZORAJ -> ja rocket nie znam, ale nasłuchałem się, że są one niecelne, mało skuteczne w porównaniu z artylerią - dlatego nawet boję sie samemu ich używać - tak mito wyperswadowano. Nie może być też za dobrze. Spotterów można przecież sobie jeszcze dokupić. A 280 mm może przydać się do oczyszczenia zabudowań...wolałem dać cięższy kaliber, bo jest on kosztowny i nadszarpnąłby "kieszeń" gracza...

20.11.2005
15:47
[50]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

gully w takim razie typ bitwy powinien byc axis probe ! po drogie nie bylo az tak zle w pierwszej turze bo rosjanie pare pkt zdobyli.

20.11.2005
15:58
[51]

WCZORAJ [ Legionista ]

gully ale ta artyleria moze sie nie przydac bo w obronie czesto piechota jest porozrzucana w roznych miejscach a te rocket to wali po calej mapie i prawie wszedzie gdzies trafi

20.11.2005
16:03
[52]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully a ja mysle ze lepiej zostawic ta artY:D przynajmniej raz mozna sie nia pobawic:) bo takto w normalnych grach nigdy nie mialem okazji z niej skorzystac:) a poza tym historycznie jest ze trzeba uzyc co dowodztwo da hehe;)

20.11.2005
16:08
[53]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- - > tylko obyśmy się zrozumieli - to o czym mówimy, to jedna z ostatnich bitew, gdy albo Niemcy zdobędą miasto, albo dostaną lanie od obrońców...NIE TA AKTUALNA...Teraz jest atak/obrona i mapę można oglądać...

WCZORAJ -> wiem o tym...ale na coś musisz też punkty wydać :P Rosjanie właściwie nie mają gratis nic wartościowego. A nie wiem, czy arty 280 mm nie rozwali np bunkra...zawsze można też zdjąć stanowiska artylerii wroga ( wiem, do tego wystarczy też mniejszy kaliber...dużo mniejszy). Niech tak już zostanie. Nie chciałbym znów zmieniać, bo w końcu nikt nie zacznie gry w oczekiwaniu na kolejny update :p .

Mam dla Ciebie propozycję: jesteś lepiej obeznany ... może będę z tobą konsultował kolejne mapy, by uniknąć następnych poprawek?? ( Mówię poważnie...nie nabijam się..)

20.11.2005
16:15
[54]

WCZORAJ [ Legionista ]

ok

20.11.2005
22:54
smile
[55]

jerz [ Pretorianin ]

ja w kwestii formalnej: co w przypadku gdy przeciwnik nie reaguje /tzn. nie odpowiada/ mimo moich prób kontaktu? bo na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi na moje wiadomości na gg ...

20.11.2005
23:34
smile
[56]

Messiah [ Konsul ]

jerz ----> pisałeś do mnie? przepraszam ale nie było mnie cały weekend stąd moje milczenie, dopiero dzisiaj włączyłem gg po raz pierwszy od czwartku ale nie miałem od Ciebie żadnej wiadomości; ... w tygodniu mam więcej czasu więc się dogadamy...

20.11.2005
23:40
smile
[57]

gully_ [ Konsul ]

jerz - > jak to szło? Uderz w stół....hehe

sturmovik-> jeśli zaglądasz na forum: pasuje mi poniedziałek po godz. 20:00 ( ale uprzedzam, na pewno nie zagramy całości za jednym razem...) - będę Ciebie łapał na gg

20.11.2005
23:45
smile
[58]

jerz [ Pretorianin ]

messiah ---> hmm... pisałem do Ciebie kilka razy na gg ... no nic, łapmy się w tygodniu - miałem nadzieję na walkę weekendową bo wtedy mam więcej czasu a w tygodniu raczej po 20.00 ...

21.11.2005
00:16
smile
[59]

Messiah [ Konsul ]

jerz ---> Mea culpa, miałem na wszelki wypadek napisać na forum że nie będzie mnie do późnego wieczora w niedzielę, ale niestety :) od jutra jestem do dyspozycji i w następny weekend też :D

21.11.2005
00:19
smile
[60]

Messiah [ Konsul ]

edit:
miało być "ale niestety zapomniałem"

21.11.2005
11:21
[61]

DOOMinik [ Pretorianin ]

Cześć z przykroscia informuje ze coś mi się z\stalo z centralą albo z linią u mnie ponieważ nie dziala mi neo w zwiazzku z tym nie mam dostępu do kompa w domu i nie wiem kiedy bede miał. OBY SZYBKO

21.11.2005
13:59
smile
[62]

gully_ [ Konsul ]

UWAGA: nabór dodatkowy.

Z uwagi na kłopoty DOOMinika i możliwe inne komplikacje, proszę o wpisanie się osób chętnych do bycia " rezerwowymi". Przy wpisie wystarczy podać preferowaną stronę konfliktu oraz okreslić możliwość hostowania ( no i ksywkę of cross :p).

Rezerwiści będą zastępować niedysponowanych graczy ( ale będa oczywiście ujmowani w wszelkich zestawieniach ).
Może się zdarzyć, że rezerwista będzie grał raz jedną, raz drugą stroną konfliktu.


Zip - > do czwartku mam nadzieję znależć godnego przeciwnika...chyba , że DOOMinik wróci.

21.11.2005
14:30
[63]

stary [ ZiP ]

ok, nieczęsto tu zaglądam, więc proszę przeciwnika o bezpośredni kontakt via e-mail.

Acha: ja nie hostuję, więc liczę na przeciwnika z taką "funkcjonalnością" :)

22.11.2005
15:03
[64]

Marco^^ [ Pretorianin ]

witam moge sie dolaczyc strona obojetna jaki mamy czas do rozegrania jednej bitwy ?
nick: marco123 moge hostowac

22.11.2005
15:03
[65]

Marco^^ [ Pretorianin ]

witam juz wiem 28.11 przeoczylem :)

22.11.2005
19:02
[66]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Hej :-) W razie czego chętnie się przyłącze, mam czas wieczorami i mogę hostować, lepiej znam stronę niemiecką ale i aliantami mogę zagrać szczególnie w obronie.

22.11.2005
19:55
smile
[67]

gully_ [ Konsul ]

Marco^^ + Amizaurus - > ok, jesteście rezerwowymi. Z uwagi na kłopoty kolegi DOOMinika i kolejność zgłoszeń, jego zastępcą jest Marco.
Amizaurus -> w razie czego, następna okazja należy do Ciebie, więc lepiej zaglądaj do tego wątku - nie znasz dnia ani godziny...:p

Marco -> skontaktuj się z ZiP-em via e-mail i dograjcie terminy. Dodam, że grasz jako strona Niemiecka. I nie zapomnij o mapce - tej nowszej ( bo są dwa linki, uważaj, by nie pomylić ). W nastepnych rozstawieniach będziesz ujmowany aż do powrotu DOOminika - wtedy niestety zwolnisz dla niego miejsce ( jeśli będzie chciał wrócić).

22.11.2005
20:29
[68]

Marco^^ [ Pretorianin ]

sory ze zawracam glowe ale nie znam e-maila do zipa szukalem w bazie danych ale jest przeniesiony do rezerwy i nie wyswietla adresu e-mail, dlatego mam prosbe zeby ktos mi podal jego adres

22.11.2005
20:42
smile
[69]

gully_ [ Konsul ]

Marco^^-> [email protected] ( ZiP z uwagi na swą szpiegowską działalność dobrze chroni swoje dane :) )

A swoją drogą: jak tam, Panowie. Ktoś już zaczął? A może skończył?? Wiem, że juszcze masa czasu, ale tak z ciekawości pytam^^

22.11.2005
22:37
smile
[70]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Totenkopf melduje.
MOST ZDOBYTY * STOP * SOWIECI WYPARCI Z OKOLIC PODEJSCIA * STOP * NATARCIE MOZLIWE

Wynik - Remis
Totenkopf 54 %
Amerilias 46 %

Miałem most po obu stronach.
Duża flaga moja.
Mała po rosyjskiej stronie mostu zneutralizowana.
Trzeci VP sowietów.

Było ciężko ale można przejść - ja tam byłem...
:)

22.11.2005
23:18
smile
[71]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

No tak nie do konca - z mojej prawej niemcy nie podeszli - w centrum w ruinach podciagnelem ostatni pluton , a nieco po lewej jakiesj resztki z ckmem Pod flage glowna niestety niemcy podeszli - ale za cene straty doborowych oddzialow pancernych . Ostrzal artyleryski okolic flag powodowal wlasciwie natychmiastowa panike calych kompanii - (greeen , conscript) ,zwlaszcza w istatnich turach jest to ciezki problem,zaslona dymna potrafi dlugo wytrzymac, dlatego tez stracilem maly VP po mojej stronie! - przerazeni rekruci wiali z okopow pod ostrzalem ciezkiej i lekkiej arty ,badz tkwili sparalizowani strachem w okopach mimo to udalo sie rozwalic niemcom wszystkie czolgi , zmasakrowac kontratakiem rekrutow podchodzacych niemieckich weteranow na mojej prawej flacne a w centrum pod gore weszly mi moze z dwie druzyny (po czasie ,chyba 38 tura) ostrzeliwane przez moje resztki .Gra byla wyrownana , teren raczej dobry dla obu stron,radzieckie pojazdy green w zasadzie nadawaly sie wylacznie do walki z piechota :(. ,panzer IIIJ ,t34 41 kasowal az milo potrafil odbic mi z 5,6 trafien z 76mm AP (bunkry) i 45mm AT(bunkier) ! Most nie zostal zdobyty po obu stronach :) KONTRAATAK JAK NAJBARDZIEJ MOZLIWY

22.11.2005
23:21
smile
[72]

gully_ [ Konsul ]

A więc po pierwszej walce remis o:o

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%

Gratuluję waleczności, Totenkopf. Zobaczymy, jak będzie dalej.

23.11.2005
01:17
smile
[73]

sturmowik [ Pretorianin ]

gully --> podaj date i godzine starcia

23.11.2005
18:17
smile
[74]

DOOMinik [ Pretorianin ]

PIEPRZONA T.P.S.A. dalej nie ma tego netu musze sie po kafejkach platac jak do konca tygodnie nie bede mial netu to chyba rozwale centrale w ataku samobójczym. (co to nałóg robi z człowiekiem):)

24.11.2005
12:47
smile
[75]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Ja jeszcze mam pytanie w kwestii formalnej : na samym poczatku gry mialem 77% zwyciestwa a niemcy 23% - czy tak bylo ustawione w scenariuszu ? Nadmienie iz wszystkie flagi byly moje!

Kilka porad dla broniacych sie .
Stawiajcie w obronie jednostki blizej rzeki - lasy powinny przynajmniej oslonic tak wrazliwa piechote przed ogniem dzial ze wzgorz.
T34 green w walce pancernej powyzej 100 m to porazka . PzIIIj (short) wytrzymuje prawie wszystko od przodu. Moje dziala postawione w zasadzkach przy samej rzece byly wlasciwie bezpieczne i to one glownie nisczyly faszystom czolgi (i bunkier 45mm reg) . Stawianie czegkolwiek w centrum przy glownych budynkach ryzykowna sprawa , miejsce jest odsloniete i niemcy wala tam ciezka arty (2 razy jak gralem z czlowiekiem zostalo obrocone w ruiiny )podobnie jak w okolicach samego mostu . Im dluzej bronicie malego obszaru po stronie niemcow tym dluzej im zajmuje wyprowadzenie glownego ataku - gdybym gral teraz otoczyl bym caly kwadrat zaporami przeciw.czol i drutem oraz minami ppanc i ppiech . dolozyl z dwa bunkry i jedego t34 :) . 1 T34 chyba najlepiej zaklinowac bezpiecznie tuz przy samej rzece i nie uzwyac do czasu glownego szturmu piechoty niemieckiej . Bunkier 45 mm AT wytrzymal niesamowicie dlugo, przydaly sie tez bunkry MG postawione na flankach .Wszystko co postawilem zbyt wysoko bylo ostrzeliwane albo przez 150mm albo przez ciezka arty - w przypadku gdy zolnierze sa green to bylo ciezko :) Przetrwaly to tak potrzebne ckmy, najgorzej obrywalo odsloniete centrum. Najgorsze sa ostatnie tury - zielona piechota ostrzela przez arty potrzebuje duzo czasu zeby dojsc do siebie i moze nie zdazyc przed koncem gry... Nie cierpie szturmow w ostatniej turze dobrze ze w cmbb komp losuje jeszcze pare . Problem powinien zalatwic schowany pluton piechoty przy samej rzece nie uzywany wogole do czasu glownego szturmu niemieckiej piechoty.

