GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

SILENT HUNTER III (cz.41)

22.09.2005
11:35
[1]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

SILENT HUNTER III (cz.41)

SILENT HUNTER III (cz.41)

Oto wątek dla wszystkich zainteresowanych nową odsłoną symulatora niemieckiego U-Boota z okresu II Wojny Światowej SILENT HUNTER III

.... Panowie, wybraliście najpiękniejszy zawod na ziemi. Jesteście Tu po to, aby nauczyć się umierać ..."

z przemówienia powitalnego do nowych ochotników wstepujących do Królewskiego Pruskiego Korpusu Kadetów

"U-booty to tchórzliwi łajdacy zatapiający nasze statki, zaś nasze submarines to dzielne i wspaniałe okręty, zatapiające nieprzyjaciół"

Winston Churchill definiujący róznicę między alianckimi a niemieckimi okrętami podwodnymi

"...Ten skurwiel na górze nie odpuści, wścieka się Bahr. Większośc ludzi nie ma już sił się podnieść. Niektórzy leżą skuleni, pokasłując nieustanie. Inni wymiotują. Inni robia pod siebie. Strumienie wody wdzierają się do wnętrza okrętu przez zawór kuchenny, uszzczelki śrub napędowych, zawory i kolektory wentylacyjne oraz wyrzutnie torpedowe.
- Jeże, Herr Kaleu !
Krzyk Ballmanna odbija się echem w uszach Bahra, kiedy potężny wybuch wstrząsa okrętem gdzies od dziobu. Woda morska z wyciem wdziera się do śmiertelnej rany otwartej w kadłubie przez jedną z bomb. Wciska pozostałe powietrze do nieuszkodzonych przedziałów kadłuba. Błony bębenkowe Bahra pękają. Kiedy ból eksploduje w jego czaszce, przypomina sobie, czego go uczono w szkole U-bootów. Słup wody o wyskości 10 metrów wywiera ciśnienie jednej atmosfery. Na głębokości 300 metrów ciśnienie równa się 30 atmosferom. Ale na jakim poziomie albo przy której atmosferze okręt podwodny staje się zgniecioną metalową puszką ?
Nikt nigdy nie wrócił, żeby objawic tę prawdę ..."

Atlantycka ruletka

"...Kriegsmarine stoi przed tym sądem i przed światem z nienaganna reputacją i podniesioną banderą. Próby umieszczenia wojny U-bootów na tym samym poziomie co potworne okrucieństwa gdzie indziej, nie powiodły się. Zostało dowiedzione, że prowadziliśmy działania zgodne z wymaganiami prawa międzynarodowego i humanitarnego w taim samym stopniu jak i nasi przeciwnicy..."

z wystąpienia wielkiego admirała Raedera w Trybunale Norymberskim przed ogłoszeniem wyroku

Oficjalna strona gry
https://www.silent-hunteriii.com/uk/home.php

Portal wirtualnej morskiej braci
https://www.subsim.com/

Portal historii U-Bootów
https://www.uboat.net/

Najlepsza polska strona o tematyce Ubootwaffe
https://www.ubootwaffe.pl

Poprzednia część:

22.09.2005
11:38
[2]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

zaczne od moich problemów;)

mam świadomość ze kilka tu poruszonych kwesti już gdzieś na forum jest ale zanim zapytałem, napisałem cos szukałem tego - proszę o wyrozumiałość...

Zaraz po premierze dość sporo pływałem ...

Ale teraz cos sie nie mogę odnaleść w grze ... liczę na pomoc :
1.jak włączyć inwersje myszki.... szukałem ale cos nie mogę tego znaleść ?!

2. czym się różnią opcje Manula targeting system a No Weapon Oficer asistance dość podobne znaczenie maja !?

3.gra w wersji 1.4 wygląda znajomo schody robią się po dodaniu RUb1.43
-mimo nie zaznaczenia "good mod all seeing eye" dalej nie widzę w klasycznym wydaniu kontaktów na mapie ...
-na mapie [F5] po lewej stronie pojawiły się dziwne podziałki o co chodzi ??
-co skasować z modu żeby nie zmieniał mi wody ?! ta z modu jest stanowczo za ciemna ?? /data/env/ ??

4. znalazłem takie cos w data\cfg\Main.cfg
[VIDEO]
Resolution=1024 x 800
DynamicShadows=No
FullScreen=Yes
Synchronized=No
ParticleDensity=100
TextureResolutionHigh=Yes

interesuja mnie pogrubione opcje ...

5. czy jest jakiś prosty sposób żeby z wersji uk zrobić pl choć w samych napisach ?

edit
pozatym nie moge sobie poradzic z
MERCHANT VARIETY PACK, Early War Edition, V1.0 strasznie pogmatawali instalacje tego ... nie wiem jak to zorbic

z obserwacji po urzyciu RUB kontakty na mapie mam ale tylko jako takie dziwne kalczke i tylko jak klikne na nie nie ma ich w starej formie .. prosze o wyjasnienei

pomeczylem troche tego moda i kilka pytan mam

dokładnie chodzi mi o to czego nie kopiować aby
-wyglad kontaktow i ich graficzne pokazanie pod F5 i F6 sie nie zmienilo
chodzi mi tez o śledzenie kontaktów przez sonar [takie kreski w wersji bez moda] własnie pod f5 a pod f6 linie strzał torpeda itp...
-kwestai zmeczenia załogi w modzie jest przegieta wedlug mnie ...

pozatym nie wiem czy mi sie wydaje czy sonraman jest po modzie parwe gluchy ?! czy tylko zmnieszono odleglosci na jakie wykrywa okret ...

ahoj pozdrawiam podwodniaków

22.09.2005
11:58
[3]

Torn [ Legend ]

Martinius --- to screen z gry - ustawienia "über-high", zatapiam C2.
:P
A tak serio to jakaś zwykła fotka z neta, żaden art czy screen.


Sorki, ale zalatany byłem i nie mogłem założyć nowej części, ale widzę daliście sobie radę sami :-)

Znowu przestój w patrolach mam, skończe własną kampanie wrześniową to może powrócę do patrolowania.

22.09.2005
12:11
[4]

Martinius [ Junior ]

Wlasnie zobaczylem, ze to zdjecie, jak tylko je powiekszylem :) ( ah te stare oczka)

Tak w ogole, nie wiedzialem, ze w naszym kraju kwitnacego wina, jest tyle maniakow slonej wody i szumu silnikow elektrycznych zanurzonej łodzi.

22.09.2005
17:11
[5]

ArrT [ Centurion ]

nelson --->
Wielkie dzieki za pliczek, chodzi cool!

Midgardsorm --->
Co do ruba to ci niestety nie moge pomoc
ale:
Manual targeting system - to reczne ustawianie parametrow odpalenia torped(kat, predkosc, odleglosc itd. Jezeli 2 opcja jest niezaznaczona torpedy mozesz odpalic albo je ustawiajac recznie albo kozystajac z pomocy oficera. zajmuje to pare sekund wiecej i trzeba kliknac kilka klawiszy :)
No Weapon Oficer asistance - brak pomocy 1 oficera przy recznym ustawianiu parametrow dla torped.


Dzisiaj moze w koncu uda mi sie troche poplywac, juz prawie tydzien nic nie zatopilem. (Kurczak mowie jak nalog :) )

vontrapp - moze jakas partyjka?

22.09.2005
17:11
smile
[6]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam Serdecznie!
Cieszę się, że forum nie zdycha a wielu tu wspaniałych podwodniaków ( ArrT, Nelson7, Hptm Mulders....i wielu, wielu innych (Torn jak najbardziej też, lecz mając sporą wiedzę bywa niestety okazjonalnie!)) a przybywają nowi, jednak głębia wciąga!
Martinius-----> Muszę dokładnie poczytać Twe posty, bo zniknęły w nowej odsłonie!
Aha....
ad2....Przeanalizuj trasy konwojowe dostępne w pliku doc, lub na dołączonej mapie! Pływa naprawdę sporo, część z nich pojawia się w rozkazach z BDU i można je dopaść. Samoloty są, jest ich sporo, a od 43 nawet za dużo, a właściwie są one wszędzie...... Mein Gott znowu lecą!!!!!
ad3....Najczęściej umawiamy się na Ubi, jeden zakłada serwer i na morze....trzeba utworzyć tylko konto (jest to czasem męczące!) na Ubisofcie i można grać. Mam nadzieję, że w końcu uda się poszaleć jutro z ArrT'em :)

ArrT---->> mam już Logi Wingmana Force 3D :) Dotarł szczęśliwie za "małą wodę"- (dzięki Zbychu!) i zestaw IL-ów, lecz bez Pacyfiku.....jak to się k...urcze latało?
Może po południu jutro jakiś konwój w SH3?
Pozdrawiam

22.09.2005
22:48
[7]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

moze mi kots powiedziec czy dobrze mierze AoB
prosze luknac na screen wydaje mi sie ze jest 47 stopni ... ale czy dobrze licze ??

pozatym licze ze kots mi wyjasni zastosowanie tej podzialki ktora mam po RuB ... po lewej stronie ekranu ;)

Ahoj

23.09.2005
07:49
[8]

Qbeesh [ Legionista ]

Słuchajcie mam oryginałkę juz zainstalowaną, ale zostałem pozbawiony czytnika DVD i mozliwość odpal;enia sh3 byłaby dla mnie zbawienna. Doszły mnie słuchy że sobie poradzono ze SF i mini image jest dostępny, więc ściągnąłem i próbowałem odpalić, ale nic z tego, oczywiście powyłączałem wszystkie cd.
Coś nie mogę sobie poradzic z tym pliczkiem. Co mam dokładnie zrobić? mam Starforce nightmare'a

23.09.2005
08:52
[9]

Bartas1979 [ Konsul ]

Ahoj - ponawiam moje pytanie zadane jeszcze w poprzednim wątku - czy ktoś może mi wyjasnić w jaki dokłądny i precyzyjny sposób ustawić kąt kursowy podczas ataku na jędnostkę? Wiem - tutoriali było już kilka ale niesty chyba je jakoś nie skumałem bo cygara w większości przechodza mi koło ofiar. Pozdro.

23.09.2005
15:56
smile
[10]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Wróciłem po latach na chwilkę, witam wszystkich,
same nowe nicki :-)

Pytanie

Pojawił się może jakiś godny uwagi mod, który by sprawiał,
że mój U-boot nie tonie w ciągu 1 sekundy, tylko wytrzymuje
trochę dłużej, i jest szansa, żeby wyjść z opresji ???
Nie mogę na SUBSIM znaleźć jakichś dokładnych informacji
o Hollywood mod, a wcześniej go nie używałem, czy to ten,
którego szukam ??? Nie mam czasu na przeglądanie tysięcy
postów na SUBSIM, mnóstwo pracy.......

CZEŚĆ Midgardsorm, widzę, że też powoli wracasz do SH3 :-)
Ciekawe jak tam reszta braci, nie widuję ich tu za często............

Stary Wuj

23.09.2005
17:42
[11]

Martinius [ Junior ]

Jestem zarejstrowany w ubi.com ale rzadko cos sie tam dzieje, a jak juz znajde gre, to najczssciej albo ktos wylacza serverek po paru minutach, albo go zatopia, i robi to samo, a najgorsze co moze byc, to jakis malo ambitny scenariusz, i do tego realizm minimalny ( arcade game :/)

Jezeli chodzi o moja gre, to jestem lekko zmartwiony, bo:
po1. plywam na trasach konwojow, zaznaczonych na mapce zalaczonej do gry, a takze pofatygowalem sie na trasy rzeczywiste, i ku mojemu zmratwieniu, znalazlem dopiero 3 konwoje ( Grudzien , 1941) . Dodam, ze BDU w ogole mi info o niczym nie przysyla....

po2. Nie wiem nic o zadnych misjach specjalnych, o ktorych czytalem na niniejszym forum, mam 8k reputacji, 360k tonazu i jakos zawsze dostaje dziwaczne kwadraty... ( czy jest to zalezne od realizmu ? mam 63 % )

po3. Na ostatnim konwoju, udalo mi sie podejsc przez 4 niszczyciele, ktore byly ode mnie jakies 1000m, i chcialem sie zapytac, czy zawsze jest tak latwo, ze w ogole nie wiedza co sie dzieje, a statki zaczynaja plywac nie jak w konwoju, ale jak glupie kury, gdzie popadnie....

23.09.2005
18:21
[12]

nelson7 [ Pretorianin ]

ad1.żeby ci BdU przesłało info o konwoju musisz regularnie informować dowództwo o swojej pozycji jest wtedy o wiele większa szansa że będzie info.
ad2.nie wiem o jakie misje specjalne ci chodzi.
ad3.A.I. eskorty co ciekawe jest rozwiązane w grze losowo i jest to bardzo dobre gdyż nigdy nie wiesz na jakiego przeciwnika trafisz raz będzie tak jak piszesz tzn. kilka niszczycieli zupełnie zielonych a innym razem jednego doświadczonego gada będzie bardzo trudno zmylić i uciec przed nim szczególnie w pózniejszych latach wojny.
u mnie jest grudzień 43'r i mam spore kłopoty żeby się zbliżyć do kownoju a co dopiero walczyć
z DD.

23.09.2005
18:37
[13]

nelson7 [ Pretorianin ]

z tymi samolotami to jest naprawdę przegięcie ale jest na sposób dający trochę spokoju
trzeba zamontować 2 Flakvierlingi.te działka przy doświadczonej załodze (min trzech z przeszkoleniem p.lot) i trzecie 37mm dają bardzo dobre efekty przy obronie przed samolotami.tylko niestety są wtedy dwa "ale".szybko kończąca się amunicja 20-mm i brak możliwości zamontowania działa pokładowego ale mimo tego gwarantuje że opłaca się.w ostatnim swoim patrolu rozwaliłem 47 samolotów wroga.

23.09.2005
18:38
[14]

Martinius [ Junior ]

Dzieki Nelson7 za odpowiedzi :)

Z misjami, chodzilo mi o to, ze czytalem , ze sa jakies w Scapa Flow itd ( cos na wzor SHII). nie wiem, czy dobrze doczytalem, ale zrozumialem to tak, ze i w SHIII sa jakies tam smakowite kaski..

