GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Polska piłka "skopana". Piłka Nożna cz.74

06.08.2005
20:43
[1]

eJay [ Gladiator ]

Polska piłka "skopana". Piłka Nożna cz.74

REGULAMIN
1. W owym wątku dyskutujemy o wspaniałym sporcie jakim jest piłka nożna.
2. Dyskusja jest toczona o wszystkich możliwych ligach i krajach.
3. Nie zwraca się do drugiego człowieka w sposób obraźliwy tylko ze względu, że ma inne gusta lub zdanie niż Ty.
4. Staramy się unikać zdań w stylu "Legia mistrz i tyle!" bądź "Wisła jest najlepsza!" bo nic nie wnoszą do dyskusji.
5. Swoje wypowiedzi po napisaniu jeszcze raz czytamy i korygujemy wszystie kwiatki w stylu "Łysa pała" ( o Zidane ) czy "Pieprzony szwab" ( o jakimkolwiek Niemcu )
6. Staramy się być mili dla kibiców przeciwnych drużyn.
7. De gustibus non est disputantum - o gustach się nie dyskutuje
8. Problemy typu "A oni są lepsi" zostawiamy do rozstrzygnięcia boisku. To weryfikuje forma, dzień, umiejętności, warunki pogodowe.
9. Nie ubliżamy forumowiczom tylko dlatego, że ich ulubiona drużyna przegrała.
10. Wszelkie łamanie tego regulaminu zostanie zgłoszone do Prefektów/Moderatorów

===========================================================================================

Polska piłka przeżywa niemały kryzys. Listkiewicz chyba liczy dni do podana sie do dymisji. Młody Dziurowicz sypie nowymi ciekawostkami na temat sprzedawania meczów, a 95% prezesów polskiej ligi nie przyznaje sie do "mataczenia":) Jak to sie wszystko skonczy?? Mam nadzieje, ze dobrze. Tym bardziej, ze PZPN jest tutaj w centrum oskarzen i sam sobie kary nie nalozy. Wymiar Sprawiedliwosci do boju! - chcialoby sie rzec. Sprawa raczej nie przycichnie - zadba o wszystko Janek T., szef etyki w Związku, jedyny "sprawiedliwy":)

06.08.2005
20:45
[2]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

A slyszeliscie pomysl, ze Kasperczak, jako "nieumoczony" moglby objac posade prezesa PZPN ? ( to co prawda nie PS, ale rownie wiarygodne )

06.08.2005
20:47
[3]

Dagger [ Legend ]

To ja się przeklejam - jak zwykle załapałem się na końcówkę wątku:

==>snopek
To dych co pisali, ze Marshala nie zawinil w pierszym meczu z Patrzalka ;)
Gdyby to byl Marshall to by puscil conajmniej dwie bramki i wielu bu mowilo, ze nie mial nic do powiedzenia...na tym polega roznica miedzy tymi zawodnikami...

To był inny mecz jakbyś nie zauważył :)

==>Paudyn
To miała być ironia z tym Stanewem? On bronił tylko jeśli w niego trafiali - inna sprawa że miał do tego farta :)


Spodziewam się że teraz Żurawski będzie grał ogony. Więc będzie miał całe 30 min żeby się wykazać :P
Chyba miał jeszcze jedną dobrą okazje - przynajmniej tak wyglądało z migawek z tego meczu w tv.

06.08.2005
20:52
[4]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

No to rozpoczela sie moja ukochana narodowa liga niemiecka. Po wczorajszym zwyciestwie zespolu z bawarii dzis bylo rownie ciekawie. Szkoda ze ze wzgledu na to ze gram , rzadko mam okazje ogladac mecze bundesligi ..
Ebi i Wichniarek juz wpisali sie na liste stzrelcow. gratuluje, mily to akcent dla polskiej pilki i jakas informacja dla Janasa przez emczami w el MS.
Mecze Hethy i Borussii zakonczyly sie podzialem pktow mimo iz wlasnie te oba zespoly przewazaly i mogly wywiezc zwyciestwo z obiektow gosci.
Cologne zaczyna wysmienciie i bramke z 87 minuty zamienili na 3pkt w meczu z Mainz.
Werder i Hamburger odniosly pewne zwyciestwa....

06.08.2005
20:58
smile
[5]

DKAY [ Generaďż˝ ]

Ja dziś byłem na Arka - Łęczna i wreszczie moja ukochna drużyna zagrała dobre spotkanie. Co prawda remis po bramce spowodowanej koszmarnym błędem w obronie, ale spodziewałem się dużo więcej po drużynie Górnika. Pocieszające jest też to iż po raz 2 z kolei potrafili wyciągnąć z 0:1.

Widzę że w Lechu Gajtek zaczyna wreszcie strzelać. Prowadzą z Wisłą Płock 1:0.

06.08.2005
21:11
smile
[6]

volvo95 [ Legend ]

Gajtkowski zamknął oczy, huknął i nawet ładnie to zmieścił :)

Już nie moge sie doczekac jutrzejszej Ligi + Extra: Listek vs Dziurowicz :)

06.08.2005
21:11
smile
[7]

Tomus665 [ Senator ]

Mirek Szymkowiak strzelił bramke dla Trabzonu po pierwszej połowie prowadzą 2:0 .. Mirek wpisał się na liste strzelców w 26 minucie otwierając worek z bramkami :) ...

Kolejorz gol Kolejorz gol Kolejorz gol gol gol ... Jak tak będziesz dalej grał to 3 punkty będziesz miał

06.08.2005
21:14
[8]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Liga+ dzisiaj o 22 z hakiem?

06.08.2005
21:15
[9]

volvo95 [ Legend ]

A dokładnie o 22:15 ...

06.08.2005
21:17
smile
[10]

volvo95 [ Legend ]

Hoho ale Gęsiorowi siadło :)

06.08.2005
21:20
[11]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Chcę zobaczyć, jak te patałachy grając z przewagę zawodnika tylko zremisowali z Zagłębiem...

06.08.2005
21:29
smile
[12]

eJay [ Gladiator ]

Już nie moge sie doczekac jutrzejszej Ligi + Extra: Listek vs Dziurowicz :)

To bedzie cos pokroju pojedynku Rokity z Lepperem w radiu Zet:) Bedzie ostro, chyba sobie nagram:P

06.08.2005
21:31
[13]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Mam nadzieje, ze ktos wrzuci to na tdt :)

06.08.2005
21:38
[14]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Co do polskiej ligi to Arka, Leczna znowu remis. Czyby mialo sie grac wlasnie na tych druzynach progresje ???
Slaskie zesply zagraly zdecydowanie dziwnie. Myslalem ze Odra bedzie blizej zwyciestwa niz Gornik a tutaj zaskoczenie. Gornik 3 - 0 i podobnie jak Legia bez utraty bramki w tym sezonie. Odra to chyba podobnie jak w zezlym roku najbardziej nieprzywidywalna druzyna pierwszej ligi.
Co do Zaglebia to spodziewalem sie ze wreszcie wygraja a i oni po raz 3 remisuja, tym razem z Polonia warszawa.
Lech - Wisla 1 -1

06.08.2005
21:42
[15]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

A jednak mecz Lecha jeszcze trwa i wlasnie objeli prowadzenie :)

Interia chyba sie pospieszyla z tym podsumowaniem.. :)

06.08.2005
21:43
smile
[16]

Belert [ Generaďż˝ ]

Cracovia dostała i smutno mi :((
Ech...

06.08.2005
22:11
smile
[17]

snopek9 [ Legend ]

Sorka za post w poprzedniej czesci :) jestem nadal pod wrazeniem mistrzostw na zuzlu...

Szkoda, ze Szymkowiak nie strzelil Cypryjskiemu bramkarzowi, ale dobrze, ze nadal w lidze jest skuteczny :)

Szkoda porazki Płocka...

06.08.2005
23:15
[18]

Dagger [ Legend ]

Niespecjalnie dobre wieści przed meczami w PUEFA

06.08.2005
23:40
[19]

Dagger [ Legend ]

Interwencje Boruca chyba jednak nie były kluczowe bo nie odnotowano jego występu.

Napisali za to o kluczowym podaniu Żurawskiego nie wykorzystanym przez Nakamurę - zrewanżował mu się ;)))

06.08.2005
23:43
smile
[20]

snopek9 [ Legend ]

Dagger --> podobno raz sam na sam obronil i raz z kilku metrow grozny strzal...gdyby to byl "pewien" bramkarz to pewnie byloby 2:2...i nikt bo do tego pewnego bramkarza nie mial pretensji..ale to tylko moje zdanie...

Ide spac :)

06.08.2005
23:59
smile
[21]

ganek [ Generaďż˝ ]

snopek---> Szkoda porazki Płocka...
Komu szkoda, temu szkoda :P Gesior strzelil gola w swoim 400-tnym meczu i niech sie ciesza :) W ogole dzisiaj bylo duzo jubileuszy bo jeszcze Reksio strzelil swoja 100 bramke w naszej lidze. Co do meczu to bardzo emocjonujacy, cieszy gra Lechitow do konca. Tradycyjnie w meczu z Plockiem w Poznaniu padlo duzo bramek i tradycyjnie Lech wygral :)

07.08.2005
00:01
[22]

Sinic [ ]

Ja ten mecz Celticu widzialem. Co prawda nie caly poniewaz byl nieco nudnawy. W kazdym razie kilka razy Boruc mial niezbyt pewne interwencje. Kilka razy obronil, w tym strzal z kilku metrow, jednak wszystko to bylo prosto w niego i lekkie. Nie byl to mecz dla bramkarza, Celtic mial zbyt duza przewage, i nie widze powodu by twierdzic ze Marshal akurat tutaj mialby cokowleik puscic.

Zurawski poza 1 podaniem i 1 niewykorzystana sytuacja praktycznie nie istnial na boisku i zostal slusznie zdjety. Grajacy za niego pilkarz byl bardzo aktywny i mial kilka dobrych okazji i dobrych podan. Rezerwowy napastnik strzelil bramke. Powinen Zuraw dostac jeszcze w 1 meczu szanse. Jednak jesli nadal bedzie niewidoczny to moze sie kredyt zaufania mu skonczyc, nawet bez powrotu Suttona...

07.08.2005
10:25
[23]

Tristan9 [ Konsul ]

snopek ---> Dobrze ze chociaż w żużlu mozemy być mistrzami świata a nie mam nic przeciwko by za rok też w piłce ;).

W lidze naszej kochanej padło parę nie oczekiwanych wyników: wyskoie zwycięstwa Górnika który jest zagadkową druzyną i Amicy, troche spokoju będzie miał Czesio Michniewicz bo Lech tez wygrał, 3 remisy zanotowały drużyny Górnika Łęczna, Arki i Zagłębia. Ogólnie dobrze ze padło wiecej bramek niż w pierwszej kolejce.

07.08.2005
12:12
smile
[24]

Arczens [ Legend ]

Dzisiejsze mecze :

England - League Championship

13:15 Leeds U. - Millwall

England - Community Shield

16:00 Chelsea - Arsenal

Germany - Bundesliga I.

17:30 Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen

17:30 Schalke - Kaiserslautern

France - Ligue 1

18:00 Rennes - Nantes

20:45 Lyon - Strasbourg

Polska - I. Liga

18:30 Pogon Szczecin - Korona Kielce

07.08.2005
12:14
smile
[25]

Yari [ Juventino ]

Wiem , że tu prowadzi się namiętną rozmowe o lidze polskiej ale nie mogłem się powstrzymać :). Zobaczcie te bramke :
https://juventus.abu-jassim.com/2005-2006/juv_1-0_ben.wmv

Z wczorajszego towarzyskiego meczu Benifica - Juve 0-2 ( Ibrahimovic , Trezegeut ) .

Ładniejsza niż bramka Garcii przeciw Juve :P:P.

07.08.2005
12:18
smile
[26]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

no ywbieram sie dziś na meczyk pogoni z ku-klux-klanem. Z tego co wiem kibice gości nie przyjada i dobrze, bo w Pogoni jest dużo ciemnoskórych pilkarzy. No, licze, że wygramy 5:0 i zajmiemy 1 miejsce w tabeli ;)

07.08.2005
12:19
[27]

Łyczek [ LeBron James ]

Ja czekam na mecz Chelsea - Arsenal, jestem za Kanonierami !!! 1-2 dla Arsenalu ;)

07.08.2005
12:21
smile
[28]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Dagger :::> Mało widziałeś Stanewa w akcji. Mówiłem jak najbardziej poważnie.

