GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dyplom magisterski z matematyki!

27.09.2005
15:58
[1]

Grabixon1987 [ Pretorianin ]

Dyplom magisterski z matematyki!

Witam!

Mam pytanie, dla innych może banalne a dla mnie bardzo ważne, mianowicie, co można robić po ukończeniu studiów dziennych magisterskich z matematyki, oprócz bycia nauczycielem, wykładowcą. W jakich zawodach taki dyplom może się przydać.

a i jeszcze jedno: Czy osoba, która nie miała za bardzo do czynienia z programowaniem w LO to czy ma jakies szanse, żeby przetrwać na informatyce ?? zakładam, że z matmą nie ma problemów

zapraszam do dyskusji
pozdrawiam

27.09.2005
16:07
[2]

gereg [ zajebisty stopień ]

telekomunikacja, bankowosc, finanse

27.09.2005
16:11
[3]

Kyahn [ Kibic ]

Grabixon1987 ---> zakładam, że z matmą nie ma problemów to uwielbiam wśród kandydatów na matematykę.
Też tak myślałem, ale studia weryfikują Twoje umiejętności z matmy i to bardzo.
Będziesz się uczył takich kosmosów, które Ci się w najgorszych koszmarach nie śniły, ale powodzenia :)

P.S. Oczywiście jaka uczelnia taka matematyka...

27.09.2005
16:12
[4]

Asmodeusz [ Senator ]

Ad2 - tak. Na pierwszym roku programowania mozesz wogole nawet nie miec, ale od drugiego bedzie troszke czasu na nadrobienie zaleglosci (dodatkowe zajecia, program od poczatku). Jednak musialbys sie do tego przylozyc. <--- tak w kazdym badz raize jest w Gdansku na polibudzie

27.09.2005
16:14
[5]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

matematyka obliczeniowa, a szczegolnie jednak matematyka finansowa to olbrzymie pieniadze

27.09.2005
16:30
[6]

Grabixon1987 [ Pretorianin ]

Maevius, możesz opisać bardziej kierunek matematyka finansowa ?? czy warto na to isc itd?

27.09.2005
16:35
[7]

MOD [ Generał ]

Grabixon1987>>Na informie na 1 roku to najwiecej ludzi z matmy oblewa(analiza i algebra,Politechnika Szczecińska).Programowania nie jest tak dużo i można się go nauczyć pod warunkiem przyłożenia się(można także przejść przez studia inforamtyczne bez napisania ani jednego programu o ile umie się dobrze kombinować;),znam takich ludzi).

27.09.2005
16:36
[8]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Matematyka finansowa jest jedna ze specjalizacji. Sa jeszcze obliczeniowa, wlasnie pedagogiczna i jakies inne.

27.09.2005
16:36
smile
[9]

sasquath_ [ Konsul ]

Maevius ma racje jeszcze mozesz byc analitykiem danych(chociaz tez jest kierunek na akdemiach ekonomicznych) i aktuariuszem. ale musisz byc baaaardzo dobry, duuuuzo uczyc sie samemu z ekonomii i jeszcze iec troche szczescia:) jak nie witamy kolejnego nauczyciela;)

27.09.2005
21:20
[10]

Grabixon1987 [ Pretorianin ]

Właśnie w tym problem, że w moim mieście na Uniwersytecie jest matematyka zwykła magisterska i matematyka finansowa - licencjackie, oprócz tego co mnie interesuje to informatyka na Politechnice i mam zagwozdke. Boję się, że nie wydole z programowaniem, ale jeżeli mówisz, że nie jest tak źle to jeszcze zobacze. Natomiast nic nie wiem na temat tej matematyki finansowej - jak na niej jest i co po niej. Jak wygląda zapotrzebowanie itd.

pozdrawiam

27.09.2005
21:44
smile
[11]

DEXiu [ Konsul ]

Specjalizacje matematyki to różnica tylko paru semestrów (początek jest dla wszystkich jednakowy, specjalizacja jest po ponad połowie studiów). zakładam, że z matmą nie ma problemów - nie ma problemów tzn. co? Jak sobie radzisz z tym? Tak powiedzmy "na dobry/bardzo dobry" na poziomie liceum czy cosik poszerzasz zainteresowania tudzież horyzonty matematyczne? :)
Kyahn ==> Domyślam się że studiujesz/studiowałeś matmę skoro mówisz że kosmosów uczą. Ale może akurat Grabixonowi się podobają takie kosmosy? :D No bo zresztą tak jak już było powiedziane - wszystko zależy od uczelni i od tego co kto miał w szkole średniej :> Jak ktoś przerabiał w szkole albo we własnym zakresie zespolone, pochodne, całki i analizę to na pierwszym roku chyba będzie miał dość lajtowo, nie? ;)

27.09.2005
22:22
[12]

Czamber [ Czamberka ]

Ja studiuje matematyke na Uniwersytecie Śląskim i po niej można naprawdę wiele rzeczy robić :)
Ja akurat jestem na specjalności informatycznej, ale finansowa specjalność u nas także jest. Z tego, co rozmawiałam z moimi znajomymi z tymi specjalności to jest tam dużo ekonomii, statystyce i ubezpieczenia. Duży nacisk kłada także na programy, ale głównie własnie ekonomiczne i jeszcze rachunek prawdopodobieństwa :)
Wydaje mi się, że na ludzi po matemtyce zawsze jest zapotrzebowanie.
Jesli chodzi o moją specjalnośc to jest tam zarówno duzo matematyki [ ale nie takiej jak w liceum ] jak i informatyki - przede wszystkim programowania.

Nauczycielem możesz być po skończeniu specjalności nauczycielskiej, ewentualnie po skończeniu innej specjalności, ale dodatkowo musisz zrobić profil pedagogiczny. [ na przykład jesli jesteś na specjalności informatycznej i dodatkowo zrobisz profil pedagoficzny to możesz być nauczycielem zarówno matematyki jak i informatyki ].

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.