tramer [ ]
Upadek 'Machiny'
no tak, słusznie podejrzewałem jakiś wyjątkowy zamysł przy tak "kontrowersyjnym" numerze i dość śmiałej reklamie (billboardy z gejami). była to po prostu desperacka próba zwiększenia sprzedaży pisma. niestety, nie wyszło - ale tak prawdę mówiąć sami sobie to zgotowali. od jakiegoś czasu wizerunek machiny zmieniał się, co miało uczynić pismo atrakcyjniejszym, tymczasem większości starych czytelników przestało się to podobać. ostatnie numery to dopełniły sprawę i stały się przysłowiowym 'gwoździem do trumny'. szkoda, to było naprawdę interesujące pismo...
Larin [ Pretorianin ]
tramer--> napisz cos blizej na ten temat chyba wypadlem ostatnio z kursu bo nic o upadku Machiny nie slyszalem
tramer [ ]
30ton: "Po raz kolejny pojawiły się pogłoski o zamknięciu najważniejszego płatnego magazynu muzyczno-kulturalnego w naszym kraju... Tym razem wygląda jednak niestety na to, że nie są to tylko czcze plotki. Istnienie takich zamiarów oficjalnie potwierdził nawet jeden z redaktorów pisma. Nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić tych informacji - oznajmił z kolei redaktor naczelny i dyrektor generalny wydawnictwa Machina Press, Marcin Prokop, który zwykle (kiedy tylko tego typu plotki pojawiały, a pojawiały się kilkakrotnie) skrzętnie je dementował - Cokolwiek do powiedzenia na ten temat mogę mieć najwcześniej pod koniec tego tygodnia. Machina od wielu miesięcy miała problemy z malejącą sprzedażą, których mimo wielu prób, najprawdopodobniej nie udało się jednak przezwyciężyć... " nuta.pl: "Wszystko wskazuje na to, że kwietniowy numer miesięcznika Machina był ostatnim w historii tego popularnego magazynu. Nie znamy dokładnych przyczyn upadku pisma, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że sprawa rozbiła się, jak zwykle w takich przypadkach, o pieniądze. Zważywszy, że o krachu Machiny mówiło się już od przynajmniej dwóch lat, wydaje się wręcz zaskakujące, że przetrała ona tak długo. Ostateczna decyzja odnośnie losu magazynu zapadnie pod koniec tygodnia."
Larin [ Pretorianin ]
tramer-->dzieki za info Co można powiedziec- szkoda. Mam wrazenie że Machine wykonczyły darmowe pisemka (Aktivist) których np w Warszawie ukazuje sie kilka
tramer [ ]
możliwe że też... ale głównie bym dopatrywał przyczyn upadku w zmieniającym się image pisma. także rezygnacja z dołączania płyt CD miała w tym swój udział. wnioski oparte na opiniach wielu czytających niegdyś machinę znajomych.
garrett [ realny nie realny ]
fajne byly plytki z coverami typu "polska mlodziez spiewa..", troche szkoda tej starej Machiny, a tak mozna zartowac ze ten moj numerek z gejami byl ich ostatnim:)
garrett [ realny nie realny ]
kurcze jaka glupote napisalem, mialo byc moj = ich numerek, rany o czym myslalem piszac to :)
tramer [ ]
:-P he he he... a nawet nie zauważyłem ;-)
zarith [ ]
Wszystko przez brak płytek :-(. A szkoda, wydawali naprawdę zajebiste płytki :-( 'Angielską Positivkę' słucham nawet w tej chwili :-(
Attyla [ Legend ]
Hmmmm... To jakies pismo muzyczne?
tramer [ ]
hmm, można określić "popkulturalne". film, muzyka, literatura, sztuka ogólnie... zresztą:
Nyhos [ Droogie ]
Szkoda. Jako pokute posłucham sobie Korna :( Korn "Make me bad"
tyciu [ Konsul ]
to jedna z ciekawszych polskich gazet ....minuta ciszy
yosiaczek [ Generaďż˝ ]
szkoda... czasem udawało im się zrobić naprawdę swietny wywiad...
^quqoch^ [ Paweł Romanowicz ]
Nawet stopka redakcyjna Machiny jest lepsza, niz caly Aktivist, choc nie watpie, iz jest to niezly periodyk informacyjny... Ale przeciez MAchina taka nie byla.
czaradasz [ Centurion ]
ja tam machine tylko czasem w onecie poczytalem ale szkoda ich no coz z darmowym aktyvistem nikt nie wygra
Yoghurt [ Senator ]
Cholera jasna! Wiecie co wam powiem...to jakiś głupi primaparilisowy żart.... Jak dla mnie Image pisma to nie najwazniejsza czesc- redaktorzy tam piszący i artykuły- to była esencja tego czasopisma....A potem jeszcze doszły felietony.... I kultowa "Rzecz Kultowa"..... Cholera!