23.09.2005
18:41
[15]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

Stary Wuj - heh juz myslem ze mnie nie poznajesz z poczatku twojego posta ;)

ogolnie watek sledze od przedostatenigo i forum cos podupada ... relacje sa fajen pomocnych ludzi tez jest troche ale to juz nie to co dawniej !

Ja teraz mecze gre z modem RuB 1,43 mod ciezki i bardzo utrudniajacy zycie ;)
co do toniecia nie umiem ci pomuc i do Hollywood moda tez niestety narazie rozgryzlem powyzszy

luknij na https://www.ubootwaffe.pl/forum/viewforum.php?f=10
choc tam tez zycie plynie starsznie powoli ...

ahoj !!

Martinius - a tobie polecam urzcie jakies modu ;) moze tego co ja jest niezly ... pozatym luknij opd link ...

pozdrawiam

23.09.2005
18:43
[16]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

aha mógł by kots luknac na mojego posta z 22.09.2005 | 22:48

23.09.2005
19:52
[17]

dasintra [ Konsul ]

Stary_Wuj -----> nie wiem co mam własciwie powiedzieć. O ile dobrze pamiętam, to od połowy czerwca jakoś nie widziałem żadnej wiadomości od ciebie. Niektórzy starzy podwodniacy (Bahr, T-Bone, Jatzoo, Donitz i reszta) również powoli zaczęli się wykruszać. Teraz przychodzi nowa gwardia...... nie żebym miał wobec "Nowych" jakieś negatywne odczucia, ale czuję się tutaj niepotrzeny i bardzo mi brakuje pierwszych kilku miesięcy tego roku, gdy razem czekaliśmy, a później próbowaliśmy Silenta.
Od tego czasu wiele się zmieniło. W okresie letnim pojawiła sia taka ilość modów, że naprawdę nie wiem które mam sobie zapodać.

24.09.2005
06:53
smile
[18]

rico31 [ Pretorianin ]

Witam Wilki Morskie!
oj dawno mnie tu nie było a to za sprawą Counter-Strika 1.6 gram w necie a silenta ostatnio zaniedbuje
widzę że Stary Wuj jest znowu z nami
--nelson7>>>co daje ten plik który masz i czy możesz mi go wysłac?- [email protected] z góry dzieki

24.09.2005
08:04
[19]

nelson7 [ Pretorianin ]

daje to że sh3 1.4 chodzi bez płyty,na zasadzie normalnego nocd.
i przy okazji 29-tego patrolu ustrzeliłem king georg'a i dwa nelsony w grupie uderzeniowej...niby nic,ale mam już grudzień 43r' więc było naprawdę ciężko uciec...
rico31--->> już wysłałem
na razie.....

24.09.2005
11:13
smile
[20]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7-----> Brawo, piękne trofea, tym cenniejsze, że to koniec 43!!
Gratulacje i pozdrowienia.

24.09.2005
11:23
smile
[21]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

dasintra --> przecież piszę, że witam po latach :-)
Ja siedzę w Rome: Total War, czekam na dodatek.
Mam nadzieję, że wyjdzie do SH3 patch 1.5, w sumie
przydałoby się. W nowych modach już mam nieco rozeznania,
poczytałem wczoraj kilkadziesiąt wątków na SUBSIM, nie jest źle.

rico31 - cześć :-)

W sumie jeszcze nie wiem, czy teraz wrócę do SH3.

Ponawiam moje pytanie o dobry mod "przedłużający"
agonię naszego okrętu. Nadal nie wiem, czy Hollywood
spełni moje nadzieje. Coś na zasadzie nie tyle ułatwienia
sobie gry, ile możliwości "wyciągnięcia" okrętu z opresji.

Jakieś sugestie ?

:-)


Stary Wuj

24.09.2005
13:34
[22]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

Stary Wuj tak czytam o tym modzie i w sumie intersowalo by mnie tylko

3. More chance of sinking out of control while trying to recover from flooding, I had a great time sinking and managing to gain control at 200 mtrs, hair raising stuff. Remember this is depending on various factors and not necessary all the time as it is impossible to balance the game to do this all the time.

reszta zmian jakos nie kusi ;P

sa 2 wersje modu
Hollywood 1.4b v1 Damage and effects with tweaked ship sinking
Hollywood 1.4b v1 Damage Only With tweaked Ship sinking

hmm


Bartas1979 - lunkj na mojego poasta z 22.09.2005 | 22:48 Midgardsorm tam obliczam AoB i robie to dobrze ;)

24.09.2005
13:41
smile
[23]

William_Wallace [ Konsul ]

Witam. zaczalem wlasnie pogrywas w SH 3. Czy istenije jakis mod pacz, ktory poproawial by to ze kiedy moj uboot zostaje uskzodzony na tyle ze np zalanu jest calu luk wtedy od razu pisze ze jest koniec misji, czy nie ma czegos takiego ze nawet pomimo ze luk jest caly zalany dalej moge sie mecyzc z lodzi apodwodna aby wyplynac na dno, rozumiecie o co chodiz, zeby jakies smieszne uszkodzenia nie powodowaly konca isji. Bo przeciez nawet zatopiny u boot z zalanymi lukami jest jeszcze sprawny i zaloga jakis czas zyje na dnie....

24.09.2005
13:58
smile
[24]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

William --> patrz wyżej :-)
Właśnie chyba tylko Hollywood
daje mniej, więcej taki efekt.

Midgardsorm --> dzięki

Stary Wuj

24.09.2005
14:03
[25]

William_Wallace [ Konsul ]

Jakby tak jeszcze linka do niego podac bylo by juz super!

24.09.2005
15:56
[26]

Martinius [ Junior ]

Wlasnie zakonczylem rozgrywke na necie ( w sumie, host zakonczyl) Na recznych ustawieniach ( maks poziom trudnosci ), trafilem Jakis tankowiec, i omylkowo niszczyciel, ktory wbiegl na torpede. Niestety , co mnie diabelnie denerwoje w internecie, to to, ze jak tylko jakis ktosiek dostanie od wroga, to przerywa gre, i ze tak napisze, mam pograne. Zastanawia mnie fakt, czy w ogole Ci ludzie potrafia uceikac/chronic sie pdzed niszczycielami ? Bo z tych gier, ktore rozegralem w internecie, we wszystkich moich towarzyszy topia i zostaje sam, do czasu az server wylacza. Szczyt szczytow to dostac torpeda od uboota prosto w kiosk na peryskopowej :/

Pogrl bym z polakami, moze bylo by inaczej :)

24.09.2005
22:19
smile
[27]

Bahr [ Pretorianin ]

Hehehe, :-) witaj Stary wuju:) heh, zniknąłeś nam w iście podwodniackim stylu - "przepadł jak kamień w wodzie" ;-)

dasintra->:-), heh, 'stara gwardia" , ze względu na zasługi na froncie Atlantyckim, zapewne skwapliwie korzysta z przywilejów od Wielkiego Lwa (100 000BRT= posada na lądzie:-))))))). może dlatego cuś ich rzadko widac:-)Ale 'sztabowcy' - na wzór Oehrn'a - też potrzebują od czasu do czasu wyjśc na patrol by móc zorientowac sie w coraz to nowszych realiach bitwy Atlantyckiej.:-)
W każdym razie U-305 i Kptl.z.S. Bahr dalej cięzko pracują dla zwycięstwana froncie:-) (XII patrol, czerwiec 1941 - póki co w jednym, kawałku:-). Kptl.z.S. T_bone wypoczywa gdzieś w GG po udanych łowach (których sam byłem świadkiem:-) - napewno jeszcze pokaże zęby:-0. Jatzoo jak zwykle zawalony robotą (jak myślę:-), ty - na stanowisku:-), Stary wuj dotarł wreszcie do portu:-)...
Więc może nie jest aż tak źle:-) Może w niedługim czasie zbierzemy jakieś stado i pokażemy tym "flegmatycznym kapitalistom o niepochamowanych imperialistycznych zapędach" ( :-DDD) gdzie raki zimują:-)

Pozdro, Bahr

25.09.2005
00:01
[28]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

pomozcie nie wiem co sie dzije ...
mam starszny probelm z trafieniem z bliskiej odlkgisc az sobie all seeing mapeye wlaczylem.. ale dalej nie wiemc o jest ... odleksci ponizej 1 km ustawiam recznie dane
predkosc odlegosc AoB o wiem ze bede strzelal jak statek bedzie na 0 stopniu ... gdy wsszytko gotwe czekam az wplynie na moje 0 i odpalam ... i zawsze sporo go mija co robie zle ??
screen chwile po minieciu ... obie z tego co ustwaim powinny byc w celu ?? czegos nie czaje ??

25.09.2005
12:55
smile
[29]

Bahr [ Pretorianin ]

Midgardsorm-> hmm, strzelając w taki sposób musisz pamiętac że cel sie przecież porusza.:-)
Twój problem polega na tym, że chyba niepoprawnie interpretujesz co oznacza kąt biegu torpedy (to nasze 0 stopni - u ciebie 358:-). On nie mówi, że gdy ustawisz go na 0 to znaczy że masz strzelac gdy cel będzie na 0 stopni - gdy tak zrobisz będziemy mięli do czynienia z sytuacją jak u ciebie na screenie: Torpedy ustawione na strzał na 0 (prawie), strzelasz gdy cel znajduje się na tych 0 stopniach (dokładnie przed dziobem), jesteś oddalony , jak widzę, o jakieś 900 m od celu, cel płynie ~6kts - ale zapomniałeś, że zanim torpedy przepłyną te 900m to minie te 30sec a w tym czasie statek do którego stzrelasz bedzie już w innym miejscu bo przecież on też sie porusza. Gdyby stał w miejscu to oczywiście zostałby trafiony:-)

W tej sytuacji widzimy, że gdy pierwsza torpeda przepłynęła te 900m, cel był już na 7 stopniach. Czyli jeśli wystrzeliłbyś swoje torpedy gdy statek był na 351 stopniach, zostałby on trafiony
On tylko pokazuje jak popłyna wystrzelone przez Ciebie torpedy. A więc pamietaj o "kącie wyprzedzenia" (tutaj jest to nasze 7 stopni). Oczywiście zależy on od prędkości celu, prędkości torpedy, odległości od celu.

I jeszcze dwie sprawy: Pamiętaj o otwarciu zew klap wyrzutni z których będziesz strzelał na min 5 sec przed strzałem - najlepiej to zrobic wcześniej:-). i drugie, w twoim przypadku radzę używacu torped G7a - tych szybszych (pamietaj by ustawic predkośc na fast - a zapalnik to już sobie wybież w zal. od sytuacji:-) - dzieki temu kąt wyprzedzenia będzie mniejszy bo węgorz przepłynie to nasze "900m" szybciej:-)


Pozdro, Bahr

25.09.2005
13:15
[30]

dasintra [ Konsul ]

Mam dość duży problem z RuB1.43. Wczoraj po raz pierwszy postanowiłem zainstalować tegoż moda na swoim SH3. Niestety początkowo gra wcale nie chciała wystartować. Po sprwdzeniu płyty dostałem czarny ekran i nic ponadto. Postanowiłem wgrać spowrotem plik z interem, bo pomyślałem, że to może być sprawka Media Playera. I faktycznie, gra wystartowała. Ucieszony tym faktem, włączyłem sobie "na próbę" nową kampanie w 1942 na Morzu Śródziemnym. Patrol załadował się bez problemów, ale..... po jaką cholerę dodano tyle portów oraz miast? Rozumiem, że można dodać Nantes, Tobruk, Tarent itp. Ale dlaczego Pragę, Berlin i Rennes (to ostatnie było zaznaczone jako neutralne, heh). Ponadto zaraz po opuszczeniu swej bazy, gra wywaliła się do windowsa. Czy ktoś wie, jak poprawnie zainstalować tego moda? Oczywiście zainstalowałem go na świężą i czystą wersję SH3 z patchem 1,4B.

25.09.2005
14:48
[31]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

Bahr - odezwji sie do mnie na gg wysalem ci wiadmosc ...
bo cos mi sie tu nie zgadza ... nie trafeim bo zorbilem duzy blad ;) z AoB dokaldnie na odwrot go usatwilem..:P
natmiast nie do konca zgadzam sie z Twoja interpretacja Bearing ... piszesz ze w podawaniu tych danych nalezy uwzgeldanic predkosc celu ale przeciez po to ja wpisujemy zeby "komputer panelu wyrzutni" sam sie o to marwtil... hmmm im wiesza predkoc podasz tym wieszke wychylenie zorbi ...
mi sie wydje ze dobrze interpretuje bearing ... pozatym hmmm ja go wpsilem na 2 stopnie a nie 358 mi sie wydaje ze podajac go nalezy skupic sie na kolku bearing a nie na Gyroangel to tez juz oblicza komp w zlaeznosci jak poadmy ... zrobil to w zla strone odjemuc stopnie poniewaz AoB byl na odwrot tak to by je dodal i torpeda by trafila ...hmmm

25.09.2005
15:57
[32]

Martinius [ Junior ]

Midgardsorm >> Wiem ze celowanie reczne jest klopotliwe, ale jak zauwazyles, naprawde mozna latwo to zrobic. Dla mnie osobiscie zawsze problemem staje sie ustalenie kąta, ale ogolnie korzystajac z przyządow zalaczonych do mapy, mozna tego dokonac z malutkim, aczkolwiek dopuszczalnym bledem. uzywam linijki, wyznaczam przypuszczalny, wyliczony kurs wrogiej jednostki ( uwzgledniajac odleglosc i predkosc), pozniej ustalam kat pod jakim wroga jednostka mnie widzi. Poprawiam te namiary zawsze 2 razy zanim wystrzele.