Dziś zaś oczywiście jestem za Ruskimi.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-07 12:18:27]

07.08.2005
12:46
[29]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Nikt nic nie mowi o lidze francuskiej w ktorej odziwo Marsylia zamyka tabele. PSG nie zdejmuje tempa i jzu ma na koncie 6 pkt po wczorajszym zwyciestwie z Sochaux
Dzis pewnie do nich dolaczy Lyon ktory nie powinien miec problemow z Renes

A co do linku to bramka Ibrahimovica niezla.

07.08.2005
12:49
smile
[30]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> Lyon dzisiaj gra ze Strasbourgiem a Rennes u siebie podejmuje kanarki z Nantes coś Ci się kolego pomyliło ;)

07.08.2005
12:59
[31]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

dziekuje ci Tomus ze mnie poprawiles :)

07.08.2005
13:12
[32]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

A dzis w niedzielnych spotkaniach Bundesligi nie powinno byc niespodzianek. Bayer gra z beniaminkiem z frankfurtu i nie powinien miec problemow zeby wygrac. beniaminek juz na poczatku sezonu jest oslabiony i bedzie mial ciezko urwac pkt bayerowi

Schalke zdobylo puchar ligi Niemieckiej i wydaje sie byc teraz najbardziej solidna druzyna. Maja nowego napstnika ktory powinien im strzelac bramki. Mowa tutaj o Kurayni. Czrewone diably pewnie przegraja mimo iz na stolku zasiadl Henke.

07.08.2005
14:30
[33]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Polemizosałbym co do oczywistego wyniku Bayeru. Ta drużyna już pokazała, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

07.08.2005
15:28
[34]

Badzi [ Konsul ]

ganek --> małe sprostowanko. Jest to setny gol Reksia dla Lecha w ogóle (licząc wszystkie puchary), a nie w samej I lidze. Co nie zmienia faktu, że bardzo cieszy, podobnie jak zwycięstwo Kolejorza.

07.08.2005
18:33
[35]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Bundesliga, mam okazje ogladac mecz i coz. wiele sie zmienilo. Beniaminek gra dobra pilke, Bayer co prawda remisuje ale mial 1 okazje ktora wykorzystal. Mysle ze w drugiej polowie mecz bedzie jeszcze ciekawszy. Troche wqrwiaja mnie komentatorzy bo znowu caly mecz gadaja o czym nie maja ale co zrobic
mysle ze Eintracht wygra

07.08.2005
18:48
[36]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Liga+: Listek vs Dziurowicz

Już za dwie godziny

07.08.2005
18:51
smile
[37]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

W 60. minucie juz 4:1 dla Bayeru. Jedna bramke strzelil Krzynowek.

07.08.2005
18:52
[38]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Bayer slabo zaczal ( od starty gola ) ale konczy koncertowo. W tej chwili jest juz 4 : 1, a gola wlasnie strzelil Jacek Krzynówek.

Kolejny dobry weekend ligowy Polakow ( takiego chyba dawno nie bylo, od tego pamietnego weekendu przed smiercia papieza ).

07.08.2005
18:54
[39]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Obraz na murawie calkowicie ulegl zmianie a szkoda bo sadzilem ze bedzie wiecej emocji. Widac Eintracht jest druyzna jednej polowy. Nie wiem czemu tak schematycznie zaczeli ?

07.08.2005
19:34
smile
[40]

snopek9 [ Legend ]

Czy bramke Jacka mozna gdzies juz w sieci znalezc?

07.08.2005
19:35
[41]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

No to jednak wszystko sie konczy tak jak myslalem. Odziwo dzis nie gralem na "buk"
Schalke wygralo 2 -1 ale pewnie kibicom adrenalina niejednokrotnie wzrastala podczas meczu. Ogolnie mecz rozstrzygneli w 10 minut i pkt zostaja w Schalke.
Co do Leverkusen to nie spodziewalem sie ze po takiej grze w I polowie zdolaja zdobyc az 4 bramki na obiekcie gosci

07.08.2005
19:47
[42]

Kyahn [ Kibic ]

snopek ----> Krzynówek "zabrał" bramkę Woroninowi, pakując piłkę z 0,5 m do pustej bramki, która i tak by do niej wpadła :)

07.08.2005
19:52
[43]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

A tu Pogon wygrywa.

07.08.2005
19:53
smile
[44]

Mr_Slip [ Sharingan ]

a potem Woronin biegał za Krzynówkim z wystawionym środkowym palcem

07.08.2005
20:10
[45]

snopek9 [ Legend ]

Ile to razy Krzynowke byl sam na sam i padawal do Voronina...wreszcie bylo odwronie :)

07.08.2005
21:17
[46]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

PZPN zlikwidował bariery "narodowe", a efekty widac bylo najlepiej w dzisiejszym meczu Pogon - Korona.

Czuje ze z roznych wzgledow ( takze korupcyjnych ) nasza lige zdominuja niedlugo tani pilkarze zagraniczni, bo nie gwiazdorza, nie kloca sie z prezesem i trenerem, nie handluja meczami, a co najwazniejsze - ich poziom z roku na rok sie pdowyzsza.

Pogon wygrala 4 : 2, najabrdziej znaczaca postacia na boisku ponoc byl Edi.

07.08.2005
21:19
[47]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

No i Chelsea z Tarczą Wspólnoty (Boże, jak to brzmi ;oP).

07.08.2005
21:27
[48]

Yanek [ Paprykarz ]

Mistrz Giętej Riposty >> co zal ci dupe sciska ze pilkarze zagraniczni sa o niebo lepsi od naszych polskich "gwiazdeczek"? Moim zdaniem dobrze sie dzieje ze u nas w polskiej lidze jest coraz wiecej pilkarzy zagranicznych, bo jej poziom napewno jest dzieki temu wyzszy, a moze i nasi pilkarze zrozumieja ze nie sa pepkami swiata....

07.08.2005
21:35
[49]

Sinic [ ]

Mistrz Giętej Riposty napisal o zmianach wprowadzonych przez PZPN.W moim odczuciu w pelni je popierajac i argumentujac dlaczego. Yanek nic z tego postu nie zrozumial i jego go rowno uzywajac okreslen ze swojego podworka zapewne. Tak jakbym sie znalazl na polskim stadionie pilkarskim. ;)

07.08.2005
21:36
smile
[50]

volve16 [ Konsul ]

Mistrz Giętej Riposty-->> Też bym wolal, żeby w Polsce grało wiecej Polaków, no ale niestety nasi zawodnicy często prezentują bardzo niski poziom i dlatego przydają się gracze z innych państw:)

Co do meczu to zbyt dużo jeszcze nie napiszę. Według mnie pierwszą połowę to Pogoń przespała. Mysleli pewnie, że zdobyli bramkę i będą mogli utrzymac taki stan do końca. A tu się okazało, że Korona postawiła wyżej poprzeczkę i trzeba było powalczyć. W drugiej połowie obraz gry już był o wiele lepszy. Pogoń zdybyła prowadzenie, lecz niestety znowu cofneła się. Przypłacili to bramką i od tej pory mecz nabrał rumieńców. Obie drużyny walczyły zacięcie i niestety muszę przyznać, że jeden punkt należał się Koronie.

Co do ocen piłkarzy to na wyróżnienie zasłużyli: Elokan(super zmiana w 12 minucie za kontuzjowanego Batatę), Edi(dwie bramki mówią same za siebie) oraz Bartosz Fabiniak(miał parę błędów, ale za to załapał dużego plusa za obronienie karnego:).

Ehh...miałem dużo nie pisać a jednak się rozpisałem:)

Yanek-->> Spokojnie, cieszmy się, że Pogoń wygrała i nie kłóćmy się:)

07.08.2005
21:39
[51]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Podnoszenie poziomu ligi zacząłbym jednak od podstaw, czyli szkolenia i dbania o młodzików. Wtedy nie byłoby potrzeby wzmacniać jej obcokrajowcami, którzy tak naprawdę kolosalnymi wzmocnieniami w znakomitej większości przypadków nie są.

07.08.2005
21:44
smile
[52]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Yanek - no wlasnie, jak wyzej - fakt stwierdzilem, o zalu ani dupie nic nie bylo.

07.08.2005
21:46
[53]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Paudyn - kilku zdolnych sie znajdzie - Uche i ten nowy Paulista, nabytek Wisly, ponoc bardzo zdolny.

07.08.2005
21:47
[54]

volve16 [ Konsul ]

Paudyn -->>Zgadzam się. Tak jak pisałem, wolalbym widziec jak najwiecej Polakow na boisku. Ale niestety u nas w Polsce nie ma odpowiedniego szkolenia od najmłodszych lat. Ktos już pisał w tym lub poprzednim wątku, że piłkarz już w miarę "oszlifowany" powinien być mniej wiecej w wieku 22-24 lat. A w wieku 18 już powinien grywać w pierwszym skladzie. Niestety u nas tego nie ma.

07.08.2005
22:00
[55]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

volve16 - pisalem o tym niedawno to mnie sprowokowali. Pytalem ktory pilkarz majac 18 lat gra w I skladzie. Nie mowilem wtedy o lidze niemieckiej :) a ktos mi tak odpowiedzial :

dave_iserlohn ---> a co mało mamy młodzieży ?? bo tu się z tobą nie zgodze !

07.08.2005
22:02
smile
[56]

volve16 [ Konsul ]

hola-->> No tak myslalem, że to Ty, ale nie chcialo mi sie szukac dowodów:)

07.08.2005
22:37
[57]

Yanek [ Paprykarz ]

Sinic >> Yanek nic z tego postu nie zrozumial i jego go rowno uzywajac okreslen ze swojego podworka zapewne. Tak jakbym sie znalazl na polskim stadionie pilkarskim. ;) Moglbys powiedziec co miales na mysli piszac te zdania? Bo niebardzo je zrozumialem..

Mistrz Giętej Riposty >> Czuje ze z roznych wzgledow ( takze korupcyjnych ) nasza lige zdominuja niedlugo tani pilkarze zagraniczni... Piszac moj post mialem przed wszystkim na uwadze to slowo...Odczulem, ze piszac "tani" masz automatycznie na mysli slaby (slabszy od polskich pilkarzy)... A moim zdaniem tak nie jest...Popraw mnie jesli sie myle...

07.08.2005
22:51
[58]

Sinic [ ]

Yanek -->
Mistrz Giętej Riposty napisal
Czuje ze z roznych wzgledow ( takze korupcyjnych ) nasza lige zdominuja niedlugo tani pilkarze zagraniczni, bo nie gwiazdorza, nie kloca sie z prezesem i trenerem, nie handluja meczami, a co najwazniejsze - ich poziom z roku na rok sie pdowyzsza

Wlasciwie nalezaloby caly post podkresil, bo w calym byla opinia odnosnie polskich i zagranicznych pilkarzy. tani to tylko jedno slowo wyjete z tego postu, a raczej nalezy czytac calosc. Inaczej nie ma to sensu

co zal ci dupe sciska - gdybym przeczytal tylko ten 1 wyraz, caly post bylby do przyjecia. Jednak ja przeczytalem cale zdanie i mi sie nie spodobalo ;)

07.08.2005
22:53
[59]

snopek9 [ Legend ]

Sa kluby gdzie graja slabi obcokrajowcy, na przyklad w tamtym roku Gornik Zabrze...ale sa i tacy zawodnicy co zostaja kolami strzelcow...Stanko chocby...zobaczcie lige Angielska i liczbe obcokrajowcow ktora tam gra, jasne, ze glownie lepszych niz u nas, ale to tez nie takie pewne :)
Nasi maja gdzie grac nie przesadzajcie...jesli sa slabsi to tylko ich wina ( ale w Legii gra tylko jeden w pierszym skladzie) w Wisle ( dwoch, moze trzech) w Groclinie ( tylko 7...ehmmm to zly przyklad chyba - joke:] :)

Co tam Dziurowicz z Listkiem opowiadali? ogladal ktos?

Ciekawe jak tam magazyn dzis sie mi spodoba :)

07.08.2005
23:11
[60]

Yanek [ Paprykarz ]

Sinic >> a moze sam Mistrz Giętej Riposty sie wypowiedzial...? W dalszym ciagu nie odpowiedziales na moje pytanie...