24.11.2005
14:39
smile
[76]

sturmowik [ Pretorianin ]

hanoverek --> swieta prawda. dobrze ze ja juz zaczolem z gullym wczoraj i chyba moj przeciwnik nie czytal Twojego poradnika. jest 7 tura i moje wojsko juz okupuje duza flage ;-P.

24.11.2005
15:18
smile
[77]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Mi juz rece opadaja , zabiera sie rosjanom lepsze czolgi ,tragiczne wyszkolenie ,glowna flaga w obronie na srodku , smg .... jeszcze kurde niedllugo trzeba bedzie atakowac rosjanami przy takich warunkach to niech zagra ktos inny , lepszy bo ja zbyt cienki jestem w uszach .Powodzenia innym broniacym sie zycze ,obym tylko ja byl taki cienki .

24.11.2005
15:37
smile
[78]

stary [ ZiP ]

Hanoverek - dlaczego tak późno napisałeś poradnik??
wczoraj się rozstawiłem :(( oczywiście już widzę, że będzie lanie w dupsko :(((

24.11.2005
15:54
[79]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

bo zwatpilem w swoje umiejetnosci i zalozylem ze reszta graczy da sobie sama lepiej rade, poza tym to za tym ktos z graczy niemieckich moze zaatakowac w innym stylu . no i nie chcialem sie wymadrzac ale czuje ze moze byc ciezko .

P.S
Moze byc taki myk ze szkop ostrzela dymem lód i czesc waszego brzegu - jak pisal mi Klosiu "zaslona dobra jest do krycia ruchow ale nie do atakowania" w moim przypadku zdobylem sie na jako taką odwage,widzialem ze niemieckie pikselki maszeruja cala kupą i rzucilem rezerwy przez dym tuz pod nos niemcow od przodu i z boku po plutonie wykorzystujac co lepszy teren tuz przy brzegu (ich zaslona ukryla moich zielonych panikarzy jak sie przemieszczali ) i w rezultacie wystrzelalem prawie do nogi szwabskich weteranow w tym miejscu ,pozniej ogien jeszcze otworzylo jedno z moich ostatnich dzial gorskich ktore wczesniej skasowalo panzera i jakos ich zatrzymalem .

24.11.2005
17:19
[80]

sturmowik [ Pretorianin ]

moim zdaniem mapa jest do obronienia ( poza duza flaga) i mozna zwyciezyc ruskimi. chetnie zagram z kims aby udowodnic ta teze. oczywiscie po zakonczeniu walk pozostalych towarzyszy broni. oby gully nie czytal w moich myslach ;-P

24.11.2005
23:23
[81]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Gully mami jeszcze jedno pytanie - skoro celem scenariusza jest zajecie mostu (a wiec OBU jego krancow) zeby umozliwic skuteczna przeprawe to glowna flaga jest po jego srodku??? Zamiast np dwie po jego obu krancach. Sam pisales ze zdobycie mostu nie bylo proste..

24.11.2005
23:28
smile
[82]

gully_ [ Konsul ]

ale jazda...przyczółek straciłem dość szybko po ataku czołgów i artylerii, ale podejrzewam, że szkopy oberwały troche od mojej artylerii. Na mojej lewej flance wszelkie próby ataku zgaszone w zarodku. Na prawej coś się szykuje, ale raczej nie ma co się bać. Problem mam jeden: Sturmovik wybił mi puszki, a teraz szpanuje Panzerem III na moście. Nie wiem, czy da się Panzera zdjąć przy użyciu piechoty... Zastanawiam się, czy ugram coś poniżej majora...jeśli załatwię czołgi, to Niemiaszków wdeptam w ziemię, ale jeśli nie, to jestem chwilowo w kropce.

24.11.2005
23:38
smile
[83]

sturmowik [ Pretorianin ]

wiesci z kroniki filmowej:

- czolowka pancerna wdarla sie na most i toruje droge dzielnym szturmowikom z pod zanku wicznie gorejacego ognia.
gully broni sie dzielnie ale jego sily topnieja w oczach !!!


24.11.2005
23:38
[84]

gully_ [ Konsul ]

Hanoverek - myślałem, że duża na środku + dwie małe na rosyjskim brzegu zdadzą lepsziej egzamin niż dwie duże. Domyślałem się, że przyczółku nie da się obronić, co oznaczałoby łatwą flagę.

p.s. koniec tego dobrego...trzeba bęzie Niemcom trochę utrudnić życie, bo za łatwo mają ...
p.s2: przesuwam termin zakończenia bitew do 1.12.2005. Możliwe, że przesunę go jeszcze trochę.

24.11.2005
23:39
[85]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Bo z mapy wychodzi ze go zajmuja choc wystarczy ze stoja de facto na drugim brzegu! Jak to bylo ze spadami po Arnhem ? Niemyc zeby posiasc most musieli zajac go z OBU stron !

24.11.2005
23:40
smile
[86]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik - > nie prowokuj, bo mam jeszcze dość wojska, by Cie zadeptać bez użycia broni palnej :)
tylko co ja z twoimi pancerniakami zrobię...

24.11.2005
23:43
[87]

gully_ [ Konsul ]

Hanoverek -> tak, ale to wychodzi, że zamiast 50% pkt za flagi, zbierają 60% ( jak dobrze liczę ). Potraktowałem wszystkie flagi jako punkty związane z zdobyciem mostu.

A co do procentów na starcie...hmmm, no ja w to nie ingerowałem...

24.11.2005
23:49
[88]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

sturmovik... co wy gracie bez sniegu?:P

24.11.2005
23:49
[89]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

ech , moze to i ja za duzo narzekam , po czesci to pewnie frustracja ze tylko remis ugralem ! Oby innym poszlo lepiej , wiecej sie tego scen czepiac nie bede :) Panzery szlo mi zalatwic ale krzyzowym ogniem jak sie obracaly na moscie zeby walczyc z ktoryms dzial lub bunkrow :)

25.11.2005
00:03
smile
[90]

sturmowik [ Pretorianin ]

gro_oby --> niemcy korzystaja z chwilowej odwilzy ;-P

gully -- > atakuj maszynka na kosci juz sie kreci ;-P

i powtarzam raz jeszcze mape da sie obronic moim zdaniem tylko gully na cale szczescie nie czyal w moich myslach ani przewodnika Amerilasa. zle rozstawienie jednostek chyba sie zemsci na obroncach.

25.11.2005
01:11
[91]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Z porad dla dzielnych towarzyszy - na zalaczonych obrazkach znajduja sie jedne z lepszych pozycji dla ciezkich dzial niemcow na tej mapie - chyba najlepsze - gdybym mial w tym miejscu ze dwa mozdzierze 81 mm chocby i conscript uniknal bym wielu strat od 150ek .Na obrazkach ich pozycje zaznaczone sa czerwonymi kolkami . Niestety popelnilem blad i postawilem moje mozdzierze w grupie - jedno trafienie w okolicy wyeliminowalo je z gry - gdybym mial w tym miejscu ze dwa byloby lepiej ! Zabezpieczcie sie i poniszczcie faszystom dziala towarzysze!

25.11.2005
01:13
[92]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

a tu poradzil sobie moj dzielny BT i zniszczone zostaly 2x150 ki , miejsce dla nich wrecz oczywiste - niestety po stracie mozdzierzy nie moglem szybko zaregowac i zdjely mi bunkier pilnujacy z wzgorza przyczolka po niemieckiej stronie i napsuly piechoty .

25.11.2005
01:16
[93]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

poprzednio byla prawa flanka to teraz lewa - tu halftrack podwiozl dzialo chociaz spodziewalem sie go na wzniesieniu , w bunkrze zabraklo HE niestety , za to nasze betonowe bunkry nic nie robia sobie z trafien 150mm jesli to nie kumulacyjne zdaje sie , npl po wielu probach zniszczenia bunkra w ten sposob w koncu musial go zadymic .

25.11.2005
01:24
[94]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

heh zebym na przyczolku mial jednego t34 , z jeden raz miny ppanc i moze jakis bunkier z dzialem 76mm lub 45 (arty spotterowa zadnego mi nie ruszyla) ! Ale i tak prosze popattrzyc ! Samotny BT ustwiony przy samym lodzie wytrwal tam obstawiony zasiekami i blokadami ponad 20 tur! Wytrzymal nawet pierwszy najazd pod oslona dymu ! Niemiecka piechota ktora probowala pojazd dostawala sie pod ogien maximow ze wzgorz lub wylatywala na minach ppiech.

25.11.2005
11:27
smile
[95]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Amerilias czy Ty sie nie zapominasz?
Wysyłasz screeny ze swojej gry i opisujesz przebieg walki gdy jeszcze większość graczy nie rozegrała swoich gier?
Co Ty wyprawiasz?

Potyczki atak-obrona polegają nie tylko na starciu się dwóch dowódców.
Każdy gracz dowodzący w takich bitwach musi wykazać się umiejętnością analizy warunków terenowych.
To właśnie teren i odpowiednia interpretacja jego ukształtowania ma ogromny wpływ na przebieg walki i jej ostateczny wynik.

Publikując fotki ( z zaznaczeniem pozycji) i opisując przebieg walk moim zdaniem krzywdzisz tych graczy którzy jeszcze nie mieli przyjemności rozegrania tej bitwy, podsuwając im gotowe rozwiązania i ujawniając większość pozycji strony broniacej i atakującej. Jesli chcesz się wykazać lub wyżalić to proszę bardzo pisz co chcesz ale po zakończeniu tej tury.
Myślę że będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich i sprawi że gry będą ciekawsze.


P.S. Ta mapa jest w obecnej chwili świetnie wyważona i daje równe szanse obu walczącym stronom. Rosjanie mogą bez większych problemów obronić most i wygrać tą potyczkę. Dowodem na to jest Amerilias i jego walka ze mną. Mimo remisu miał ogromną szansę na wygraną. Jeśli ktoś ma wątpliwości to proponuję swoją osobę lub Sturmowika jako przeciwnika po stronie obrońców.



25.11.2005
11:43
[96]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Totenkopf- w zasadach kampanii nigdzie nie bylo powiedziane ze gracze nie moga sobie dawac rad co do walki . W sytuacji gdy rosjanom zostalo odebranych sporo ich atutow i walcza green to nawet nie moge dawac im rad ? Zreszta gdzie jest powiedziane ze te rozwiazania sie sprawdza na bank ? Co do sprawdzania czy mozna obronic sie czy nie - mysle ze najlepiej po prostu sprawdza to inni gracze - a nie ludzie ktorzy przechodzili te mape po 3 razy . Wynik globalny star wsystkich graczy c w kampanii w tym scen udowodni co i jak . Jesli znowu bedzie taka masakra rosjan jak w pierwszym scenariuszu to sorry ,no chyba ze takie sa zalozenia kampanii i ma byc "historycznie":)Tylko w takim razie czemu to niemcom ciagle daje sie jakies upusty. Znowu odwrot! Mi tez zalezy zeby moja strona wygrala i nie boje sie do tego przyznac.
P.S. Jesli pojawia sie kolejne glosy ze to psuje klimat czy np organizator gully stwierdzi ze powinienem powstrzymac sie od tego typu praktyk to przestane.

25.11.2005
11:55
[97]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

To w sumie pierwsza kampania w ktorej widze ze nie mozna by było dzielic sie spostrzezeniami z walki z swoja strona! W innych ktorych przebieg obserwowalem czy to mnar czy robionych przez cmhq tak jeszcze chyba nie bylo . Zreszta argument o psuciu zabawy jest w moim przypadku chybiony - gdybym w walce z faloxxem nie przetestowal wczesniej mapy to bym np nie wiedzial jak odpowiednio ustawic blokady - bo w grze nie dalo sie pojedynczej przysunac do samego mostu i w walce turniejowej po prostu bys sobie przejechal na druga strone i wgniotl mnie w ziemie .Alez by byla emocjonujaca zabawa .

