GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Turniej CMAK "Tour of Italy"

15.11.2005
13:31
smile
[1]

Huscarl [ Konsul ]

Forum CM: Turniej CMAK "Tour of Italy"

Witam !!!!

Zapytuje czy sa chetni na turniej CMAK, bo moge cos stworzyc:

Wstepne warunki to napewno:

- walki za max 1500p
- tylko TCP
- Sycylia i Wlochy

kto chetny niech sie wpisuje celem zbadania rynku :)

15.11.2005
13:41
smile
[2]

Dziarmaga [ Konsul ]

jam chętny

1. Dziarmaga

15.11.2005
13:56
smile
[3]

fabko1 [ Pretorianin ]

to i ja się piszę:-))

1. Dziarmaga
2. Fabko

15.11.2005
14:08
[4]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin

15.11.2005
14:17
[5]

stary [ ZiP ]

jeśli nie hostujący też mogą grać, to ja też poproszę

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]

15.11.2005
14:24
smile
[6]

Huscarl [ Konsul ]

proszę nawet stara gwardia jest :) w takim razie ja tez chce:

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6.

15.11.2005
14:37
smile
[7]

Messiah [ Konsul ]

Oprócz starej gwardii przyda się też FRESH MEAT...czyli ja:

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7.

15.11.2005
14:51
[8]

DOOMinik [ Pretorianin ]

To jak macie miejsce to jeszcze ja
1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7. DOOMinik

15.11.2005
14:53
smile
[9]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

A czemu nie dawno nie gralem

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7.Pablo1142
8.


PS jaka teraz jest wersja gry ktory patch jest grany?

15.11.2005
15:02
smile
[10]

gully_ [ Konsul ]

Żelazny Sztylet nie toczy się w aż tak morderczym tempie, żebym nie zagrał w tym turnieju. Jakby co, to ja chętnie!

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7.Pablo1142
8.Gully (nie hostuję, hamachi)
9.

15.11.2005
15:03
smile
[11]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Niech osoby które mogą hostowac, napiszą H przy nicku

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin -- H
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7.Pablo1142
8.


Pablo--> 1.03

15.11.2005
15:06
[12]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin --H
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah
7.Pablo1142 --H
8.Gully (nie hostuję, hamachi)
9.DOOMinik
10.

Dzieki

15.11.2005
15:07
[13]

Messiah [ Konsul ]

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin --H
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah -- H
7.Pablo1142 --H
8.Gully (nie hostuję, hamachi)
9.DOOMinik
10.

15.11.2005
15:12
smile
[14]

ArtVolf [ Pretorianin ]

1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin --H
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah -- H
7.Pablo1142 --H
8.Gully (nie hostuję, hamachi)
9.DOOMinik
10. ArtVee --H
11.

15.11.2005
15:28
[15]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

jesli tylko tcp to mozecie na mnie liczyc:D
1. Dziarmaga
2. Fabko
3. vonIzabelin --H
4. stary zip [nie hostuję]
5. wittmann
6. Messiah -- H
7.Pablo1142 --H
8.Gully (nie hostuję, hamachi)
9.DOOMinik
10. ArtVee --H
11. Gro_oby --H

Avanti!

15.11.2005
18:23
smile
[16]

Huscarl [ Konsul ]

Mam taki pomysl:

podzielimy sie na 4 grupy po 3 lub wiecej graczy reprezentujachy OŚ: Niemc i Włosi oraz ALIANTÓW: Amerykanie i Brytyjczycy

turniej bedzie wiec grupowy, a wygra ta druzyna, ktora w kolejnych 5 walkach zyska najwiecej punktow.

Mozna sie zapisywac do poszczegolnych Armii:

Niemcy:
1.
2.
3.

Włosi:
1.
2.
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

UWAGA!!! Ze wzgledu na slabos wojsk Włoskich jeśli chodzi glownie o siły pancerne (czesto wykozystuja niemieckie tanki) strona Włoska zawsze bedzie wlczyc z handicapem + 25%, poza tym walcza na swoim terytorium wiec im sie nalezy :)

15.11.2005
18:35
smile
[17]

fabko1 [ Pretorianin ]

to ja pierwszy;-))
Niemcy:
1.Fabko
2.
3.

Włosi:
1.
2.
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

15.11.2005
18:44
smile
[18]

Messiah [ Konsul ]

In questa esercitacione imparerai a muoverti, combattere e interagire con il mondo in cui ti trovi. Gioco!

Niemcy:
1.Fabko
2.
3.

