GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy nagrywanie z TV jest legalne ?

14.11.2005
18:23
smile
[1]

Taven [ Konsul ]

Czy nagrywanie z TV jest legalne ?

Chodzi mi zgrywanie za płytkę DVD za pomocą sacjonarnego odtwarzacza różnorakich filmów. Czy to jet legalne ? W końcu za taką płytkę DVD z Gladiatorem trzeba nieco zapłacić, a z TVNu ma się niewiele słabszą wersję za darmo....

14.11.2005
18:26
[2]

Mortan [ ]

Legalne.

14.11.2005
18:26
[3]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Ale tylko dla domowego użytku.

14.11.2005
18:27
[4]

arthe[16] [ bboy ]

z tego co mi wiadomo, to jest legalne jeżeli oglądasz to tylko ty... dokładnie jak z muzyką, jak masz orginał i słuchasz to sam, nie możesz puszczać publicznie bez koncesji

14.11.2005
18:27
[5]

Deepdelver [ aegnor ]

Tak, jest legalne, pod warunkiem, ze tego nie rozprowadzasz poza swoim kręgiem rodzinno-osobistym. To jest tzw. dozwolony użytek prywatny (art. 23 upapp).

14.11.2005
18:28
[6]

Taven [ Konsul ]

dzięki :)

14.11.2005
18:28
smile
[7]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Dozwolony użytek ale w czasach gdy producenci zastanawiają się nad opłatami za przewijanie kaset VHS może już niedługo ;P

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.