25.11.2005
12:07
[98]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

"jesli chcesz się wykazać lub wyżalić to proszę bardzo pisz co chcesz ale po zakończeniu tej tury. " Przepraszam a skad sie wziela ta wersja mapy ? A skad sie rosjanom wziely takie a nie inne ustawienia w 1ym scenariuszu ? Niemcy jakos nie czekali do konca tury zeby sie zalic i plakac ! Ha ha

25.11.2005
12:14
[99]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

no chyba powinienem sobie dac spokoj na jakis czas- jak niemcy dostaja dodatkowa arty , dodatkowe przeprawy ( przed koncem wszystkich walk i tury) to jest spoko a jak proboje doradzic jakich bledow unknac przygotowujac obrone to jest straszne nagiecie jakichs zasad ! Teraz to naprawde zaczynam sie wpieniac ! Over&Out

25.11.2005
14:32
[100]

Marco^^ [ Pretorianin ]

przykro mi ale uwazam podobnie jak totenkopf odbierasz przyjemnosc plynaca z odkrywania swoich bledow poza tym wskazujesz graczom ktorzy jeszcze nie zaczeli gotowe pozycje wyreczajac ich z myslenia. Totenkopf popieram cie w 100% niech kazdy mysli za siebie nawet zeby warunki byly krzywdzace dla jednej ze stron w koncu to tylko zabawa a nie jakis pojedynek szachistow gdzie kazdy zna wszystkie pozycje i ilosc pionkow przeciwnika.

25.11.2005
15:21
smile
[101]

sturmowik [ Pretorianin ]

Koledzy !!!! (rozwazania przy mopie i odkurzaczu - V kolumna wraca z pracy ;-P)

Przosze o spokój!!!

Do mnie tez sie to tyczy bo zamiescilem sugestie co do doboru sil i stylu grania. kazdy ma prawo napisac co uwaza. Amerilias pisze natchnione poradniki a Tonten napisal ze jego zdaniem nie nalezy tego robic przed koncem rozgrywki powierzajac stracie IQ poszczegolnych graczy. To wszytstko. NIE WYKURZJACIE sie na siebie bardzo prosze!!!!

Co do zmian w scenariuszu. Owszem gra jest teraz bardziej wyrownana. czy to dobrze? dostalem fajne zabawki i ciesze sie z tego, ale jak by nie bylo zmian to tez bym gral z ta sama przyjemnoscia !!!! W pierwszym scenariuszu dokonalismy zmian i mozna to bylo potraktowac jako wprawke z ktorej Gully mogl wyciagnac wnioski na przyszle walki.

moje zdanie jest takie:

Gully--> nie poddawaj sie sugestiom w trakcie rozgrywek i nie zmieniaj co chwila ustawien!!! Wymysliles ten turniej i masz monopol na wybor warunkow. Demokracja jest dobra ale nie na wojnie ;-P. Wiec rzadz wodzu !!!
Zakaldam ze masz jakas idee (domyslam sie ze za chwile przybeda wezwane z Syberii bataliony veteranow na nartach i dojdzie do walnej bitwy w ktorej niemcy albo zachowaja inicjatywe albo przejda do defensywy).

aha przed walkami moim zdaniem powinienes zasiegnac rady jakiegos doswiadczonego gracza nie zaangazowanego w turnieju. moim zdaniem kogos kto tworzy scenariusze np Agapow.

25.11.2005
16:47
[102]

mscor [ Chor��y ]

w 100% zgadzam się ze sturmowikiem. Zwycięstwo jest zawsze miłe, ale za wszelką cenę tylko na prawdziwej wojnie. Nie ma co się kłocić i oczekiwać wyważonej rozgrywki w każdej potyczce. Moje uwagi odnośnie sytuacji Niemców wynikały w dużej mierze z szacunku do przeciwników, którzy musieli zmagać się z przeciwnościami losu. Nie przyszłoby mi jednak do głowy by narzekać na nierówne szanse będąc na ich miejscu. Jak już pisałem, jeżeli podobne zadanie trafi się czerwonym to dowodzeni przeze mnie uderzą "za rodinu" i zwyciężą lub polegną do ostatniego. Poza tym cenię sobie nawiązanie (jak do tej pory miłego) kontaktu z innymi dowodzącymi ponieważ wcześniej na stronie CMPHQ się nie udzielałem. W związku z powyższym wszystkich pozdrawiam i życzę udanej walki oraz godnego zmagania się z przeciwnościami stworzonymi przez Gullego (któremu chwała za włożoną pracę).

25.11.2005
17:41
smile
[103]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Ja tez nie chce wiecej robic kwasow - w ramach pokuty jesli gully chce moge zostac testerem kolejnych map(design gully i wczoraj ) na potrzeby kampanii wraz z innym graczem (rozgrywanie partii ) w ten sposob moje mendzenie moze sie na cos przydac i przynajmniej nie bede trollował :) A sam oczywiscie w takim wypadku wycofalbym sie z turnieju .

25.11.2005
18:55
[104]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Zgodnie z propozycja totena i sturmowika bedziemy z totenem grali scenariusz poza kampania :) Tym razem ja atakuje niemcami
most .

25.11.2005
21:22
smile
[105]

gully_ [ Konsul ]

Czas się odezwać.

Po pierwsze: trochę może rzeczywiście uginam się pod naciskami graczy "niemieckich", ale to się skończy :

- do tego momentu rosjanie mogliby zakończyć kampanię błyskawicznym zwycięstwem, więc by kampania potrwała trochę, zgadzałem się na ustępstwa wobec strony niemieckiej - ale już nie ma takiej obawy...

- od samego początku mam gotowe ustawienia dla każdej bitwy łącznie z mapami itp. Fakt: , mam niewiele doświadczenia w prowadzeniu kampanii, a nie miałem okazji testować jej z żywym przeciwnikiem ( komp w tej roli jest do d...). Ale wprowadzanie zmian wywołuje zament, padają hasła w stylu:"jak niemcy dostaja dodatkowa arty , dodatkowe przeprawy ( przed koncem wszystkich walk i tury) to jest spoko " ( nic do Ciebie nie mam, Hanoverek)

sturmowik -> no nie, vetów rosjanie nie dostaną! Kampania ma schemat: niespodziewana i lekceważona ofensywa Niemiecka, która albo padnie, albo Sztab rosyjski podeśle wsparcie poważnie traktując zagrożenie - wygrana w tym akcie Niemców oznaczałaby właśnie to realne zagrożenie ( od tego momentu Rosjanie mieliby większą swobodę dokonywania zakupów - choć na stada T-34 nie ma co liczyć, ale trochę wojsk regular + jakieś perełki dodane do mapy są ).

Hanoverek->doceniam twoje dobre intencje i nie mogę odmówić Ci racji ( sam bym z Twoich rad skorzystał, a tak Sturmovik urządził mi rzeź niewiniątek ), ale z drugiej strony Toten ma dobre argumenty. Dlatego wprowadźmy zasadę, że spostrzerzeniami dzielimy się w ciągu pierwszych 2 dni od rozpoczęcia Aktu lub do ukazania się I wyniku bitwy, ok?

I najważniejsze: Nie czaję ostatnich waszych wypowiedzi: Hanoverek i Totenkopf wycofują się z turnieju by zostać testerami??

To chyba nie będzie konieczne, bo następne walki opierają się na mapach Scenario Depot ( i nie zawierają takich newralgicznych punktów, jak most czy inny "czuły" punkt - choć standardowe to one nie są, o niee ( do tego momentu mapy były robione przeze mnie - stąd może niedociągnięcia), a co do doboru sprzętu, to kiedyś w dyskusji ( gdy zastanawiałem się nad kampanią ), doświadczeni gracze sugerowali, by ograniczyć dostęp do rosyjskich t-34, czołgów KV i piechoty smg oraz określili optymalny poziom doświadczenia stron- i tego się trzymałem.

Raz tylko dojdzie do bardzo niewyważonej bitwy, ale to działanie celowe, i nie jest przesądzone, kto w jakiej roli się znajdzie...

Jednak proszę o konkretne deklaracje, bo się trochę pogubiłem...ktoś chce zrezygnować ? ( dodam, że przyjąłbym taką decyzję z pewnym...smutkiem...).


25.11.2005
21:28
[106]

gully_ [ Konsul ]

Jeszcze jedno: wolę ciągnąć kampanię, w której to jedna, to druga strona ma "pod górkę" ( wiem, na razie tylko ruscy pod górkę mają :P - narazie), niż iść na łatwiznę i oferowac kampanię złożoną z serii gier na "ligowych ustawieniach: ME, CA teren vil med med" okraszając to tylko jakąś fabułą...

P.S.: i nie róbcie dymu między sobą, jeśli już, to raczej do mnie pretensje, jeśli nawalę ( a jak Hanoverek zauważył - nie zakazałem tworzenia poradników).

25.11.2005
21:48
[107]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Gully to byla tylko moja propozycja - zeby Ci ulatwic moglbym z jakims innym graczem testowac takie bitwy przed sprezentowaniem ich na forum - chcialem pomoc - dlatego napisalem ze w takim wypadku bylbym sie wycofal bo byloby to nie fair korzystac z takiego doswiadczenia bedac czynnym uczestnikiem kampanii .Totena prosze tu nie mieszac , to moja wylaczna inicjatywa bo chcialem oprocz krytyki dac siebie cos pozytywnego. Co do mapy - zeby zastosowac do aktualnego wymogu dwoch dni to nie bede o tym pisac , nadmienie jedynie ze nie jest tak pieknie i rozowo ze jak sie rozstawicie tak jak powiedzialem to wygracie . Kupa! Wlasnie sie tak rozstawilem :) Bunkry pekaly jak kartonowe pudla pod mocarnymi ciosami 50mm PzIIIj , nie daja tez wiele t34 green na przyczolku w starciu z panzerami ,nawet na bliska odleglosc :) . nawet jak jakis wam bunkier przezyje to zawsze moze zostac zadymiony (mi nie przezyl ) . Wiec kombinujcie sami . Naprawde . Nie ma recepty . A ja niestety nie mam na plecach skrzydelek ani rozdzki w łapie. Wrozka nie jestem .

25.11.2005
21:53
smile
[108]

TOTENKOPF [ Centurion ]

Toten zostaje w turnieju to zrozumiałe...
Nie odpuszczę sobie przyjemności dowodzenia w kolejnych bitwach!!
Co do poradnika to swoje zdanie podtrzymuje, ale Ty Gully_ decydujesz...


P.S. Amerilias ustal ze sturmowikiem termin spotkania to zagramy tą mapę ze zmiana stron.

25.11.2005
22:01
smile
[109]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Totenkopf pisalem do niego na gg w tej sprawie - najlepiej pasowalby mi wtorek albo dzis wieczor . Dogadamy sie na gg .

25.11.2005
22:16
[110]

gully_ [ Konsul ]

Hanoverek - > no to sprawa wyjaśniona :) A Totena wplątałem w tę histoię w wyniku zamieszania:P
Nikt nie ma prawa mieć do Ciebie pretensji, więc nie ma potrzeby pokutować. Dzięki za propozycję, ale nie chciałbym poświęcać Ciebie jako gracza.

TOTENKOPF ->nie mówię, że nie masz racji - stąd próba kompromisu.

p.s: my tu gadu a pole bitwy stygnie...