07.08.2005
23:31
[61]

scigall [ Konsul ]

no na razie na tvn idzie ramowka propagandowa o legii :/ no coz...

08.08.2005
01:10
[62]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Yanek nie wiem o czym tu w ogole dyskutowac. Tani, znaczy niedrogi, bo tez zadnego drogiego transferu do nas nie bylo jeszcze.

Obejrzalem magazyn ligowy - osiganiecie Klatta wygladalo imponujaco w statystykach, ale jak zoabcyzlem to na zywo... nie byl to az taki wielki problem, bo obroncy spali przy 2 bramkach. Chociaz zdaje sobie sprawe, ze w ektraklasie zdarzaja sie pudla na pusta bramke z 5 metrów... ;)

Za to Wislacy maja szczescie, pozbyli sie Zurawia, a w zamian dostali Brozka, ktory wyrasta w moich oczach na jednego z czolowych polskich napastnikow. Juz teraz.

08.08.2005
01:18
[63]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Zeby sie ktos do slowek nie przyczepil... Brozka nie musieli 'dostawać" - tak mi sie napisało. ;)

08.08.2005
07:37
smile
[64]

volvo95 [ Legend ]

snopek --> Rozmowa była długa i ciekawa. Głównie to wszyscy najeżdżali na Listkiewicza [ Smokowski, Twarowski, Dziurowicz i dziennikarz wyborczej ], a z Listkiem trzymał tylko Strejlau. Oczywiście okazało się ze wszystkie reformy jakich trzeba dokonać w polskiej piłce są juz w planach od 1,5 roku [ "są na to dokumenty" :) ], a Listek cały czas trzymał się wersji że w PZPNie żadnej korupcji nie ma. Oczywiście był zszokowany tym że prezesi sprzedają mecze, bo zapewne urodził sie wczoraj i o niczym nie wie [ twierdził że to niemożliwe, żeby prezesi tacy jak Drzymała sprzedawali mecze, ale niestety chyba przeoczył, że Drzymała przyznał sie do tego i już potem nie wiedział co powiedzieć :) ]. Listek jak to Listek żeby nie udzialać odpowiedzi schodził na tematy poboczne i mówił o wszystkim tylko nie o tym o co pytają [ do tego już nas przyzwyczaił ]. Oczywiście PZPN nie jest niczemu winny, bo co on może ;) Troche wkurzające było pieprzenie Listka o jego życiu prywatnym i jego osobiste wynurzenia, które chyba miały wzbudzić współczucie wśród widzów. Strejlau zamiast gadać konkrety był ciekaw jaka to przemiana wewnętrzna musiała sie dokonać u Dziurowicza, że przejmując GKS i mając określony system wartości zdecydował sie sprzedawać mecze.

Dzisiaj w godzinach wieczornych na stronie www.wisla-multi.com/ zostanie udostępniony torrent do Ligi + Extra [ trzeba sie zarejestrować żeby ściągnąć ]. Ogólnie jak ktoś nie ma C+ to polecam tą stronke bo udostępniają sporo materiałów które lecą na C+ Sport :)

08.08.2005
09:07
[65]

eJay [ Gladiator ]

No tak:)

Po pierwsze - mecz Pogoni zajebisty:)

Po drugie - po Lidze + Extra, mam wrazenie, ze Listek to wybitnie niekompetentna osoba dzialajaca w zwiazku. Jego ulubione powiedzonko - "Na Węgrzech jest tak, ze...". Nosz kurna:) A co mnie Wegrzy obchodzą?? Maja 1 niezla druzyne (Ferencvaros), a reszta klepie biede. Listek nie mial zadnej linii obrony. Swietny byl ten dziennikarz z Gazety Wyborczej. Jak wyjechal ze sprawa Piasta to Listkiewiczowi mina zrzedla:) Po protu kapitalny gosc, wiedzial o czym ma gadac i jak zagiac szefa PZPN. Strejlau natomiast byl tragiczny. Pieprzyl ciagle o sedziach, ze nie jest za nich odpowiedzialny. I jeszcze ta filozoficzna wzmianka na koncu o tym jak prezes GKS sie zmienil itd.Dobrze wypadl w moich oczach Dziurowicz. Szkoda, ze jednak zakonczyl juz wspolprace z Policja. Ogolnie Listek wypadl miernie i jak dla mnie musi sie podac do dymisji:)

08.08.2005
09:28
smile
[66]

volvo95 [ Legend ]

eJay --> Chyba każdy uważa, że powinien podać sie do dymisji, ale niestety nie ma szans żeby to zrobił. Tak jak napisałem - Listkiewicz tak jak zwykle chciał mówić o wszystkim tylko nie o tym o co go pytali.

Najlepsze były teksty w stylu: "A ja dzisiaj rozmawiałem z panem xxx i on powiedział mi że wcale nie mówił prasie na mój temat". No przecież to oczywiste, że nikt wprost mu nie przyzna sie że na niego doniósł, bo byłby skończony, a Listkiewicz jak zwykle rżnie głupa i udaje że o niczym nie wie.

Ech.. Gdyby Polska piłka była w rzeczywistości tak czysta za jaką ją uważa Listek ... :)

08.08.2005
09:30
[67]

Dagger [ Legend ]

Z Wyborczej był pewnie Czado - taki łysy dosyć agresywny gość? :)

BTW Dzisiaj kolejny odcinek serialu o polskiej piłce:

08.08.2005
10:40
smile
[68]

Arczens [ Legend ]

Heh, wszyscy wiedza ze cały PZPN to jeden wielki przekret, wszyscy wiedza ze mecze sa sprzedawane, a sedziowie przekupini, tylko prezes Listkiewicz o tym nic nie wie, az sie łezka w okru kreci ze wspolczucia jaki on jest biedny ...

08.08.2005
11:02
[69]

Dagger [ Legend ]

Czyżbym miał rację z Błaszczykowskim na prawej obronie?
Z wywiadu z Mielcarskim:

Błaszczykowski już nieraz pokazał charakter i w wieku 20 lat mądrość piłkarską. Wskoczył do składu z czwartej ligi. Teraz ma okazję się przekonać, co to znaczy w profesjonalnej piłce konkurencja i zawodowa piłka. Na początku Vidliczka wystartował jako kandydat na prawoskrzydłowego i Kuba go zdeklasował. A potem próbowani z boku Kwiek ani Paweł Brożek nie byli w stanie rozpocząć walki. Błaszczykowski zdeklasował wszystkich.

Dlatego jestem o niego spokojny. Nie będzie grał tylko "ogonów". Tym bardziej że może występować na trzech pozycjach.

Prawy pomocnik, środkowy pomocnik. Na jakiej jeszcze? Napastnik?

- Nie. Jako środkowy pomocnik na pozycji Konrada Gołosia owszem, ale jest jeszcze trzecia pozycja... Niech to pozostanie tajemnicą trenera Engela do meczu z Panathinaikosem.

Prawa obrona?!

- Czemu nie? Kuba potrafi się dostosować taktycznie, jest szybki, mądry taktycznie. To wszystko powoduje, że jest idealnym zawodnikiem do systemu 4-4-2. Czy bronisz, czy grasz w pomocy - różnica jest taka, że grasz bliżej własnej bramki, a przecież ją zawsze Błaszczykowski asekurował należycie.

08.08.2005
20:03
smile
[70]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

Poważna kontuzja Jerzego Dudka!

Jerzy Dudek został wyłączony z gry na trzy miesiące z powodu kontuzji, jakiej doznał na poniedziałkowym treningu. Polski bramkarz Liverpool FC doznał złamania łokcia z przemieszczeniem - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Szef prasowy LFC, Ian Cotton powiedział: "Jerzy ma złamanie łokcia z przemieszczeniem. W poniedziałek badał go specjalista, we wtorek przejdzie kolejne badania. Nie zagra przez trzy miesiące."


No to mamy problem i to dosyc powazny. Tzn.wierze w Boruca i jego mozliwosci, ale jednak wydaje mi sie, ze lepiej byloby gdyby to Dudzio pociagnal przynajmniej do mistrzostw.

08.08.2005
20:11
[71]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No to koniec problemow Dudka... ja zaczalem juz podejrzewac, ze mu sie nie chce o nic walczyc, z nikim rywalizowac... teraz juz nie musi. A placic mu przeciez będa.

08.08.2005
21:15
[72]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Strasznie przykra ta informacja :( miejmy nadzieje ze szybko wroci do zdrowia i zdecyduje sie w koncu gdzie grac i co dalej robic ze swoja kariera.
Troche ostatnio o nim ucichlo i ucichnie jeszcze bardziej ale 3mam za Dudka i jescze raz szybkiego powrotu do zdrowia :)

08.08.2005
22:48
[73]

Tristan9 [ Konsul ]

Rzeczywiście nieciekawie to wygląda ale jakby nie mógł grać w tych meczach eliminacyjnych to szansę na wykazanie się się dostanie zapewne Boruc.

08.08.2005
22:58
[74]

snopek9 [ Legend ]

Wielka szkoda Dudka...kurde co za pech, mialem nadzieje, ze moze jeszcze Go sprzedaja i gdzie pogra w pierszym skladzie...jak by nie bylo to bedzie to oslabienie w kadrze, Boruc jest dobry, ale jednak Dudek sprawdzony w kadrze...

08.08.2005
23:32
[75]

snopek9 [ Legend ]

Mam glupie pytanie :)

Wisla gra o ktorej jutro>?? i czy na tvp2 czy na tvp1 bedzie transmisja?? ostatnio zalatany jestem, a pod linkiem nie ma w ogole info ze daja mecz..

08.08.2005
23:41
smile
[76]

Greedoo [ Konsul ]

snopek9 ---> TvP1 20.30

08.08.2005
23:56
[77]

snopek9 [ Legend ]

Dzieki za info...bo przez ta lekkoatletyke to wszystko jest jakos dziwnie:)...normalnie mecze sa na tvp2 przeciez...dzieki...

09.08.2005
08:54
[78]

Tristan9 [ Konsul ]

snopek ---> Tak są w środy na 2 ale gra LM we wtorki to są na 1.

Oglądał ktoś mecz Legii z Bayernem? Ja zapomniałem. Legia przegrała 1:3. Jacek Magiera strzelił ponoć samobója.

09.08.2005
09:43
[79]

Belert [ Generaďż˝ ]

Ja oglądałem.Strzelił. Niestety.

09.08.2005
09:49
smile
[80]

Arczens [ Legend ]

Tristan9 => Legia niestety słabo wypadła na tle Bayernu. Wygladało jak lekki sparing albo rozgrzewka przed meczem.

09.08.2005
09:55
[81]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

A Szalachowskiego to chyba powinni ubiczowac, no taki numer odwalic...

09.08.2005
10:09
[82]

Arczens [ Legend ]

Loiosh => Dokładnie, dawno nie widzialem zeby ktos tak spieprzyl. Chyba chcial koniecznie strzelic gola Bayernowi, a tylko sie skompromitowal...

09.08.2005
11:43
[83]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

No a dzis wielki spektakl i wielkie widowisko. Ciekaw jestem czy przed rewanzem w Atenach Wisla jest w stanie wyrobic sobie wystarczajaca przewage. Jak zwykle prasa przesadza i publikuje glupie komentarze, wypowiedzi i artykuly. To bedzie bez watpienia ciezki mecz i jak to w sporcie bywa wszystko moze sie zdarzyc.
Juz nawet nie pamietam kiedy ostatni raz polska druzyna grala w LM. Moze teraz sie uda ? Mecz juz za kilka godzin :)
1 -1 -> taki wynik sugerujechoc Atenczycy moga wygrac. mam nadzieje ze mile sie rozczaruje na korzysz wislakow

09.08.2005
12:49
smile
[84]

Arczens [ Legend ]

Dzisiejsze mecze :

European Cups - Champions League (qual.)

20:00 Anorthosis - Rangers

20:45 Wisla Krakow - Panathinaikos

21:00 Valerenga Oslo - Club Brugge

21:05 Everton - Villarreal

21:05 Manchester U. - Debrecen

22:00 Real Betis - Monaco

European Cups - InterToto Cup

16:00 CFR Cluj - Lens

20:15 Hamburger SV - Valencia

21:00 Deportivo - Marseille

09.08.2005
18:54
[85]

Dagger [ Legend ]

Ciekawe:

Trener Celtiku Glasgow Gordon Strachan wyjaśnił we wtorkowym wydaniu "Evening Times" dlaczego wciąż stawia na Macieja Żurawskiego. Polski napastnik wychodził w pierwszym składzie w trzech spośród dotychczasowych czterech meczów, ale nie zdobył żadnego gola. Inni napastnicy Celtiku trafiają regularnie...