Włosi:
1. Messiah
2.
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

15.11.2005
18:46
[19]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

a ja będę hardcore'owy:)))))))

Niemcy:
1.Fabko
2.
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2.
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

15.11.2005
19:07
[20]

Huscarl [ Konsul ]

Niemcy:
1.Fabko
2.
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

15.11.2005
19:54
[21]

stary [ ZiP ]

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1.
2.
3.

15.11.2005
20:01
[22]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Long live the United Kingdom!

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2.
3.

15.11.2005
20:18
[23]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1. Gro_oby
2.
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2.
3.

Zdrastwujtje;D

15.11.2005
20:20
[24]

gully_ [ Konsul ]

Jakoś jestem uprzedzony do Amerykanów, więc pozostaje jedyna słuszna decyzja :p

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1.
2.
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
20:23
[25]

gully_ [ Konsul ]

Sam siebie poprawie :p

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1. Gro_oby
2.
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
20:53
[26]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

No to ja sprboje jako hamerykanin:))

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3.

Amerykanie:
1. Gro_oby
2. Pablo1142
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
21:11
[27]

Huscarl [ Konsul ]

Ja oegram role patrioty wloskiego :) moz ebyc ciekawie

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3. wittmann

Amerykanie:
1. Gro_oby
2. Pablo1142
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
21:25
smile
[28]

DOOMinik [ Pretorianin ]

A ja zagram volksodotcha (chyba tak się to pisze nie znam niemieckiego) który został generałem

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.DOOMinik H

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3. wittmann

Amerykanie:
1. Gro_oby
2. Pablo1142
3.

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
21:38
[29]

Bismark [ Legionista ]

Zagram jako amerykanie

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.DOOMinik H

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3. wittmann

Amerykanie:
1. Gro_oby
2. Pablo1142
3. Bismark ( nie hostuje chyba że przez harami )

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.

15.11.2005
21:57
smile
[30]

jiser [ generał-major Zajcef ]

A nie łatwiej i sprawiedliwiej dla drużyn zrobić je po jednym graczu grającym daną narodowością (zamiast jednonarodowościowe) ?

15.11.2005
22:52
[31]

_Dragon_ [ Centurion ]

Niemcy:
1.Fabko
2. stary zip [nie hostuję]
3.DOOMinik H

Włosi:
1.Filip de Izabelin
2. Messiah
3. wittmann

Amerykanie:
1. Gro_oby
2. Pablo1142
3. Bismark ( nie hostuje chyba że przez harami )

Brytyjczycy:
1. ArtVee
2. Gully
3.Dragon - H (będzie kogo bić)

15.11.2005
23:51
smile
[32]

Huscarl [ Konsul ]

Ślicznie mamy komplecik !!!:)

Do jutra czekam na ewnetualnych rezerwistów, jak bedzie ich 4 to da sie ich rozdzielic po druzynach.

Rezerwa:
1.
2.
3.
4.

16.11.2005
16:06
smile
[33]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

cos juz nie ma chetnych na rezerwistow:P

Teraz mam pare pytan musze cos sobie potrenowac cale lata nie gralem

1.Gramy typowe ME,CA
2.Mapki losowe czy ktos stworzy?
3.Skoro wybieramy narody to rozomiem ze podczas gry korzystamy tylko z swojej zakladki czy dopuszczamy mieszanie
4.Jaki okres wybieramy
5.Jaki system rozgrywek Kazdy z kazdym czy jakies grupy?

to chyba tyle:P

16.11.2005
16:21
smile
[34]

Huscarl [ Konsul ]

Pablo ju zci odpowiadam :)

ad 1. Ja ustalam warunki gry w kazdej rundzie wsawiajac printscreena z ustawieniami.
ad 2. Mapki losowe, chyba ze ktos mi przesle jakies ciekawe gotowe.
ad 3. Kazda narodowosc korzysta wylacznie ze swojej zakladki.
ad 4. Okres ja wybieram, zaczynamy od Sycylii i przechodzimy do Wloch.
ad 5. Bedzie na przemian grupa kontra grupa, z tym ze kazdy z grupy bedzie dwa razy stawal n aprzeciw tego samego oponenta (planuje 6 rund)

Niedlugo startujemy :)

16.11.2005
17:44
[35]

ErTo [ Centurion ]

Ja chętny na rezerwę

16.11.2005
17:45
[36]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

gut, tzn ja ja ich bin gutte italienisch ścierwo:D

16.11.2005
17:58
smile
[37]

stary [ ZiP ]

Huscarl - nie rozumiem tego punktu:
ad 5. Bedzie na przemian grupa kontra grupa, z tym ze kazdy z grupy bedzie dwa razy stawal n aprzeciw tego samego oponenta (planuje 6 rund).

Pytanie: chcesz aby Brytole walczyli z Amerykańcami? I to DWA razy?