25.11.2005
22:43
[111]

gully_ [ Konsul ]

A tak przy okazji: ta mapka powoli przechodzi do legendy :P

25.11.2005
22:53
smile
[112]

Messiah [ Konsul ]

Panowie,
nie robiłbym tragedii z zamieszczenia przez Ameriliasa "poradnika", może niektóre screeny zbyt "brutalnie" pokazywały i objaśniały niemieckie pozycje, ale w sytuacji gdy mapy są znane obu stronom i obie strony znają swoje strefy rozstawień to nie ma tak dużego znaczenia. Co do kwestii tego czy taki poradnik zabija radość grania to powiem: tak!!! Ale tylko w jednym przypadku - gdy zamiast grać "po swojemu", według swojego planu, dowódca jednej czy drugiej strony bezmyślnie skopiuje działania wcześniej grających. Ale tu pojawia sie pytanie: po co właściwie gramy? Nie wiem jak wy, ale ja nie walczę po to i w ten sposób, że tylko czekam aż ktoś mi powie: tu postaw bunkier, tam wyceluj moździerze itd. Mam swój styl, mam swój pomysł na każdą bitwę (na tą jestem gotowy od tygodnia :P), traktuję to jako zabawę, starcie dwóch umysłów, porównanie umiejętności strategicznego myślenia a nie rzemieślniczą robotę według odgórnego planu :) przyznam sie do tego, że właśnie dlatego powstrzymałem sie rano po przyczytaniu tego opisu, od zadania kilku pytań Ameriliasowi przez gg odnośnie walki z Totenem...
Ktoś wcześniej już pisał np. o stworzeniu barykady z 45 maximów, teraz pojawił się dzielny BT-7 stojący na lodzie i otoczony zasiekami...fajne pomysły :D ja do tego mógłbym dodać jeszcze inny ciekawy koncept, ale na razie cicho, sza! Na jutro zaplanowaliśmy z Jerz'em naszą walkę, więc do tego momentu milczenie jest złotem :)
Dobra, kończę ten traktat filozoficzny...wszystkim którzy zasnęli w trakcie jego czytania życzę dobrej nocy :D

25.11.2005
23:01
smile
[113]

gully_ [ Konsul ]

Messiah -> otóż to!!! Niech każdy kombinuje, jak potrafi, nawet gdy nie wychodzi, to przecież zabawa - a i nauczyć się czegoś można...

Powiem od siebie, że też mam swój styl gry ( a w szczególności gratulowania zwyciestwa innym hehe :D ), ale to przecież gra: nie ważne, czy dostajesz w dupsko, ważne, czy dobrze się przy tym bawiłeś ( ale to mi perwersyjnie wyszło, ja cię kręce!! )

25.11.2005
23:11
smile
[114]

Messiah [ Konsul ]

I jeszcze jedno zdanie..."problem" leży w tym że gramy wszyscy na tych samych mapach; co jest zarówno wielką zaletą (bo nie są to "ohydne" komputerowe mapki z wszystkimi ich ułomnościami :D) ale też i wadą, bo możliwe jest właśnie opisanie walki w stylu: tutaj Niemcy atakują kompanią, tam mają działa a wtedy uderza artyleria itp...
Dlatego też proponuję (w celu uniknąć kontrowersji) żeby powstrzymać się od sążnistych opisów swoich walk dopóki nie skończą grać wszystkie pary, później można dyskutować na ten temat ile dusza zapragnie...dlatego kiedy w najbliższych dniach zobaczycie wynik mojego wspaniałego zwycięstwa nad niemieckim agresorem nie pytajcie od razu jak to zrobiłem, poczekajcie proszę te kilka dni do zakończenia rundy :D

25.11.2005
23:21
[115]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Messaiah- Gully juz o tym napisal ,podobnie jak o tym ze skonczyly juz czasy ze boska reka adolfa sprawiala ze rozstepywaly sie przed wehrmachtem rzeki ,wraże wzgorza lasem porastaly a z niebios spadaly lawina darmowe bomby .


P.S.
Co jest calkiem mozliwe - prosze spojrzec na link :P Wiem,wiem to juz kiedys bylo ...

26.11.2005
01:52
smile
[116]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Dobra. Teraz pokaze wszystko .Moj srodek na obrone idealna na tej mapie.Jest rownie wyrafinowany i genialny co reszta moichj sposobow ! Uzywac do odbicia flagi - pojawia sie po utracie przyczolka - i oczywiscie jest green zeby bylo zgodnie z zasadami - ale co tam , nie musi byc celny a jak nawet to i tak TARANEM W SABAKI!!!

26.11.2005
16:44
smile
[117]

gully_ [ Konsul ]

Hanoverek -> kupowałeś go z zakładki vechicles czy armoured ? :D

26.11.2005
16:48
[118]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

hanoverek niezle;D ja dopiero pierwszego destroyera mam;D

26.11.2005
16:49
[119]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

hanoverek niezle;D ja dopiero pierwszego destroyera mam;D

26.11.2005
17:19
smile
[120]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

A nie powiem wam - jak cisza to cisza :P

26.11.2005
22:40
smile
[121]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

Sorki za Ofa ale kiedys byl watek o NF i pozostal bez odzewu a tu widze ze pare osob bawi sie w ta gierke Ja slyszalem ploty ze od grudnia miala byc platna moze wiecie cos na ten temat

26.11.2005
23:21
[122]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully ty chyba niepotrzebnie zabroniles KV:P gram teraz z viornem i heh kupil samolot Green i za dwoma przelotami zniszczyl mi 45mm dzialo, 150IG, 2 mozdzierze, PZIIIJ crack, spottera 75, i mg34!:(((((


chyba panowie zaraz rosjanie beda miec pierwsze zwyciestwo:P

26.11.2005
23:23
[123]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

3 tura, zniszczony stug vet i druzyna piechoty!:P ekstra:( do tego niewiem czy wam tez tak jest, ale te cholerny bukry sa niezniszczalne:(

26.11.2005
23:23
[124]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

zesz sorki za spamowanie;/ chodzilo mi ze 3 tura nalotow;/ buu !:( a ktos mowil ze rosjanie maja ciezko:(

26.11.2005
23:53
[125]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

ok wiec podaje wynik 92%do 8% ! total dla sovietow;P dziekuje bardzo!:P brawa naleza sie samoloti il2-sturmovik ktory w ciagu 10 lotow zniszczyl 4 stugi, PZIIIJ, dzialo IG75, 150IG, 50mmpaka , mg34, spottera 75mm, 2 mozdzierze 81, dwie ciezarowki, kubelwagen i spanikowal pare druzyn piechoty:) niezle prawda?:D kolejnym bochaterem jest dzialo 75mm ktore pierwszym strzalem wyslalo mojego crack150IG(ktory byl u dodowdcy ktory mial +2 do morale:P) do piachu :) kolejny bochater taaak:D bunkier z dzialem:) zniszczylo stuga, spanikowalo troche piechoty i ... przetrzymalo ostrzal 3 dzial:) pod koniec sie okazalo sie ze tam gdzie zadymialem nic nie bylo;P i okaazlo sie ze npl zupelnie gdzie indziej sie ustawil:( coz pogratulowac tylko zwyciestwa viornowi:)

ps. bierzecie samoloty GREEN! one rzadza;)

26.11.2005
23:59
smile
[126]

Viorne [ Centurion ]

---->Grooby, lotnictwo bardzo mnie zdziwilo.Wzialem IL2 Sturmovik (za jakies 350 pts) - 10 nalotow, 8 rakiet, 4 bombki po 110 lb, dzialka, namieszal niemilosiernie, niszczac wiele sprzetu. Bylem tym bardzo zdziwiony. Npl poddal sie po tym jak wybite mu zostaly wszystkie walory, IG 150, sporzet panc, pozostala sama piechota, co przy moich malych stratach, 3 pojazdy w piach, 2 maximy, to sytuacja dla dalszego ataku nie napawala optymizmem, wiec zlozyl bron.
Zwyciestwo bardzo szczesliwe, i dosc.. niespodziewane, dzieki za gre

27.11.2005
00:00
smile
[127]

gully_ [ Konsul ]

Tak więc po 2 walkach:

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Viorne vs Gro_oby 92% - 8%

I tym samym:
Niemcy:0
Rosjanie:4

A komentarz? Hmmm: ale jaja!!!! Viorne - gratuluję niebywałego wyczynu!!! Aż mi głupio będzie swój wynik umieścić.
Gro_oby - > miałeś strasznego pecha!!! Nie ma co...

27.11.2005
00:02
[128]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Heh ,dlatego wlasnie pisalem ze nie jestem wrozka ,jakkolwiek musze przyznac ze jak na samolot green to efekt rewelacyjny :)

27.11.2005
00:02
smile
[129]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

pecha? phi.... nie denerwuj mnie:(((((

27.11.2005
00:04
[130]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

a teraz to tylko wyjdzie na to ze ja grac nie potrafie;P grrrr;P fully daj mi sie zemscic kiedys na viorne idaj mi znow z nim zagrac hehe;)

27.11.2005
00:12
[131]

Viorne [ Centurion ]

w zasadzie, to liczylem na to ze uda mi sie powstrzymac npla gdzies w lasach, na przedpolu przed ktorymi i w ktorych byly i pola minowe i zasieki, dlatego mimo wszystko to zwyciestwo, choc w BB dla mnie rekordowe, to nie smakuje tak jak powinno. Ale w koncu walczymy dla wyzszej idei, zapoczatkowanej przez wielkiego czlowieka, o ktorym w przyszlosci (za kilka lat) mloda poetka ( na starosc dostanie literackiego nobla) napisze:
Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leżał ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.

Za narodinu, za Stalinu

27.11.2005
00:23
[132]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Heh , stukas niemcow nie byl w stanie rozwalic mi czegokolwiek a byl reg,same pudła :)

(...) Potwierdza sie jeszcze raz, że to własnie przypadki , zle meldunki ale też niespodziewany łut szczęścia - zwłaszcza na wojenie odgrywają co najmniej tak samo ważną rolę jak fachowo przemyślane planowanie (...)

Cajus Bekker "Przeklęte morze"

27.11.2005
00:40
[133]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Gro_oby co do bunkrow - na pocieszenie ( w starciu z pzIIIj) masz screena ...

27.11.2005
00:45
[134]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

zapomniales ze mi w 7 turze tego pzIIIJ znisczzyl Il2;)

27.11.2005
00:56
[135]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

gro_oby- no tego w moich podpowiedziach nie bylo :) mape wygrac mozna i to totalem co jest potwierdzone czarno na bialym a ja sie mylilem . W grze z drugim czlowiekiem zawsze trzeba spodziewac sie niespodzianek i roznic w sposobie gry !

27.11.2005
14:01
smile
[136]

sturmowik [ Pretorianin ]

no to teraz bede musial sie postarac tez o Totala z Gullym a to juz nie bedzie takie proste. Sturmowik Il2 jest prawdziwym killermem w tym okresie i to nie jest przypadek. raz gralem z Fabkiem i mialem podobnie. samolot wygra praktyczniel bitwe za mojego przeciwnika (4 x Pz III plus 150mm do piachu).

Hanoverek --> ale nie martw sie dla Ciebie mamy inna niespodzianke ;-P - rownie starszna

27.11.2005
16:23
smile
[137]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik -> he he, walki z Tobą to ja nie wygram, ale tanio skóry nie sprzedam. O totalu to raczej zapomnij!! Z resztą wpadłem na pewien pomysł, który być może napsuje Ci trochę krwi...

27.11.2005
16:29
smile
[138]

gully_ [ Konsul ]

UWAGA: niedługo mija termin zakończenia aktu. Deadline to 1.12.2005.

Dajcie znać, jakby ktoś się nie wyrabiał - tylko dopiszcie, na kiedy będziecie mieli bitwy skończone.

27.11.2005
17:31
smile
[139]

Target76 [ Pretorianin ]

Kończę dyżur weekendowy i myślę że do czwartku uda mi się z FVI skończyć walkę

27.11.2005
20:18
[140]

sturmowik [ Pretorianin ]

gully--> czekam na Ciebie w niedziele wieczorem (czyli teraz) a jak sie nie pojawisz to konczymy wieczorem w poniedzialek!!!