09.08.2005
19:01
[86]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Zurawski byl gwiazda w polskiej lidze. widac warunki szkockie przerosly jego oczekiwania i lada moment bedzie grzal lawe. Nie zycze mu tego ale ta wersja bardzo prawdopodobna

09.08.2005
19:03
[87]

Dagger [ Legend ]

==>dave_iserlohn
Nie przesadzajmy że to taka mocna liga skoro tam się zachwycono Włodario :P

IMO Poprostu Żurawski tradycyjnie ma problemy z psychą - strzeli pierwszą i pójdzie z górki. Albo ława.

09.08.2005
19:16
[88]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Dagger - ja nie powiedzialem na jakim poziomie stoi ta liga. Zurawski sobie pewnie myslal ze jako gwiazda polskiej ligi to sam osiagnie tam. Widac nowe otoczenie nowa rywalizacja i nowi ludzie stresuja naszego zawodnika bo w 5 kolejnych spotkaniach nie strzelic bramki to juz katastrofa.
Miejmy nadzieje bedzie lepiej i Zuraw na stale zagosci w pierwszym skladzie Celticu

09.08.2005
21:22
smile
[89]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Waaaayyynnneeee Roooneeyyy!!!!!! MU obejmuje prowadzenie.

09.08.2005
21:37
smile
[90]

@@@ [ Generaďż˝ ]

co ty mnie tu o Waynie

09.08.2005
21:38
smile
[91]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Masz rację, Everton przegrywa...

09.08.2005
21:41
[92]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Wisla - Ateny
- > obie druzyny graja na podobnym poziomie.Wisla lekko przewyzsza ale nie potrafi tego wykorzystac. Sadze ze druga polowa bedzie obfitowala w mase bledow ktore zostana zamienione na bramki. Mecz nie jest moze bardzo interesujacy ale emocji nie brakuje. Wisla pewnie cos strzeli i wygra 2 -1. w najgorszym wypadku bedzie 1 - 1
ps - > panathinaikos to juz nie ta sama druzyna co kiedys :)

09.08.2005
21:43
[93]

Dagger [ Legend ]

==>dave_iserlohn
Gorzej że gra Greków może się poprawić przez 2 tygodnie (dopiero zaczynają) a Wisły raczej nie.

Ciekawe czy drużyny skończą mecz w komplecie - mam nadzieje że nie wykartkują Wisły. Niestety już 2 Wiślaków lubiących twardo grać ma kartki.

09.08.2005
22:17
[94]

Sinic [ ]

No musze powiedziec ze jestem pozytywnie zaskoczony Wisla w drugiej polowie. Pomoc jest calkiem niezla, w ataku doswiadczony Frankowski, mlody Brozek i doswiadczony Penksa ktorego pamietam jeszcze z ligi Niemieckiej. Mial on swoj dobry okres kiedys i byc moze w Wisle przypomni sobie swoje najlepsza lata. Obrona nie za pewna, ale moze z tej druzyny cos bedzie... :)

09.08.2005
22:18
smile
[95]

Tomus665 [ Senator ]

Ruud Van Nistelrooy GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! 2:0 Manchester :)

09.08.2005
22:29
smile
[96]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Ronaldo na 3-0!

09.08.2005
22:49
smile
[97]

Dagger [ Legend ]

Brawo Wisła. Nie wierzyłem w Engela ale trzeba przyznać że dzisiaj na nie do końca przygotowany Panathinaikos jego prosta taktyka zadziałała. Presing, podwajanie i wyprzedzanie zawodników greckich. No i obsada prawej obrony.

Zawodnik meczu bezapelacyjnie Frankowski - zagrał dzisiaj dla drużyny jak nigdy - a właściwie jak kiedyś - kiedy nie miał jeszcze Żurawskiego do pomocy. Świetny mecz rozegrali Błaszczykowski i Brożek. Ciekawe czy Baszczyński utrzyma swoją pozycję :P
Zmiennicy też w porządku - chociaż zdziwił mnie momentami mocno cofnięty Penksa. Dudka o którego się bałem zagrał więcej niż poprawny mecz.

Niestety ostatnie 10 min. to był przedsmak tego co czeka nas w Atenach a dodatkowo Grecy będą mieli całe 2 tyg. na przygotowywanie się do tego meczu. Mam nadzieję że również Wisła nie zaprzepaści tej szansy oraz nie prześpi tych 2 tyg.
Gdyby nie siedli w ostatnich minutach również psychicznie byłoby 4:1.

09.08.2005
23:34
[98]

haszek [ Pretorianin ]

Valerenga wygrala z FC Brugge 1:0 haha lol to dopiero wynik:D

09.08.2005
23:39
[99]

Yari [ Juventino ]

Miałem oglądać Juventus - Roma na Rai uno , ale cepy zakodowali ;/ . Więc pozostała mi Wisełka i nie zawiodłem się przynajmniej :). Ładny mecz , walka przez pełne 90 minut. Wisła pokazała charakter i zasłużyła na zwycięstwo. Mam nadzieje , że w końcu awansują do cl.

09.08.2005
23:52
[100]

Adamss [ -betting addiction- ]

Na wstępie sie przywitam po dłuższej nieobecności :).

Parę wyników juz znam, jutro zaczynam obstawiać na poważnie.. cieszy mnie dzisiejsza wygrana Wisły - mam nadzieje, że nie dostaniemy 0 - 3 w dupe w Atenach.

To tyle, zobacze co jest grane i co było grane dotychczas :).

10.08.2005
00:42
[101]

Tomus665 [ Senator ]

haszek --> zaskoczony takim wynikiem ?? Valerenga w składzie posiada kilku reprezentantów swojego kraju byłych lub też obecnych między innymi Steffen Iversen ( była gwiazda Tottenham ) Tore Andre Flo którego przedstawiać nie trzeba oraz Ronny Johnsen były zawodnik Manchesteru UTD ... na tych trzech zawodnikach opiera się gra tego zespołu i jak widać z wymiernym skutkiem a w rezerwie chociażby posiadają Stefan Ishizaki pomocnik/napastnik reprezentacji trzech koron do lat 21 ... Przyszła gwiazda futbolu :)

10.08.2005
00:50
[102]

Dagger [ Legend ]

==>Adamss
2:0 też nie byłoby fajnym wynikiem

10.08.2005
09:51
[103]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

No to mamy po meczu. Wszystko pewnie juz zinterpretowane, komentarze poczytane. Bedzie dobrze jesli wisla nie starci gola w pierwszych minutach i sie nie zestresuje przed takim obiektem. Co prawa to w Grecji ale inaczej niz w Krakowie to bedzie wygladac :)

Mnie zaskakuje wynik z Anorthosis Famagusta. Cupryjczycy pokonali Turecki Tranzbospor a przegrali z Rangers. Dla mnie to nieposdzianka po tym co pokazala Famagusta grajac z Turkami.

10.08.2005
10:11
[104]

Adamss [ -betting addiction- ]

Dagger --> No wiem, chodzi mi tylko, żeby nie osiedli na laurach i dali dupy.

10.08.2005
10:21
smile
[105]

Arczens [ Legend ]

Dzisiejcze mecze kwalifikacjyjne do LM :

18:45 Malmo FF - Thun

19:00 Brondby - Ajax

20:00 Petrzalka - Partizan Belg.

20:00 Shakhtar Donetsk - Inter Milan

20:00 Steaua B'rest - Rosenborg

20:30 Anderlecht - Slavia Prague

20:45 Basel - Werder Bremen

20:45 CSKA Sofia - Liverpool

20:45 Rapid Vienna - Lok. Moscow

22:15 Sporting Lisbon - Udinese

Przyznam ze najbardziej interesuje mnie wynik meczu Shakhtar - Inter, ciekawe czy bedzie mala niespodzianka :)

10.08.2005
10:24
[106]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

Arczens--->nie bedzie zadnej niespodzianki Shakhtar ich rozjedzie:))))

10.08.2005
10:29
[107]

eJay [ Gladiator ]

Wisla niestety troche skopala sprawe:) Naturalnie wynik cieszy, ba, mamy duza szanse na LM, ale ta stracona bramka moze sie odwrocic przeciwko Krakowianom. W Atenach bedzie zywiol, 70 tys. kibicow, a pilkarze PAO beda gryzc trawe, aby wygrac 2:0....I nasi niech potrenuja obrone przy stalych fragmentach gry bo to co wczoraj zobaczylem nadaje sie do matyerialu szkoleniowego dla juniorow pt. Jak nie nalezy ustawiac sie przy rzutach roznych".

10.08.2005
10:43
[108]

Belert [ Generaďż˝ ]

na szczeście dla Wisly jest 3:1 , choć jak pomysle o tych szalejacych kibicach Pao to ....

10.08.2005
12:15
[109]

Dagger [ Legend ]

Wisła miała duża szanse dobić Greków - szkoda. Ale może to i lepiej - przynajmniej będą musieli zachować koncentracje.

Przy okazji prośba - czy skróty z eLM będą w jakiejś stacji dostępnej poza Polską? Na stronie Eurosportu jest taki bazjel że nie mogę się doszukać programu.

10.08.2005
12:23
[110]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Jak wisla zagra z kontry to przejdzie dalej. Sprawa jednak polega na tym ze Wisla nie ma za dobrych obroncow o Majdanie jzu nie wspominajac. Bzykadlo musi troche potrenowac i miejmy nadzieje 2 bramek nie pusci.

10.08.2005
12:26
smile
[111]

Dagger [ Legend ]

Majdanowi brakuje chyba rywalizacji w składzie.

BTW Wypowiedź dnia :)

Nassif Morris, kapitan Panathinaikosu: Bardzo szybki jest ten zawodnik z numerem 23 [Paweł Brożek], stwarzał nam ogromne problemy.

10.08.2005
13:14
[112]

włodzimierz_lenin [ Chor��y ]

Obejrzyjcie sobie powtórkę meczu (szczególnie I połowę) i zobaczcie akcje Brożka. Mając nawet kilka metrów straty, potrafił przegonić gościa i wyprzedzić go z piłką - jak dla mnie jest jeszcze szybszy od Niedzielana, który jest (był?) najszybszym polskim napastnikiem. Jeszcze tylko musi trochę technikę podszlifować - nie ma złej, przyzwoicie operuje piłką, byle tylko nie zdarzały mu się takie kiksy jak w II połowie, gdzie chyba za bardzo podpalił się i chciał strzelić bramkę tak trochę w stylu Van Bastena ;-))
A tak przy okazji: niewielu docenia naprawdę dobrą grę Mauro Cantoro - to jest gość którego brakuje naszej reprezentacji (nie twierdzę jednak żeby od razu dawać mu obywatelstwo). Silny, waleczny, a przy tym bardzo dobry technicznie, taki mózg drużyny, aktywny zarówno w ofensywie i defensywie i trzeba jeszcze wspomnieć tutaj o jego najważniejszej zalecie - świetnie utrzymuje się przy piłce, potrafi zarówno dobrze zastawić się, jak i minąć przeciwnika zwodem. Żeby nie było tak słodko czasami ma głupie straty i nie zawsze daje z siebie 100%, ale wczoraj grał z pełnym zaanagażowaniem.
Naprawdę podobała mi się gra Kuby Błaszczykowskiego - chłopak ma 19 lat, pierwszy raz w życiu grał na tej pozycji i to w najważniejszym meczu w roku. Wypadł naprawdę przyzwoicie - nie puszczał akcji ofensywnych z jego strony, nie dawał się okiwać, a przy tym bardzo odważny w ofensywie, miał jedną naprawdę ładną akcję, kiedy to na pełnej szybkości minął kilku przeciwników. Poza boiskiem skromny, pracowity, totalne przeciwieństwo polskich gwiazdeczek spod znaku Burkhardta, Madeja, Kosowskiego.
Ale nie ma też co popadać w hurraoptymizm - kilka lat temu, gdy Wisła grała z Porto, osiągnęła u siebie korzystny wynik 0:0, a na wyjeździe totalnie spaliła się psychicznie i nawet nie podjęła walki (pamięta ktoś wynik? Pamiętam tylko że Porto nieźle jechało z Wiślakami). Tym razem musimy liczyć na Engela, który musi przede wszystkim jedną rzecz poprawić - krycie przy stałych fragmentach gry. Jest tragiczne, każdy rzut wolny, rożny w pole karne powoduje przyspieszone bicie serca u obrońców, którzy proszą o jak najniższy wymiar kary. Nieważne czy kryje Dudka, Kłos czy Baszczyński (z Groclinem) - zawsze przeciwnikowi udaje się dojść do strzału, wiadomo czym może się to skończyć.