16.11.2005
18:07
smile
[38]

Huscarl [ Konsul ]

zip -->chodzi o to, ze jest po 3 graczy w kazdej grupie + 6 rund = np. grajac niemcami bedziesz stawal 3 krotnie przeciw amerykanom i 3 krotnie przeciw brytolom, za kazdym razem bedziesz walczyl z innym graczem z grupy amerykanskiej i z grupy brytyjskiej (6 walk + 3 x amerykanie + 3 x brytyjczycy)

MOJ BLAD: nie bedzie 2 krotnego stawania przeciw temu samemu, tylko za kazdym razem bedzie inny przeciwnik

Grupy Amerykanska i Brytyjska oraz Niemiecka i Wloska nigdy nie stana przeciw sobie co jest chyba oczywiste ;]

16.11.2005
18:33
[39]

stary [ ZiP ]

Grupy ... Niemiecka i Wloska nigdy nie stana przeciw sobie co jest chyba oczywiste ;]
No tego nie byłem pewien, od końca 1943 roku to była norma :P

16.11.2005
18:40
smile
[40]

Huscarl [ Konsul ]

Sytuacja wyglada nastepujaco:

lipiec 1943 Sycylia

Operacja Husky rozpoczela sie ladowaniem spadochroniarzy brytyjskich i amerykanskich na terenach Sycylii, sily inwazyjne sa gotowe do ataku z morza.

Wczesnym rankiem brytyjscy spadochroniarze wpadli na patrolujace okolice oddzialy wloskie, dochodzi do boju spotkaniowego.

W tym samym czasie amerykanscy spadochroniarze wpadaja na niemieckich panzergrenadierow z dywizji Gruby Herman.

Czy allianccy spadochroniarze przejda ten test ???


Losowanie par i ustawienia lada moment

16.11.2005
18:53
smile
[41]

Huscarl [ Konsul ]

Pary:

Niemcy vs Amerykanie

1. Fabko vs Gro_oby
2. stary zip vs Pablo1142
3. DOOMinik vs Bismark

Włosi vs Brytyjczycy

1. Filip de Izabelin vs Dragon
2. Messiah vs ArtVee
3. wittmann vs Gully

Na zakonczenie walk bedzie 2 tygodnie liczac od jutra, wynik procentowy wraz z screenem koncowym prosze publikowac na forum

Powodzenia !!!!

16.11.2005
18:56
[42]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

a jakieś warunki>???
czy sami wybieramy?>

16.11.2005
19:07
[43]

Huscarl [ Konsul ]

Ustawienia dla par: Niemcy vs Amerykanie

16.11.2005
19:10
[44]

Huscarl [ Konsul ]

Ustawienia dla par: Włosi vs Brytyjczycy

UWAGA: ty razem Wlosi bez handicapu ze wzgledu na efekt zaskoczenia i brak broni pancernej


16.11.2005
19:13
[45]

Huscarl [ Konsul ]

Teren dla obu stron:

Rural, srednie gorki i srednie laski, teren bez zniszczen

Mozna zaczynac ;]

powodzenia

16.11.2005
19:24
smile
[46]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

a będą beretki??
bo jak nie, to się wypisuje :)

16.11.2005
19:28
smile
[47]

Huscarl [ Konsul ]

no pewnie ze beda przeciesz nie gramy o marchewke :P

16.11.2005
20:57
smile
[48]

Messiah [ Konsul ]

Solo un essere mortale puň escogitare un modo per far tornare gli Elder. Il suo nome č Madam Raven, una zingara negromante del Psycho Circus.
Innymi słowy: ile jest czasu na rozegranie pierwszej walki?

16.11.2005
21:02
smile
[49]

Messiah [ Konsul ]

O przepraszam pisze jak byk dwa tygodnie, muszę sie wreszcie porządnie wyspać :P

16.11.2005
21:15
smile
[50]

gully_ [ Konsul ]

No nie....Wittmann....ja to mam pecha. I to w pierwszej kolejce. Nic, idę trenować....

16.11.2005
21:31
smile
[51]

Messiah [ Konsul ]

gully ---> pociesz się że później będzie już tylko lepiej...

16.11.2005
21:40
smile
[52]

gully_ [ Konsul ]

Messiah - > liczę na nasz pojedynek. jak znam życie, będzie świetny...

16.11.2005
21:42
smile
[53]

Messiah [ Konsul ]

No bratku, postaram się nie zawieść zgromadzonej publiczności...