27.11.2005
20:48
[141]

stary [ ZiP ]

nam z marco zostało jakieś 2 godzinki gry, sądzę, że zdążymy

28.11.2005
21:45
smile
[142]

barbry [ Centurion ]

Cradle vs barbry 58 : 42

Opis przebiegu walki do zakończenia aktu II. został utajniony :-)

28.11.2005
21:58
[143]

Marco^^ [ Pretorianin ]

Marco vs Zip 62:37 minor victory
jednak wygralem nie mialem pomyslu jak rozgryzc obrone npla alew koncowce sie rozkrecilem czolgi pozabijaly dziesiatki ruskow do tego 240mm zabila 52 ludkow + 150mm 34 ludkow, ogolnie fajnie sie gralo jako blad uwazam ze przeciwnik nie wzial sprzetu ppanc na moje czolgi i to sie odbilo na wyniku gry dodam jeszcze tylko ze w tym sniegu nie dalo sie dojsc nawet do 2 flagi chyba ze dojechac halftrackami conie wchodzi w gre poniewaz zwykle 14,5mm mozeje rozwalac:)

28.11.2005
22:17
smile
[144]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

NO... to mozna powiedziec ze niemcy.. udup***;) hyhy;D

28.11.2005
22:48
smile
[145]

gully_ [ Konsul ]

a ja przegrałem totalem z sturmovikiem ( wynik uzgodniony)

Liczyłem, że Npl zatakuje flankami i tam skupiłem obronę. Tymczasem Niemcy szybko przebili się mostem ( Panzerami). Po pewnym czasie rzeką przeprawiło się też sporo piechoty, ale moi podwładni panikowali na sam widok niemieckiego munduru - nie sposób było nawet próbować walki: Ruscy wiali, gdy tylko zobaczyli wroga - nawet bez wystrzału!!

Wszystko to wynik złego rozstawienia ( trzeba było lepiej zabezpieczyć most ). Mogłem też kupić więcej dział AA i jakieś lotnictwo.

Może po przybyciu posiłków z głębi Rosji będzie mi lepiej szło - takiej klęski jeszcze w historii moich zmagań w BB nie pamiętam :(

Tak więc po 4 walkach:

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Viorne vs Gro_oby 92% - 8%
Sturmovik vs Gully 88% - 4% ( bodajże)
Marco vs Zip 62% - 37 %

I tym samym:
Niemcy:5
Rosjanie:4

I sytuacja zmieniła się o 180 stopni...

28.11.2005
22:51
[146]

sturmowik [ Pretorianin ]

kompania szturmowa z 12 dywizji pancernej ze szczecina przekracza rzeke w Rosji

28.11.2005
22:53
smile
[147]

sturmowik [ Pretorianin ]

gully ja mielem napisac

pluton Pz III z Pogodna dojechal do ruin

28.11.2005
22:54
[148]

sturmowik [ Pretorianin ]

krajobraz do kroniki

28.11.2005
22:56
smile
[149]

sturmowik [ Pretorianin ]

no i wynik

Gully pomimo dzielnego oporu poddal sie w koncu!!!

dziekuje za wspaniala gre, o szczegolach nie pisze bo mnie Toten jeszcze zjedzie ;-P

28.11.2005
22:59
smile
[150]

gully_ [ Konsul ]

Wynik po 4 walkach:

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Viorne vs Gro_oby 92% - 8%
Sturmovik vs Gully 88% - 4% ( bodajże)
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs Barbry 58% - 42%

Czyli:
Niemcy:6
Rosjanie:4

28.11.2005
23:02
smile
[151]

sturmowik [ Pretorianin ]

Tak więc po 5 walkach:

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%

I tym samym:
Niemcy:6
Rosjanie:4

28.11.2005
23:04
smile
[152]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik -> bitwa była świetna. Ile mądrzejszy po niej wyszedłem! teraz by Ci nie było tak łatwo... Ale trzeba przyznać: dałeś mi wycisk.

Czekam na pozostałe wyniki! Wszystko jeszcze może się zdarzyć ( może drugi Viorne się trafi w drużybie Rosjan? :P )

28.11.2005
23:06
[153]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik -> nawet teraz mnie pouczasz?? :P

28.11.2005
23:07
smile
[154]

sturmowik [ Pretorianin ]

Gully -- ja ci....pomagam ;)

28.11.2005
23:20
[155]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

czemu mieliscie zielona trawke?:(

28.11.2005
23:23
smile
[156]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

Widze ze walki sie toczą w najlepsze. Do moich pozycji niemcy jeszcze nie doszli a to z powodu działań dywersyjnych armii radzieckiej ;) Niestety nie da się opuzniac marszu szkopów dywersją i dzis do Dragona poszedł pliczek z rozstawionymi wojskami. będzie co ma być w śmiertelnym boju zmierzą się niemieckie czołgi panzer oraz najnowsze dzieło radzieckiej myśli technicznej ciężkie czołgi KV1 :D. Walka będzie do ostatniej kropli krwi. Rozkaz dziadka - ani kroku wstecz :D
Następny raport zdam po kaźni jaką urządziłem szkopom ;)

28.11.2005
23:26
smile
[157]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik -> no przecież żartuję :P

gro_oby -> tak komp wylosował po tym, jak 2 czy 3 razy gra nam się przy rozstawianiu zawiesiła ( swoją drogą to mi pewnie sporo utrudniło). chyba sturmovik ma chody u pogodynki :p

28.11.2005
23:29
smile
[158]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- -> hmmm...czołgi KV? Te, które są zakazane w tej bitwie?? Udam, ze tego nie czytałem :)

28.11.2005
23:42
smile
[159]

sturmowik [ Pretorianin ]

"- Rosjanie: zakaz dla piechoty smg, zakaz dla czołgów KV (jakakolwiek wersja) "

28.11.2005
23:47
smile
[160]

gully_ [ Konsul ]

sturmowik -> no wiem, wiem...tak tylko delikatnie Złośliwemu...sugeruję....

28.11.2005
23:51
[161]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully nam tez 3 razy wywalilo:D dlatego wkoncu pbemem sie rozstawialismy;)

29.11.2005
00:07
smile
[162]

stary [ ZiP ]

BRACIA!
KAMRACI!
ZWYCIĘSTWO!
MOST UTRZYMANY!

Niekorzystny teoretycznie wynik (Marco vs Zip 63% - 37 %) wskazuje jedynie jak wielka jest Determinacja Obrońców Matuszki Rossyii. Wielu Braci poległo za Rodinu, aby utrzymać ten MOST!
Nieprzyjaciel zdołał zneutralizować flagę na moście czołgiem, ale NIEMIECKA NOGA NIE POSTAŁA nawet na lodzie, a na naszym brzegu NIGDY NIE STANIE!

PS TRAGEDIA POMYŁEK:

1. kupiłem 40 pól minowych i obsadziłem nimi nasz brzeg rzeki - pieniądze do piachu, bo nieprzyjaciel nawet nie próbował przeprawy, a na miny wpadali jedynie moi spanikowani ostrzałem arty żołnierze :((

2. kupiłem 12 PTDR (po doświadczeniach z I tury ze Sturmovikiem, jak mi pojedynczym SPW załawił grę) - tym razem npl kupił tylko Pz III i Pz IV - PTRD na nic się nie przydały :((

3. kupiłem działa - zeszły od samolotów, arty, moździerzy - nie miały szans na wyrównany pojedynek :((

4. obsadziłem zaporami przeciwczołgowymi prawą flankę i most, jedynie lewa flanka nadawała się do przejścia przez niemieckie jednostki pancerne, i tam ustawiłem większość sił obronnych - niestety nieprzyjaciel tego nie wiedział (dlaczego pytam, dlaczego??) i zaatakował zupełnie w innym miejscu, wskutej tego 40% moich DOBOROWYCH (SUBIEKTYWNIE - REGULAR) jednostek, w tym bunkier AT i działo F-22 nie wzięły praktycznie udziału w walce... której nota-bene nie było (czytajcie dalej).

5. dla jaj obsadziłem przyczółek po stronie niemieckiej 2 najgorszymi (poborowymi) plutonami piechoty (nie wiedziałem co z nimi zrobić, cały brzeg po mojej stronie był już obsadzony wojskami... nie miałem zamiaru bronić tej flagi na moście) - odegrały KLUCZOWĄ ROLĘ w walce, gdyby nie one byłby chyba total w plecy.... - TE DWA PLUTONY URATOWAŁY WYNIK !!!

WALKA:
Nieprzyjaciel skupił się na ostrzale moich sił. 90% strat odniosłem na skutek właśnie ostrzału wszelakiego rodzaju (samoloty, arty, moździerze, czołgi). Aktywności nieprzyjacielskiej piechoty właściwie NIE ODNOTOWANO! do bezpośredniej walki nie doszło!

Most nadal jest w naszych rękach (co widać na załączonym screenie), WYSADZAĆ????

BRACIA!
KAMRACI!
ZWYCIĘSTWO!
MOST UTRZYMANY!

29.11.2005
00:42
smile
[163]

Viorne [ Centurion ]

---->stary. Nie wysadzć!!!!! Dochodzą słuchy, że generalissimus ma plan. Nikt nie wie czy? gdzie? i jaki? ale ma. Most będzie podstawą do wielkiej kontrofensywy informacje pochodzą od ochotniczych drużyn pionierskich, na czle których stoją Czuk i Hek), która nie tylko pobije faszystów, ale także zaniesie socjalistyczne szczęście całej Europie, aż po Atlantyk.

Dawaj rebiata za narodinu!!!

29.11.2005
04:02
smile
[164]

Messiah [ Konsul ]

Gospodin Gully, melduję że jutro kończymy z Jerzem naszą walkę (właśnie zrobiliśmy małą przerwę), zostało około 10 tur, trzymałem się 20 tur ale niestety teraz sytuacja robi się ciężka, Niemcy są kilkadziesiąt metrów od północnego końca mostu, w dodatku komp wylosował mapkę bez śniegu. Po cichu liczyłem na to że pogoda spowolni faszystów, ale nic z tego...Jutro będzie dokładny wynik ale jest niemal pewne że kolejne punkty wzbogacą konto niemieckie...

29.11.2005
10:29
smile
[165]

jerz [ Pretorianin ]

...no chyba że znów dopadnie mnie moja dzielna luftwaffe, chłopaki zapomną rozłożyć flagi na pozycjach i jakaś bombi przyp....oli w sam środek ataku
Czy tylko ja mam pilota z ostrą jaskrą czy to standard?

29.11.2005
16:02
[166]

Marco^^ [ Pretorianin ]

heheehe zip troche to przekoloryzowales moje czolgi ladnie gonily pod koniec ruska piechote i 2 druzyny schowaly sie kolo mostu nie zauwazyly ich czolgi i dlatego neutralna flaga gdyby dac mi kilka tur albo gdybym szybciej ruszyl na flage czolgami bylaby moja a tak komuchy pod mostem sie schowaly jest nieprawda ze wjechalem czolgiem tylko po to zeby zneutralizowac flage byly tam 2 czolgi pz4 i pz 3 :)

29.11.2005
18:44
smile
[167]

gully_ [ Konsul ]

Widzę, że się dzieje na froncie, o taak...
Przecieki ze sztabu Rosjan: prowadzone są gorączkowe przygotowania do podjęcia próby rozbicia czoła natarcia niemieckiego. Dowódcy nie chcą ryzykować bitwy o Pawłogród. Dlatego podobno są ściągane posiłki z głebi Rosji, a od tego, na ile uda się obronić most zależy, ile z nich dotrze na czas.

29.11.2005
19:07
[168]

mscor [ Chor��y ]

Na posiłki najwyższa pora. Co prawda moja walka jest w toku i 20 tur za nami jednak źle się dzieje. Wróg przekroczył rzekę na skrzydle. Póki co faszyści nie zbliżyli się do flag ale sytuacja się pogarsza z tury na turę. Zgłaszam pilne zapotrzebowanie na komisarzy ludowych. Może oni wpłyną na morale rekrutów wysłanych do walki. Podejrzewam również sabotaż i wysłanie do walki odziałów z zaburzeniami rozpoznawania stron świata. Nie dość, że panikują na sam odgłos strzałów to uciekają z lasów, które mają za plecami w stronę wroga i otwartych przestrzeni. KRETYNI!!!!

29.11.2005
19:13
smile
[169]

stary [ ZiP ]

Marco -> to była notka informacyjna dla dowództwa Rosjan, proszę szybko potwierdź moją wersję, bo mi się NKWD do tyłka dobierze :D

29.11.2005
19:28
smile
[170]

gully_ [ Konsul ]

mscor -> toczka w toczkę moi podwładni!!!


P.S. Mam kompromitujące pytanie: za żadne skarby nie mogę zrobiś screenschota pola bitwy!! Jakiego programu używacie ( a może CM ma jakiś skrót klawiszowy, który przegapiłem?? ).