10.08.2005
13:25
[113]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Z pamietnego meczu AEK Ateny - Real Madryt dowiedzialem sie, jak wiele w Grecji znaczy atut wlasnego boiska. Gwiazdorzy Realu byli jak zahukani, trybuny szalaly i dymily, AEK walczylo ze zdwojona sila. Real przegral wtedy.
Wszyscy ( chocby po newsach na WP sadzac) juz swietuja Wisle w LM... a to jeszcze jedna, ciezka bitwa bedzie.

Wlodzimierzu iliiczu - masz racje, w ogole jestem zachwycony postawa Brozka w tym sezonie. Smialbym juz twierdzic, ze jest jak dla mnie lepszy niz Zurawski, tylko jeszcze to strzeleckie szczescie mu tak nie doipisuje... ;)

A tak btw co sie teraz dzieje z drugim Brozkiem ?

10.08.2005
14:02
[114]

włodzimierz_lenin [ Chor��y ]

Piotrek siedzi na ławie i ma małe szanse na grę, jest Zieńczuk, Paulista, ew. Błaszczykowski i jego perspektywy w Wiśle nie wyglądają zbyt różowo. Z tego co wiem interesował się nim Wolfsburg i interesuje się Denizlispor. Piotrek bardzo chciałby grać w Wiśle, nieraz podkreślał swoje przywiązanie do tego klubu, ale w tym sporcie nie ma sentymentów. W ostatnich wywiadach sam chyba mówi że może odejść jeśli dalej nie będzie grał i pewnie tak też się stanie, nie przewiduję aby w najbliższym czasie Engel miał wystawić go (może PP?). Szkoda chłopaka jeszcze dwa lata temu nieźle się zapowiadał i wydawało się że osiągnie większą karierę od Pawła, ale cóż nie wyszło.

Mistrz Giętej Riposty - też dziwi(ł) mnie ton w jakim wypowiadają się polskie gazety, a właściwie już mnie nie dziwi. Nadmierny hurraoptymizm po zwycięstwach, a później zmieszanie błotem po porażkach, no ale prasa musi czymś przyciągać. Kilka cytatów: "Wisło, jesteś wielka! Liga Mistrzów tuż-tuż", "Krok do raju", "Krok do raju", "Upragniona Liga Mistrzów, niedostępna dla polskich zespołów od dziewięciu lat, otworzyła przed Wisłą swoje bramy". Zobaczymy co będzie po meczu w Atenach (a będzie cholernie ciężko).

10.08.2005
14:02
[115]

Tristan9 [ Konsul ]

Mistrz Giętej Riposty -->Ma przejść do ligi tureckiej konkretnie do Denizlisporu

10.08.2005
15:50
[116]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Dudek zostaje na Anfield road podal tygodnik ....... Po za tym Lokiec przeskoczyl na swoje miejsce i niebawe nasz bramkarz podejmie jzu rechabilitacje.
Widac nie chce rozstac sie z Liverpoolem ansz golkiper. Zobaczymy co z tego wyniknie ale ja osobiscie nie jestem zadowolony. Zreszta zmieniac kraj, jezyk, kulture itp tez chyba nie jest dla niego takie hop.

10.08.2005
17:23
[117]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

no to sie narobilo szumu w okol Dudka a tu reka sama sie wyleczyla...ten gosciu bawi mnie co raz bardziej

10.08.2005
20:09
[118]

Dagger [ Legend ]

Niestety Błaszczykowski po meczu życia ma niesamowitego pecha - mam nadzieję że on również się sam wyleczy :(

Jakub Błaszczykowski, jeden z bohaterów wczorajszego spotkania Wisły Kraków z Panathinaikosem jest kontuzjowany. Brawurowa i odważna gra młodego pomocnika została okupiona złamaniem kości śródstopia lewej nogi.

W 75 minucie spotkania Jakub Błaszczykowski został zmieniony przez Macieja Stolarczyka z powodu bólu, jaki odczuwał w lewej stopie. Po dokładnych badaniach, które zostały przeprowadzone w dniu dzisiejszym okazało się, że zawodnik ma złamaną kość śródstopia. Jest to złamanie typu przeciążeniowego.

Zdaniem sztabu medycznego Wisły Kraków kontuzja kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego. Nie zapadła jeszcze decyzja, co do terminu ewentualnej operacji. Przy tego typu kontuzji rekonwalescencja trwa od 4 do 5 miesięcy.


źródło: Wisła Kraków

10.08.2005
20:11
smile
[119]

Kompo [ all eyez on me ]

Jasna cholera... :(

10.08.2005
20:21
smile
[120]

MATTI....S [ Konsul ]

kiepsko kiepsko i to bardzo :(:( a kto zostanie bochaterem następnego meczu z Panathinaikosem :(:((:;(;(

10.08.2005
20:23
smile
[121]

MATTI....S [ Konsul ]

acha a co do Dudka to bardzo się cieszę że zostaje na Anfield ponieważ kibicuje Liverpoolowi i była by to wielka strata gdyby Dudek odszedł :):);)

10.08.2005
21:07
[122]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Widze ze bedziemy miec w LM szwajacarow. Niby taka druzyna a tutaj taka niespodzianka :) Ajax remisuje ale tragedi chyba holendrzy robic z tego nie beda. Cos czuje ze ta edycja LM bedzie o wiele bardziej inna niz dotychczas. Mozliwe ze Wisla trafi na taka grupe ze beda tam same druzyny jej pokroju. Zreszta zobaczymy

w bruxeli jak na razie remis

10.08.2005
21:17
[123]

Belert [ Generaďż˝ ]

dave_iserlohn: co przez to rozumiesz?

10.08.2005
21:25
smile
[124]

waslo [ Manager Ajaxu ]

ja jestem fanem Ajaxu i mam nadzieje że Ajax skopie tyłki Broendby

10.08.2005
21:28
smile
[125]

Tomus665 [ Senator ]

waslo --> Ajax spokojnie awansuje ... w meczu rewanżowym 2:0 i Broendby witamy w I rundzie Pucharu Uefa ... swoją drogą w tym meczu remis był pewien w 99% :) ... Andrlecht prowadzi 2:1 ze Slavią ... Liverpool spokojnie prowadzi 2:0 już w Sofi po bramkach Cisse i Morientesa

10.08.2005
21:46
[126]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Czyzby wreszcie przebudzenie Morientesa ?

10.08.2005
21:56
[127]

Adamss [ -betting addiction- ]

Coś czuje, że to będzie zajebisty atak - Cisse i Morientes - w tym sezonie.

10.08.2005
22:01
[128]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No i Barosz jeszcze bedzie sze krecil. ;)

10.08.2005
22:06
[129]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

No i proszę, Bazyle odprawiłyz kwitkiem Werder.

10.08.2005
22:09
smile
[130]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Listkiewicz to ...

10.08.2005
22:19
smile
[131]

włodzimierz_lenin [ Chor��y ]

Oj ortografia się kłania:

Listkiewicz to ....




10.08.2005
22:21
smile
[132]

Dagger [ Legend ]

Tak czy owak dzisiejsze wiadomości zepsuły mi humor po wczorajszym meczu :(

10.08.2005
22:23
[133]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No, teraz to juz ewidentnie se Moro przypomnial... caly zeszly sezon stzrelil 3, dzis juz 2, a moze jeszcze cos dorzuci ?

10.08.2005
22:25
[134]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Prezes Michał Listkiewicz poinformował, że na razie nie przewiduje złożenia przez siebie rezygnacji z funkcji, gdyż bezpośrednio przeciwko niemu nie toczy się żadne postępowanie karne. Listkiewicz przyznał jednak, że nie ustrzegł się w pracy błędów, za które bierze na siebie pełną odpowiedzialność.

Śmiać sie, czy płakać, oto jest pytanie...

10.08.2005
22:28
smile
[135]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

lenin - Po trzykropku jest jeszcze kropka?

10.08.2005
22:29
smile
[136]

włodzimierz_lenin [ Chor��y ]

Potraktowałem to jako cenzurę

10.08.2005
23:18
[137]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Dla mnie troche zaskakujace sa te wyniki LM i chyba czas zakonczyc o tym dyskusje. Szkoda ze mamy tylko 1 druzyne ktora bierze udzial w eliminacjach.
Co do Niemcow to powinni jednak dac rade z Bazylea i wygrac u siebie.
Liverpool gra w LM kosztem 6 spotkan ,ale dla tekaiej kadry chyba nie sprawia to roznicy. No i ten anderlecht ktory niczego nadzwyczajnego dzis nie pokazal. Oj beda sie pocic w Pradze

Jutro Uefa i 3 nasze druzyny biora udzial. Oprocz Wisly Plock Legia i Groclin powinny powalczyc. Graja u siebie i na dodatek z druzynami ktore traca duzo bramek. Bedzie ciekawie

10.08.2005
23:38
[138]

Dagger [ Legend ]

tutaj trochę krytycznego spojrzenia na mecz - przynajmniej w pierwszej części

10.08.2005
23:43
smile
[139]

waslo [ Manager Ajaxu ]

ja mam do was pytanie skąd jest zespół FC Thun ?

10.08.2005
23:45
smile
[140]

Dagger [ Legend ]

==>waslo
Jak paczka do Kramera...


ze Szwajcarii :)

10.08.2005
23:46
[141]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Zapowiada sie rowniez niespodzianka w Lizbonie ;)

Jutro pokaza w TV tylko Legie. Uznano ze przeprowadzenie transmisji z reszty spotkan sensu nie ma :)

10.08.2005
23:55
smile
[142]

waslo [ Manager Ajaxu ]

dzięki Dagger

11.08.2005
09:53
smile
[143]

waslo [ Manager Ajaxu ]

TO STRASZNE

Jeśli w PZPN zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny, FIFA wykluczy nasze kluby i reprezentację z rozgrywek – czytamy w „Życiu Warszawy”.
Za osiem dni (w następny piątek) przybywa do Polski delegacja FIFA i UEFA, która zbada sytuację w PZPN. Jeżeli przedstawiciele obu federacji dojdą do wniosku, że bez ingerencji władz państwowych niemożliwe będzie wyeliminowanie korupcji z naszej piłki, nie mamy co marzyć o finałach mistrzostw świata czy grze Wisły Kraków w Lidze Mistrzów. Po prostu nasz związek zostanie zawieszony do czasu rozwiązania wszystkich problemów, co automatycznie wiąże się z zawieszeniem polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach. Już choćby taka katastroficzna perspektywa zmusza PZPN do podjęcia zdecydowanych działań.

­ Nowa ustawa, która czeka na podpis prezydenta RP, daje pewne możliwości wprowadzenia zarządu komisarycznego w związkach sportowych. Ale mówimy o sytuacjach ekstremalnych, gdy nie widać woli naprawy sytuacji. Nie sądzę, aby w przypadku PZPN potrzebna była interwencja ministra sportu ­ powiedział tuż po wyjściu z posiedzenia zarządu PZPN minister Jerzy Ciszewski.

Minister, który był gościem PZPN, zdradził także, że podczas dyskusji ostrzegał członków zarządu, iż wydobycie naszej piłki z bagna korupcji jest warunkiem starań Polski (wspólnie z Ukrainą) o organizację mistrzostw Europy w 2012 r.


Właśnie wtedy kiedy Wisła stoi przed szansą gry w Lidze Mistrzów, a reprezentacja przed szansą gry w MŚ.