Wczoraj , w grze internetowej gdzie polowalismy na silnie chroniony konwoj, z odleglosci 2.600 m wystrzelilem "parowke" . Wg. obliczen, powinna trafic, ale sie pomylilem( na pierwszych obliczeniach machnelem zla kontowa). Ponowilem strzal z odleglosci 2.200 metrow, ale i tym razem nie trafilem. ( najprawdopodobniej cel wykonal "zygzag) . Z odleglosci 1.9m wystrzelilem "elektryka" ktory trafil idealnie w srodokrecie i zatonal, wzbogacajac moj tonaz o 5.900 BRT. Niestety, wystrzelona w tankowiec ostatnia torpeda, daleko przeszla za rufa i musialem zmykac, bo robilo sie gorąco.

Tutaj mam pytanie, poniewaz gra mi sie wysypala do Windowsa, co zdarza sie nader czesto, czy jest to normalne, czy tylko moj PC jest taki zamieszany ?

25.09.2005
16:09
smile
[33]

Bahr [ Pretorianin ]

Midgar-> nic niestety nie doszło:-( a dziś już raczej jestem nieosiągalny. jaby co to jestem na GG prawie codziennie o 20:00:-) (ale dziś nie)

Pozdro, Bahr

25.09.2005
21:11
smile
[34]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Cześć Bahr --> miło Cię znowu przeczytać :-)

A ja sobie niestety nie pogram w SH3, a już właściwe
mody ściągnąłem, naczytałem się przy tym sporo -
co z czym koliduje, dlaczego, co warto..... itd.
A tu gówno - DVD mi się spier......

Do zobaczenia niebawem, mam nadzieję...........

Stary Wuj

25.09.2005
23:25
smile
[35]

Viti [ Ponury Krwiożerca ]

Ja mam pytanie odnośnie grafiki. Czy u was też podczas gry pojawia sie czasami czarna migająca plama o nieregularnych kształtach? U mnie jest zawsze, ale tylko gdy jestem na kiosku.

26.09.2005
11:12
smile
[36]

vontrapp [ Pretorianin ]

Viti--------->> Jak do tej pory nie, może pobawisz się ustawieniami aa Shift+Pageup/down.
A może to sprawka setrów do grafiki (nie pisałeś jaką masz kartę).
Pozdro

26.09.2005
20:08
smile
[37]

Viti [ Ponury Krwiożerca ]

vontrapp -> Model karty nie jest istotny. Mnie interesuje czy ktoś się spotkał z takim bugiem.

26.09.2005
20:26
smile
[38]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Viti --> to znany bug, na kartach ATI głównie, goście
odpalają grę z exe, które jest na DVD, i to podobno
załatwia problem, ale znalazłem jeszcze coś :

1. Right click the SH3 start menu icon
2. Select Properties
3. Copy the Target line
4. Paste this line into the "Start in:" box
5. Delete "\sh3.exe" from inside the quotes (making sure to leave the closing quotation mark)
6. Click Apply, OK and run the game

Jakoby już z DVD odpalać nie trzeba. Ja już nie pamiętam dokładnie, ale gość
tu niby wyjaśnia o co chodzi :

For anyone too lazy to click the link, the problem is just that for the start menu shortcut, there is no "start in" pointer which must cause the game to not be able to find all the files it needs. Simply adding the game's directory to the start in box will fix the problem completely.

Mam nadzieję, że pomoże.
Rany, mam wrażenie, jakbym już ze 100 lat w SH3 nie grał :-)

Stary Wuj

27.09.2005
08:41
smile
[39]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Bahr --> Robota nie zając, i uciec nie chce ;-)

A skoro nawet i Stary Wuj się odezwał - to trzeba się zameldować :-)

27.09.2005
09:10
smile
[40]

vontrapp [ Pretorianin ]

Viti---------->> Bez urazy, lecz czasem model jest istotny. I nie chodzi jedynie o dywagacje co kto ma....w blaszaku.
PS Dzięki Stary Wuju za znajomość rzeczy.
Pozdrawiam

27.09.2005
09:32
smile
[41]

modrzew [ Chor��y ]

Viti --> Ja sie spotkalem z tym bugiem, naturalnie mam karte ATI ^^ Mam identyczny problem z ta plama o nieregularnych ksztaltach. Zastosowalem sie do rady Starego Wuja i o dziwo jest troche lepiej. Pojawiac, pojawia sie, aczkolwiek sporadycznie rzadziej co bardzo mnie cieszy :-) Testowalem gre na roznych sterach ... moja karta to Radek 9100 i najlepiej sie zachowuje na sterach 4.7

A tak w ogole to chcialem sie z Wami przywitac. Glownie czytalem watki dotyczace SH3, ale teraz postanowilem wyjsc z ukrycia ;-)

27.09.2005
10:48
smile
[42]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

JATZOO --> wyślij mi SMS-a, bo mi Twój numer wcięło :-)
Może by się tak spotkać w sobotę ?

modrzew --> HERZLICH WILKOMMEN :-)

Stary Wuj

27.09.2005
12:35
smile
[43]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Stary Wuju --> w sobotę nie da rady, bo mam zjazd rodzinny :-
Ale na pewno jakiś termin ustalimy, ja chciałbym odzyskać 'Die Kriegsmarine', a Ty za pewne swoje płytki ;-)

27.09.2005
12:38
smile
[44]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

No i chcialbym pozyczyc jakas inna ksiazke :-)
A poza tym pogadac :-)
Wyslij mi Twoj numer, zadzwonie.

Stary Wuj

27.09.2005
18:13
[45]

ArrT [ Centurion ]

Viti, modrzew --->
Sam mam karte ATI - Gigabyta 9600 ultra. Problem nie wystepuje, uzywam tylko sterownikow ktore sciagam ze strony ATI. W chwili obecnej jest to 5.9 i nie ma problemu. Na wczesniejszych tez nie bylo problemow.

Moze uzywacie jakis podrasowanych lub cos w tym stylu? Slyszalem tez pogloski iz dzieja sie tak jak wlaczy sie anizotropie lub smoothvision. Sprobujecie to wylaczyc.

vontrapp--> wielkie pozdrowienia. Jak tam barwy Tygrysa?

27.09.2005
18:17
[46]

RMATYSIAK [ Generaďż˝ ]

stary wojo witaj.
Panowie miał wyjsci płatny mod dodajacy bardzo wiele nowych żeczy do SH3 (w tym pobieranie paliwa i torped na mozu) wie ktoś co sie z nim dzieje ?
Poz RM

27.09.2005
18:48
smile
[47]

Bahr [ Pretorianin ]

Chyba został zbojkotowany, bo autorzy pozbierali do kupy dostępne w necie mody i chcieli to sprzedawac - gdzieś mi się tak cuś przewinęło, nie wiem czy prawda:-) a więc szło, szło i zdechło, jak mawiała "moja pani" w liceum :DDDD


Pozdro, Bahr

27.09.2005
22:28
smile
[48]

T_bone [ Generalleutnant ]

Bahr---> A no rzeczywiście zdechło :D Pozdrowienia dla szanownej pani ;PP

Widze że powrócił Stary Wuj, to mi przypomina czasy wielkiego oczekiwania i nasuwa pytanie: "czy było warto ?". Czy tak naprawdę Sh3 spełnił nasze oczekiwania ?? Nie ma wątpliwości że to obecnie najlepszy symulator U-boota i nic lepszego w najbliższym czasie nie dostaniemy ale jak dla mnie grze brakuje czasami czegoś co bym mnie "wessało" tak jak to miało miejsce przy Sh1 czy C:AoD, może to przez to że jesteśmy sami na morzu ?? Czasami mam wrażenie że kariera nie ma większego sensu... Mody też trochę zniszczyły klimat, sami wprowadzamy usprawnienia więc nie ma niespodzianek ;P

27.09.2005
23:08
smile
[49]

Viti [ Ponury Krwiożerca ]

modrzew, Stary Wuj --> Tak myślałem. Dzięki za rady, będzie się trzeba wysilić i pokombinować nad metodą odpalania gry.

vontrapp -> Sęk w tym że gadasz z zasadniczym człowiekiem, który nie kręci (bo jest na to za stary) i świadomie zadaje pytania.

28.09.2005
08:25
[50]

Woytas1 [ Konsul ]

RMATYSIAK --> moda z mlecznymi krowami widziałem bodaj na subsim’ie. Jak to działa i czy w ogóle działa – nie wiem bo póki co nie „modzę”. Raz dlatego, że mój blaszak przy modach – szczególnie graficznych – dostaje zadyszki a dwa, bo zwykle po instalacji modów trzeba zaczynać od początku a ja chciałbym wreszcie „popróbować” XXI.

28.09.2005
12:02
smile
[51]

vontrapp [ Pretorianin ]

ArrT-------->> Witaj! U nas masa biegania w związku z przygotowaniami do urodzin Bazyla (2) i czasu mało na cokolwiek innego (SH3) Kolega wraca z Polski i wiezie mój aerograf z zestawem acryli tamiyii (:, jeszcze tylko trzeba kupić butlę z powietrzem, lub minikompresorek) i ....do dzieła. No wodzie spokojnie, jestem przed 37 patrolem i zbieram sie w sobie by wypłynąć, lecz nie ma kiedy. Dopadłem wczoraj dema CofD2 i troszkę się zasiedziałem. Ładne, dynamiczne i wciągające, Call jak zawsze w dobrej formie. Testowałem Battle of Britain, lecz jakoś model lotu nie za bardzo mi odpowiada....albo program kiepski, albo pilot du.....(jak się nie latało od prawie roku, to i nawyki inne i praktykę dabli wzięli). Pogoda śliczna, choć to prawie październik i nad Północnym powinno ostro wiać, więc spacerki na plaży to sama przyjemność.
Pozdrawiam serdecznie i do następnego multi.
PS Mam całą muzykę z "Das Boot", doskonałe!!!!!

28.09.2005
12:10
smile
[52]

vontrapp [ Pretorianin ]

Drodzy kapitanowie!
SH3, to program, na który czekałem ładnych kilka lat i miazależnie od drobnych usterek i nieścisłości jest fantastyczny. W czasach AoD, czy SHI człowiek myślał nad tym, jak taki symulator powinien wyglądać i .....po latach, dzięki pracy koderów, grafików i rozwojowi naszych PC jest już dobrze, nawet świetnie. Brakuje jednak takich programów jak Fighting Stell, temat zdechł i nikt już nie lubi klasy BB, a szkoda!!!
Pozdrawiam!

28.09.2005
12:37
[53]

edwinos [ Centurion ]

Witam @ll

Od dosc dawna nie gralem w SH 3 i zapomnialem jaki jest sktor klawiszowy, dzieki ktoremu zmienia sie przypisane do klawisza 'Enter' wystrzelenie torpedy z luku.

Zdarza mi sie, ze chcac na mapie nawigacyjnej zwiekszyc uplyw czasu klawiszem '+' omylkowo wciskam 'Enter' i nieszczescie gotowe !!

Prosze o pomoc, a jesli ktos podalby mi jakis namiar/link do polskiego manuala do SH3, to bylbym niezmiernie wdzieczny

28.09.2005
13:11
[54]

vontrapp [ Pretorianin ]

edwinos---->> Już idzie.
Pozdro

28.09.2005
13:51
smile
[55]

edwinos [ Centurion ]

vontrapp ----> dzieki za manuala PL

Nie doszukalem sie w nim jak dokonac zmiany przypisanych klawiszy.

Wiem, ze jest sposob na zmiane klawisza wystrzelenia torpedy 'Enter', bo sam pare miesiecy temu (gdy gralem w SH3) mialem przypisane pod innym klawiszem/kalwiszami (nie kojarze, czy czasem nie bylo to pod kombinacja dwoch klawiszy).

Czekam na Wasze sugestie.

THX

28.09.2005
16:19
[56]

adamcio [ Junior ]

Cześć
edwinos ---->>

Ja poprostu skasowałem wpis w pliku commands_en.cgf (po wyedytowaniu w notatniku) bodajże [cmd 313] Po usunięciu ostatniej linijki gdzie w "" "" jest Enter odpalam torpedy przyciskiem na ekranie :)

28.09.2005
18:25
smile
[57]

edwinos [ Centurion ]

adamcio --->>
faktycznie w pliku: Commands_en.cfg w cmd 313 jest mozliwosc wpisania innego klawisza


mam wobec tego pytanie, jaki powinien byc wpis, jesli chcialbym, aby to byla kombinacja dwoch klawiszy np. 'Enter' + 'Shift' ??

29.09.2005
11:11
[58]

Qbeesh [ Legionista ]

Może ktoś wreszcie mi odpisze.

Zamontowałem daemontoolem tek plik sh3.mds, starforcenightmare'em wyłączyłem CD i nie chce się odpalić: płyta zabezpieczona itd. Może ktoś mi pomóc?

29.09.2005
11:26
smile
[59]

T_bone [ Generalleutnant ]

Qbeesh---> Ale przecież w tym wątku ludzie tylko opisują jak to dostają sraczki, słońca zachodzą i wschodzą i wogóle "o pomoc od tych leszczy jest ciężko" jak sam powiedziałeś więc czemu oczekujesz że ktoś ci pomoże ??

Jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi (link)

29.09.2005
13:22
[60]

Qbeesh [ Legionista ]

Mimo wszystko jestem człowiekiem jakiejś tam wiary i próbuję jeszcze kolejny, któryś już z rzędu raz. Akurat ty T bone jestes gościem, który kiedys próbował mi pomóc, o czym dobrze pamiętam i jestem wdzięczny.

29.09.2005
14:46
smile
[61]

vontrapp [ Pretorianin ]

Qbeesh------------->> Co mam Ci napisać, że nie wiem jak to zrobić? Czasem brak odpowiedzi nie oznacza olewania pacjenta, lecz brak wiedzy. Jest jeszcze sprawa potraktowania forumowiczów w niezbyt miły sposób, więc nie oczekuj czerwonego dywanu i róż po swoim poście.
Jak Kuba Bogu.....
Jeżeli wszystkich masz za leszczy topiących pontony, to może zmień forum i szukaj czegoś na Twoim poziomie intelektualnym.
Pozdrawiam

29.09.2005
14:57
smile
[62]

vontrapp [ Pretorianin ]

Qbeesh--------->> Może sprawdzisz z Anti-Blaxx'em. Powinien sobie poradzić z SF i brakiem płyty.
Pozdrawiam i powodzenia.

