GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Europa w ogniu...

04.11.2005
23:00
[1]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Europa w ogniu...

Od kilku dni codzien slychac o brutalnych walkach na przedmiesciach Paryza, teraz doszly do tego rowniez inne miasta we Francji. Podobne sytuacje zdarzaly sie juz w innych europejskich krajach, gdzie powazny staje sie problem imigrantow. Co prawda, na poczatku patrzylem na to jak na jakis "chwilowy" news, jednak z dnia na dzien wyglada to co raz powazniej. Czy nie uwazacie, ze jest to pierwsza bitwa w slynnej "wojnie cywilizacji" ktorej przyjscie niechybnie nam sie wiesci? Od 8 dni, panstwo ktore szczyci sie swoim podejsciem do mniejszosci i imigrantow nie moze zaprowadzic porzadku na terenie swojego wlasnego kraju. Powoli z europy da sie slyszec glos o koniecznosci powrotu do pewnego rodzaju izolacjonizmu, o koniecznosci zamkniecia granic na najnizsze warstwy spoleczne arabskiej i afrykanskiej cywilizacji.

Jakie widzicie wyjscie z takiej sytuacji? Cywilizacja zachodu zdaje sie przegrywac przez swoj konformizm i absolutny destruktyzm wobec wszelkich zasad i praw "moralnych". Jak rozwiazac problem zamieszek we Francji, jak rozwiazac problem calkowitego anty-nastawienia do dorobku naszej cywilizacji ze strony cywilizacji arabskiej i afrykanskiej (czy tez ogolnie, muzulmanskiej)?

Wydaje mi sie, ze po Reaganowskiej "konserwatywnej rewolucji" przychodzi powoli kolej na Europe (nareszcie!), tylko, czy to z kolei nie sprowokuje wojny na naszym wlasnym terytorium? Sytuacja staje sie zdecydowanie co raz powazniejsza, a z roku na rok moze byc tylko gorzej.

Czekam na uwagi.

04.11.2005
23:03
[2]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Ps. W Danii od paru dni tez trwaja zamieszki pomiedzy policja a muzulmanska mlodzieza...

04.11.2005
23:04
smile
[3]

Mortan [ ]

Jesteś Islamofobem ! ;)

Dla mnie to jest oczywiste od dawna, a ostanio nie tlko we Francji, ale i w innych panstwach jest ciekawie, chocby we Włoszech, gdzie wytoczyli Orianie Fallaci proces za poglądy.

04.11.2005
23:05
smile
[4]

hacker18 [ Pretorianin ]

Ciekawe czy i tym razem Francuzi uciekna?

04.11.2005
23:10
smile
[5]

CHESTER80 [ blood money ]

Krew mnie zalewa jak widzę płonące samochody i domy podpalane przez swołocz. Jasne, to nasza wina, powinniśmy oddać Europę wszystkim przybyszom z Afryki i państw Islamskich. Jestem za rozwiązaniami ostatecznymi, tak jak pokazano to w 13 dzielnicy, wytłuc drani i po sprawie.

04.11.2005
23:11
[6]

McClanesHungOver2 [ Konsul ]

Pamiętajcie ,że wszystko ma dwie strony medalu , polecam np świetny film "La Haine" Matiheu Kassovitza.

04.11.2005
23:12
[7]

legrooch [ Legend ]

W mojeg dziadka dzielnicy zaczęła się ta walka (alulney sou bois czy jak to się tam pisze - dokładnie ulica Rue de Beziers). Ale ponoć telewizja zdrowo przesadza.

04.11.2005
23:12
smile
[8]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Powinni zatrudnić naszych "wizjonerów" - już w latach 80 nagrywali niepokornych mułłów, a Wojtek mówił że "są granice, których przekroczyć nie wolno" ;P

04.11.2005
23:17
smile
[9]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

skoro tym wszystkich afrykancom europa sie nie podoba to neich wracaja do swojej somalii i innego abu dhabi to mzoe sobie przypomna jak zle bylo u nich w domu. Ci lduzie sa absolutnie nieprzystosowani do zycie w spoleczenstwie europejskim. Zamieszki dlatego, ze policja sciagala 2 nieletnich przestepcow?
Oni (nie wszyscy, uogolniam) nie sa w stanie zyc w europejskim kraju. Moze i w somalii na poczatku dziennym sa takie rozroby, ale skoro nie sa u siebie to powinni dostosowac sie do warunkow gospodarza albo psia amc wracac do siebie. Dosc durnej poprawnosci politycznej. przesadzonego humanizmu i wiary w dobroc czlowieka. Jak ktos sie nie nadaje mentalnie do anszej spolecznosci to trzeba go odizolowac.

NIe nadaje mentalnie, nie jest przystosowany, nie szanuje powszechnych zasad funkcjonowania panstwa. Niezaleznie czy jest bialy, czarny, zolty czy zielony. Odseparowac, wyslac tam skad wrocil i sie nim nie przejmowac.

04.11.2005
23:21
smile
[10]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

A tak w ogóle to marna imitacja zamieszek amerykańskich, a nie "wojna cywilizacji".
We Francy nawet porządnej zadymy nie potrafią zrobić :P

04.11.2005
23:40
[11]

Chacal [ ? ]

We Francji bardzo długo była prowadzona przyjazna imigrantom polityka. Łatwo było o zasiłek, o konto w banku, o edukację i nie było też wiekszych problemów ze znalezieniem pracy. Znam ludzi którzy pojechali tam nie znając języka, jedynie z adresem znajomego i garścią franków w kieszeni. I żyją tam do dzis, budują domy, mają samochody. Ale można powiedziec, że Francji się trochę to przejadło. Tania siła robocza, wzrost przestępczosci etc, wiadomo o co chodzi. Na obrzeżach Paryża ulicami chodzi tylu Murzynów i Arabów co Francuzów. A może i więcej - tam całe kamienice są wypełnione po strych imigrantami mieszkającymi po kilku w mieszkankach wielkosci parudziesięciu metrów kwadratowych.

W tej chwili sytuacja się zmienia. Pare lat temu okazało się, że wielu Francuzów ma szczerze dosc imigrantów. Nie wiem jakie dokładnie są tego konsekwencje, ale teraz np dostanie zasiłku jest wiele trudniejsze - jeszcze z pół roku temu nie było wiadomo czy w ogóle bedą one przyznawane.

Nie dziwne wiec, że mamy konflikt... bo oni już pewnie nie pamietają jak to się zaczęło, pewnie im się rewolucja marzy.

04.11.2005
23:44
smile
[12]

leszo [ Legend ]

nie umią za mordę trzymać tej hołoty... choć jak tyle tego sobie sprowadzili to sie nie dziwie...
niedługo pewno Turcy w Niemczech zaczna powaznie grymasic...

04.11.2005
23:45
[13]

Riven [ infamousbutcher ]

Islam to zaraza. Jak kazda religia zreszta, tyle, ze wspolczesnie to on stanowi najwieksze zagrozenie. Kiedys bylo tak z chrzescijanstwem, teraz na wschodzie panuje sredniowiecze.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.