29.11.2005
19:45
[171]

Marco^^ [ Pretorianin ]

do tego sluzy klawisz na klaw. print screen pozniej kopiujesz ctrl +c do painta taki obraz zapisujesz jak masz irfan viewa to od razu mozesz przerobic na format jpg :)

29.11.2005
20:03
[172]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

marco bez sensu :)
naciskasz PrtScr potem otwierasz odrazu irfanView. Naciskasz CTRL+V !! (a nie C) i zapisujesz w dowolnym formacie, np JPG :]

29.11.2005
20:34
[173]

Marco^^ [ Pretorianin ]

v mi sie nie dodalo wszak do painta tez mozna kopiowac tylko ze za duzy rozmiar obrazy potem maja i na golu nie da rady zamiescic ;)

29.11.2005
21:05
smile
[174]

gully_ [ Konsul ]

dzięki!! wcześniej mnie ta opcja nie interesowała, a jak teraz bym sobie pstryknął fotkę z gry...to nie wiedziałem jak!!

29.11.2005
21:10
[175]

Hanoverek [ Generaďż˝ ]

Sturmowik - gg padlo - wyslalem Tobie maila , w odpowiedzi jak przeczytasz post postaw gre i podaj ip na mail , bede czekal do 22ej .

30.11.2005
00:08
smile
[176]

sturmowik [ Pretorianin ]

gdzie reszta wynikow? jutro przeciez koniec tej tury. mam nadzeje ze Gully nie bedzie musial przedluzac terminow.

Towarzysze (Kameraden) naprzod naprzod naprzod !!!!

30.11.2005
09:33
[177]

jerz [ Pretorianin ]

mamy jeszcze z Messiahem parę tur, dziś zakończymy

30.11.2005
14:05
[178]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Nie możemy sięzgrać z targetem, najpierw dałem złą mapę w rozstawce PBEM, potem target wysłał rozstawkę, to nie mogłem kupić czolgów, mieliśmy wczoraj zagrać, to target sie nie zjawił (a potem gg padł), tydzien wcześniej ja się nie zjawił:))
Działania opóźniające...

30.11.2005
18:32
smile
[179]

gully_ [ Konsul ]

von Izabelin -> jeśli nie dacie rady zakończyć do 3.12.2005, a wynik drużyn będzie i tak przesądzony, przyznam Wam remis i pójdziemy dalej ( chyba, że będziecie kończyli grę, to wtedy poczekam), ok?

30.11.2005
18:38
smile
[180]

gully_ [ Konsul ]

Czekamy na wynik walk:

Dragon vs Faloxx
jerz vs Messiah ( w kontakcie )
Filiip von Izabelin vs Target 76 ( w kontakcie )
Wczoraj vs mscor

30.11.2005
18:52
[181]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

Gully dizś z dragonem mielismy grac ale jak się dowiedziałem surowa syberyjska zima nie służy niemiaszkom :( Dragon się rozchorował na zapalenie płuc i gruźlicę :( Nie wiem czy da radę stawić się na polu boju. Tak czy siak trzymam kciuki i cały czas stoję na straży mostu !!

30.11.2005
18:56
smile
[182]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus -> jeśli jesteś nadal zainteresowany, odezwij się - chyba mamy wolny etat...

30.11.2005
19:00
[183]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

gully opanuj się chłopie !! wole grać z osłabionym przeciwnikiem niż zdrowym i wypoczętym !! dokończymy grę z dragonem i to napewno nie jako ostatni !! a być moze nawet zmieścimy się w limicie czasu :D

30.11.2005
19:01
[184]

gully_ [ Konsul ]

Ewentualnie: jeśli są nowi chętni na etat rezerwisty-czekam :)

30.11.2005
19:05
[185]

-=Złośliwy_buraK=- [ Konsul ]

a czekaj sobie czekaj ale nieładnie nie odzywac się na gg i ignorowac kolegę :/

30.11.2005
19:08
smile
[186]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- -> spokojnie!! Przecież ja nie odstawiam Dragona na boczny tor!! Ale skoro wspomniałeś o zapaleniu płuc i gruźlicy (?!), to wolałem sprawdzić, co z rezerwą. To nie tak łatwo wymigać się z frontu!! Byle grypa nie wolni Dragona z obowiązku wobec ojczyzny:D

( nawet, jeśli nie moglibyście chwilowo grać, to poczekałbym kilka dni - ale jeśli to byłoby coś poważnego...)


Jeśli więcej par nie będzie się wyrabiać, przesunę termin - nie zarzynajcie się na amen goniąc za terminem!!!
Moja sugestia wobec F.v.Izabelina i Targeta odnosi się do sytuacji, gdy czekalibyśmy za jedną parą .

30.11.2005
19:11
[187]

gully_ [ Konsul ]

-=Złośliwy_buraK=- "a czekaj sobie czekaj ale nieładnie nie odzywac się na gg i ignorowac kolegę :/ " - o co Ci chodzi?? Ja Ciebie ignoruję ? Przecież nie odzywałeś sie do mnie na gg...(jak źle zrozumiałem, to przepraszam)

30.11.2005
19:14
[188]

gully_ [ Konsul ]

a co do rezerwy - myślę też o sobie ( możliwe, że sam będę potrzebował zastępstwo, by nie przeciągać kampanii - oczywiście kampania nie zostałaby przerwana, moja nieobecność - ewentualna - trwałaby do 2 tyg.)

30.11.2005
20:03
[189]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

rozegraliśmy z targetem 8 tur, target poszedł odwieść żonę gdzieś..

30.11.2005
21:32
[190]

mscor [ Chor��y ]

Walka zakonczona:
Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%
wczoraj-mscor 64%-36% Axis tactical victory

30.11.2005
21:40
smile
[191]

gully_ [ Konsul ]

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%
wczoraj-mscor 64%-36% Axis tactical victory

No to mamy:
Niemcy:8
Rosjanie:4
Pozostały 3 walki do końca Aktu II

Gratulacje Wczoraj - już myślałem, że zaginęliście w akcji - ani widu, ani słychu, a tu masz - wynik!!
Szanse Rosjan maleją, ale ciągle jest nadzieja...

30.11.2005
21:41
smile
[192]

mscor [ Chor��y ]

Niestety obrona byla ustawiona na złym skrzydle. Walka odbyła się bez śniegu a przeciwnik uderzył mocno i konsekwentnie. Małe flagi zostały utrzymane do końca a duża padła w 37 turze. T-34 green można zniszczyć nawet waląc pięścią w pancerz. Załoga od razu zwiewa. Jak nadejdzie odwilż i posiłki będzie można faszystów zepchnąć z powrotem do rzeki. Niech spływają!!! Oczywiście pod warunkiem, że posiłki nadejdą nie tylko prosto z komisji poborowych. Pojedynczy żołnierze zasłużyli na order Lenina a załoga moździerza na Bohatera ZSRR - niszcząc trzy wozy pancerne. Reszta powinna iść przed pluton egzekucyjny. Na ich szczęście wyręczyli nas faszyści.

30.11.2005
21:46
smile
[193]

gully_ [ Konsul ]

mscor -> spokojnie, nadciągają wojacy, którzy wiedzą, którą stroną karabin strzela :D Jeszcze dokopiemy Niemcom ( chyba, że będą naprawdę dobrymi dowódcami).

30.11.2005
21:52
smile
[194]

Messiah [ Konsul ]

gully ----> porzuć swoje nadzieje odnośnie zwycięstwa Rosjan w tej rundzie, ja na pewno punktów nie dopiszę do ich konta i wątpie by pozostałe dwie walki to zmieniły :) ale cieszą zapowiedzi o nadchodzącym wsparciu, mam nadzieję że nie będą to tacy dzielni żołnierze jak do tej pory, bo jak zobaczę jeszcze jakieś oddziały poborowych to uduszę Cię własnymi rękoma...

30.11.2005
22:01
smile
[195]

gully_ [ Konsul ]

Messiah -> a pamiętasz, jak w starszym wątku ( coś z miesiąc temu ), gdzie próbowałem skonsultować się z graczami odnośnie założeń kampanii wszyscy, jak jeden mąż, dawali Rosjanom niskie wyszkolenie?? Ciekawe, ilu z nich teraz walczy razem z nami ( nie chce mi się sprawdzać ) :P.

Raczej nie żegnaj się tak do końca z poborowymi - nadal będą stanowić pewien procent wojsk. Ale trzonem będą już lepsi żołnierze.

P.S.: nadzieja matką głupich, ale lepiej mieć taką matkę, niż być sierotą :P

30.11.2005
22:12
smile
[196]

Messiah [ Konsul ]

gully ---> pamiętam, pamiętam...ale kojarzę tylko jednego z grających Niemcami, nie będę wymieniał nazwisk :D
dziś po północy będzie wynik mojej walki z Jerzem, będę chyba rekordzistą bo mogę stwierdzić że przegrałem ją już w pierwszej turze, a częściowo już w rozstawieniu ;) ale szczegóły później...

P.S.: nadzieja matką głupich, ale lepiej mieć taką matkę, niż być sierotą :P - dyskusyjna teza :D

30.11.2005
22:26
smile
[197]

_Dragon_ [ Centurion ]

no patrzcie - chwilę na forum nie zaglądam, a tu już pogłoski o mojej rychłej śmierci krążą
ciotka Hilda przysłała nalewkę właśnej roboty i już zdrowy jestem !
zresztą to tylko ZłośliwoBuraczana propaganda była, maskująca jego sabotowanie rozgrywki - nie odsłał pliku
żadnego zastępstwa sobie nie życzę - ewentualnie po walce przed sądem możecie mnie postawić :P

30.11.2005
22:27
smile
[198]

Target76 [ Pretorianin ]

zonka odwieziona STOP troche wolnego STOP niemiaszki napieraja STOP ale tanio sie nie damy STOP FVI jutro na ubitymym po poludniu i wieczorem STOP

30.11.2005
22:32
smile
[199]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Target ---> W razie czego na drzewo i z góry ich, z góry!!!

30.11.2005
23:14
smile
[200]

gully_ [ Konsul ]

_Dragon_ -> ty żyjesz?? A ja już cztery dychy na wienieć wyłożyłem!!! Co ja z nim zrobię...a, no tak - dam bratu na mikołajki :P

30.11.2005
23:33
smile
[201]

Messiah [ Konsul ]

Kolejny wynik:
Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%
wczoraj-mscor 64%-36% Axis tactical victory
Jerz - Messiah 67% : 33%

Żeby było zgodnie z zasadami poczekam jeszcze na ostatni wynik, a dopiero później opiszę jak fatalnie zagrałem :)
Na razie obrazek z wynikiem...

01.12.2005
00:03
[202]

Amizaurus [ Pretorianin ]

To jak, potrzebny jestem ? W razie czego gg 2978739 ! :-)

01.12.2005
00:05
smile
[203]

Amizaurus [ Pretorianin ]

P.S. Naprawde zarąbista operacja Wam wyszła ! Oby dalej było równie ciekawie ! :-)

01.12.2005
00:15
[204]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

amizaurs a czemu? bo gra sie tcp! i to wszystko szybko dosyc sie rusza:) ludzie ciagle sa na goraco;D a nie jak przy pbemie ze jedna runda trwa 2/3 miesiace;)

01.12.2005
00:24
smile
[205]

sturmowik [ Pretorianin ]

Amizaurus --> moj urlop niepowstrzymanie sie konczy i wracam do pracy........... i bedzie niedlugo potrzebny zawodnik na moje miejsce. Mam jednak nadzieje ze uda mi sie zagrac jeszcze jedna ture , o ile nie bedzie poslizgu w terminie zakonczenia tego starcia. A chcialbym wzasc udzial w decydujacym starciu z czerwonymi !!!!

01.12.2005
18:41
[206]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus -> dobrze, że podałeś numer gg - w razie czego się odezwę z biegu. Na razie zobaczymy, co z Sturmovikiem i moimi planami. Jakby co - dam znać.

01.12.2005
18:51
[207]

gully_ [ Konsul ]

Czyli:

Niemcy: 10
Rosjanie: 4

Dwie walki do końca Aktu II.

sturmowik -> trochę Cię zmartwię: w tej kampanii są dwie ważne bitwy. Chodzi o Akt III ( gdzie Niemcy mogą stracić inicjatywę i w ostatecznosci nawet nie dojdą do Pawłogrodu ), oraz sama bitwa o Pawłogród ( gra o wszystko ), ale ona nastąpi za jakieś 2-3 akty.