11.08.2005
10:17
[144]

waslo [ Manager Ajaxu ]

zapomniałem dodać linka VVV

11.08.2005
10:36
[145]

Voutrin [ Pretorianin ]

Ja jeszcze odnosnie meczu w Grecji.. to prawda moze tam byc bardzo ciezko, ale po tym co pokazal Panathinaikos w pierwszym meczu nie sadzy aby az tak diametralnie odmienili swoja gre. Ile moga sparingow za ten czas rozegrac? Widac, ze ze zrozumieniem u nich nie najlepiejm, jak to juz mowil Engel Wisla uwielbia grac z kontry bo ma szybkiego Brozka i Lowce. Co do 60 tys. kibicow to wg mnie to nie jest jakis problem, przeciez grali juz z Lazio, Parma, Shalke i publika byla podobna( wiem, ze Grecy to cos innego, ale nie przecenial bym roli trybun w koncu pilkarze to zawodowcy :)) najwazniejsze to wyjsc na boisko z przekonaniem o tym, ze damy rade.
Kluczem w rewanzu bedzie psychika, jak Engel ich dobrze zmotywuje to bedzie dobrze. Grecy beda napewno atakowac na calego i jak uda sie utrzymac dobry wynik do przerwy to moga im nerwy puscic, a wtedy to juz bedzie z gorki ... ;]
Szczytem marzen bylo by strzelenie w Atenach bramki na poczatku, wtedy Grecy napewno by lekko odpuscili.

Acha i mimo wszystko uwazam, ze wynik 3:1 to naprawde dobry wynik. Bo Grecy prowadzac 3:0 do konca beda musieli uwazac w obronie. Wystarczy jeden blad w 90+3 minucie i wszystko zacznie sie od poczatku ;)

11.08.2005
10:41
[146]

Dagger [ Legend ]

==>Voutrin
Psycha niestety nie jest atutem Wiślaków co pokazało ostatnie 10 min. meczu w Krakowie, stąd m.in. moje obawy.

11.08.2005
10:47
[147]

Dagger [ Legend ]

Może to i Ekspresiak ale relacja wpisuje się w ostatnie wydarzenia.

"Sprawa w prokuraturze przeciwko Piotrowi Świer-czewskiemu, piłkarzowi Lecha
Koniec żartów! Teraz Piotrem Świerczewskim zajmie się prokuratura - grzmi Andrzej Czyżniewski, były sędzia, a obecnie trener bramkarzy Amiki Wronki. - To zwykły głupek - komentuje Świerczewski, piłkarz Lecha.

W czasie meczu towarzyskiego pomiędzy Lechem i Amiką doszło do zamieszania, w trakcie którego Czyżniewski - jak twierdzi - został uderzony przez "Świra". To nie było pierwsze zajście pomiędzy nimi. Tym razem cierpliwość "Czyżyka" się skończyła.

- Została naruszona moja nietykalność. Przyjmuję, że żyjemy w państwie prawa i jeżeli zostałem uderzony, na co są dokumenty i materiał filmowy, to Świerczewski musi za to odpowiedzieć - mówi Czyżniewski.

- On jest chory. Przecież ja go wcale nie uderzyłem - twierdzi Świerczewski i zatroskanym głosem dodaje: - Boję się o niego. Boję się, żeby kibice Lecha nie zrobili mu krzywdy, gdy zagramy z Amicą. Wiadomo, jak to jest - różne osoby chodzą na stadiony i czytają prasę.

- Raz w życiu zsikałem się ze strachu. W Olsztynie, gdy przystawiono mi pistolet do głowy, bo sędziowałem nie tak, jak chciał właściciel Stomilu. Byli też trenerzy, którzy twierdzili, że będę pływał w betonowych butach albo że ktoś przewierci mi kolana. Wiele przeżyłem, zawsze szedłem pod prąd i Świerczewskiego się nie przestraszę - odpowiada Czyżniewski."

11.08.2005
10:48
[148]

Voutrin [ Pretorianin ]

Dagger --> Tu sie niestety z toba nie zgodze, ostatnie 10 min w Krakowie to po prostu brak sil. Caly mecz grali na presingu i widac byla chocby po Zienczuku, ze pod koniec to On biegac juz prawie nie mogl( jak sam Brozek wspomnial ich przygotowanie kondycyjne nie osiagnelo w tym meczu 100%). W Grecji bedzie inaczej bo tam presingiem grac bedzie Panathinaikos, a Wisla sie raczej na kontre nastawi.

A co do psychiki to uwazam iz wlasnie Engel strasznie ja poprawil u zawodnikow Wisly, sam chyba przyznasz, ze wyjsc z 0:1 na 3:1 to nie latwe zadanie :)

11.08.2005
10:53
[149]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

waslo - a a bym sie cieszyl gdyby fifa inferowala w to co sie dzieje w polskiej pilce. przenosnia mowiac zastrzelic Listkiwicza, Dziurowicza i cala reszte a polska pilke zawiesic na rok badz 2. wtedy by sie nauczyli i powinni tak postepowac nie tylko w sporcie ale w kazdej dziedzinie.
A najbardziej to powinni karac IV lige.

11.08.2005
11:14
smile
[150]

Arczens [ Legend ]

Dzisiejsze mecze:

European Cups - UEFA Cup (qual.)

16:00 Banants Yerevan - Dnipro D'petrovsk

16:00 Krylya Sovietov S. - BATE Borisov

17:00 MTZ-RIPO Minsk - Teplice

17:30 Inter Z. - Red Star Belgrade

17:30 Nistru Otaci - Graz AK

17:30 OFK Belgrade - Lokomotiv Plovdiv

18:00 Ashdod SC - NK Domzale

18:00 FC Midtjylland - B36 Torshavn

18:00 Groclin Grodzisk - Banska Bystrica

18:00 L. Metalurgs - Racing Genk

19:00 Brann Bergen - AC Allianssi

19:00 Djurgarden - Cork City

19:00 Esbjerg - Tromso

19:00 Halmstad - Linfield

19:00 Rapid Bucuresti - Vardar Skopje

19:30 Grasshoppers - Wisla Plock

19:30 Litex Lovech - NK Rijeka

19:30 MyPa - Dundee United

19:30 Vaduz - Besiktas

19:45 APOEL Nicosia - Maccabi Tel Aviv

20:00 Baskimi - Maccabi Petah Tikva

20:00 Legia - ? Zurich

20:00 Rhyl - Viking

20:00 Zeta Golubovci - Siroki Brijeg

20:15 FC Copenhagen - Carmarthen

20:15 Zilina - Austria Vienna

20:30 Mainz - Keflavik

20:30 Publikum Celje - Levski Sofia

20:30 Sopron - Metalurg Donetsk

20:45 Dinamo Bucuresti - Omonia Nicosia

20:45 SV Pasching - Zenit St. Petersburg

11.08.2005
17:52
smile
[151]

Arczens [ Legend ]

Fajny mecz musi byc Banants Yerevan - Dnipro D'petrovsk, gospodarze wygrywali 2:0, a dostaja juz 2:4 ;p

11.08.2005
18:03
smile
[152]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

Może mi ktoś napisać jakie mecze PUEFA są dzisiaj transmitowane i na jakich kanałach? Jestem na imprezie, nie mamy programu i trochę już dałem w czapę, to sam nie znajdę.

11.08.2005
18:06
[153]

snopek9 [ Legend ]

Gangsta --> mecz Legii na tv4...reszty nie ma NIGDZIE...

11.08.2005
18:21
[154]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

snopek---> Dzięki, akurat Tv4 mamy :). A jakichś "niepolskich" meczów na żadnym Polsat Sport, czy Eurosporcie też nic? Trochę biednie.

11.08.2005
18:25
smile
[155]

snopek9 [ Legend ]

Jezeli mi pomozecie w tym watku ( link niiiizej) to postaram sie pokazywac Wam rozne bramki z meczy :)

Gangsta --> zobacz link... https://goalzz.com/main.aspx?region=-2 ...choc na Polsacie Sport tez jest mecz legii :D

11.08.2005
19:13
smile
[156]

snopek9 [ Legend ]

Groclin juz 1:0 ...strzelal Rocki :)

11.08.2005
19:26
[157]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

Brawo...juz 2 - 0...gol Wozniaka

11.08.2005
19:30
[158]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Sie chlopaki rozstrzelaly. No to I druzyna zagra W I rundzie pucharu Uefa. Jeszcze legia i to by bylo na tyle.

11.08.2005
19:31
[159]

snopek9 [ Legend ]

3:0 juz po bramce...zaraz...livescore cos nie podaje:)...chwila....zaraz....:)...

no nie wiem...nie ccha podac :)

11.08.2005
19:31
smile
[160]

Arczens [ Legend ]

3:0 ?

11.08.2005
19:36
[161]

snopek9 [ Legend ]

Trzecia bramka autorstwa Wozniaka ;) Panie Arczens ;) hehe

11.08.2005
19:37
[162]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Arczens ------> Tak, tak, nie wiem jak to mozliwe, ale TAK! A trzeci gol ponownie Wozniak.

11.08.2005
19:38
[163]

snopek9 [ Legend ]

Jak Wam mowilem, ze zespoly ze Słowacji sa slabe to mowiliscie, ze bredze jak zwykle...tak samo jet ze Szwajcarami, jezeli dzis Legia nie wygra conajmniej roznica trzech goli to to dla mnie porazka...
Wisła Płock tez sobie powinna poradzic, mysle, ze na wyjezdzie dzis wygraja 1:2...

Ja sie juz przelaczam na Polasat Cyfrowy tam zaczyna sie powoli transmisja z meczu Legii...

11.08.2005
19:39
smile
[164]

Arczens [ Legend ]

Cholera kit z Groclinem, zeby Legia tak wygrala :)

11.08.2005
19:44
[165]

Kyahn [ Kibic ]

snopek9 ------> taaa szwajcarskie zespoły są słabe, a widziałeś wyniki FC Basel i FC Thun ?

11.08.2005
19:46
[166]

Arczens [ Legend ]

4:1 juz dzienie to przeskakuje :/

11.08.2005
19:47
smile
[167]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

A kto to jest Woźniak?

11.08.2005
19:49
smile
[168]

snopek9 [ Legend ]

Kyahn --> spokojnie, poczekamy zobaczymy...nawet lepiej, ze myslicie, ze to dobre zespoly :) bede mial wieksza satysfakje po wygranej :)

11.08.2005
19:53
[169]

Kyahn [ Kibic ]

snopek ----> Thun wyeliminowało Dynamo Kijów i jak widać z Malmo sobie poradzi, natomiast Basel wygrało wczoraj 2:1 z Werderem,
nie wiem czy można nazywać ich cieniasami.

11.08.2005
19:58
[170]

snopek9 [ Legend ]

Kyahn --> chcialem tylko zwrocic uwage, ze nie gramy dzis ani z Basel a ni z Thun...choc tez to nie sa zaspoly dobre, co najwyzej przecietne...zobaczymy czy dzis Legia zagra slabo jak z Bayernem czy dobrze jak z Bayerem w drugiej polowie, tylko od tego zalezy czy wygramy wysoko czy tez nie...ja po prostu wirze, ze zagramy dobrze, pomimo brakow w obronie i tego pana na szpicy co grac nie umnie :)

11.08.2005
20:03
[171]

Arczens [ Legend ]

Snopek =>Basel niedawno grali w LM wiec chyba nie sa tacy słabi.

11.08.2005
20:05
[172]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

snopek - a co to niby z bayerem zagraliscie dobry mecz ? Oni grali w czwartoligowych rezerwach i cala prawde o legi bede wiedzial po meczu czyli juz niedlugo.

11.08.2005
20:10
[173]

Vasago [ spamer ]

No to wlaczamy TV4.

11.08.2005
20:27
smile
[174]

Tomus665 [ Senator ]

Basel a ni z Thun...choc tez to nie sa zaspoly dobre, co najwyzej przecietne haha ten Pan jest poprostu śmieszny Basel wygrywa z Werderem Brema u siebie , Thun eliminuje Dynamo Kijów wygrywa w Malmoe i On nazywa te drużyny przeciętnymi ... Snopek naprawde jesteś the best skąd Tobie się takie pomysły w głowie rodzą ?? Brawo Legia Brawo Surma ... nie ma to jak idiotyczny bezmyślny atak na piłke ... Coś czuje , że Snopek będzie mi mówił na Pan haha

11.08.2005
20:55
[175]

snopek9 [ Legend ]

Bardzo dobre zespoly - Barcelona, Milan, Juve, Men U, Bayern itp
Dobre - Inter, Deportivo, Valencia, Bayer itp
przecietne - , Wisła, Panatinaikos ;), Basel, Austria Wieden itp..
slabe - FC Zurych, Valeranga, Malmo, itp..

jezli masz inne podejscie do pilkie to gratuluje...

takie jest moje podejscie, za nic nie nazwe Basel dobrym zespolem! nawet w cwierginale LM nie grali!! Juz o Thun nic nie powiem nawet bo musialbym nowe kategorie zaczac pisac...

hola --> ze co??? dwoch moze trzech zawodnikow nie gralo!

legia dzis GATALNIE, szkoda gadac...