17.11.2005
00:16
smile
[54]

Messiah [ Konsul ]

Informacja dla użytkowników wersji polskojęzycznej CMAK; miałem zamieścić te obrazki które przedstawił Wittmann tylko że w polskiej wersji ale stwierdzam że nie wymagają chyba tłumaczenia, natomiast mogą być wątpliwości (bo sam je miałem) co do terenu i tu mam dwie uwagi...
Primo. Teren "rural" to w polskiej wersji "lasy"
Secundo. "średnie górki" to odpowiednik "duże wzgórza"
Te ustawienia były konsultowane z moim szacownym przeciwnikiem, mam nadzieję że nic nie pomyliłem...

17.11.2005
19:38
smile
[55]

Dziarmaga [ Konsul ]

q..na... człowiek chwile w ojczyźnie zabaluje i już go wywalają... chyba się muszę obrazić czy co?
może coś sie jeszcze da zrobić?

17.11.2005
20:33
smile
[56]

Huscarl [ Konsul ]

dziarmaga --> sorki ale przez to tempo zostales zapomniany :), nie wpisale sie do druzyny, a tu nagle wszystkie pelne, ale spokojnie jestes w rezerwie, sorki raz jeszcze

17.11.2005
21:40
smile
[57]

Dziarmaga [ Konsul ]

a niech to... więc niech będzie rezerwa...
aby nie skończyło się jak z lisem pustynii... że mimo awansu przez przesunięcie terminów zostałem wykluczony.... aż się płakać chce...;(

17.11.2005
23:05
smile
[58]

gully_ [ Konsul ]

Meldunek po lądowaniu:

Szybko natknąłem się na włoskie armour car-y, ale ponieważ moi ludzie są wprawieni, makaroniarze zaczęli zwiewać tak szybko, jak przyjechali ( no..paru nie zdążyło uciec hehe). Teraz toczę walkę pozycyjną z mniej liczną piechotą.
Jeśli nieprzyjaciel nie ma asa w rękawie, to raczej wróci do Rzymu na tarczy.

Kończę na dziś, idę dalej polować na wozy opancerzone :p

" God save the Queen !!! " Over

18.11.2005
00:17
smile
[59]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

gully_ ---> tak trzymac

Ja i Zip juz rozpoczelismy wymiane argunetow:D Narazie rozmawiamy przy duzym stole Zip przyslal 2 plutony zamiast jednego i mojm biedaka koncza sie argumenty do tego korzysta ze wsparcia blaszakow:(( Reszta mapy jest dziwnie spokojna spodziewam sie Wolandyzaji:)) Bedzie ciezko

18.11.2005
17:33
[60]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Dragon-->Napisałem ci na gg, które masz w profilu gracza na CMHQPL

21.11.2005
11:21
smile
[61]

DOOMinik [ Pretorianin ]

Cześć z przykroscia informuje ze coś mi się z\stalo z centralą albo z linią u mnie ponieważ nie dziala mi neo w zwiazzku z tym nie mam dostępu do kompa w domu i nie wiem kiedy bede miał. OBY SZYBKO

23.11.2005
00:40
smile
[62]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

Pierwsza gra zakonczona ZiP-vs-Pablo1142 Zwyciestwo Axis(Zip) 58-42%

Gra byla fajna na poczatku udalo mi sie obronic na skrzydle(4 bonusy dowodcy na +2 jednak daja duzego kopa), juz myslalem ze jakos mi pojdzie jednak doswiadczenie Zip-a wiezlo gore pod koniec zostalem zadeptany(zajechany) przez wszytkie pojazdy Zip-a przy duzej fladze i taki a nie inny wynik moglem sie lepiej zabespieczyc, ale strach przed 150-tka wygral i czekalem na posuniecia przeciwnika:/ rowniez za mocno obstawilem swoja prawa strone gdzie spodziewalem sie okrazenia szybkich wojsk niemieckich

Dzieki za gre :)) do nastepnego razu moze lepiej mi pojdzie:)

23.11.2005
01:09
smile
[63]

nu_clown [ Pretorianin ]

Pablo---->bardziej mnie zastanawia ta rozmowa na czacie - "żona sie wściekła, idę spać..." oj bidulki wy wszystkie żonate...:)

23.11.2005
09:21
smile
[64]

stary [ ZiP ]

to moja żona była wściekła :D

Bitwa była zażarta i mocna, bardzo mi się podobała. Wziąłem kiepskie siły - dużo za dużo pojazdów. Liczyłem, że przynajmniej część flag będzie na odkrytym terenie i na nich się skupię. Niestety wszystkie były w lasach, a ja wziąłem jedynie 2 coys piechoty. Z tej zakładki najlepsi byli grenadierzy pancerni, ale po 2-3 turach walki pozostawali bez amunicji. Było ciężko.
No i bałem się samolotów, więc obłożyłem się flakami, wziąłem nawet sprzężony 4x20 (na zamieszczonym przez Pablo1142 screenie widać ją w głębi po lewej) - flaki do niczego się nie przydały, kupę kasy na nie straciłem :((

Jeszcze raz dzięki za grę.