P.S.: nawet, gdy losy aktu są przesądzone, warto się starać - od tego zależy ilość gratisowego wsparcia w nastepnej bitwie, no i miejsce w sali bohaterów kampanii - > pojawi się na barbarossie po zakończeniu ( plus sprawa ewentualnych baretek - > trzebaby odznaczyć najtwardszych zawodników...).

01.12.2005
21:22
smile
[208]

_Dragon_ [ Centurion ]

mam prośbę o przedłużenie terminu do weekendu (sobota ?) - nie damy rady z faloxx-em zakończyć gry w terminie :(

01.12.2005
21:31
[209]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

dragon kurcze:( a niektorzy juz tak chca zaczac nowa faze:((

gully to moze zaloz temat i ci co juz zaknczyli niech zaczna nowe grac?:P

01.12.2005
21:45
smile
[210]

Messiah [ Konsul ]

gro_oby ---> ja też bym z chęcią przeszedł do trzeciego aktu, ale nie róbmy zamętu...zostawmy możliwość przedłużenia tej i następnych rund o kilka dni, różne nieprzewidziane sytuacje się mogą pojawić poszczególnym graczom :) tym bardziej że Dragon powrócił do nas niemalże ze świata umarłych :P

01.12.2005
22:21
smile
[211]

gully_ [ Konsul ]

_Dragon_ +gro_oby -> działam niczym marines - nikogo nie zostawiam za sobą :P!

Prosiłbym, by w miarę możliwości wyniki spłynęły do niedzielnego południa. Wtedy wieczorem rozpoczęlibyśmy Akt III.
Nie zacznę go, nie skończywszy drugiego, bo na podstawie wyników dobieram pary ( ja na przykład jestem klasą sam dla siebie - dwie piękne przegrane :D ), dodaję gratisy różnego rodzaju. Poza tym nie róbmy zamieszania.

01.12.2005
22:24
smile
[212]

gully_ [ Konsul ]

P.S.: poza tym może jakiś cud a'la Viorne ?? :P

01.12.2005
22:44
[213]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully prosilbym o jakis specjalny przydzial plus mile gratisy:D za moja ciezka porazka i pot lzy i krew z jej powodu;P z powodu glupiego il2... grrrr nienawidze ilow;P

01.12.2005
23:24
smile
[214]

stary [ ZiP ]

No cóż... mimo, iż obu spóźnionych graczy szanuję, oddam swój głoś w poprzek :/

Dla mnie termin to termin! Jeśli ktoś się nie wyrobi to albo Mistrz Gry losuje wynik albo sam go ustala! I kolejny etap toczy się wg harmonogramu. Kilka razy przegrałem tylko dlatego, iż bezmyślnie wykonywałem ruchy tylko po to by zmieścić się w wyznaczonym terminie. I tym razem, jeśli np. zajdzie taka potrzeba w kolejnym etapie, zrobię tak samo.

Apeluję o przestrzeganie terminów, w przypadkach nieprzewidzianych Mistrz Gry powinien mieć głos decydujący. I oczywiście się Mu podporządkuję, tak jak i tym razem, kiedy na następną turę musimy czekać do niedzieli... ale niesmak pozostaje, szczególnie jesli przez to opóźnienie częśc graczy nie będzie mogła uczestniczyć w dalszych rozgrywkach :((

Mistrzu Gry! Nigdy nie zadowolisz Wszystkich! Jeśli określiłeś zasady Gry, a my swoim zgłoszeniem do walki domyślnie zaakceptowalismy narzucone przez Ciebie warunki - proszę, dotrzymuj ich!

01.12.2005
23:54
smile
[215]

faloxx [ Konsul ]

stary --> nie mądrzyj się tak :P jakby ten twój mistrz gry nie zmieniał mapy w srodku gry to nie musialbym dwa razy sie rozkładać i dwa razy kupowac. Ok chcesz losowac wynik to se losuj

02.12.2005
00:52
smile
[216]

sturmowik [ Pretorianin ]

popieram starego- termin to termin. jak ktos sie spozni na samolot to nie leci. dla mnie to i tak juz nie ma roznicy czy zaczniemy teraz czy w poniedzilek.

gully--> tylko prosze wylosuj mi gracza ktory bedzie mogl ze mna zaczac szybko i sparawnie na poczatku tygodnia!!!

02.12.2005
01:23
smile
[217]

Viorne [ Centurion ]

Komisarz obrony stwierdzil, że wsparcia lotniczego mozna spodzieac sie zarówno w tym jak i w przyszlym tygodniu :)))
a tak na powaznie, to jest mi obojetne kiedy zaczniemy, chociaz bardziej sklaniam sie ku zaczekaniu na spóźnialskich

02.12.2005
13:54
smile
[218]

jerz [ Pretorianin ]

Viorne - ja tam za wsparciem tęsknić nie będę, w trakcie gry moja luftflotte częściej atakowała swoich niż rosjan. Co gorsza - atakowała skutecznie, straciłem przez to IG 150, ciągnik arty, pelotkę 20 i trochę piechoty.

02.12.2005
14:21
[219]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

jerz PHI! ciesz sie ze twoj przeciwnik nie wzial IL2 green! dopiero bys zobaczyl;((

viorne nadal mam uraz;P

02.12.2005
17:59
smile
[220]

mscor [ Chor��y ]

Ciekaw jestem, czy Stawka nie uzna mnie za faszystowskiego agenta. Dwukrotnie po przekazanych przeze mnie informacjach wróg dostawał posiłki a nasze siły były ograniczane do oddziałów rekrutów. Liczę tylko na wyrozumiałóść towarzysza Stalina, który w swej wszechwiedzy na pewno nie osądzi mnie niesprawiedliwie.

02.12.2005
20:00
[221]

gully_ [ Konsul ]

Co do terminów: jeśli komuś raz się zdarzy, albo uzasadni opóźnienie, to nie będę bezduszny. Pewnie, też wolałbym terminowo kończyć poszczególne akty, ale z drugiej strony rozumiem graczy, którzy chcą grać, ale mają problemy z wygospodarowaniem wolnego czasu. W końcu 2-3 dniowy obsów terminu to nie tragedia ( i tak jest dobrze - przypomnijcie sobie tempo kampanii PBEM :P ). Jednak w niedzielę postąpie tak, jak uprzedzałem F.v.Izabelina parę postów wcześniej. O ile faloxx i Dragon obiecują skończyć w sobotę, o tyle Target i F.v.Izabelin nie dajż znaku życia - jeśli nie skończą do niedzieli, nie będę dłużej czekał.

stary -> od początku mówiłem, że zależy mi na dobrej zabawie, a to m.in. oznacza, że nie będę rygorystycznie karał za przekroczenie terminu ( byle nie za często->wszystko ma swoje granice no i spóźnienie nie może być przesadne: max 3 dni w zależności od skali bitwy).

mscor -> nikt Ciebie nie podejrzewa, Herr mscor :P

Propozycja:

Z uwagi na problem sturmovika prosiłbym , by Ci z was, którzy mają czasu pod dostatkiem, dali znać na forum. Tak samo Ci, którym tak, jak sturmovikowi czas depcze po piętach. Podobieram was w pary, by jakoś zneutralizować skutki opóźnień.

Jest też jeszcze jedna propozycja, by w drodze wyjatku umożliwić sturmovikowi rozegranie aktu przed końcem urlopu. Otóż, jeśli znajdzie się ochotnik wśród Rosjan, który ma już zaliczoną drugą walkę i dysponuje wolnym czasem, gotów jestem postąpić tak: w drodze wyjątku przesłałbym sturmovikowi dane i mapę do aktu III, by mógł grać jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem. Stawiam jeden wymóg: żadnych wypowiedzi co do bitwy i ustawień na forum przed oficjalnym startem! Ale decyzje pozostawiam Wam. Wypowiedzcie sie dzis.

02.12.2005
20:07
[222]

gully_ [ Konsul ]

Kurcze - propozycja odnośnie Sturmovika chyba jest nieaktualna - zapomniałem o jego mądrej zasadzie poświecania weekendów rodzinie ( i słusznie - nie samym CM-em człowiek żyje!!)

Ale mimo to dajcie znać, kto z rosjan będzie w stanie sprawnie ruszyć z sturmovikiem od poniedziałku!

02.12.2005
20:15
[223]

Target76 [ Pretorianin ]

Czekam na FVI, jak sie dzis pojawi to moze uda nam sie skonczyc, jak nie to hutro - innej mozliwosci nie ma.

02.12.2005
20:49
smile
[224]

stary [ ZiP ]

ja ze sturmovikiem grałem w I rundzie, ale jeśli to nie przeszkadza to mam czas już-dzisiaj-teraz!
a także jutro po 21 bądź pojutrze po 21

02.12.2005
20:53
smile
[225]

_Dragon_ [ Centurion ]

faloxx - daj na GG (lub tutaj) cynk, czy jutro od rana możesz zagrać, a jeżeli nie, to kiedy ?

02.12.2005
21:27
[226]

gully_ [ Konsul ]

stary -> jak mówiłem, Sturmovik raczej nie gra w weekendy z tego, co wiem. Ale jeśli się dogadacie co do zgodności terminów, to możecie zagrać ze sobą jeszcze raz. Tylko prosiłbym, byście dali mi znać na forum, czy Wam wspólne terminy będą pasowały (a jeśli będziecie chcieli grać w sobotę, to ok. 18:00 w sobotę mogę podesłać Wam materiały)

02.12.2005
21:58
[227]

stary [ ZiP ]

ok,
zapytałem sturmowika na GG, damy znać co i jak, i czy wogóle...

02.12.2005
23:05
smile
[228]

gully_ [ Konsul ]

Wpadłem właśnie na "szatański" pomysł odnośnie następnej bitwy!! Jeśli wszystko będzie pasowało, to czeka Was kilka niespodzianek w porównaniu z typowymi mapami. Ale uprzedzam - warunki pogodowe będą kiepskie.

02.12.2005
23:11
[229]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

gully jesli beda kiepski to pododawaj pare trp dla graczy;) bo jak beda mniej niz 80 to zaden spotter czy mozdzierz nic nie zdziala;P

02.12.2005
23:57
[230]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Am Ende Steht der Sieg!!

Mein General
Opanowano przyczółek mostowy z obu stron, oraz zajęto zabudowania. Nie zachodzi groźba kontrataku!
Nieprzyjaciel został wygnany z pola bitwy jako jednostka zdolna walczyć.
Większym dożynkom zapoiegl brak ammunicji:)!!

03.12.2005
00:05
smile
[231]

gully_ [ Konsul ]

Jutro zrobię podsumowanie. Jeśli byłby komplet wyników, to wieczorem ruszylibyśmy dalej.

gro_oby -> nie chodzi tyle o widoczność, co o mobilność - doradzam naukę jazdy na nartach :P.

WAŻNE:
Do następnego aktu będę potrzebował adresy e-mail wszystkich graczy rosyjskich. W szczególnośći niech wpisują się Ci, którzy adresów nie podali na liście graczy strony CM.

03.12.2005
00:05
[232]

Target76 [ Pretorianin ]

Niemieckie zagony wijsk zmotoryzowanych zajely most i opanowaly przyczolek. Ale my ich jeszcze pogonimy.

