MGS_Saladin [ ]
ext3 i 2 na Windows - nareszcie! precz z NTFS!
Nareszcie odpowiednik słabego NTFS'a :) pod windows
ktoś testował już to?
Lutz [ Konsul ]
LOL
a jak z programami narzedziowymi do tego ?
What features are supported?
-Complete reading and writing access to files and directories of volumes with the Ext2 or Ext3 file system.
-Supports features which are specific to the I/O-system of Windows: Byte Range Locks, Directory Notfication (so the Explorer updates the view of a directory on changes within that directory), Oplocks (so SMB clients are able to cache the content of files).
-Allows Windows to run with paging files on Ext2 volumes.
What features are *not* supported?
-Access rights are not maintained. All users can access all the directories and files of an Ext2 volume. If a new file or directory is created, it inherits all the permissions, the GID and the UID from the directory where it has been created. With version 1.10a of the software there is one exception to this rule: a file (but not a directory) the driver has created always has cleared "x" permissions, it inherits the "r" and the "w" permissions only. See also section "What limitations arise from not maintaining access rights?".
-The driver treats files which have got a file name beginning with a dot "." character like other files, but not as hidden files.
-The driver does not allow accessing special files at Ext2 volumes, the access will be always denied. (Special files are sockets, soft links, block devices, character devices and pipes.)
-Neither different code pages nor UTF-8 encoded file names are supported. The driver always uses the current code page of Windows.
-Alternate 8.3-DOS names are not supported (just because there is no place to store them in an Ext2 file system). This can prevent legacy DOS applications, executed by the NTVDM of Windows, from accessing some files or directories.
-Currently the driver does not implement defragging support. So defragmentation applications will neither show fragmentation information nor defragment any Ext2 volume.
-This software does not achieve booting a Windows operating system from an Ext2 volume.
MGS_Saladin [ ]
siiii siii
programy diagonstyczne będziemy mieli w Knopix'ie :D :P :>
fanlegii79 [ Konsul ]
wszystko pieknie ale jak zainstalowac win-a na takiej partycji?
MGS_Saladin [ ]
no tu by był problem :|
ale jako dodatkowe partycje piękna sprawa
slowik [ NightInGale ]
jak net sie ruszy oniecznie trxzeba przetestowac :D (szczegolnie ze mam ext3 ) (poza gol'em nic mie nei dziala tak wiec ... :P )
pecet007 [ INSERT COIN ]
to jest natywny sterownik do windowsa do obsługi ext2(3)? dobrze rozumiem? czy można zrobić sobie w 100% partycję pod windowsem z tym systemem plików i nie bać się o utratę danych? a co z ludzmi którzy zainstalowali linux'a na systemie plików reiserfs?? czy jest coś takiego do reiserfs'a?
MGS_Saladin [ ]
pecet007 --> natknołem się o coś takiego w poszukiwaniach, ale nieurzywam tego systemu plików :D
pecet007 [ INSERT COIN ]
jeszcze jedno:
czy są jakieś profity zrobienia sobie patycji windowsowej na ext3.. czy tylko to jest potrzebne ludzią którzy chcą się dostać do partycji linuxowej (a tak btw: to plugin ext3/2 to totalcmd był już dawno dostępny - ale umożliwiał tylko odczyt danych)?
slowik [ NightInGale ]
pecet===>za total comander'em nie przepadam wole jakiegos alternatywnego shell'a ..
do kazdego systemu plikow os istnieja sterowniki na wiele platform tylko trzeba byloby poszukac ;-)
no dobra testowanie czas zaczac .... :D
MGS_Saladin [ ]
pecet007 ---> tak tylko do odczytu
MGS_Saladin [ ]
a mam pytanie czy ktoś niezna przypadkiem programu do odzyskiwania utraconych danych na EXT3? coś w stylu EasyRecovery
MGS_Saladin [ ]
a nie dobra Easy ma taką funkcje :)
Lutz [ Konsul ]
Slowik, ja wlasnie przymierzam sie caly czas do napisania czegos, o tym jak malo funkcji totala ludzie wykorzystuja. To jest naprawde swietny program, a najwazniejsze sa plugi dodatkowe. Chcialem opisac pare ciekawszych. Ale teraz Dungeon Siege II wyszedl no i juz wogole nie wiem czy sie uda ;)
MGS_Saladin [ ]
ktos juz się odwarzył testować
legrooch [ Legend ]
Jak zwykle 1500 osób ślini się na zaawansowaną nazwę kojarzącą się z M4sT4hEm, a nie potrafią przeczytać prostego zdania:
-This software does not achieve booting a Windows operating system from an Ext2 volume.