23.11.2005
11:05
smile
[65]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Raport z walki brytyjsko-włoskiej, w toku: Nasze lotnictwo nie napotkało obrony przeciwlotniczej, terroryzuje Włochów bez większych przeszkód :). Nawiązaliśmy kontakt ogniowy z pojazdami przeciwnika, zanotowano kilka trafień z rusznic papnc. Widoczne ruchy oddziałów piechoty, stosujemy prewencyjny ostrzał z ckmów i moździerzy.
God save the Queen!
For Victory!

23.11.2005
16:59
smile
[66]

Huscarl [ Konsul ]

No to mamy pierwszy wynik:

Niemcy: 58
Włosi: 0
Amerykanie: 42
Brytyjczycy: 0


Czekam na nastepne.....

23.11.2005
20:21
smile
[67]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Jest i następny. Messiah...?

23.11.2005
20:24
smile
[68]

Messiah [ Konsul ]

Uno momento :D

23.11.2005
20:26
smile
[69]

Messiah [ Konsul ]

Walka ArtVee(brytyjczycy) - Messiah(włosi) 67:33, Allied Tactical Victory.

23.11.2005
20:34
smile
[70]

Messiah [ Konsul ]

Piękna walka, początkowo niesamowicie zacięta, pjednak po początkowej wyrównanej grze brytyjczycy zaczeli z każdą chwilą zdobywać przewagę, w końcówce ArtVee odbił jedną i zneutralizował drugą flagę. Ponadto zupełnie zawiodłem się na wozach, kupiłem 5 AB41 i wszystkie padły w ciągu pierwszych kilkunastu tur, nawet nie chciały strzelać do piechoty brytyjskiej. A mama mówiła mi - kup samą piechotę to zmylisz przeciwnika, niestety nie posłuchałem :D Ponadto brytyjczycy znacznie górowali pod względem siły ognia, włoskie kule tylko ich łaskotały...
Na koniec parę obrazków, uwaga tylko dla dorosłych :D
Szeroki widok z pola bitwy

23.11.2005
20:36
smile
[71]

Messiah [ Konsul ]

Prawe skrzydło moich wojsk, miejsce spotkania gównych sił obu stron...uwaga - nie próbujcie tego w domu!

23.11.2005
20:40
smile
[72]

Messiah [ Konsul ]

A to efekt działania brytyjskich karabinów, kompania włoska została wdeptana w ziemię, choć myslałem że chociaż jedną flagę utrzymają...oj ale byłem naiwny :P w tle bohaterskie 4 wozy opancerzone, kiedy padał ostatni napisałem do Art'a: "nareszcie pozbyłem się tego balastu" :D

23.11.2005
20:57
smile
[73]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Walka zaczęła się nieciekawie, w pierwszej potyczce padł caluteńki pluton piechoty crack :( Nie wróżyło to nic dobrego, tym bardziej że ostrzał rusznic ppanc jakby nie robił żadnego wrażenia na pancerkach Messiah. Na moje prawe skrzydło wysłałem plt piechoty celem ubezpieczenia oskrzydlających dwie środkowe flagi moździerzy. Chłopcy mieli w zasadzie tylko opóźniać ewentualny atak z flanki. Odgryzali się ostro szturmującym Włochom. Przy okazji zaliczyli asystę dla rusznicy AT, która zdjęła 2 samochody pancerne. Potem wszyscy ruszyli do przodu.
Mimo oporu udało się wbić pod lewą flagę, dochodziło tam do dantejskich scen walki na najmniejsze odległości, bójki na pięści, bagnety i co kto jeszcze miał przy sobie - amunicja się skończyła...
Wniosek z walki: Nawet najlepsze dowodzenie niewiele daje, jeśli nie masz czym dowodzić.
Powodzenia w następnej turze, Messiah :)

23.11.2005
21:13
smile
[74]

Messiah [ Konsul ]

Hehe, dzięki...tobie również :)
Co ciekawe ja na Twoje prawe skrzydło na którym wznosiło się strategiczne wzgórze 112,7 też wysłałem pluton piechoty który miał za zadanie osłaniać oskrzydlające dwie flagi moździerze :D

24.11.2005
15:07
smile
[75]

Huscarl [ Konsul ]

Wyniki:


Niemcy: 58
Włosi: 33
Amerykanie: 42
Brytyjczycy: 67


ZiP (niemcy) 58 - 42 Pablo1142 (amerykanie)
ArtVee (brytyjczycy) 67 - 33 Messiah (włosi)

26.11.2005
18:36
smile
[76]

gully_ [ Konsul ]

Melduję:

Włosi wzięci do niewoli. Większość pojazdów zniszczona, teren pod kontrolą aliantów. Dowódca Włochów zaproponował kapitulację, którą przyjąłem. Czekam na dalsze rozkazy popijając herbatkę.