03.12.2005
00:07
smile
[233]

gully_ [ Konsul ]

gro_oby -> no nie wytrzymam i spytam: co to jest trp?? No nie mogę rozszyfrować skrótu!!! Może dlatego, że śpiący już jestem :P

03.12.2005
00:11
[234]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

po polsku punkt wstrzelen:) zwazywszy na kiepska widocznosc czy nawet dlugosc podrozowania powinienes dodac kazdej ze stron pare;) oczywiscie broniacej sie wiecej;)

03.12.2005
16:22
[235]

faloxx [ Konsul ]

Dragon mam cię w gg i odezwalem się. Jestem dziś do dyspozycji i bardzo chętnie pogram, oczywiście jeśli wcześniej Stary nie wylosuje wyniku naszej bitwy :]

03.12.2005
18:42
[236]

faloxx [ Konsul ]

Ok właśnie zaczęlismy z Dragonem bitwę. :)
Jako ze ja się bronię więc przewiduję iż bede mial troche czasu na zdawanie na bieżąco sprawozdań :D
Narazie świt zimno jak diabli ani widu ani słychu szkopów ;) Przestrachali się i uciekli do adolfa

03.12.2005
18:44
[237]

faloxx [ Konsul ]

Pierwsza tura i dalej cisza, zdziwilem się bo spodziewałem się nawały artyleryjskiej ;)

03.12.2005
19:07
[238]

faloxx [ Konsul ]

tura 3- pierwszy kontakt z wrogiem, widać jak podle i tchurzliwie zakamarkami zbliża się do rzeki. Boi się stanąc w (nie)równym boju, nie chce wystawic pleców na śmiertelny cios ;)

03.12.2005
19:41
smile
[239]

faloxx [ Konsul ]

To już 5 tura i jak narazie spływają same dobre wieści :)
Obok obraz zniszczonego lekkiego pojazdu zniszczonego przez zalogę sowieckiego KV2, dzielni czołgiści green trafili za pierwszym razem ! --->

03.12.2005
19:57
[240]

Viorne [ Centurion ]

faloxx- jesteś jednym z niewielu, do którego dotarło pancerne wsparcie :) do większości podejrzewam KV2 nie dojechaly, podobno ugrzezly w wysokim sniegu :)

03.12.2005
19:59
smile
[241]

faloxx [ Konsul ]

Kolejna tura i tu zezowaty hans się wykazał. Totalnie zmylił sowietów. Idzie filmik i slysze odglosy arty. Rozglądam się bacznie z mego stanowiska ogniowego zbieram meldunki z przyczółków ale wszystko wygląda wporządku nikt nie melduje ostrzału. Myślę coś hans knuje :D
Zerknąłęm na pole bitwy z lotu ptaka i wszystko się wyjaśniło, to zezowatego hansa postawili z lornetką aby dawał namiary dla szkopskiej artylerii :D ------->

03.12.2005
20:03
[242]

stary [ ZiP ]

mam nadzieję, iż żartujesz - można było kupić max. 2 T-34 i ani jednego KV w żadnej odmianie :(

03.12.2005
20:46
smile
[243]

faloxx [ Konsul ]

Kolejne wieści z frontu to tym razem sukcesy Polskiego dywersanta Kapitana Klossa ;) Dzięki podmianie mapy sztabowej szkopów na podrobioną sowiecką niemcy co raz zrzucają salwy artyleryjskie na swoje własne pozycje ;) -->

03.12.2005
20:54
[244]

faloxx [ Konsul ]

Zarty się skonczyly. Niemiaszki zaczeli walic z gróbej rury. Stukasy latają wkoło i robią wielkie dziry w ziemi -->

03.12.2005
21:12
[245]

gully_ [ Konsul ]

Target 76 powiadomił mnie o wyjeździe, dlatego na następną bitwę będzie miał zastępstwo.


P.S.: Trzymaj się faloxx - liczę na Ciebie!!!

03.12.2005
21:24
[246]

gully_ [ Konsul ]

Amizaurus-> wchodzisz za Targeta. Potwierdź otrzymanie rozkazów!!!

03.12.2005
21:46
[247]

faloxx [ Konsul ]

Niestety nie zawsze mogę przynieść dobre nowiny :( Radzieccy żołnieże pogrążyli się w żałobie i smutku, jeden z lekkich czołgów T34 został zniszczony przez znienawidzonego faszystowskiego wroga :(
Tym większa jest teraz determinacja i zaciętość radzieckiego żołnieża !! Ani kroku w tył ;)
I jak zwykle screen ----->

03.12.2005
21:53
[248]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

to od wybuchu pocisku?:]

03.12.2005
22:02
smile
[249]

faloxx [ Konsul ]

Grooby --> tak t34 zginął od pocisku.

Na dziś juz koniec :( 17 tura i musielismy przerwac. Niestety żony Dragona nie wzruszyły moje krokodyle łzy i musieliśmy kończyć ;)
Na dzis to już koniec. Vol.2. nastąpi jutro o godzinie 15:30 pozdrawiam i do zobaczenia !

03.12.2005
22:06
smile
[250]

_Dragon_ [ Centurion ]

Faloxx pisarzem - powinieneś korespondentem wojennym zostać :)
a swoją drogą - ta sowiecka propaganda wodę z mózgu robi

04.12.2005
00:22
[251]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Potwierdzam, już wysyłam gońca do sztabu :-)

04.12.2005
13:29
smile
[252]

sturmowik [ Pretorianin ]

gilly, zip--> juz jestem i moge rozegrac walke w poniedzialek wieczorem albo wtorek. glugie i gumowe macki swiatowego kapitalizmu wyciagaja sie po mnie i zostane porwany 13.grudnia. czyli to moj ostatni tydzien !!!!

bardzo chetnie zagram z ZIPem !!! prosze o mapke!!

04.12.2005
14:01
smile
[253]

sturmowik [ Pretorianin ]

przepraszam mialo byc Gully, ZIP -->

04.12.2005
14:28
smile
[254]

gully_ [ Konsul ]

UWAGA: zaraz po zakończeniu ostatniej walki przechodzimy do aktu III. Mapki pójdą mailem do graczy rosyjskich ( tego wymaga specyfika bitwy - Niemcy dostaną tylko opis tekstowy mapy na forum, by mięli jako takie pojęcie o warunkach).

sturmowik , ZIP-> w drodze wyjątku, by sturmovik zdążył rozegrać bitwę, zagracie razem po raz drugi. Mapę podeślę wieczorem.

Przypominam: wszyscy gracze rosyjscy, którzy nie mają adresu e-mail na stronie CM w liście graczy, proszę podać go tutaj w trybie pilnym!!!

04.12.2005
17:16
[255]

Amizaurus [ Pretorianin ]

Amizaurus ---> Amizaur jakby co, ale zgłosiłem się już mailem i na gg

04.12.2005
17:43
smile
[256]

stary [ ZiP ]

gracz nemiecki dostał mapkę zamiast mnie, co robić??

04.12.2005
17:53
[257]

faloxx [ Konsul ]

Mój email - [email protected]

04.12.2005
19:15
[258]

Viorne [ Centurion ]

[email protected]

04.12.2005
19:17
[259]

faloxx [ Konsul ]

No i koniec bitwy z Dragonem. Gra jakaś durna jest. Nie wiem czemu taki wynik ustaliła ale jest remis. Dodam iż wszystkie flagi moje. Również jeśli chodzi o ilośc zabitych oraz morale wojska to rosjanie mieli tylko o 4% niższe niż niemcy. Gdzie tu sprawiedliwość ?? Nie mam pojęcia, obok zamieszczam ekran końcowy na którym widać straty, oraz morale (prawie równe), dodatkowo flagi moje, a mimo to remis, beznadzieja ---->

04.12.2005
19:20
[260]

faloxx [ Konsul ]

I jeszcze maly obrazek "krajobraz po bitwie". Jak łatwo zauważyć osławiony KV którego tak mi wypominał stary to zwykła matylda, czasem mozna potraktowac niektore rzeczy z przymrózeniem oka. Wiedzialem dokladnie iz nie wolno uzywac w bitwie czołgów KV --->

04.12.2005
19:23
smile
[261]

_Dragon_ [ Centurion ]

faloxx ma rację - zadania nie wykonałem, most w rękach zd-radzieckich

04.12.2005
20:08
[262]

faloxx [ Konsul ]

Czuję się moralnym zwycięzcą :D

Natomiast co do samej bitwy to uważam że została zle przygotowana. Paradoksem jest to iż moje jednostki po spanikowaniu uciekały wzdłóz rzeki i byly rozstrzeliwane jak kaczki. Taka sytuacja spowodowała iz jedynym sensownym miejscem do ataku była dla niemcow prawa flanka. Gdybym wcześniej o tym pomyślał to Dragon nie przeszedłby na drógą strone lodu nawet :) Niestety zawiodło rozpoznanie i przygotowanie logistyczne co się zemściło. Tak czy siak jest to poprostu wykorzystywanie błędnego mechanizmu gry/scenariusza do osiagnięcia celu. Mysle ze Dragon nie wykorzystywał tego specjalnie. Ale gdybm miał teraz grać na tej mapie po raz drógi ale niemcami to napewno wziąłbym to pod uwagę :>

04.12.2005
21:07
[263]

mscor [ Chor��y ]

[email protected]

Czyli zauważona również przeze mnie i Gullego ucieczka w stronę lewej krawędzi mapy to była zwykła usterka. A ja myślałem, że ci zdrajcy chcą się poddawać ale faszyści nie chcą brać jeńców :)

04.12.2005
21:28
[264]

gully_ [ Konsul ]

stary -> rozmawiałem z sturmovikiem. Podobno to on w waszej grze hostuje, więc mu posłałem mapę. Zapewnił mnie, że nie obejrzy jej, by nie psuć zabawy. Natomiast Ty od razu zorientujesz się, jaka niespodzianka może Niemców czekać. Mam tylko nadzieję, że sturmovik "poczęstował Cię screenami przed rozpoczęciem walki, byś chociaż trochę się orientował. Jeśli jednak chcesz, bym przesłał Ci mapę w celach "poznawczych", daj znać na forum - natychmiast poślę.

04.12.2005
21:32
[265]

gully_ [ Konsul ]

faloxx -> przyznaję, że zignorowałem ten błąd w orientacji nie doceniając jego wagi dla rozgrywki ( dla mnie było logiczne, że ucieka się za siebie - dla gry widocznie nie...).

04.12.2005
21:39
[266]

gully_ [ Konsul ]



Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%
wczoraj-mscor 64%-36% Axis tactical victory
Jerz - Messiah 67% : 33%
faloxx - Dragon 45 %-55%
F.v.Izabelin - Target 76 78%-22%

Co oznacza, że:

Rosjanie: 4
Niemcy: 13

Kończymy akt II

04.12.2005
21:59
smile
[267]

_Dragon_ [ Centurion ]

nie ma to wprawdzie wpływu na końcowy wynik aktu drugiego, ale małe sprostowanie:
w mojej walce z faloxx-em wynik 55% do 45% dla faloxx-a (nie dla mnie)

04.12.2005
22:46
smile
[268]

gully_ [ Konsul ]

Poprawiam błąd:

Totenkopf vs Amerillas 54% - 46%
Gro_oby vs Viorne 8% - 92%
Sturmovik vs Gully 89% - 11%
Marco vs Zip 62% - 37 %
Cradle vs barbry 58% : 42%
wczoraj-mscor 64%-36% Axis tactical victory
Jerz - Messiah 67% : 33%
faloxx - Dragon55%-45%
F.v.Izabelin - Target 76 78%-22%

Co oznacza, że:

Rosjanie: 4
Niemcy: 13

Kończymy akt II

04.12.2005
23:26
smile
[269]

stary [ ZiP ]

gully -> niby jak sturmovik ma mnie "poczęstować screenami przed rozpoczęciem walki", jeśli nie wolno Mu oglądać mapki??? dałeś ciała troszkę, prawda? :((

04.12.2005
23:31
[270]

gully_ [ Konsul ]

stary -> screeny dostał osobno!!! Nie dałem ciała. Pomyślałem o tym.

05.12.2005
00:02
smile
[271]

sturmowik [ Pretorianin ]

wszystko jest ok! zaczelismy z ZIPem walke dzisaj a dokonczymy jutro wieczorem. Zip nie dostal screenow bo sobie obejrzal mapke w naturze (jak sadze) a ja na screenach. mam fajne zabawki (dzieki Gully!!) i sobie pocwicze z Zipem jutro nurzanie czerwonwgo w sniegu. ;-P

05.12.2005
09:07
smile
[272]

stary [ ZiP ]

echhhh, przyznam, że przed zakupami nie oglądałem ani mapki (bo przeczytałem w mailu, że jest to bój spotkaniowy, więc założyłem, że mamy się nie zapoznawać z mapką) ani screenów (bo ich nie miałem).

Rozstawienie zajęło mi 2,5 godziny... zobaczymy co z tego wyjdzie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.