29.09.2005
18:50
[63]

Persian [ Legionista ]

Troche nie na temat ale co sadzicie o mojej karierze(maj 1941) chyba niezly wynik?

29.09.2005
19:04
smile
[64]

vontrapp [ Pretorianin ]

Persian------->> Ładny wynik, całkiem całkiem..... (sporo pontonów :) )
Pozdrawiam

30.09.2005
00:05
[65]

-Egon- [ Junior ]

Witam po dluzszej nieobecnosci ale moze po kolei.

Co do zaniku starej gwardii powod jest prosty: nie ma ludzkiego czynnika po drugiej stronie barykady i zadne mody duperelki i inne cudactwa tego nie zmienia. U nas w klanie SH3 to praktycznie jest niegrywalne i w dalszym ciagu nie ma to jak SH2 i DC a ci ktorzy zbojkotuja mnie mowiac ze nie ma generatorka map itp wyjasniam ze nasz klan dysponuje wlasnorecznie stworzonym pakietem ponad 127 misji w ktorych to nam przyjdzie plywac nie tylko u-bootami ale japoncami, holendrami, wlochami, brytolami, amerykancami a po drugiej stronie od kutrow torpedowych roznych narodowosci poczawszy na pancernikach konczywszy :)
Co do gier multi SH3 juz opisywalem w ktorejs poprzedniej czesci ze wystarczy programik hamachi sciagniety z www.hamachi.cc a opis mozecie znalezc tutaj:
https://www.polishseamen-forum.w-n.pl/viewtopic.php?p=1513#1513
Jest to na dzien dzisiejszy jedyny program dzieki ktoremu stworzymy z kilkoma znajomymi wirtualna siec LAN a granie z zagranicznymi lamerami arcedowcami na UBI mija sie z celem, wystarczy sie umowic na gre przez hamachi i tryb LAN ktory to notabene dziala bezproblemowo w stosunku do serwera UBI.
Co do odpalenia gry bez CD wyszedl jakis czas temu cukiereczek pozwalajacy odpalic gre bez CD z informacji udzielonych mi przez klanowiczow to dziala takze i z polska wersja ale glowy uciac nie dam gdyz u mnie SH3 narazie nie dziala (wina systemu albo zrupiecialego HDD). Link dostepny tutaj:
https://www.polishseamen-forum.w-n.pl/viewtopic.php?p=1599#1599
Co do spolszczenia to wydalem pakiecik tyle ze nie wiem czy prawidlowo wyswietlane sa polskie znaki a powod oczywisty, nie mam wersji ENG i nie moge na bierzaco sie bawic przezucaniem plikow z jednej wersji do drugiej wiec ta wersja wyglada na oficjalna link dostepny ponizej:
https://www.polishseamen-forum.w-n.pl/viewtopic.php?t=335

Dla modziarzy informuje ze jeden fan zebral prawie wszystkie najlepsze mody do sh3, skompilowal je tak by nie kolidowly ze soba i wydal w jednej paczce (wreszcie jakas osoba pomyslala tak jak X1 software i co najlepsze nie zazadala za to pieniedzy). Szkoda tylko ze dopiero teraz po wszystkich tych aferach i bojkotach ktos wpadl na taki pomysl.
Co do zawartosci to nie opisuje gdyz szkoda miejsca a napradwe jest tego sporo gdyz po wypakowaniu zestwa ma ponad 600MB. Link do moda i dokumentacji:
https://sh3addon.realsimulation.com/


To tyle z mojej strony ;)
Pozdrowionka

30.09.2005
00:23
[66]

Qbeesh [ Legionista ]

Tak czy inaczej dziękuję panowie i przepraszam.

01.10.2005
03:07
[67]

ArrT [ Centurion ]

vontrapp -->

Jak bedziesz mial okazje wyslij mi jakas wiadomosc przez skypa. Przeinstalowalem system i stracilem kontakty.
Thx.

01.10.2005
14:27
smile
[68]

vontrapp [ Pretorianin ]

ArrT-------->> Jasne! A co Ty o trzeciej nad ranem porabiasz ze swym pc :)
Pozdrawiam

03.10.2005
15:08
[69]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam ArrT-------Cosik Cię nie ma na skype!
Jeszcze są jak widzę problemy z netem.
PS Pusto tu jakoś.

03.10.2005
18:36
[70]

ArrT [ Centurion ]

vontrapp --->

Bylo troszeczke problemow. Teraz powinno byc OK.
Moze dzis uda sie znowu na szeroka wode !!

03.10.2005
20:15
[71]

vontrapp [ Pretorianin ]

ArrT-----------> Już się martwiłem, że coś poważniejszego. Ale na szczęscie wszystko ok.
Pozdrwia.
Nelson7---------> Co u Waszmości, cisza jakaś dziwna nastała. Wszystko gra?
Pozdrawiam

07.10.2005
15:58
[72]

T_bone [ Generalleutnant ]

Reflektory na samolotach ?? A jednak to możliwe ;) Mod Leigh Lights/Merchant Lights pod linkiem...

07.10.2005
21:09
[73]

goldie2 [ Pretorianin ]

witam wszystkich starych wilkow i nowych wilczkow

chcialbym zapytac czy nie mieliscie problemu z zainstalowanie na polska wersje sh3 polskiego patcha 1.4 ktory wypuscila cenega.

mi podaje komunikat taki ze: ..../en_help.txt unkown wersion

ktos sie spotkal z podobnymi klopotami??

07.10.2005
21:55
smile
[74]

Bahr [ Pretorianin ]

yuppi:-DDD, no to teraz jeszcze na Fido czekamy :-)))))) i bedzie hardcore:-DDD

a tak przy okazji, czy ktoś poza mną testuje możetego MEGA MODA , którego zareklamował PL_Egon?
Nie grałem wxcześniej na RUbie, bo mi się ciągle gra pieprzyła, ale teraz hula wszystko i jest ausgezeichnet:D!
Oto moje obserwacje:
Wady:
- nadal trzeba korygowac czas ładowania działa z tej nieznośnej minuty do jakiegoś przyzwoitego czasu
- załogachyba ma ogromne problemy z wypoczywaniem (jak już raz się zmęxczą to już się nie mogą znowu podładowac)
na pierwszym patrolu musiałem wracac do bazy już po trzech tygodniach bo odmawiali posłuszenstwa :-D
- jakieś "orginalne" wyjście na kiosk - możliwe tylko przez właz w kiosku:-) - trwa to milisekundy dłużej, ale może życie uratowac ta różnica

Plusy:
- Nowa ładna szata graf. menu (choc trochę niedopracowana)
- Dostępnośc VII B już we wrześniu '39
- agresywne lotnictwo (celnie cholery zrzucają) przez La Manche nie da się pzrejścspokojnie nawet w '39
- blaszaki już od początku wojny zugzakują gdy chę im załadowac torpedę "prosto w gardło" (poki co udało mi sie załatwic 2 z 7 które tak atakowałem - widoczna redukcja efektywności:-)
- zdeprecjonowanie skuteczności ostrzału z działa - już nie zatopi się korwety 7 pociskami jak dawniej trzeba przed nią pryskac pod wodę i szanowac jak niszczyciela. Trzeba się nieźle nastrzelac żeby cuś zatopic - nawet dobijając storpedowane kaleki. ale za to już nie jest tak, ze byle mała fala się pokaże i już nie można działa obsadzic, oczywiście trudniej celowac - ale o to chodzi:-()
-Sztormy są dużo potężniejsze, momentami Tiefmesser pokazuje 14 m:-) ale buja:-)
- nowy skin U-boota, działa pokładowego i plot'ek
- jest też kilka suuper dzwięków, np Alaaaarm:-) znakomity, ale końcówka trochę niedopradowana - jak nożem uciął
No, to chyba tyle na razie. Najwięcej ile udało mi się uciułac z jednego patrolu to 65.000 BRT:-)
i o to chodzi :-)

na screenie mój U-305 i autentyczną "wiewiórą" na kiosku:-)
a, i pytanko, czy nie znacie namiarów na moda z wiadomościami radiowymi od Lwa w wersji niemiecjiej>? bo wszędzie same angielskie


Pozdro, Bahr


07.10.2005
21:57
smile
[75]

Bahr [ Pretorianin ]

goldie-> a instalowałeś na czysta wersję>? bo inaczej to raczej nie ruszy

Pozdro, Bahr

07.10.2005
23:46
smile
[76]

vontrapp [ Pretorianin ]

Bahr------------ VII w ładnej oprawce, a grafika 88 extra! Co do moda, jednak 105 i 88 miały sporą siłę ognia i potraktowanie jej jako straszak trochę męczy! Na razie kończę 43 i postaram się dociągnąć tę karierę normalnie, ale następna? Może to i dobry pomysł.
PS Może mi umknęło, dasz namiar na tego moda? Będę wdzięczny!
Goldie2-------------instalka z cengi na gołego sh3 pl i bez problemów!
Pozdro dla wszystkich!

08.10.2005
11:03
smile
[77]

Bahr [ Pretorianin ]

vontrapp-> tak, masz rację przesasdzili z tym obniżeniem skuteczności ostrzału, ale muszę powiedziec, że mnie się to akurat podoba:-) - i tak w grze mamy zbyt wiele okazji do wykorzystywania Bordkanone:-) Jak wgrałem tego moda to karierę zaczłąłem od początku, bo w poprzedniej w drugiej połowie '41 miałem 650 000 BRT -idiotyczny wynik. Link do tego "cuda" poniżej:-)

Ponawiam pytanko o to czy nie znacie namiarów na moda z wiadomościami radiowymi od Lwa w wersji niemiecjiej? bo wszędzie same angielskie;-(. i dołożę jeszcze jedno: dasintra polecał mi cuś co redukuje BRT zatopionych statków nazywało się to "Improvedconvoys",czy jakos tak, ale on raczej nic mi nie zmienił w tonażu tylko zmienił kształt konwojów i skład. A może jest kilka rodzajów tego moda? Jak cuś wiecie to piszcie:-)


Pozdro, Bahr

08.10.2005
11:57
smile
[78]

vontrapp [ Pretorianin ]

Bahr-----> Z tego co wiem z improved zmieniono faktycznie skład jednostek w konwoju (mniej c2, c3 i t3) a nie ich tonaż, co do komunikatów- nie mam pojęcia, ale jeżeli lubisz oryginalkę dostałem od nelsona7 namiary na audycje radiowe i muzykę z lat 36-45 po gramofon, jak chcesz daj znać.
Pozdrawiam

08.10.2005
13:38
smile
[79]

Bahr [ Pretorianin ]

no jasne, że chcę:-))) zarzuc linkami:-)
chociaż nie wiem czy masz cuś nowego, bo już od dawna poluję na takie rzeczy i uzbierało się już tego (marsze i piosenki propagandowe niemieckie, ruskie,, piosenki cywilne niemieckie , rosyjskie, francuskie, angielskie) ok 1,5 GB. Jak chodzi o audycje radiowe i różne nagrania przemówień, mam tylko małą garstkę, ale za to ważne Np: oficjalna reakcja Hitlera w Reichstagu na rozpoczęcie wojny z polską ("...Polska po raz pierwszy dzisiaj w nocy strzelała na naszym własnym terytorium używając regularnych wojsk. Od godziny 5:45 odpowiadamy na ten atak ogniem. Od tej pory na bombę będziemy odpowiadac bombą!..."). jest też wypowiedzenie wojny Japonii przez Rooswelta i parę innych. Ale najbardziej cenię sobie. Przemówienie Grossadmiralla Dönitz'a z okazji przejęcia stanowiska Kanclerza - mam to od jakiegoś miesiąca:-) pierwszy raz usłyszałem wtedy głos Lwa:-) Jak ktoś chce to prześlę na mail'a:-)))
Ciekaw jestem jakie godła noszą wasze okręty? hmm? wrzuccie screeny:-)

Pozdro, Bahr

08.10.2005
14:16
smile
[80]

vontrapp [ Pretorianin ]

Bahr----------------> Chylę czoła! Fantastyczny zbiorek, zresztą w słuchania audycji jest coś niesamowitego, to po trosze jak cofnięcie się do przeszłości o te kilkadziesiąt! Pewnie masz namiary na tę stronę, lecz sprawdź.
Co do ryngrafu, na kiosku - tarcza herbowa z czerwonym krzyżem na białym tle (po prostu flaga Anglii)
https://sh3records.realsimulation.com/
Pozdrawiam
PS Fotka nieaktualna, ale jedyna z shildem, teraz to IX C2 i flakwerling na decku

08.10.2005
14:17
smile
[81]

vontrapp [ Pretorianin ]

O właśnie taki :)

08.10.2005
18:42
[82]

nelson7 [ Pretorianin ]

witam po chwilowej przerwie
byłem na służbowym wyjezdzie z roboty,wróciłem i przejdę od razu do rzeczy,więc wypływam na 34-rty patrol w maju 44r' wreszcie na upragnionym u-boocie XXI.po kupnie zaraz wyposażyłem go we wszelkie możliwe najnowsze rzeczy ale nie musiałem zadużo kupować bo był od razu wyposażony praktycznie we wszystkie rzeczy za wyjątkie paru...tylko jedno mnie wkurza strasznie że nowy u-boot niestety też ma ten sam numer (U-46) co poprzedni VIIC na którym pływałem
może istnieje jakiś hotfix albo mod który by to fixował?.
witaj vontrapp,co tam u ciebie słychać i jak ci idzie z patrolami? który masz już rok?
pozdrawiam i życzę powodzenia...

08.10.2005
19:25
smile
[83]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witaj! Gratulacje z okazji nowego nabytku, XXI to wspaniały sprzęt i trzeba na niego zapracować. Kilka postów wstecz pytałem co u Ciebie, bo jakoś zniknąłeś z forum, ale na szczęście wszystko jest ok. U mnie początek 44 i ostre zbieranie pp na XXI, gram na 76% więc trochę trzeba się postarac. Mam nadzieję, że wszystko się uda i już za kilka miesięcy zmienię "Das Boota"
Dzięki za pamięć i życzenia - w pełni odwzajemnione.