11.08.2005
20:57
[176]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Nie sadzicie ze roznica optyczna miedzy tym co pokazala 2 dni temu Wisla, a co probuje dzis Legia jest przerazajaca? Inny swiat pilkarski. Zwlaszcza srodek pola.

11.08.2005
21:00
smile
[177]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Protestuje. Valencia jest najlepsza... ! ( chociaz ostatnio ma dolek )

11.08.2005
21:02
[178]

Vasago [ spamer ]

Przeciez Legia wyprzedala juz wszystkich, ktorzy potrafili kopac pilke. Teraz gra drewniakami i mlodziezowka. Najlepiej stan jej kadry oddaje fakt, ze na boisko wchodzi komentator Canal+.
Pilkarze z lawki Wisly byliby na Lazienkowskiej gwiazdami pierwszej jedenastki. No wiec nie ma sie chyba co dziwic, ze jest roznica klas.

11.08.2005
21:03
smile
[179]

Tomus665 [ Senator ]

Valencia jest najlepsza --> kiedyś była jak w swoim składzie posiadała żelazne płuca ( Mendiete ) i trenera ( Cupera , Beniteza )

11.08.2005
21:05
[180]

snopek9 [ Legend ]

Tomus --> prosze Pana czekam na Panska tabelke...ciekawe jak to bedzie wygladalo...
Vasago --> roznica klas?? no nie chce dawac przuykladow...nie przesadzajmy, Legia gra slabo, ale niezapominajmy, ze w 10 i ze za chwile bedzie druga polowa...nie wspominajac, ze wielu pilkarzy ma kontuzje...eee kibic Wisly??

11.08.2005
21:06
smile
[181]

Tomus665 [ Senator ]

ten Włodarczyk to chyba na pustą bramke nawet by nie trafił

11.08.2005
21:13
[182]

Vasago [ spamer ]

Nie,prawde mowiac zdecydowanie bardziej sympatyzuje z Legia,ale taka jest smutna prawda. Wisla ma Cantoro, Uche, Pauliste, Frankowskiego, Brozka...
A w Legii jest kilku potencjalnie dobrych mlodych pilkarzy, dwoch, ktorzy powinni grac dobrze, ale nie graja (Karwan i Vuko), a reszta to niestety drewno. Magiera, Surma, Roslon(sic!),Sokolowski-przeciez ci pilkarze nie zalapaliby sie do Wisly nawet na lawke w meczu towarzyskim. Dysproporcja umiejetnosci jest miazdzaca. Nic mnie bardziej nie cieszylo niz porazka Wisly (za ktora nie przepadam) prowadzonej przez Kasperczaka(ktorego wrecz nie trawie) z Legia,ale to sie nie ma szans powtorzyc. Mlodzi pilkarze pokroju Fabianskiego, Rzezniczaka czy Janczyka powinni miec jakies wsparcie ze strony starszych kolegow(jak Brozek w Wisle),ale nie maja.
Z reszta o czym tu gadac skoro trenerem Legii jest jej obronca, a na lawce siedzi 5 pilkarzy.

11.08.2005
21:15
[183]

Sinic [ ]

A panowie z PZPN siedza na trybunach w dobrych nastrojach. Niezly komentarz. :) Listkiewiczowi chyba nic nie jest w stanie zepsuc humoru, on jest ponad to ;)

snopek9 --->
Inter, Deportivo, Valencia, Bayer --- tjaaa... ja wiem ze w Bajerze gra super gwiazda swiatowego formatu, ale troche realizmu ;P

Barcelona, Milan, Juve, Men U, Bayern --- Bayern jest dobra druzyna, potrafi walczyc z kazdym. Ale w tej czolowce tez znalazlbym nieco druzyn o troche wiekszym niz Bayern potencjale.

11.08.2005
21:21
[184]

snopek9 [ Legend ]

Sinic --> przeciez dalem tylko przyklady...

11.08.2005
21:23
smile
[185]

Tomus665 [ Senator ]

snopek9 --> jak Ty możesz nazywać przeciętną drużyną Basel ?? Może napisze specjalnie dla Ciebie pare meczy drużyny z Bazylei z poprzednich lat ...

Sezon 2004/2005

mecze grupowe Pucharu Uefa

Schalke 04 - FC Basel 1:1
Ferencvaros - FC Basel 1:2
FC Basel - Feyenoord 1:0

Porażka w 1/16 z OSC Lille

Sezon 2002/2003

III runda eliminacji Ligi Mistrzów

Celtic Glasgow - FC Basel 3:1
FC Basel - Celtic Glasgow 2:0

Faza grupowa

Liverpool FC - FC Basel 1:1
FC Basel - Valencia CF 2:2
Spartak Moskau - FC Basel 0:2
FC Basel - Liverpool FC 3:3

Awans do drugiej fazy grupowej a tam

FC Basel - Dep. La Coruna 1:0
Manchester Utd. - FC Basel 1:1
FC Basel - Juventus 2:1

Nadal śmiesz twierdzić , że to jest przeciętna drużyna ??

Kilku ważniejszych zawodników składu na ten sezon

Pascal Zuberbühler --> były bramkarz Leverkusen za czasów Matyska
Murat Yakin --> zawodnik takich klubów jak 1. FC Kaiserslautern czy VFB Stuttgart
Patrick Müller --> były piłkarz Mallorca oraz Lyonu
Christian Gimenez --> największa gwiazda tego zespołu

11.08.2005
21:29
smile
[186]

ronn [ moralizator ]

GRASSHOPPERS ZURICH - WISŁA PŁOCK 1:0 - trwa druga połowa

64. min - Karny dla Wisły! Po dośrodkowaniu Geworgiana, piłkę ręka odbija Mitreski i sędzia dyktuje "jedenastkę". Strzela Ireneusz Jeleń. Bramkarz Grasshoppers broni. Paruje też dobitkę Mierzejewskiego.

69. min 1:0 dla Szwajcarów. Gola zdobywa Eduardo posyłając piłke pod poprzeczkę ponad Wierzchowskim.

Grasshoppers: Coltorti - Stepanovs, Schwegler, Chihab, Renggli, Eduardo, Rogerio, Cabanas, Jaggy, Mitreski, Dos Santos


Wisła: Wierzchowski - Żivković, Belada, Peković, Colaković, Geworgian, Rachwał, Gęsior, Vujović, Mierzejewski, Jeleń

11.08.2005
21:32
smile
[187]

Tomus665 [ Senator ]

ronn --> w rewanżu Wisła powinna sobie poradzić ... skoro tak długo nie dawała sobie strzelić bramki grając na wyjeździe ... szkoda przestrzelonego karnego ... i sprawdziło się piłkarskie przysłowie ... " Niewykorzystane akcje się mszczą " ten mecz dzisiaj jest nudny ... gdyby nie Fabiański to Legia by przegrywała z 0:2 a tak nadal 0:0 ...

11.08.2005
21:51
[188]

Sinic [ ]

Troche dziwne wypowiedzi polskich komentatowro. No ale Borek jest uznanym fanatykiem poslkiej pilki i ma nieco rozowe okulary na oczach zawsze. ;) Jednak mowienie o ewentualnej dobrej zaliczce przy mozliwym zwyciestwie 1 : 0 Legii w tym meczu jest nieco smieszne. Czy tez o szansach Legii w rozgrywkach grupowych po wyeliminowaniu Zurichu. Legia naprawde na ta chwile jest druzyna slabiutka. Kilka przypadkowych w sumie akcji na caly mecz, ciagle i zorganizowane ataki Zurich, to nie worzy nic ciekawego przed rewanzem. Wlasnie padla bramka jak to pisalem. No i koniec...

11.08.2005
21:51
smile
[189]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Ciezko to widze.

Burkhardta, Ouatare i tego tzreciego juz nei zlgosza na rewanz, wiec nie wiem kim zamierza Zielu wygrac za tydzien.

Nie wiem tez jak kontuzja Chota... ogolnie tak jak powiedzial ostatnio moj znajomy przed sezonem "w Legii szykuje sie w tym sezonie wielka tragedia". Nici z pucharow, i nawet o v-ce mistrza pewnie nie powalcza, bo brak pilkarza.

OO Z ossttaniej chwili GOL dla Zurtychu!!!

11.08.2005
21:52
[190]

waslo [ Manager Ajaxu ]

no to legii dziękujemy

11.08.2005
21:54
smile
[191]

Tomus665 [ Senator ]

Piękna porażka (L)egi coś cudownego ... nie ma to jak zostawić samego zawodnika na 2 metrze przed bramką ... Gdyby nie Fabiańczyk to mielibyśmy pogrom na Łazienkowskiej ... Rewanż w tym momencie dla mnie jest czystą formalnościa ... Legia przegrać z honorem nawet nie potrafi , co zrestą po raz pierwszy nie pokazuje ...

11.08.2005
21:54
[192]

Arczens [ Legend ]

Snopek => Chyba musisz skorygowac swoje zdanie na temat szwajcarskich zespołow, chociaz moze nie tyle szwajcarskich co polskich.

11.08.2005
21:57
smile
[193]

Dagger [ Legend ]

Super - Legia nie zdobyła nawet pół punktu do rankingu UEFA. U siebie :(

11.08.2005
21:58
[194]

snopek9 [ Legend ]

Arczens --> moze jeszcze wiecej...co do Legii, a nie polskich :) ale tamten klub jest naprawde slaby, chyba sie zgodzicie?? Legia po prostu zagrala fatalnie i tyle...

...jednak licze, ze awansujemy :)

11.08.2005
21:58
[195]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Teraz tzreba szukac winnego, ja obstawiam trenera zielinskiego, prezesa Zygo i portfel Waltera, za ktorego kadencji nie kupila legia zadnego ciekawego pilkarza. Moze z tych mlodziakow: Klatta, Janczyka, Rzezniczaka cos bedzie, ale za 2-3 lata. Na ten sezon Legia bedzie zimowala w srodku ligi.

11.08.2005
21:59
smile
[196]

Tomus665 [ Senator ]

" ...jednak licze, ze awansujemy :) "

11.08.2005
21:59
[197]

waslo [ Manager Ajaxu ]

Mistrz Giętej Riposty --> też tak uważam

11.08.2005
22:00
[198]

snopek9 [ Legend ]

Mistrz Giętej Riposty ---> Rzezniczak i Janczyk grali calkiem calkiem...imho masz racje...Zielinski do szkoly trenerskiej a nie do legii...

11.08.2005
22:00
smile
[199]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Rok temu grali duzo lepiej, a z duzo mocneijszym przeciwnikiem -Austria Wieden. W tym tempie, za rok Legia dostanei dwucyfrowke od Cementarnicy Skopje.

11.08.2005
22:01
[200]

Dagger [ Legend ]

==>Mistrz Giętej Riposty
Albo odbije wahadło i zaczną sprowadzać emerytów. Plus np. Dariusz "Złam mu nogę" Wdowczyk na trenera.

BTW Czemu nie używasz starego nicka?

11.08.2005
22:01
[201]

Arczens [ Legend ]

Legia w lidze bedzie w czołowce bo reszta naszych zespolow gra jeszcze gorzej.

11.08.2005
22:03
smile
[202]

Tomus665 [ Senator ]

Arczens --> po sezonie Ci zaśpiewam ... odwróć tabele a Legia będzie na czele ....

11.08.2005
22:04
[203]

Dagger [ Legend ]

Dobrze że przynajmniej Groclin do przodu, wreszcie się zmobilizowali - mam nadzieję że drugi mecz też wygrają.

Legia nawet jakby cudem odrobiła straty to i tak pewnie polegnie w 1 rundzie.

11.08.2005
22:05
[204]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Arczens - ale Groclin i Wisla poza zasiegiem imho.

11.08.2005
22:06
[205]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

Dagger - wyczerpala sie formula starego nicka ;) Zalozcie nowa czesc to tak btw.