nighthawk [ Pretorianin ]
Ja juz uzywam ponad tydzien i zadnych problemow narazie. Chodzi lepiej niz ten plugin do TotalCmd. Czasem troche sie przytnie jak przegladam ale to wina chyba tego badziewia co robi miniatury albo moze dlatego, ze partycja ma 100GB. Ogolnie super :) nareszcie moge posluchac mp3 na windowsie i udostepnic wiecej w DC.
Romanujan [ Konstruktor Katapult ]
Hmm, jak dla mnie narzedzie to jest zupełnie nieprzydatne. Mimo, że jestem linuksowcem, to partycji ext nie mam na dysku już od kilku lat - przeszedłem na nowocześniejszy i szybszy system plików o nazwie ReiserFS 3 (dostępny w każdej współczesnej dystrybucji Linuksa), a w chwili obecnej przymierzam się do przesiadki na ReiserFS 4...
Nie wiem tylko, po co do tego systemu plików program do defragmentacji - z tego, co wiem, to sterownik ext2 oraz ext3 z linuksa automatycznie utrzymuje niski poziom fragmentacji - po kilku latach na mocno obciążonym serwerze poziom fragmentacji wynosi zazwyczaj kilka procent...
Isam [ Generaďż˝ ]
legrooch --> dokladnie ... ext2 ... a ext3 ?
MGS_Saladin [ ]
Romanujan ---> no ale niektorzy mają i lepiej miec obsluge pod obydwoma systemami mozliwość edycji plikow
z NTFSami to jest bardzo niepewna zabawa :|
Lutz [ Konsul ]
MGS chcesz blyskac jako tech masta a nie masz pojecia o tym o czym piszesz, Co znaczy niepewna zabawa z NTFS ?
MGS_Saladin [ ]
Lutz ---> zrzędzisz w moich wątkach a to to ci sie niepodoba a to tamoto ehh odczep sie czlowieku i niewypowiadaj sie w moich wątkach.......... ostatnio pytalem sie o BootVis i bardzo treściwie mi odpowiedziałeś
MGS_Saladin [ ]
a żeby niewyszło że niewiem o czym mówie to masz wypowieć jednego z bardziej wtajemniczonych
Bigkangoo [ Generaďż˝ ]
z NTFSami to jest bardzo niepewna zabawa :|
tzn.?
MGS_Saladin [ ]
juz dalem linka ale dam jeszcze raz:
Bigkangoo [ Generaďż˝ ]
Ok, sorki jest późno i niezauważyłem :P Zaraz zobaczę.
MGS_Saladin [ ]
jak by co to chodziło mi o linucha ze zabawa jest niepewna
ja to ide spać bo zaczynam wygadywać :D dobranoc wszystkim :]
Lutz [ Konsul ]
To sa jakies bzdury, poczatek o windowsie, koniec o linuksie, odpadam, poczekam na jakis twoj kolejny fajny watek. Bo ja znam sie na winach a na lin/unixach ni w zab.
P.S.
A co do bootvisa podalem ci wbrew pozorom bardzo konkretna odpowiedz, twoj problem ze szare komorki nie sa w stanie jej zanalizowac jak trzeba.
MGS_Saladin [ ]
cały czas była mowa o linuxie :> a dokładnie jak można pod windowsem z partycji linuxowych korzystać proste!!! :)
co do BootVis to pomogłeś sobie w nabijaniu posta a nie w mojej sprawie!! odpowieć była mądra i nie na temat