08.10.2005
19:31
smile
[84]

vontrapp [ Pretorianin ]

ArrT-------------> Co tam u Waszmości? Staram się podzielić czas przy sprzęcie na SHIII, BF2 i jeszcze poćwiczyć latanie w IL2 FB...bywa nerwowo, nie tracę jednak zapału i testuję nową klawiaturę mojej córki. Trochę jej to przeszkadza, że bez pozwolenia, Na wodzie ok!
Pozdrawiam.
PS Za oknami szaro, idzie chyba już jesień.

08.10.2005
20:32
[85]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp --->> dzięki za gratulację rzeczywiście ciężko było zarobić na XXI,ale trochę mnie martwi taka rzecz że kupiłem XXI w kwietniu 44r' a po zamianie u-boota trzeba odczekać miesiąc i mam maj 44r' o czym już pisałem a wojna się kończy w maju 45r' czyli mam 12-ście miesięcy jeszcze i jakieś sześć patroli bo pobyt każdy w bazie po patrolu to 28 dni i chyba skrócę sobie ten czas pobytu w bazie do tygodnia może dziesięciu dni.a robi się to modyfikując plik Basic.CFG w którym trzeba odszukać wpis NbDaysInBase=28 i 28 zmienić na dowolną liczbę jaką się chce.
i tobie też radzę to zmodyfikować gdyż bez tego nie nacieszymy się długim pływaniem na XXI.
a wogóle to przy następnej kampanii od razu na początku dokonam tej modyfikacji z 28 dni na 14
wtedy sporo wydłużę grę a o to chyba chodzi no nie?.

tu podaję ci dokładne namiary na ten plik:
C:\Program Files\Ubisoft\SilentHunterIII\data\Cfg\\Basic.CFG
pozdrawiam.

08.10.2005
21:01
[86]

jaxa [ Chor��y ]

Panowie Kapitanowie!
Widzę, że spodobał Wam się Improved Uboat. Jest to po prostu kompilacja RUb'a Beery'ego i różnych modów graficznych, dźwiękowych i "enginowych", której dokonał oRGy, bo wpieniało go instalowanie pojedynczo wszystkiego co mu się podoba. Ja od dłuższego czasu gram tylko na zestawie RUb 1.43 i SH3Commander2 z dołączonymi różnego rodzaju modami (taki mój prywatny Improved Uboat :-), gdyż nie wszystko w IUb mi się podoba (np. mundury załogi są tylko trochę lepsze, zdecydowanie najlepszym modem do zmiany mundurów jest Ace's HiResUniforms Mk.2 z teksturami w wysokiej rozdzielczości). Do tego gorąco polecam Harbour Traffic Rubiniego, mod dodający życie w portach, U-Flaki oraz w najnowszej wersji statki zaopatrzeniowe ubootów i "mleczne krowy" (o delfinach nie wspominając).
Ogólnie rzecz biorąc zestawienie Rub/SH3 Commander/HT polecane jest osobom zainteresowanym maksymalnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Tutaj nie ma mowy o zatapianiu ponad 100 tys. BRT w trakcie jednego patrolu.
A'propos działa w RUb'ie - temat ten wałkowany był wielokrotnie na subsim.com. Moim zdaniem 60 sek na przeładunek działa to przegięcie, natomiast zmniejszenie siły rażenia pocisku jest jak najbardziej uzasadnione, teraz nie ma mowy o zatopieniu C2 o wyporności ok. 6 tys. BRT pięcioma strzałami z działa. Jeśli ktoś chce zmienić sobie czas przeładunku, to łatwo to zrobić poprzez SH3Commander, gdzie jest odpowiednia opcja w ustawieniach (podobnie zresztą jak zmiana numeru okrętu, o którą ktoś pytał).
Ogólnie rzecz biorąc gra na RUb, SH3Commander2 i HT jest kapitalna i dająca maksimum satysfakcji, dlatego gorąco polecam ten zestaw. Ponadto wejdżcie na subsim.com i https://u-boot.realsimulation.com/ a znajdziecie tam mnóstwo kapitalnych modów, które stwarzają z SH3 zupełnie nową grę.
Pomyslnych łowów!

08.10.2005
21:11
smile
[87]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam!---------------------> Jak zawsze jesteś niesamowity i pomocny ze wszech miar. Co do XXI i pobytu w bazie doskonły pomysł!
Pozdrawiam
PS Czasem martwię się, że forum zdechnie i mam nadzieję, że złapię Cię na Skype! Pojawiaj się tam czasem (wiem, wiem mało czasu, ale postaraj się )

08.10.2005
21:35
smile
[88]

vontrapp [ Pretorianin ]

jaxa--------------------> Nic dodać nic ująć!!!! Fantastyczna analiza tematu, jednak czasem boję się zbytniej modyfikacji, może następną turę z modami na full. Taki konserwatywny lekko bywam, lecz nic co ludzkie....
PS A jednak teksty o modach budują nić dramaturgii i chęci czegoś nowego!!
Serdeczne pozdrowienia!

08.10.2005
21:36
smile
[89]

vontrapp [ Pretorianin ]

ArrT co u Ciebie, cisza taka w sonarze, że.....
Pozdro

08.10.2005
21:38
smile
[90]

vontrapp [ Pretorianin ]

Słyszałem o problemach z odbiciem XXI w wodzie, tak na prawdę to pytanie chyba do nelsona7 :) I jak to wygląda? Czy grafika jest ok?
Pozdro

08.10.2005
21:47
[91]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp--->> nie wiem bo gram bez widoków zewn.
ale w realizmie przestawię i ci powiem.

08.10.2005
21:50
smile
[92]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7---> sorki za pytanie, lecz dzięki za odpowiedź!
Daj raz sobie widok z zewnątrz i ...powiedz co widzisz.
Dzięki

08.10.2005
21:52
[93]

jaxa [ Chor��y ]

vontrapp - dzięki za opinię, naprawdę szczerze polecam Ci RUb/SH3Commander/Harbour Traffic, to jest zupełnie inna gra niż zwykły SH3. Jeśli zależy Ci na realizmie to nie masz wyboru, musisz to mieć :-) Ja teraz za Chiny ludowe nie wróciłbym do zwykłego SH3.
Jeśli chodzi Ci zaś o odbicia w wodzie, to w zwykłym SH3 jest to kompletnie skopane, odbić nie mają typy II, IX i XXI, tylko typ VII. Sergbuto z forum subsim.com (najlepsze źródło wiedzy o modach do SH3) stworzył mod, który to naprawia (UboatReflectionsFix). Również w najnowszym RUb 1.44 ten mod jest zaimplementowany.

08.10.2005
22:23
smile
[94]

vontrapp [ Pretorianin ]

jaxa--------> Dajesz do myślenia!!!To jak z kobietami, zanim nie poznasz, nie wiesz :) Co do odbić to w czystym jednak są!!!!
Pozdrawiam i dzięki za radę i prośba mam kilka namiarów na mody, jeżeli masz wszystko w kupie daj namiary, a może....
Pozdrawiam!
PS Może obrazek z SHII bez modów z odbiciem :)

08.10.2005
22:32
[95]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp --->>no niestety niedobrze to wygląda.
bo rzeczywiście XXI nie ma odbicia;(
mam nawet skrinik ale jakoś nie mogę go zamieścić na forum.
ale fakt faktem żadnego odbicia i cienia.....

08.10.2005
22:36
[96]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp jest coś takiego:
Improved U-Boat by oRGy
po rozpakowaniu zajmuje 600mb
ale jeszcze tego nie testowałem
link poniżej
pozdrawiam.

08.10.2005
22:40
[97]

nelson7 [ Pretorianin ]

jak się zamieszcza te fotki z gry?...
format zły czy co?.

08.10.2005
22:52
smile
[98]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7----->prosto i jasno,Print Screen z numerycznej,odpal z (za pomocą crl+V)Painta---akcesoria->paint. Zmień format na jpg i dodaj nazwę. Na forum plik obrazek i wklej zapisany plik z painta. to wszystko

08.10.2005
22:57
smile
[99]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7--------->Naprawdę miło widzieć Cię znów na forum :)

09.10.2005
01:05
[100]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp --->>zmieniłem format na jpg ale coś nie mogę nadal.w każdym bądz razie po zainstalowaniu UboatReflectionsFix jest już wszystko dobrze możesz mi wierzyć na słowo;)
że jest już odbicie.
dzięki jaxa za tą poprawkę...
pozdrawiam...

09.10.2005
02:52
smile
[101]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7------> Jasne że wierzę Ci na słowo lecz do tego potrzebny jest link :) Jak masz to daj, pójdzie na forum :)
Pozdrówka

09.10.2005
02:54
smile
[102]

vontrapp [ Pretorianin ]

nelson7, jak masz chwilkę to jeste na skype pogadamy!

09.10.2005
11:52
[103]

jaxa [ Chor��y ]

vontrapp - polecam Ci poniższy zestaw, używany przeze mnie, przetestowany i bardzo polecany, bo naprawdę wiele zmienia w grze (jest prawie ja w realu:-)
1. RUb 1.43 lub najnowszy RUb 1.44
2. SH3Commander2
3. Harbour Traffic 1.45 for RUb 1.43 (ewentualnie HT 1.46 for RUb 1.44)
4. Bordinstrumente 0.9 (nowe zegary wskaźników)
5. Lights_fixed (dodaje reflektory na statkach i reflektory Leigh'a na samolotach aliantów)
6. Ace's HiRes_Uniforms_and_Medals Mk.2 (fantastyczne mundury w wysokiej rozdzielczości)
7. AilDialsMod lub PascalDials (nowe wskaźniki stanu paliwa, naładowania akumulatorów, poziomu O2 i CO2)
8. AilHiResMoon 2.5 (księżyc w wysokiej rozdzielczości)
9. Ail SkyMod v.2 (fantastyczne chmury i niebo)
10. AilSmokeMod (fotorealistyczny dym)
11. AilWakeMod v.2 (nowe fale i odkosy dziobowe)
12. AilParticlesMod (fotorealistyczne wybuchy, dymy z kominów itp)
13. HarbourMod v2.1 (lepsze budynki portowe, dźwigi itp)
14. LandscapeMod (ładniejsze krajobrazy)
15. TreeMod (ładniejsze drzewa)
16. CapitanAmerica OfficerIconMod v1.1 (zamiast głów oficerów w lewym dolnym rogu ekranu widoki odpowiednich stanowisk na okręcie)
17. Transparent Torpedo Loading Screen (przezroczyste tło stanu torped)
18. Pascal's Crew Faces (lepszej jakości twarze marynarzy)
19. Pascal's Binocular Texture (ładniejsze lornetki marynarzy wachtowych)
20. HiRes_Flag_Mod (bandery statków i okrętów w wysokiej rozdzielczości)
21. Improved Meat and Vegetables (ładniejsze mięso, wędliny i owoce na okręcie :-)
22. Sergbuto's Multiple Warship Skins v.2 (automatycznie zmienia kamuflaże okrętów)
23. Ship Hunter's Sub Interior Textures (lepsze tekstury wnętrza okrętu)
24. ACHSoundMod v1.1 (moja własna robota, nowe pliki dźwiękowe dla dział i działek plot, peryskopu, silników, wyrzutni torped itp, skompilowane z wielu różnych modów dźwiękowych)
25. SH3 Gramophone randomizer by JXP (program do losowej zmiany kolejności odtwarzania muzyczek przez operatora radia) z kilkaset mega utworów z epoki

Po zainstalowaniu tego wszystkiego (najlepiej programikiem jsgme, który jest fantastycznym managerem modów) gra nabiera zupełnie nowego oblicza.
Osobiście nie używam Improved Uboat oRGy'iego, gdyż nie wszystko mi się w nim podoba, wybrałem sobie z niego tylko kilka rzeczy).
Wszystkie podane przeze mnie mody można pościągać za friko z https://u-boot.realsimulation.com/ po wcześniejszym zarejestrowaniu się.
Miłej zabawy!

09.10.2005
12:12
smile
[104]

vontrapp [ Pretorianin ]

jaxa-------------> Dziękuję Ci bardzo za wklad pracy i poświęcony czas na podanie modów! Strasznie to miłe, mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję się odwdzięczyć! Już zaczynam ściągać.
Serdeczne dzięki!

09.10.2005
12:26
[105]

jaxa [ Chor��y ]

vontrapp - cała przyjemność po mojej stronie, do tego powinno służyć forum. Polecam Ci zresztą również forum na subsim.com, to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat SH3.
Daj znać, czy mój zestaw znalazł Twoje uznanie. Pozdrawiam.

10.10.2005
17:38
[106]

ArrT [ Centurion ]

vontrapp --->
Pozdrowka! niestety nie bylo mnie w domu , mala delegacja, a jutro znowu wyjazd, bede dopiero w niedziele.

Wide iz maz juz fb2, mam nadzieje iz z wszystkimi dodatkami i wkrotce bedziemy mogli razem polatac.

W SH3 - mam juz 25640 renomy i pazdziernik 42 jeszcze troszke i bede mial na XXI. Juz nie moge sie doczekac. Ostatni tylko 1 patrol ale byl owocny i prawie 1800 renomy, takie to lubie

11.10.2005
09:41
[107]

nelson7 [ Pretorianin ]

właśnie skończyłem 34-rty patrol,pierwszy u-bootem XXI i mam mieszane odczucia bo
a).chyba nie widać wybranego herbu na kiosku.(patrzyłem,patrzyłem ale się nie dopatrzyłem-;)
b).brak komunikatu o naładowaniu akumulatorów na 100%-co jest męczące trochę.
c).nisko osadzony peryskop -przy atakach w czasie sztormu bardzo utrudnia namierzanie.
d).trzeba nauczyć się nim pływać (pływa się zupełnie inaczej niż siódemką)
e).cholernie słabe działka p.plot.
f).mała zwrotność,VIIC ma sporo lepszą.
atuty to:prędkość podwodna,szybkie zanurzanie alarmowe,zapas torped i mocne akumulatory,
szczególnie przy wolnej pręd.-3 knoty,lepsza wentylacja i to chyba wszystko...
muszę kończyć bo wychodzę,na koniec powiem jedno-
w przyszłej kampanii maksymalnie biorę VIIC/42 z dobrą p.plot.....