Over&Out!

Wynik:
Gully(Brytyjczycy) - 75%
Wittmann( Włosi ) - 25%

26.11.2005
20:05
[77]

Huscarl [ Konsul ]

Wyniki:


Niemcy: 58
Włosi: 58
Amerykanie: 42
Brytyjczycy: 142

ZiP (niemcy) 58 - 42 Pablo1142 (amerykanie)
ArtVee (brytyjczycy) 67 - 33 Messiah (włosi)
Wittmann (włosi) 25 - 75 Gully (brytyjczycy)

No niestety moj plan spalil na panewce, wloskie samochody pancerne sa doniczego, mialy zatrzymac pierwsza fale wroga i dac mi czas na zajecie dogodnych pozycji, tymczsem ich kaem wogole nie strzelal, a dzialko na niewiele sie zdal + padaly jak muchy :)

26.11.2005
21:27
smile
[78]

Messiah [ Konsul ]

No właśnie, co jest z tymi włoskimi wozami? w mojej walce też nie strzelały z kaemów...
Filip -----> nie kupuj ich!!!

27.11.2005
11:51
smile
[79]

Huscarl [ Konsul ]

No Panowie czekam za wynikami, termin I Rundy mija 1 grudnia !!!!!

28.11.2005
14:28
smile
[80]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Dragon, jak Ci idzie? Największa Brytania czeka na kolejne dobre wieści ;)

28.11.2005
15:25
smile
[81]

fabko1 [ Pretorianin ]

Gro_oby-->zapukaj do mnie na gg

28.11.2005
16:53
[82]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

fabko hehe pare razy do ciebie zagadywalem ale zawsze zagrany byles:d poczekaj dzis po 21 i nie zaczynaj gry;P wiesz ze ja nie przyjde o 20;P

28.11.2005
21:34
smile
[83]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

niestety fabka niema wie chyba dzis nie zagramy;D

29.11.2005
18:49
smile
[84]

gully_ [ Konsul ]

Dragon, kończ herbatkę i melduj zwycięstwo...Zrobimy z wygranej kolejną brytyjską tradycję :P

29.11.2005
20:06
smile
[85]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

rozegraliśmy pół bitwy, i Dragon poszedł umyć i owinąć dziecko:))
powinien być za 15minut.

Meldunki:
Stracono 3 samochody pancerne typu AB coś tam.

Zniszczono całkowicie 2 plutonybrytjskich spadów, straty wlasne w piechocie minimalne.

Avanti!!!

29.11.2005
20:11
[86]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

zająłem dwie flagi, o kolejne dwie trwają ciężki walki.
Zastosowałem pewną wloską wunderwaffe, brytyjski pluton schował się w lasku, wunderwaffe zrobiło buum, i powoli wprowadzałem pluton włochów, o dziwo nikt nie strzelał, podejrzewając pułapkę wysłałem zwiadowców, a tu same trupy.
mein gott, ci włosi coś pakują do tego urządzenia:D

29.11.2005
21:03
smile
[87]

Huscarl [ Konsul ]

umieram z ciekawosci co to za wloskie wunderwaffe ?

29.11.2005
21:08
[88]

gully_ [ Konsul ]

Filip-> powiesz po walce, czego używałeś?? Ciekaw jestem co z włoskiego sprzętu nadaje się do walki :P

29.11.2005
21:25
smile
[89]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

włoskie wunderwaffe jest iście uber-przebiegłe w swej prostocie:)
po walce powiem:D

29.11.2005
21:26
[90]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

gdybym kupił go więcej, a nie dwie sztuki (pluton samochodó AB móglbym wymienić na 4 wunderwaffe), nie było by już połowy brytoli na mapie;DDD

29.11.2005
21:27
smile
[91]

Dziarmaga [ Konsul ]

rezerwa potwierdza gotowość do akcji!

29.11.2005
21:59
smile
[92]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

No wlasnie bo DOOMinik cos nie daje znakow zycia moze niech Dziamarga rozegra jego walke

Ma ktos kontakt z DOOMinik-em??

29.11.2005
22:22
smile
[93]

ArtVolf [ Pretorianin ]

DOOMinik chwilowo nie ma neta. Kłopoty z tepsą. Gram z nim pbema i dostałem właśnie taką wiadomość. Pzdr.

