GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czym czyścić matrycę LCD?

30.10.2005
11:09
smile
[1]

shark [ Pretorianin ]

Czym czyścić matrycę LCD?

Możecie powiedzieć w jaki sposób i czym czyścić matrycę LCD? Czy do tego można używać preparatu POLAROID, który w swoim czasie kupiłem do czyszczenia monitora CRT?

30.10.2005
11:27
[2]

Vasago [ spamer ]

Wlasciwie wszystkim co nie zawiera alkoholu. Po paru miesiacach eksperymentow z roznymi piankami, super chusteczkami i innym drogim badziewiem, zostawiajacym setki smug, przestawilem sie na Pronto i flanelowa szmatke.

30.10.2005
11:38
smile
[3]

Bdx [ Senator ]

Recznik papierowy + letnia woda. Potem ewentualne chuchanie dla niedoczyszczonych spotów :) No i przede wszystkim za czesto nie dotykac ekranu!

30.10.2005
12:13
smile
[4]

Szenk [ Master of Blaster ]

Hehe, widzę, że co użytkownik - to inny sposób :D

Ja używam ściereczki mikrofibry i żadnych płynów, ewentualnie delikatnie zwilżyć ściereczkę czystą wodą, jak jest większe zabrudzenie :)

30.10.2005
12:57
smile
[5]

DEXiu [ Konsul ]

A ślady szminki, podejrzanej białej cieczy, smarków, potu, łoju, kurzu, psich wymiocin i kału? Czym najlepiej się czyści?

30.10.2005
13:02
[6]

Maxblack [ MT ]

hmm ja uzywam sciereczek do matryc LCD ze sklepu... ale od tego czasu strasznie mi muchy srają w prawym górnym rogu ekranu na matryce :)

30.10.2005
13:03
smile
[7]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Dexiu: fuj.... chyba najlepiej zlizać :D

30.10.2005
13:15
smile
[8]

slowik [ NightInGale ]

najlepiej plynem do mycia szyb zadnych smug niema i latwo schodzi uwazaj tylko na dodatek alkoholu bo filtry mozna zmyc razem z zabrudzeniami :-)

30.10.2005
16:56
smile
[9]

GROM Giwera [ Sołdat ]

ups! Właśnie mi coś wyskoczyło na mojego LCDeka..

31.10.2005
11:16
smile
[10]

shark [ Pretorianin ]

Pięknie, widzę że admin tego forum skasował mój komentarz dotyczących debilnych komentarzy w tym wątku ale samych tych komentarzy nie skasował. No cóż pewnie dlatego że debilotwórcy opłacają abonament.

01.11.2005
11:24
smile
[11]

DEXiu [ Konsul ]

shark ==> Może to dlatego, że w przeciwieństwie do ciebie nie obrażamy nikogo i nie zamieszczamy postów wulgarnych czy bardzo niesmacznych (no, może troszkę :P ). Trochę pokory bo dostaniesz w czapę i się skończy dzień dziecka. Widać nie masz za grosz poczucia humoru :/ A abonamentu nie mam, może Maxblack ma - nie wiem. Zresztą co ja będę się rozpisywał - w końcu to forum nie jest jakimś szczytem inteligencji i każdy tu wchodzi żeby pogadać, pośmiać się i odreagować trochę stresy codziennego życia ;) Jak szukasz inteligentnej rozmowy to zapisz się do Mensy

01.11.2005
11:31
smile
[12]

N2 [ negroz ]

Ja czyszczę mój wyświetlacz Domestos'em.

01.11.2005
13:49
[13]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Ja używam takich specjalnych nasączanych chusteczek i co jakiś czas nimi przecieram ekran. Do kupienia choćby w MM.

01.11.2005
14:03
[14]

weiland66 [ Pretorianin ]

ja spluwam i przecieram rekawem

01.11.2005
14:40
[15]

scigal_2 [ Legionista ]

weiland66 >> dobry, sprawdzony sposob - ja robie to samo tylko zamiast rekawa uzywam czystej ofkors skarpetki nike 100% cotton :D

01.11.2005
14:53
[16]

hohner111 [ SORRY FOR MYSELF ]

ja tez..ślina + wata =P Bo od husteczek mam smugi itd. a wymagam po czyszczeniu ekranu jak ze sklepu więc czyszczenie u mnie trwa od 20 do 40 minut =P

01.11.2005
15:22
[17]

PiTuCh... [ Pretorianin ]

ja tam osobiscie uzywam chusteczke nasączanych firmy EMTEC - 100 sztuk za 13 zł w sklepie :), nie zostawiaja zadnych smug - jedna chusteczka wycieram cala matryce wiec wydatek 13 zł raz na 3 miesiace (zakldajac ze codziennie sie wyciera) to zaden wydatek :)

Te chusteczki ktore uzywam smierdza wódką wiec pewnie sa z alkoholem :D.

Pozdro

01.11.2005
15:31
smile
[18]

Soll [ Protagonista ]

Pojedyńcze smugi bardzo dobrze schodzą gdy użyjesz ściereczki do czyszczenia okularów.

01.11.2005
15:33
smile
[19]

weiland66 [ Pretorianin ]

a smugi z majtek też zejdą?

01.11.2005
15:35
smile
[20]

master53 [ Czarnobyl 86 ]

Kupiłem w MediaMarkcie płyt do mycia LCD i bardzo dobrze działa na kurz itd. Wystarczy nalać na chusteczkę higieniczną przejechać nią po monitorze i włala :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.