11.10.2005
09:45
[108]

nelson7 [ Pretorianin ]

i jeszcze jeden atut, przy ustawieniu reala na długi załadunek torped XXI przy czterech doświadczonych torpedystach ładuje torpedę w dwie minuty.....

12.10.2005
13:48
[109]

CATAN [ Konsul ]

no witam po długiej nieobecności:))
Widzę Wuju też się udziela, jak miło:)
Zacząłem znowu wypływać w morze i już się wkur....
Bez sensu: mam IXC zmieniłem port z Lorient na Brest (wychodzenie z Lorient no comments), i co?
Dostaję co chwila takie patrole, że głupota: kraniec afryki albo daleko w ameryce. Co śmieszniejsze: nie mam szans tam dopłynąć! Od razu wyświetla mi N/A. Efekt: płynę ja sobie spokojnie na północ wysp brytyjskich po drodze polując na elektrobooty i tyle... Mój sposób na fregaty flower i kutry uzbrojone: w zanurzeniu czekam aż przejdzie, potem wynurzenie, max speed i zanim idealnie za rufą, i jak mnie zobaczy (albo tak z 1500m) salwa raz po raz, zanim się odwróci żeby odpowiedzieć, zrobi zwrot przez kil:))
Nelson7---> to chyba ty pisałeś, że w IX z dużym działkiem plot nie ma możliwości montażu deck guna? Jak to wygląda? Wylatuje automatycznie czy jak? to ile mam wtedy flaków? 2 lighty+1 heavy? Równlolegle zacząłem drugą grę i po kilku rejsach na type II :) mam już VIIB i nie zamierzam z VII rezygnować już do końca gry, przynajmniej rejony patrolownia jakieś sensowne.
I dlaczego pomimo 30 patroli nie spotkałem ani jednego okrętu wojennego większego niż destroyer? Nie liczę lekkiego krążownika na redzie Loch Eve. A tu piszecie o pancerikach normalnie, szok. Co robię nie tak:), gdzie one się kryją? W sumie nie zwiedzałem Scapa:))) Aha gram na podstawce po czyszczeniu kompa. Pozdrawiam z podwodniackim bul bul whoooos

12.10.2005
16:48
smile
[110]

Bahr [ Pretorianin ]

Nelson->
ad e) - możliwe że to celowe - pod koniec wojny alianckie ptactwo nad Atlantykiem miało silnie opancerzone poszycie na spodzie i burtach kadłuba oraz w gondolach silnikowych:) Niemcy strzelali i patrzyli jak wszystko, co wystrzeliwali, a co nie miało więcej niż 20mm poprostu odbija się od atakujących samolotów. Może to dlatego:)

ad f) to chyba normalne, nie?:) czy byłbyś zaskoczony, gdy po przesiadce z Bf-109 na He-111 stwierdziłbyś, że Heinkel jest mniej zwrotny?:) im coś większe tym toporniejsze:)

CATAN->jak chcesz spotkac coś większego niż niszczyciel to albo zainstaluj parę modów, i/lub kręc się częściej w miejscach gdzie można te jednostki spotkac (Gibraltar, Szetlandy):) Niech żyje VII:))))

obrazek pt:" Niewiele, kurna, brakowało":)--->>>
Pozdro, Bahr

12.10.2005
23:24
smile
[111]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam Wszystkich Podwodnych!
ArrT -------------na razie męczę BF2 + 1.03, jeszcze troszkę i mam wyższy stopień (coś jak nasz sierżant sztabowy) i nową broń :) Poza tym ok! Cisza sielanka i jesień (ciepla) za oknem, Pozdrawiam i gratuluję sukcesów!
CATAN---------Pociesz się,ze u mnie już 36 patrol kniec 43 i też żadnego BB na koncie, tak bywa. Co do oplotu, na dużym kiosku mam w ausf IX D2 2x2x2cm flakwerling i 1x4x2cx cm flakwerling (zamiast 1x3,7cm) lecz problemem ne są osiągi, czy efektywność oplotu, lecz ilość samolotów. Po pewnym czasie i sporych sukcesach zaczyna brakować amunicji i pozostaje tylko chodzenie na peryskopowej! Pozdrawiam!
Bahr----->no niewiele! Nelson7 ma za złe parametry manewrowości typu XXI, jak się pływa IX, wszystko inne jest zwrotne jak ścigacz :)

13.10.2005
20:14
smile
[112]

timurczak [ Junior ]

Wiem że ktoś już o to pytał, ale nie mogę znależć posta. Mam piracką wersję SHIII z patchem 1.4b widok z peryskopu jest czarny, a z uzo normalny co zrobić??
moja konfiguracja to: Athlon XP+2500, 513 ram, GF 5200 ultima

14.10.2005
15:28
smile
[113]

rico31 [ Pretorianin ]

timurczak-->>>jak ty to zrobiłes że masz piracką wersje z patchem 1.4b hmmm?????
a tak przy okazji witam wszystkie WILKI MORSKIE ahoj !

14.10.2005
15:39
smile
[114]

legrooch [ MPO Squad Member ]

rico31 ==> Od prawie miesiąca jest dostępny dla kopii :)

17.10.2005
12:32
[115]

CATAN [ Konsul ]

Hej koledzy! Mam pytanie o torpedy:
Jak na razie nie widzę specjalnej różnicy między między Falke a Zaankonung, ta druga jest ciut szybsza, ale za to pierwsza ma fenomenalny zasięg (7,5) co przy długiej pogoni za celem jest nie bez znaczenia. na razie skuteczność nowej broni 100%!!! A jak później? Czy niszczyciele ciągną za sobą zmyłki? (źródła dźwięku).
A jak wasze doświadczenia z tymi torpedami? Jaie zapalniki stosujecie? Mnie raz wkurzył Clemson: normalnie łyknął węgorza w rufę, ale tylko urwało mu jedną śrubę i popłynąl dalej!!! Co prawda 3kts i parowa type a na fast zakończył sprawę.
No i jeszcze jedno pojawiła mi się nowa torpeda:
Type VII, to taki rodzaj Fat ale z "naprawionym problemem 90 stopni" o co biega???
I o co chodzi w opisie klasycznego fata, że może robić koła (circle), przeca w ustawieniach fata jest tylko taka zygzakowata trasa.
A może czegoś nie wiem?
Kurczę, a najbardziej lubię te ataki na konwoje w sztormie, eskorta bardziej walczy z falami niż ze mną, wynik ostatniego ataku: 2*T3, 2*T2, 1 C2 (napatoczył się na pudło:) i co najważniejsze dwa zastopowane troop transporty! Ale z T3 było ciężko: jeden co prawda zszedł po 1, ale profilaktycznie puściłem salwę, więc jedna się zmarnowała, no ale do drugiego to walnąłem 3 zanim się zatrzymał, dłuuugo się fajczył aż wreszcie poszedł na dno. A że sztorm był dziarski to tylko zapalniki uderzeniowe (no i T2 tak podskoczył na fali, że węgorz przeszedł tuż pod nim i.... walnął w C2:))
Odnośnie plot: VII z trzema wieżyczkami z podwójnymi działkami 38mm wygląda jak mały krążownik pomocniczy!!! Długaśne lufy, czaaad, jutro wrzucę screen:)

17.10.2005
13:35
[116]

Gonzo2005 [ Junior ]

Nie będę wołał "na pomoc" itp. Chcę tylko zwrócić na forum uwagę na kilka "drobnych" błędów, jakie mi się trafiły w grze (oryginał kupiony w Media Markecie):
1. Akademia - strzelanie z działka pokładowego: gra regularnie wywala się do pulpitu po zatopieniu 3-ciej jednostki (nieważne w jakiej kolejności się je zatapia).
2. Akademia - strzelanie z działka p.lot.: pomimo zestrzelenia wszystkich samolotów gra nie zalicza egzaminu.
3. Akademia - torpedy: pomimo trafiania torpedami w śródokręcie dowolnego statku torpedy nie eksplodują. Trafienie widać na podglądzie.
4. Misje pojedyczne: nie ma żadnej (!) możliwości zapisania gry. Po wybraniu opcji "zapisz" (lub jakoś tak podobnie) wpisuję nazwę save'a i klikam "zapisz". Przy próbie wczytania brak nazwy zrobionego przed chwilą save'a na liście do wczytania.
5. Problemy z dźwiękiem - słychać dziwny pogłos, jakby metaliczne echo.
6. Najlepsze na koniec. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na błędy jest reinstalacja gry. Dla pewności zrobiłem deinstalację, program pokazał, że deinstalacja się powiodła. Ja, zadowolony, zaglądam do katalogu, gdzie była zainstalowana gra a tu niespodzianka. Wszystkie pliki na miejscu, a "sh3.exe" działa bez zarzutu i program się poprawnie uruchamia.
Nie piszę o konfiguracji PC-ta, bo to nie ma sensu, skoro chodziły (i chodzą) bez problemu Doom III, Half Life 2, Far Cry, Splinter Cell: Chaos Theory, Rome: TW i parę podobnych zabawek.
Specjalne pozdrowienia dla Cenegi.

17.10.2005
15:51
[117]

goldie2 [ Pretorianin ]

heh .. widze ze kazdy orginal inaczej dziala :P .. jednym wywala gierke nie wiadomo dlaczego, innym przytrafiaja sie dziwne przypadlosci, ktorych nie bylo wczesniej .. chyba sprzedam swoja gierke na allegro bo cos mnie zaczyna irytowac. Ostatnio po miesiacu przerwy zainstalowlaem wszystko na nowo. Sh3 wywalilo sie w trakcie 2 misji podczas standarowego rejsu, moze spokojnie, nic sie nie dzialo a tu nagle kernell.. mysle ze to jakas dywersja mlodziezy wszechpolskiej...

21.10.2005
21:21
smile
[118]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam serdecznie!
Hmm pustki jakoweś na forum naszym, fakt za okem jeśień i deprecha dopada na suchym lądzie!
Mam nadzieję, że jeszcze pływacie i wszystko u Was ok.
Pozdrowienia dla ArrTa, Hptm Moldersa i Nelsona7 i całego naszego grona.
PS XXI coraz bliżej, ale jeszcze......trochę potrwa.

24.10.2005
18:34
[119]

nelson7 [ Pretorianin ]

witam vontrapp ;)
ja jedną kampanię w sh3 mam już za sobą teraz gram drugą i jestem po trzech patrolach dopiero
-wspaniała gra a poza tym morduję tego bf'a bo jeszcze mi zostało niecałe 500 pkt do kolejnego stopnia,a i jeszcze trochę pykam w barbarian invasion ale naprawdę niewiele.podstawa to sh3 i
bf 2.
pozdrawiam.

24.10.2005
21:35
[120]

nelson7 [ Pretorianin ]

vontrapp--->> ooo... widzę że żeśmy dzisiaj zdobyli to samo odznaczenie medyka ale to już temat nie na to forum...
pozdrawiam cię serdecznie...

25.10.2005
11:00
[121]

CATAN [ Konsul ]

Cześć podwodniacy!
Jestem po 41 patrolu (!), żadnych większych okrętów wojennych na koncie:(
Ja zostanę przy IXD2 :XXI ma mniej torped a artyleria pokładowa do bani! Aha! Zamiast poczwórnego działka 20mm polecam podwójną armatę M24: krótka seria i coastale czy small merchanty idą na dno! Udało mi się wypatrzyć malutki konwój, niszczyciel zszedł od wachlarza torped a że było spokojne morze to wybrałem walkę altyleryjską z dwoma C2. Odziwo chyba z 10 small i coastal merchantów było bez uzbrojenia, co pod koniec 43 roku należy do żadkości.
Wczoraj pod koniec patrolu wpadłem na parkę small tankerów. Uzbrojone po zęby, miałem tylko dwie torpedy w tym 1 falke. Wynik: jeden plumknął, a drugi bez śrub majtał się bezradnie. Po wynurzeniu i rozbrojeniu (M24) przeciwnika wystrzelałem całą amunicję i nic. Dopiero po dwukrotnym taranowaniu :)) skubaniec poszedł na dno. Uderzenie było tak duże, że cały dziób zanalazł się na pokładzie tankowca! No i z 3% hull integrity wróciłem go portu...
Aha wiem już o co biega z nowymi torpedami Lut 1: są supeeer! Mogę ustawić tor zygzakowania jak chcę, naprawdę mnóstwo możliwości, no i wreszcie można ustawić ją na fast!

25.10.2005
18:01
[122]

ArrT [ Centurion ]

Witam

Serdeczne pozdrowienia dla Vontrappa, Hptm Moldersa i Nelsona7.
Z czasem krucho udolo mi sie rozegrac tylko dwa patrole. Jeszcze 3500 renomy i bede mial 30 000 to chyba powinno starczyc na XXI.

moze bysmy sie tak umowili na jakies wspolne polowanko w sieci?

ArrT

01.11.2005
20:13
smile
[123]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

Witajcie ponownie, Podwodniacy! Czy tokoniec watku o silencie? nie moge znalezc linka do nastepnej strony!Pomocy:)))

02.11.2005
01:20
[124]

nelson7 [ Pretorianin ]

Hptm. Mölders--->> na razie nie ma następnego wątku czyli innymi słowy forum powoli zamiera
he chyba tylko ja jeszcze pykam codziennie w silenta - inni chyba już sobie dali spokój niestety.
pozdrawiam cię Mölders a przy okazji ArrTa i vontrappa oczywiscie i zabieram się za kolejny patrol...