29.11.2005
23:41
smile
[94]

Dziarmaga [ Konsul ]

jakby co - oddaję sie do dyspozycji dowództwa!
;)

30.11.2005
10:24
[95]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

wittman fabko walczylz trojanami takze dzis dopiero bedziemy grac wieczorem;)

30.11.2005
18:59
smile
[96]

gully_ [ Konsul ]

Wittmann-> Dragon podobno się rozchorował ( zapalenie płuc ). Sądzę, że trzeba by to sprawdzić - może będzie potrzebne zastępstwo na jakiś czas...

30.11.2005
19:16
[97]

gully_ [ Konsul ]

a może nie - w każdym razie termin chyba będzie trzeba przesunąć

30.11.2005
20:01
[98]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Dragon dzisiaj mi pisał, że może grać???
umówiliśmy się na 20

30.11.2005
20:27
[99]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

ni ma go

30.11.2005
20:44
[100]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

dobra zaraz gramy z dragonem resztę walki

30.11.2005
22:16
[101]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

bezsensu ustawienia;P przeciwnik nabral mase ht i gun ht i co tu zrobic;P dzial nie przesuniesz bo nawet niemam ciezarowek;P a glupie bazooki w nic nie trafiaja powyzej 50m mimo ze veterani:(

01.12.2005
19:32
[102]

Huscarl [ Konsul ]

Wyslalem maila do Doominika i brak odpowiedzi, w takim razie wchodzi rezerwista

Dziarmaga do raportu!!! ;]

01.12.2005
21:12
[103]

fabko1 [ Pretorianin ]

gro_oby-->postaw ,gg znow padlo dzis

01.12.2005
21:14
smile
[104]

Dziarmaga [ Konsul ]

melduję sie posłusznie!
przepraszam za opóżnienie - ale dzisiaj nadgodziny stukałem na Wembley ;)
za to sobota wolna i tcp jak najbardziej - już od piątku wieczorem!
pzdr

01.12.2005
21:19
smile
[105]

_Dragon_ [ Centurion ]

ja również przepraszam za opóźnienie - pociągneliśmy dzisiaj z Filipem kilka-kilkanaście następnych kolejek - jaszcze jakieś 5-7 zostalo do końca - mam nadzieję, że jutro skończymy

01.12.2005
21:19
[106]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

lol nawet nie zauwzylem:D a server wylaczylem.. bo myslalem ze cie niema! teraz dopiero sie skaplem ze gra sie przeciez zaladowala;P wchodz jeszcez raz:]

01.12.2005
21:52
[107]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

oto wynik:D w nastepnym screenie komentarz autora;)

dzieki za gre fabko! :]

01.12.2005
21:57
[108]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no wiec wg mnie tragedia amerykanow jest to ze niemaja ciezarowek! ani nic do podwiezeienia dzial;P co spowodowalo ze moje dziala wogole nie mialy zasiegu w strone flag:( tylko obrzeza co nic nie dalo! zreszta tura ostrzalu npla modzierzami i po nich;) a znow npl mogl przetransportowac dziala co spowodowalo ze 150IG znalazl idealna pozycje gdzie niczym go nie siegalem...:( i ? widzicie to przed flaga pelne wyeliminowanych druzyn?:P to jej wina:P a moje dziala? nooo jedno szlo do pozycji(to zaznaczone) 29 tur i nie zdazylo ani raz wystrzelic;PPP bleh;P

wg. mnie do takuch gier jednak lepsze sa mapy robione:P czulem sie jakbym gral w zwykle me:( i to niezbyt fer ustawieniach;)

01.12.2005
22:03
smile
[109]

fabko1 [ Pretorianin ]

Ale jatka wyszła,niby szybko zająłem flagi,ale gdy rozpoczał sie ostrzal mortarów i kolejne szturmy spadochoniarzy to gdyby nie wsparcie 150-i zginąłbym marnie.Niepotrzebnie kupiłem tylko puszki, dając nplowi łatwe punkty,zamiast nich lepiej bylo kupic coy piechoty.
Ale punktow 66 zapisujemy dla drużyny axis;-))

01.12.2005
22:11
smile
[110]

Huscarl [ Konsul ]

gro_oby --> nie zrozumiales idei, tu nie chodzi o sprawiedliwosc w ustawieniach tylko o realizm, jak sobie wyobrazasz zeby spadochroniaze zrzuceni na wrogim terytorium mieli ciezarowki ??? troche historii :) to jest I faza ataku na Sycylie, jak zdobedziecie plaze to i ciezarowki beda :p

01.12.2005
22:15
smile
[111]

Huscarl [ Konsul ]

Wyniki:


Niemcy: 124
Włosi: 58
Amerykanie: 76
Brytyjczycy: 142


ZiP (niemcy) 58 - 42 Pablo1142 (amerykanie)
ArtVee (brytyjczycy) 67 - 33 Messiah (włosi)
Wittmann (włosi) 25 - 75 Gully (brytyjczycy)
Fabko (niemcy) 66 - 34 Gro_oby (brytyjczycy)


no czekamy za 2 walkami jeszcze, Panowie sprezac sie!!!

