GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

LSA jak to usunąć

01.11.2005
08:47
[1]

ratman [ Prezydent ]

LSA jak to usunąć

Żeby mi to sie nie działo bo co jakieś 20 min mi się komp wyłącza i pisze że się wyłączy za 1 min odpiszcie

01.11.2005
08:50
[2]

ratman [ Prezydent ]

prosze odpiszcie szybko bo z moim kopem coraz gorzej

01.11.2005
08:54
[3]

beo314 [ Konsul ]

usnunąć wirusa, założyć firewall'a, zaaplikować patch'e

Może niekoniecznie w tej kolejności, ale to też zadziała. Masz najprawdopodobniej wirusa - sasser lub blaster lub jeszcze coś nowego. Poszukaj w google 'sasser removal tool' lub 'blaster ...' ściągnij i uruchom. Tyle.

Na firewall'u zablokuj porty 135 i 445.

01.11.2005
08:58
[4]

ratman [ Prezydent ]

co to jest ten firewal odpisz

01.11.2005
09:02
[5]

ratman [ Prezydent ]

beo314 please odpisz bo niewiem

01.11.2005
09:02
[6]

beo314 [ Konsul ]

Hmm.. jeżeli nie wiesz co to firewall, radziłbym zadzwonić po kogoś, kto już kiedyś to robił. Zaproś raczej znajomego.

Z wikipedii:
Zapora sieciowa (ang. firewall – zapora przeciwogniowa, ew. ściana ogniowa) - jeden ze sposobów zabezpieczania sieci/komputera/serwera przed intruzami. Termin określający sprzęt komputerowy wraz ze specjalnym oprogramowaniem bądź samo oprogramowanie blokujące niepowołany dostęp do sieci komputerowej, komputera, serwera itp. na której straży stoi.

całość w linku:

01.11.2005
09:06
[7]

beo314 [ Konsul ]

Co by tu jeszcze...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sasser - to parę słów o tym wirusie (lub podobnym). Nie tylko sasser wykorzystywał tę dziurę w windzie

https://www.microsoft.com/security/incident/sasser.mspx - tu masz instrukcje od microsoftu co z tym zrobić

Jak znajdę coś jeszcze to napiszę.

01.11.2005
09:29
[8]

ratman [ Prezydent ]

a c otrzeba wpisać w uruchom żeby usunąć ten plik lass.exe

01.11.2005
09:59
[9]

goldenSo [ LorD ]

Domyślam się że chodzi ci o lsass.exe, tego się nie usuwa, no chyba że chcesz instalować system od nowa bo się nie zalogujesz.

01.11.2005
10:07
smile
[10]

Kaeddar [ Konsul ]

ratman -----> a tak na krótszą metę to wystarczy, jak się pojawi komunikat że za minutę się wyłączy, przesunąć datę o jeden dzień do tyłu :)

01.11.2005
10:57
[11]

beo314 [ Konsul ]

shutdown -a powoduje przerwanie zamykania systemu (xp'a przynajmniej)

01.11.2005
11:02
smile
[12]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

beo314 - spodobało mi się twoje podejście do problemu :)
konkretnie i pomocnie :) miła odmiana od innych wątków z kretyńskimi wpisami! :)
pozdr :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.