GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kilka słów o Europa Universalis

27.03.2001
09:54
smile
[1]

Raf [ Pretorianin ]

Kilka słów o Europa Universalis

O grze tej napisano wiele pochwalnych i wspaniałych słów, natomiast ja napiszę kilka słów krytyki. Grę tę oceniam jako polski gracz, kupujący gry w Polsce. Dlatego też muszę powiedzieć o beznadziejnej polonizacji tego produktu. Firma CODA obrażą swoich kilijentów taką jakością swej pracy. Praktycznie połowa gry nie została przetłumaczona, gdy np: kliknąłem na naszą poczciwą Wisłę, pojawił się napis Vistula River, podobnych krzaczków jest w grze znacznie więcej. Następnie muszę się przyczepić do małej przejrzystości mapy, chodzi mi o to, że na mapie nie ma wyraźnych konturów państw. Ostatnią wadą tej gry jest brak możliwości zamiany rozdzielczości ekranu ( a może taka opcje jest, tylko ja nie wiem gdzie ? ) , co znacznie obniża przejrzystość działań militarnych. I tak z gry wybitnej, EU stałą się w moich oczach grą przeciętną. A może nie mam racji i tylko się czepiam ?

27.03.2001
12:12
smile
[2]

leo987 [ Senator ]

Raf-->no to w porę się obudziłeś. Trzeba było sledzić wątki na gry-online :)))

27.03.2001
12:54
[3]

rickii [ Konsul ]

----->Raf pacząc z tej strony na tą gre oczywiście można powiedzieć że ta gra to kicz ale przecież jeżeli kupuje gre to nie robie to poto aby mii ładnie pisało "rzeka wisła" , zamiast "wistula river" owszem moim zdaniem to hańba dla firmy którw podieła się tłumaczenia i zrobiła to w tak karygodny sposub ale przecież nie chodzi tu tylko o sam wyglond gry głównie chodzi o grywalność i o funkcje i atrakcie jakie oferuje gra a w europa uniwersalis jest ich bardzo wiele !! Można by sie przecież doczepić też do takich gier jak Cywilizacja 2 Quakeworld itp. wytykać ich braki graficzne , mówić o błędach , twierdzić że w dzisiejszych czasach nie mają one prawa bytu a przecież mimo upływu lat gry o wielkiej grywalności przetrwają wienc nie należy potępiac europa universalis za to że kilku gości od tłumaczenia zawaliło sprawę zagraj w wersie angielską a zobaczysz prawdziwą wartość tej gry !!

27.03.2001
13:09
[4]

leo987 [ Senator ]

ricii--> czytam te twoje posty rickii i płaczę gorzkimi łzami.....może lepiej POCZYTAĆ instrukcję ? pozdrawiam

27.03.2001
13:13
[5]

rickii [ Konsul ]

----->leo987 heh twój tytuł jest trafnie dobrany "mąciwodus":)))) leo przecież ja tutaj nie zachwalam polskiego tłumaczenia nie mówie że jest OK owszem tłumaczenie to kompletna kicha ale sama gra jest świetna instrukcji sam nie czytałem :)) poczytam

28.03.2001
10:27
smile
[6]

Glazer [ Centurion ]

Raf ---> Jeżeli błędy językowe w polskiej wersji powodują, że gra wybitna ma zostać uznana za przeciętną, to ja wymiękam. Rickii słusznie zauważył, że np. CivI powinna zostać uzana za jedną z najgorszych gier w historii, ponieważ ma żenującą grafikę (również patrząc z pozycji roku 1991, kiedy to została wydana). Wracając do strony językowej. Rozumiem, że każda gra, która nie jest spolszczona, lub jest spolszczona kiepsko musi zostać uznana za grę w najlepszym wypadku przeciętną?

28.03.2001
19:24
[7]

Raf [ Pretorianin ]

Glazer --> W moim tekście nie chodziło mi o jakość grafiki w EU, ale o to, że drobne błędy i niedoróbki językowo zacierają jakość tej gry. A co do Civ 1 to nadal uważam tę grę za wybitną i czasami zasiadam do niej jeszcze dzisiaj, mimo że patrząc na jej grafikę można dostrzec same pixele.

31.03.2001
23:08
smile
[8]

kuuki [ Centurion ]

TO polecam Cywilizację 2 - Próba Czasu. Ten sam klimat + ładna grafa. Kochamy Sida Meiera ;-)))

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.