01.12.2005
22:15
[112]

gro_oby [ Generaďż˝ ]

no ja wieeem! ale przez to zze i wzgorza i lasy.. to mi sie dziala kompletnie nie przydaly;P moglem za to wiecej mozdzierzy wziasc;)

02.12.2005
20:03
smile
[113]

gully_ [ Konsul ]

Brytole Rulez!!!

02.12.2005
20:48
smile
[114]

_Dragon_ [ Centurion ]

FVI - odezwij się proszę na GG
ewentualnie tutaj podaj termin zakończenia walki

02.12.2005
23:14
smile
[115]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

_Dragon_ ---->
Huscarl napisal
No Panowie czekam za wynikami, termin I Rundy mija 1 grudnia !!!!!
:)))))

No panowie co tam z wami mam ochote cos zagrac:P

03.12.2005
13:42
[116]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

Niestety moi włoszi po początkowych sukcesach, stracili wole walki.
Nie potrafili odrzucić falowych ataków brytjskiej piechoty na swoje pozycje.
Zdołałem utrzymac jedna flagę.

Włochom będzie trzeba dać handicapy, bo bez tego są bez szans. przy ich morale i wyposażeniu (siła ognia 99, do brytjskiej 140), nie maja szans ani w walce na dystans ani w walce wręcz.
Jak na początku okrążyłem wroga i znisczyłem dwa pluton szło dobrze, ale miałem za małą siłę ognia by odrzucić kontraataki.
Albo, trzeba im pozwolić na niemieckie wojska wspieracjące (np. robiąc mapę dla włochów, dodac im niemców w edytorze)

03.12.2005
13:47
smile
[117]

von Izabelin [ Ruhm oder Tod! ]

I oto wynik
Brakowało mi dobrych ludzi, którzy by nie panikowali pod ogniem:))

AVANTI

03.12.2005
14:07
smile
[118]

_Dragon_ [ Centurion ]

początkowo miałem spore problemy - przeszarżowałem :(
później jednak moździerz 76mm okazał się znakomitym narzędziem do wyganiania Włochów z lasu
no i ostatecznie minor 59-41 dla mnie :)

03.12.2005
15:38
smile
[119]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Congratulations, Mr Dragon!
Brytyjczycy mogą udać się na zasłużoną popołudniową herbatkę z mlekiem :D
Czekamy na następny etap operacji. Long live the United Kingdom!

03.12.2005
15:47
smile
[120]

ArtVolf [ Pretorianin ]

Filip, miałeś zdradzić po walce tajemnicę włoskiej cudownej broni...?

03.12.2005
18:51
[121]

Bismark [ Legionista ]

Walka z Dziamagą zakończona zwycieństwem 69-31, amerykańscy chłopcy dobrze się spisali wymiatając z pod dużej flagi pluton przeciwnika.

03.12.2005
19:05
smile
[122]

Dziarmaga [ Konsul ]

kurde niestety w plecy ;) gratulacje
pzdr

03.12.2005
23:47
smile
[123]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

ja sie nie myle to juz wszytkie walki

Pora na kolejna runde

Wymieciemy wrednych faszystow:)))) a moze nie:P

04.12.2005
12:59
smile
[124]

Huscarl [ Konsul ]

Wkoncu szczesliwy koniec I Rundy :)

Podsumujmy:

Niemcy: 155
Włosi: 99
Amerykanie: 145
Brytyjczycy: 201


ZiP (niemcy) 58 - 42 Pablo1142 (amerykanie)
ArtVee (brytyjczycy) 67 - 33 Messiah (włosi)
Wittmann (włosi) 25 - 75 Gully (brytyjczycy)
Fabko (niemcy) 66 - 34 Gro_oby (brytyjczycy)
Filip de Izabelin (włosi) 41 - 59 Dragon (brytyjczycy)
Dziarmaga (niemcy) 31 - 69 Bismark (brytyjczycy)

Sytuacja:

Zgodnie z przewidywaniami brytyjscy spadochroniarze latwo poradzili sobie z zaskoczonymi oddzialami wloskimi, natomiast niemcy stawili amerykanom stanowczy opor i powstrzymali od zajecia kluczowych pozycji.

Zaczyna sie druga faza operacji, oddzialy amerykanskie i brytyjskie laduja na plazach.......

Szczegoły w drugim watku..... ZAPRASZAM :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.