02.11.2005
09:53
smile
[125]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

ja tam caly czas pogrywam, ostatnio przesiadlem sie nawet na wersje 1.4 i zaczalem z tego powodu kampanie po raz setny od poczatku:))).Bylem na wakacje przez miesiac w Polsce a ze nie mam netu w chacie u rodzicow i mialem inne rzeczy na glowie :)))) jakos nie udalo mi sie skrobnac niczego przez ten czas. Alw porobilem ostatnio nowe screeny z silenta, wiec jak tylko wroce z zajec to je zalacze...Moze ktos tu jeszcze zajrzy:))) Pozdrawiam

02.11.2005
09:55
smile
[126]

Bahr [ Pretorianin ]

Hehe, no co wy:-) ja napewno o Silencie nie zapomniałem:) - może nie gram co dziennie (wczoraj pierwszy raz od 3 tygodni, ale ..gram:)

Teraz czekac z utęsknieniem na DC II - wtedy zacznie się zabawa na dosłowne 100%. tylko kiedy to będzie - i czy wogóle?

Pozdro, Bahr

02.11.2005
10:57
[127]

CATAN [ Konsul ]

Helo!
Mam problem: w mojej "wersji" czasem mam problem z zewnętrznymi torpedami: ekran miga i torpedy po próbie przeniesienia do wewnętrznych pomieszczeń... znikają.. przy kontakcie z bazą jest właściwa ilość, tzn "widzi" tego czego nie ma a powinno być. Czasem po restarcie jest ok, ale już dwa razy robiłem reinstalkę. Wkurzające, jakieś pomysły? O dziwo działa toto wybiórczo: w drugiej, równoległej kampanii alles klar. Czy ktoś pływał coś na morzu śródziemnym? Jakieś ciekawe zdobycze? Mi przydażył się fajny bug: przy wyjściu z portu cała świta była dok dalej: przy kadłubioe u-boota na pomoście, a ja wypływałem przy puściutkim nabrzeżu...
Aha a mod 1.4 dużo zmienia?

02.11.2005
12:31
[128]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

tez czasami mam takie akcje z zewnetrznymi torpedami...nie wiem od czego to zalezy...czasami na patrolu sie pojawia a czasami nie:))) Ja przepadowuje zewnetrzne dopiero jak mam miejsce na wszystkie na raz a nie pojedynczo, wtedy zawsze sie udaje:))) Raz "dla jaj" poplynalem sobie na Morze Srodziemne zahaczajac o Gibraltar, gdzie stal w porcie az jeden Küstenschiff:))), ale w 1.4 udalo mi sie nareszcie natrafic na cos wiekszego nich merche:))) Poza tym oprocz dodatkowych i wyjatkowo oblesnych dzwigow portowych urody jak z halflife'a nie widzialem optycznie zadnych roznic. Troche nowych komend, meldujacy cos koles przy hydro...i to chyba wszystko. Pozdrawiam

02.11.2005
19:57
[129]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

heh DC z grafa z obecnego silenta bylby miodny...z przyjemnoscia pogrywalem sobie w poprzednia wersje a gdyby dodac tak do niej dynamiczna kampanie itd....ech rozmarzylem sie:)))

02.11.2005
23:28
[130]

nelson7 [ Pretorianin ]

gdyby naprawdę wyszedł DC II to by było coś wspaniałego!

03.11.2005
22:46
smile
[131]

vontrapp [ Pretorianin ]

Lokalne pogłoski o przygasającym forum są nazbyt pesymistyczne, po prostu trywialny brak czasu i wysoki stopień zabiegania. A do tego BF2 i CoD2, które koniecznie należy sprawdzić pod wzgledem merytorycznym .....he he. Polecam Point du Hoc! Porównywałem wizję autorów i grafików z oryginalnymi zdęciami tej baterii i słowa uznania za slęczenie nad mapami i fotografiami z 1944. SH III jest programem wybitnym i jako taki nie obawia się o swe miejsce na moim HD. Co do torped, faktycznie czasem pojawia się radosne interlace i ....torpeda znika - czysty D Coperfield!! Pozdrawiam wszystkich, a przede wszystkim Tych Co Wiedzą!
Pozdrowienia
Trapp

04.11.2005
08:42
[132]

CATAN [ Konsul ]

Helo! Już wiem! Po prostu przy przeładowywaniu z externalów lepiej nie prowadzić w tym samym czasie przeładowania wyrzutni. Ja poczekałem aż załadują, save, reboot, load i ok!
Ale niestety bezsens mi się trafił: chciałem popływać w la spazia: no, to już koniec 44' więc baza przeniesiona już do Toulone w e Francji. Myślę spoko, a jaki mam patrol? ES coś tam! Czyli muszę przechodzić przez Gibraltar! Bez sensuuu, to z Brestu miałbym łatwiej.
Wczoraj: zostały cztery torpedy w tym 1 falke. Na horyzoncie malutki konwój (1 Somers, 2*Liberty, 3*C2, Small tanker ST, T3 i drobnica, a wsumie jakieś 18 łajb). Podchodzimy od frontu konwoju. Niestety pomimo wysokiej fali (15) niszczyciel mnie namierza. Zejście na 30m, decoy i powoli umykam mu, ale konwój już zygzkuje. Pośpiesznie wypuszczam torpedy do small tankera, który idze w 1 lini. Odległość jakieś 1100m, puszczam Lut 1 i falke. Po drodze falke zbacza i urywa śrubę Liberty. Lut 1 chybia za rufą, ale dzięki dobrym ustawieniom zawraca i pięknie rozpruwa śródokręcie tankowca. Idzie na dno, nieźle, a mam jeszcze dwie torpedy! Trzymam je na T3, Sommers łapie namiar, ale ja już jestem w środku konwoju, niszczyciel boksuje się z napływającymi na niego kolosami. Puszczam węgorza-pomimo fali ryzykuję i ustawiam magnetyczny zapalnik na 11,5metrów. Trafinie i T3 przełamuje się na pół!!! Została mi jedna torpeda w rufowej wyrzutni. Pomimo, iż to Lut 1 nie bawię się w ustawienia, na szybcika odpalam w stojącego Liberty. Niszczyciel już 300m za rufą, szybkie zejście na 130 m, prawie równo z zanurzającym się niedaleko kadłubem Liberty... Niszczyciel zrzuca kilka serii ale szybko traci kontakt. I tak był dzielny: przy takiej pogodzie Hunty ledwo dają sobie radę z falami. Koniec patrolu wynik jakieś 60 000BRT. Niestety awansów już od dawna nie ma (komplet) może chociaż dodatkowe fajki:)))

04.11.2005
11:37
smile
[133]

vontrapp [ Pretorianin ]

---------> CATAN Miło poczytać! Dobrze zrobione i do tego z finezją, zawsze twierdziłem, że nie ma nic lepszego niż magnetyczna pod kil. Nawet jednostki o sporym tonażu łamią się jak zapałki.
Pozdrawiam.

04.11.2005
11:38
[134]

w_wilk [ Junior ]

Witam
Po dwumiesięcznej przerwie w "pływaniu" i w międzyczasie zmianie sterów na 81.85 pojawiły się u mnie problemy z grafiką - niektóre tekstury na przyrządach i ludziach widać tylko pod pewnym kątem patrzenia. Reinstalacja gry nie pomaga. Czy znacie rozwiazanie bez powrotu do starych sterów (niechętnie ze względu na inne gry) ?
Pozdrawiam

07.11.2005
21:50
[135]

jalusio [ Pretorianin ]

mam pytanko, jestem poczatkujący w sh3. Od radiooperatora mam komunikat że: "dostałem nową wiadomość" , gdzie ją mogę odczytać i jak, probowalem chyba wszystkiego? jestem w misji treningowej nawigacji i nie wiem co mam robić, a podobno trzeba trzymać się instrukcji radiowych.. dzieki za pomoc ewentualną...

08.11.2005
04:01
[136]

vontrapp [ Pretorianin ]

No problem naciśnij M i po kłopocie
Pozdro

08.11.2005
16:04
[137]

jalusio [ Pretorianin ]

wielkie dzięki...

08.11.2005
16:23
[138]

dasintra [ Konsul ]

Witam wszystkie Seewolf'y! Zarówno weteranów, pamiętających początki naszego forum, jak i tych, którzy obecnie utrzymują je przy życiu. Niestety, wybaczcie określenie, ale taka jest przykra prawda - kiedyś jeden wątek wystarczał na zaledwie dwa, trzy dni; teraz...... no cóż, jak nie patrzeć półtora miesiąca.
W każdym razie oświadczam, że nie obraziłem się na Silenta. Jeszcze dzisiaj zamierzam przeprowadzić reinstalacje systemu, nie zapominając o SH3. Chciałbym jednak zgłosić prośbę, abyście wypowiedzieli się na temat modów, które uwazacie za godne ściągnięcia. Widzę, że jaxa w zeszłym miesiącu przeprowadził takie zestawienie, ale przeczytam opinię kazdego kto zechce się w tej kwestii wypowiedzieć. Zależy mi na wysokim stopniu realizmu, chociaż bez przesady.

08.11.2005
21:24
[139]

jaxa [ Chor��y ]

dasintra - podstawą do mówienia o realiźmie w SH3 jest moim zdaniem instalacja RUb Beery'ego, obecnie w najnowszej wersji 1.45, Harbour Traffic_for_RUb Rubini'ego (aktualnie nie ma jeszcze wersji dla RUb 1.45, będzie za ok. tydzień-dwa) oraz SH3Commander (obecnie najnowsza wersja to 2.3), no i oczywiście granie na max ustawieniach i celowaniu manualnym.
Na ten zestaw możesz zarzucić mody, które wymieniłem w swoim poście o polecanych dodatkach (z drobnymi uwagami, np. w aktualnej wersji RUb jest już zaimplementowany Captain America Officer Icon Mod itp.). To jest pakiet, który zapewni Ci maksimum realizmu. Polecam też wypróbowanie pakietu Improved Uboat v.1.01 autorstwa oRGy'ego, który jest kompilacją RUb, HT i mnóstwa modów graficznych, dźwiękowych i wpływających na ustawienia SH3, chociaż osobiście wolę to, co opisałem parę postów wyżej.

09.11.2005
12:44
[140]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

witajcie!
ktos kiedys pytal o hollywood- sam zaczalem go uzywac po tym jak moj okret pekl kiedys na 210m w 0.00000000000001sek i zaloga nie zdazyla piernac nawet przed smiercia...dzis poszedlem troche nizej i mozna podniesc okret powietrzem nawet z takiej glebokosci wtedy kiedy zaczynaja juz latac nity itp...olecam kazdemu kto chce powalczyc troche pod woda z przeciekami. Pozdro

11.11.2005
13:55
[141]

goldie2 [ Pretorianin ]

Witam po dluzszej przerwie :)

Przeprosilem sie ostatnio z sh3, nadal nie pracuje stabilnie ale gierka ma niesamowity klimacik i ciezko z niej zrezygnowac.
Jeszcze troche bede musial powalczyc z "ulepszeniem" dzwiekow itp, ale nic tak nie cieszy ludkiego oka, jak widok konwoju zmierzajacego w twym kierunku o zachodzie slonca.

11.11.2005
20:42
[142]

McClanesHungOver2 [ Generaďż˝ ]

Mam pytanie - jak nazywa sie mod ,który ułatwia ciągłe zmienianie wacht marynarzy ? Jakiś czas temu była o nim mowa ale zapomniałem nazwy? Ewentualnie może ktoś ma od razu link do niego. Z góry dzięki.

11.11.2005
21:11
[143]

McClanesHungOver2 [ Generaďż˝ ]

podbijam

12.11.2005
12:47
smile
[144]

marczol [ Konsul ]

kapitan marczol znów nadaje:) po przerwie spowodowanej niedostępnością sprzętu (granie na kompie kolegi którego mu robiłem) przesiadłem się na laptop służbowy niedawno zakupiony:) Oczywiście start 1939 - 7. Flotylla U-54 VIIB i na dzień dobry kwadracik AM24 - realizm 49%. Poszło dość gałdko w dordze do sektora 2 Małe Statki i C2, potem konwój bez osłony (hehehe) i na dno powędrowały 4x C2 i Mały Tankowiec, na koniec w drodze powrotnej C2 i 2 małe statki. Patrol dość udany coś powyżej 56,000 tonażu, ale punktów renown mało - 1500 z kawałkiem. Duża zawodność topred TII miałem 4 - 3 niewybuchy, a brałem specjalnie żeby w dzień przekiereszować konwój.

Do zobaczenia na Atlantyku!

12.11.2005
19:01
[145]

dasintra [ Konsul ]

Mój powrót do Silenta trwa już trzeci dzień. Za radą kolegi jaxa wgrałem większość wymienionych modów, z niktórych jednak zrezygnowałem, bowiem albo nie mogę ich znaleźć, lub też wydają się one dla mnie lekko niepotrzebne (np. Harbour Traffic - pamiętam że kilka miesięcy temu zbytnio obciążał mojego procesora, ponadto wyjście z portu trwało zdecydowanie za długo). Osobiście uważam, że podstawą jest RuB1.45, który podnosi stopień realizmu w symulacji. Jego największym chyba minusem jest konieczność "odznaczenia" okienka dotyczącego naniesienia kontaktów na mapę w menu opcji. Czasami trzeba poddawać swoją własną wolę prawdziwemu testowi, aby w czasie ataku na konwój nie podpatrywać aktualnej sytuacji na mapie. Zauważyłem również, że w konwojach pojawiają się często krążowniki pomocnicze, co kojarzy mi się z modem "improved convoys", z którego korzystałem jakiś czas temu. Moim zdaniem to duży plus, jednak oby te okręty nie pojawiały się zbyt często po 1941 roku.
Czy ktoś mógłby zarekomendować jakieś skiny do U-Bootów typ VII i IX? Mam ich już kilka, ale ciekaw jestem czy może znacie jakieś nowsze, których jeszcze nie widziałem.