11.08.2005
22:09
smile
[206]

Tomus665 [ Senator ]

" Jak Wam mowilem, ze zespoly ze Słowacji sa slabe to mowiliscie, ze bredze jak zwykle...tak samo jet ze Szwajcarami, jezeli dzis Legia nie wygra conajmniej roznica trzech goli to to dla mnie porazka... " kto pamięta te słowa Snopka ?? Snopek Legia nie wygrała 3 bramkami ba nie strzeliła nawet jednej a jeszcze lepiej bo przegrała 0:1 i jak nazwiesz to ??

11.08.2005
22:11
[207]

Dagger [ Legend ]

Najśmieszniejsze że za zwycięstwo Szwajcarów o wiele więcej płacili.

11.08.2005
22:14
smile
[208]

waslo [ Manager Ajaxu ]

myśle że w Legii jest źle dobrana taktyka, powinni grać taktyką 4-4-2

11.08.2005
22:17
smile
[209]

Tomus665 [ Senator ]

waslo --> Im żadna taktyka nie pomoże :] są słabi bez dwóch zdań ... jakieś tajemnicze kontuzje 6 podstawowych zawodników ... a tak apropo to Legia dzisiaj grała tym ustawieniem 4-4-2 przez jakieś 13 minut ... a potem wspaniały piłkarz jakim jest Łukasz Surma poślizgnął się na skórce od banana i staranował zawodnika FC Zurich

11.08.2005
22:18
[210]

snopek9 [ Legend ]

Słaba jest Legia w tym sezonie i trzeba to przyzanc, moim zdaniem jest juz jasne, ze powinien Zielu odejsc...Chmiest lub janczyk na stale za Włodarczyka...Surma nie powinien grac razem w skladize z Vuko...

Tomus --> przeciez napisalem, ze tragedia...poczytaj troche..co chciales pokazac?

11.08.2005
22:23
smile
[211]

Tomus665 [ Senator ]

snopek9 --> albo ja już źle widzę albo nie wiem , jakoś nie widzę nigdzie słowa " tragedia " w Twoich wypowiedziach prócz powyższego postu ...

11.08.2005
22:25
smile
[212]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

Zielu odejdz sam, zanim Cie na taczkach wywioza...

11.08.2005
22:26
smile
[213]

waslo [ Manager Ajaxu ]

pocieszeniem jest dobra postawa Wisły i Groclinu, nie taka zła Wisły Płock, no ale Legie czarno widze w rewanżu.

11.08.2005
22:27
[214]

snopek9 [ Legend ]

Tomus --> tu mnie masz :) ten post gdzie bylo "tragedia" nie umiescilem...a byl taki...ale po prostu go nie umiescilem...

Legia po prostu zagrala fatalnie i tyle...

to tak w zastepstwie na usprawiedliwienie...

Koncze wyminae zdan...odpisujesz na wszystko co napisze, choc to nie jest skierowane bezposrednio do Ciebie...rob tak, ale chlopie z umiarem bo ja nie mam zamiaru sie sprzeczac dziecinnie...

11.08.2005
22:29
smile
[215]

Tomus665 [ Senator ]

snopek9 --> ja sie nie sprzeczam tylko to jest delikatna wymiana zdań ... zmień troszke swoje nastawienie do piłki zwłaszcza do naszych drużyn, ale nie tylko to porozmawiamy inaczej

11.08.2005
22:41
smile
[216]

Tristan9 [ Konsul ]

Oj ciężko wychodzi ta przebudowa Legii. LEgia ma poprostu słabych zawodników, albo takich którym nie do końca zależy. Trener też najlepszy nie jest i macie racje że tu żadna wspaniała taktyka nie pomoże. Przykładowo taki Sokołowski II co on robi w Legii jeden z najsłabszych jej zawodników, Vuković to już nie ten sam zawodnik co kiedyś, Karwan też. Młodzi szawodnicy jak Klatt czy Szałachowski może będą wiodącymi piłkarzami Legii ale za jakiś czas, a Ci obcokrajowcy ten z Egiptu, Burkina Faso chyba i Brazylii też nie wiadomo czy nie podzielą losów poprzedników i ich jedynym osiągnięciem będzie gra w rezerwach Legii. Naprawdę nie wesoło jest na Łazienkowskiej.

11.08.2005
22:44
smile
[217]

Greedoo [ Konsul ]

Powiem tak Legia dała plamy na całej długości ale to każdy wie!!! FC Zurych jak najbardziej był do ogrania, i Legia mogła i powinna to wygrać, lecz (L) jest za słaba, najsłabsza odkąd pamiętam!!! Jestem kibicem Wisły ale trzymałem za was kciuki, niestety nie udało się. FC Zurych nie pokazał nic szczególnego, to Legia zagrała po prostu słabo wręcz żenująco, fakt, że Legia grała w 10 ale nic nie zmienia faktu, że mimo tego osłabienia mogła wygrać bo szanse i sytuacje podbramkowe były. Bramkarza macie naprawdę dobrego godnie zastępuje Boruca i chwała mu za to, ale cała reszta to szkoda gadać, a Pana Ł. Surme to dawno powinni go z zespołu wywalić, to cienias jakich mało!

PS. Wracając do Surmy to nie tak dawno wypowiadał się, że o mistrzostwo walczy tylko Legia i Wisła i nie wyobraża sobie, żeby Groclin ich wyprzedził. Otóż Panie Łukaszu z taką grą to Groclin was wyprzedzi lekką ręką i obawiam się, że w Warszawie Groclin też sobie z wami poradzi przy takiej skuteczności!!

Na koniec trochę optymizmu, miejmy nadzieje, że w rewanżu będzie 0:3 dla Legii:)

11.08.2005
22:47
smile
[218]

Mistrz Giętej Riposty [ Zrób koledze naleśnika ]

No i przypominam, zeby jutro czytac naglowki w gazetach, wywrozylem ze w przypadku porazko Polakow ze szwajcraskimi zespolami beda szly w tym tonie o "precyzji jak w zegarku" ( chociaz w przypadku FC Zurioch o zadnej precyzji mowic nie mozna, bo grali slabo i chaotycznie )
"obrony dziurawej jak ser szwajcarski" no i jeszcze jakies teksty o "bankach". W kazdym razie sam moge juz dzis im to napisac ;)

A po rewanzach:

Na Reymonta feta, na Lazienkowskiej łzy.

11.08.2005
22:48
[219]

kurtt [ metal up your ass ]

Ale Legia dała dupy. Wstyd!
Wisła Płock mnie miło zaskoczyła wynikiem jaki osiągnęła. Na pewno odpadnie, ale przynajmniej nie będzie wstydu.

11.08.2005
22:55
smile
[220]

Greedoo [ Konsul ]

Po obejrzeniu tego meczu to żadnej z drużyn nie należy się występ w następnej rundzie, ani Legii ani FC Zurych, jak Legia odpadnie to ..... aż na ustach się ciśnie porównanie.....powstrzymam się jeszcze rewanż przed wami.

11.08.2005
22:56
smile
[221]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

MOj ojciec skwitowal to tak " 47 lat zyje na tym swiecie na Legie chodze od 35 a tak slabo grajacej nie pamietam" MImo wszystko szacunek dla Fabiana- gdyby nie on byloby duzo wiecej goli...

11.08.2005
23:25
[222]

Dagger [ Legend ]

Trzecim bramkarzem reprezy na razie Przyrowski.

Przy okazji rozwiązano chyba problemy z kolizją przygotowań Wisły i meczami reprezy.

11.08.2005
23:26
smile
[223]

ronn [ moralizator ]

Szkoda porazki Wisly P. Byl rzut karny, byla poprzeczka, byly 2 sytuacje sam-na-sam. Cale szczescie jest szansa na odrobienie strat w Plocku.

11.08.2005
23:31
[224]

Dagger [ Legend ]

==>ronn
A za rok usłyszymy - niestety znowu Mistrzowi Polski zabrakło do rozstawienia w eLM jednego zwycięstwa polskiej drużyny w pucharach.

11.08.2005
23:31
[225]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

To znamy cala prawde o legii. Nie wiem czmu Snopek tak sie trzymasz tej swojej wypowiedzi o tym jak to zespoly szwajcarskie sa slabe. Sa sl;abe na tyle ze beda miec 2 zespoly w LM i 2 w UEFA. Miedzy Legia a FC Zurih dzis byla kolosalna roznica. Legia bedzie bronic sie przed spadkiem w tym sezonie. Dawno nie widzialem tak tragicznie grajacej druzyny. Moze z czasem to ulegnie zmianie ale na razie snopek popatrz prawdzie w oczy i daj se powiedziec ze Legia to dno.

Wisla Plock sama sobie ten mecz zapierdolila.

11.08.2005
23:34
[226]

Dagger [ Legend ]

==>dave_iserlohn
Trochę realizmu, to polska liga - Legioniści są zdolni ale nie na tyle żeby bronić się przed spadkiem - reszta drużyn im nie pozwoli ;P

11.08.2005
23:35
[227]

volvo95 [ Legend ]

Miedzy Legia a FC Zurih dzis byla kolosalna roznica.

Kolosalnej różnicy nie było - oba zespoły grały beznadziejnie. Zurich to naprawde bardzo słaba drużyna - grali w przewadze tyle czasu i NIC nie pokazali. Mecz na bardzo słabym poziomie.

11.08.2005
23:42
[228]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

volvo - brak zawodnika legi nie usprawiedliwa. Grali w roli faworyta, gospodarza co wiecej wygrali juz przed meczem. Zespol z Zuricha myslal na boisku i nie biegali za duzo. Mieli sporo sytuacji do zdobycia bramki. Moze nie tylko ja ale wszyscy za bardzo krytykujemy legie ale spodziewalismy sie czegos wiecej, no i snopek nasz patriota az do bolu troche przesadzil
Bedzie lpeiej.....

11.08.2005
23:45
smile
[229]

Dagger [ Legend ]

W każdym razie podziękujmy Wiśle Płock i Legii Warszawa za dorzucenie frajerskich punktów Szwajcarom - może za rok nie będzie się już musiało męczyć w pucharach tyle polskich drużyn.

11.08.2005
23:47
[230]

Voutrin [ Pretorianin ]

Dagger --> Na rozstawienie ma wplyw ranking klubow, wiec na szczesciu tutaj kazdy pracuje na wlasny rachunek :) Natomiast slaba postawa innych klubow doprowadzi do tego iz mistrz bedzie zaczynal od 2 rundy. Najbardziej boli to iz ze Szwajcarami bezposrednio walczymy o pozycje w rankingu :/

Ps. I tak mala moja dygresja, ostatnio byl ranking historykow i statystykow w ktorym Wisla kosmicznie spadla, a Legia awansowal, do dzis niewiem czym kierowali sie tworcy owego rankingu ;)

11.08.2005
23:52
[231]

Dagger [ Legend ]

==>Voutrin
Ranking krajowy też ma wpływ na rozstawienie bo stanowi część rankingu klubowego (30% o ile pamiętam) - stąd taki bonus dla klubów z mocnych lig, nawet tych debiutujących w pucharach

Ma też wpływ na ogólną liczbę klubów w pucharach przysługująch krajowi - inna sprawa że u nas i tak nie ma 4 dobrych klubów. A zdobyte punkty trzeba dzielić przez 4.

Ps. I tak mala moja dygresja, ostatnio byl ranking historykow i statystykow w ktorym Wisla kosmicznie spadla, a Legia awansowal, do dzis niewiem czym kierowali sie tworcy owego rankingu ;)

Ten ranking zawsze był zakręcony - polecam znaleźć sobie mój wątek z archiwum sprzed paru lat :)

12.08.2005
10:01
[232]

Voutrin [ Pretorianin ]

Dagger--> Przyznaje racje. Teraz doczytalem i faktycznie dolicza sie 1/3 punktow krajowych z danego sezonu. Czyli np po sezonie 02/03 gdzie polskie kluby zdobyly 6,6 pkt doliczano ok. 2,2 pkt, a to juz jest dosc sporo :)

Tak wiec naprawde szkoda slabej gry Legii i Wisly P. mam nadzieje, ze w rewanzach moze cos sie uda zdobyc.

12.08.2005
10:04
[233]

eJay [ Gladiator ]

W temacie meczu wszystko zostalo wyjasnione, tylko dodam:

Nedza nr 1 - Wlodarczyk
Nedza nr 2 - Vukovic
Nedza nr 3 - Kolton


I tekst Borka - "Efektowna i wysoka przegrana Wisly Plock ze szwajcarami 0:1"...:D


Moge zalozyc nastepna czesc??

Nastepna czesc!

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4083180&N=1

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-12 10:12:00]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.