Pozdrawiam

12.11.2005
20:40
[146]

jaxa [ Chor��y ]

dasintra - jeśli zależy Ci na realiźmie, to Harbour Traffic jest wg mnie niezbędny, tak po prostu w rzeczywistości wyglądało wychodzenie i wchodzenie do portu, poza tym dzięki niemu masz inne statki i okręty w portach (a nie tylko port i ty) oraz Milk Cow mod.
RUb słusznie kojarzy Ci się z Improved Convoys, gdyż jest on zaimplementowany w RUb'ie :-)
Co do skinów ubootów, to najbardziej popularne są skiny autorstwa Fubar'a (do ściągnięcia z https://u-boot.realsimulation.com), aczkolwiek jak dla mnie są one mniej realistyczne od defaultowych, gdyż okręty mają na sobie mniej rdzy i ogólnie wyglądają, jakby wychodziły wprost ze stoczni.

13.11.2005
13:16
[147]

dasintra [ Konsul ]

Wczoraj przekonałem się, że położenie okrętu na dnie podczas próby zgubienia niszczyciela, wiąże się z pewnym końcem kariery. Po udanym ataku na konwój w okolicach Western Apporoaches zostałem zmuszony do zanurzenia przez eskortę (3-4 okręty). Z powodu płytkiej wody (95m), uniki wymagały szybkich reakcji z mojej strony. Niestety, po godzinie zrzucania bomb czułem się już lekko zdołowany. W końcu szef eskorty konwoju (tak myślę, bo był to niszczyciel) zrzucił dokładnie nad moim okrętem wyjątkowo gęstą serię, zwaną przeze mnie "wymiotem na całego". To naprawdę straszne przeżycie. Przeciwnik zrzuca dużą ilość bomb w nadziei, że któraś trafi w przeciwnika. Najgorzej, gdy nasz okręt znajduje się akurat na drodze takiego zrzutu..... wczoraj właśnie tego doświadczyłem. Pierwsze trzy lub cztery eksplozje rzuciły moim okrętem o dno, chociaż specjalnie zostawiłem wcześniej 10-12 metrów, abu uniknąć takiego zdarzenia. Jako, że okręt szedł pełną parą aby uniknąć bomb, uderzenie w dno było wyjątkowo bolesne. Ponieważ straciłem kontrolę nad zanurzniem, nie miałem wyboru, jak tylko położyć okręt na dnie. Przez kilka następnych minut udało się załodze zamknąć wszystkie przecieki, właściwie pozostały tylko średnie i drobne uszkodzenia. Ponownie jednak słychać dźwięk śrub eskortowców. "Runda honorowa"? A może kolejny "wymiot"? Po kilku sekundach okazało się, że jednak "wymiot". Bomby eksplodują w bliskiej odległości, każdy wybuch powoduje uderzenie w dno. Po niecałej minucie okręt zatonął.

13.11.2005
13:20
smile
[148]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

Witajcie podwodniacy!
jako ze nie mam juz prawie w ogole czasu na silenta (czesc jednego patrolu zygodniowo sprawi chyba ze skoncze cala wojne w wieku 70 lat:)))), postanowilem sie troche pobawic:))). Wiem ze zostane pewnie przez wiekszosc z Was wyklety i przeklety :))) ale co mi tam, 55ty zupelnie taki sam patrol moze moim zdaniem nudzic. Zaczalem wiec kampanie w 1939 roku U-Bootem (Uber-boot 49) i wlasnie zastanawiam sie jakie zainstalowac mu pukawki plot...Screen jednej z moich prob...nie zgadzaja sie jeszcze niektore rzeczy ale postanowilem troche pobawic sie ta gierka pod innym katem:))) Do pobicia jest podobno 17mln ton do konca wojny na 100%real:)).

AHA, polecam jak najbardziej cos z innej beczki, mam to z jakiegos forum-super tapety, zdjecia itp.lotnicze- moze ktos znajdzie cos dla siebie tutaj.

3majcie sie, Dowodcy!

13.11.2005
13:22
[149]

Hptm. Mölders [ Centurion ]

hehe zapomnialem linka do tych zdjec:
https://www.kczum.ch/secret/catthunder/index.htm
pozdrawiam

13.11.2005
15:35
[150]

garm4 [ Centurion ]

miał może ktoś problem z wywalaniem gry przed samym wczytaniem misji kiedy czerwony pasek dochodzi do konca, giera mi wczesniej dzialala teraz zainstalowalem jedynie patcha 1.4b karte mam r9100?

13.11.2005
17:14
smile
[151]

Bahr [ Pretorianin ]

Ja tak mam:| gra zaczeła bzikowac po zainstalowaniu SH III Commander, ale u mnie jest to nie tyle groźne co upierdliwe – wychodzę do windowsa, zamykam jakies tam okienko które wyskakuje a potem wracam do gry , która po chwili już działa:-)

A może by tak nowa częśc? ->>>>>

Pozdro, Bahr




13.11.2005
22:56
[152]

dasintra [ Konsul ]

Witam Bahr'a! Widzę, że weterani czasów przedpremiery SH3 wciąż odwiedzają nasz forum. Bardzo mnie to cieszy.

W soim poscie nie napisałeś którego SH Commandera używasz. Mam wersję 2.0.3.52 i z Rubem 1.45 działa idealnie. Skończyłem przed chwilą czwartą wyprawę (marzec-kwiecień 1940) i muszę przyznać że nowe mody są naprawdę bardzo dobre. Zazwyczaj trudno upolować jakiś pojedyńczy statek, przez co patrol trwa przynajmniej 40 dni, a to lubię najbardziej. Ponadto statki mają zmnijszony tonaż i wracając do bazy mam mniej od zwyczajowych 35 000 BRT na koncie. Zastanawiam się tylko kiedy będę mógł "przesiąść" się na VIIC, bo mam już połowę 1940 a wciąż go nie widzę. Wcześniej tego nie było i okręt był dostępny już w pierwszych miesiącach tego roku. Może ktoś wie coś na ten temat?

Pozdrawiam

21.11.2005
01:34
smile
[153]

vontrapp [ Pretorianin ]

Witam wszystkich obecnych!!!
Czasu strasznie mało i pływanie leży odłogiem, lecz do świąt troszkę dni w zapasie, może uda się nadrobić.
Pytanko do Arrta-----> już coś wiadomo? Bo listopad się kończy i termin na dniach!
Pozdrawiam serdecznie.

22.11.2005
20:42
[154]

Mr.Puzio [ Konsul ]

Witam

Mam pytanie czy na podanej nizej konfiguracji bede mogl normalnie pograc :

Celeron 2,8
512 RAM-u
Radeon 9600 SE

Niepokoi mnie zwlaszcza problem karty, gdzies na forum widzialem zdjecie bardzo brzydkiego morza, a nie wiem jaka karte mial ten gostek.

Aha

Jak by ktos niewiedzial jest promocja, SH 3 za 49 zl :)

23.11.2005
08:25
[155]

CATAN [ Konsul ]

Puzio: dont wory, pójdzie, ja mam taką samą kartę, i to na oryginalnych sterach:)

23.11.2005
15:58
smile
[156]

vontrapp [ Pretorianin ]

Zupełnie spokojnie, dasz sobie radę z grafiką..ale SH3 za 49 PLN, to zbrodnia :)
Pozdrawiam

20.04.2006
12:56
[157]

mmmmmmich [ Junior ]

POLISH RUN - LIGA MISTRZÓW POLSKICH DOWÓDCÓW SILENT HUNTER III

Godzina 00.00-00.15 host na ubi.com.
00.15 początek patrolu.
Poziom realistyczny.
Czas gry ok. 2 godzin.
Nazwa serwera: POLISH RUN
Hasło: HUNT
Pamiętajcie o dużych literach jak będziecie wpisywac hasło.

TYLKO MISJE Z SEADEVILS & WOLFPACK LEAGUE.
MOŻE GRAĆ KAŻDY KTO ZNA NAZWĘ SERWERA I HASŁO.
ABY PATROL BYŁ ZALICZONY WYSTARCZY RAPORT I SCREEN Z ZATOPIENIAMI.

02.05.2006
15:05
[158]

goldie2 [ Pretorianin ]

Witam serdecznie wszystkich podwodniakow!

Po bardzo dlugiej przerwie, jakis czas temu powrocilem do SHIII, oczywiscie nadal mam problemy z niespodziewanym wywalaniem sie gry, jednak to juz mi tak bardzo nie przeszkadza bo regularnie i czesto zapisuje, ale nie o tym chcialem... jest pewna rzecz ktora mnie bardzo ujela po tym powrocie, otoz na ostatnim patrolu, tuz nad ranem, moj wachtowy zauwazyl okret wojenny. Na poczatku myslalem ze to niszczyciel i bardzo ostroznie podeszlem do tematu. Zazwyczaj uciekam przed nimi, ale tym razem byl idealnie pod katem prostym do mojego kursu, postanowilem zaatakowac.

Zdziwilem sie ze na UZO obiekt wyglada jakos odrobine inaczej niz zwykly niszczyciel ale nie moglem zidentyfikowac bo mam za bardzo wypalony monitor i nie widac zbyt wiele w nocy :)
Po kilku minutach na horyzoncie pojawila sie kolejna sylwetka, bardzo podobna do tej pierwszej, czyli ogromna :) .. wszystko wyjasnilo sie, kiedy slonce wychylilo sie odrobine nad linie morza. Naprawde piekny widok i polecam kazdemu - 3 pancerniki idace pod idealnym katem na maje dziobowe wyrzutnie a w eskorcie tylko jeden niszczyciel. Torped zostalo niewiele po ataku na konwoj ale pomyslalem ze moze wysterczy na jednego kolosa.

Podejscie idealne, nie zostalem wykryty, odleglosc od celu okolo 1000m. Dwie torpedki typu II poszly pierwsze do burty KingGeorge V, odczekalem chwilke i puscilem jedna TI z predkoscia na maksa w ten sam cel a kolejna w drugi pancernik Rodney. Te trzy pierwsze trafily idealnie, dwie ostatnie w tym samym czasie i prawie w tym samym miejscu (odrobine za srodokreciem). Rodney tez oberwal ale chyba tego nie poczul. Chwile po wystrzeleniu torped rozpoczalem zwrot aby wystrzelic torpede z V wyrzutni. Po calej operacji okazalo sie ze cholera nie sprawdzilem czy byla czynna. Atak na konwoj nie wygladal zbyt rozowo i zostalem mocno poturbowany, czego wynikiem bylo ciezkie uszkodzenie wlasnie tej wyrzutni torped, co spowodowalo niemoznosc wystrzelenia z niej torpedy. Ponowny zwrot i wystrzelielm jeszcze dwie torpedki do oddalajacych sie pancernikow. Zadna nie trafila.
Pocieszajace bylo to ze te trzy pierwsze torpedy wystarczyly i przynajmniej moglem w spokoju obserwowac powolne toniecie jednego z 3 kolosow, bardzo ladny widok, prawie sie rozplakalem. Warto zagrac od czasu do czasu dla takich widokow :)

05.05.2006
00:06
[159]

kiman [ Centurion ]

mmmmmmich w jakie dni sie spotykacie na ubi.com chetnie bym zagrał z wami

05.05.2006
07:55
smile
[160]

Bahr [ Pretorianin ]

SIEG!, stare wilki morskie:) Czyżby ten wątek zmatrwychwstał? :DDD.

kiman-> POLISH RUN gramy CODZIENNIE O PÓŁNOCY, (ja tam już ostatnio rzadko bywam, a szkoda:) serdecznie zapraszam:)

a więc host: Polish Run
hasło: HUNT (PAMIĘTAC O DUŻYCH LITERACH!!!)

Ech... goldie2:)....najwieksze co posłałem na dno w karierze to lotniskowiec:), pancernik raz widziałem, ale był daleko, na niekożystnym kursie, przy pięknej pogodzie i w otoczeniu zgraji blaszaków, co jakwiesz równa się zerowym szansom na atak:) ( nawet wygrzebałem screena z tego zdarzenia:)------>>>>

mmmmmnich'uuu-> ej, Tass, Tass nie mogłes sobie orginalniejszego nick'a wymyślec? :DDD


Pozdro, Bahr

05.05.2006
15:17
[161]

goldie2 [ Pretorianin ]

---> Bahr
Chyba ze dwa razy spotkalem w okolicach kanalu LaManche krazowniki Dido ale tak jak wspomniales wczesniej, przy slicznej pogodzie i z daleka moglem podziwiac jak zapierdzielaja. Ten pancernik zupelnie przypadkiem ustrzelilem, takiego szczescia juz dawno nie mialem, chyba czas zagrac w totolotka :)

05.05.2006
15:43
[162]

kiman [ Centurion ]

Bahr->odwiedzałem was codziennie przez dwa dni i nic a szkoda po napierdzielam do pracy na 6.00 i korna niewiem czy czekac

05.05.2006
15:54
[163]

kiman [ Centurion ]

Bahr->mozesz napisac w jaki sposób piszecie raporty i gdzie je umieszczacie jestem młodym kapitanem U-123 2 flotylla

05.05.2006
16:55
smile
[164]

Bahr [ Pretorianin ]

kiman, raporty pisze zwykle Tassman i publikuje je na:

www.ubootwaffe.pl (gdzieś na forum poszukaj w dziale SH III)
www.polishseamen-forum.w-n.pl (tez szukaj w dziale SH III)

Hmmm zaskakujące, że patrole się nie odbywają... rzadko się zdarzało, żeby nie było hosta.
Jest na to rada:) dam ci numer GG do Tassmana i on Ci wszystko wyjaśni (bo ja trochę długo nie grałem więc nie wiem czemu przerwali) GG to: 2070582

btw, a wiecie że jest trochę nowsza częśc wątku?:) link poniżej:)

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4412673&N=1

05.05.2006
19:24
[165]

kiman [ Centurion ]

dzieki wielkie Bahr

03.11.2006
11:20
[166]

BrutalBizon [ Junior ]

Hej
Chyba jestem jakiś mułowaty bo za chiny ludowe nie moge zainstalowac patch 1,4 pl .chyba musz najpierw miec 1,2 pl ale skad go wziąść ,jak to jest z tymi patchami

03.11.2006
11:25
[167]

BrutalBizon [ Junior ]

Hej
Chyba jestem jakiś mułowaty bo za chiny ludowe nie moge zainstalowac patch 1,4 pl .chyba musz najpierw miec 1,2 pl ale skad go wziąść ,jak to jest z tymi patchami

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.